| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se narodila Andulka...

 Celkem 180 názorů.
 Insula 


Praha 

(15.7.2009 9:07:09)
Jestli jsem to dobře pochopila, tak měla autorka nastoupit do Podolí ten den, kdy jí začal porod. (???) Chápu, že měli plno, to se klidně může stát, takové věci se plánovat moc nedají. Ale zajímalo by mě, co by dělali, kdyby tam přijela už s takovým nálezem jako do Kadaně???? To by jí taky poslali domů???
Jinak gratuluji k dceři a tiše "závidím" takový super rychlý porod.
 hanadam 


Re: Praha 

(15.7.2009 10:37:34)
Insulo,
nevím, co by dělali, kdyby dorazila do Podolí s nálezem jako do Kadaně, nějsem věštec. Jen si můžu domýšlet, že by porodila kdekoliv, i ve vyšetřovně, kdyby na to přišlo.A pak by nějakou jinou maminku narychlo propustili, aby zajistili lůžko.Ale z článku vyplynulo, že jí ráno poslali na Bulovku, to autorka odmítla, rozhodla se jak uznala za vhodné, a já její volbu nezpochybňuju. Tolikrát se tady psalo o výběru porodnice, jejich přeplněnosti, možnosti dopravy do té vybrané. Tento článek jen popisuje jednu reálnou možnost.
 Aka 
  • 

Re: Praha 

(15.7.2009 17:13:51)
já jsem jim v podolí nedala šanci, porodila jsem na příjmu 10 minut po zaparkování před porodnicí ~z~
 helis78 


Re: Praha 

(19.7.2009 9:36:51)
Já jsem sice z Moravy, ale vzhledem k situaci paní bych asi už od rána začala shánět porodnici, protože už přece se rozbíhal porod, protože by se mohlo asi stát, že vás odmítne i nějaká další porodnice a k švagrovi bych už ani nejela.
 Insula 


Re: Praha 

(15.7.2009 22:44:55)
Vím, že jí poslali jinam a to nechtěla. Jen mě zajímalo, jak se to dělá, když je přeplněno a přijede někdo akutní, koho není možno odmítnout, nic víc. ~d~
 amy 
  • 

Re: Praha 

(16.7.2009 14:05:48)
Nejen na gyn-poru se to dělá tak, že se oznámí stopstav a "jedno místečko" se prostě nechá volné pro toho, kdo je doopravdy akutní (neschopen převozu)- zpravidla se to týká teda menších měst, po Praze nebo v Brně, kde je několik nemocnic a dojezdová vzdálenost je relativně krátká, je to trošku něco jiného.
 2 sluníčka 


Re: Praha 

(15.7.2009 12:09:02)
Jediné co nechápu je,že jsi původně byla na ten den ráno objednaná asi na vyvolání! Tak proč tě poslali pryč? Nebo jsi neřekla, že jsi objednaná?? ~a~
Já jsem si tedy vybrala nejbližší porodnici a byla jsem ráda, zvláště u druhého porodu. To jsem stihla jen tak tak. ~w~
 Insula 


Re: Praha 

(15.7.2009 22:45:46)
No, to jsem taky nechápala. ~;)
 svetlana 
  • 

Re: Praha 

(27.7.2009 14:42:28)
Bohužel, mě se taky stalo že mě Podolí odmítlo, ikdyž jsem byla registrovaná půl roku předem. Prý za týden malují a mají taky stop stav. Já bych tam prý po porodu ležela déle, protože se syn narodil o 6t dříve. Každopádně jsem nebyla spokojená s tím, že jsem jako prvorodička a bez plodové vody, která mi praskla doma, musela rychle obvolávat porodnice kde mě vezmou. Nakonec jsem rodila v Motole a všechno v pořádku. Nic méně na Podolí jsem nezanevřela. Přišlo mi to ale líto, jak jednoduše lze odmítnout ve stavu kdy nevíte která bije.
 vixana 


Re: Jihlava 

(20.7.2009 12:58:03)
No on zas tak super rychlý ten porod nebyl, podle toho, co vše stihla objezdit v bolestech.
Já jsem zažila podobný, ale v Jihlavě, kde si naplánovali na 22.4. 4 vyvolávané porody, přesto, že mají 2 porodní sály. Já přijela s mužem, kontrakce velké po 3 minutách, nechtěli mě tam nechat, že jsou to asi poslíčci, protože jsem se moc neotvírala. Já ale rodila podruhé a věděla jsem, že to poslíčci nejsou~:(
Tak mě vzhledem k plným porodním sálům "ubytovali" na šestinedělí" , kde jsem se kroutila v bolestech 2 hodiny na pokoji, kde chodily normálně návštěvy apod. a mého muže neustále přesvědčovali, ať jde domů, že to nic nebude a ještě to k porodu není. Naštěstí věřil mě a zůstal, když se uvolnil porodní sál, tak nás tam milostivě pustili. Kontrakce po 3 min jsem měla od 15 hod, malý se narodil ve 21:15. Takže porod taky ne dlouhý, ale byl velmi bolestivý, přesto, že syn byl menší, než ten první. Celá anabáze a dohadování s personálem porodnice však stálo za to. Už nerodím. :-).
 Ronjička 


Re: Praha 

(14.3.2011 20:02:14)
Ale vždyť tam snad byla objednana, ne? Tak proč tam nebylo místo?
~a~
 Nítěnka 


klon 

(15.7.2009 9:27:02)
Taky mě to překvapuje, jak jsou někdy ty děti naklonované. U nás je bráška kopií té starší, aspoň zatím. A oba celý tatínek nejen podobou, nýbrž i některými vlastnostmi.:-) Byla jsem u kamarádky a jejich mladší, kdyby byla blonďatá, úplně celá starší.
Jeden se nestačí divit té dědičnosti...
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: klon 

(15.7.2009 11:56:06)
taky mám syny (3,5 a 8 m) jak přes kopírák. A vzhledem k tomu, že ten mladší podědil i výbavičku, mám často pocit déja vu ~t~

 M+J+ 5 (2 holky -3 kluci) 


Re: klon 

(17.7.2009 21:47:40)
ahojky take mám doma ditko přes kopirak prvni a druha dcera jsou kazda jina ale oba kluci jsou jako jednovajecna dvojcata akorat je mezi nimi skoro 7 let rozdil.

jinak kte rychlosti porodu bych se chtěla pridat fofr porodem....
jelikož je to jen 6tydnu zpet stale je to v živé paměti.

nejstarsi dcera se vratila ze skole s družiny kolem 4hodiny pro dalsi dva rarachy jsem chtěla zajet do skolky ale začala jsem pocitovat že asi dnes budu rodit ale že tak rychle to by mě ani ve snu nenapadlo.

tatka se vratil kolem ctvrt na pet i s dětmi ze skolky ja si dala jeste kafco kontrakce byli ale nepravidelne 20 min od prvni kdy dcera dosla pak 15 min zase 20 pak 10min tak jsem jeste v pet odpoledne vzala tel do ruky že si pokecam s mamkou....kecala jsem asi 10 minut když jsem zavolala na meho chlapa že asi rodim ...ten se pousmal a rika ted...

ale sel a prevlekl se vzal deti do auta že je hodime jeste k nasim...ale to už jsem mela po 2minutach ...
do auta jsem sedla 17:20

cesta do ivancic trva asi 15minut....
a to už byli opravdu porodni bolesti jak se patri a po dvou minutach...dojeli jsme k nemocnici ja co krok tak to stah cesta na porodni mi pripadala jako vecnost....

V 17:40 mě přijali na porodni dosla asistentka a ja ji rikam že uz mam tlaky že rodim ta se usmala ...nedivim se je zvykla že tam takto dojde plno mamin a porod trva dalsich x hodin...
kosili jsem na sebe hodila obracene vylezla na kozu asistentka zatim jeste s usmevem ze se podiva najednou mi praskla voda uzasny gejzir jsem se chtela smat i pri kontrakci ale to uz sahala po telefonu a druhou rukou cekala na maleho ktery se klubal ven...
a ten byl v 17:45 venku.....

takže veskere papiry se sepisovali az po porodu ....
take jsem tam predtim nerodila...ale mužu řict že jsou v ivancicich super....tot na zaver meho rychleho porodu a ditka pres kopirak ~t~~t~~t~~j~
 myš 
  • 

Gratulace 

(15.7.2009 10:41:02)
Gratulace k miminku!

Osobně bych tedy v Praze nerodila ani za zlatý prase :-) , jen v případě nějakého závažného problému u miminka, že by bylo potřeba být blízko odborné pomoci. V době babyboomu tam asi není nikde 100% záruka, že klapne ta vybraná porodnice a tyhle velké instituce mi přijdou jak trochu odosobněné továrny na miminka. Dávám přednost rodinnější atmosféře menších porodnic.

Jinak jinde jim taky nevadí, že člověk nedochází do poradny, já jsem žádnou poradnu ani monitor ve své vybrané porodnici nestihla a nebyl to tam vůbec žádný problém.
 Margot+1 


Kadaň 

(15.7.2009 11:03:47)
Vůbec nerozumím tomu, proč někteří lidé tak urputně trvají na Praze, když už se tak dlouho mluví o přeplněnosti tamních porodnic... Já to měla přesně naopak - jela jsem do Kadaně, kam jsem to měla těch 80km, mimo jiné proto, že je tam snad poslední otevřený CAP v Čechách... Musela jsem ovšem mj. skousnout pochybovačné promluvy své gynekoložky o tom, že "tam určitě nemají takové moderní prostředky, jako u nás". Nelituji svého rozhodnutí, ačkoli porod byl indukovaný 7 dní po termínu, nechytil se a ve 41+3 skončil akutní sekcí - bez jakýchkoli komplikací, ergo i "alternativci" císaže umějí... Péče před i po porodu byla skvělá, dítě mi okamžitě po probrání nosili do pooperačního pokoje na přiložení vždycky, když se probudilo, což by se ve velké nemocnici určitě nedělo.
 Klára + batole 


Re: Kadaň 

(15.7.2009 21:51:56)
Souhlasím!
Já tedy v Podolí rodit chci, a to proto, že mám porodnici 3min. pěšky od domu ;-), jinak bych určitě radši dala přednost menší porodnici, kde na mě budou mít víc času.. Do Podolí byl už problém se vůbec upsat, ač jsem šla zažádat přesně ve 14+0tt v 8 ráno, nakonec jsem stejně musela shánět protekci jen na registraci a teď uvidíme, kde nakonec porodím ~2~.
Musim říct, docela mě štve, že se do Prahy stahují rodičky z daleka, nerada bych pak objížděla Prahu a nakonec skončila kdesi ve Středočeském kraji jen proto, že se do Prahy stahuje spousta lidí z širokadaleka.. Ale chápu, možnost volby je důležitá, jen už se v Praze fakt stává situace neúnosnou...
 Mapik+Betka+Fili 


namet na horor 

(15.7.2009 11:05:23)
Ahoj autorko, v prvni rade gratuluji k uspesnemu poceti a nakonec i porodu, ale musim se priznat, ze se to cetlo jako horor od Kinga. Zaplat panbuh za ten happyend a preju, at jsou obe holcicky hlavne zdrave a v pohode. Jo a kde ze budes rodit potreti? :-)
 Katla 


horor si představuju jinak  

(15.7.2009 11:09:35)
a ni mi nepřijde divné, že nekoho, kdo porodil ve dvě, poslali v osum domů. Paní mohla do dvanácti pobýt doma a pak se v klidu přesunout do pražské nemocnice a strávit na sále před narozením dítěte tak hodinku. Mě poslali s rozbíhajícím se porodem domů ve dvě odpoledne, kolem páté jsem byla zpátky a ve čtvrt na sedm bylo mimčo mezi náma a považuju to za značku ideál. Nechápu, že někdo plaší s přesunama do Kadaně:-).
 Lída,3 kluci a holka 


Re: horor si představuju jinak  

(15.7.2009 11:16:10)
Hroudo, a četla jsi i to, že to měla domů 70 km???
 petra 
  • 

