| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Můj těžký porod

 Celkem 156 názorů.
 Insula 


dovolená 

(23.7.2009 8:15:35)
No, mít takové komplikace, tak bych na dovolenou do Itálie tedy neodjela. :-)
 Dana 
  • 

Re: dovolená 

(23.7.2009 8:22:54)
Také zírám.Mě začalo břicho tvrdnou kolem 6.měsíce a nebyla mi doporučena ani jízda autem na chatu.
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: dovolená 

(23.7.2009 9:49:07)
Tvrdnutí břicha několikrát denně je od 6. měsíce naprosto normální jev. Děloha je sval a cvičí. Buď jsi měla další problémy, nebo tě zbytečně stresovali.
 čičinka+Maty(3m) 
  • 

Re: dovolená 

(23.7.2009 8:23:21)
Též mě to napadlo, ale koneckonců i v Itálii mají porodnice... ;o)
 Insula 


Re: dovolená 

(23.7.2009 8:32:19)
To jo, ale asi bych se tam nedomluvila. ~t~
 kama 
  • 

Re: dovolená 

(23.7.2009 10:25:32)
Nepochopila jsem smysl článku..každý nějak rodil a tohle mi přijde jako normální věc..já taky byla v 7měsíci v Egyptě a úplně v pohodě. Každý má jiné těhotenství a ten kdo z něho dělá "nemoc" tak holt nemocný je.
 amy 
  • 

Re: dovolená 

(23.7.2009 11:10:11)
Jak se to vezme - já byla taky riziková (umělé oplodnění), ale protože jsem neměla problémy s výjimkou dopoledního zvracení a syn se vyvíjel jak má, nebyla jsem doma a pracovala jsem do 32.týdne, též jsem jela na dovču na chatu.
Někdo ale má skutečně rizikové těhotenství a musí ležet. Popravdě autorku moc nechápu, jestli měla takové problémy, že musela být od začátku doma, skončila v nemocnici, pak nerozumím tomu, že jede na dovolenou do Itálie - zvlášť pokud jeli tu trasu autem.
 Tvoje horší já 


Re: dovolená 

(23.7.2009 14:27:12)
To je teda dobrý. Tím chceš říct, že za všechny komplikace v těhotenství si můžou ženy samy svým chybným přístupem?
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(23.7.2009 18:36:09)
Neřekla jsem všechny..ale pár se jich najde. Dokonce když zjistí, že čekají mimi, hned přijdou do práce s neschopenkou..já byla taky na rizikovym poslední měsíc, měla jsem ležet a být v klidu a ještě v den porodu jsem pracovala..
 10.5Libik12 


Re: dovolená 

(23.7.2009 20:35:04)
Kamčo a proč jsi jako pracovala při rizikovým ještě v den porodu? neměli jste co jíst?
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(31.7.2009 15:36:05)
To rozhodně nebyl ten důvod..ale když vlastníte firmu, která má 300 zaměstnanců tak ráda rodině pomůžu.
 Hanka 
  • 

Re: dovolená 

(23.7.2009 21:16:16)
Kamčo,

nemyslím, že to je k chlubení.
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(31.7.2009 15:49:19)
To rozhodně nebylo k chlubení, ale k zamyšlení.
 Stáňa a dva kluci 


Re: dovolená 

(31.7.2009 15:55:17)
K zamyšlení nad čím? Že práce je nadevše? Přijde mi to jako hodně nezodpovědný postoj k nenarozenému dítěti...
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(1.8.2009 18:40:32)
Ne k takovým lidem jako jste vy..kteří mají debilní kecy když výplata, mateřská nebo jiná peněžitá částka nepřijde na účet včas atd.
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(2.8.2009 10:53:45)
Ne já jsem šla na rizikové od půlky 8.měsíce. Protože jsem krvácela a byla na pozorovnání v nemocnici, tak mě nechal doktor radši doma. Musela jsem zvládnout následné stěhování do nového bytu a jít manželovi pomoci do práce, jelikož paní, která dělala letákové akce, ze dne na den dala výpověd ve zkušební době. Takže jsem musela těch pár týdnů toto v práci dělat. Bylo to sice sezení, ale 4-6hodin denně taky nebylo moc příjemné. Naštěstí se to zvládlo bez problémů.
 Stáňa a dva kluci 


Re: dovolená 

(1.8.2009 22:38:01)
Zajímavá dedukce...No nic, měj se hezky, tohle už není o diskusi, ale snaze urazit.
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(2.8.2009 10:58:13)
To nebyla snaha nikoho urážet, prostě někdo řekne že je na rizikovém a všichni si myslí, že to je něco závažného. Né každý kdo je na "rizikáči" je na tom opravdu špatně. Doktoři si v dnešní době nic nevezmou na krk a tak radši posílají každou druhou domů. Já jsem ten případ neměla a rozhodně mi vadí, když se někdo zeptá,: to jste jako neměli co jíst? Jsou prostě lidé, kteří mají určitou zodpovědnost. Né všechny věci se dělají automaticky. Prostě jsem do práce musela. Těhotenství dopadlo dobře a malá je zdravá. Nic víc komentovat nemusím.
 Líza 


Re: dovolená 

(2.8.2009 11:37:18)
Jinými slovy, nebylo ti hloupé brát peníze z pracovní neschopnosti, i když jsi byla práce schopná a pracující ;)
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(2.8.2009 17:46:50)
Ta částka za "neschopného" člověka je opravdu malá, a rozhodně mi to nějak nevytrhlo. Firmě jsem pomáhala zadarmo :-)
 10.5Libik12 


Re: dovolená 

(2.8.2009 16:19:44)
Kamilko, já vím, že jste měli co jíst. Zavánělo mi to takovým tím pseudohrdinstvím.
No pokud to bylo tak, že organizace vašeho holdingu se nevypořádá s odchodem pracovníka ve zkušební lhůtě a musí proto těhotná nastavovat zdraví, nu tož to je především o neschopnosti manažerů, nikoliv o tvé přehnané odpovědnosti.
 Kamča 
  • 

Re: dovolená 

(2.8.2009 17:49:44)
To je firma mého manžela, takže když mu paní odešla, poprosil mě, jestli bych pár dní-týdnů nedělala její práci, než někoho sežene a zaučí..nebylo to jednoduché, každá maminka má právo odpočívat před porodem, ale nedalo se nic dělat :-)
 amy 
  • 

Re: dovolená 

(24.7.2009 11:04:16)
Ono asi hodně záleží i na tom, jak pracuješ - jsem přesvědčená, že taková předkladatelka, účetní v klídku může pracovat do porodu. Druhá věc je, že jsou skutečně zdravotní komplikace, kdy se musí ležet:-( Bohužel, ale to si nikdo dopředu nevybírá.
Já jsem taky byla riziková, ale na neschopence jsem být nechtěla (hlavně jsem k tomu neviděla důvod).
Myslím, že rizikové těhotenství je u nás dost zneužíváno - viz zjistím, že jsem těhotná, tak chci okamžitě neschopenku pro nic za nic
 kamča 
  • 

Re: dovolená 

(31.7.2009 15:38:34)
Přesně tak :-)
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: dovolená 

(21.8.2009 22:16:06)
A vida, tak to jsem asi podle vás z těch chudinek, co si myslí, že těhu je nemoc:) Jenže já si to nemyslela nikdy a přesto jsem si nechala dát neschopenku, každý totiž v práci nemá poměry jako v rodinné firmě, že na něho berou ohledy. Tam kde jsem pracovala já se hledělo na plnění plánu, kdo neplní, je za to neustále peskován, záleželo na tom, koho si říďa zrovna vyhlédl, navíc v práci nefunkční klimoška(tedy dle manažerů prý OK), dusno, větrat se nesmělo, psycho od vedoucích a k tomu těhotenství, závratě, případně klienti, kteří se navíc blbě vyspali...já k tomu měla svůj důvod, nechtěla jsem si dál nechat nadávat a buzerovat jak neplním plány, měla jsem vztek na to, jak se ke mně chovali a tak jsem na neschopenku šla, navíc jsem dost citlivá řekla bych a všechno jsem propírala v hlavě i několik dní potom, prostě jsem si všechno moc brala.
Ale co mi třeba vadilo potom na úřadech a tak, i když to bylo myšleno dobře, to bylo všude- posaďte se, sedněte si, nestůjte, odpočívejte ...to jsem byla asi v 7 měsíci, ale fakt jsem si nepřišla jako chudák, co musí sedět.
 KoproFka 


Re: dovolená 

(23.7.2009 16:21:31)
jo, moje řeč. Přišlo mi to celé jako celkem dobré těhu, nějaké komplikace má každá, a pokud zvládla i dovču takhle daleko a ještě se dvěma malými dětmi.... a vlastně i ten porod, když nebyly jiné komplikace než jen ten konec pánevní... Rozhodně si já pod pojmem těžký porod představuju něco úplně jiného...
 Simča 
  • 

Normální těhotenství 

(24.7.2009 13:53:30)
Mě to tedy přišlo taky jako normální těhotenství s běžnýma komplikace,kterých jsou desítky a které každá máme a pocitujeme individuálně a úplně normální, v závěru dokonce docela pohodový porod.Hodně štěstí a zdraví miminku!
 Dita, Matyáš 08,Kiki 11 


Re: dovolená 

(21.8.2009 22:01:50)
Nevím jak ostatním, ale mě to připadá zase jako nějaké kecání školačky, co si sem občas zaskočí a čte články o porodech. Za jedno tedy stavba vět mi přijde dost zvláštní, takové plácání přesně toho, co si v článcích můžeme přečíst, přesný sled událostí, do toho skvělá dovča v Itálii při problémech...no nevím nevím, ani trochu mne to nezaujalo a přijde mi to fakt jak nějakej hloupej fór, možná slohovka s tématem: Jak bych jednou mohla rodit??? Drama ke konci těhu a pak při porodu a pak to krásné miminko óóóóó...fakt děs.~q~
 Makče dva kluci 


Re: dovolená 

(23.7.2009 21:44:19)
Taky se divím chce to odvahu a ještě v takovém týdnu???
 Petul.a a Babu 


Re: dovolená 

(27.7.2009 17:28:24)
To mě taky hned napadlo.

