| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Návštěva u pediatra = horor

 Celkem 273 názorů.
 Insula 


co naděláš 

(25.3.2009 7:49:03)
Naše děti většinou u doktorů nebrečí, ale mám pochopení pro brečící dítka, neboť si dobře vzpomínám na sebe. Od mala jsem byla dost nemocná a tak jsem bílé pláště ráda moc neměla.
Našim dětem se vždycky snažím vysvětlit, co jim budou dělat a to i ty nepříjemné věci (očkování a teď čerstvě trhání zubu), ale těm menším to člověk prostě nevysvětlí.
 janna 
  • 

Re: co naděláš 

(27.3.2009 18:57:07)
jíéé,bud v pohodě!!
to neznáš naší malou.ta takhle řve skoro při každé situaci když se jo neco nelíbí.řev až z paty,záchvaty vsteku,válení po zemi bahno nebahno,lidi nelidi.
a to je jen jedna.

ty pohledy znám.A KAŠLU NA NĚ.
dřív sem si z toho taky delala hlavu,ale doktorka že z toho vyroste.když s tím dítetem nejde nic udelat,ale to ví opraVDU jen maMINKA co má takové problémy,nevysvetlíš to ani volovi.tož tak
 *Niki* 


Nechápu. 

(25.3.2009 8:09:27)
Moc jsem nepochopila, proč jsi dítě s teplotou (horečkou) tahala do ordinace lékaře. Dle mě měl být v klidu doma a víc pít, jinak žádná jiná léčba stejně není... snad zábaly. Ale proč maminky berou při prvním kýchnutí, teplotě, děti hned k doktorovi? Na virozu stejně nejsou léky a "léčbu" zvládne každá sama doma...

Jinak moje starší dítě u doktorky taky brečelo, ale my tam chodili jen na prevence a očkování, nemocný nebýval a ty jedno-dvoudenní teploty či rýmy jsem doktorce neukazovala. Mladší nebrečel a mimino se taky tváří docela v pohodě...
 HelenaPa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:11:42)
Asi je tam vzala proto, že jí Dr. řekla, že dokud ho neprohlídne, tak nic nemůže poradit.
Horečka mohla být např. od oušek a to by se doma taky nemuselo poznat.
 Insula 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:22:06)
Já zase nechápu tebe. Nemuselo jít přece o zuby, ale i o něco vážnějšího. Co kdyby to byla třeba angína, uši apod.????? Antibiotika se běžně koupit nedají. ~;((
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:53:28)
Předpokládám, že kdyby to byla angína, dítě by bolelo v krku a plakalo a chytalo si krk. Kdyby to byly uši, plakalo by a chytalo si uši. Mish píše, že měl teplotu a jinak se jevil dobrý. Na to jsem reagovala. Co na tom nechápete? ~;)

Já zdraví svých dětí nezanedbávám. Proto chodím k doktorovi jen když se to jeví vážné, aby děti s obyčejnou virozou nechytly v ordinaci něco vážného od jiných dětí, které jsou třeba opravdu nemocné.

Článek byl ale o scénách a ty jsou normální, i moje děti řvaly někdy...
 Verča (2 děti) 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:59:16)
Mono a když má tvé dítě už třetí den horečku, tak fakt pořád ještě čekáš?
Mmch. moje děti při angíně nepláčí a nechytají se za krk. A že měli jak (potvrzenou z výtěrů) spálovou angínu tak i jakousi jinou (opět potvrzenou). A děti do určitého věku čast NEDOKÁŽÍ rozumně odpovědět na otázku, zda je něco nebolí. Prostě to nedokáží lokalizovat.
 Jana + 3 rošťáci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:36:17)
Můj nejmladší syn taky řve a to dost šíleně. A když měl ve 2,5 letech zánět středního ucha, tak horečku neměl vůbec, jen mírně zvýšenou teplotu ale celého půl dne mi brečel, že ho bolí bříško!!!! Ucho mu museli píchat! Akdyž musím brát všechny tři děti, taky nadělají v čekárně rodeo, starší holky. Snaží se zabavit malého, prostření se hodně vzteká. Prostě veliká radost - strávit v čekárně 2 - 3 hodiny! A když měly starší holky angínu, nikdy se nechytaly za krk! Když byly větší, tak řekly, že je bolí v krku. Taky jsem vždycky hrozně ráda, když odejdeme a taky mě provázejí pohledy maminek s jedním dítkem (na stáří nezáleží), že si děti nedokážu skrotit. Ale už na to kašlu!!!!!~z~
 Bodlík 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:30:16)
Jojo, já taky po očku sledovala ty s více dětma - závistí. Teď mám 3 a pro změnu sleduju se škodolibou radostí, že to není jen u nás.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:59:42)
Dr. nás vzala tak aby jsme nebyli v čekárně ani se zdravými dětmi kdyby něco, ale ani s nemocnými, tudíž nikdo neohrožoval nás a nikoho neohrožovali my. Čekárna byla prázdná. Ty si nepamatuješ když mělo tvoje dítko prvně vysokou horečku? Já opravdu nemám pocit, že bych pochybyla v tom, že jsem dítě s 38,8 třetí den vzala k lékaři na základě přání Dr. ho vidět.
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:04:38)
:-) bobku, ty píšeš o tom, jak Tě štve, že Tě cizí ženské odsoudí, že Ti děti u doktorky řvou a tady Tě cizí ženské málem odsoudí za to, žes tam vůbec šla ~t~ ~t~
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:11:03)
Malaa, mluv za sebe, já nikoho neodsuzuju - ty někoho ano? ~;)
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:24:06)
Omluva, oprava : ....cizí ženské nechápou....~;) Ale to už je slovíčkaření, papa
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:09:50)
Mishaczku, já tě přece nekritizuju. Přečetla jsem si znovu co malýmu bylo a horečku měl první den (den před tím byl v pohodě a den ještě před tím měl vysokou teplotu, která ale odezněla po léku). Ale ty jsi matka a pokud se ti to nezdálo, je v pořádku jít k dr. Já taky reaguju dle aktuální situace...

Já nedávno nedala ani lék svému tehdy 6-měsíčnímu miminu, které mělo 38,9 v zadečku... jen jsev víc kojila... horečka odezněla sama do druhého dne...
 Dani.K, K 05, P 09 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:12:28)
Každá maminka dělá pro své dítě to nejlepší. Já bych se ale neodvážila dítě nechat déle s horečkou, vím, jak můžou vypadat febrilní křeče (naštěstí ne od mého syna). To jen na okraj...
Taky jsem matka, která radši k té doktorce zajde, než aby se něco zanedbalo.
 Cita 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 15:08:39)
Mono, můj malej měl přes 30 zánětů středního ucha...jakmile mu vyskočí teplota letím HNED k doktorovi, poněvadž se tím výrazně snižuje nutnost uši píchat..když přijdeme včas, stačí uši vykapat ATB kapkama..jo a když byl prcek malej, nikdy si na uši nesahal. Že ho trápí uši, jsme zjistili v podstatě náhodou, vylučovací metodou..

Tím pádem už se nám taky stalo, že jsme letěli k dr s obyčejnou virózou..zaplaťbůh..
 Cucaracha+Daniela 5let+// 


Horečka 

(26.3.2009 15:40:00)
Před týdnem jsem též byla s dcerkou u lékařky - malá měla 4.den horečky - bylo to v pondělí po víkendu, navíc byl kašel. Raději vždy zajdu nechat poslechnout malou - jestli kašel není na průduškách. Lékařka jen konstatovala, že se jedná o virozu, na průduškách to nebylo, jen jsme měli nadále sledovat teplotu - zda nebude přetrvávat. Jsme z toho taky vyjukaná - malá měla poprvý horečku 39,5 a vždy šla srazit ale zase se vyšplhala. Ber to s rezervou, pokud chtěla pediatrička malýho vidět, je to v pořádku. Scény holt někdy vyšetření provázejí a pohledy ostatních - na ty se musíš povznést.
Jinak kromě Panadolu se mi na horečku u malý osvědčil tvaroh do ponožek. Myslela jsem, že to malá odmítne, ale když byly horečky večer fakt už přes 39, tak nám ten tvaroh zabral. Ale podotýkám, že jsem dávkovala Panadol čípky dle příbalového letáku. Jen se snažím, když má malá teplotu kolem 38st.nechat to tak, aby se tělo snažilo s tím bojovat samo. Když se malá vypotila, tak jí bylo druhý den o moc lépe. Tak už jen to jaro aby přišlo a virozy ať už dají pokoj i s chřipkama!~;)
 Nítěnka 


Re: Horečka 

(28.3.2009 15:59:47)
Taky neletím s každou zvýšenou teplotou u malé hned k doktorce, ale za 2,3 dny s horečkou jo nebo když kašle. Takže jak psala Malaa, divím se těm, co Tě skoro odsuzují za to, že jdeš k doktoru třetí den. A obdivuju Tě s těma dvojčatama, my nedavno měli chřipku a malý prevenci a radši jsem šla s každým zvlášť (když mohla tedy babička hlídat), doktorka sama říkala, že jsem mohla vzít oba najednou. Jenže malá by mi tam s horečkou 39,5 nedošla a posadit ji jednou na kočár s mrňouskem, tak už nebude chtít ťapat po svých~t~ Tak jsem ji vzala do šátku a pak odpoledne malého do kočáru a bylo.~b~
 Insula 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:25:33)
Ne, to fakt nechápu. ~t~ Naše děti sice neměly ani angínu, ani ucho, ale kamarádky děti ano, nepoznala nic. Žádné "chytání" za krk nebo ucho neprobíhalo. Poznala to až doktorka. ~:-D
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:33:36)
Jo přesně. Moje malá měla horečku a sahala si do pusy,tak jsem usoudila, že to budou zuby, zkoušela jsem i mačkat ucho, žádná reakce, dívala se do krku, to ale nepoznám ~j~ a když měla i druhý den horečku, volala jsem doktorce. Ta ji chtěla vidět....uviděla.....a byl to oboustranný zánět středního ucha ~:-D...a jeli jsme do nemocnice na ušní. Proč si sahala do pusy, nevím ~d~
 Lída+2 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:35:35)
Mono...no vidíš....já moc zkušeností s návštěvama a nemocema nemám....ale v srpnu, když mi Luk poprvé onemocněl..já s Lukem vyrazila k Dr po 3dnech s 40C..nejmíň to kleslo na 38,5C..nic na něm nenašel....ale pozval nás opět za 2dny a jelikož už měl 5dní ty teploty...stále na něm nic neviděl....maličko rarudlej krk...až CRP mu prozradilo, že to je na ATB.....a teprve večer si Luk začals těžiovat, že ho bolí v krku maličko....a hůř se mu poliká.....takže nevím.....rozhodně třeba já nevodím děti k DR ale 40C pokud to neleze níž jak k 38,5C a po ani né 2 hodinách má zase 40C..to mě teda klidnou nenechává..kor, když na to zábal z tvarohu nezabírá ......
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:39:51)
Tak pokud vím tak dr. mi vždy opakuje, že nad 38,5 mám dát panadol tak jsem to udělala a nic špatného na tom nevidím.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:46:39)
Fajn léč si je sama, to ti nikdo nebere, je to tvoje věc, stejně jako je moje věc, že dám dítěti které je jako hadrová panenka panadol po x hodinách horečky.
 raadka 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:54:42)
Mischazku, ty jsi máma svých dětí a je určitě dobře že jsi s nima zašla k dr.
Víš rady ,že se mámy maj medicinsky vzdělávat....
Tak proč nešly na medicínu rovnou.
Každá máme svojí práci, kterou děláme snad i dobře.
Já se radši budu vzdělávat dále ve svém vybraném oboru.

A fušovat doktorům do řemesla se prostě neodvažuju, jasně rýmu vyléčím, kašel taky, ale většinou stejně skončím na středisku, tuhle jsem se s dr. zasmála, když jí říkám, že už jsem asi na děti stará,s každým prdem tam běhat.
Tak mě uklidnila, že at dál k ní zajdu vždycky když se mi děti nebudou zdát.

A že nakukovali lidi do čekárny??
No jo jsme národ zvědavců!
Povznes se na to!!

 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:10:25)
Danielo....dělej si, jak myslíš, je to Tvoje věc. Jiní taky konají podle svého a je to taky jejich věc. Všichni chceme mít zdravé děti a podle toho jednáme. Někdo doktorům důvěřuje, někdo ne....nejsme všichni stejní. A co se týče atb., jsem ráda, že jsou, přestože z mých dětí je použilo jen jedno a jen jednou.
 singera 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:38:16)
Danielo, já taky dr. důvěřuji. A homeopatika nám doporučuje i naše dětská lékařka, necpe do dětí hned antibiotika. Co se dá léčit homeopatiky, přírodně, bylinkami, tak nám doporučí. Mé děti ještě nikdy nebrali antibiot.
 Jana + 3 rošťáci 


Závidím!!! 

(25.3.2009 16:08:54)
Závidím, že tvoje děti nepotřebovaly antibiotika. Naše dr je předepisuje celkem často, ale jestli zbytečně, to nedovedu posoudit, nejsem lékař. Taky závidím tvoji víru v homeopatika! Mám s nimi trojtou zkušenost, ale nefungovaly ani jednou. Poprvé jsem si je koupila na podporu laktace, ale mlíko vyschlo hodně rychle. Podruhé jsem to koupila dceři na zklidnění (tiky atd) a potřetí synovi, který nechtěl spát a byl hodně mrzutý. Výsledek? Taky žádný! Moje dětská dr homeopatika "nedělá", takže ani neporadí. Byla jsem u dr, co to dělá, vyhodila za ty minilahvičky dost peněz, ale nanic. Takže tomu ani nevěřím, že to může zabírat...~Rv Jinak bylinky - sirupy i čaje používáme s úspěchem ~R^
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:17:09)
Já taky hned neletím k dr. s každou prkotinou, už mám nějaké svoje zkušenosti a svoje děti znám i jejich reakce na horečky a např. očkování. Něco jiného je ale teplota u nachlazení, či jiné "viditelné" menší nemoci a něco jiného je horečka bez zjevné příčiny, z toho bych už opravdu třetí den měla docela strach a šla bych k dr. jako autorka, byť si myslím, že nejsem žádná splašená vystrašená matka ~;). Mmch. teplotu taky nesrážím hned léky, ale dlouho nečekám....
 kaMyš 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 15:09:58)
Danielo, souhlasím. Když vidím různý přístup různých Dr., tak mě to prostě nemůže nechat chladnou, potřebuju vědět, proč ten řeší věc tak a ten zas jinak - a brzo jsme u toho, že jim "fušuju do řemesla". Ale díky tomu si můžu vybrat právě to, co mi pro moje dítě přijde nejlepší.

Ale chápu, že spousta lidí dá přednost tomu, že nijak nezkoumají, co jim Dr. říká, a zařídí se podle toho ~d~
 raadka 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:16:07)
Febrilní křeče jsem zažila s dcerkou, nikomu nepřeju ten pohled na dítě.
Danielo, já doktorům prostě důvěřuju, možná proto, že nemám jedinou negativni zkušenost, teda ale to ŤUKÁM!!!
 VeraK 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:12:52)
Protože nejsem doktor, zeptám se. Zánět v uchu se dokáže vyléčit sám bez antibiotik? Píchání určitě není nutné vždy, ale myslím si, že antibiotika jsou v tomto případě nutná. A rozhodně nejsem zastánce antibiotik při každé horečce. A léky při teplotě - nevím jak ty, ale já už při teplotě na 37,5 jsem dost nepoužitelná a pokud mám 38 a víc, je mi strašně, nemůžu se hýbat a mívám hrozné horečnaté sny. A co potom malé dítě, které má vysoké horečky, jak se cítí? Asi taky nedobře. Tak proč mu neulevit podáním léku proti horečce?
 .Žaba 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:38:19)
Věro, dieťa znáša horúčky o dosť lepšie než dospelý. Jeho telo sa len "učí", preto malým deťom vyletí hneď na 39, a viac, aby tam teplotou pohlušilo tie vírusy a baktérie, čo ho trápia. Znižovaním teploty telu vlastne "kazíme" jeho snahu.

Syn mal zápal stredného ucha, dali sme mu tam cibulku vo vatičke, homeo (do úst :-)) a diviznový olej (do ucha). Plus kvapky do nosa, aby sa mu uvolnil. Mal teplotu 38, za pol hodiny ho prestala trápiť bolesť a za tri dni bol ok. Ale funguje to zrejme len na miernejší zápal, a bubienok by nemal byť prasknutý.
 VeraK 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:07:36)
To je dobře, že vám tohle léčení zabralo. Když byl můj syn malý, trpěl na záněty ucha. A vždycky to vypadalo tak, že z normálního stavu během půl hodiny až hodiny mu vylítla teplto nad 40, zblednul a začal se motat a strašně plakal. Žádné rýmy předem, vždy bez varovných signálů. Píchnutí ucha mu vždycky neskutečně ulevilo. Homeopatika jsem mu také dávala a v kombinaci s kozím mlékem ho zbavily alergie na lesní plody, kterou měl. Takže proti nim nic nemám, jen si myslím, že v případě výše popsaných zánětů uší by nám homeopatika nepomohla. Co se týče horečky - nepopírám, že tvá argumentace je správná. Jen to cítím u svých dětí trochu jinak a dělám to, co pro ně já považuji za nejlepší. Tak jako každý normální rodič.
 Myšutka* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:57:52)
Zánět v oušku skutečně lze vyléčit bez ATB. Ty jsou nutné pokud je ouško "píchnuté" nebo zánět neustupuje. Pokud zasáhneš včas, můžeš se ATB vyhnout. Hodně tomu napomůžou právě ty maminy, které tuší jaká je první pomoc při běžných dětských nemocech.
Pokud jde o horečku - dospělí snáší vysoké teploty podstaně hůř. A na děti velice dobře zabírají zábaly a bylinné čaje. Jenže tu horečku nesrazí během pár minut, chvilku to trvá. Například malinový sirup (ovšem ten z malin, co si uděláš sama), nebo kompot děcku uleví, zavodní se a horečku srazí. Díky látce, kterou jinak cpeš děcku v tabletce nebo chemickém sirupu.
Což neznamená, že dát Paralen nebo Ibalgin je zločin. Taky je občas dám, když vidím, že šetrnější prostředky nezabírají. Jenže ony většinou fakt zaberou.
 VeraK 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:29:40)
Už jsem to psala v příspěvku výše - syn bez předchozích příznaků měl během půl hodiny až hodiny teploty přes 40 a veliké bolesti. Tudíž jsem těžko mohla zasáhnout včas, že. Myslím si, že patřím mezi matky, které ví, jak pomoci při běžných dětských nemocech. Mezi ty počítám chřipku, rýmu, kašel. Při těchto problémech taky preferuji bylinky, čaje a sirupy - domácí jitrocelový, lipový čaj, šípkový čaj, malinový sirup si doma taky dělám. Ale angínu, zánět středního ucha, průjem a zvracení si bylinkami a čaji léčit netroufám. Na to nejsem dost odborník. K tomu průjmu - když bylo dcerce kolem 8 měsíců, dostala průjem, zvracela, měla horečku. Kromě kojení a pečlivě připravované domácí stravy nic jiného nedostala, doma nikdo podobné problémy neměl. Takže jsem vyrazila k MUDr. a výtěry prokázaly salmonelu. Díky dietě bylo za 4 dny po průjmu, ale kdybych průjem léčila jen dietou a nešla k lékařce, myslela bych si, že je vše O.K. a mohly bychom nechtěně nakazit další děti a maminy, se kterými jsem se stýkala.
 Myšutka* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:44:07)
Prudký zánět je kapitola sama pro sebe. Já jsem ti jenom psala, že zánět za určitých okolností léčit bez ATB jde.
Dostat moje dítko průjem s hoečkama v osmi měsících, tak taky neváhám.
Já si myslím, že se všechny snažíme, aby o naše děti bylo postaráno co nejlíp.
Tyhle debaty nám můžou pomoct v tom, že se dozvíme, že jiná maminka používá s úspěchem to a to. Je na každé z nás, jestli to zkusí, jestli si třeba kolem toho něco dohledá. Někdy to ani zkusit nemůže, ať z jakéhokoliv důvodu. A pokud by mi to vůbec nesedělo, pak to prostě nezkusím. Člověk má sklon myslet si, že jeho pravda je ta NEJ, ale každý má tn svůj kousek pravdy.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:04:46)
hlavně, zánět středního ucha neskutečně bolí... To jsou opravdu matky, které dítěti nedají atb., která zaberou a raději budou dávat nějaké pochybné obkládky nebo homeopatika?????
Četly jste si někdy, co je na každé krabičce napsané??? U přípravku nebyl požadován důkaz účinnosti. A taky je to chemie, jen tak, mezi námi.