Re: horor si představuju jinak  

(15.7.2009 11:28:04)
Hroudo rozumím ti.
Já se vzbudila chvilku před půlnocí, do té doby žádné kontrakce, o půlnoci lehké lechtání, v půl jedné jsme vyrazili na cestu do porodnice. Chlapeček se narodilv 1.13. Takže opravdu rychlý porod vypadá jinak než od 8 do 13.30.
Jinak pražské anabáze všech opravdu nechápu. Bydlím kousek za Prahou na všdchny známé jezdí rodit do Prahy. Já tam záměrně nejela, vybrlal jsem si menší klidnou prodnici, registrace ani nebyla nutná. (Mám výhodu, že v okruhu 15 km mám 3 porodnice, do 30 km by jich bylo minimálně 5).
A co se papírů týká, tak vzhledem k rychlosti mého porodu se vše vyplňovalo po porodu ( i papír, že souhlasím s přítomností otce u porodu:-))
 Eva + 2 broučci 
  • 

Re: horor si představuju jinak  

(20.7.2009 17:42:44)
Petro, tak to buď ráda, že máš porodnice tak blízko. Já mám v okruhu 40 km jen 2 (obě jsem vyzkoušela :-)) a švagrová má nejbližší porodnici 50 km. To pak může být horor.
 Han+2  
  • 

Re: horor si představuju jinak  

(19.7.2009 22:05:29)
Trochu hysterický článek, ne? Nepřijde mi divné, že ráno pošlou domů mamku, která odpoledne porodí...mě zas u obou dětí 14 dnů říkali, "dneska už to určitě porodíte". A s těmi slovy mě poslali po kontrole domů, a to jsem to taky měla pěkný kus cesty vlakem...zkrátka doktoři to mohou jen odhadovat a nemůžou to přeci VĚDĚT.A kdyby přijela do porodnice až "naspadnutí" tak jí nakonec neodmítnou :-). dítěti zdar!
 Manul 


Papíry 

(15.7.2009 11:13:08)
Ve všech článcích o porodech mě tady zaráží nezbytný odstaveček o vyplňování papírů. Rodila jsem v Rakousku a pár týdnů před porodem jsem se v porodnici zeptala, jaké dokumenty si tam mám k porodu donést. Dívali se na mě trochu nechápavě, prý jen kartičku pojištěnce a Mutter-Kind Pass (něco jako těhotenská průkazka a jakýsi průkaz o zdraví dítěte v jednom). Dost papírů jsem vyplnila při kontrolách, ale před porodem po mě chtěli akorát vědět, co budu chtít k obědu.
 myš 
  • 

Re: Papíry 

(15.7.2009 11:20:36)
No jo ty jejich papíry ~:-D . Taky si je vyplňovali, jen se pamatuju na otázku, kolik jsme absolvovala v těhotenství ultrazvuků, k čemu jim to je ke zdárně vedenému porodu potřeba, nevím. Mezi těma kontrakcema jsem se stejně ani nemohla soustředit, tak jsem jen řekla že teda fakt nevím a plácla jsem nějaké číslo :-)
 Petul 
  • 

Re: Papíry 

(15.7.2009 13:55:30)
Ja ty papiry taky moc nechapu. Rodila jsem ve Francii a na klinice jsme vyplnili vsechny papiry pri registraci. Kdyz jsem prijela rodit, tak uz po mne taky nikdo nic nechtel (pouze doklad o pripojisteni a kartu s krevni skupinou, coz je tady k porodu povinnost)...
 Maci1 


Re: Papíry 

(17.7.2009 21:57:00)
Já jsem rodila v Brně-Bohunicích a jediné, na co se ptali těsně před porodem, byla jména pro dítě a zaměstnání manžela (a na to se navíc ptali jeho, ne mě). Všechny ostatní informace jsem jim sdělila už předtím, když mě tam můj gynekolog předal na poradnu ~d~.
 hbf 


Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 11:29:06)
Tak to máme 20 km v Praze (20 minut), pak asi 40 km rychlostní silnice (20 minut) a cca 60 km po běžných silnicích (40 minut). A teď provoz, rychlostní omezení (obce a pod), prý sněžilo ... Vyhledávač to dává okolo 2 hodin jízdy.

Přijde mi mimořádně sobecké ohrožovat stovky lidí zběsilou a zbytečnou jízdou do zbytečně vzdálené porodnice. Jakpak by se madamme srovnávala s tím, kdyby se něco stalo a oblížila švagrovi, sobě, nebo malé? Nebo dokonce někomu cizímu? Co vlastně vede chlapy k tomu, že si tak rádi hrají na záchranku a jezdí jak hovada? Zastavil by se svět, kdyby malá přišla na svět na Bulovce? Nebo ve spádové porodnici?
 Melie 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 12:05:44)
Naopak, ja autorku velice chapu pro jeji volbu, ac to byl opravdu veliky manzeluv risk, ze jel tak rychle takovou dalku navic v chumelenici, to uznavam. Podle meho je vyber porodnice safra dulezity. Dost lidi to neuznava, ale na zaklade precteni ruznych materialu a vlastniho nazoru na vec se domnivam, ze porod nejen matku, ale hlavne dite velice ovlivnuje pro jejich dalsi zivot, ze to neni jen den/dva, tri + pobyt na sestinedeli, co se "proste pretrpi" a na hnusne se zapomene. Zenske, co se proti soucanemu stavu nekterych porodnic (spise zpusobu chovani) bouri, nejsou "zhyckane" a "pohodlne". Mozna to neni poznat hned na malem diteti, ale podvedomi je silna vec a v dospelosti se muze treba objevit nejaky problem vychazejici z podvedomi, ktery zpusobil priserny zpusob porodu - vystresovana matka, kterou nikdo neuklidnil, leky podavane pri porodu, nesetrne zachazeni s novorozenetem a tak dale.

Pokud budes, autorko rodit jeste jednou, urcite zustan verna Kadani :) Praha je ted priserne preplnena tehulkami :), chystam se porodit na Bulovce - neni tak narvana jako Podoli, ale doufam, ze nam to vyjde doma :)
 myš 
  • 

Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 12:12:44)
Já bych tak nemoralizovala. Ono rozhodování v tak vypjaté chvíli těsně před porodem není jednoduché, navíc když je odmítnutí rozhodilo. Taky by se mi nechtělo rodit v nějaké neznámé porodnici, může to tam pak vypadat všelijak.

Ono tyhle riskantní jízdy do porodnice jsou vcelku časté, to by jsme se umoralizovaly. Někdy se prostě porod rozjede tak rychle a nečekaně, že nezbývá než jet jak o život. V nejbližší rodině se to stalo hned 2x. Navíc z porodnice vás jak je vidět pošlou často domů, takže pak nezbývá, než to dohánět.
 hbf 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 12:31:32)
Jaké moralizování? Jde o naprosto flagrantní porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích, odůvodněné toliko tím, že porodnice na Bulovce není dost košer ... Kdyby tímto způsobem dlabal porodniční personál na zdravotní předpisy a odůvodňoval to tím, že ty předpisy prostě nejsou dost přívětivé, to by se tu za diskuzí jen prášilo ...
 Sylvie 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 12:36:13)
Kdyby tímto způsobem dlabal porodniční personál na zdravotní předpisy a odůvodňoval to tím, že ty předpisy prostě nejsou dost přívětivé, to by se tu za diskuzí jen prášilo ...

Naopak - kdyby porodniční personál PŘESTAL DLABAT na zákony, které se jim nezdají dost přívětivé a přestal to odůvodňovat, že "oni to tu ale dělají takhle", tak by třeba ženy nemusely jezdit do porodnic ke všem čertům a klidně by rodily v místě bydliště
 hbf 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 12:41:20)
A který foršrift porušuje porodnice na Bulovce, že paní autorce stálo za to jet rychle a zběsile 120 kilometrů daleko? A které foršrifty porušují v porodnicích, které cestou minula (Motol?, Kladno?, Rakovník? Žatec?)
 Sylvie 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 13:18:03)
hbf, tak jakožto Pražačka, která taky jela rodit mimo, ti můžu sdělit, že minimálně v době mých porodů Bulovka či Motol porušovala právo na to, aby na mne byly prováděny pouze ty výkony, se kterým vydám informovaný souhlas ~d~ Ba dokonce jistý lékař z Bulovky se nechal slyšet, že komu JEJICH pravidla nevyhovují (rozuměj - kdo si připraví porodní plán a nehodlá se podřídit zvyklostem personálu), má si najít jinou porodnici ~d~ No a když už jsme u té Bulovky, tak tamní lékaři v době mého termínu vyhrožovali, že mi nepustí domů dítě dřív, jak třetí den po porodu, pokud si ho nedojede osobně vyzvednou pediatr mého dítěte ~q~
 Kinga+3 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 13:44:33)
Z článku jsem pochopila, že z těch Štěrbohol jel manžel, ne autorka.

 hbf 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 15:58:31)
To je slovo do pranice. Je tedy otázka, jak to víte, když jste tam nerodila, ale budiž. Ani tak to ovšem není bianco šek na porušování jiných zákonů.
 Sylvie 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 16:28:42)
Je tedy otázka, jak to víte, když jste tam nerodila, ale budiž.

Vím to tak, že jsem se tam zeptala ~d~ Takže v podstatě jsou dvě možnosti - buď tamní zdravotníci nedodržují zákon, nerespektují rodičky jako svéprávné osoby a šikanují je požadavky, na které nemají nárok. Nebo tamní zdravotníci jsou sadisti, které baví děsit nastávající maminy hororovými řečmi a planým zastrašováním, ačkoli praxe je taková, že k ničemu, čím vyhrožují, nedochází. Těžko říct, která z těchto dvou variant je lepší, ovšem ať už je tak či tak, obě jsou pro mne dost dobrým důvodem, proč do takové porodnice nelézt.

Že kvůli tomu není možné porušovat zákony pro změnu ze strany rodiček - s tím jedině souhlasím, však jsem taky nic takového nepsala ~d~
 Jana 
  • 

Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 13:54:55)
Aha, tak to, že manžel spěchá za rodící manželkou ti tak strašně vadí? To je přece logické a lidské. Ale to, že kdejaký plnoletý frajer jezdí BEZDUVODNE (pokud pominu to, že se chce předvést) často i mnohem větší rychlosti a vzhledem k tomu, že nemá tolik zkušenosti často ohrožuje nebo ubliží druhým, to ti nevadí? Jdi moralizovat do autoškol, které takovýmto frajírkům vydávají ŘP!!!
 hbf 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 15:48:28)
To mi vadí samozřejmě taky, ale jistě chápete, že to není bianco pardon pro všechny. Článek byl o konkrétním případu a tedy komentuji konkrétní případ.
 sdafdsdf sydfsaf 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 18:31:48)
Ty chytra, kdyby vsichni jezdili rychle jen a pouze k porodum, bude na svete krasne .....
 bobinaxx 
  • 

Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 20:14:00)
ona se vždycky nějaká urýpaná kravka musí najít, že?
 Etraska 
  • 

Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(15.7.2009 22:33:59)
Sorry, ale kdyby ste to četli pořádně, tak tu trasu Praha Štěrboholy – Kadaň za 50 minut jel ten manžel sám, ona už byla v porodnici. Nejel tak rychle s žádnou rodící manželkou.
 Jindřiška Vostrá 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(16.7.2009 8:39:43)
Také se mi zdá bezohledné ujet v chumelenici trasu, kterou vyhledávač udává na 2 hodiny a 7 minut, za 50 minut. Kdyby mi šťastný tatínek cestou přejel mé dítě, určitě bych si neřekla, že na světě je krásně, protože se spěchalo k porodu. ~n~
 hbf 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(16.7.2009 10:05:00)
Máte pravdu, tak to byl tatínek kdo jel jako prase. To považuji za ještě větší bezohlednost, než transport paní matky.
Podobný vypatlanec způsobil v podstatě na téže štrece nehodu s 8 mrtvými jen proto, že se zdržel v práci, pospíchal domů a "nemohl" počkat s předjížděním náklaďáku o nějakých 5 vteřin a vzal to přes dvojitou plnou ...
Nechť se rodí spousta zdravých dětí a nechť všichni dojedou v pořádku do cíle.
 Miguelka 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(16.7.2009 11:29:34)
Pani, vy jste asi velká znalkyně prahy a řidičctví vůbec, že? Třeba její manžel zná nějakou inteligentnější trasu než tu nejedebilnější, kterou vám vyplivne mapy.cz. můj muž je řidič z povolání a trasu, kterou mu vyplivne navigace nebo kterou jiní, po známých cestách, jezdí hodinu, on jede méně jak 30 minut bez toho, aniž by porušil jediný zákon!!!
 Slečna Marplová 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(16.7.2009 12:17:14)
Pak je mi zahadou, proc to tady Sabina psala s ocima navrch hlavy, ze to jeji manzel ujel za 50 min., kdyz je to takova brnkacka, heheh ~t~ ~t~ ~t~
 myš 
  • 

Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(16.7.2009 10:18:26)
No a jakej je rozdíl pokud porušuje předpisy manžel rychle jedoucí k porodu a manžel co veze manželku k porodu? Žádnej, podstata je stejná a to je rychlá jízda. Jistě pokud manželka už skoro rodí, tak ten důvod jet rychle je důlěžitější, než jen otec co chce stihnout porod.