A jako druhé mě napadlo - když bylo miminko KP, proč nebyl ten císař plánovaný dopředu? To nemyslím jako rýpání, spíš mě to jen zajímá. Naše malá byla taky KP a císaře mi naplánovali hned. Je fakt, že jsem byla prvorodička a navíc naše Barunka byla na mou pánev poněkud větší.
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: dovolená 

(27.7.2009 17:35:37)
petula, poloha KP není automaticky důvod k SC. Pro některé doktory ano, pro některé ne. Já osobně bych u polohy KP hledala doktora, který mi umožní rodit přirozeně.
 Petul.a a Babu 


Re: dovolená 

(27.7.2009 17:49:38)
No je fakt, že u nás asi brali hodně v úvahu to, že Barunka byla velká a já hubeňour. Manžel se pro zajémavost ptal někoho ze sálu (už si nepamatuju, koho), jak si myslí, že by to dopadlo, kdybych rodila normálně. Odpověď zněla: "Ani se neptejte". Barunka měla nožičky jako žabák, takže by to prostě normální cestou asi nešlo, dlooouho bychom se obě trápily a nakonec by to stejně byl CŘ. Čili svého rozhodnutí nelituji. Ale nechci, aby to vypadalo, že někomu nutím svůj postoj, to rozhodně ne, tohle je na každé z nás. Ono to u nás s názory doktorů vlastně taky nebylo úplně jasné - můj gynekolog řekl rovnou, ať mi udělají císaře, doktorka v porodce na ultrazvuku taky, ale primář byl pro přirozený porod. Jenže on je známý tím, že propaguje přirozené porody za každou cenu. Ve stejný den jako já tam byla jedna holčina, asi na vyvolání, nechali ji trápit asi tak 12 hodin a nakonec ji stejně šmikli.
 Vendy + Janča 
  • 

KP 

(28.7.2009 14:46:35)
jo souhlas, i když s tím přirozeným porodem u KP bych do toho už znovu nešla, ale mám negativní zkušenost a věřím, že u některých se KP dá odrodit bez problémů, u nás to tak nebylo.
 čičinka+Maty(3m) 
  • 

Zní to krásně 

(23.7.2009 8:21:26)
Krásný popis.
A krásný přístup zdravotníků. Píchání vody až na 9,5, čekání, zda se mimi neotočí až dokonce, svobodná možnost volby mezi vaginálním porodem KP a císařem... Porodnici tleskám, tak by to mělo být všude.
A že není mlíčko, to je holt riziko císaře, pokud byli komplikace a celková anestezie, je dobře, že jsi v pořádku, to je pro miminko hlavní :o)
 Petula 
  • 

Re: Zní to krásně 

(23.7.2009 11:08:00)
Taky jsem mela 2x cisarsky rez (neslo to jinak -mrzelo me to) a presto jsem obe deti kojila dva roky.
 Makče dva kluci 


Re: Kojit po císaři se dá v pohodě 

(23.7.2009 21:59:25)
Jaké riziko císaře že se nedá kojit!To jsi slyšela kde?Já rodila císařem ve29tg.a malý byl dva měsíce v inkubátoru a v poho se chytl.Ležela jsem na obilňáku a tam nám sestřičky říkali odstříkávat,odstříkávat sice se to po císaři rozjíždí pomaleji ale když se chce jde všechno a mimču pomůže každá kapka co tři hodky odstříkat a mléko bylo do týdne až až.A pokud se nechytá je pořád lepší zkoušet odstříkat a krmit z lahvičky než hned koupit nutrilon!!!Jo a kojili jsme do dvou let a dvou měsícu a nechtěl se vzdát ~t~
 Iveta 
  • 

Re: Kojit po císaři se dá v pohodě 

(31.7.2009 10:02:42)
To musím dát za pravdu,mě po dlouhých 28hodinách udělali císařský řez,narodil se nám nádherný syn a hned navečer mi ho přinesla sestřička na kojení a chytl se krásně,Iveta~:-D
 Dášenka77 


A pointa je kde???? 

(23.7.2009 8:31:57)
Když pominu překlepy a formulace typu bolest hrozitánská, nic mě jaksi na tomto článku nezaujalo, to je normoš porod, tedy císař, ne?
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: A pointa je kde???? 

(23.7.2009 8:36:53)
Taky si myslím, že stačil název "Můj porod" ~:-D
 Dášenka77 


Re: A pointa je kde???? 

(23.7.2009 8:43:52)
:-) porod bolí, ale to všechny víme, že ano :-)
 Petul.a a Babu 


Re: A pointa je kde???? 

(27.7.2009 17:34:54)
Souhlas. Já už si připravovala kapesníky, že to bude zase doják... a nic. To bych tu svůj porod mohla popisovat taky. I když mů císař byl plánovaný. No ale vlastně bych tu mohla popsat naše martyrium od začátku: dvouleté snažení (plus léky atd.), pak porod CŘ, teď dítě hypotonik... Až ten náš boj s hypotonií vyhrajeme (a my ho určitě vyhrajeme~;)), možná něco sesmolím. Ale ještě předtím se s manžou děsně vože... opijeme~:-D

Autorce ale samozřejmě přeju, ať je její miminko zdravé, šťastné a spokojené a ona sama taky. To nekojení, to určitě není nic strašného, ani v době kojo-boomu a laktačních bohyní~t~ Nám se tohle sice povedlo (a dcerka se i ve 14 měsících prsu stále drží), ale to je spíš klika, navíc já měla spinální anestezii, ne celkovou. Kdyby se nedařilo, rozhodně bych z toho kovbojku nedělala~;)
 Lucie, Anička 22 měsíců+bříško 15tt 
  • 

Re: A pointa je kde???? 

(23.7.2009 9:33:23)
šmarjá, čekala jsem nějakej horor a přišlo mi nakonec, že to byl celkem normální porod císařem a zvláštní nevysvětlené události během těhotenství, které by mě asi přiměli do Itálie nejet..ale ten porod byl vlastně celkem v klidu..tak jsem taky nepochopila, proč redakce vybrala zrovna tohle...
 pavla12345 


Re: A pointa je kde???? 

(23.7.2009 10:24:11)
Autorka promine, ale mně to přijde celé vymyšlené...Dítě má týden, ale už jsou po císaři doma a píše články. Má pár týdnů do porodu, těhotenství dle popisu rizikové a stihnou ještě dvě dovolené. Jeden den leží v nemocnici olepená hadičkama a za dva dny je doma. Bolesti v podbřišku kvůli nízkému tlaku...
Fakt nevěřím ani slovo.
 Kádik 
  • 

Pavlo... 

(23.7.2009 13:51:56)
Pavlo, já měla akutního císaře pro nepustupující porod ve středu a v něděli dopoledne jsem jela domů. Navíc s teplotou 37,6oC. Takže zpátky na stromy...
 pavla12345 


Re: Pavlo... 

(23.7.2009 15:14:49)
Ale ano, je to možné, stejně jako můžeš po porodu setrvat 3 dny nebo i 3 hodiny. Přesto trvám na tom, že článek mi přijde vymyšlený. Já jsem jen vyhmátla pár drobností, dalo by se jistě po pozorném přečtení pokračovat.
Např. o dvou dalších dětech se zmiňuje snad v jedné větě, přesto ji v porodnici sestra "učila" kojit. Jako máma dvou dětí by snad věděla, jak na to atd.
A to nemluvím o stylistice a slovní zásobě. Možná chtěla být nějaká puboška zajímavá, tak sepsala blábol. A koukám, že nejsem sama, komu se tu něco nezdá.
 Hohoho 
  • 

Re: Pavlo... 