I kamarádka magistra farmacie, se k tomu staví velmi skepticky... Navíc říkala, že třeba naše české homeopatika jsou naprosto o ničem, jenom podvod za drahé peníze.

A ještě něco - vy, které věříte v bylinky, jste v oboru tak erudované, že znáte opravdu všechny účinky, indikace, kontraindikace??? Víte, co s čím můžete kombinovat a co ne??? Protože právě od kamarádky vím, co všechno jsou schopni lidé zkombinovat v dobré víře, jak svému tělu nedělají dobře, když používají "přírodní produkty".

Jsem toho názoru, že není dobré se léky dopovat horem dolem, ale když je problém, tak vhodně užitý prášek proti bolesti nebo jiný pomůže a uleví.

A co se týče dítěte, kterému je zle nebo má bolesti, vůbec neváhám.... Protože tam je třeba jednat hned!
 kreditka 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:09:32)
O homeopatikách osobně nic nevím, nepotřebuji to zatím vědět, protože když jsem je jednou chtěla kusit, tak jsem je stejně nikde v okolí nesehnala. Ptala jsem se na ně několika medicínsky vystudovaných lidí a měli též spíše negativní hodnocení. Mezi nimi byl i názor že homeopatika fungují jako placebo ~d~
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:09:47)
Martino, já nepoužívám ani moc bylinky, ani homeopatika. Kromě Arnicy. Kdyby bylo potřeba, ATB dětem dám, potřeba nikdy nebylo. Děti netýrám. Jen prostě neběhám se všímk dr. Debata byla o horečce, ne o velké bolesti či zánětech...
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:20:02)
Mono, debata měla být o řvoucích dětech u lékaře. Debatu o horečce jsi vytvořila Ty. A další věc, jak proboha poznáš, že třídenní horečka (viz článek) není následek nějakého zánětu? Jak ??? Nikdo tady přece nikdy nepsal, že s rýmou letí k dr.....
 Magda, 2 děti 
  • 

pro Monu 

(29.3.2009 16:41:42)
Tak si to tu čtu a po tvých příspěvcích už nedočtu.Přešla mě chuť.Jsi pěkně bl.á.Tobě bych nesvěřila děti ani na minutu.
 Verča (2 děti) 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:19:17)
Martino, dcera trpěla dost dlouho opakovanými záněty v ouškách. V polovině případů nebylo třeba píchat a ustál yjsme to bez ATB. Ovšem s návštěvou lékaře. Co a jak mi doporučila dětská ORL. Syn na záněty nijak výrazně netrpí, ale díky zkušenostem s dcerou jsme jeho dva záněty taktéž ustály bez ATB.
Ale vím, že někdy zánět vypukne tak prudce, že s tím nic nenaděláš a pak je skutečně třeba děcku ulevit od bolesti lékem a dát ty ATB. Mmch. radily nám na ouška dávat Ibalgin, který kromě bolesti uleví i tím že pomůže proti otokům a má i protizánětlivý účinek. Paralen je jenom proti té bolesti.
 ivetka,janča,kryštůfek a tomík 


Re: Nechápu. 

(26.3.2009 9:11:24)
my jsme na ouška vyzráli tím že jsme dávali do ouška na vatičku slivovici-vytáhne ten zánět-musí se to ale zachytit úplně na začátku
 Kahlan+5 


Re: Nechápu. 

(26.3.2009 11:47:03)
Martino,

tak moji dceru zanety usi nebolely ani jednou, a to jich lonskou zimu prodelala nekolik (2,5 roku). Probihalo to tak, ze jeden den dostala rymu, a tak druhy nebo treti den ji zacal z ucha vytekat hlen, vlastne to same, co ji teklo z nosu. Nemela ani zvysenou teplotu, ani bolesti. Casto ji ucho prasklo ve spanku a zjistili jsme to, az kdyz vstala. A presne timhle zpusobem to probehlo asi 4x.
 ivetka,janča,kryštůfek a tomík 


Re: Nechápu. 

(26.3.2009 9:07:51)
Tak teď jsi mně teda zvedla adrenalín.A to až natolik,že jsem se tady registrovala,ať můžu reagovat.Myslím,že tvé děti nikdy neměli zánět ucha,že tady tak plácáš!!!!!Dítě má čtyřicítky teploty, které nejdou ničím snížit a brečí a brečí a brečí....Nevíš jak mu máš pomoci a všechny blbé jsou ti na nic!! Naštěstí máme to období už za sebou - synovi se záněty neustále opakovaly a vůbec jsem nevěděla o nějakých atb,kterými se to dá léčit. Naše pediatrička nejednala - dokud dítě nevezla sanitka do nemocnice....
Nechápu ty vaše blbé kecy s odsuzujícím podtextem.... a můžete tady slovíčkařit jak chcete.
A blbých pohledů chytrých matek jsem si taky užila vrchovatě. Jedno z dětí má ADHD(kterou jsem si také musela sama diagnostikovat a posléze - když jsme vymělili dr. to mám potvrzené i odborníky)
 Klára + batole 


Re: Nechápu. 

(26.3.2009 17:43:18)
To já báječné, že se snažíte mediz(??)ínsky vzdělávat a být znalejší, než vystudovaní lékaři. Já bych vám ovšem v prvním případě doporučila vzdělávat se po stránce mateřského (předpokládám??) jazyka, co věta, to hrubka.
Prvně v životě takhle do někoho přes anonymní diskuzi rýpu, ale takovéhle chtráky fakt těžce snášim ~y~.
"Zmaést si před vlastním prahem" není čas od času na škodu ~b~.
 Amina 
  • 

Re: Nechápu. 

(27.3.2009 8:58:16)
Nechci rýpat, ale pokud někoho káráš za hrubky, oprav si příště ve svém textu překlepy:-)
 Marcela, Tomášek 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:26:24)
Jsem tvého názoru,někdy to může být horší než vypadá a potom pozdě plakat.A ty křeče jsou taky síla,měla jsem od Dr.Diazepam v případě horečky nad 39.A to je Dr.,který atb. šetří jak to jde a je spíš pro přírodní med.
Každého věc,já jsem taky spíš opatrná.A pro dítě se snažím udělat to nejlepší, aby se mu ulevilo.Já si taky něco vezmu a netrápím se.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:47:30)
taky mě baví, jak jsou některé matky internetově vzdělanější než lékař po x letech studií, s dvacetiletou praxí o dalším dovzdělávání nemluvě...

Některé dámy zřejmě ještě neslyšely třeba o meningokovi, v některých těžkých případech během 24 hodin děťátko prostě není!!!!

A stejně tak bych chtěla některé vidět, jak by byly schopné dítě zajistit třeba zrovna u febrilních křečí... mám zkušenost, že právě takové chytračky bývají neskutečné panikářky ~;)

Udělalas dobře, máš lékařku, které můžeš věřit, to je důležité. A taky to, že berou tvé "řvoucí" děti s humorem.
Na pohrdlivé pohledy jiných matek se vykašli, buď mají "zlaté" dítě, anebo se ještě do takové situace nedostaly - jednou je realita probere ~t~
 kreditka 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:52:40)
~R^~R^~R^
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:02:52)
Martino, na poznání, zda máš či nemáš teplotu a na přečtení příbalového letáku u léků nepotřebuješ dokonce ani vysokou školu, ne tak ještě lékařského směru. A praxi se svým tělem mám více než dvacetiletou, škoda, nějak rychle stárnu ~;)

Já nevím, proč někoho tak dráždí, že někdo jiný nechodí s každou maličkostí k lékaři. Na rýmu či kašel nepotřebuješ medicínské vzdělání, dokonce ani internet.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:40:39)
Mono, píši obecně, nic osobního.

Znám spoustu takových mamin osobně a tady na diskusích jich je taky nepřeberné množství.

Ano, každá maminka by měla vědět, v jakém stavu je její dítě a mít právo se rozhodnout, jak mu pomoci...
Bohužel, mnohdy jaksi zdravý selský rozum chybí a nastupuje jakési chytračení na základě pochybných znalostí získaných bůhvíkde...

Z lékařů se obecně dělají strašáci, kteří tady jsou, aby nás jen ponižovali, ubližovali nám, zasypávali nás medikamenty, které určitě (dle našich neodborných názorů) nepotřebujeme...
Někteří to podávají, jako to úplně nejhorší, co je kdy potkalo (pak ale nechápu, proč si nenajdou jiného lékaře.... anebo je to o něčem úplně jiném)


Já taky neletím s každou prkotinou (podle mně) k lékaři. Ale tam, kde si nejsem jistá, nejdříve zavolám, abych s ním situaci prokonzultovala (ano, jsem toho názoru, že s nemocným dítětem je lepší zůstat doma). Pokud lékařka řekne, raději bych ho viděla, neváhám a jdu. I když se pak jedná o banalitu, ale potvrzenou lékařem - tudíž jsem klidná...

Ony i ty banality, můžou někdy znamenat vážný problém. Já medicínu nestudovala, nemůžu posoudit další vývoj, proto tohle nechávám na lékařích.

Všem tady přeji zdravé děti i ostatní členy rodiny.
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:53:34)
Malaa, ok, neměla jsem to psát. Jen mi to prostě přišlo divné jít s dítětem s horečkou k pediatře. Nic víc. Škoda, že u nás moc nefungují "terénní" lékaři, aby se nemocné děti nemusely štrachat k nim, ale lékaři by přišli k nám domů :-)

K uječencům jsem už psala, tohle neřeším. Můj starší chlapeček je plačtínek od narození, vše a hlavně sám sebe hrozně prožívá. Teď už má 5 a je to mnohem lepší, ani u očkování u nevyváděl. Ale jako mimino a batole to bylo utrpení s ním jít k doktorovi. Mladší je psychicky odolnější. Občas někdo cítí něco komentovat i na ulici, občas se nestačím divit, co maminky někdy svým dětem u doktora povídají (vyhrožují, posmívají se a tak). Myslím, že je v pořádku, když brečí když se bojí, než by to stahovali do sebe. Ostatní ať si trhnout ~z~
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 14:59:44)
Mono...tak s tímhle vším, co píšeš, souhlasím :-)a odcházím i potomky do lesa ~b~. Doufám,že tam nebude nikdo řvát....~:-D
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 15:02:18)
...opr. s potomky ~f~
 Shayla a 3 kluci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:52:45)
Mihaczku, protože oni pořád tvrdí, že to je kvůli febrilním křečím, že se teplota musí srážet. Já si myslím, že jediné, co zabrání křečím, je Diazepam a nemůžeš rvát dítě pořád diazepamem. Navíc si myslím, že to člověk ani nestihne, když ta horečka přijde najednou a vyběhne rychle. Horečka je vyčerpávající, pokud trvá dlouho nebo je příliš vysoká, to je asi něco špatně. Ale takovou normální horečku si myslím, že je lepší nechat proběhnout.

Jestli Tě to víc zajímá:
http://www.weleda.cz/Bulletin/horecka.htm
 .Žaba 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:53:47)
Ja súhlasím s Monou a Danielou. Moje deti tiež bývajú choré, ale k doktorovi som s chorým nešla už hoooodne dávno. Hlavne preto, lebo nijak závažne choré dávno neboli, ťuk-ťuk. A než som sa vypravila, teplota klesla.

Moj názor je ten, že paralen by sa nemal tak často užívať, teplota pre telo má svoj výzam. Vo všeobecnosti sa riadim týmto: http://www.weleda.cz/Bulletin/horecka.htm
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:04:05)
Tak to máš asi ukázkové dětičky (bolí krk, chytá si krk...) Moje malá měla jednoho dne v pátek jen divnou náladu a poté, co se vzbudila jen usedavě plakala a byla nevrlá... Nějaké mé tušení mne dokopalo, abych zavolala doktorce, byl pátek, víkend před námi, tak raději. Ta mi řekla, ať si skočím radši na orl, kdyby to náhodou nebylo ouško. Skočila a bylo ! Pravé jí píchli, levé ještě na píchání nebylo... Malá si na žádné ouška nesahala, jen byla nevrlá, takže to, co tu píšeš prostě někdy není tak jednoznačné... Malá byla celý týden v pohodě, jen ten pátek hodinku pobrekávala a nešla utišit. Šla jsem k dr více méně jen proto, kdyby náhodou, lepší jít, než pak jet do nemocnice v noci :)
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:05:34)
Jo a ještě jedna věc - určitě to tu zazní, proč jsi jí na ouško nesáhla, to by plakalal ??? Sáhla, plakala a pak jsem jí sáhla ještě na ruku, plakala a vyzkoušela jsem i nohu a taky plakala... Takže fakticky to je někdy spíš věc náhody a maminkovského šestého smyslu :)
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:13:14)
Ano kocíku, o tom to je... dítě pozorovat, šestý smysl je důležitý...
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:21:02)
Jo, jo... mnohdy i ten selhal... Jednou syn měl týden rýmu, a pak začal přííííšerně řvát, když jsem ho kojila... Zavelela jsem to jsou uši a jedem na Homolku (byli jsme asi 100 km od Prahy na chalupě). Dojedeme na Homolku, nic na něm nenašli, jen mu odsáli nudli a jelil jsme domů... Připadala jsem si jak histerická husa... Nebo alespoň tak se na mě ten primář koukal :) Jen s prvním dítkem je člověk asi trošičku vystrašenější, s každým dalším už je to bráno sportovněji.
 Káča, dvě děti 1 a 3 roky 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:32:27)
Mono, v pohodě, mám to taky tak...
 Michaela Pecharová 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:31:25)
Mono, a ty máš tři děti??????? Moje děti jako roční řvaly, měly ucho, ale nikdy si na to ucho nešahaly.... Tyhle Vánoce měli oba angínu, měli horečky, ale v krku je nebolelo.... Nesuď tak rychle ~x~, mohla bys přestřelit!
 adelaide k. 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:49:35)
Miky přesně, minulý měsíc byl malej - 2r - nemocnej (teda my všichni). Chrchlal, smrkal, měl teplotu. Celou noc prořval, ale na prohmatávání oušek nereagoval. Jeli jsme k dr. a co byste řekli? Měl ho tam - oboustraný zánět. Dostal ATB (i dcera - stejná diagnoza). Fakt jsem asi špatná matka, ale nepoznala jsem to ~d~
 Siddhártha 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:13:31)
To nás špatných matek je více. MOje dítě se zásadně nechytá za nic, prostě řve. Teda ted už je aspon schopná říct,kde jí to bolí, dříve ani omylem.
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:55:29)
miky, kde jsem koho nebo co soudila?

Ano, mám 3 malé děti (nejstaršímu je čerstvých 5 let).
 Miilu 


angína u dětí 

(25.3.2009 12:29:18)
tak moje holčina měla angínu ve 3 letech, měla jen vysoké horečky a v krku ji vůbec nebolelo, Mudra pak také říkala, že děti v krku většinou nebolí...první dva dny jsem ji léčila doma, do střediska jsme šly, až když horečky neustupovaly ani poté
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:38:50)
máme zlatou paní doktorku, vzhledem k tomu, že mám taktéž dva kluky (3 roky, druhý 5 měsíců), taky leccos konzultujeme po telefonu. Popíšu příznaky a paní doktorka se rozhodne. Pokud chce malého vidět, třeba jenom pro jistotu, jdeme....
Raději být 4x za blbce, než jednou něco zanedbat...

Nejsem žádná hazardérka, moje matka je taky lékařka, takže kluci jsou pod "stálým dohledem" ~;). Svým lékařům plně důvěřuji, náš vztah je rovnocenný, vše mi vysvětlí a já se zachovám tak, jak řekli. Zatím nebyl žádný problém....

Autorky je mi líto spíše proto, že to vše musí absolvovat s oběma najednou, já mám tu výhodu, že když potřebuji, taťka pracuje z domu aspoň po tu dobu, co jsme u lékaře...