Mně jen přijde, že tady jsou všichni u článků chytrý, ale pokud by se to týkalo jich samotných, taky by taky byly rády, kdyby na to manžel dupnul.
 Jindřiška Vostrá 


Re: Štěrboholy - Kadaň za 50 minut?! 

(16.7.2009 10:38:43)
Mýlíš se. Nebyla bych šťastná, kdyby na to dupnul takhle.
Bohužel znám smutný příběh, kdy auto zahraničního diplomata přejelo syna mé kamarádky před školou. Auto řídil jeho řidič, ale protože diplomat měl imunitu, řekl, že řídil on a nic se nestalo. Né že by vězení něco změnilo, ale protože jsem to vše prožívala s ní, nemám omluvy ani pro tatínka, co pospíchá sám, ačkoliv ani neveze rodičku. Je diskutabilní, zda bylo opravdu nutné dokončit obchod v Praze a potom jet jako prase, nebo zda nešlo ten obchod odvolat a být ženě oporou. Tohle přece nebyl překotný porod. Na úterý snad měli termín, ale práce byla přednější a pak se musí jet jako o život ... ~:(
Ještě štěstí, že se nic cestou nestalo.
 kreditka 


Registrace jsou snad pražský vynález 

(15.7.2009 12:33:57)
Teda já nevím, ale přijde mi že ty slavné registrace jsou snad pražský vynález ~a~. Já ani mé kamarádky jsme se nikde registrovat nemusely, do porodnice na kurzy, monitory a já nevím co ještě jsme nejezdily a krom delšího papírování jsme vklidu porodily tam kde se nám právě zachtělo, pravda pouze v malých okresních porodnicích ~;) V těhu nás měl od začátku do konce v péči gynekolog, který vlastnil UTZ i monitor - krom samotného porodu se o nás tedy staral celé těhu jen on ~;) V Praze nežiju ale v poslední době co čtu o pražských porodnicích jejich registracích a stop stavech jsem za to celkem ráda ~:-Jinak gratuluju autorce k miminku ~:-D
 amy 
  • 

Re: Registrace jsou snad pražský vynález 

(15.7.2009 14:03:33)
Já ty registrace taky nechápu. Vidím v tom snahu se prostě přirovnat k ostatním oborům, kde svým způsobem plánovat jde. Ona totiž většina miminek si termínem porodu hlavu neláme a vyleze si, kdy se jim zachce. Podle mě jsou registrace na 2 věci, protože personál se podle nich taky plánovat nemůže.

Co ale chápu je tzv.stopstav. Kapacity nemocnice (myšleno sály, vybavení, lidi) nejsou prostě nafukovací, rozdvojovací apod. a pokud je vyhlášen stopstav není to naschvál, ale kvůli bezpečnosti.
 kreditka 


Re: Registrace jsou snad pražský vynález 

(15.7.2009 18:14:36)
~R^ Taky nemám nic proti stop stavu, jen si myslím, že registracemi si naopak nemocnice štvou proti sobě rodičky, málokterá těhulka si totiž připustí, že i když je registrovaná tak se může stát že stejně porodí jinde...
 amy 
  • 

Re: Registrace jsou snad pražský vynález 

(16.7.2009 16:11:46)
Ale tohle žádná registrace nevyřeší, právě proto, že miminka si prostě dělají, co chtějí a na termíny z vysoka kašlou:-). Ten můj se rozhodl jít na svět o měsíc dřív.
Riziková rodička má samozřejmě v takových nemocnicích automatickou přednost registrace neregistrace. Jde ale o to, že řada maminek chápe registraci jako zamluvené místo ve školce, prostě registrace = já tady budu rodit a hotovo. Ale tak to není. Hodně maminek prý prostě vyrazí do porodnice bez toho, aniž by tam předem zavolaly a zjistily si stav (tím teda nemyslím ty rizikové, které potřebují speciální péči). Je teď období baby-boomu a to žádná registrace nevyřeší.
 Muffinka+Ella06+Anna09 


děkuji všem..... 

(16.7.2009 23:21:19)
přeji hezký večer,
děkuji všem za reakce k článku a hlavně za gratulace k Andulce, je to naše zlatíčko:-)
omlouvám se všem, koho můj článek pobouřil nebo rozčílil:-)
Do Podolí mě opravdu ten den přijali s tím že se porod vyvolá, byly jsme tři a všechny nás poslaly domů, ne na Bulovku, tam mě poslali až když jsem jim v poledne volala, že rodím:-) máte pravdu tu jsem odmítla a rozhodla jsem se pro Kadaň. Teď to vidím taky všechno jinak, ale v té dané situaci nijak moc nepřemýšlíte a děláte to co si myslíte, že je nejlepší. Měla jsem prostě vybrané dvě porodnice a tak jsme se nijak nerozmýšleli a jeli do té druhé když ta první nevyšla. Kdybych chtěla rodit v mém okolí, rodila bych tam, ale to byl právě důvod proč jsem si vybrala porodnici jinou, na to snad mám právo.
Ano manžel jel z práce v autě sám a opravdu rychle a riskoval, to přiznávám, ale líbil se mi tu názor, ten, že "kdyby se rychle jezdilo jen k porodům"
nakonec to dobře dopadlo a hlavně naše zlatíčko je v pořádku, třetí dítě opravdu neplánuji a i kdyby, tak co já vím, jaký bude průbeh a jak bych se zachovala tentokrát? no snad lépe:-)
takže už se moc nerozčilujte a přeji dobrou noc:-)

jinak je to pravda je tu babyboom a porodnice nejsou nafukovací, no teď pět měs po porodu už to chápu víc:-)
 Sabi 
  • 

podobne 

(15.7.2009 12:48:36)
V Podoli jsem podobne rodila druhe dite. Pri kontrakcich po 15min v 8 rano mi rekli, ze jestli dneska porodim tak hoodne pozde vecer. No, ale nemaji plno a tak mne domu teda neposlou a nechali mne sedet na prijmu, ze vyridi ty maminky, ktere pravdepodobne porodi driv nez ja. V 9:45 jsem sla za sestrou, kdy prijde muj doktor, ze by mne nekdo mohl vysestrit. No po celkem halasne slovni vymene, se uvolila, ze kdyz jsem tak neodbytna tak mne zkontroluje. No a ten fofr pak, kdyz shaneli volny sal, porodnika a detskyho doktora, tomu se smeju jeste ted. Patu jsem v 10 drzela v naruci uz osetrenyho. Proste rychlost porodu se fakt tezko odhaduje. Kdyby mne tehdy poslali domu, tak jsem porodila v aute cestou...
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:01:56)
Trochu mi vadí ta porodní turistika mimopražských maminek do Prahy. Pak se může stát nějaké pražské mamince, co bydlí hned vedle porodnice, že ji nepřijmou a honí ji od čerta k ďáblu, protože porodnice je nacpaná ženama až odněkud od Plzně. Já rodila ve své spádové nemocnici (Bulovka) a dost mě štvalo, že jsem se musela registrovat (jen tak tak jsem to stihla) a přijela jsem rodit jen pár hodin před stop-stavem. Je to přeci má spádová nemocnice, tak jaký stop-stav?! Akorát to zbytečně stresuje.
 Margot+1 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:13:12)
njn, jenže oficiálně žádná spádová nemocnice neexistuje, to bys musela omezit možnost volby zdravotnického zařízení... Zdá se to sice na hlavu, ale i já jsem "porodní turistka", jak jsem psala výše, jela jsem za porodem doté zmíněné adaně 80km, přestože "spádovou" mám krajsou nemocnici, jak se mj. spousta "nespádových" matek chce dostat. Je to začarovaný kruh, ale ten přestane existovat teprve ve chvíli, kdy člověk za jedno zdravotní pojištění nebude v různých zdravotnických zařízeních dostávat tak diametrálně odlišnou péči...
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:20:18)
No jo, jenže je ta péče opravdu jiná? Když čtu ty popisy porodů v různých nemocnicích, všude je to stejné, nalezené rozdíly mají jen jednoho jmenovatele a to štěstí či smůla na personál. Jediné, co toleruji, je porodní turistika kvůli zdravotním komplikacím (třeba předčasný porod, apod.).
 Lassie66 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:22:27)
No tak když to toleruješ...~;)
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:27:26)
Já jela do porodnice taxíkem (nemáme auto, do poradny jsem jezdívala tramvají) a největší obavu jsem měla z toho, že mi řeknou "stop stav" a pošlou mě kamsi na opačnou stranu Prahy či za Prahu. Netuším, jak bych se tam dostávala, jak by za mnou jezdil manžel, atd.. Pokud porodnice poskytují nějaký porodnický nadstandard, tak ať tento nadstandard nenarušuje chod standardu, tedy ať tam se registrují, dělají stop-stavy, atd., ale ty maminky, které jsou spokojené se standardem, ať zbytečně nestresují.
 Margot+1 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:31:04)
jenže právě ten standard bohužel neexistuje. Pokud se včas nezajímáš, sázíš do loterie, ergo mluvíš o matkách spokojených s loterií, nikoli standardem...
 Sylvie 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:35:35)
Liško, když problém je v tom, co je "standard" a co "nadstandard". Neboli - co je v jedné nemocnici standardem, to je v jiné placeným nadstandardem (nebo rovnou nedostupné). Neboli ta péče opravdu je v různých nemocnicích různá. Já třeba první dítě rodila v nemocnici, kde byl epidurál jen a pouze za přímou úhradu (asi 4-5 tisíc... jestli si dobře pamatuji, já ho nevyužila). Přitom kamarádka rodila v nemocnici, kde byl zdarma a třeba další dvě děti jsem rodila v nemocnici, kde ho u porodů v té době nedávaly, ani zadarmo ani za úhradu ~d~ První dítě jsem rodila v nemocnici, kde mě po porodu nechali pomuckat s dítětem, to pak sebrali, odnesli a hodlali mi ho vrátit až za nějaký šest-osm hodin (porodila jsem večer). Na sále jsem přitom strávila po porodu dvě hodiny, než mě převezli na šestinedělí. Oproti tomu další děti jsem rodila v nemocnici, kde jsem na sále strávila akorát tak dobu na vypuzení placenty a kontroly porodních poranění, rodila jsem v porodním pokojíku, po kontrole jsem byla přesunutá na pokoj a PA mě po porodu chodily kontrolovat tam... dítě jsem samozřejmě měla celou dobu u sebe, nikdo ho nikam neodnášel... A tak podobně.
 adelaide k. 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:36:03)
Liško a coje podle tebe porodnický nadstandard?
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:26:10)
Já raději budu definovat, co je pro mne standard: tedy přijedu do porodnice, natočí mi monitor, vyšetří, vyplním pár papírů, pak mi nabídnou klystýr a holení, nechají mě s manželem na hekárně, kde je sprcha, záchod, postel, žebřiny a míč. Dostanu něco k pití a polévku. Občas přijde PA poslechnout ozvy/případně natočit monitor. Občas přijde doktor a informuje mě, jak porod postupuje, jak by ho šlo urychlit. Zeptám se na epidurál a doktor mi řekne, jestli jsem ve fázi vhodné na epidurál či ne. Epidurál je zdarma. PA na žádost maminky podá léky proti bolestem (algifen), poradí jak dýchat, apod.. Když jsem dostatečně otevřená, přesuneme se na porodní sál, tam jsem připojená k monitoru, ale můžu chodit. Rodím s doktorem na porodnickém lůžku v klasickém pololehu, podle potřeby se udělá nástřih, popečník se hned nestříhá, mimčo se položí mamince na břicho, pak se odnese k vážení/měření a Apgar testům. Tatínek následuje mimimko, maminka mezitím rodí placentu. Pak se šije. Mimi se vrací a je 2 hodiny s rodiči na sále. Pak je přesun maminky na pokoj šestinedělí a mimčo podle toho jak chce - buď hned s ní, nebo na několik hodin (noc) na novorozenecké oddělení. Já takto rodila 2x na Bulovce. Nadstandard jsou pro mne různé porody do vody, v neklasických pozicích, jen s PA či dulou, apod..
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:37:02)
Liško, a není ti divné, že když rodička prakticky nechce žádný úkon ani lék (klystýr, oholení, nástřih, monitor, epidurál, oxytocin, amniotomii, použití lůžka), měla by mít nadstandardní, připlácenou péči? Za to, že se nebude nic dělat a nespotřebuje se žádný materiál? Není to trochu postavené na hlavu?
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:43:27)
Si ti představuju v barvách, pětihvězdičkový hotel All Inclusive, a já oznámím, že nechci, aby mi uklízeli pokoj a nosili pití na pláž, a dozvím se "my to tady ale tak děláme, jestli to nechcete, připlaťte si 10% k ceně zájezdu ...".
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:46:14)
A s tou vodou vs. epidurálem je to ještě legračnější - tak aplikace epidurálu, tj. vyšetření predám v laborce, práce anesteziologa a materiál bude jako standard zdarma, zatímco napuštění vany (cca 20Kč za vodu plus nějaká ta stovka amortizace vany, bez nároku na personál) se bude platit jako nadstandard. ~d~
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:49:08)
Tam je to pak o zodpovědnosti za případné průšvihy. Ale už v tom mém standardu je skoro vše dobrovolné - klystýr, holení, epidurál, oxytocin, algifen, tatínek u porodu, děcko na pokoji (i když ten tlak, aby se maminky o mimča hned staraly je velký; já považuji za lepší nosit mimča jen na kojení či část dne - určitě by to pomohlo rekonvalescenci), ... Pokud chce někdo něco jiného (nadstandard), je rozumné, aby si připlatil - třeba takový porod na porodní stoličce asi každý porodník nezvládne, musí být školený, to stojí peníze, musí být zrovna v práci, atd.. Porod ve vaně je ještě finančně náročnější.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:51:44)
Liško, CO je na tom finančně náročnějšího a JAKÉ speciální školení potřebuje kromě toho, že nemá stát, ale kleknout si nebo dřepnout? Jiný rozdál v tom FAKT není. Stolička stojí tak 500Kč, vanu do 20000 pořídíš, zatímco porodnické lůžko stojí deseti až statisíce.
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:57:29)
Pochybuji, že se ve školách učí, jak rodit do vody a jak tak porod řídit. Ta vana se musí sterilizovat po každém použití (to také něco stojí), zabere hodně místa,... S tou stoličkou - podřep by porodníkovi nestačil, protože tam je prostě blbě vidět. Na lůžku to má vše pěkně před očima, jasně vidí, co se děje, kdy má otáčet ramínka, jestli není pupečník kolem krku miminka,... Prostě přehled je v takových situacích k nezaplacení. Ty jsi rodila na stoličce nebo do vany? Mně osobně polosed na porodnickém lůžku připadal jako nejpřirozenější poloha na porod. Kdyby mě rvali na stoličku nebo do vany, tak je pošlu kamsi.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:02:13)
Porod řídit netřeba, řídí se povětšinou sám. Na stoličce jsem seděla v závěru porodu 2x, vidět je tam docela dobře, viděla jsem tam skoro i já ;) Potřetí jsem rodila vkleče a zachytit dítě a odmotat pupečník zvládl i můj lékařsky neškolený manžel, příčí se mi doktory a PA považovat za takové blbce, aby si neuměli otočit obvyklý pohled o nějakou tu osu rotace.