(23.7.2009 15:24:14)
Ale co do autorky článku rejpeš? Prostě popsala svůj porod, tečka.
 lleennttiillkkaa 
  • 

Re: A pointa je kde???? 

(23.7.2009 19:29:35)
Upřímně mi tohle taky jako nějaký strašný a nebezpečný porod nepřišlo. Nechci tu ze sebe dělat chudinku, rodila jsem před 14 dny. Normálně kontrakce po deseti minutách, ale protože prcek byl KP a já navíc mám septum v děloze jela jsem radši do porodky. Natočili monitor, kde se jim něco nezdálo, zavolali doktorku, ta mě vyšetřila, zeptala se mně jestli chci rodin normálně nebo zvolím císaře. Zvolila jsem císaře a ještě mě doktorka pochválila, že je to dobře, protože KP se spontálně rodí špatně. Takže akutní císař v celkový narkóze, než se uvolnil sál, tak ještě monitor, kde se to začalo horšit, najednou hromada doktorů,sester a papírů, než jsem se rozkoukala, byla jsem zacévkovaná, zasondovaná, napíchaná kapačkama a čekala jsem. Byla jsme nervózní a byl blbej anesteziolog, kterej si myslel, kdo ví jak není vtipnej, já v tu chvíli smysl pro humor postrádala a když jsem řekla, že se bojím, tak mi řekl,že nemám hystarčit, že jsem přece s císařem musela počíta. Já se ale nebála císaře nýbrž o miminko. Když jsem se probudila z narkózy, přítel mi řekl, že máme syna, ale že je moc malinkej(1940g v 38tt) a vezou ho do písecký nemocnice na jipku. Zážitek jako prase. V nemocnici jsme si pobyla 5 dní a šla jsem domu, ted jsem s malým v písku, kde se oba snažíme aby přibral. Kojení jsem rozběhla 3 den po porodu poctivým odstříkáváním, zobáním homeopatik a pitím kojočaje. Malej se okamžitě při prvním pokusu přisál a vyžahl svojí obvyklou dávku. Nevím, proč tady autorka dělá problém z nekojení, chce se to trošku snažit. Ne vzdát to po týdnu.
 lleennttiillkkaa 
  • 

Re: A pointa je kde???? 

(23.7.2009 19:30:55)
Ještě jsem zapomněla dodat, že malý měl šňůru 3x kolem krku a jednou kolem nožičky, museli ho křísit a apgarskore mě 2-6-8
 Petul.a a Babu 


Re: A pointa je kde???? 

(27.7.2009 17:40:51)
Tak si myslím, že popis tvého porodu a toho, co po něm následovalo, by se hodil na titulní stránku víc, než tento. Já osobně bych váš příběh ráda sledovala. A neboj se, bude to příběh s happyendem~;)MOC MOC MOC držím palce:-)
 Petra Vondrušková 


Re: A pointa je kde???? 

(28.7.2009 16:23:02)
musím tedy napsat že já si zažila děsy - syndrom DIc - sedm operací apod.,ale všechno to nebylo nic proti tomu kdybych měla starost o miminko - držím palce.
 ...j.a.s... 


Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 9:07:43)
Mně přišlo zvláštní, že autorka tak brzy vzdala kojení, nebo to alespoň vyplývá z článku. "Že to nešlo tři dny, tak jsem šupajdila do lekárny a bylo...". Začít kojit je přece delší proces a myslím, že ne vždy to jde hned ve třech dnech...
Ad Itálie, taky mě to napadlo. Mít rizikové do 5 měs., nikam bych nejela. V Itálii sice porodnice mají, ale člověk nikdy neví, jak by nakládali s rodičkou cizinkou, nebo zda by to pak rodiče nevyšlo pěkně draho... A pokud jeli autem, je to poměrně dlouhá cesta a letadlem - nevím, ale kdysi se psalo, že od určitého měs. tuším sedmý, vás prý do letadla nevezmou.
 čičinka+Maty(3m) 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 9:21:57)
Pokud se dítě tři dny po zkoušení kojení nezvládne přisát, má zřejmě slabý sací reflex. Pak jemyslím flaška na místě.
 Mili+5 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 13:18:27)
No kdybych se tímto řídila, tak bych nekojila ani jedno z prvních 3 dětí, ani jeden se v porodnici nechtěl přisát a naučili se to až postupně doma, ještě že jsem hned nedávala láhev.
 jarka,dcera 2 roky 
  • 

dejte už pokoj s kojením 

(24.7.2009 13:36:53)
Kristapána přestante každému kojení vnucovat,myslím vás kojící matky když vás to baví ukazujte cecíky klidně do 10 let dítěte ,i když je to podle mě nechutnost ,dcerušku jsem plánovaně nekojila ,2 dětátko též kojit nebudu,dcerunka má 110 cm 17 kilo a za dva a půl roku nemarodila je chytrá bystrá,takže si nemyslím,že je to kojení nezbytné,kojičky neodsuzuji ,ale to samé žádám od nich je to věc každé ženy - matky jak se rozhodne
 Petra Vondrušková 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(28.7.2009 16:20:43)
moje dcerka také nechtěla sát,nyní zase chce jen sát a to je jí rok,zkrátka je to o trpělivosti a v mém případě o probouzení miminka ke každému kojení.Čili tři dny je prd:-)
 00 
  • 

Těžký porod jo? To čumim 

(23.7.2009 9:22:52)
Tak jestli tohle je těžký porod....

Další stotisící trapný článek.
 Rdn. 


Re: Těžký porod jo? To čumim 

(23.7.2009 9:26:46)
Souhlas, tohle je článek tak někam na soukromý blog, ne na hlavní stránku na rodinu.~Rv
 Líza 


Re: Těžký porod jo? To čumim 

(23.7.2009 9:29:14)
Tak nějak.

 Michaela Pecharová 


Re: Těžký porod jo? To čumim 

(23.7.2009 16:49:11)
Tohle bych těžkým porodem nenazývala.... ~d~ A oni čekali, že ve 40. týdnu pár hodin před porodem miminko změní polohu???????? Neměli mít náhodou způsob vedení porodu už dávno vyjasněný??????
Kristova noho, to zase byl jednou článek.
Ale k mimi gratuluji, o to nic...
 mellie 


Re: Těžký porod jo? To čumim 

(23.7.2009 18:39:11)
Taky souhlasím, to už radši žádný nový článek, než něco takhle banálního. Navíc nadpis vůbec neodpovídá obsahu. Autorce ale samozřejmě přeji krásné chvíle s miminkem.
 amy 
  • 

Re: Těžký porod jo? To čumim 

(24.7.2009 11:07:58)
Já myslím, že autorka se asi spletla a myslela tím, že dítě "nedorotovalo", protože čekat, že se dítě během porodu ve 40.týdnu otočí, není moc reálné.
 Insula 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 9:22:57)
Já myslím, že letecká společnost nemůže odmítnout přijmout na palubu těhotnou ženu. To by byly diskriminace a důvod pro žalobu. Ale jistá rizika tu jsou, ale spíš při delších letech. Ale to je na každé těhotné. ~;)
 ...j.a.s... 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 9:31:58)
Aha... A myslíš, že by to byla skutečně diskriminace? Já ti nevím, je to přece jen změna stavu, změna tlaku v letadle... Většinou jsem četla, že u rizik. těhu. je to prostě problém, že by let mohl vyvolat porod apod. a taky hodně žen, co chtěly rodit v ČR a žily jinde musely naplánovat let relativně brzo před porodem, že by je pak prostě do letadla nevzali, ale je fakt, že vesměs byly z Ameriky, takže chápu, že když v sedmém měsíci začne rodit ženská v letadle a let má 15 (?) hodin, tak to může být dost problém.
Navíc tedy i let, co trvá hodinu by mohl nastartovat porod a napadá mne, jak by to pak bylo s pojišťovnou, zda zaplatí náhodný porod v zahraničí celý, když je to vlastně nadstandard - myšleno tak, že by byl předvídatelný a ne jako nehoda a úraz.
 cyann 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 9:53:08)
letěla jsem ještě v sedmém měsíci pracovně, nikoho moje těhotenství nezajímalo, ani leteckou společnost, ani letiště, ani letušky v letadle. takže tady asi problém není, aspon po evropě.
 kamča 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 10:38:24)
Přesně, to nikoho nezajímá..každý je odpovědný sám za sebe a pokud žena přeci jen bude rodit v cizině, je to její věc a co by s tím jako letecká společnost měla dělat..prostě si zaplatíš místo v letadle a další věci nikoho nezajímají.
 Denisa 
  • 