 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:55:24)
Malaa, neodporuju si. Nebo možná ano, těko říct. Prostě když dítě pozoruju a kromě teploty mu zjevně nic není, nic nedělám. Já nedělám ani nic se sebou,když mám jen teplotu a že to snáším hůř. Když mám migrénu, lék si beru hned, jinak bych nefungovala. Když nefunguje moje dítě,beru ho k lékaři nebo mu lék dám. Jednoduché. Postě jsem reagovala na to, že autorka vzala 2 malé děti k pediatře, když mělo jedno ráno horečku (den před tím nic). A má jen virozu (což mám právě taky nejspíš - diagnostikovala jsem se sama, k obvodákovi se s dětmi fakt nepotáhnu) ~y~
 natyska 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:57:29)
Mono, tak takové mám nejradši...moje dcerka měla taky"jenom" horečku a jinak jí vůbec nic nebylo...až 3 doktorka poznala, že jde o akutní zánět ledvin a skončily jsme v nemocnici, antibiotika do žíly atd...takže nikoho neodsuzuj, toto se opravdu nedá poznat ani pohledem natož po telefonu..
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 13:07:23)
Natysku, znovu... kde JÁ někoho odsuzuju? Jak to tak čtu, je to přesně naopak. Prostě jsem doma a s dětma, co mají virózu, teplotu, k doktorovi nechodím. Neměli nikdy nic vážnějšího. Jáse nespoléhám je na teploměr, proboha, jsou pro mě to nejdůležitější, pozoruju je, myslíš že bychsi nevšimla, kdyby něco neštimovalo? Kdyby mi cokoliv bylo podezřelé, mažu k doktorovi. Virózu prostě poznám a děti s ní nechávám doma. Nikoho, kdo to dělá jinak, neodsuzuju, tak nevím, proč ten někdo odsuzuje mě.
 marta 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 17:48:03)
Mono, hned v prvním příspěvku: "Moc jsem nepochopila, proč jsi dítě s teplotou (horečkou) tahala do ordinace lékaře. Dle mě měl být v klidu doma a víc pít..."
Pokud to nevnimas, říkáš: "Udělalas to blbě, měla si to udělat jinak čili odsuzuji tvoje jednaní. Což je ještě prohloubeno použitím slovesa "tahat" ,což tady samozřejmě vyznívá jako dělat dítěti újmu. Kromě toho toto peprné poučení naservíruješ jedinci, kterého něco mrzí a jde probirat něco úplně jiného. Asi jako kdyby se ti šla postěžovat kamarádka, že se pohádala s manželem a tys ji řekla, že by měla zhubnou.
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 18:13:24)
Marto, pokud ty takto vnímáš jiný názor a hned odsuzuješ, je to tvoje volba. Mě to ale nepodsouvej. Nikoho, ani Mishaczka jsem neodsuzovala, není za co. Dělala to, co si myslela, že je nejlepší. Psala jsem jen, že já za nejlepší považuju něco jiného. Každý máme právo na názor a každý své děti vychováváme jinak, a to jak nejlíp umíme. Nikoho tady neodsuzuju. Tak to taky nedělej ~;)

Mishaczku, já pohledy typu "ta je neschopná, jak má děcko nevychované" ignoruju, co taky jiného. Mám batole v období vzdoru a do konfliktu a hysterie se dostáváme i v méně vypjatých situacích než je návštěva doktora. Když byl batole starší, musela jsem ho uplácet (jakože to jindy nedělám), aby vůbec k doktorce došel na převážení, ne tak ještě očkování. Jindy jsme nechodili, takže měl zafixováno asi návštěva doktoky=píchání. Faktt bych se tím netrápila, moje děti řvou za deset když na to přijde ~:-D
 Marta 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 21:45:18)
MOno, ja jsem se ti jen snažila vysvětlit, proč na tebe tolik lidí reaguje podrážděně.
 Hankaaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 17:51:56)
Rust zubu u deti NENI spojen s febriliemi!!! Max muze byt dite subfebrilni, tj.do 38C. Pri otitide s take vubec nemusi sahat na ouska...Dite s takovou febrilii, kterou popisovala autorka je ohrozeno febrilnimi krecemi, k lekari sla opravnene. Mohlo jit opravdu o neco vaznejsiho, uz jen zaver lekarky-lehci chripka neni nic "lehkeho". Chripka neni zadna sranda u dospeleho, natoz u ditete. Myslim samozrejme chripku a ne nachlazeni....
 tery 
  • 

Re: Nechápu. 

(26.3.2009 9:49:59)
Mono ty jsi jedna z těch nejchytřejších co?no jo ženská, co má na všechno odpověď.Radši stokrát pojedu s blbostí k doktorovi než čučet doma, jak se dítě trápí.Od čeho pak máme zdravotnictví já nejsem lékařka jsem sekretářka, takže když má dítě 38,8 horečky nebudu mu ordinovat sama, když o tom nic nevím.Takže promiň, ale s tvým názorem nesouhlasím.
 Dagmar, dvě holčičky 
  • 

Re: Nechápu. 

(26.3.2009 10:11:41)
Nezlob se na mě, ale každé dítě je jiné, moje starší dcera ta měla jednou angínu, krk jí nebolel, bylo jí jen špatně a měla zvýšenou teplotu, když to trvalo asi tři dni, tak sem s ní šla k doktorce a ta mi sdělila, že má hnisavou angínu, a to ještě beruška k tomu plnou pusinku aftů (a to dlabala strouhaný jabka a pomeranče, ty afty jí vůbec nevadily). Nic na ní nebylo poznat. Takže když se u nás vyskytne horečka, tak už taky volám doktorce a radši k ní zajdeme, lepší zbytečně než něco zanedbat.
 luckabo 


Spála 

(28.3.2009 13:34:34)
Myslím, že Ty víš, co je nejlepší pro Tvé děti, stejně tak, jak to ví autorka článku. Můj nejčerstvější zážitek z pátku mi říká, že i já budu u teplotek brát děti k lékařce. A co se stalo?

Můj šestletý syn měl v úterý k večeru teplotku 37,5 ve středu přes den nic a navečer zase lehýnce přes 37. Ve čtvrtek pak už vůbec nic. A taky jen ve středu ráno si stěžoval, že ho trošku bolí v krku, ale pak už nic. Baštil po celou dobu vesele všechno a vůbec nechtěl ležet. Taky mi připadalo, že má trošku krupičku na tváři, ale to on mívá, když jím proběhne nějaký virus.

Takže jsem ho jen tak pro jistotu poslala k s manželem k doktorce. Dala jsem mu sebou veci do školky, neboť jsem si byla téměř jista, že všechno bude v pořádku.

Jenže za hoďku se objevil manžel i se synem ve dveřích, neboť syn má spálu!!!
Toteď se z toho nemůžu vzpamatovat. Spálu!!! To jest alespoň deset dní na antibiotikách a další týden rekonvalescence.

Takže, autorko, i přes ten řev, je dobře, žes tam šla.
 kili 
  • 

Re: Spála 

(28.3.2009 13:47:50)
je více věcí, pro které je dobře, když je dítě, které má nějaké potíže vyšetřeno lékařem.

Někdo tu píše, že tři dny horeček a pak teprve vyšetření, někdo že vyšetřeční hned. Myslím si, že takto se orienjtovast není dobré a že je nutno dát na vnitřní pocit matky, resp. rodičů. Dítko nemusí mát zrovna velkou horečku a může přitom být nemocné dost závažně, může mít horečku pár hodina být nemocné smrtelně, aniž by to bylo nějak zřejmé hned a každému, stejně tak může mít horečky a samu nemoc nezávažnou, kdežto horečka sama o sobě ho může poškodit. Ale maminky, které nehledají v různých klnihách a dalí na svůj instinkt, skoro vždy včas poznají, že s děckem je něco nedobrého a v tom případě mají jít k doktorovi. I když stokrát zbytečně
což se pozná až potom. Zpětně je kdekdo chytrý a ví,. cop se mělo a nemělo. Ale v tu jednu chvíli, kdy je na tom teploměru 39, to je jiná. A nemusí to být jen horečka. Četl jsem tu na jiné diskusi všelijaké rady k vyrážce při horečce, tamta nemoc a jiná zas, jenže vyrážka při horečce ( mnhody i mimo ni) je vážná věc a psát si tady ujištění, že to bude asi šestá nebo pátá nebo třetí nemoc, to je odvážné a ještě odvážnější je přijímat to jako radu.

 kaplička 


Re: Nechápu. 

(29.3.2009 1:23:18)
Můj syn měl angínu už mockrát a nikdy si nestěžoval, že ho bolí v krku. Probíhalo to vždycky stejně, horečka a jinak nikde nic, žádný kašel, rýma. Jako vyplašená prvorodička jsem běžela k doktorce hned a ta pochopitelně nic nezjistila, i CRP bylo nízké. Teprve třetí, čtvrtý den mu krk zarudnul. Teď už to tak dělám, pokud mají děti horečku a žádné jiné potíže k tomu, čekám s návštěvou doktorky až na ten třetí, čtvrtý den.
 Brebina, E+M 


Re: Nechápu. 

(29.3.2009 13:26:36)
Mono, chtěla bych vidět, jak se 15 měsíční dítě chytá za krk a říká, že ho bolí!!!!~t~
Moje dvojčata mají 2,5 a je problém z nich dostat co je bolí.
Mishacka plně chápu, že to s klukama byl horor, dva řvoucí drobci to musí být něco na nervy, nejenom maminky.
Naštěstí moje dcerka je hodná a neřve jako syn, ten je na to expert - vidí doktora a už řve jak na lesy, kdyby mi řvali oba, tak teda nevím, by mě odvezli k chocholouškovi~y~
 Radka, 4/06 a 12/07 
  • 

Re: Nechápu. 

(30.3.2009 0:36:19)
Mono, tos trochu přestřelila, nemyslíš? Autorka sice neuvádí, kolik těm jejím prckům je, nebo jsem to aspon přehlídla, ale moje 10měsíční dcera si opravdu na ouška nešahala... byla naprosto zdravá, jen se jí měsíc držela tvýšená teplota 37,3... normální to není, ani když to nebyla horečka... A nakonec z toho byl zánět stř, ucha a ouško jí píchali! Takže autorka udělala jen dobře, ty můžeš být jen ráda, že si u svých dětí svým přístupem nic nezanedbala!
 Hana 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:26:34)
Přesně tak, marody dát ležet a vyčkat 24 hodin, co to udělá. Když to nebude lepší, vyrazit k dr. Vzhledem k tendencím doktorů dávat na každé kýchnutí antibiotika, jsem se snažila návštěvu lékaře odkládat... Teď když jsem v práci, je problém ošetřovačka. Když potřebuju zůstat den dva doma s dítětem s kašlem, tak kvůli papíru do ordinace musím. (Ne dovolenou si skutečně kvůli enormnímu množství prázdnin vzít nemůžu)
 Insula 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:27:16)
Myslím, že tohle přesně autorka udělala. Vyčkala a když se horečka vrátila (resp. probíhala 3. den), tak vyrazila k doktorce. ~;)
 Michaela Pecharová 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:33:59)
Hano, není vždy vhodné - zvláště u malého dítěte - čekat, byť 1 den. My to udělali a do nemocnice jsme druhý den jeli také pouze s horečkou. A malému už začaly selhávat ledviny, protože měl těžký zánět ledvin. A měl jenom teplotu a taky mu rostly zuby. Radši k doktorovi zbytečně než pozdě, to je moje heslo!
 Myšutka* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:30:58)
Pokud dobře koukám, tak tam to dítko autorka vedla až když mělo horečku už třetí den. Což je "tak akorát". Naše paní doktorka nám vždycky říká, že horečka, která přesáhne do třetího dne potřebuje "okouknout".
To, že ty jsi měla zdravé děti neznamená, že ostatní jsou panikáři a simulanti. Moje děti třeba nikdy nevyváděly u zánětu v ouškách a kdybych s nima nešla včas (tj. třetí den) k lékaři, mohlo to skončit masivním zánětem. Stejně tak lehké pokašlávání a horečka bylo zápalem plic. To bych asi sama nevyléčila, že?
Jinak já své děti občas vodím k lékaři taky hned. Prostě proto, že potřebuji OČR a když je v ordinaci stážista, tak mi ho nevypíše bez prohlídky dítěte. Když je tam naše paní doktorka, tak to udělá, zná nás a ví, že ji nepodvedu.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:36:32)
Horečku měl 3 dny, nenechám ho přece jen tak, nehodlám něco podcenit.
 .Žaba 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:55:56)
Vieš, možno keby si nedávala ten paralen, tak po troch dňoch by si už videla jasné zlepšenie... ~;)
 simona, 3děti 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 22:56:17)
Žabo, ty bys vážně nechala dítě s telotou nad 38st bez léku? to jsi docela odvážná. my měli první atb u dcery v 3,5l - angína, dvojčata v 1,5r - taktéž - jeden z kluků byl jen mrzutý, zvýšená teplota, jinak nic. horečky u druhého dvojčete šplhají i přes 39st po odečtu - i přes zábaly neslézají, prostě na ně víc trpí. to bych ho jako měla nechat jen tak, co se z toho vyvrbí? nechce se mi věřit že tak jsi svůj příspěvek myslela, ale vyzněl tak.
 GLT 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:40:23)
Mono, taky tě nechápu. Sice to vypadalo, že to nic vážnějšího není, ale co kdyby...??? Já bych na jejím místě taky naběhla k Dr.

Pro Hanu: Co se nás týče, tak jsem se nesetkala s tím, že by nám na každé kýchnutí byly dávány ATB. Taky má naše MuDr v ordinaci CRP, což považuji za velikou výhodu.
 malaa 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:41:37)
...to snad není pravda...možná jsi dr. a poznáš, že má dítě s třídenní horečkou virózu, ale já teda ne a proto taky volám doktorce a pokud řekne , ať přijdu, tak jdu. Něco jiného je rýma nebo běžné nachlazení s jednodenní či dvoudenní teplotou, ale tohle? Kdyby to byl nějaký zánět, tak to asi větším množstvím tekutin a klidem nevyléčíš ~a~.
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 8:56:51)
Nejsem doktor a neumím diagnostikovat. Jsem ale matka těch dětí a znám je lépe než doktorka, která je vidí jen na očkování. A nepíšu, že k doktorovi nikdy nechodíme. Jen že chodit k doktorovi s dítětem, které by spíš mělo odpočívat kvůli diagnoze, mi nepřijde jako nejlepší nápad. Ale každý to děláme, jak umíme. Já jejich zdraví taky nepodceňuju...
 GLT 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:07:23)
Mono, a jak poznáš, jestli má dítě teplotu proto, že má chřipku a nebo proto, že má třeba zánět stř. ucha nebo něco jiného?
 Verča (2děti) 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:33:38)
Mono, odporuješ si. Na jednu stranu píšeš, ž enejsi lékař a diagnózu neurčíš, na druhou že děti měly kvůli diagnóze odpočívat...
JInak pokud jsem si všimla, tak mainka to udělala velmi rozumně, nejdřív lékařce zavolala a na její výzvu přijela. Asi k té cestě nějaký důvod byl...
 Jana + 3 rošťáci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:46:32)
~d~Mám také tři děti, asi starší, než ty (11 - 7 - 3) a bývají dosti často nemocné. Vím už ze zkušenosti, že když začnou kašlat a teplota se lehce zvedne nad normál, neoplatí se mi vyčkávat ani ty tři dny!!! Když naklušu k dr hned, zvládneme to s kapkama od kašle, starší více inhaluje. Pokud ony tři dny čekáme, sedne jim to na průdušky nebo na plíce a musí brát antib.
Každá máma zná své děti nejlépe, každá máma ví, co na její dítko zabere. Co zabere na tvé děti, to moje děti složí ~z~ Takže MUSÍ máma rozhodnout, jak na tom konkrétní dítě je a rozhodnout se sama - jít k lékaři hned, za 2 dny, za týden, vůbec..... Nedá se říct, moje děti to mají tak, takže tvoje musí taky tak
 .Žaba 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:58:29)
Jano, sirup či kvapky od kašla si možeš kúpiť aj sama v lekárni, koli tomu sa k doktorovi chodiť nemusí. S tým zas nemá dovod čakať. A bylinky na čaj tam tiež kúpiš...
 Jana + 3 rošťáci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:03:46)
Kapky a čajíky dětičkám začnu dávat hned, jakmile na nich vidím, že se "něco" dějě. Ale když už mají rýmu, že nedýchají a kašlou tak, že se vzájemně v noci budí, letíme k dr. A bylinkové sirupy dávám všem třem vždycky hned, jakmile u jednoho něco není OK - prventivně. teď berou echinaceu, míváme jitrocel,... A u nás se z prvního kýchnutí stane děsná rýma klidně přes noc!!!!
Ale všechny tři děti jsou alergici a starší holky jezdí pravidelně do lázní, takže už nesedíme pořád v čekárně ~2~ Dost jim to pomáhá. Syn má rýmu už cca 6 měsíců v kuse. 2x mu dělali výtěr z nosu a vždy dostal na rýmu antib!!!! Teď nás chtějí poslat na nosní mandli, ale holkám to nijak nepomohlo, tak se mi moc nechce, ale také hodně čtu - na netu - že to dětem nepomáhá, takže nevím ~d~
 Bodlík 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:44:36)
Malou jsem doma taky kurýrovala sama. Starší měla teplotu, rýmu, kašlík a za pár dní lepší. Malá 2 roky to od ní chytla, vše stejný, bez teplot a veselá. Jen asi už 14dní občas nehezky pokašlávala. Zašli jsme k mudr a byl tam zápal plic jak vyšitý.
 .Žaba 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:19:41)
Ale ano, keď je skutočne dovod, tak k lekárovi treba ísť. Nikde som snáď nikomu nepísala, že tam nemá chodiť, keď sa mu "niečo nezdá". Mne sa zatiaľ "všetko zdalo", tak sme tam nešli.

A konieckoncov, aj zápal pľúc sa može vyliečiť bez ATB, veď može byť virový, či sa mýlim?
 Verča (2 děti) 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:28:17)
Máš pravdu, ale nejdřív je třeba vědět, jestli JE virový. Jsem ráda, že naše MUDr má CRP, spoustu hrozivě vypdajících věcí jsme zvládli bez ATB. Naproti tomu banálně vypadající "nachlazeníčko" by nám při čekání (teda tři dny jsme kurýrovali doma) asi hódně přerostlo přes hlavu.
 .Žaba 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 11:35:56)
no to máš pravdu, ideálne by bolo si mocť doma spraviť CRP, že?
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:51:07)
Já s Monou souhlasím.
Myslím, že je to taky o tom, že lidé přestávají věřit své intuici, přestávají spoléhat sami na sebe...~d~
 Lída+2 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:22:31)
Mono..třeba proto, že pokud nemáš tak 100dní dovolených..někdo Ti musí napsat ošetřovačku, že jo~a~ nebo si jí snad vypíšeš sama?~d~
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:48:59)
Lído, ošetřovačku chápu. Já mám ale malé děti (5r., 2,5r. a 8 měsíců), takže jsem doma... až budou všichni ve školce či škole a já v práci, asi zajdu také častěji k dr., právě kvůli neschopence či ošetřovačce. Panadol si kupuju sama.