I to nářadí na epidurál musíš sterilizovat.

Celé to vážně není ani otázka peněz, ani otázka speciálních školení, ale zcela a obyčejně ochoty opustit svůj zaběhaný postup a nevnímat rodičku jako "další kus na zpracování", ale jako člověka.
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:08:00)
No jo Markéto, jenže ty tady píšeš o svých 3 lehkých bezproblémových porodech. Jenže co ty problematické, kdy se tak říkajíc něco pokazí - třeba ten pupečník kolem krku. A já se vůbec nedivím doktorům, že nechtějí riskovat smrt/vážné poranění dítěte, někdy i matky. Nebýt moderní lékařské péče, byly by mé 3 kamarádky a jejich děti už po smrti. Časy se mění a přibývá žen, které normálně přirozeně už porodit nedokážou. A často se na to příjde až u samotného porodu.
 Žžena 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:14:43)
Liško,
pupečník kolem krku není pokažený porod.
S omotaným pupečníkem se rodí cca třetina dětí a ve většině případů to není žádná komplikace.
Vyleze hlavička, PA odmotá a jede se dál.
 Tulka 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:14:58)
Liško chlupatá,jak víš,že roste počet žen,které normálně přirozeně porodit nemůžou,když ve spoustě porodnic tě normálně přirozeně porodit právě nenechají~d~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:15:57)
Liško, první porod trval 30h, takže zas tak lehký taky nebyl. Jen se do něj nikdo zbytečně nevrtal. A že přibývá žen, které nejsou schopné porodit samy od sebe nevěřím, za lecčíms je jen snaha vecpat celý poměrně široce definovaný proces do úzkých tabulek.

Šňůru kolem krku nebo těla má 30-50% dětí (podle definice) a odmotat se dá snadno, ať už je žena umístěna jakkoli (pokud teda zrovna nestojí v půlmetr úzké jámě ~;) Další akce v případě nepohody dítěte se neliší, ať už to dítě leží ve výšce 1m metr nebo 10cm nad podlahou, v tom to vážně není.

Jako já ti nevymlouvám tvoje dobré pocity ze tvých porodů, naopak ti je moc přeju. Ale nemůžu prostě přehlídnout, že to, co ty nazýváš standardem, je poměrně velké spektrum různě drahých zákroků, které ve výsledku (aspoň u nízkorizikové rodičky) nezvyšují procento zdravých matek a zdravých dětí. Zatímco pokud tyto zákroky nechci a chci jejich stejně bezpečné, levnější varianty, mám si připlatit. A to mi přijde fakt absurdní.
 Žžena 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:33:34)
Markéto,
to mne napadá, že kamarádku, co porodila sotva doběhli do porodnice a ani nestihli monitor, klystýr, dotazník, žebřiny, sprchu, no prostě ani okouknout ten sál, svlíknout nebo tak, by vlastně správně měli skasírovat za nadstandardní služby.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:37:42)
Žženo, si nedělej srandu, já strávila u druhého porodu v porodnici přesně 7 minut včetně výtahu, a manžela zkásli 500 za to, že mě dovedl, svlíknul a opřela jsem se o něj na stoličce :)))
 Žžena 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:41:40)
Markéto,
to si za to pětikilo moc neužil ~t~
 adelaide k. 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:41:56)
Liško, "riskovat smrt nebo proanění dítěte/matky"? Čím? Že ji neoholí, nebo že místo tlačení v leže zvolí vertikální polohu???

Mmch, ten tvůj "standard" není žádný standard ale tak maximálně zaběhaný zvyk v tvojí porodce. Třeba v té mojí dr k porodům většinou nechodí ~d~ pokud to není nějak akutně potřeba, jídlo se rodičkám během porodu standartně nenabízí a porod probíhá celý v jedné místnosti, žádná hekárna a pak sál ~d~
Myslím, že sis za ten nadstandard měla rozhodně připlatit ~;)
 Dana, dvě děti 
  • 

Re: podobne 

(17.7.2009 13:14:10)
Já bych řekla, že gravitace udělá víc práce, než skvělý páně lékařův výhled. Jako rodičku mě pohodlí lékaře nezajímá.
 Žžena 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:52:22)
Liško,
mne by jen zajímalo, kde člověk ten Tvůj standard může dostat. Kromě Bulovky, teda.
Protože fakt co porodnice, to jiný "standard".
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:59:42)
Spíš mi napiš, kde se takto nerodí. Moje kamarádky takto rodily všechny.
 Žžena 


Re: podobne 

(15.7.2009 15:12:54)
Tak jednak v některých porodnicích nehrají na "hekárnu" a "tak už jste otevřená, tak si vemte tašku a přejděte si na sál".
Taky se leckde ihned a automaticky stříhá pupečník (nám ho šmikli sotva malej vylezl, ani manžel nestačil hlesnout).
Druhou dobu porodní jsem na monitoru nebyla vůbec, pouze PA mezi kontrakcemi přiložila elektrodu a krátce poslechla.
Žebřiny neměli, ale šikly by se mi :o)))
Pití jsem nedostala, polévku už vůbec ne. Takže jsem konzumovala z vlastního přineseného. Až po porodu nějakou svačinu, která mi vhod ale nepřišla, snědl ji manžel.
Doktor žádné návštěvy a informování mne o tom jak rodím neprováděl. To že a jak rodím, jsem věděla sama a nepotřebovala bych, aby mi chodil speciálně MUDr. oznamovat že mám kontrakce a že se otevírám. Doktor(ka) u porodu vůbec nebyla, přišla až zašít, k porodu, mému stavu ani ničemu kolem se nevyjadřovala.
Epidurál byl placený (kdybych si ho dala).
Žádný algifen "v nabídce" nebyl.
A tak dále a tak podobně. O tom, že v mé porodnici různé věci "dobrovolné" nebyly, se rozepisovat nebudu.
Takže když o tom přemýšlím, tak já jsem vlastně absolvovala dle Tebe nadstandardní porod, protože byl jen s PA.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 14:54:57)
Jinak porovnání vany jako nejlepšího tlumiče bolestí z nefarmakologických a epidurálu jako nejlepšího z fakmakologických máš výše, opravdu není vanadražší.
 kreditka 


Re: podobne 

(15.7.2009 18:21:44)
Liško promiň, ale zajímalo by mě jakou rekonvalescenci myslíš, víš on každý není po porodu totálně zhuntovaný popř. neschopný se o sebe a své dítě postarat. Přece se nebudem vracet do dob komunismu kdy maminky viděli děti, jen když se sestřičky rozhodly že dítě má hlad! ~a~
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(15.7.2009 21:03:47)
Kreditko, moje mamka byla dost v šoku, když mě 4.den po porodu poslali z porodnice domů. Za jejích 3 porodů v 70.letech se ležívalo v porodnici cca 7 dní, když hnisaly stehy tak i 14 dní, rooming-in neexistoval. Mamka si to velmi pochvalovala. Tedy samotná první fáze porodu musela být dost strašná - ležet, ani se nehnout, sprosté sestry se svým oblíbeným "Když to šlo dovnitř, tak to se vám to líbilo. Tak tu teď neřvěte." Rizikovky ležely na oddělení společně s rodícími ženami. Ale na poporodní péči si nemohla stěžovat a také si velmi pochvalovala, že neexistoval rooming in. Já jsem po obou mých porodech požádala PA, aby děti byly první noc na novorozeneckém. Synkovi se dokonce podařilo přisát až 12 hodin po porodu (na sále se mu nechtělo) a mléko se mi rozjelo rychleji než jiné druhorodičce se mnou na pokoji, jejíž synek se přisál pevně již na sálu. Po porodech jsem se necítila dost silná v kramflecích na to, aby s dětmi manipulovala, měla jsem ten euforický rauš a chtěla jsem si ho v klidu prožít a také si trochu odpočinout. Však to bylo na dlouhou dobu naposled.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 21:26:07)
Liško, on ten bonding není jen o mlíku. Přiznám se, že si nedovedu představit kombinaci poporodní rauš a dítě někde v tahu, tak nějak mi oboje patří k sobě.
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: podobne 

(15.7.2009 21:45:03)
Liško, přemýšlela jsi někdy o tom, jak se cítí to dítě, když ty si odpočíváš po porodu? A ono své první chvilky života leží samo mezi ostatními novorozenci? Nestálo by za to tu první noc "přetrpět" kvůli dítěti? Vždyť tím často argumentují i odpůrkyně domaporodů, že pro dítě ten porod v porodnici přece přetrpět můžem. A tu první noc už ne?
 Lenelka 


Re: podobne 

(15.7.2009 21:58:56)
No tak moje mamka se zase citila uplne prazdna, kdyz me po porodu odvezli. Rozhodne si to nepochvalovala a to presto, ze mela znacnou protekci a nikdo na ni sprosty nebyl. Kdyz se o tri roky pozdeji narodil bratr, tak uz fungoval v porodnici plny rooming a bylo to pry o sto procent lepsi, hlavne jeji psychika.