Re: Letani v tehotenstvi 

(23.7.2009 16:22:41)
Zalezi na tom kde litas a mozna i na tom s kym. Ja letam pomerne hodne a z vlastni zkusenosti vim, ze na mezinarodni lety (myslim amerika - zbytek sveta) se smi letet jen do 27tt. Vnitrostatni lety jsou povoleny pro tehotne nekdy do toho 36 nebo 38tt, to nevim presne, to uz jsem nikam neletela. ale ten mezinarodni let jsem letela presne ve 26tt, mela jsem to nacasovane prave tak, aby me jeste pustili. je fakt, ze jsem sice mela papir od Dr., ale nikoho to nezajimalo, nikdo se na nej ani nepodival, takze jsem klidne mohla byt uz treba ve 29tt a nikdo by to nepoznal...
Jinak to za diskriminaci vubec nepovazuju. Nejen, ze ja bych tedy v letadle nekde nad Atlantikem rodit nechtela, ale i chapu jak posadku, tak ostatni cestujici, ze by z toho asi taky extra nadseni nebyli...
O zdravotnich komplikacich, cistote podlah apod., v letadle ani nemluvim.
 Insula 


Re: Letani v tehotenstvi 

(23.7.2009 16:59:39)
Jenže komplikace může přijít kdykoliv. ~d~
 kili 
  • 

Re: Letani v tehotenstvi 

(23.7.2009 18:34:09)
to jistě.

http://zpravy.idnes.cz/pri-domacim-porodu-se-diteti-zastavil-krevni-obeh-je-ve-vaznem-stavu-1g5-/krimi.asp?c=A090723_155148_krimi_bar
 Insula 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 9:54:21)
Já fakt nevím. ~d~ Byla to jenom taková úvaha. Vím, že některé společnosti přepravují těhotné jen do 34. tt a ještě musí mít potvrzení od lékaře, že je schopná přepravy, ale netuším, jestli to má oporu někde v zákoně (možná ano). ~d~
I když na druhou stranu můžeš mít 100 potvrzeních a nikdo nezaruší, že nezačneš rodit v letadle třeba ve 30 tt. ~t~~;) Nikdo ani nemůže zaručit, že začneš rodit či potrácet v letadle v mnohem časnějším stádiu těhotenství. Předvídat se to nedá. ~d~
 Anca-Filipek4.12.2006 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 12:19:09)
od 38tydne musis mit povoleni od doktora aby te vzali do letadla,jinak od 38 tydne te do letadla nevezmou
 Kádik 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 13:56:07)
Pak už pouštějí pouze s doprovodem gynekologa~t~~t~
 jana a dve ditka 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 16:03:28)
S tim letadlem je to nasledovne. Od 28 tydne by tehotna mela mit potvrzeni ve kterem tydnu je. Od 32 by mela mit potvrzeni, ze je letu schopna. Od 36 tydne muze letet pouze s doktorem. Ja letela ve dvacatem tydnu. A myslim, ze pokud zenska nema bricho k prasknuti, nic po ni chcit na letisti nebudou. Jinak v letadle je tlak jako v nadmorske vysce 3000m. Nedelalo mi to zadne potize. Jen me nastvalo, ze muj 1,5 lety synek mel zaplacene vlastni sedadlo ale pri startu a pristani mi musel sedet na kline. Predcasny porod ve statech EU by snad uhradila ceska pojistovna, ale myslim ze jen naklady spojene s ditetem, inkubator atd. Jinak cestovni pojisteni souvisejici s tehotenstvim nikdo nenabizi. Ja osobne bych pri rizikovem tehotenstvi nikam nevyjizdela. Vyrizovat dokumenty pro dite narozenem v cizim state je docela narez.
 Líza 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 16:16:22)
Jano, uhradila by ho jen do výše, do jaké je hrazen rezidentkám toho kterého státu...
 jana a dve ditka 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 16:26:57)
pravda, to jsem zapomnela pripsat:) Tudis, v rizikovem bych rozhodne necestovala.
 Zuuuza 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 21:58:56)
Kamarádka (těhotná) si nedávno zjišťovala, zda ji pojišťovna při případném letu pojistí. Nepojistí. Ve vysokém stupni těhotenství to pojišťovny nedělají.
 Makče dva kluci 


v letadle 

(23.7.2009 22:10:55)
Do letadla berou jen těhotné do 34tg.pak už bohužel ne nebo bohu dík asi by bylo nerozumné zbytečně riskovat to není jako v autě pod že zastaví v nejblišší porodnici asi by byl problém jen tak přistát s rodící ženou na palubě nemluvě o tom co asi na to zbytek cestujících a letušky jsou asi taky školeny na jiné zdrav.problémy~b~
 Hankaaa 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(27.7.2009 16:55:59)
Tehotne zeny jsou prijimany na palubu pouze do 34.tydne tehotenstvi. V pripade zajezdu musi to byt do 34.tydne vcetne navratu. Kazda letecka spolecnost to ma v prepravnich podminkach. Od 28.tydne se doporucuje konzultace s lekarem o vhodnosti letu.
 kamča 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 10:32:57)
V letadle se nikdo neptá v kolikátém týdnu jste. Já letěla po ukončeném 7 a v pohodě.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 10:50:07)
píš je blbý, že po 7. měsíci už tě skoro žádná pojišťovna do zahraničí nepojistí, protože je moc velký riziko, že by to pro ni bylo "drahé"...

Před 4 lety pojišťovala jako jediná těhule Evropská pojišťovna, jak je to dnes, nevím.
 Denisa 
  • 

Re: pojisteni 

(23.7.2009 16:28:02)
To je pravda, ja byla leta pojistena do zahranici u Generali a kdyz jsem pak na druhe strane sveta zjistila, ze jsem tehotna, a procetla si drobne pismo na pojistne smouve, tak jsem nasla, ze pojistovna nic, ale vubec nic, co ma neco spolecneho s tehotenstvim, v zahranici nehradi...
A napriklad tady, v Californii, ma vetsina pojistoven opatreni, ze u novych klientu take tehotenstvi nekryji, a nebo aspon ne prvnich 9 mesicu po registraci noveho klienta. Takze docela bezvychodna situace...
Kazda by si pred cestou mela tohle zjistit, pokud je tehotna nebo v zahranici planuje otehotnet a nejakou dobu tam pak tehotna byt...
 kamča 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 18:37:40)
Já mám celoroční pojistné a nepředpokládala jsem, že bych tam porodila. A kdyby jo tak co.
 Denisa 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(24.7.2009 2:23:03)
Ja taky mivala celorocni pojistne. Tedy az do tehotenstvi, jak jsem otehotnela, zjistila jsem, ze je mi pekne na nic a zacala se shanet po nejakem mistnim a to uz bylo docela pozde, protoze nikdo si tehotnou zaregistrovat nechce...:-(
 Petula 
  • 

Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(23.7.2009 11:01:25)
Souhlasim s Vami. Ja jsem s prvni dcerkou mela taky problemy s kojenim, protoze jsem nemela zkusenosti a sestry byly protivne. Dcerka zacala poradne a pravidelne sat az 5.den po porodu. DIKY BOHU, ze jsem dcerku mohla kojit dele nez dva roky. Je ji sedm let a neni prakticky nemocna a muzeme porad nekam jezdit. Mame krasne prazdniny:-)
 Kalamity YANKA 


Re: Tak brzo zavrhnout kojení? 

(24.7.2009 1:54:02)
Naopak, řekla bych , že je to normální mateřský instinkt, obstarat dítěti jídlo, ať už jakkoli~y~.

Sama bys měla hlad, kdybys tři dny nejedla, takže nevím, proč jen proto, že to nejde by se měly trápit obě.~a~

Já sama jsem první dceru bohužel kojit mohla jen 6 týdnů~n~, (ze zdravotních důvodů)ú U druhé jsem byla rozhodnutá kojit klidně až do její maturity~t~~t~, ale bohužel, někdy nestačí jen chtít.

Po čtyřech měsících už jí to prostě nestačilo i přes to, že jsem jiné potíže neměly, naopak.~:-D
Jenže mě se od prsou prášilo a ona měla stále hlad.~;((, takže jsem jí obstarala stravu jinde~R^~d~.