Danielo, tak tak. Dokud jsem horečky starším dětem srážela, tvrdošíjně se jich držely a vracely. Když jsem to dělat přestala a dítě pozorovala a nechala v horečce, ta do 2 dnů odezněla sama a dítě z toho vzešlo silnější. ATB neměli kluci nikdy, Nurofen tak 2x do roka (a to ne kvůli horečce, ale kvůli celkové slabosti). Mimino ještě nic, horečku měla 2x (jednou jako reakcina Hexu) a nedělala jsem nic, sama odezněla do druhého dne. A mimino se jeví silnější...
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 9:52:51)
Ženy, ale o tom to je. Každá známe své děti nejlépe a rozhodujeme se dle toho. Já mám děti docela odolné a můžu si dovolit je nechat doma a nikam nevláčet (byť máme dr. za rohem). Když se necítí dobře, prostě nejde do školky a jeden dva dny odpočinku je vyléčí :-)
Kdybych viděla, že se nelepší, ale zhoršuje, samozřejmě k dr. naklušu.
Předpokládám že tady není nikdo, kdo by dětem chtěl škodit a děláme to, co pokládáme za nejlepší. Někdo důvěřuje nejvíce lékaři, v pořádku, jde tam. Já to mám trošku jinak. Nejsem pro to horší matka ~;)
 .Žaba 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:01:26)
Tiež liečim deti bez panadolu... Nedávno boli synovia na dva týždne u našich, a starší syn (4,5r) mal nejak teplotu. Naši mi volali, že čo s tým, že mu dali paralen, ale sa mu to stále vracia... Tak som povedala, aby mu ho teda nedávali. A na za dva dni bol ok. :-)
 Jana a děti 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:26:42)
Mono, co pracující maminky? Do školky dítě s horečkou opravdu dát nemůžeš a abys byla omluvená v práci, tak musíš mít vypsanou ošetřovačku od doktorky.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 10:38:08)
Přesně tak, zrovna v lednu jsem musela popadnout dítě s 40 horečkami a jet hodinu MHD k dr.. taky bych ji raději nechala doma odpočívat, ale to bohužel zaměstnané maminky nemohou :-(
 *Niki* 


Re: Nechápu. 

(25.3.2009 12:07:20)
Jano, vždyt jsem psala, že u ošetřovačky tomu rozumím, i když jde někdo k mudře s rýmou, pokud se potřebuje vyležet... až budu chodit opět do práce, taky budu k lékařům chodit asi častěji, právě kvůli neschopence či ošetřovačce...
 Katla 


chytrá jak rádio  

(25.3.2009 13:02:03)
že? ~z~ Na co batole k doktorovi, samoléčba to jistí a všichni jsme tak trochu doktor. A když navíc můžeme konzultovat na rodina.cz, tak už vůbec nějakou doktorku nepotřebujeme. Tady přece každej bude vědět, od čeho ta teplota je a jak s ní zatočit ~t~~t~~t~, paní Hložková, paní Hložková, za své trable si můžete sama!!!
 simona, 3děti 
  • 

Re: Nechápu. 

(25.3.2009 22:32:35)
Mono, jestli je horečka, tak já osobně k dr jdu, pro kontrolu.
 Petra a 2 kluci 
  • 

Re: Nechápu. 

(26.3.2009 11:18:08)
Á zase jedna rádoby matka dokonalá.
 Zuzka 
  • 

Re: Nechápu. 

(26.3.2009 11:45:09)
Já tě taky nechápu, když mají moje děti horečku první den se to snažím srazit sama, ale jakmile ji mají ještě druhý den, jdu k doktorce. Niikdy nevíš jestli to není na antibiotika.
Lepší je jít k doktorce než něco zanedbat. to neznamená že tam lícu s každým kýchnutím a kašlem. Ale jak se přidá horečka tak to jo
 Katka 
  • 

Re: Nechápu. 

(1.4.2009 20:22:48)
Kdybych nešla s dcerkou, která měla teplotu k lékaři, nepřišlo by se na to, že má zánět močového měchýře - třeba. Pokud teplota trvá 2 dny, tak jedu. Můj syn měl v půlroce rýmu jako trám - žádnou teplotu. V sobotu stašně plakal a v pondělí se ukázalo, že má zánět středního ucha a pak dostal obrnu lícního nervu. A začátek byl bez teploty. Když se mi něco nezdá, raději jdu k p. dr. Na druhou stranu už taky lehce rozeznám laryngitídu a vím přesně, co mám dělat, takže většinou dr. jen volám, v jakém jsme stavu.
Teď ale k paín doktorce klušu hned, jak mají sebemneší telotu, protože s tou do školky namůžou a já chodím do práce a paragraf mi musí napsat doktorka...
 HelenaPa 


Nic si z toho nedělej 

(25.3.2009 8:10:31)
Když ti řvali v čekárně a ordinaci dětského lékaře, tak je to přece "normální" (nebo alespoň běžné). Kdo to nechápe, ten má smůlu.
Jiný by to bylo, kdybys je vzala např. do divadla a tam ti spustili řev.
Ale takhle? Nic špatného jsi neudělala. Snad ty maminky jsem vstaly špatnou nohou z postele nebo byly nevyspané, protože byly s marůdkama v noci vzhůru.

Já se dřív (než jsem měla dítko) taky koukala "divně" na maminky řvoucích dětí a říkala si, jak to s výchovou nezvládly.
Teď už vím, že všechno je jinak :-)))
 raadka 


Re: Nic si z toho nedělej 

(25.3.2009 8:29:19)
Mischacku, myslím ,že by jsi měla být úplně v klidu, že děti u dr, řvou jen se na ně podívá.
Já osobně chodím opravdu lehce poblečená, jsem vždycky spocená až na pr...

maminky větších dětí určitě maj pochopení, jen si myslím ,že jsi unavená a přecitlivělá.
Nepřemýšlej o tom co si myslí jiné maminky.
děti máš malé, fakt jim v tomhle věku nevysvětlíš, že jim paní doktorka nebude dělat nic špatného.

Držte se at jsou kluci brzy fit!!!
 Ája /kluci 05a06/ 


Re: Nic si z toho nedělej 

(25.3.2009 9:55:34)
Naše starší dítko každou návštěvu dr. řvalo. Trvalo to skoro do tří let. Kolem druhýho roku se přidaly vztekací záchvaty. Nás opravdu nikdo nemohl přehlídnout. Maminky nás sledovaly, ale mě bylo opravdu fuk jakým pohledem. U dr. prostě některé děti brečí, některé mají špatnou zkušenost a bojí se. Kdybych v ordinaci potkala mámu se řvoucími dvoujčaty, tak spíš ji budu pozorovat se soucitem a pochopením :o)
 malaa 


Nepamatuju, 

(25.3.2009 8:26:20)
že bych kdy byla u pediatričky a některé z dětí tam neřvalo, ať moje, či cizí...to už je, mám dojem, taková tamní zvuková kulisa :). A ostatní mamči i dr. jsou vždycky v klidu , vždyť to je normál, teda aspoň pro normálmamky :).
 Wenzelka 


Hlavně pevný nervy 

(25.3.2009 8:37:11)
a to všem maminkám dvojčat. Moje tchýně (býv. dětská sestra) měla ve zvyku si vždy jedno dítko vzít (a zabavit ho), zatímco bylo vyšetřováno druhé doktorem. Snažila se tak maminkám pomoci a dařilo se jí. Zabavila ho hračkama a doktor mohl v klidu vyšetřovat a mluvit s maminkou. Teď mi přijde ta doba taková "studená" - že ze sebe lidi dělají kdo ví co a veškerá pomoc nikde.
 Bublinka+3 


Re: Nepamatuju, 

(25.3.2009 8:49:55)
Tak tohle ja moc dobre znam.Do 2 let jsem pravidelne jezdila s detma na kontroly do nemocnice,decka rvali uz kdyz videli budovu nemocnice.Jednou jsem zaparkovala nahodne primo naproti babyboxu( vubec jsem si toho nevsimla) zacala jsem s auta vyhahovat a skladat kocar ,moje deti v aute rvali jako by je na noze brali,celou dobu tam stali postarsi manzele pozorovali me a kroutili hlavama.Ja jsem uspesne slozila kocar dala deti do kocarku a spocena se vydala smerem k nemocnici (musela jsem projit kolem toho babyboxu).V tom me ti manzele zastavili a ptali se me jestli ty dedi tam opravdu chci nechat tak jsem jim rekla,ze jo,ale ze je odevzdam radsi v nemocnici.
 Rezinka007 


Re: Nepamatuju, 

(25.3.2009 9:30:10)
~t~ To je dobrý.~:-D
 malaa 


Re: Nepamatuju, 

(25.3.2009 8:57:42)
Mimochodem, jsem z matek, které vůůůbec neva, když řve jiné dítě. Moje dítě tím pádem okamžitě řvát přestává, jelikož cizí ječící človíček je super objekt k pozorování ~y~
 GLT 


Taky bych šla... 

(25.3.2009 8:49:36)
Mishaczek+Tygříci,

na tvém místě bych taky šla. Lepší zbytečně než něco zanedbat. Podle nadpisu jsem si myslela, že na vině hororové návštěvy může MuDr- tak to naštěstí nebylo. Je fajn, že je chápavá.
Přeju pevné nervy a zdravé děti...
 kosatka2 


Tak nevím, 

(25.3.2009 8:51:02)
často maminky píší, že se na ně kvůli dětem někdo zle, nenávistně, vzteky atd. koukal. Je to přecitlivělost maminky, její pocit provinilosti, nebo jsme všichni takové nestvůry nenávidějící (cizí) děti? Já se teda vždy také netvářím jak sluníčko, zvlášť v čekárně, nehledě na to, jestli tam někdo řve, nebo ne. V nacpané trvamvaji se také tvářím blbě, když spěchám, tak taky, což je skoro furt. Takže ty texty o tom, jak se někdo ZLE dívá, můžou být i o mě. A když je řev, klidně se ohlídnu, co kdyby byla potřeba nějaká pomoc... takže maminky, z blbejch ksichtů si nic nedělejte, nehceme vás sníst. Ale usmívat se od ucha k uchu, to nonstop neumím.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Tak nevím, 

(25.3.2009 8:56:38)
Svído naše čekárn byla úplně prázdná... Nikoho jsme tedy nerušili to chodili z vedlejších čekáren... To není o přecitlivělosti. Mě by nenapadlo lézt do jiné místnosti plné lidí a koukat kdo to tam řve...
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Tak nevím, 

(25.3.2009 9:12:00)
Mishaczku, si to neber, bylo to náročné pro tebi i pro kluky, na lidi z vedlejších čekáren se můžeš víš co.. Zvládli jste to, kolikrát vidím oba rodiče v čekárně s jedním dítětem a ty jsi byla sama se dvěma. Mně děti řvou u dr. příšerně dodnes. Kluk si dodnes nenechá sáhnout do krku tou špachtličkou. Je to trochu problém, vzhledem k tomu, že měl nějaké problémy, kvůli kterým jsme docházeli na ORL (zrovna dnes kontrola).
A holka chodí na zuby, trhali jí 6 zubů, dělali otisky a protézky.. tam s ní naštěstí chodil manžel.
 Vokounka 


Strach z bílého pláště? 

(25.3.2009 9:32:21)
Nevíte proč, když s desetiměsíčním dítkem vejdu do ordinace, začne ječet?
Přitom chodíme k dr výjimečně, troufám si tvrdit, že poznám, kdy už nejde o běžnou virózu.A nikde jinde takové divadlo nepředvádí. Čekárna - dobrý, ale překročíme práh ordinace a začíná hysterák.
Nervy mi to nedrásá, spíš mi to přijde zajímavé a nemám pro to vysvětlení.Že by ten bílý plášť měl takovou pekelnou moc?
Zastupující dr ordinuje v civilu a i její sestra nenosí mundůr.Je mi to sympatické, ale nemohu posoudit, jestli je to tím.Byli jsem u nich, když malý opravdu ještě moc ostatní lidi nevnímal.

Jinak obdivuji Mish - jít sama k lékaři s tak malými dvojčaty, to je hazard s duševním zdravím maminky~x~
 Anadar 


Re: Tak nevím, 

(25.3.2009 9:40:53)
Mishacku,možná to nebyla zvědavost,ale nezkušenost-děti někdy umí plakat tak strašlivě,že nezasvěcený pozorovatel má pocit,že se děje něco opravdu hodně zlého a jde se podívat,aby případně pomohl.
Mně se stalo ,že na parkovišti před Billou najednou strašlivý dětský řev.Dalo se to přejít,jako že matka odmítá dítku dát pamlsek.Ale přeci jenom jsem se otočila a byla svědkem situace,kdy matka omylem přivřela batoleti prsty do dveří od kufru.Nebyla schopná s tím nic udělat jak byla v šoku.Tak jsme jí s jedním pánem trošku pomohli.Sama popisuješ,že decibely tvých hochů byly dosti značné,v chodbách se to parádně rozléhá.
Ale neber si to tak,děti brečí u doktorů co svět světem stojí a všichni z toho nakonec vyrostou.
 Angretka 


Re: Tak nevím, 

(25.3.2009 13:52:28)
Přesně tohle mě taky napadlo, že se chtěli jen kouknout, jestli není třeba pomoci. Ale rozumím ti, když mi syn křičel a vyváděl, měla jsem taky pocit, že mě všichni sledují. Ona ta hranice mezi zvědavostí a naprostým nezájmem je tenká. Ale já osobně jsem raději za člověka, kterého dětský pláč nenechá chladným, protože nikdy nevím, kdy budu potřebovat pomoc. Při představě, že mé dítě křičí a nikdo se ani neohlédne aby mu pomohl, mě mrazí . A ne že se takové případy nestávají.....
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Tak nevím, 

(25.3.2009 13:10:31)
příště se zeptej, jestli ti se řvouny přišli pomoci... ~t~
 Mapik+Betka+Fili 


brzy se uzdravte! 

(25.3.2009 9:18:48)
Ahojky, mas muj hluboky obdiv! A brzy se kompletne uzdravte:-)
 Zdenka 
  • 

Pro autorku 

(25.3.2009 9:27:43)
Nebojte se.Do puberty je to určitě přejde.....Vždycky si říkám:na ostatní kašlu, jsou to moje děti a mě to nevadí, že řvou.Jsou moje zlatíčka.
 Mortadela 


Re: Pro autorku 

(25.3.2009 12:11:20)
Mish, to bys měla vidět jaké scény moje dcera pořádala při každé, opravdu každé návštěvě doktorky. Vydrželo jí to až do tří let, a to se jí vlastně nikdy nic až tak zlého nestalo. Řvala prostě preventivně odjakživa. Pohledů od ostatních jsem si užila dosti, od zlomyslných, soucitných až po káravé. Ach, s jakých pochopením se já vždy usměju na maminky plačících dětí. Jenom doufám, že si to nevykládají špatně, fakt se snažím dívat povzbudivě. ~z~
 Elfík +1+2 


;-) 

(25.3.2009 9:30:30)
Mish, hlavně ať už je ok. Udělalas to jako většina a za sebe říkám správně. Taky čekám 3 dny a pak ještě volám, zda mám opravdu jet. Doktorce to vyhovuje, sama to novým pacientům takhle říká. A o řevu v čekárně vím také své. My řveme jen kvůli pobytu v kočárku, jak je vyndám,je ok. U doktorky už většinou (až na očko) taky. Ale za to mi "dává" Míša, když čekáme dlouho, on se nudí a hraje si s lítačkama či chodí okukovat výtah na chodbu. Toho na zadku udržím jen ve stavu opravdu vážné nemoci. A že jsme se tuhle zimu díky školce a operaci atd. nalítali k doktorům opravdu dost a dost ...
Držte se!
 Vokounka 


Re: teplota 

(25.3.2009 9:45:15)
Danielo, souhlasím s Tebou, že se nemá teplota zbytečně srážet brzy.Ale neléčit bakteriální angínu atb je hazard se zdravím.
 Myšutka* 


Re: teplota 

(25.3.2009 9:53:16)
Danielo, teploty na 38,5 se sráží u malých dětí kvůli nebezpečí febrilních křečí. Já to zažila u synovce a opravdu není o co stát. Samozřejmě že člověk zkusí nejdřív zábaly a přírodní metody, ale nechávat dlouho vysokou horečku se nemá.
Pokud jde o léčení angíny bez ATB, tak ano, jde to. Ale i přesto je potřeba jít k lékaři. Naše ORL léčí homeopatiky záněty oušek, angíny atp. nicméně pořád zdůrazňuje, že když to nepomůže, tak nasadí ATB. Můžu říct, že většinou to vyjde, ale stane se, že ne.

Jinak držím se zásady, že třetí den s horčkou (nebo rozhoupanou teplotou typu - horečka-teplota-horečka) volám lékaři. Spoléhat se na to, že dítě si sahá na bolavá místa, nebo nechce jíst atp. nemůžu. Mé děti to nedělají a nedělaly.
 Lída+2 


Re: teplota 

(25.3.2009 12:29:36)
Danielo...no to třeba pod 38,5C nesrážím nikdy...hlavně to ani nezjistím~t~ kluci do tý doby lítají po bytě.....jenže pak to pod 40nejde většinou.....

Ale kamarádky sráží 37,5C s tím, že to je skoro 38C..což teda nechápu~d~ proč.....
 Angretka 


Re: teplota 

(25.3.2009 14:01:26)
Danielo, znám taky jednu, co si přečetla pár chytrých knížek a rozhodla se angínu neléčit antibiotiky a následky byly hrozné. Chudák kluk si vytrpěl, než se mu ten zánět v těle vyřádil na polovině orgánů. Nemusím říkat, že si pak paní přechytralá sypala popel na hlavu.....
 simona, 3děti 
  • 

Re: teplota 

(25.3.2009 23:15:45)
atb ale nebereš kvůli bolesti, ne? takže tebe když spála bolí, atb chceš, ale když dítě angína nebo spála nebolí, tak to jsou pro ně zbytečná?
 Thisis 3 
  • 

Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 14:21:38)
No Danileo, nelečená angína, kde je agens beta-hemolytický streptokok????
Si děláš legraci, ne? To jsi si na internetu nepřečetla nic o pozdních následcích neléčených streptokokových nákaz. Nebo to tam nepíšou?
Ono to vzdělání ( Lékařská fakulta) někdy asi nebude úplně od věci, že.
Sorry, vím že jsem jízlivá a osobní, ale kruci víš jak vypadá dítě s revmatickou horečkou nebo poststreptokokovou glomerulonefritidou?