Tady v UK se deti od matky oddelovat nesmi, sesterny neexistuji, to mi naprosto vyhovuje, deti byly porad se mnou, nikomu bych je nedala.
 Simča 
  • 

Re: podobne 

(15.7.2009 22:20:48)
Mám to podobně.První mimčo jsem chtěla mít okamžitě u sebe,třetí jsem už ráda přenechávala sestřičkám a nechávala si nosit co tři hodiny.Fakt to bylo dlouho naposledy,co jsem si odpočinula a trochu se vyspala.A co je zajímavé-ptala jsem se mojí mámy,jak vnímala odnášení mimina v těch 70tých letech a taky mi potvrdila,že když nad tím tak přemýšlí,tak to bylo v klidu,maminky měly čas na to se zregenerovat(fakt 7 dní v porodnici), mimi nošené co 3 hodiny,někdy prý ani na noc ne,naposledy v půlnoci a pak v 6ráno.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(15.7.2009 22:34:57)
Moji maminku teda naše odnášení netěšilo a to ňuchání s miminečkem mi pustě záviděla - taky vždycky přijela co nejrychleji, aby si mohla poňuchat co nejčerstvější :) Naštěstí pokaždé respektovala, že míň jak 12h jsem odmítla dát z náruče ;)
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(16.7.2009 9:19:39)
Díky Simčo, už jsem se začínala bát, že jsem tu jediná "krkavčí matka", která nepovažuje rooming-in za super vynález, ale za způsob, jak ušetřit na personálu. A ostatně celá staletí to fungovalo tak, že matka po porodu několik týdnů odpočívala a o miminko se staraly její příbuzné. Třeba v takové Sýrii se to děje stále - první 3 týdny matka jenom odpočívá a kojí. Nejspíš tam mají i zásadně nižší výskyt laktačních psychóz a poporodních depresí. Není se čemu divit, protože tady je spousta žen prostě přetažených.
 adelaide k. 


Re: podobne 

(16.7.2009 9:36:17)
Liško chlupatá, sorry, ale to jsou kecy. A bu´d tak hodná a přestaň dělat ze svých soukromých pocitů obecnou pravdu ~a~~a~~a~~a~
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(16.7.2009 13:28:44)
Adelaide, prosím, trošku zapřemýšlej, než něco napíšeš.
Markéto, ten příklad ze Sýrie je samozřejmě doma, nikoli už v porodnici. Po narození miminka přijedou ženské příbuzné, maminku obskakují, o miminko se starají a nosí ho jen na kojení a mazlení. Nikdo tam po mamince nechce, aby ho koupala, přebalovala,.. a k tomu ještě vařila, uklízela, běhala po úřadech, atd.. Psala o tom jedna Syřanka vdaná do Čech. I po tom jednoduchém odstranění apendixu se tu nosí pocientům první dny jídlo do postele a všemožně se starají. Přitom porod je pro tělo mnohem náročnější (absolvovala jsem obé, tak mohu srovnávat).
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: podobne 

(16.7.2009 13:39:08)
Liško a co ti brání, aby sis pozvala domů po porodu někoho z rodiny, aby ti pomohl? Nebo aby si zapojila manžela/partnera? Tady platí, jaký si to uděláš, takový to máš.
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(16.7.2009 13:47:39)
Doma jistě, ale co ty 4 dny v porodnici? Mým ideálem by bylo, aby se v porodnici staraly hlavně sestřičky a první dny/týdny doma přijela pomoc z okruhu příbuzných nebo manžel. Taková otcovská mateřská pár týdnů, placená z nemocenského pojištění tatínka, by se hodila.
 adelaide k. 


Re: podobne 

(16.7.2009 13:50:36)
No výborně, konečně jsme se dobraly k tomu že je to TVŮJ ideál. To ale jaksi není důvod k tomu že by to tak mělo být pro všechny a že tvůj pocit z toho jak by to bylo nejlepší je obecně platný ~d~

Ale jsem jednoznačně pro, aby ti to bylo umožněno (bez doplatku ~;))
 Liška s banem :) 


Re: podobne 

(16.7.2009 15:00:41)
Adelaide, vůbec nevím, za co mě tu napadáš. Umíš číst? Psala jsem snad někde, že si musíš dát povinně epidurál či klystýr?! Pokud chceš mermomocí rodit na stoličce, tak si roď, můžeš klidně i na ponku, když ti to vyhovuje a seženeš doktora či PA, který k tomu bude svolný. Já jsem jasně popsala, co je pro mne standard a co nadstandard. Ostatně definování standardu je alfou i omegou reformy zdravotnictví. Obávám se, že pokud by jsi definovala standard ty, tak by si pacienti připláceli i za narkózy, protože operovat se dá přirozeně i bez narkóz, stačí se pořádně opít či se bouchnout do hlavy. To hnutí za přirozené porody často nadělá víc škody než užitku. Ono i to staré je často dobré. Předtím žádný rooming-in, teď jenom rooming-in, předtím skoro nebo vůbec nekojit, nyní jenom kojit a to až do 2 let věku či déle - od extrému do extrému. I kvůli takovým fanatičkám, jako jsi ty.
 adelaide k. 


Re: podobne 

(16.7.2009 19:45:03)
Liško, bavíš mě čímdál víc.

Například tím jak přesně víš ke kterému hnutí patřím, jak jsem rodila, nebo bych chtěla rodit a další věci geniálně vyčtené z toho co jsem napsala.

Nebo tím že za standard považuješ to co jsi zažila nebo chtěla ty.

Teď naposledy tím, že odsuzujeme staré dobré. Úžasné. Líbí se mi tvůj přesně nalinkovaný svět, kde má všechno jasně definované hranice. Staré dobré např. zřejmě spadá někdy do období 40.-80. let minulého století, protože předtím ani potom žádné ne-roming in nebylo ~d~

 adelaide k. 


Re: podobne 

(16.7.2009 13:48:24)
Liško, děkuju za radu, aplikovala jsem a furt je to stejný. Asi jsem nenapravitelně pitomá ~d~~;)

 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(16.7.2009 19:35:27)
Liško, ale debata byla o odnášení miminek v porodnici, nikoli o péči o šestinedělku doma.
 Sylvie 


Re: podobne 

(16.7.2009 20:06:39)
MarkétaP, možná se pletu, nechce se mi hledat zpětně, ale mám pocit, že debata nebyla ani tak o odnášení-neodnášení miminek kdekoli, jako spíš že se Liška snažila říct, že matce přeci nějaké odnášení v nemocnici vadit nemůže, ptž normální je si v šestinedělí (v nemocici i doma) odpočinout a ne se starat všechno vč. dítěte ~d~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(16.7.2009 20:30:40)
Sylvie, jo, to je možné. Nicméně v té porodnici ho odnášejí cizí ženské a ty mají na starosti x mimin, zatímco ona mluví o historii s x příbuznými pečovateli na jedno mimino, takže pořád nevidím tu souvislost ;)
 Sylvie 


Re: podobne 

(16.7.2009 21:02:53)
Markéto, možná to bude tím, že ty se na to díváš z pohledu možných pocitů dítěte - ze možného zmatku, že už necítí mámu, neslyší tepot jejího srdce, že může mít strach, ptž leží samo v neznámém prostředí, nejsou hned uspokojovány jeho potřeby... a já nevím, co a jak tě může napadat. Mezitím co Liška na mne působí dojmem, že u dítěte nějaké psychické pocity nepřipouští a dívá se na to z pohledu unavené matky, která má právo na odpočinek, tak proč by měla zajišťovat potřeby dítěte, když to může udělat někdo jiný (až bude mít čas).

Jinak mi to připomíná porody dvou mladších dětí - ve Vrchlabí se neleželo po porodu na sále, chodilo se hned na pokoj a děti šly samozřejmě se mnou. Nicméně kdybych nechtěla, nemusela bych kolem nich dělat nic - sestra mi přišla dítě i přebalit a strašně se divila, jak jsem akční, že jsem to zvládla sama ~t~ (nevím tedy, jak dlouho tohle opečovávání běžně trvá, já jakoukoli pomoc hned na začátku odmítla, že pokud něco budu potřebovat, řeknu si sama... i tak se tedy sestry aspoň přišly poptat, jestli je vše OK a nepotřebuji s něčím pomoct). Oproti tomu vzpomínka z porodu prvního dítěte - na šestinedělí mi ho sestra nechtěla vydat, že oni tak nedělají a když jsem ze svého přání neustoupila, tak nasadila kalibr: a kdo se vám o něj bude starat, když si s něčím nebudete vědět rady? Popravdě ten druhý přístup - pokud bude dítě u nás, bude opečované, ale jakmile ho dostane na pokoj, tak s pomocí nepočítejte - mi přijde docela drastický... bohužel mám pocit, že tohle je to, co si spousta lidí představí pod pojmem rooming-in ~d~
 Líza 


Re: podobne 

(16.7.2009 21:16:08)
Hm, ale to popření psychických potřeb mimina já osobně teda vidím jako docela podstatnej problém.
 Sylvie 


Re: podobne 

(17.7.2009 8:14:30)
Lízo, jistě, to já taky. Nicméně připadalo mi, že tady Liška mluví o voze (potřebách matky) a ostatní oponují o koze (potřebách dítěte) ~d~
 Líza 


Re: podobne 

(17.7.2009 8:17:27)
No, ona ta koza s tím vozem nicméně souvisejí, řekla bych, že tak, že obvykle tak, že potřeby dítěte by v takhle útlém věku měly mít obvykle přednost před potřebami matky, pokud jsou s nimi v konfliktu a pokud nejde vysloveně o život.
 Sylvie 


Re: podobne 

(17.7.2009 8:54:59)
Lízo, jj, však já se o to nehádám ~d~
 fifa, jeden kousek 
  • 

Re: pocity dítěte 

(17.7.2009 9:48:50)
přes přání a přípravu k přirozenému porodu jsem nakonec skončila s akutní sekcí, malá byla 3 dny v inkubátoru. je jí pár měsíců, dodnes se budí s pláčem a mívá noční můry (probudí se vyděšená, doslova vyje, ne brečí), musím být při jejím probuzení u ní, to se pak hned směje. myslím si, že je to právě důsledek toho, že byla prvních pár dnů sama. a ta péče sestřiček byla dost poznat... malá byla opruzená, kůži úplně vysušenou, poškrábaná - ano, věřím, že ji každý den poctivě myly mýdlem a v jimi určených intervalech přebalily...
 Karmelka 


Re: podobne 

(20.7.2009 7:42:19)
Sylvie-tak jak popisuješ tu péči ,že máš dítě na pokoji u sebe hned od porodu a přitom sestry chodí na kontroly a dle potřeby mimčo přebali a pomužou s čím je třeba...tak to by se mi moc líbilo...sice jsem na tom jako ty že spíše si udělám vše sama,ale pokud by bylo potřeba a tohle by tak opravdu všude fungovalo ,by bylo uplně nádherný...to beru~R^
 Belatrix+A(10/09)+J(09/11) 


Re: podobne 

(16.7.2009 9:53:53)
Liško, můžu vědět, odkud máš informace, že po celá staletí se o miminko starali příbuzní? Já mám informace, že příbuzní se starali o domácnost, ale miminko neleželo ve vedlejší místnosti, nebo baráku, ale bylo u maminky. Návštěvy se chodili dívat na miminko s kastrůlkama s jídlem, aby šestinedělka nemusela vařit. Dnes se ti v šestinedělí snaží na návštěvu nacpat všichni příbuzní a známí a očekávají, že jim uvaříš kafe a případně máš i upečeno. Rozhodně ta přetaženost neplyne z roomingu, ale z celkového přístupu k šestinedělkám, který očekává, že po návratu z porodnice zvládne celou domácnost, jako před narozením miminka.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: podobne 

(16.7.2009 9:57:42)
No, Liško, až bude v porordnicích několik příbuzných pečovatelek na jedno miminko, tak jím v zásadě klidně to miminko na pár hodin svěřím. Model jedna pečovatelka na deset mimin v pixlách v té Sýrii asi nemají, že?
 adelaide k. 


Re: podobne 

(16.7.2009 8:37:55)
Liško, a on ti někdo zakazuje mít mimčo první noc na novorozeneckém? Ale dělat z toho nějaké obecné závěry je fakt mimo ~a~
 Simca,06+07 
  • 

zas o ničem 

(15.7.2009 21:26:16)
Opět je to článek, kterých už byla spousta, jen od jiné maminky, z jiné porodnice a o jiném dítěti. A diskuze? taky o ničem, furt dokola.
 Sylvie 


Re: podobne 

(15.7.2009 16:53:23)
Nadstandard jsou pro mne různé porody do vody, v neklasických pozicích, jen s PA či dulou, apod..