Vždyť se z toho nakonec nestřílí a na životě to nikoho neohrožuje.~;)

Nebo se na nekojené děti snad kouká jinak?~a~
~y~
 Afima 


Mně bylo hned podezřelé, 

(23.7.2009 9:39:09)
že matka, týden po těžkém porodu, je schopna vstát a něco napsat, natož článek. Já jsem ještě dva týdny po porodu nebyla schopna téměř dojít na záchod, ale to už je jiná story. Nechci být zlá, ale tohle je fakt o ničem.
 Liška s banem :) 


Bolest a omdlení 

(23.7.2009 9:39:27)
Trochu mě udivuje, že tě při takových bolestech a bezvědomí poslali už za 3 dny z nemocnice domů. Sice jsi byla 33. týden, ale i tak se mělo počkat alespoň do ukončení 34. týdne, kdy dozrávají plíce. S tím otočením miminka - moje leželo napříč ještě 2 týdny před porodem (což by byl jasný císař), ale nakonec se otočil hlavičkou dolů. Sice ještě den před porodem si strkal pod hlavičku ručičku (což by také nejspíš skončilo císařem), ale v den D přestal zlobit. Nejvíc jsem se bála akutního císaře (z poslední narkózy jsem se skoro neprobrala).
 petra 
  • 

Re: Bolest a omdlení 

(23.7.2009 9:58:34)
Liško,
ruka pod hlavou nemusí nutně znamenat císaře. Já měla to samé, slečna mou pánví o rozměrech 20-24-16 vylezla současně rukou i hlavou, protože měla omotanou šňůru kolem ramene, takže to ani jinak nešlo. Vylezla, ale mě pak hodinu a půl zašívali bez umrtvení(bylo to horší než celý prod a delší než můj celý druhý porod, ale stejně jsem ráda, že to šlo normálně bez císaře.
 Amazonka 4D 


Re: Bolest a omdlení 

(23.7.2009 10:31:29)
Mě spíš přijde záhadné to čekání na "otočení", předpokládám, že se čekalo na dorotování, a to zase ale nesedí s tím, že hlásili neotočené dítě už při zahájení porodu. Nemyslím, že by kdekoliv čekali na otočení KP, nebo dítěte z příčné polohy, KP se rodí buď automat. sekcí, nebo klasicky (podle porodnice), příčná poloha je sekce jasná.
 Liška s banem :) 


Re: Bolest a omdlení 

(23.7.2009 10:33:35)
Petro, já fakt nevím, jak bych se v tom okamžiku rozhodla - jestli to zkusit normálně či císař. Jsem ráda, že jsem to rozhodnutí dělat nemusela. Ten císař bych brala hlavně jako riziko pro mne, porod normální cestou s ručičkou pod hlavou jako určité riziko pro malého. Asi bych šla do císaře.
 connie3 


Blahopřeju! 

(23.7.2009 9:43:29)
Opravdu, nedělám si sradnu. Myslím, že vzhledem k situaci to byl pěkný porod se vším všudy - s možností výběru, s vyčkávacím postojem personálu v porodnici, jestl ise něco přece jen nezlepší, s úlevou ve vaně a na žebřinách, s pobytem celé rodiny na pokoji, která nemusela být odkázaná na návštěvní hodiny, na to, že miminko bylo hned u mámy a sestry měly nejlepší vůli rozkojit. Kojení po sekci někdy opravdu vázne a chce to pevnou vůli. Jinak myslím, že porod určitě neproběhl v Praze, protože tam by se při tom nátřesku a v zajetí staré pohodlné rutiny s rodičkou takhle "nebabrali". Byť si tedy myslím, že nejméně takhle by se měli chovat všude.
 čičinka+Maty(3m) 
  • 

Re: Blahopřeju! 

(23.7.2009 10:33:09)
Taky by mě zajímalo, kde to bylo...
 Kohnova 
  • 

Pekna 

(23.7.2009 11:11:14)
slatanina. Doela bach chtela videt toho, kdo sem tz prispevkz vzbira. Slaboucka zenuska omdlela bolesti na zachode, v nemocnici ovesena hadickami, odjizdi a dovolenou do Italie.
Ze si takove blbosti nekdo vymysli a poklada je za literatur, to me neprekvapuje, ale ze to redakce publikuje, to celkem jo. Fakt des.
 Kádik 


Re: Pekna 

(23.7.2009 14:00:18)
Khonová, můžeš svůj příspěvek přeložit do češtiny???
~t~~t~~t~
vše dobré...
 Katla 


redakce sází na porody  

(23.7.2009 14:11:36)
neb doufá, že i v okurkové sezoně, kdy se všechjny jinak ohnivě diskutující válí na dovče, na porody někdo chytne.
 kreditka 


Nechápu 

(23.7.2009 11:40:15)
1) titulek jak z hororu a přitom v obsahu je obyčejný průběh porodu císařem
2) když už tak by se to mohlo jmenovat "moje těžké těhotenství" jenže pokud bylo skutečně tak rizikové jak je možné že autorka jezdila po čundrech navíc do zahraničí
3) gratuluji ke zdravé holčičce
 svetlana 
  • 

nebuďte zlé 

(23.7.2009 19:02:23)
Milé dámy. Nebuďte zlé. Pisatelka se chtěla podělit o svůj příběh a myslím, že každé těhotenství a porod není procházkou růžovým sadem. Samozřejmě někdo snáší bolest lépe a někdo hůře. Někdo rodí klasicky a někdo císařem. Nevím, proč by těhotná žena nemohla cestovat je těhotná a né nemocná. Místo ošklivých názorů to máte brát jako další příběh a zkušenost člověka. Nebuďte zlé, myslím že vám po porodu taky nikdo neubližoval!
 Bohunka, 1 dítě 
  • 

Re: nebuďte zlé 

(23.7.2009 19:42:32)
Světlano, máš pravdu, že těhotenství rozhodně není nemoc, nicméně jedině v případě, že probíhá normálně a bez zdravotních komplikací!!! Autorka píše, že byla 5 měsíců na rizikovém, musela doma ležet, ve 33. týdnu měla kolaps, bezvědomí a kapačky, tak to už podle mne normální průběh není... Cestování v těhotenství ano (sama jsem taky byla na dovče), ale tohle už pokládám za nezodpovědný hazard.
 amy 
  • 

Re: nebuďte zlé 

(24.7.2009 10:58:24)
I já si myslím, že těhotenství není nemoc a nevidím důvod, proč by těhotná nemohla cestovat, ale záleží na tom jak cestuje (pokud jeli autem, tak děs a hrůza) a taky hlavně na tom, jak těhotenství probíhá.
Autorka píše, že jí porod zastavili v 33.týdnu a myslím, že za to může být vděčná. I přesto, kde dnešní medicína je, je zastavení porodu stále důvodem k radosti, nikoli samozřejmost. A to, že jí porod zastavili, neznamená, že jí ho zastavili do 40.týdne, ale pro tuto chvíli. Myslím, že se shodneme, že čím déle dítě zůstane v břiše matky, tím lépe (výjimkou jsou případy matek feťaček, alkoholiček a jiné komplikace, kdy je ohrožen život matky).
 svetlana 
  • 

Re: nebuďte zlé 

(24.7.2009 14:05:23)
ano s tím musím jedině souhlasit :-)
 Petra Vondrušková 


Re: nebuďte zlé 

(28.7.2009 16:29:30)
souhlasím už jen proto, že každý má práh bolesti a utrpení jinde a mimoto za pár měsíců se může i pisatelka dostat do nadhledu,myslím, že každému po porodu přišlo, že se něco dělo o co by se měl podělit a tak to bylo i zde.
 tomina 


Re: nebuďte zlé 

(29.7.2009 8:28:22)
Souhlasím, není to sice jeden z nejlepších článků, co jsem zde četla, ale proč tolik zloby a osočování z vymyšlenosti. Každý prožívá těhotenství, porod, kojení atd. jinak a každý se taky může o své zkušenosti, pocity a dojmy podělit.
 Josef 
  • 

není možné 

(23.7.2009 12:52:40)
Toto není možné !!!!!
To se nemohlo stát u nás.
1. zjistitily, že je to KP až při brance 9 cm ?????!!!!!!!!!!!!!!!!
2. 4,5 cm ? 9,5 cm co jsou to za kraviny ????
Nechají ženu trpět celý porod až potom řeknou KP, chcete sekci ????

To není zde, to je Holandsko nebo jiná porodnicky rozvojová země s perinatální úmrtností 10 promile, s císařema 30 procent a 5 procenty kleští.

Okamžite napište na perinatologickou společnost. Tříznění žena a novorozenců.
 Fillette 


Re: není možné 

(23.7.2009 13:31:21)
Máte pravdu, ani mě tak nezarazila skutečnost, že paní si klidně cestuje po Evroopě s rizikovým těhotenství a posthospitalizačním stavu, jako to, že někdo měří branku na půlcentimetry. To je s prominutím hovadina. Nehledě na to, jak správně podotýkáte, že porodníci u nás nečekají do "9,5cm", jestli se náhodou mimčo nerozhodne otočit. Opravte mě někdo, jestli se mýlím, ale smyslem I.doby porodní je (mimo jiné), aby se mimi dostalo do dolních porodnických cest, s čímž je spojeno zafixování se v těchto cestách. Tzn. není možné, aby se pak ještě točilo. Článek je naprostá hloupost.
 withep 


Re: není možné 

(23.7.2009 13:50:41)
No :-). Já myslela, že to neotočení znamená, že hlavička ještě nedorotovala do optimální polohy, co jiného, hore nohama už se dítě přece při otevřené brance otáčet nebude, na to je pár týdnů pozdě ~:-D. Jen si říkám, když už byla paní tak otevřená, mohla to tím koncem pánevním zkusit, holčička nebyla veliká. Ale to je samozřejmě každého věc, stejně jako kojení. Nicméně co jsem slyšela, po císaři se s ním 3. den sotva začíná, tak to mi přijde na přestávání brzy. Za to cestování po Evropě bych paní nehaněla, náhodou je to dobrý způsob, jak se vyhnout převážně zaostalému a přeplněnému českému porodnictví ~d~.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: není možné 

(23.7.2009 14:21:04)
Mno, než prohlásím, že celý článek je plný takových divných souvislostí, že mi přijde jako slohové cvičení někoho bezdětného podle informací posbíraných po netu, tak mě napadlo, jestli si autorka jen nesprávně neinterpretovala to "dorotování" - jako že z toho slova pochopila, že dátě bylo na cestě zadečkem, místo toho, že nebylo dobře natočené hlavou do porodních cest (ono se to té rotaci dítěte při porodu až tak moc mezi lidmi neví). A ta nabídka nebylo CS nebo porod KP ale CS nebo kleště ...
 Tvoje horší já 


Abnormální rotace. 