 Renata 
  • 

Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 14:29:19)
Souhlasím, jsem jen sestra , ale pozastavuju se nad paní Danielou už ve druhé diskusi. Bez zdravotního vzdělání rozdává rady tipu , neočkujte , nesrážejte teplotu a nechoďte k lékaři
 amálkaZ 


Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 14:38:12)
No.Já jsem taky názoru,že teplota se nesráží dřív,než trvá vysoká-nad 38,5 dýl.Tedy chemicky.Používám spíš obklady,octové obklady,levanduli.Samozřejmě dítě sleduji a určitě jeho stav a změnu toho stavu posoudím líp,než lékař za pět minut v ordinaci.Kde některé děti stejně řvou a řvou,tak je jejich stav dost zkreslený.

jinak mám děti tři.Taky mám dvojčata.moje děti u dr.neřvou.Chodíme jen fakt tak jednou,dvakrát do roka.K dr.nechodím ani s kašlem,nachlazením,blinkosračkou a jinými banalitami.Když jim skutečně něco je,tak k dr.samo zajdu.
 Zrzeček 


Re: Anína x homeopatika. 

(27.3.2009 13:48:54)
To se říká jednoduše, když jste na mateřské. Dokud jsem byla doma, taky jsme tam nelítali s rýmou a kašlem. Jenže teď chodím do práce a potřebuji nějak omluvit nepřítomnost. Takže teď když dcerka začala kašlat, nezbývalo mi než běžet k dr. Neřekl mi nic jiného než co jsme dělali, čaj, sirup, klid. Po týdnu ulehl i bráška, který si kašel a rýmu přinesl ze školky. Celých 14 dní byli bez teploty, být na MD dr. by nás neviděl, jenže pracující to nemají tak jednoduché.
 Marcela a 3 


Re: Anína x homeopatika. 

(30.3.2009 12:47:55)
Blinkosračka u malého dítěte ti přijde jako banalita??? Sorry, ale mě teda rozhodně ne.
M.
 amálkaZ 


Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 15:43:10)
Danielo souhlas.
Očkování je zásah do organismu dítěte a je třeba to dělat s rozmyslem.

Já nemám lékařské vzdělání,ani semináře a dokonce jsem ani nečetla chytré knihy!!~b~a přesto se o děti i jejich zdraví starám dobře.
 Renata 
  • 

Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 16:22:19)
Právě diskutuješ, ale původní téma je absolutně o něčem jiném.Stejně jako minule , kdy se paní ptala jak srazit teplotu a ne na to kdo a proč jí sráží.Tady je téma taky jiné .Z toho usuzuji, že chceš prostě prosadit svoje praktiky. Mimochodem anatomie není pediatrie.A hodiny žurnalistiky ze mě neudělají novináře, stejně jako z tebe anatomie neudělá doktora.
 Mickey16 


Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 15:50:08)
Nevím proč se tady většina pozastavuje na "nechození" k lékaři. Když je to zapotřebí dojdu k němu, ale kvůli nachlazení, střevní chřipce, laryngitidě atd. se k němu fakt nepotáhnu. Horečk srážím nad 39, nejdřív přírodními prostředky (homeopatika , zábaly), paralen a spol. dávám až se blíží horečka ke 40 nebo nad 39,5 před spaním. Pokud se jedná o nachlazení, virózu a spol. horečka do rána sleze, večer se možná objeví ale do cca 3 dnů jsou skoro v pohodě, když jsem dřív srážela nad 38 horečka klesala a zase se vracela několik dnů. Jinak kdyby byla horečka vysoká dýl jak 3 dny a neklesala o návštěvě doktora bych přemýšlela, ale pokud ji má dítě jeden den, pak mu klesne po léku pak stoupne atd. a navíc na sotva 39, tak to považuju fakt za zbytečný. Spíš je větší riziko že dítě oslabený virózou ještě v čekárně něco chytí.
Jinak muvím teda o horečce, když měl mladší absces na zadečku a měl sotva 38, ale bolelo ho to, tak Nurofen dostal, ne kvůli teplotě ale kvůli bolesti.
 Zrzeček 


Re: Anína x homeopatika. 

(27.3.2009 13:53:26)
Je vidět, že jste nikdy neměli laryngitidu. Fakt bych vám nepřála vidět dítě, jak lapá po dechu a nemůže se nadechnout ani mluvit. A když ho pediatr pošle do nemocnice, jak během inhalace bulí ať si ho tam pan dr. nenechá, ať zařídíte ať tam nemusí být. Až něco takého zažijete, hodnoťte a nekritizujte ostatní.
 Zrzeček 


Re: Anína x homeopatika. 

(27.3.2009 13:56:15)
Je vidět, že jste nikdy neměli laryngitidu. Nepřála bych vám vidět dítě jak lapá do dechu, nemůže dýchat ani mluvit. A když vás pediatr pošle do nemocnice, během inhalace bulí ať tam nemusí zůstat, prosí ať zařídíte aby mohlo domů. To by jste taky léčila doma a čekala jestli to přejde?
 Xantipa. 


Re: Anína x homeopatika. 

(27.3.2009 15:14:16)
No, laryngitidu syn měl, poprvé mě to vyděsilo, protože jsem nevěděla, o co GO, on se dusil a dávil, nemohl vůbec nic, byl vyděšený a já taky. To jsem s ním mastila k MUDře hned. Pak už jsem věděla - jeho to trápilo ráno, jak vstal, takže to jsem ho popadla a pádila v pyžamech ven - tam se párkrát nadýchl, zklidnil se a už to šlo.
Jinak při teplotě kolem 38, která trvá víc jak 3 dny, se má k doktorovi jít. Syn už párkrát prodělal zápal plic, který nevypadal nijak dramaticky a opravdu jsem to nepoznala. Jinak inhalace - i miminka a batolata to dobře snášejí, ale nesmí se na ně spěchat. Párkrát jsem v nemocnici na inhalacích zuřila a musela si vyvztekat extra přístup /teda dle nich extra/, kdy mi připravili inhalátor, já malého zklidnila, ukázala co a jak, párkrát to s ním v klidu vyzkoušela a pak to šlo v pohodě. Jenže oni jsou zvyklí to dítěti narvat na obličej, ať se dítě bojí nebo ne a pak - držte si ho. Takhle to není nutné.
 Thisis 3 
  • 

Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 15:52:37)
Danielo,
beta-hemolytického streptokoka nelze eliminovat jinak !!!!!
Resp. spolehnout se na jeho eliminaci jen činností imunitního aparátu, je riziko. Při aktivaci komplementu v případě, že je tento mikroorganismus fixovaný na bazální membráně glomerulů nebo kardiomyocytů dochází s určitou dobou latence k irreverzibilnímu postižení těchto bb. Klinický obraz na tonzilách již může být negativní, nicméně tento typ poškození se manifestuje s latencí. ATB nejsou jedy a jejich cílená a racionální preskripce je naprosto v souladu s lege artis postupem.Proto je správné řádně určit původce angíny a indikovat terapii, což bez návštěvy lékaře nejde.Nesporuji užití homeopatik v konkrétních indikacích především u onemocnění s psychosomatickou nadstavbou.
Pozdní komplikace poststreptokokových nákaz jsou samostatnou nosologickou jednotkou a počty pacientů nejsou zanedbatelné.
 jana38 


Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 16:03:40)
Thississ3, tak teď jsi nám ukázala, jak pěkně tě naučili ve škole papouškovat latinsky a spoustu cizích slov a teď mi řekni, jak víš, že se nedá angína léčit jinak než s ATB. Zkusila jsi to někdy?

Jinak co se týče srážení horečky a přístupu k nemocem, naprosto souhlasím s Danielou, Amálkou a ostatními.
 Raďulka 


Re: Anína x homeopatika. 

(25.3.2009 17:24:34)
Thisis, když už jsi připojený z fakulty medicíny v Hradci, tož bys nám taky mohl napsat v kolika procentech se na angíně podílí zrovna ten tvůj oblíbený beta hemolytický streptokok ~;) To by byla pro mnoho čtoucích relevantní informace, ne tohle tvé trapné strašení ~y~
 simona, 3děti 
  • 

Re: teplota 

(25.3.2009 23:12:48)
Danielo souhlasím, že teplotu do 38st nesrážet, to taky nedělám. ale nad 38st mi to přijde už vhodné, když už tak nad 38,5 určitě. kamarádka mi radila dát místo zábalů koupel - posadit dítě do vany a přilévat studenou, až si samo řekne dost. no ale když ani zábaly nepomůžou a dítě má skoro 40st? tady bych se opravdu bála křečí.
mmch já osobně homeopatice nevěřím (v dětství vyzkoušeno, nepomohlo), dle mého je to placebo.
 simona, 3děti 
  • 

Re: teplota 

(26.3.2009 22:33:30)
no vidíš, já kvůli kašli a rýmě k dr nechodím, ani nikdy nebyla.
 simona, 3děti 
  • 

Re: teplota 

(27.3.2009 7:24:03)
Danielo, nechceš mi tvrdit že atb nebo paralen je placebo, že ne? jinak jasně, psychika má velký vliv.
 Shayla a 3 kluci 


Jo jo 

(25.3.2009 9:46:18)
Mihaczku, protože by to jejich děti mohlo citově ohrozit :-D Mně zase včera jedna dokonalá matka zepsula za to, že jedu blbě po chodníku s kočárem, protože jezdí se vpravo. Ano, přiznám se, byla jsem myšlenkama trochu někde jinde :) A v nákupním centru jsem na lavičce kojila mimino, kolem lítal starší syn jak rachejtle a ještě mi tam manžel nechal plný vozík, procházela kolam madam dokonalá se synem stejně starým jako má rachejtle, košilka s bílým límečkem, svetřík, spořádaná chůze a opovržlivý pohled nejvyššího kalibru :-D
 Shayla a 3 kluci 


Re: Jo jo 

(25.3.2009 9:47:31)
Nevložilo mi to smajlíky... ale to pochopíte.
Koukám, že se diskuse zvrtla na to, kdy chodit a kdy nechodit k doktorovi, ale domnívám se, že o tom článek nebyl. Ty děti by neřvaly míň nebo víc, řvaly by úplně stejně.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Jo jo 

(25.3.2009 13:50:09)
jo, rozumím ti...
V létě jsem byla ve vysokém stupni těhotenství, k tomu 2,5 letý, velmi živý syn. Chodíme do takové cukrárny s pískovištěm, synáček je prostě mezi dětmi tak nadšený, že neví, jakou lumpárnu by v rámci srandy udělal... Tak vysoko do vzduchu vyhodil lopatku písku...
Než jsem se k němu dobelhala, přišla ke mně maminka se stejně starou holčičkou (kterou měla neustále na rukách!!!!) a důrazně mě upozorňovala na nevhodné chování mého syna a následně i na mé, poněvadž děti je nutno neustále hlídat...
Souhlasím, ale jinak se hlídá dítě, které je jak vystřelené torpédo a jinak ukňouraný mamánek, který se od maminy nehne na krok a pořád jí visí kolem krku...
Prostě mé děti nejsou z těch, které sedí tiše v koutku, no a co... Nejsou zlé, dohlížím na to, aby dětem neubližovaly, a že jsou někdy hlučnější... kdo není...

Prostě kdo nezažil, nepochopí... Třeba se oné mamince narodí jako druhé dítko taky takový rarášek a ona "prozře"...

Já se vždycky schovívavě usměju, řeknu něco ve smyslu: "To víte, děti"...

Když je nejhůř, tvářím se, že tohle dítě není moje ~;)
 Gudrun 


. 

(25.3.2009 9:48:26)
To je přece normální, že jsi nepodceňovala horečku a šla k doktorovi. Kdyby byla každá matka tak "chytrá" a vyčkávala, co se z horečky vyklube, nejen že by asi doktoři neměli co dělat, ale z horečky by se mohlo najednout vyklubat něco závažného. Nechápu ty matky, co nakukovaly, co se tam děje a měly blbé řeči. Asi bych to nevydržela a něco ostrého jim řekla. Budou to asi matky typu : Mé děti nikdy neřvaly...??? Možná na to už zapomněly, nebo si to zidealizovaly. Kritizovat umí každý.
 Winky 
  • 

Re: . 

(25.3.2009 10:02:03)
Moje dcera u doktora řvala (a řve - i když kapku kražší dobu ale stejně inteznivně- dosud) šíleně, když byla mimino tak mi dr. dávala na papírku napsaný co mi chtěla říct (dávkování léku, režim, co u toho jíst/nejíst, příští návštěva atd) protože to absolutně nebylo možný, resp. já jsem ji nedokázala vnímat. Tak si to oblíbila že teď to dává normálně všem a říká tomu "tahák". Synátor je z jiného těsta, tuhle jsem s ním byla na kožním u nové dr., ta mi všechno vysvětlovala tak detailně a polopaticky (až mě to bylo nemilé, vypadal jsem tam jak 18ti letá prvorodička která neví o péči o dítě absolutně nic)a ještě mi dávala brožurku abych si to mohla všechno znova přečíst. S radostí jsem jí mohla oznámit že jsem její výklad stihla sledovat i pochopit, protože to od určitého okamžiku dokážu ocenit když je v ordinaci ticho :-D
No ale když jdu náhodou s oběma, tak i když jsou v podstatě hodní až na občasné momenty, jsem stejně zplavená a psychicky unavená. S dvojčaty ve věku nošení - klobouk dolů (vždycky mě bylo záhadou jak může maminka unést d-)
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: . 

(25.3.2009 10:11:57)
Danielo já si musím srážet teplotu nad 37,5. Začně mi hnisat exem a jsem k nepoužití, jako malá jsem s tečplotou nad 37 končila do 3 dnů ve špitále na kapačkách protože jsem měla exem tak rozhnisaný že mi to u seškrabávali. Nediv se že
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: . 

(25.3.2009 10:13:12)
Nediv se, že se o své děti tak bojím. Vidím do kdy to můžu "přejít", ale i to má své hranice. Nejsem blbec, kterýmu musí dr všechno nadiktovat, jak si asi myslíš. Mám svůj rozum a dělám co je nejlepší pro kluky.
 a+b+c+d 


Re: . 

(25.3.2009 10:39:46)
Mishaczku, na pohledy ostatních se vykašli. Moje starší dcera takto vyváděla také a asi ve třech letech jí to přešlo. Mladší nepřekvapila a já se tím už nenechám vynervovat. Návštěvu dokončím úplně v klidu a ani se už nezapotím. Samozřejmě, že dceru konejším, ale to prd platné~t~. Fakt si to tak neber, oni z toho vyrostou.

A k těm nemocem - myslím, že po třech dnech jít k doktorovi je akorát. Jasně, některé maminky mají pořád zdravé děti a berou ty ostatní jako hysterky!!! No, ať jim vydrží (to zdraví). Já jsem měla jednou opačný problém. Dcera pořád pokašlávala a teplotu měla jen zvýšenou. Když to trvalo 5 dnů a pomalu jí začala stoupat teplota, tak jsem šly k doktorce a on to zápal plic!!! Takže raději jít a klidně být za blbce, než pak skončit na JIPce.
 Lída+2 


Re: . 

(25.3.2009 12:42:47)
Danielo dovolím si s Tebou nesouhlasit, že čím je člověk starší(kdy jako myslíš, že to přestane dělat...manžela to straší a se mu nedivím...v neděli mi přejel náhodně přes obličej a říká máš teplotu a já se s ním ještě hádala, že né a měla jsem 38,5C) teploty jsou nižší...mě prd je...nemoc ještě ani nemám a mám 39-40C úplně bez problémů...zrovna mám nějakou virozu a ubezpečuju Tě, že jsem měla úplně bez problémů 39C... a před 2 lety jsem u zánětu průdušek měla 4 dny 40C kleslo to max. k 39C..jenže mě je paradoxně líp, když mám 38-40C než když mám 37-38C(to je mi fakt mnohem mnohem huř)~n~
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: . 

(25.3.2009 10:17:44)
Asi každá poznáme na co to dítě má a na co už ne.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: . 

(25.3.2009 10:17:45)
Asi každá poznáme na co to dítě má a na co už ne.
 singera 
  • 

Re: . 

(25.3.2009 10:57:55)
Danielo, nám dr. řekla, že teplotu paralenem máme srážet až když překročí 38,5 C. Taky naše dět.lékařka uznává i homeopatika, tak si vždy od ní nesu nějaké ty letáčky a jaké hom. a bylinky máme používat jako prevenci poti chřipkám a nachlazením.
Taky nám doporučila, že k ní máme jít až když teplota druhý nebo třetí den neklesá. Vyjímka je to, když je vys.teplota, dítě blouzní a jiné příznaky, kterých si matky všimnou...Autorka v článku popisuje opakovanou teplotu po 3 dnech, tak se jí nedivím, že šla.Druhý den sice klesla, ale to mohlo být použitím léku.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: . 

(25.3.2009 13:52:37)
z hlediska statistiky možná...
až ty budeš to konkrétní statistické číslo, budeš uvažovat jinak...


nikdo nás ničím nestraší, jsi pouze informovaná a s informacemi bys jakožto svéprávná dospělá osoba, měla nakládat rozumně...

 .Žaba 


podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 10:15:56)
Mishaczek,

tak neviem, či reagovať na "řvoucí" deti, alebo tie zdravotné problémy. :-) Že deti kričia, to je normálne, tiež sa občas vraciam domov celá spotená (mám tri deti do 4,5r) :-)
Viac ma ale zaujalo to, čo sa tu aj v diskusii objavuje - či podávať alebo nepodávať paralen dieťaťu s teplotou. Ja sama som sa raz zúčastnila prednášky jednej MUDr. (homeopatky) a pýtala sa jej, pri akej teplote sa má paralen podať. Odpoveď: pri žiadnej. Trošku ma to šokovalo :-) ale odvtedy som sa pri svojich deťoch presvedčila, že to funguje. Keď začnú pokašlávať, smrkať a teplotovať, nabehneme na čaje, bylinkové sirupy, medovo-cibulové sirupy, odpočinok a podobne. A ako som písala už vyššie, za pár dní vidno zlepšenie, klesanie teploty. Asi máme šťastie, podomácky sme vyliečili aj zápal stredného ucha. A dúfam, že nám to šťastie vydrží . Samozrejme, konzultujeme telefonicky s lekárom, a keby sa mi niečo nezdalo, tak sa rozhodne nebudem brániť tam ísť, zároveň tam ale nechcem chodiť zbytočne, pretože má len jednu čakáreň, a čo nemáme, by sme tam určite rýchlo chytili.
 *Niki* 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 10:23:45)
žabo, taky jsem u dětí udělala tu zkušenost... v době, kdy jsem měla jen jedno dítě a při teplotě na radu dr. hned dávala něco na srážení,se to pravidelně vracelo a nemoc trvala déle... když jsem léky přestala zbytečně dávat (samozřejnmě s ohledem na aktuální stav dítěte), bylo mu jeden den zle, a pak se rychle uzdravoval i bez pomoci.