Hele, a nepřijde ti divný, že dražší péče (lékař + PA) by měla být standard, a levnější péče (PA) by se měla platit navíc? Dula není součástí proplácení ze zdravotního pojištění, tu si každá mamina platí ze svého. O "neklasických pozicích" tedy máš dost zkreslenou představu. Pokud ty považuješ za standard nevzdělané a nezkušené zdravotníky, tak takovým zdravotníkům já se právě snažím vyhýbat a za standard považuji takové, kteří se i nadále vzdělávají (ostatně, PA a sestry mají povinnost celoživotně se vzdělávat určenou přímo v zákoně... a tipuji, že lékaři tuto povinnost budou mít taky).
 Margot+1 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:24:41)
Je diametrálně jiná, ohledně porodu můžu srovnávat se stejně starými zkušenostmi známých a příbuzných (holt baby-boom), ohledně prenatální péče včetně genetiky mám vlastní zkušenosti krajská nemocnice vs. Gennet. Naprosto jiný přístup k pacientovi, naprostojiná interpretace stejných laboratorních výsledků, o respektu a lidskosti ani nemluvím...
 Margot+1 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:26:24)
malá oprava: prekoncepční péče
 myš 
  • 

Re: podobne 

(15.7.2009 13:34:11)
Tak já myslím, že se péče může i lišit.

Svého času Vrchlabí (a možná i dnes, nemám informace) mělo dost jiný přístup, než naprostá většina porodnic, takže porodní turistika fungovala na základě jejich přístupu k porodům a rodičkám. I dnes jsou porodnice více konzervativní a pak ty otevřenější modernímu světu, ono stačí jen třeba takový "detail" jako automatické odnášení novorozenců po porodu, které se někde děje, jinde ne. Pro někoho detail, pro jinu podstatný důvod jet jinam. A těch pro a proti v jednotlivých porodnicích je samozřejmě více.
 Lassie66 


Re: podobne 

(15.7.2009 13:19:10)
Liško, stejně tak si ale spousta pražských maminek vybere porodnici jinde. Já myslím, že je jedině dobře, že si můžeš zvolit, kde chceš rodit.
 Lizzie 


Praha 

(15.7.2009 19:30:07)
Kamarádka rodila v Praze, měla plánovaného císaře (zdr. důvody) a byla tam spokojená s předporodní péčí (dojížděla na vyšetření). Péče prý super, akorát měla na pokoji nějaké fifleny, co jí dávaly dost znát, že je z vesnice.
Myslím, že má každý právo výběru.
 Klára + batole 


Re: podobne 

(15.7.2009 22:02:54)
Jojo, přesně můj případ ~b~, podolská porodnice za bukem a ani ve 3.m. těhotenství jsem se na blbou registraci nezmohla bez shánění protekce! ~:(
 Kachna 
  • 

Re: podobne 

(17.7.2009 22:49:31)
Chtěla bych jen na okraj poznamenat, že termín "mimopražský" už dnes také není až dobře identifikovatelný. V době narození mého syna jsem bydlela v Praze, přestože dle OP jsem měla trvalé bydliště cca 5O km od Prahy, u rodičů. Zaregistrovala jsem se pochopitelně v jedné z pražských porodnich. Ani ne tak z důvodu, že je to přece "pražská porodnice", což má dnes nepochopitelnou auru něčeho lepšího (ale není to tak, to víme všichni, vše je o lidech, přístupu...vybavení a tak dále), ale prostě jen proto, že jsem si byla jistá, že kdyby něco, prostě to SNAD stihneme daleko pravděpodobněji než při cestování do "spádové" porodnice. Pokud by se dnes skutečně dodržovalo pravidlo, že musíme rodit ve "své" takzvané spádové porodnici, budu trávit min. 1 měsíc před porodem doma u rodičů a ne s partnerem, protože co kdyby...já osobně vítám možnost volby, ale pravda je, že termín "pražská porodnice" není vždy zlato, co se třpytí. Na závěr bych jen chtěla poznamenat, že já osobně byla s péčí v pražské porodnici spokojená, ale vím o spoustě dalších mimopražských porodnic, které mají výborné reference. Pokud bych bydlela v té době někde v menším městě, vsi, kde by byla poblíž porodnice, která by měla dobré jméno, určitě bych se do Prahy nehrnula.
 Jana a dve ditka 
  • 

ve 40+6 se musí rodit??? 

(15.7.2009 13:46:55)
mě nechali přenášet až do 42+0
 Muffinka+Ella06+Anna09 


Re: ve 40+6 se musí rodit??? 

(16.7.2009 13:23:12)
omlouvám se ve článku jsem udělala chybu rodila jsem ve 41 a 6
 Muffinka+Ella06+Anna09 


Re: ve 40+6 se musí rodit??? 

(16.7.2009 13:23:49)
jéé moc se omlouvám asi jsme omylem vlezla někam jinam:-)
 barbuska1 


nebudte prisni na doktory 

(15.7.2009 14:14:32)
Neylobte se na me,ale co maji ti doktori asi tak delat. Proste maji PLNO. To se prece neda planovat predem. Porod NEJDE odhadnout predem. Ja napr. jsem chodila cely den na monitor, a nic, pak v osm vecer zacal porod a v pet rano dite na svete. 10 dni pred terminem. Vsechno vlastne v nprmalu. Jezisi, co byste jeste chteli. Ja bych byla rada ze je dite na svete navzdory tomu vyletu Praha - Kadan. To bych si nelajsla (co je porod vim,taky mam dite).Vim,jak muze doprava v Praze zkomplikovat situaci i pri jinych situacich natoz pri porodu :-((((( Mimochodem, Bulovka je sice neprilis proslula ale mam kamaradku, co tam rodila, a byla velmi spokojena. Prosim nebuddte na ty doktory tak prisni. Chapu, porod, boli to, ale proste je tu baby boom a porodnice praskaji ve vsech.... a za to doktori nemuzou, to se pejte jinde.... Bara
 & 


Re: nebudte prisni na doktory 

(15.7.2009 14:38:03)
Me spis prijde divny, to se v Cechach napred do porodnice nevola? Kor kdyz je to 70 km.
 Fi 


Re: nebudte prisni na doktory 

(15.7.2009 14:57:34)
a v cem je ta Bulovka nechvalne proslula? Ja tam rodila uz 2x a opravdu nevim, na co bych si mela stezovat. Vsichni ke me byli naprosto mili a vstricni. I kdyz mym pranim nebylo zrovna vyhoveno. Na prijmu: "chci epidural" - "nestihame, jste na 7 cm" - "klystyr!" - "na to je taky pozde, jdeme rovnou na sal" :) Medikace mi byla vysvetlena (oxitocin v tlacici fazi, protoze mam kratoucke kontrakce se slabou vytlacovaci silou, obe deti mely temer 4kg) a nemam problem s tim prijmout nejaky lek, pokud ulehci porod memu diteti. Vy snad resite kazdou sklenku alkoholu nebo kazdy prasek proti bolesti, ktery si kde date? Ja tedy ne... beru od zivota, co prinasi :)
 Liška s banem :) 


Re: nebudte prisni na doktory 

(15.7.2009 15:02:49)
Já si na Bulovku také nemůžu stěžovat. Pro mne to byly 2 ideální porody co se týče péče personálu. Jinak z hlediska délky tedy ne, ale prostě mám smůlu.(první porod 17 hodin, druhý 22 hodin)
 Nisa 


Re: nebudte prisni na doktory 

(16.7.2009 7:52:06)
Ohledně porodů v 70. letech - moje máma teda rozhodně nebyla nadšená, že svoje vlastní dítě si prvně mohla svlečené prohlídnout při odchodu z porodnice. Že na pokoji bylo 12 ženských. Že z nás viděla akorát obličej a počty prstů nám kontrolovala při kojení nenápadným šťouráním se v zavinovačce. To musela bejt fakt úžasná regenerace:-©
 Liška s banem :) 


Re: nebudte prisni na doktory 

(16.7.2009 8:53:06)
Tak asi jak kde.
 petra b. 
  • 

Re: nebudte prisni na doktory 

(16.7.2009 23:57:21)
neni to az tak k puvodnimu tematu, ale ad oddeleni matek a deti v 70.letech. Moje mamka lezala na pokoji tesne vedle pokoje miminek, jit k nam nesmely, ale cele dny a noci poslouchaly, jak tam nekdo krici a desily se, place zrovna moje dite?
toz tak
autorce gratuluju k miminku
 Ocicko 


Re: nebudte prisni na doktory 

(16.7.2009 10:10:20)
o bulovce jako porodnici jsem slysela sama pozitiva
 Ocicko 


porod v podoli 

(16.7.2009 10:01:27)
chapu ze se ti to zda jako priserny porod kazda mame totiz svuj porod vysneny a pak jakykoliv okolnosti spatne nas vykoleji a hned zazitek porodu zneprijemni.....


v podoli jsem taky rodila 2krat - u obou byl stop stav - takze zrovna bych uvitala kdyby me poslali jinam.... bohuzel u me se nestalo.....

u holcicky (prvni porod) - jsem od odpoledne (13hodin)do druheho dne rano(8hodin) prochodila - prosedela - oprokroutila na chodbe(sal byl narvany) ale na ty velky jeste pred oddelenim - manzela totiz na oddeleni priserna sestra nepustila a v pokoji me nenechala abych maminky nerusila a zbytecne nestresovala ze to trva tak dlouho ( bylo me to receno takhle) - tak at jsi sem na chodbe venku - kdyz toho stresujiciho tatku nutne potrebuju ( to me rekla taky ta priserna sestra)... muzu rict ze bych uvitala kdyby me rekli zbalte se a jedte jinam - abych nezazivala co tam... Sestra me kolikrat servala-ani nevim duvod proc - byla jsem celou dobu na chodbe - nepotrebovala jsem ji a chodila pro me jen na monitor a na kontrolu, ale vzdy si neodpustila nejakou blbou prednasku jak to trva - nebo ze manzel me stresuje ( ona byla ta kdo stresoval)... nejhorsi to bylo na ty chodbe kdyz byli kontrakce cca 5-10minut a chodili kolem lidi - prohlizeli si me a kolikrat jsem zaslechla "HELE ONA TU RODI" - nu po 8hodine kdyz jsem sla na sal jsem to uvitala - byla jsem rada ze ty prisery se zbavim a manzel ji taky rekl sve - ze takovou nadheru jeste nevidel , ze prvni porod by mel byt prijemnejsi a ne ze kdyz ma asi problemy jinde aby si je ventilovala na ostatnich a ne vubec na rodickach.... porodila jsem az po 19 hodine a to cisarem a zarekla jsem se ze tam uz nikdy nejdu!!!!!


kdyz podruhe jsem otehotnela chtela jsem jinam - ale gynekolog me presvedcil ze je lepsi kde me znaj - ze deloha je prilis vysoko a ze urcite uz takove chovani nezaziju - mel pravdu.. nezazila - zazadala jsem o cisare v celkove narkoze a po ukazani karty primari me bylo to schvaleno - taky jsem rekla jestli by slo se vyvarovat cekat na oddeleni co jsem cekala poprve- ze nechci zazit co predtim... muzu rict ze me vyhoveli ve vsem - sestricky - doktori a vubec vsici byli uzasny a 2 porodu tam nelituju

--tim vsim jsem chtela rict ze je zas lepsi jit jinam nez zazivat jine a jine veci - ktere by ti mohli zpusobit horsi a horsi zazitky

tak a diky ze jsem to mohla vypsat - je to pomatene - sice je to 4 roky po prvnim porodu ( po 2 dva roky) ale nejak jsem se zas do toho vzila a jsem plna emoci.....
 Muffinka+Ella06+Anna09 


Děkuji všem... 