(23.7.2009 14:23:58)
Dcerka se narodila s "abnormální rotací hlavičky", doteď nevím, co tím přesně mysleli. Starší i mladší bráška vyrotovali asi normálně. Myslím si, že se narodila obličejem dolů, kdežto obvykle se děti rodí obličejem nahoru. Ale jinak jsem absolutně problémy při porodu neměla, ani třeba křížové bolesti. Tak nevím.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Abnormální rotace. 

(23.7.2009 14:41:54)
Jano, to dolů nebo nahoru záleží na tvojí poloze ;) Standardní je obličejivou částí směrem ke kostrči, aby lebka "nedřela" po páteři. Takže v "klasické" poloze děti vykukují týlem.

Ale ta rotace je ještě jiného typu. V porodní cesty mají v různých místech různý průměr, v podstatě když to říznech na dvou místech, jsou to na sebe kolmé ovály, a dítě musí jít vlastně nejprve jakoby obličejem k boku a pk obličejem dozadu, a jeho tělo musí udělat podobný manévr. No a někdy mu to jde blbě, může tomu pomoci matka různými změnami svojí polohy, aby mu to štelování usnadnila.
 Žžena 


Re: není možné 

(23.7.2009 14:25:22)
No tak mně při porodu ty půlcntimetry teda hlásili. 8,5 cm a 9,5 cm jsem taky "zažila".
Tak jestli bys toto neměla spíš vysvětlit nějakým těm PA, než rodičce...
 Kočanská 
  • 

Re: není možné 

(23.7.2009 15:40:56)
Josefe,

trochu respektu by to chtělo. Pani se prostě chtěla svěřit. Navíc mi ten porod samotný nepřipadá zdaleka taková hrůza, jako jiné porody z článků jiných maminek, nazvané "můj krásný porod". Jsou to paradoxy...
Naše porodnictví se asi opravdu postupně zlidšťuje. Nicméně znám celkem hodně maminek, které v porodnici zažily opravdu horor.
 Bohunka, 1 dítě 
  • 

Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 13:20:36)
Takovou nesmyslnou slátaninu už jsem tady hooodně dlouho nečetla!!! Autorka má dítě staré týden, k tomu dvě další děti, rodila císařem, ale už je doma a píše články, konec pánevní zjistili až při otevření na 9,5 cm, 2 měsíce před porodem zkolabovala na záchodě, ale v pohodě si odjede na 2 dovolené, z toho jednu do zahraničí... Nevím, jestli má tenhle server takovéhle články zapotřebí...
 Tulka 


Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 13:27:22)
Asi začnu taky psát.Nic horšího by nemohlo vypadnout snad ani ze mě~:-D
 Qwena 


Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 15:39:14)
Skvělá slátanina výmyslů.To už je okurková sezona i na Rodině že se na hlavní stranu dostane cokoli?Autorce bych poradila až porodí příště ať si to radši nechá pro sebe.
 jana 
  • 

Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 16:44:32)
další taková kráva seš!!!!!
 jana a dve ditka 
  • 

stejne ip adresy 

(23.7.2009 16:54:51)
zajimave jano, ze mas stejnou ip adresu 90.176.143.73 jako petra-nebo mi říkejte jak chcete :-)
 petra-nebo mi říkejte jak chcete :-) 
  • 

Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 16:41:14)
všechny jste krávy nemožný,a myslící si o sobě,že ty nejlepší a nejchytřejší jste tu jen vy!!umíte akorát pomluvit a do detailu rozebrat článek kterej se vám zrovna "nehodí"...všechny takoví diskuze by se měly zrušit!!!vy by jste napsaly něco líp???nebo aspoň tak dobře jak vám to tady mele u rozebírání ruzných článkú a příspěvku???? jděte se všichni bodnout...vy krávy-NEJLEPŠÍ a BEZCHYBNÝ.... :-) PRASEČÍ CHŘIPKU NA VÁS... :-)
 jana a dve ditka 
  • 

Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 16:49:48)
No, prat nekomu smrt, je docela silne kafe!!!
PS: Nikoho tu nepomlouvam ani neurazim a informace, ktere jsem tu vypustila, jsou dle meho nazoru uzitecne
 SnowWhite 


Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(24.7.2009 22:47:15)
Jano, neřeš to, to je reakce nějakého magora, ať si říká jak chce...který navíc jen čeká, kdo se chytne :-)
 Makče dva kluci 


Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 22:33:18)
nějaká nasraná né???~o~~q~~t~
 Petul.a a Babu 


Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(27.7.2009 22:12:46)
A to bylo myšleno jako vážně?
 Rapiti 


Re: Nesmyslná blbost po všech stránkách 

(23.7.2009 16:17:06)
Přesně tak, a stylisticky je to taky dost děsný.~a~
 hopsanda 


MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(23.7.2009 16:19:08)
Dobrý den,já jsem autorkou článku Můj těžký porod.I přesto,že jsem měla rizikové těhotenství,gynekolog mi párdenní cestu do Itálie dovolil v případě,že budu na sebe maximálně opatrná.Protože jsme tuto cestu plánovali asi dva roky předem a už jsme si to zaplatili,když jsem ještě nebyla těhotná.No-a když mi to nebylo vyloženě zakázáno a i přesto,že jsem si tu dovolenou nemohla užít tak,jak bych si představovala,tak nebyl větší důvod proč tam nejet.Kojení mi nešlo ani u "předchzích" dvou dětí,protože oba předchozí porody byli (jeden předčasný,ve 34.týdnu - mrzelo mě,že kvůli inkubátoru a náhlým komplikacím nemůžu navázat ten vztach s miminkem.U druhého porodu nastaly komplikace po porodu a Klárku jsem neviděla po dobu co byla na JIP.). V nemocnici měli narváno,a domů mě pustili s transfuzí kvůli císaři.Proto jsem neměla možnost se kojit naučit správně a v klidu.A to,že je ten porod těžký,tím jsem ani tak nemyslela ten porod,jak část těhotenství a při psaní jsem si to neuvědomila.
Děkuji za pochopení a jinak chválu některých čtenářek.Tereza L.
 Sedakocka 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(23.7.2009 16:38:23)
Skutecne nekolik nesrovnalosti v clanku.
Dostalo me, ze pri takovem rizikovem tehu by NEKDO jel na dovolenou za hranice.
Ja jsem letela po 30tem tt, nikoho nezajimalo jaky jsem tyden. Papir od dr. jsem mela pro vsechny pripady s sebou, nikdo ho videt nechtel.
 Astrit 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(23.7.2009 17:41:21)
no....kdybych já měla obě předchozí těhotenství komplikovaná, tak bych se u toho třetího (taky s komplikací) vyloženě bála vyjet k moři, i kdybych měla zájezd zaplacený stokrát (mimojiné - cestovky část peněž vrací, předloží-li se, že se zájezd ruší ze zdrav. důvodů). Ani bych nečekala, jestli mi to lékař zatrhne.
Ale naštěstí to dopadlo dobře a dovolená evidentně nenapáchala škody, takže přeji mamce i holčičce hodně zdraví.
 Katka (Ingeborg 9 měs + Ráďa 4 r.) 
  • 

Blahopřání paní Tereze a vzkaz pro nepříjemné dámy. 

(23.7.2009 21:41:30)
Zdravím čerstvou maminku a přeji jí i miminku hodně štěstí a zdraví, nepříjemným dámám vzkazuji aby si vzpoměly na své šestinedělí a zamyslely se nad tím jak může taková to nesmyslná kritika člověku ublížit.
 hopsanda 


Re: Blahopřání paní Tereze a vzkaz pro nepříjemné dámy. 