U mimina mi dr. už 2x navrhovala ATB, že jsem nechala dítě s horečkou bez lékové pomoci se jí taky nelíbilo, ale je rozumná a věří mi (a já jí, nemám k ní averzi, že bych jako proto tam nechodila)... vyšla z toho posílená. Dala jsem na svoji intuici, viděla jsem, že ten dlouhotrvající kašel ji vysiluje, ale že to zvládne. Zvládla. Horečku taky zvládla. Vidím na ní, že zesílila - ale i tak jí další Hexu už nedám ~;)
 Zdeňka 
  • 

Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 10:34:31)
Tak já snad myslím, že podání Paracetamolu záleží od toho, co dítěti je ne?My nedávno prodělali s půlročním dítětem šestou nemoc a nedovedu si představit, že bych ho nechala čtyři dny ve 40.Při nachlazení, nevím proč dítěti neulevit podáním léku, když má jako další účinek i tišení bolesti.Např hlavy, kloubů.S léky je to podle mne, jako s mnohým jiným.Pokud znáte míru, proč nevyužít.
 Myšutka* 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 10:58:01)
Ale ulevit od bolesti můžou dítěti i bylinky. Opravdu. Jenom je třeba se zajímat a pídit po informacích. Po chemii je třeba sahat až nakonec. Já se v případě potřeby nebráním ani Paralenu (i když dávám spíš Ibalgin) ani ATB, ale nejdřív zkouším šetrnější variantu. Ve většině případů pomůže.
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Co na zuby ? 

(25.3.2009 12:16:53)
Vidím, že se asi vyznáš. Můžeš mi poradit. Dcerka 16 měsíců má teď třetí den 38 a evidentně jsou to zuby - pořád má ruku v puse. Je plačtivá a podrážděná, když jí dám nurofen, tak se jí uleví, ale ten se mi nechce dávat pořád... Jakou bylinku na bolest ? Na nastuzení mám vyzkoušený lipový čaj, ten mojim dětem funguje báječně.
 Myšutka* 


Re: Co na zuby ? 

(25.3.2009 13:00:44)
Heřmánek nebo hřebíčkový olej.
A na noc nějaký čaj pro celkové zklidnění.
Mým dětem úplně nejvíc zabíral kapesník namáčený v ledovém heřmánkovém čaji (hodně silném). Ale to je pro hodně maminek nepřijatelné. Děcko prostě ocumlávalo ten mokrý kapesník...
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Co na zuby ? 

(25.3.2009 16:07:18)
Dík za radu... Myslím, že Míša bude jen ráda... Ocumlává téměř vše a heřmánek jí moc chutná, takže to bude dobrá kombinace. Letím do apatyky...
 simona, 3děti 
  • 

Re: Co na zuby ? 

(25.3.2009 23:29:15)
Myšutko díky za tip, nám taky lezou stoličky :) vyzkouším.
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Co na zuby ? 

(26.3.2009 8:19:28)
Tak heřmánek už máme za sebou a musím říct, že noc byla o poznání lepší.... Zdravím a děkuji...
 Gudrun 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 11:00:04)
Souhlasím. Proč rozumně nevyužít lék a nechat dítě zbytečně trpět. Na všechno nejsou účinné čajíčky,atd. Když přijde závažnější nemoc, jsou léky dobré. Horečku bych dlouhodobě nepodceňovala, meningokok dlouho nečeká.
 kreditka 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:51:57)
Souhlas, naše malá čaj nevezme čaj do úst ani omylem natož nějaký bylinkový ~:-D
 Myšutka* 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 13:23:59)
A zkusilas to někdy? Moje děti dostávají při nemoci bylinkové čaje štědře slazené medem, někdy s citrónem, nebo slazené malinovou šťávou. Nikdy si nestěžovaly, že by jim to nechutnalo.
 kreditka 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 19:04:37)
Ano zkusila, dobrovolně to nechtěla a když jsem trochu přitlačila na pilu tak se mi pozvracdela ~d~
 Vaal 


Nesouhlasím a neptala bych se homeopata 

(25.3.2009 10:40:36)
Pokud jsou teploty nad 39, tak bych je určitě srážela. Tak vysoké teploty zatěžují srdíčko, mozek a celý organismus dítěte.
Možná bych se na toto neptala homeopata...taky se potřebuje nějak uživit že, a proto bude z principu nutit homeopatika a zavrhovat jiné léky.
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Nesouhlasím a neptala bych se homeopata 

(25.3.2009 10:43:41)
Souhlasím, nám homeopatika nikdy nepomohla, a teplotu srážím u holky nad 39´ protože ji dobře snáší, tak se srážením nepospíchám, u kluka jsem srážela tuším nad 38,6´
 Vaal 


Homeopatika=desetkrát vypláchnutý kýbl :-) 

(25.3.2009 10:55:41)
Moje známá farmaceutka mi je jednou koupila a předala se slovy "víra tvá tě uzdraví" :-)...
a ještě se smála, že jde o princip "desetkrát vypláchnutého kýblu"...tj. množství účinné látky je tak nízké, že nelze absolutně prokázat..tudíž vás vlastně léčí směs sacharózy a mnohohydrátu laktózy, ať máte kašel, gynekologický zánět, deprese, nebo revma....no nevím, rozhodně neublíží, ale myslím, že taky nepomůžou ~:-D....dost se spoléhají na to, že většina nemocí časem sama odezní a na samouzdravovací schopnost organismu.

Jinak souhlasím, že teploty mají samozřejmě léčivý účinek, ale příliš vysoké mohou být nebezpečné, proto nad 39 srážím nurofenem. Paralen nemám ráda, je to děsnej driák na játra.
 Vaal 


Re: Homeopatika=desetkrát vypláchnutý kýbl :-) 

(25.3.2009 10:56:43)
dryák..opravy...hy chy ky ry dy ty ny ~t~
 singera 
  • 

HOMEOPATIKA 

(25.3.2009 11:05:14)
No, mne příjdou homeopatika spíše jako prevence proti nemocem a chřipkám. Ale když už je v těle silný zánět, nepomáhají. Alespoň né jak antibiotika a jiná léčiva.Mám zkušenosti z dob, kdy jsem byla těhotná, nebo kojila a normál léky nemohla brát a homeopatika mi moc nezabírali.
Nicméně, má dět. dr je uznává, já je dětem dávám jako prevence proti chřipce a nachlazení, tak samo i vitamíny a bylinkové čajíčky, žraločí tabletky atd. :-) Plus solné jeskyně. Ale bohužel když už je ta nějaká viróza nebo chřipka, paralen zabere okamžitě. :-)
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: Homeopatika=desetkrát vypláchnutý kýbl :-) 

(25.3.2009 11:08:21)
Evál, v homeopatii nejde o množství účinné látky v léku, podstata je v tom, že už jen to nepatrné množství - je to spíš jen taková bienergetická informace - které se dostane do těla, mu jakoby dá signál k léčbě. A vlastně se nechá, aby se tělo uzdravilo samo. Aktivuje se přirozený způsob fungování. je to na jiné úrovni než klasické chemické léky.
 Vaal 


Stejně jako s modlením 

(25.3.2009 11:14:49)
No jo, spousta lidí má zase dobré zkušenosti s modlením...~;)
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Stejně jako s modlením 

(25.3.2009 12:23:23)
No, rýpat do věřících, to je trošku pod úroveň, né ??? Zrovna nějaká víra v cokoliv by v této době hodně pomohla, aby společnost nebyla založená pouze na hmotných hodnotách....
 Renata,kluci 7 a 2 
  • 

Pro Danielu 

(25.3.2009 14:16:01)
Danielo, nevím jak bez zdravotního vzdělání můžeš radit nesrážet hned teplotu a nechodit k lékaři. Je to tvůj názor, drž se ho, když se něco stane tvým dětem budeš nést odpovědnost ty. Neraď toto ostatním. Pracovala jsem na dětské JIP a teď na pohotovosti a všude se teplota od 38,5 srážela a rozhodně se nedoporučuje nechat dítě s touto teplotou dlouhodobě.
K chození k dr. mám stejný názor jak ty, chodím až po 3 dnech nelepšícího se stavu, ale zase se svým vzdělání si můžu trochu dovolit posoudit stav svých dětí. Nikdy bych neradila ať tam někdo nechodí. I když by to mělo být jen pro klid matky je to pořád lepší než něco zanedbat. Viděla jsem pak takové rodiče rečet nad postýlkama na JIP , jenže to už může být taky pozdě.
Máš prostě jiné názory, nenecháváš očkovat děti , nesrážíš teploty,nechodíš k lékaři, ale nemáš vzdělání na to , abys dělala osvětu a radila to ostatním.
 Mickey16 


Re: Stejně jako s modlením 

(25.3.2009 15:38:45)
Evál to že není úplně známo na jakým principu homeopatika fungují neznamená že je to nesmysl. Kdyby ses vrátila o 300 let zpátky a pochlubila se mobilem, upálili by tě na hranici, a dneska je to normální věc.
 ALianan 


Re: Stejně jako s modlením 

(25.3.2009 15:43:26)
Na našeho psa zabírájí. Pochybuji, že se umí modlit.~:-D


 Vaal 


Homeopatika jsou dle studie prý neúčinná 

(25.3.2009 11:14:00)
Taky mi ta farmaceutka říkala, že už byla uvedena studie na jejich neúčinnost, že se to učili ve škole :-)
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: Homeopatika jsou dle studie prý neúčinná 

(25.3.2009 11:16:19)
Nás ve škole učili, že socialismus je jediné nejlepší společenské zřízení na světě a nikdy jinak.~j~
 .Žaba 


Re: Homeopatika=desetkrát vypláchnutý kýbl :-) 

(25.3.2009 11:16:11)
"víra tvá tě uzdraví"

S tým súhlasím! :-) Aj keď ty si to zrejme myslela inak. :-) Psychika a ono "nefyzično" je podľa mňa pre zdravie snáď najdoležitejšie. Takže ak mám rovnakú vieru v lieky, aj v homeopatiká, beriem homeopatiká, pretože menej ublížia. A efekt je rovnaký.

Tiež, keď som v tehotenstve blila a nebolo konca, pýtala som sa gynekológa, či si možem vziať homeopatiká. Povedal, že možem, ak mi stačí placebo efekt. Stačí. Mne je jedno, akým mechanizmom mi to pomože, hlavne, že to pomože a neuškodí, nie? :-)
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Homeopatika=desetkrát vypláchnutý kýbl :-) 

(25.3.2009 12:21:16)
Homeopatika asi někdy prostě nezaberou, ale mě třeba synovi na kašel nezabírá nic jiného, než stodal a to už jsme za ty sirupy nechali v lékárnách za pět let hooodně. Třeba můj děda měl amputované prsty na noze, jako cukrovkářovi se to špatně hojilo, doktoři byli vedle jak ta jedle a jediné, co do něj cpali byly léky na bolest a něco na ředění krve. Když už to trvalo osm měsíců, kdy pentloval z nemocnice domů - pak zhoršený stav - šup zpátky do nemocnice, pídila jsem se po možnostech. Nasadili jsme mu homeopatika a ta noha se mu začla krásně hojit. Jen je mi nesmírně líto, že jsme se nepídili dřív - děda stejně umřel, jeho unavené tělo už to trápení nezvládlo...
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Homeopatika=desetkrát vypláchnutý kýbl :-) 

(25.3.2009 12:27:06)
Nesouhlasím. Homeopatika mají význam, bohužel jejich užívání je běh na dlouhou trať. Nevím, jak to funguje na kašel a rýmu, ale vím jistě, že moje holčička jako maličká trpěla nespavostí, protože je velice aktivní a doktorka mi řekla, že si v noci vlastně přehrává celý uplynulý den. My s manželem jsme nespali skoro vůbec a holčička ze spaní křičela, brečela a dokonce se i různě přemisťovala v postýlce. Po různých konzultacích a vyšetřeních mi naše dětská doporučila homeopatika s tím, že to bude nějakou dobu trvat, než začnou účinkovat. Trvalo to asi třičtvrtě roku. Od té doby Venda spí jak dudek a my máme pohodu.

A ještě něco. To, že někdo nejde k doktorovi a raději vyčkává, je jeho věc. Ale tvrdit tu, že je nutné si něco nastudovat, než se tam jde, je podle mně docela blbost. Doktor má vzdělání proto, aby léčil a snad ví co dělá. Když půjdu do mzdovky, také si napřed neudělám maturitu z účetnictví, ne?
 .Žaba 


Re: Nesouhlasím a neptala bych se homeopata 

(25.3.2009 11:21:11)
Evál, ona homeopatka bola povodne detská lekárka, takže asi vedela, prečo o tom takto hovorí.
 Vaal 


Re: Nesouhlasím a neptala bych se homeopata 

(25.3.2009 11:37:07)
Jasně..ale divím se dost některým doktorům, jak můžou dělat zároveň homeopaty...při jejich vzdělání...chi chi...nebo že by na té bioenergetické informaci fakt něco bylo?~;)
 Raduza 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 11:49:49)
Žabo, hodně štěstí, budete ho potřebovat. Zatím jste ho měli :-).
 Zdenka 
  • 

Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:05:17)
Pracovala jsem na oddělení ARO.Prali jsme tam do lidí léky od rána do rána.A světe div se, odcházeli domů zdraví a nepoškození.Kdyby jsme to nedělali, asi už by tady nebyli.To jsou oni, chodí a cpou se bylinkama a mazlí se z kameny a když jde do tuhýho, tak jsou jim najednou infuze, dýchací přístroj a dialýza dobrý.
 Lassie66 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:11:25)
Zdenko, myslím, že nechápeš některé příspěvky. Je rozdíl mezi paralenem a dialýzou a také v případném zneužívání. Zatímco paralen si lidé dávají občas jen tak cvičně, aniž by ho potřebovali, dialýzu podstupují z rozhodnutí lékaře. Nebo znáš někoho, kdo se jen tak preventivně sem tam napojí, aby si profiltroval krev, aniž by to jeho tělo vyžadovalo?~d~
 Lassie66 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:16:24)
Vlastně mě tak napadá, že bych si jí dát mohla, třeba by mě to zbavilo záplavy toxinů....možná by stačila i obyč transfuze, takže jestli náhodou neznáš někoho na hematologii, tak mi sem něco hoď - mám B+.~z~
 *Niki* 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:11:49)
Zdenko, předpokládám, že to je provokace, nebo jsi si z nudy po ránu přihnula k něčemu silnějšímu ~j~~v~
Já myslím že je normální vyhledat pomoc, když ji potřebuju... kdo tady odmítá lékařskou péči? Někdo ji potřebuje i u rýmy, a věřím, že jsou siláci, co by ji nepotřebovali ani u zlomeniny ~y~
Většina z nás se pohybuje někde mezi a fakt nemusí s rýmou na ARO aby si někdo nemyslel, že je snad nezodpovědný. Nebo co jsi tím příspěvkem o nemocnici v kontextu teplot a pediatrů, chtěla říct?
 Zdenka 
  • 

Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:19:40)
Myslela jsem jen to, že ty léky tady prostě jsou a jsou tady pro nás lidi.A tak nechápu, proč nedat dítěti třeba Paralen, neřkuli ATB, když je to potřeba a pomůže mu to.Připadá mi to jako proč jet na dovolenou autem, když tam můžu dojít za týden pěšky.
 Lassie66 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:27:32)
Zdenko, ano, léky jsou zde pro nás a zaplaťpánbůh za ně. Ale jsou určeny na určité situace, kdežto spousta lidí je bere jako prevenci. O tom, že je nezdravé zbytečně srážet teploty se už všeobecně ví. Pokud nic jiného nezabírá či je přítomna bolest, pak je to něco jiného. A pak zde naše tělo, játra, ledviny atd., které léky zatěžují, to sama určitě víš. Takže pak by mohla přijít ta dialýza, pokud budeme mixovat dětem koktejly už od mimin.
PS: Můj půlroční syn měl už 2x ATB, několikrát Nurofen, RTG a SONO ledvin, nejsem žádný lesní šaman.~:-D
 .Žaba 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:31:19)
Pretože lieky nie sú bonbónky, a má ich jesť len ten, kto ich skutočne potrebuje, a u koho prevažuje prínos nad nežiadúcimi účinkami lieku.
Lekára tu v diskusii nikto neodmieta, a každý rád jeho služby využije, keď je to potreba. Skutočne potreba.
Paralen svojmu dieťaťu nedávam, pretože to nepotrebuje, a teplota mu klesne aj bez neho. Keby neklesla, pojdem k lekárovi, a zase mu ten paralen zrejme nedám, pretože on nelieči príčinu choroby, iba potlačuje jej príznaky.
 malaa 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:26:42)
Já teda nechci provokovat, ale kopíruji část Tvého prvního příspěvku..... Moc jsem nepochopila, proč jsi dítě s teplotou (horečkou) tahala do ordinace lékaře. Dle mě měl být v klidu doma a víc pít, jinak žádná jiná léčba stejně není... snad zábaly. Ale proč maminky berou při prvním kýchnutí, teplotě, děti hned k doktorovi? Na virozu stejně nejsou léky a "léčbu" zvládne každá sama doma.......tolik k Tvému nynějšímu názoru, že někdo lékaře potřebuje a někdo ne a na otázku, kdo tady odmítá lékařskou péči. Neodporuje si to trochu?
 Zdeňka 
  • 

Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:30:05)
Toto jsem já rozhodně nepsala.Ani bych nenapsala.
 malaa 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:34:11)
To věřím:-), reaguju na Monu a kopíruju její příspěvek, co byl mezi prvními na tento článek ~;)
 Zdeňka 
  • 

Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:38:01)
Tak to jo.Omlouvám se.Tak já už tady toho blbnutí jdu nechat a půjdu se podívat na sluníčko.Běžte taky.Ahoj a zdravé děti s Paralenem i bez.
 Lassie66 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 12:42:36)
:-)~R^
 Raďulka 


Re: podávať či nepodávať paralen 

(25.3.2009 15:32:46)
Zdenko opravdu výborné srovnání s dialýzou, kolikrát si ji dělala těm, kteří nezvládli právě to množství léků co se do nich u vás pralo? Já to tak dělám často, především starší lidé toho už tolik nezvládnou. Ale jo, léky potřebují, dáme jim je a přinejhorším sjedeme dialýzu a je to ~R^
Ale dát tohle jako příklad k teplotám a rýmě, no nevím, trošku jsi tím degradovala své vzdělání, nemyslíš?
 Dana 
  • 