(16.7.2009 23:27:18)

přeji hezký večer,
děkuji všem za reakce k článku a hlavně za gratulace k Andulce, je to naše zlatíčko.
ještě prosím o malou opravu z článku, spletla jsem se v číslech:-) rodila jsem skoro ve 42tt a ne ve 41tt jak jsem psala, pardon...
omlouvám se všem, koho můj článek pobouřil nebo rozčílil
Do Podolí mě opravdu ten den přijali s tím že se porod vyvolá, byly jsme tři a všechny nás poslaly domů, ne na Bulovku, tam mě poslali až když jsem jim v poledne volala, že rodím máte pravdu tu jsem odmítla a rozhodla jsem se pro Kadaň. Teď to vidím taky všechno jinak, ale v té dané situaci nijak moc nepřemýšlíte a děláte to co si myslíte, že je nejlepší. Měla jsem prostě vybrané dvě porodnice a tak jsme se nijak nerozmýšleli a jeli do té druhé když ta první nevyšla. Kdybych chtěla rodit v mém okolí, rodila bych tam, ale to byl právě důvod proč jsem si vybrala porodnici jinou, na to snad mám právo.
Ano manžel jel z práce v autě sám a opravdu rychle a riskoval, to přiznávám, ale líbil se mi tu názor, ten, že "kdyby se rychle jezdilo jen k porodům"
nakonec to dobře dopadlo a hlavně naše zlatíčko je v pořádku, třetí dítě opravdu neplánuji a i kdyby, tak co já vím, jaký bude průbeh a jak bych se zachovala tentokrát? no snad lépe
takže už se moc nerozčilujte a přeji dobrou noc

jinak je to pravda je tu babyboom a porodnice nejsou nafukovací, no teď pět měs po porodu už to chápu víc
 Simca,06+07 
  • 

Re: Děkuji všem... 

(17.7.2009 7:47:47)
Do Podolí mě opravdu ten den přijali s tím že se porod vyvolá, byly jsme tři a všechny nás poslaly domů... v téhle větě si trochu protiřečíš
 Muffinka+Ella06+Anna09 


Re: Děkuji všem... 

(17.7.2009 9:53:14)
Uff, to jsem nevěděla že mě budeš kontrolovat každou větu. Omlouvám se nejsem spisovatel a tak jsem zvolila nesprávná slova....pardon máš pravdu do Podolí mě nepřijali, jen ráno na prohlídku, tu jsem měla plánovanou.......tak a už toho necháme co?:-)
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Porodnice 

(18.7.2009 0:04:45)
No, Sabino, buď ráda, žes ten porod alespoň ve zdraví přežila.
Naše kamarádka takové "štěstí" neměla. Před porodem zdravá těhulka, po porodu (díky neschopnosti zdravotnického personálu jedné okresní porodnice) na půl těla ochrnutá, rozsáhlé jizvy na celý život, poškození mozku, nemožnost vidět své děti 3 měsíce; oslavovali jsme, když přežila 7 dní, když se konečně po měsíci poprvé posadila, když řekla konečně pár slov; rekonvalescence bude trvat ještě minimálně rok a s největší pravděpodobností nikdy nebude dosaženo původního stavu; vysokoškolačka, která má nyní IQ 60. Není schopna se sama postarat o nemluvně ani o prvorozeného syna...
A nesmutnější je na tom ten fakt, že to vůbec nemuselo dojít tak daleko, kdyby se ošetřující lékařka rozhodla po urgencích sester jít alespoň podívat na nepřiměřeně krvácející rodičku po císaři ležící na normálním pokoji pro rodičky, nikoli na JIPu.
Tvůj příběh je smutný, ale alespoň se šťastným koncem.
 kacfol 


horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 16:16:21)
AZ budu mit vice casu, urcite se podelim o zazitek meho porodu a vubec celeho prubehu tehotenstvi v Angli...Zacnu jen tim, ze od pocatku az do sameho konce se na me doktor ani nepodival!!!Pro vysvetleni( zadne vysetreni z hlediska gynekologickeho, tady nemuzete ocekavat)a to ani pred porodem a uz vubec ne po porodu. Zmeri Vam tak akorate tlak!!!! Vas clanek jsem precetla s jednim nadechem. Je to velice smutne!!!! Ja ale po sve zkusenosti mam nazor na nase lekarstvi, ze je na velice nadstandartni urovni!!! Sveho syna jsem porodila o vaze 4.70 Kg a to prirozenou cestou jen s pomoci rajskeho plynu i kdyz jsem doslova zadala a prosila o epidural. Tak ze presne vim o cem mluvite. Pri mem veku (34 let)byl docela velky risk porodit tak velke dite prirozene. Ale na to se tady nikdo nedival a dokonce ani nikdo nevedel jak velke BUDE!!!!! A muj zaver....MY ZENY Z VYCHODU JSEM SILNE ZENY!!!!! Tak to jen pro zacatek . Vsechny tehulky a maminky zdravi Katerina~x~
 Mickey16 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 18:17:34)
Proč myslíš že si stará na to porodit dítě v 34?? to "stará" je víceméně masáž toho dokonalého českého zdravotnictví, co ženu nad 35 let hodní po všech možných vyšetřeních když už si teda drze dovolila otěhotnět.

To že netušili jak je dítě veliké mi připadá naprosto normální, to totiž netuší nikdo, odhady dle UTZ mají přesnost plus mínus 500g takže by ti na ultrazvuku klidně mohl vyjít odhad 3,5kg.
 kili 
  • 

Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 18:20:24)
české zdravotnictví honí nějaké ženy ?
 Mickey16 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 18:28:45)
Nezkrátíme to? Hoď sem rovnou nějakej latinskej citát, přeskočíme rovnou do poslední fáze.
 kili 
  • 

Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 18:31:15)
je na Vás, abyste to zkrátila. Nejlépe tím, že si přestanete vymýšlet.
 Apolena. 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 18:36:38)
Mě chtěl gynekolog poslat na vyšetření, ke kterému měl jediný důvod - můj věk. Odmítla jsem, ale nátlak byl docela dost nepříjemný. Souhlasím s Mickey.
 kili 
  • 

Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 18:52:12)
- "Váš" gynekolog není české zdravotnmictví.

- odmítla jste, tedy Vás české zdravotnictví nikde nehonilo

- neumím soudit na základě jednostranného sdělení, je docela možné, že onen gynekolog by věc hodnotil jako podání nezbytných informací, jimiž je ze zákona vůči Vám povinován
 Apolena. 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 19:19:58)
"Můj" gynekolog je součástí českého zdravotnictví.

Odmítla jsem jen jedno vyšetření, s informacemi, které mám teď, bych jich odmítla víc.

"Podání nezbytných informací" je srdceryvná historka o známé, která se stará o dítě s Downovým syndromem, hroutí se, opustili ji všichni známí a příbuzní a ona lituje, že nešla na vyšetření plodové vody?
 kili 
  • 

Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 19:41:01)
- řeč byla o českém zdravotnictví, které kohosi honí, nikoli o jeho části, nadto ne zcela representativní

- nikdo by Vám v tom odmítání nebránil

- podání nezbytných informací je podání nezbytných informací
 Apolena. 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 20:12:26)
No, zřejmě všechny mé známé chodí k nerepresentativní části českého zdravotnictví.

Pod pojmem "bránění" si zřejmě každý představujeme něco jiného, ale máte pravdu v tom, že na mě nikdo nemířil zbraní.

Ano, s tím nelze než souhlasit. Akorát vůbec nechápu, co jste tím chtěl říct.


Naše debata je mimo téma a odehrává se podle obvyklého scénáře, takže končím.
 kili 
  • 

Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 20:24:49)
Říci jsem nechtěl nic, jen jsem se optal, zda české zdravotnictví někam honí ženy, jak bylo napsáno.
 Stáňa 2 děti 
  • 

Podolí 

(18.7.2009 22:50:14)
Přesně před rokem jsem rodila v Podolí své druhé dítě. Měli také stop stav (bylo to v 17h odpoledne) a snad v té době byl stop stav ve všech porodnicích v Praze. Byl ten den úplněk. Mě vzali, protože jsem měla špatné jaterní testy a porod se musel vyvolat, v ohrožení bylo dítě i já. S porodem jsem byla spokojená, vyhověli mi celkem ve všem, nebyla jsem tak vyplesklá jako poprvé. Pozor, dostala jsem i masáž. Jsem ráda, že je to za mnou. Nedokáži si představit, jak lítám po kraji a sháním, kde mě vezmou. A do toho ještě starost, kam "udám" starší dceru.
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 12:40:18)
Smim se zeptat, budu-li drza. Na tve porodni vahy tvejch deti????A kolikrat si navstivila lekare. Ja to treba nopocitala na prstech 7x.~;)
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(18.7.2009 23:30:41)
opět musím jen zopakovat - ale alespoň jste to přežila bez větších následků. Nebudete ochrnutá, nebudete mít problém používat vůdčí ruku, jste schopna se o děti postarat, nemáte poškozený mozek, jizvy na duši i na těle na celý život a hlavně - mohla jste být se svým dítětem, nikoli jen uzavřena ve skleněném boxu a dívat se maximálně na fotografii (když si tedy po měsíci konečně žena vzpomněla, že vlastně byla těhotná).
Ta neochota některých lékařů podívat se včas na pacientku je zde také, nejen v Anglii, i tady, v některých českých porodnicích by vás nutili dítě porodit vaginálně, i kdyby mělo 5 kg.
Ale věřím, že na druhou stranu, kdyby došlo skutečně k nějakému "průseru", tak byste v Anglii vysoudila skutečné jmění, které by vás mohlo zajistit na mnoho let.
Zde o tom pochybuji. V uváděné kauze se sice již dokázaly různá pochybení, ale bohužel strach sester je velký a každá se bojí vypovídat věci tak, jak to uváděly rodinným příslušníkům bez protokolu...
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 12:36:53)
Opravdu jsem netusila co muj clanek vse dokaze~:(. Nenapsala jsem ze nekdo neco zameskal ci neprovedl. Chtela jsem tim jen rici,ze Anglicke zdravotnictvi proste takove je....A tak to tady chodi.....To je vse!!!!!Pripadam Vam normalni, kdyz zena po porodu nejde na zadne poporodni vysetreni???? Jen zmeri tlak! Ja jen boucham a ne tukam na drevo, ze vse probehlo v poradku a ja i malej jsme zatim oba v poradku....~z~
 Sylvie 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 13:00:38)
Pripadam Vam normalni, kdyz zena po porodu nejde na zadne poporodni vysetreni????

Na jaké poporodní vyšetření? Sice jsem rodila 3x v ČR, ale nějak nevím, co si pod tím představit ~d~ V nemocnici mi měřili maximálně tak teplotu, koukli na vložku a PA sáhla na břicho, jak se zavinuje děloha.
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 20:05:05)
zrejmne jsem se spatne vyjadrila....Poporodni vysetreni je mysleno jakokaoliv kontrola u gynekologa....
 adelaide k. 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 13:21:20)
Kacfol a jaké poporodní vyšetření by sis představovala?
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 20:08:41)
pro vas take je tim mysleno gynekologicke vysetreni treba po mesici dvou ci trech. Nechtej te mi namluvit ze jste zadna nebyla na kontrole!!!~o~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 21:35:08)
No, já po třetím dítěti ještě ne, proč bych měla? Poraněná jsem nebyla, žádné bolesti nebo něco nezvyklého, a že tak nějak funguju poznám i bez doktora ...