(24.7.2009 9:08:15)
Milá maminko,děkuji Vám za krásné blahopřání k naší Barborce a tyto komentáře v podobě,že je to vymyšlené nečtu:-),protože to není pravda.Naštěstí nejsem v šestinedělí tak úzkostlivá,jinak nevím nevím.Tereza
 Makče dva kluci 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(23.7.2009 22:37:35)
přesně tak
 wer 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(23.7.2009 22:59:35)
já bych to typla tak že ty předchozí dvě děti přines čáp a kojila vlčice
 Kočanská 
  • 

Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(24.7.2009 8:39:55)
Milá Terezo,

buďte úplně v klidu. Některé ženy zde na rodině si asi vybijí nějaké své komplexy. Nemyslím si, že je fér psát tak kritické a útočné reakce, když neznají všechny detaily a podrobnosti.
Gratuluji k miminku.
Já bych možná příště zvážila, co sem na Rodinu napíšu. Myslím, že člověk nemá zapotřebí pak číst různé bláboly rádoby chytrých :-(
 Kočanská 
  • 

Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(27.7.2009 20:56:09)
Milá S+3, víš co se říká. Ozve se ten, kdo se cítí poznámkou nějak dotčen (je na to takové hezké české přísloví). Reakce na článkymi opravdu přijdou kolikrát neadekvátní, ale většinou to nepíšu. Teď jsem to autorce napsala, protože je po porodu a to hormony většinou pracují, prostě jsem jí jen vyjádřila podporu.
 amy 
  • 

Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(24.7.2009 11:13:25)
Nejsem ani gynekolog, ani porodník, ale jako zdravotníkovi se mi v tom taky dost věcí nezdá.
 Pribin 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(24.7.2009 22:57:34)
Takový sprominutím výlevy že se někomu nechce nebo se kojení nehodí mě opravdu dovedou nadzvednout. Opravdu nevíme jaká byla situace ať už zdravodní stav nebo i přístup personálu nebo dalších x důvodů proč to prostě nešlo. Před porodem sem měla načteno sehnala sem si info na netu i na kurzích o kojení a bylo mi to celkem k ničemu. Malou sem měla přiloženou hned po porodu ze začátku to vypadalo že žádné problémy nebudou ale ouha třetí den po porodu večer strašný řev sestřičky že má hlad a že toho má odemě málo ( podle tabulky ale nehubla byla na tom s váhou pořád stejně) tak jí daly příkrm a hned byla v pořádku. Takže domů s příkrmem 1 za den. Odstříkávala sem jak mohla ale mlíko skoro žádný tak po dvouměsíčním boji sem to vzdala protože sem se na to trápení nemohla dívat....
Můžu říct že na psychiku matky které kojení z jakéhokoliv důvodu nejde jsou tyto příspěvky a komentáře solí do živého.~o~
 Líza 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(25.7.2009 6:51:46)
No, kdyby třetí den mému dítěti podobné sestry, které taky neuměly odůvodnit setrvalý pláč mimina ničím jiným, než že má málo mlíka ode mě, daly mému dítěti příkrm, taky bych nekojila. To je ale chyba sester. Tím spíš, když už dítě přibývalo. Příkrm dostalo v kritické fázi a není divu, že už ses nerozkojila. Nemůžeš za to, mohou za to ty nány, které použily špatný postup k uklidnění řvoucího mimina, ale není pravda, že kojení nešlo - postup sester kojení pokazil.
 Pribin 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(25.7.2009 10:26:42)
Děkuji.... s odstupem času sem si taky říkala že přístup s pomocí při kojení nebyl takový jaký by měl být (podle toho co sem četla na různých diskuzích) ale co už ted už to měnit nebudu a ani nemůžu. Důležité je že malá je zdravá a má se k světu ~x~
 Líza 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(25.7.2009 10:46:00)
Jasně, nevyšlo to, není co si vyčítat.
 Agi,Tereza 14 měs. 
  • 

Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(27.7.2009 13:54:31)
Taky jsme měli problém s kojením.Už v porodnici mi říkali,že malá je špatně přisáta,ale že si nemám dělat starosti po pár dnech se to prý naučíme a bude to lepší.Ale mi se to nenaučili,po osmi dnech jsem měla zarudlý bradavky a kojení bylo bolestivé utrpení.Tak po neúspěšných pokusech a po poradě s laktační poradkyní jsem začala odsávat.Odsávala jsem čtyři měsíce,ale mléka bylo pořád míň a míň,tak jsem přestala úplně.Trochu mně to mrzí,ale Terce nic nechybí je zdravá.
 Petul.a a Babu 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(27.7.2009 22:33:49)
Přesně tak, vzdát kojení po 3. dnu je nesmysl. I kdyby mimčo mělo větší váhový úbytek, přece se dá kojčo zkoušet dál, s dokrmením - a nemusí to ani být hned lahvičkou, dá se přece krmit "přes prst", kádinkou... Je tolik způsobů. Naše malá se taky neuměla hned přisát. Naštěstí já měla po CŘ mlíčko hned druhý den, takže to bylo fakt jen o tom přisátí. Za pomoci sestřiček se to nakonec v závěru toho druhého dne povedlo. Na pokoji se mnou byla holčina, která se s kojením trápila ještě o dost víc než já (měla vpáčené bradavky a nikdo jí o tomhle problému v těhu neřekl, vůbec netušila, že něco takového existuje, no koukala chudák jak puk). Kromě toho první tři nebo možná i čtyři dny mlíčko ani neměla. Pilně odsávala, nechala si donést kojo čaj (o který se se mnou podělila~t~), krmila "přes prst"... No dala si s tím fakt práci. A rozjela to. Sice přes klobouček, ale to jí samozřejmě nevadilo. UM taky kupovali hned cestou z porodky, ovšem to jen pro jistotu. Nechci vypadat jako laktační bohyně, neodsuzuju maminy, které nekojí, ale ať tu nikdo nelže (možná i sám sobě), že kojení nešlo, když to pořádně nezkusil. Přece se dá dokrmovat a přitom zkoušet kojit, ne? Nedávno tu byl článek maminy, která musela kojení ze zdravotních důvodů přerušit a nakonec se jí povedlo k němu vrátit, tuším, že po dvou měsících.
 hopsanda 


Re: MILÉ MAMINKY,TADY JE VYSVĚTLENÍ 

(27.7.2009 15:05:46)
Milá Jiřko,tvé komentáře jsou opravdu nepěkné.Autorku-maminku tří dětí,navíc čerstvou mámu v šestinědělí-určitě mrzí a také jí to dokáže ublížit.Příště bych si rozmylela,co sem napíšu za komentář.
 Hana 
  • 

Jméno 

(23.7.2009 23:40:19)
Uznávám, že mně do toho nic není, ale jméno Barbara Anna se mně nelíbí - blbě se vyslovuje (ty dvě a po sobě) a myslím, že česká Barbora by byla daleko lepší, takhle bude se svým jménem mít tak leda trable...
 Kristina 
  • 

Re: Jméno 

(24.7.2009 8:52:01)
A o co ti jde? To je snad každého věc jak pojmenuje své dítě.
 pavla12345 


Re: Jméno 

(24.7.2009 9:25:41)
Nejde o nic, taky se mohla jmenovat třeba Půlnoční bouře. Ale jen tak na okraj, zdrobnělina od jména BARBARA zní Barbarka, nikoli Barborka. Chci-li tedy dítě oslovovat Barborko, bylo by na místě jméno BARBORA.
 zuzini 


Re: Jméno 

(24.7.2009 13:31:04)
Proč, protože jsi to řekla nebo je na to nějaký zákon? ~t~
Každý může zdobňovat co chce jak chce.
 Dana 
  • 

Re: Jméno 

(24.7.2009 10:34:08)
A víte jaké má příjmení?Nevíte!Třeba zrovna tato kombinace s příjmení krásně zní.Pak tam ještě mohou být osobní pohnutky.Ve jméně bych se rozhodně nešťourala,je to každého osobní a někdy velmi citlivá věc.
 zuzini 


Re: Jméno 

(24.7.2009 13:28:55)
No tak dotoho Ti opravdu nic není.
Nemám ráda, když někdo kritzuje jakékoli jméno a nechápu to
 M+J+ 5 (2 holky -3 kluci) 


Re: Jméno 

(24.7.2009 19:38:20)
Ahojky pravda!!!!!

jmeno at si dá rodič jake chce ja jsem druhemu ditku dala take jmeno ktere by se kde komu mohlo zdat že k sobě vubec nepasuje.muj syn se jmenuje Ondřej-Jiří me a parnerovy se líbilo.prvni dcera se jmenuje Adéla druha se jmenuje Kateřina a naš dálši syn ktery je 7 týdnu stary se jmenuje Jaroslav......
každy s okoli se pozastavoval proč zrovna Jaroslav ale mi k tomu měli třeba osobní duvody proč toto jmeno a přece nemusime každemu vysvětlovat že bratra meho muže zabili a on chtěl dát synovy jmeno po něm.......
proto jmena bych se zdržela odsuzovat každy má pravo si sveho potomka pojmenovat jak chce......

co se týče samotneho članku raději bez komentaře pani blahopřeji k dašimu zdravemu ditku.ač ja sama bych nriskovala dovolenou s rizikovym tehu...leč budiž byla to jeji volba
co se tyče samotneho porodu....myslim že to nebylo až tak hruzostrašne jak zněl titulek.....