Nemocnost ve školce 

(25.3.2009 13:37:10)
Dokud jsem byla na mateřské,tak se mi také dařilo u svých dětí vše vyléčit doma.K MUDr.jsme chodily jen na prevenci.Poté,co začaly holky chodit do školky a já do práce,tak to začalo být náročnější.Nemůžu hned při každé rýmě a zakašlání zůstat s nimi doma(v zaměstnání se na to koukají dost zle),ale přesto jsem nechala holky pár dní doma a vzala si dovolenou,holky byly po týdnu úplně ok,ale po návratu do školky měly rýmu a kašel obě zpátky,protože ty děti,které na tom byly zdravotně daleko hůř,tam celou dobu chodily a jen co se naše holky vrátily zpět,tak to od nich chytly znova.Strašně mě to štve,je to takový začarovaný kruh.Ale jak z něho ven,když mi nedávno říkala známá,že dokud její dítě skutečně nemá vysoké horečky,tak do školky chodí a to si myslím,že není výjimka.
 sarmi 


Re: Nemocnost ve školce 

(25.3.2009 17:01:31)
dano, ani nevis, jak ti rozumim. sice jsem na materske s mladsim synem, ale ten starsi ze skolky porad "neco" nosi. pred 14dny donesl chripku, 6dni mel horecky, ja to chytla od nej a k malemu, protoze ho kojim, jsem chodila v rousce, at to nechyti taky. uzdravili jsme se a po tydnu ve skolce prisel opet s rymou, zacal kaslat, dalsi den teplota... no, uz je nemocny i mladsi braska a ja znova taky :-(
ve skolce je moc spokojeny, jsou tam bezvadne ucitelky, ma tam kamarady, ale ty opakujici se nemoci nam to komplikuji...chjo :-(
 Tvoje horší já 


To neřeš 

(25.3.2009 11:08:48)
Jsou to kozy. Ať vám děti rostou a dělají vám radost. Trošku dětského křiku ještě nikoho nezabilo. Soudný člověk pochopí, co asi děťátko u lékaře prožívá za stres.
 maja 
  • 

Re: To neřeš 

(25.3.2009 13:16:49)
S podivnými pohledy ostatních matek , babiček , spolučekatelů kdekoli (u lékaře, v obchodě, v mhd, na úřadě...) si užívám a užívali jsme si vždycky dost a dost. Nejhorší jsou lidi, kteří si snad myslí, že se mi ten řev líbí a že když se dítě např válí na zemi a leze po židlích v čekárně , kde čekáš a čekáš tak snad že mám radost. Ze mě leje jak z vola, rentgen na který čekáme se asi zasekl nebo co (protože jinak nechápu, že to může trvat tak dlouho) a čekatelé v čekárně mají blbé řeči a to tam čekáš třeba i hodinu. Naprosto čerstvě: jízda se synem v metru ( 9 let) , který si umanul, že se bude prostě chovat jak tříletý , nechal naplno řádit svoje "postižení", které normálně na něm nepoznáš a to bys měla vidět ty pohledy. Stačilo mě 6 stanic a byla jsem taky málem na brečení a to jsem na leccos zvyklá.( a ještě se pořád ptal "že jsem hodnej maminko viď"). Prostě jsou lidi, kteří místo aby si zamnuly ruce a řekli si: to jsme rádi , že to zrovna neřve naše dítě, tak budou radši významě otáčet oči v sloup, kroutit hlavou a mít kecy.
Nedávno jsem sama byla na odběru krve a přede mnou šla máma , táta a dítě na odběr, dítě řvalo jak tur, umím si představit, že dokonce ještě ani jehlu nevidělo a už ječelo. Nakonec ho zalehli a píchli ho, ale těch řečí v čekárně...ta maminka nevypadala vůbec hodná, ona mu to ani nevysvětlila, byla na něj přísná... tak na to říkám, že moje dcera i když měla vše vysvětleno se prostě v nemocnici rozhodla, že se odebrat nenechá a vlezla pod postele a bylo.Že kluk řve už dopředu. No ty koukali.
Člověk by strašně rád uměl "to neřeš" a vykašlat se na ně , ale nějak když to trvá určitou dobu už toho není schopen.

 Helena, tři dospělé děti 
  • 

Re: To neřeš 

(25.3.2009 16:52:43)
Přesně tak, vůbec to neřeš. Naše děti u doktora také vždycky řvaly, jen co jsme vstoupili do předpokoje k sestřičce. Všechny najednou, většinou rozeřvaly i ty, co tam byly s námi. No a co? Sestřičky i doktoři jsou na to zvyklí a maminky ať si.... Dnes už jsou děti dospělé a už neřvou.
 Raduza 


Užila jsem si minulý týden 

(25.3.2009 11:31:43)
Ve středu jsme museli k doktorce, protože starší měla flíček v krku (angína), malej virozu. Dobýval se do ordinace, dobýval se ven, půl hodiny v čekárně řval jako tur. Nepomáhalo vůbec nic :-(. Kdyby ti před náma tam byli ještě chvíli nebo vzala miminko před náma, tak jsem už brečela taky. V ordinaci zase brečela starší (7 let), když jí dělali výtěr z krku :-(. Mmch závidím manžela, že má starost. My byli v pondělí s horečku a podezřením na angínu (nakonec spála :-() u doktorky a manžel nezavolal celé dopoledne. Pak jsem mu volala, tak jsem slyšela jen "co potřebuješ?" :-(. A závidím, že jdeš u doktorky hned na řadu. Když nepřijdu ráno o půl sedmé jako první, tak čekáme až tři hodiny :-(. To už jsem málem brečívala taky. Teď chodíme ráno. A jak se kdo dívá je mi úplně jedno. Jen mě to taky udivuje třeba v tramvaji, na ulici, že si ženy nepamatují, když měly malé děti. Ale vždycky si řeknu, že asi nemají a v duchu je polituju.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Užila jsem si minulý týden 

(25.3.2009 11:36:42)
Děti vždycky řvou. Naštěstí nemůžu jezdit busem a podobnýma prostředkama, neb se tam nevlezu s kočárkem. Tohohle jsem ušetřena. Do restaurací s klukama nechodíme a vlastně jsme od toho co jsem byla těhu a musela celou dobu ležet, byli s manželem sami bez dětí jen na Hodinku a půl, když jsme si odskočili na večeři do restaurace, když u nás byli naši. S klukama jdu na procházku max. do cukrárny a tam je dětský koutek a jsou zvyklí. Takže tamt o neřeším. Jen nechápu proč zrovna u doktora kde je dle mého frekvence řevu skoro pořád slyšitelná, tak se někdo pozastavuje... ~q~~q~~q~
 *Niki* 


Re: Užila jsem si minulý týden 

(25.3.2009 11:52:15)
Mishacku, kdyby jsi slyšela moje prvorozené dítě, jak ječí u mudry, asi by jsi tam nevstoupila, s obavou, že ona děti asi týrá ~t~ to byly strašné jekoty... doktorka okenice v parném létě zavírala, jak to až na ulici bylo slyšet...~y~
 Raduza 


Re: Užila jsem si minulý týden 

(25.3.2009 11:56:11)
Už se nerozčiluj :-), s tím nic neuděláš. Když mi někdo někde řekne, chudáček, plače, tak řeknu, jo, chudáček a jdu :-). Je mi akorát hloupý, když řve někde, kde je kočárek se spícím dítětem, to mě štve malej, že vzbudí mimino a asi mě to štvalo i naopak, ale to jsem se snažila většinou vystoupit já. Jinak, taky nikam nechodíme. Nemá vůbec kdo hlídat. Asi nebudu moct ani na kontrolu k doktorce s angínou :-( a starší do školy, když má malý spálu a nesmí ven. Na večeři jsme nebyli snad osm let :-))), teda bez dětí. Ale to mi zas tak nevadí.
 Janule 
  • 

:-) Přesně chápu 

(25.3.2009 12:14:31)
Díky reakcím mé dcery u lékaře jsem si říkala, že by se mi hodilo připojištění proti zboření ordinace a ohluchnutí dalších pacientů. Hrůza!!! A to za celých pět let měla jednou virózu! Naštěstí. Myslím, že se bojí tak, že prostě radši není ani nemocná. Zlom nastal až v šesti letech. Tak držím palce, ať do té doby v klidu přežijete a ať doktory potřebujete co nejméně.
 breburda71 


Misháčku 

(25.3.2009 14:34:35)
ahoj, mě se osvědčilo našemu kloučkovi za to, že bude hodný u doktorky,dopředu něco malého slíbit, ani ne nic drahého, spíš třeba jen blbůstku ( třeba malého dinosaura za 9 Kč, to úplně stačilo)...Měl mononukleozu, takže spousta odběrů a kontrol, a od hrozného řevu při prvním odběru jsme se dopracovali k : Mami, kdy už zas půjdu na odběr...hlavně mu vždycky říct a připravit ho dopředu, co ho čeká...u mimin ale nic nenaděláš, prostě řvou a kdo to nechápe, tak ať...vykašli se na to, radši jít desetkrát zbytečně, než něco i jen trochu zanedbat... Děti porostou, tak rychle že budeš koukat, a jednou se Ti i po tom, jak brečely bude stýskat, přeju Ti ať si kluky užiješ co nejvíc a ať nejste moc často u doktora:-)
 štěpánka 
  • 

doprovod 

(25.3.2009 12:17:05)
Je mi jasné, že jsi nemohla předem vědět, jak se situace vyvine a zajistit si doprovod. Kdykoli se to dalo naplánovat, tak jsem si k dr.na naše dvojčata brala někoho s sebou tatínka, babičku, kamarádku. Když to nešlo, domluvila jsem se s dr. že jí zavolám z domova, až kluci usnou. Řvali tak, že jsem neslyšela vlastního slova, natož jejího. Když někdy neřvali, tak dělali jiné věci s takovým hlukem a rychlostí a já nebyla schopná vnímat, co mi v ordinaci říkali. Oční dr. např, když nás viděl přicházet, tak v čekárně domluvil, že nás vezme přednostně, neb kluci v čekárnwě vyluzují takový randál, že on nemůže v klidu vyšetřovat (a to nebyl pláč, ale smích, dupot, apod, u něj kluci nebrečeli - asi proto, že nenosí bílý plášť a chová se tak, že si tam připadali jako u někoho na návštěvě).
Mishacku, vydrž, dnes už ani jeden neřve ani u zubaře, ani při očkování!!!
 *MaF* 


Re: doprovod 

(25.3.2009 13:03:10)
Misháčku jak někdy zjišťuju je lepší sem snad ani nepsat. To bych opravdu nečekala jaká vlna kritiky se na tebe spustí...
Já teda lezu k dr. skoro pokaždý když má malej vysokou teplotu. Já se o něj fakt bojím! Co když něco zanedbám!!! Opravdu je mi u prdele nějakých 30,- jen když mám jistotu, že mu není nic vážnýho! Já lezu i na pohotovost! Sice mě štve, že se za to platí, ale na druhou stranu sem ráda, protože na mě aspoň nekoukaj, že tam lezu zbytečně!
 M+4 
  • 

Vydrž, bude líp :-)) 

(25.3.2009 13:56:08)
Ahoj, mám s našimi dvojčátky podobné zážitky. Kdo nemá dvojčata(nebo skorodvojčata) bez hlídání, těžko pochopí. Ale protože mám i dvě starší děti, tak už vím, že z toho během pár let vyrostou. Když jdu např. k lékaři jenom s mými školačkami, moc si ten klid užívám. Maminky s jedináčky nebo dětmi hodně od sebe nebo s hlídacími babičkami (to je většina populace) nemají možnost toto zažít :-)) M+4
 sarmi 


CRQ 

(25.3.2009 15:09:52)
C0 T0 1E?
 sarmi 


Re: CRP 

(25.3.2009 15:22:35)
napsala jsem to spatne, omlouvam se.
o jake vysetreni jde? slysim to poprve.
diky§
 Liaa 


Re: CRP 

(25.3.2009 15:26:57)
CRP je zkratka za C-reaktivní protein, zjednodušeně jde o vyšetření, kdy se odebre krev a podle hodnot se zjišťuje, jestli v těle je nebo není zánět.
 Raďulka 


Re: CRP 

(25.3.2009 15:34:26)
Bacha na to, aby byl CRP vyhodnocen správně chce to dodržet časový odstup od vypuknutí problémů, protože on se nevyplaví do krve ihned. Takže když má dítko v noci horečku, tak v 8 ráno nabraný CRP není relevantní pro rozhodnutí o další léčbě!
 Myšutka* 


Re: CRP 

(25.3.2009 15:27:47)
Vyšetření z kapky krve (z prstu). Řekne během chvilky, jestli jde o viry nebo bakterie a jak moc jsou ty bakterie namnožené. Tudíž se líp rozhoduje, jestli ATB jo nebo ne.
 sarmi 


Re: CRP 

(25.3.2009 15:52:02)
z prstiku? aha, no dekuji za info, mozna prislo v pravou chvili. syn (10m) mel dva dny horecku, tecou mu zelene hleny z nosiku (odsavam vysavacem a na noc kapu nasivin), zacal pokaslavat a klube se mu treti zoubek (jednicka nahore). zatim ho lecim doma, starsi syn prisel nasmrkany ze skolky, tak asi maly od nej neco chytil plus k tomu ten zoubek. horecka polevila, tak jsem si oddechla, ale uvidime, co bude dal. kdyztak zitra zavolam mudr. a poinformuju se.
 Janula 
  • 

ty z toho nadelas 

(25.3.2009 15:56:49)
Chtela bych videt kdyby jste mela problematicke dite s mentalnim postizenim a takovymto situacim musela celit deno denne,hysteraky na dennim poradku a pohledy nechapajicich a samozrejme dokonalych rodicu take.To Vam jeste nikdo nerekl,aby jste si zklidnila toho fracka nebo nezacal na toho "fracka" jecet sam.Takovouhle navstevu doktora bych osobne brala jako velice uspesnou.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: ty z toho nadelas 

(25.3.2009 16:24:25)
Janulo děkuji, tento příspěvek mi opravdu hodně pomohl. Je smutné, že máte mentálně postižené dítě, ale tohle bylo trochu kách nemyslíte? Znám tolik lidí co mají postižené děti a nikdo z nich by mi tohle neřekl. Děkuji, že jsem poznala, že se, ale i tací vyskytují...
 stará Marie 


Re: ty z toho nadelas 

(25.3.2009 17:02:07)
Mishaczku, ale já myslím, že příspěvek Januly nebyl kách, a že by ti opravdu mohl pomoci. Prostě si představ, že jsou na tom lidi i daaaleko hůř, že takový opocující situace nezažívaj jenom sem tam dvakrát do měsíce, když jedno z dětí onemocní, ale denně... Podívej se na to z té lepší stránky - za týden už tvému nemocňátku bude lépe, nebudeš muset stále nosit ani jednoho ani oba, a řev v čekárně tě bude čekat až zase za pár týdnů... proti péči o postižené dítě pohoda.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: ty z toho nadelas 

(25.3.2009 17:07:26)
Já to nemyslela taky nijak zle, jen mě trochu zarazil ten ton toho příspěvku. Mám postiženého bratrance a moc dobře vím jak lidi umí být hnusní, ale nikdy jsem tetu neslyšela že by někomu řekla, když si stěžoval, Ty naděláš... Opravdu znám hodně postižených a jejich rodin a tohle jsem nikde neslyšela. Docela mě to zarazilo. Ano mají postižené dítě. Ano je to těžké a věřím, že jí to není příjemné. Na mě si jako na malou ukazovali jako na zrůdičku, protože jsem byla od hlavy až po paty od ekzemu a do krve popraskaného. A mnohdy to byli i dospělí.
 janna 
  • 

Re: ty z toho nadelas 

(27.3.2009 19:06:17)
já ti rozumím,naše malá sice není postižená,ale jak sem uz psala,hysteráky mame na denním pořádku.dokonce asi před mesícem sem se div neosypala při představě,že s ní budu muset vyjit nekam ven.nedá ruku,utíká,neposlouchá a večně se mi válela v záchvatech po zemi.a ten řeeeeeeeeeeev.
byla sem no na mrtvici.

trochu je to lepší,ale spíš tím že biju na její stranu,musim na ní mluvit jen přeslazeným hláekem,jak zvýšimhlas nebo se ne¨dejbože rozčílim,už šílí.(to s tim tutununu hláskem nam poradila doktorka,zabírá to,i když až po měsíci).
 *Aida* 


Re: ty z toho nadelas 

(25.3.2009 22:24:01)
Janulo,
Ty toho nadelas... Ja mam postizeny deti dve (a jedno zdravy) a o pristupu lidi bych mohla psat romany~2~.
Ale taky Misu znam osobne a muzu rict, ze ted, kdyz uz kluci jsou schopny alespon trosku chodit, tak ma zivotni situaci o hodne jednodussi. Jinak totiz pro ni jen vylezt z baraku je jak vojenska operace.
 stará Marie 


Re: ty z toho nadelas 

(25.3.2009 22:35:05)
? "Jinak totiz pro ni jen vylezt z baraku je jak vojenska operace. "?
Nechápu. Je nějak handicapovaná, nebo mají úzké prudké schody, nebo co?
 simona, 3děti 
  • 

Re: ty z toho nadelas 

(25.3.2009 23:47:16)
jéje stará marie přijď k nám, já mám nechodící batolata x2 a k tomu umíněnýho 3leťáka. tu vojenskou operaci naprosto chápu, kdysi nám trvalo 1,5hod se vypravit (děti a já) ven. ted je to jednodušší - posadím, obuju, oblíknu, poberu, zavelím a jdeme :)
 Hanka 75 


Re: ty z toho nadelas 

(26.3.2009 20:09:54)
nevis co je to mit dvojcata, ja si to predstavit umim. Mame dvojky, jeste nechodi, je to narocny a verim, ze bude jeste vic. Na tvou omluvu musim dodat, ze nez jsem dvojcata mela, tak jsem si take neumela predstavit, jak je to narocne. Ze to nikdy neni jako mit dve deti za sebou. Uvazovala jsem, zda dve deti s rozestupem roku, mohou byt horsi, ale myslim, ze je to lepsi, protoze nemaji uplne shodne potreby ve stejnou dobu, minimalne jedno z nich vydrzi napr. chvili hladove atd.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: ty z toho nadelas 

(29.3.2009 22:44:14)
Ahojky Aidko,

děkuju za zastání. Až tu budete tak se musíš na kluky podívat :D Vojenská operace to je :) Ale nedovolím si zlehčovat problémy někoho s postiženými dětmi. Jen mě zarazila ta reakce. :( Ale už tu byla i horší na jiné diskuzi...