Jiná věc je, že se už musím objednat na prevenci ;)
 Mickey16 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 21:41:21)
Tak mě viděl gynekolog naposledy den před porodem, v únoru 08, od tý doby žádný doktor:-) druhý den při porodu jen porodní asistentka a od té doby nikdo.
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 22:19:54)
Tak tomu rikam pece!!!!Vidite me ani pred porodem a ani po porodu...Ale jak rikam ja si tady nestezuji ja jsme rada, ze ja a malej jsem v pohode. A na kontrolu si zajedu do ceska a i s prdolukou....Proste nasim doktorum verim vic...
 Lenelka 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 22:25:24)
Kacfol, ja rada jen tu peci, o kterou stojim. System vnucovane pece v CR je mi proti srsti, ten system UK "rekni si, co chces" mi vyhovuje mnohem vic". Je tu mnohem vic moznosti a uprimne, pece gynekologa o nerizikovou tehotnou neni nutna, v tom souhlasi i gynekologove (teda, ne ti cesti, samozrejme, CR jich ma silny nadpocet, jak jinak by vydelavali, ze jo?).
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 10:42:02)
Ano asi tak nejak....Ale zase to neni az tak doslova. Ja kdyz chtela testy na cukrovku,tak mi moje midf rekla ze to neni nutny,ze prej nikdo v rodine ji nema a ze to je vic jak nepravdepodobne, ze bych ji mela. Ale ze tehotenska cukrovka je uplne neco jineho.. JOOO hold jsem odesla jako hlupak.....Celou dobu se snazim jen rici ze mi nase ceske zdravotnictvi proste schazi....I kdyz samozrejmne je spoustu i zaporu....Ale to je asi zase uz jinej pribeh...Preji Vam krasny den ci vecer.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 10:43:53)
Kacfol, no mně to moje PA v ČR řekla taky. ~d~
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 10:47:32)
Navíc když si zjistíš, jak různě mají různé laboratoře nastavená jak samotné provedení testů, tak jejich vyhodnocení, tak následnou péči o "cukrovkářky" (od dvou koblih přes Sullivana s jedním odběrem a OGTT po stanovení glykemické křivky, různé hraniční hodnoty, od doporučení vyhnout se sladkého přes přísnou dietu až po inzulín, to vše u stejného výsledku testu), tak uvidíš, že v tom samo české zdravotnictví nemá tak úplně jasno a že to je hlavně dobrý kšeft ...
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 10:50:10)
tak az tak tomu nerozumim a uplne jsi mi zamotala hlavu~m~~:-D
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 10:53:43)
No chci tím říct, že to, že ti midwife nedoporučila test na cukrovku neznamená, že je to nižší úroveň péče. V ČR je péče o těhotné spíš naddimenzovaná, se spoustou doporučených vyšetření která se tváří skoro jako povinná (někteří lékaři nebo sestry jsou dokonce schopní argumentoavt tím, že pak nedostaneš mateřskou). Přitom výzkumy ukazují, že tento typ péče nepřináší oproti jednodušímu modelu podobnému tomu britskému nějaké výrazně lepší výsledky, co se týká zdraví dětí a matek.
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 11:32:50)
ano to bylo vystizne. A proto celou dobu tvrdim, ze je to zhyckanost....Proste jsem jen byla v soku!!! Bylo z meho pohledu a nejen z meho, hodne laxni pristup...Ale to je otazka nazoru...Jak se rika nezazijes neuveris!!
 Lenelka 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 11:46:04)
Kacfol, ja jsem zazila, rodila jsem v UK dvakrat a byla jsem navysost spokojena. Je to o osobnich preferencich na peci a o tom, jak dobre se ve zdejsim systemu orientujes.
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 13:08:22)
Osobni pocit!!Ano tak bych to nazvala take....A myslim ze se orientuji dobre~;)Ma zhyckanost je me minus.
 Lenelka 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 17:12:05)
Kafcol, pece o tehotne, rodicky a poporodni je v Anglii zcela dostacujici soude dle umrtnosti jak matek, tak novorozencu. Jen system je jiny nez v CR, rozhodne ne horsi. Tebou popisovany porod nejak nevidim jako horor. O velikosti ditete dopredu by v CR take nevedeli, nemysli si. Urcite jsi absolvovala poradny s midwife a ta pohmatem odhaduje velikost miminka, samozrejme, nektera je horsi, jina lepsi, stejne tak jako utz a jeho vyhodnocujici pracovnik.

Pokud jde o zadani o epidural a nevyhoveni takove zadosti, tak to jsem tu opravdu jeste neslysela, ze by v mistnich porodnicich nedali epi na prvni zadost (pokud je porod rozbehly), spise jsou ochotni ho cpat hned jako prvni moznost (pokud nemate v porodnim planu uvedeno jinak). No a myslim, ze ve Vasem veku jste byla jedna z mladsich rodicek v porodnici, prumerny vek pro prvni dite je tu uz par let po tricitce.

A jeste "zeny z vychodu", nevim, pozapomnela jste tu zemepis nebo jen pristoupila na mistni videni Evropy, kde treba Francie, Nemecko, Italie je Evropa stredni (!!!) a my jsme dalny vychod??
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 22:09:18)
Ano dalny vychod!!!A je videt, ze to mate statistiky nastudovane...Budu to komentovat statistikou o platech v CR....Neco podobneho!!!!~q~
 Lenelka 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 22:21:29)
Kacfol, co s tim maji co delat platy??
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 10:33:11)
take se vsude pise kolik kdo nevydelava ....a opak je pravdou....~R^
 čaroda 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 16:08:57)
Ahoj, rodila jsem teď synka 4,53kg a 54cm taky přirozeně, bez epidurálu, ve 39tt, je mi 33 a nějak to za risk nepovažuju?? Ono se to dopředu zas tak dobře odhadnout nedá, mě můj Dr.vyšetřoval i prohlížel na UTZ při každé návštěvě. Jsem docela ráda že to dopředu nevěděli a nechtěli mi dělat sekci..horší to bude příště až to budu mít napsané v papírech...
 Borny 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(20.7.2009 23:22:44)
Tak to si nedokážu představit, že bych rodila v Anglii, asi bych byla strachy bez sebe.

Kromě normálních návštěv gynekologa, kdy jsem chodila na odběry krve, na ultrazvuk, atd. jsem se nechala (doslova jsem o to požádala) poslat do Genetu na větší a podrobnější ultrazvuk a vyšetření svojí krve a krve manžela. A to z několika důvodů: moje matka a další příbuzní se narodili s vadou sluchu, sestra mého manžela měla těžce postižené dítě a hlavně - můj manžel pracuje s ionizujícím zářením. Nejsem si jistá, jak bychom se rozhodli, kdyby se ukázalo, že dítě je nějak postižené, nejsem nakloněná potratům. Nicméně bychom se mohli na vše připravit. Vše ale dopadlo dobře a máme téměř zdravého syna.
A poporodní péče: v porodnici jen vnější vyšetření. Nicméně v rámci šestinedělí mě samozřejmě chtěla vidět moje gynekoložka, která co nejšetrněji provedla vyšetření (za které jsem byla vděčná - doktorům z porodnice jsem zrovna nedůvěřovala) - kontrolovala jak mě uvnitř i venku sešili a hlavně kontrolovala, že v děloze skutečně nic nezbylo.
Nemůžu si na gynekologickou péči stěžovat a myslím, že vyšetření bylo tak akorát ani moc ani málo.~:-D

No samotný porod byl i u mě horor - už jsem nestihla ani epidurál (a to na poslední chvíli uvažovali o císaři - byla jsem moc hubená a čtrnáct dní jsem přenášela, dítě bylo moc velké). Rodila jsem rychle a doktora nemohli sehnat - přišel až když mě dítě roztrhalo vevnitř i venku a mělo hlavu venku. Pak nemohl najít místo krvácení. Skoro jsem vykrvácela. Aby neměl průšvih tak to nenapsal do protokolu o porodu, takže sestry po mě hned po porodu chtěly abych se sama starala a já nebyla schopná si ani sednout, (na bolest jsem kašlala, nejsem padavka) ale pořád jsem omdlívala a nemohla jsem ani zaostrit oči.
Takže závěr z porodu: Nemocnice fajn, porodní asistentka skvělá, sestry a další personál moc hodní a moc se snažili. Ale stačí jeden blbec - v tomto případě doktor a je to v ... .
No kašlu na to - máme skvělý dítě a naštěstí to dopadlo fajn.
 kacfol 


Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 10:28:22)
A o to mi prave celou dobu slo mohlo to dopadnou u me take barevne....Ale jak rikam uz po stokrate raduji se ze zivota stejne jako ty....Preji krasne dny s prdolkou~b~
 Janina,dve deti 
  • 

Re: horor v Anglii ( silne zeny z vychodu) 

(21.7.2009 21:47:11)
Ja jsem teda taky rodila v Anglii,dvakrat. Prvni tehotenstvi byla hruza, nedokazala jsem pochopit,jakto ze me tady nikdo nevysetri a nezajem vsech zdravotniku jsem brala dost tezce.Prvni porod byl absolutni horor,ktery trval 36 hodin. Do druheho tehotenstvi jsem se tudiz moc nehnala. Kdyz jsem po 5ti letech znova otehotnela,uz jsem vedela co tady mam cekat. Tentokrat jsem byla docela rada,ze me nikdo vnitrne nevysetroval, nikdo me nehonil na zadne testy a pod.,mela jsem velice klidne tehotenstvi. Na druhy porod jsem sla do jine nemocnice a byla jsem velice spokojena. Doktori,sestry a porodni baby byli vsichni moc mili,snazili se a udelali uplne vsechno,co mi na ocich videli. Po porodu jsem se mohla rozhodnout jestli chci vysetrit vnitrne nebo ne,ale nebyla jsem ani natrzena ani nastrihnuta,nemela jsem zadne problemy,takze jsem se rozhodla,ze se nenecham vnitrne vysetrit. Myslim si,ze diky baby boomu se toho muselo asi dosti zmenit a jsem za to rada.
 Kočanská 
  • 

maminky z Prahy nemají kde rodit 

(18.7.2009 17:14:15)
chválím Vaše dobré rozhodnutí necestovat 70km do Prahy. Opravdu zde nemáme nic zvláštního - jen přeplněné porodnice, kde se k ženám chovají, tak jak jste sama popsala (nejste jediná). Skoro každý ví, jak to tady chodí, jen oficiálně se všichni tváří, že je to OK.
Z nějakého důvodu si nebohé nastávající matky myslí, že je to tu bůhví jaké a proto sem jezdí i z velké dálky. Na druhou stranu maminky z Prahy musí jezdit mimo Prahu, protože tady je všude narváno. Není to postavené na hlavu?
 myskaMiska 


super výlet,ale nechápu proč Vás poslali domů... 

(21.7.2009 8:29:53)
Rodila jsem v Kadani a velká spokojenost!!!nemusela jsem si etdy dělat výlety do Prahy,jsem z Chomutova a zase budu rodit v Kadani:-)
 Magda + syn + další v bříšku 
  • 

stop stavy, registrace a rychlost - jaká je moje zkušenost 

(21.7.2009 13:11:50)
Prvního syna jsem rodila v prosinci 07 v porodnici v okresním městě (cca 1000 porodů ročně).
Můj gynekolog mě do porodnice předal 14 dní před termínem a pak jsem chodila na poradnu i monitor tam (i když můj gynekolog monitor má), REGISTRACI už jsem měla za sebou a byla jsem pak fakt ráda. Porodopis jsem měla částečně vyplněný dopředu a pak už jsem mezi kontrakcema nemusela přemýšlet nad nemocmi, které se v rodině vyskytli a kdy jsem byla na jaké operaci a podobnými věcmi. Registrace ale není nutná. Jestli si chce maminka nechat papírování až na porod, prosím.
Bylo 20. prosince, přenášela jsem už týden a večer kolem 20.hod jsem začala pociťovat něco neznámého v břiše (kontrakce jsem si ale představovala jinak). Dala jsem si sprchu, zabalila vánoční dárky a šla si trochu odpočinout. O půlnoci jsme vyjeli do porodnice, protože kontrakce už byly docela pravidelné, ani ne po 10 minutách. V porodnici mě prohlídli, natočili a rozhodli, že na porod to ještě nevypadá. Domů poslali jen manžela, mě si tam pro jistotu ale nechali. Dostala jsem injekci, abych si odpočala, že mě čeká těžký den. Ležela jsem na gynekologickém oddělení, které bylo v té době uzavřené, ale nebylo žádné místo, kde jinde bych ležela. Sestřička na sesterně byla jenom kvůli mě. Takhle vypadá STOP STAV u nás. Ve tři jsem volala manžela, že do rána nečekám a ať přijede. Dr. mě znovu prohlédla a z původního ráno se uvidí co dál, prohlásila, že to stihneme ještě s noční směnou. Syn se narodil v 5.21. A pokračování stop stavu? Na porodním boxu jsem byla až do desáté hodiny. Ležela jsem na povlečené matraci, snídani jsem dostala sem. Musela jsem zkrátka počkat, až se uvoní místo na pokoji na šestinedělí. Lékaři a sestřičky to vyřešili takto. Někdo by ohrnoval nos nad tím, že leží na matraci na zemi, ale já jsem byla ráda, že mi o půlnoci neřekli, jeďte rodit jinam.
Letos v prosinci budu rodit podruhé. A ani minutu jsem nepřemýšlela nad tím, že bych snad mohla jet do jiné porodnice.
 Dana 
  • 

Re: stop stavy, registrace a rychlost - jaká je moje zkušenost 

(23.7.2009 8:54:56)
Když jsem čekala druhé dítě,tak měli také plno.Přijela jsem v 17,30h do porodnice,tam mne prohlédli a že porod sice už začal,ale máme dost času,takže mohu klidně jet domů(máme to asi 10 min.do porodnice),anebo mne dají na "hekárnu"s dalšími maminkami.Rozhodla jsem se jet domů.Ve 23h jsme tam přijeli znova,protože kontrakce už byly hodně silné a po půlnoci se malá narodila.Až do rána jsem ležela na lůžku na chodbě,pak se uvolnilo jedno lůžko na pokoji a přeložili mne tam.Když je plno,tak je to docela mazec,ale ani je nenapadlo mne poslat rodit jinam.Rodila jsem v menší porodnici,také tam mají kolem tisíce porodů ročně.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.