muj prvni porod jsem se zapřisahla že už nikdy rodit nechci po 16 hod za pomoci až oxitocinu jsem se začala otvirat už jsem snad šilhala a neviděla bolestí nakonec šiti ktere bolelo vic než samotny porod sedět jsem nemohla asi čtvrt roku kojeni mi nikodo neporadil tehdy (9let zpět) a tak jsem sama přešla na bebu po vyčerpavajicim zkoušeni jak na to po 14dnech.....

leč přesto všechno se mi o dva roky pozdeji narodil syn...praskla voda skoro žadne bolesti a za 2hod byl venku nastřih sice byl ale malí kojeni opět bez uspěchu nikdo neporadil jak na to a ač jsem se snažila vzdala jsem to opět beba.....

pak o dva roky později přišla druha dcera a jelikož jsem byla mimo bydliště tak po prasknuti vody sem měla poblíž jinou porodnici sice dali oxitocin bolelo to ale nekonal se žadny nastřih huráááá mala byla za hodku venku a tam mi poradili na to jak kojit i přes to kolik jsem měla přečteneho o kojeni tenkrt až osobni pomoc a rada pomohli a tak jsem nejmenši kojila až do 3let kdy se odstavila sama....

no a přes to kdy jsem urputně tvrdila po prvnim porodu že další už nikdy tak mame doma čtvrtého potomka naš synator byl fofr bolesti začali stylem že jsem si myslela že jsou to opět posličci ktere boleli občas tak že to vypadalo že už je to ono....

tak jsem mavla rukou ale když to po páte hodine začalo byt podezřele po 2 minutach z ničeho nic ještě v autě jsem si utahovala s meho chlapa že třeba budem další ve statistice porod v autě......

a pravdou je to že zdržet se někde 5minut tak by se moje legrace vyplnila.....

přijali mě v 17:40 a 17:45 byl venku....kojení u nas dhaduji na dlouho leč jak syn bude sám chtít....

......co dodat každy porod bolí některy si řekneš hruza a děs šílene ale lepší než bolest zubů..to same i kojení některé se zadaří chceš kojit i přes snahu i když to vzdaš a nakonec nekojíš a pak kojiš ač si řikaš že to bude asi stejné jako u předchozích bez kojení.....~y~~y~~y~~z~~p~~t~
 Jíťa 
  • 

Re: Jméno 

(24.7.2009 20:39:34)
Proč?
Známá se kdysi rozhodovala mezi českou a anglickou variantou jména. Nakonec zvolila českou - jenže kluk teď žije v Anglii a má tam s tím svým českým jménem problémy.
 Nikola 
  • 

Císařský řez 

(24.7.2009 9:53:46)
A pak že porod CS není lepší a šetrnější pro dítě a matku než vaginální s komplikacemi. Dovedete si představit, že by jí holčičku tahali koncem pánevním? No holt v Benešově se rodí koncem pánevním do 3,5 kg bez diskuse o způsobu porodu - asi chtějí ušetřit pracovní sílu a anesteziologa. Tím, že ohrozí dítě i mantku - to je nepálí. Hlavně že mají méně práce.
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: Císařský řez 

(24.7.2009 10:20:12)
Nikolo, proč by měli porodem koncem pánevním ohrozit dítě i matku? Obzvlášť pokud mají omezení do 3,5 kg, tak to zní rozumně. Já mám zas pocit, že spousta porodnic u KP o přirozeném porodu ani nepřemýšlí a ten, kdo to chce jinak, aby hledal porodnici, kde s tím mají zkušenost.
 Fillette 


Re: Císařský řez 

(24.7.2009 12:58:09)
Až na to, že poloha koncem pánevním je normální, fyziologický stav. Sice míň obvyklý, ale přesto fyziologický!
 krucka 
  • 

Re: Císařský řez 

(24.7.2009 13:59:54)
Ja jsem rodila dceru KP na 3 zatlaceni u Apolinare. take maji limit 3,5 KG plus pomeruji i sirku panve.jinak jsem byla pripravena na CS.
Probehlo to v pohode, nevimdim duvod sve dalsi dite nerodit stejne. Kdyz to bude jen trochu mozne a byl by KP,tak bych do toho sla "normalne" zase.Ad kojeni.Je to prece kazdeho vec. Tak co je komu do toho,kdo koji a kdo nekoji...
 Elinor 


Re: Císařský řez 

(24.7.2009 17:56:40)
V Brně na Obilňáku mají taky limit 3,5kg pro konec pánevní. Se mnou nikdo nediskutoval jestli císař nebo normální porod.Malej byl sice KP,ale dle UZ měl mít 3,2kg. Porod byl hroznej,ale malého celou dobu monitorovali a hlídali. Oni prostě raději dají šanci rodit normálně než to řešit velkou břišní operací. My měli komplikace hlavně díky tomu, že malej byl narozen o měsíc dřív a dostal hodně těžkou žloutenku, takže mi ho nechtěli ani dávat na kojení každé 3 hodiny a dávali mi ho tak každých 5-6h. Doma jsem bojovala o mlíko jak lev. Odstříkávala, malého přikládala každé 2h., měla jsem i poradkyni, bohužel mléka pořád ubývalo,až přestalo téct úplně. Tuto paní moc nechápu, proč neřekne rovnou, že byla lenošná bojovat a 3 den jela koupit flašky a Nutrilon. Ono je to tak snadné, říct: dítě se nepřisálo. On vůbec ten její porod byla tak trochu fraška. Ale za pokus nás tu pobavit to fakt stálo.
 Nikola 
  • 

Re: Císařský řez 

(24.7.2009 22:44:36)
Hm, to jsem nevěděla, že dobrá matka je ta, co vytrpěla při porodu a kojení nejvíc.
 Elinor 


Re: Císařský řez 

(25.7.2009 9:34:39)
To tu nikdo netvrdil. Jak už tu mnoho čtenářek podotklo, v článku je taková spousta nesrovnalostí, že to opravdu člověka zaráží. Možná, že tu byla dobrá vůle napsat článek, ze kterého by plynulo nějaké ponaučení, jenže jaké?
 hanka 
  • 

Re: Císařský řez 

(29.7.2009 21:01:57)
Nejvíc mě dojala ta možnost volby porodu.Já rodila KP před 4 lety v Brně-Bohunicích.Nikdo se mě neptal,jak chci rodit,rodila jsem klasicky a bez debaty.V kritické fázi porodu nikdo mimi nekontroloval.Výsledkem byl 18 hodin trvající porod,přidušené a postižené dítě.Jak jde čas a my se s holkou babráme ve stále větších problémech(nemluví, má epilepsii)mám čím dál větší vztek na ty dva doktory,co mě tehdy rodili.Kdybych je dostala do ruky(slabší povahy prominou)utrhla bych jim koule a nacpala jim je do držky.
 Vaal 


Až druhý den? 

(24.7.2009 17:23:58)
Nedivím se, že autorka měla problémy s kojením, když ji sestřičky učily kojit až druhý den.Dítě se má přiložit co nejdřív. Mě učily kojit tak 2 hodiny po sekci...Teda spíš mě mimíse sestra přiložila a vrtěla jí hlavičkou, ťukala do bradičky, aby se přisála a taky ji různě budila...protože měla žloutenku a pořád spala...Já jen pasivně ležela, protože mi bylo špatně a koukala jak puk :-) Vypadalo to brutálně, ale musím říct, že jsem se rozkojila normálně a kojím rok a půl...a to jsem byla v takovém nemocničním kolosu, kde se s nikým moc nepárali
 Jíťa 
  • 

Re: Až druhý den? 

(24.7.2009 20:34:41)
Myslím, že to zas až tak velkou roli hrát nemusí. Mě holku přinesli víc jak 12 hodin po porodu, jen ji položili vedle mě ... "maminko zkuste" a kojila jsem jak mlíkarna.
Kluka jsem dostala k prsu hned na porodním sále, sestra mě (zkušenou matku) kontrolovala, zda dělám všechno správně a stejně jsem měla s kojením (tedy spíš s tvorbou mléka) celou dobu potíže.
 Lenka 
  • 

x 

(24.7.2009 18:10:31)
to je ale joztomiloučkej článeček...hlavně pořád to zdůraznování, jak paní byla vyčerpaná

Její styl mě nesedí, ale nesedí mě ani příspěvky Elinor a podobných, že měla přiznat rovnou, že "byla lenošná bojovat o kojení".

Právě kvůli takovým jako je Elinor to takové, jako je Tereza neříkají natvrdo. Někoho možná uspokojuje, že si vybojovat kojení za každou cenu, ale spousta žen prostě nechce svoje mateřství probojovat, ale v rámci možností si užít.

Takže za tohle bych rozhodně neodsuzovala. Navíc - i kdyby se rozhodla nekojit, přestože všechno šlo bezproblémově, je to čistě její věc.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.