Pro ostatní. Bydlíme v 7 patře, výtah je uzoučký a s klasickým kočárkem pro dvojky se tam nedostanu. Musela jsem si pořídit golfky a přisložit je po výjezdu dole zase rozložit a trefit se přesně do lyžin na kočárek krajníma kolečkama, jinak bych si na schodech rozbila ústa... Krása když to umývají o poledni v mrazu a člověk potřebuje ven. :D Klasický kočár musím dolů snést a až pak do něj dát dítka. Takže náš výlet výtahem byl ještě do nedávna takový, že jsem nacpala do výtahu kočár, sebe a jedno dítě v tašce v ruce nad hlavou a druhé v ruce před sebou, Dole vytáhnout děti, vyšoupnout kočár, snést ho ze schodů, rozložit a dát tam dítka. Jediný obchod kam se vlezu dveřma je Tesco a cukrárna. Takže všechno musím vyřizovat o víkendech, protože se v týdnu nikam nedostanu.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 16:33:42)
Článek byl o tom jak dokážou být některé maminky nepříjemné aniž by otevřeli pusu a teď koukám, že ony umí být nepříjemné i když jen sáhou na klávesnici. Nejsem super matka, nemám byt jako klícku, nejsem doktor, abych věděla co je mému dítěti, nemám oči supermana, abych mu udělala rentgen ani nejsem Křeček v noční košili, že bych se mu prošla ušima a hlavou co že ho to vlastně trápí. Pláče mi tu celé odpoledne a já ho neustále chovám. Pořád má 38,5 a můžu se akorát tak vy... na řeči, které mě akorát odsuzují a nijak nepomáhají.

Jo jsem špatná matka, šla jsem s nemocným dítětem k doktorovi a srážím mu teplotu a dokonce jsem měla tu drzost si tu postěžovat. Ukamenujte mě.

Těm slušným děkuji za příspěvky. Příště si rozmyslím než sem něco dám, protože za každý dobrý článek budeš po zásluze potrestán...
 moniviky 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 16:41:21)
Myšáčku klid BLBCE POTKÁŠ NA KAŽDÉM KROKU A VŮBEC NEJSI ŠPATNÁ MÁMA I DĚTI MAJÍ SVÉ DNY
 Mlada 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 16:43:52)
Snad se tak snadno nevzdáš? U kterého článku se vyskytují jen názory, které jsou příjemné autorovi? Skoro u žádného. Pokud něco píšu, buď kašlu na diskuzi (a pro klid ji raději nečtu), nebo jsem prostě připravená, že tam bude i něco, co se mě třeba dotkne. No, buď se mi časem rozleží, že si i z toho mohu něco vzít, nebo je vytěsním.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 16:47:07)
já vím, ale co má debata o samoléčitelství a o tom zda a jestli vůbec podávat paracetamol, společného s článkem?
 Mlada 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 16:49:27)
Ber to jako vedlejší produkt.
Hlavní linie - reakce lidí na řev dětí. Vedlejší linie - bylo potřeba chodit k doktorovi? Tož vedlejší linii vypusť, pokud ti vůbec nesedí.
 Patrica 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 16:45:04)
~x~
 amálkaZ 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 17:29:41)
Mišačku,prosimtě..chodíš na Rodinu už dost dlouho,abys věděla jak tu diskuze chodí.Nikdo nenapsal,že jsi špatná matka ani nic podobnýho.Prostě tady běží názory čtenářů-s čímž jsi musela počítat.Někdo má prostě zkušenosti jiné,i o mnoho horší.
jestli chceš smajlíky a plácání po ramenou-~R^~t~~x~~b~
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 17:43:05)
Nepotřebuju poplácat, ale zkušenosti jak zklidňují své ratolesti nebo jak reagují na chování okolí... To mi bohatě stačí...
 štěpánka 
  • 

Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 19:49:05)
Mishacku,

fakt chceš radu, jak je zklidnit? Tož navař máku a sežeň diazepam.....

(Já to vážně nemyslím, ale mojí kámošky se její tchyně optala, když jí hlídala dítě ve věku Tvých dvojek, jestli při zlobení mu má dát půlku nebo celý.
A navař máku - to je nase rodinné úsloví ve dnech, kdy už jsme to opravdu nemohli vydržet - prořvané dni, apod.)

P.S. Vydrž!!!
 Jíťa 
  • 

Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 18:15:53)
Mishaczku,

myslím, že prožíváš dost stresující období a tak reaguješ až příliš přecitlivěle na některé podněty z venčí. V téhle situaci není nejlepší psát o svých problémech na veřejný server, protože si jen přisypáváš sůl do ran.

Nepročetla jsem celou diskuzi, ale v tom, co jsem četla, zas až nic tak strašného nebylo a neměla jsem pocit, že by tě někdo odsuzoval jako špatnou matku.

Naopak si myslím, že diskuze přinesla mnoha rodičům spoustu informací o tom, jak postupovat v případě nemoci dětí, co se komu osvědčilo, tipy jak uklidnit dítě atd.

Přestaň se zaobírat tím, jak vypadáš před úplně cizími lidmi. Chleba proto levnější ani dražší nebude, tak přece o nic nejde!
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 20:04:51)
Nepamatuju si, že bych měla někdy období bez stresu od dětství... Furt se něco dělo a děje, bohužel toho dobrého bylo míň. Možná jsem citlivější, teď je i dost blbé období... Ale můj barometr mi říká, že na tom nejsem tak zle... Totiž když jsem v enormním stresu tak mám hrozný ekzem. Teď mám klid, takže to ještě není nic ~t~
 simona, 3děti 
  • 

Re: O čem to vlastně je teď? 

(25.3.2009 23:52:43)
Miš. chápu tě (dvojky 1,5r, dcera 3,5l), k dr chodíme vždy s manželem (sama jsem srab), už byl taky manžel sám s dvojčaty (byl za hrdinu, to víš, chlap, ještě mu to dělá dobře). na mě se soucitně dívali v mhd když jsem jezdila pro dceru do mš (jeden v šátku na zádech, druhý v monogolfkách), po cestě domů dcera řev, bavili jsme vždycky celý bus. výhodu to mělo - jednomu konkrétnímu řidiči nás bylo vždycky líto tak nám odpustil jízdné (musela jsem jít zadními dveřmi, kočár tam nechat a jít dopředu zaplatit, tak to po mně ani nechtěl).
 stará Marie 


3 je víc, než 2 

(26.3.2009 7:59:56)
Simono, ale tři děti už člověk fakt najednou skoro neunese, kdežto dvě na chvilku jo :-)
Vypravovala jsem se s dvěma po sobě jdoucími miminobatolaty ze 6. patra v paneláku denně i dvakrát, a o vojenské operaci to určo nebylo ~2~ Ale fakt je, že existují uspořádání - např. výtah, kterého se nevejde kočárek, kde to může být fakt hustý ~d~
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(26.3.2009 8:23:13)
To je vlastně normálka... Já si tu jednou posteskla nad tím, jak moje tchyně obchospodařovala moje dítě týden na chalupě a nakonec jsem z toho vyšla já jako nejhorší člověk na světě, že co si to vlastně stěžuju, než abych byla ráda, že můžu dítě někam upíchnout na týden :) No, to jen na okraj. Každý si občas potřebujeme "vylít srdíčko" a někdy nečekáš štípavé reakce... To samé, když jsem sem napsala článek, jak je to v Říčanských školkách - taky jsem dopadla jak sedlách u chlumce a to jsem si už vůbec netroufla napsat článek o tom,jak to vlastně dopadlo, sice to poukazuje na to, že tento svět je opravdu založen na korupci a o známostech, ale věřím, že by mne taky uštípali... Že můžu být třeba ráda, že jsem syna do školky nakonec dostala....
 matevy 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(28.3.2009 20:01:27)
Taky zírám, co jsou některý maminy za saně.. :-D
Nic si z toho nedělej, jsou i ty chápavý, co nemají potřebu se hned do každýho opírat a dávat tak najevo, že "jsou lepší".
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(29.3.2009 22:48:16)
Ještě jednou díky moc všem, které mi nějak poradily nebo vyjádřily sympatie. Potřebovala jsem si to všechno promyslet a po další diskuzi, kde jsem si dovolila se na něco zeptat, jsem naznala, že to nemá cenu se rozčilovat. Budu dál přispívat jen na svoji diskuzi a chytráky nechám za sebou.

Pro ty které to zajímá, Má Peťulka 5 zubů venku a horečky jsou pryč, ťuk ťuk... Fanoušek to nějak bere všechno líp. Jen mi přijdou krapet unavenější, ale to bude i tím posunem času.
 Beebie+Honzík 09/07+Luci 06/10 


Míšo, 

(28.3.2009 21:44:37)
Nic si z toho nedělej:-) Taky zírám na všechny ty supermatky...nenech se otrávit:-) Já sama jsem vždycky zpocená až na zadku, i když jdu na prevenci s jedním batoletem:-D A pojem "vojenská" operace naprosto chápu...~;)
 Andrea & Nelly(12/07) 


Re: O čem to vlastně je teď? 

(29.3.2009 22:22:24)
Dobrý večer! Vůbec si z toho nic nedělejte! Já jsem článek naprosto pochopila a zcela chápu, máme to samé v bledě modrém :o) Dcera se na sestřičku a paní doktorku pouze podívá a už ječí a ječí a ječí a nedá se zklidnit. Vím, o čem píšete :o( I oné pohledy jsem již zažila ... ale z toho je lepší si nic nedělat. Jo a ke všem těm komentářům od matek, které si myslí, že snědly veškerou moudrost světa ... také volám doktorce a chodím s dcerou na kontroly, ač nerada, ale jak jinak přesně poznáte, co to dítě trápí! Po telefonu se vše vyřešit nedá a když má dítě vysoké teploty a je mu ouvej, chci mu jako matka pomoci a to také udělám! Nejsem lékařka, tak za nějakou musíme holt zajít, že? Nerada bych něco zanedbala a pak si vyčítala, že jsem vlastně měla jednat jinak ... třeba zajít na kontrolu a ne doma vyčkávat, zda se teplota po požití Panadolu či čehokoliv jiného srazí sama či nikoliv.
 Ivča 
  • 

Vždyť je to snad normální 

(26.3.2009 7:55:21)
Já tedy nevím.Mě přijde normální, že děti u dr brečí.Určitě bych o tom tedy nepsala hned článek na internet.A pohledy jiných maminek?Nebyla jsem tam, tak nevím.Třeba se to autorce jen ve stresu zdálo zveličené.Pokud má deprese, že z toho má i exem, tak možná reaguje na některé věci přecitlivěji.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: Vždyť je to snad normální 

(26.3.2009 10:58:51)
Ivčo nemusí se tu psát jen o porodech. Jednou je to o rodině a tohle k tomu taky patří, tak jsem si dovolila napsat článek. Nemám deprese, jak jsi to ty nazvala, asi jsi to nečetla pořádně. Já měla ekzem od mala a teď ho mám jen ve stresu. STRES NENÍ DEPRESE!!! Když ti paní pošle děti s hláškou běžte se podívat kdo to tam tak řve a pak si nadrzo popojede o 3 čekárny k nám jen aby se taky podívala tak to není o mé přecitlivělosti...
 Ivča 
  • 

Re: Vždyť je to snad normální 

(26.3.2009 11:22:30)
Je mi líto, že jsi tak často ve stresu, ale věř mi, že až bude dětem patnáct, tak budeš mít horší starosti, než že Ti vyvádějí u doktora.Paní, která se jde podívat přes tři čekárny, co to tam je za cirkus by se měla léčit ze zvědavosti a je to prostě pipina, co jí dítě chodilo v půl roce na nočník a už teď má pro něj podanou přihlásku na vysokou.Na takový se pěkně vykašli a vůbec si z nich nic nedělej.A hlavně se připrav, že takový budeš potkávat pořád.Snaž se naučit je vypouštět z hlavy hned, jak Ti zmizí ze zorného pole.
 Cicvar 


My jsme kluky "trénovali"... :-) 

(26.3.2009 15:58:25)
Nečetla jsem celou diskusi, ale mám pocit, že autorka článku je hlavně nešťastná z toho, že jí děti u doktora "řvou". Náš první synek taky vyváděl (měl alergii na mléko a než se to zjistilo, prošel různými testy a odběry - to byly DECIBELY, uši nám to rvalo a srdce taky).
Tak jsme doma započali s tréninkem. Obyčejnou tužkou (!) jsme "jako" odebírali krev, dávali obrázek. Pak jsme vzali dokonce umělou stříkačku, gumovým pásečkem z autolékárny "jako" zaškrtili paži: "tak si pěkně zacvičíme". Nejdřív se malý bál taky, ale dělali jsme různé "opičky", tak z toho nakonec byla legrace. Jo, taky jsme "poslouchali srdíčko" takovým kovovým zvonečkem (co je původně na sypaný čaj). Zabralo to pár chvilek a kluk se pak k doktorovi přímo těšil. Když mu ve dvou letech dělali větší odběry, celou dobu to sledoval a komentoval. Sestřička byla úplně paf - to prý ještě neviděli!
Druhý syn brečel jen jako úplné miminko a později už vzal příklad od staršího a bral to v pohodě.
Tak třeba zkus děti nějak podobně připravit v době, kdy jim nic není. Taky pozor na vlastní úzkost - děti poznají, že se maminka bojí. Držím palečky, ať je to stále lepší... :-)
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: My jsme kluky "trénovali"... :-) 

(26.3.2009 18:05:25)
Cicvar díky moc. Jako jedna z mála jsi pochopila o co mi jde. Taky jsem uvažovala, že bych koupila nějaké dětské vybavení pro doktory. aby si s tím vyhráli a zvykli si. Tak to udělám. Děkuji.
 Cucaracha+Daniela 5let+// 


Re: My jsme kluky "trénovali"... :-) 

(26.3.2009 18:37:38)
Psala jsem dnes příspěvek výše,nejde o žádné odsuzování za to, že jsi šla s prcky s teplotou k doktorce-psala jsem tam mimo jiné i o pomoci snížit horečku pomocí tvarohu do ponožtiček.
Určitě je dobrý pořídit takový to vybaveníčko v kufříku (doktorský kufřík s náčiním),~;) nám se to osvědčilo minulý rok, než jsme jely s dcerkou na hospitalizaci do nemocnice na plánovanou operaci ouška. Musím říct, že přes všechny ty odběry, nápichy kanilek apod.procedur, myslím, že nyní dcerka zvládá návštěvu u své pediatričky mnohem lépe než dřív. Je to asi i věkem...tak hlavně ať se to u vás taky lepší a co nejmíň příležitostí kromě pravidel.prohlídek a povinných očkování vůbec k lékařce chodit!
 Chobotka 


Poněkud tvrdý trénink... 

(31.3.2009 22:38:57)
Manžel jednou zavedl s kluky hru, že ho budou jako léčit. Ti se na něm vyřádili - jako píchali injekce, moc je to bavilo. Až starší přiběhl za mnou do kuchyně a radostně volal :"Táta umžel!" Ale jinak je to velice pěkná hra ... ~:-D.
 Barča, M 07 a E 10 


Ahoj Miško 

(27.3.2009 10:53:56)
naprosto tě chápu, malej byl moc hodnej asi do 8 měsíců, ted prořve každou návštěvu u doktora, nevadí mi to , ale chápu že s dvojčaty je to krapet jinak, při dvou řvoucích bych asi taky byla na pokraji zhroucení, a to chování obouch - budeš mít pěkně vymakané svalíky :) A absolutně se vykašly na rady rádoby " mediček "~o~~o~~o~~o~- taky když si nejsem jistá tak zavolám doktoru a když m i doporučí zastavit se , tak neváhám, ty to máš ve dvojím vydání o to je to náročnější, možná si měla napsat, jak jsou Petulka s Fanouškem staří, jen pro dokreslení.
 huhu, holky 6 a 4, 36tt 
  • 

Re: Ahoj Miško 

(28.3.2009 8:01:47)
misacku, na to je jedina rada - proste to musis prezit nez kluci vyrostou do nejakych cca 4 let. Pak to bude lepsi. A nebo taky ne. Mozna prestanou jecet strachy z doktora, ale zase zacnou delat brajgl, protoze jsou dva a budou se v cekarne honit a vyskat a ty budes mit plne ruce prace je zklidnovat a ostatni maminy se na tebe budou zase divat zle.
Jasne, ze matky vetsich nebo klidnych deti se divaji zle na jecici male deti - jsou totiz cele stastne, ze ty jejich uz takhle vyvadet prestaly ;-). Moje holky jako male u doktora jecely, jako vetsi se tam honi. Ted uz se starsi naucila cist, tak ji beru s sebou neco na cteni a s mladsi si neco ukazujem. Kdyz jsme byli na UZ s mimcem (holky se chtely podivat), vzala jsem pexeso a prsi a i tak to byl problem ty 2 hodiny vydrzet cekani a priste jsem je uz radeji nebrala, jenom jsem prinesla obrazek (ze kteryho stejnak prd videly).

Takze - nic si z toho nedelej, nekdy je rvouci dite vyhoda a lekari te vezmou prednostne ;-). Ale vetsinou ne ;-(.
 janna 
  • 

Re: Ahoj Miško 

(30.3.2009 9:02:32)
taky chodíme při každé "blbině"nikdy nevíš co to muže být.malá jen trochu pokašlávala,nic drastickýho,dračice jakovždy,a to šla jen jako doprovod starší sestričky.a domu si nesla dvoje antibiotika a kapky+sirup.

a jinak KLÍÍÍÍÍÍÍD.

DRAČICE JE VÁŽNĚ DRAČICE,ŘVE JAK HYENA JEN KAMKOLI VLEZU,TAKY MOC NEMUZU DO KRAMŮ.NÉ ŽE BYCHSE TAM NEVEŠLA KOČÁREM,TEN UZ NEJAK ANI NECHCE,JSOU JÍ 3 ROKY.ALE TEN ŘEV A VSTEK.JDU TAM,PROTOŽE NECO POTŘEBUJI,ALE VŽDY TRNU JESTLI SE MI NEZAČNE VSTEKY VALET PO ZEMI,PROTOŽE JI TEN REGAL SE ZBOŽÍM KTERÉ ZROVNA JA POTŘEBUJI NEBUDE VHOD.VŽDYCKY ŘIKÁME MÍT JI DVOJMO TAK SE ZBLÁZNIM.
 T3rin3czka 


radeji driv nez pozde 

(29.3.2009 12:35:58)
ja mam prvni dite ale mam 7 sourozencu kdy jit k doktorce akdy nejit poznam a navic si myslim ze je lespi jit trikrat zbytecne nez jednou pozde.kdyz bylo memu synkovy 10 mesicu mel uz dva dny horecky ktere jsme vzdy na 3 hodky srazily paralen cipkama.druhy den kolem 22 mu vylitla teplota na 39.2 a to uz jsem nevahala ajela na pohotovost.nebylo mi lito 90kc ani projetyho benzinu hlavne ze jsem zjistila ze to neni nic vazneho jen zacinajici viroza. a zle pohledy ostatnich lidi na ty kaslu.co jim je do toho kdyz se ditku neco nelibi a nebo ho neco boli tak to nejak da najevo.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.