| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Záhada ztraceného hrnce

 Celkem 107 názorů.
 metty, 3 kluci 


myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 8:11:56)
Tak tohle znám moc dobře, postupem času, jak se u nás myčka zabydlovala, se z ní stala další skříňka na nádobí. Dokonce jsem někde zaslechla ještě pokrokovější názor, že je třeba koupit myčky dvě, z jedné by se umyté nádobí vybíralo rovnou k použití, bez zbytečného odkládání do linky a do druhé by se strkalo to špinavé. :)
 Insula 


přesně 

(9.3.2009 8:16:26)
Také by se mi hodily myčky dvě. ~t~ Z jedné bych vytahovala umyté nádobí a do druhé strkala špinavé.
 Michaela Pecharová 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 8:29:19)
Kvůli myčce jsme si pořídili další sadu příborů, talířů a k tomu další dva hrnce. A možná ještě pár talířů přikoupím, myčku máme velkou a než se celá naplní, nějak se nám těch čistých nedostává ~t~
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 9:33:58)
jojo, už několikrát se nám "podařilo" zašpinit umyté nádobí v myčce tím špinavým - to když zakládá špinavé nádoby ten druhý u nás doma co neví že je uvnitř umyté nádobí ~:-D~:-D~:-D
 2 sluníčka 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 21:52:47)
Firsty, na to je u nás nepsané pravidlo, že DO zaklízím já, páč se mě tam vměstná víc nádobí, než manželovi a ven Z uklízí manžel..
No ale pokud pouštíme na noc, tak to ráno tak jak tak vychází na mě. Manžel v práci a já s mimi doma ~q~
 singera 
  • 

Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 22:07:01)
Taky myčku pouštím na noc. Jinak vkládám, vykládám jen já. Baví mne to. ~t~
Super, mít hned v kuchyni takový pořádek, bez špinavého nádobí v dřezu, na kuch.lince...Bez myčky už ani ránu~a~
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 22:49:02)
vy se holky máte, že můžete pouštět myčku na noc! To já právě v bytě nemůžu, stejně jako prát, kolikrát bych si tak hezky v pozdním večeru zaprala ~:-D.
Takže myčku pouštíme až ráno a to většinou není hned ráno, ale až si vzpomenu ~d~
 singera 
  • 

Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 22:54:03)
Já mám pračku hlučnější, tak to bych si taky netroula pustit. Ale myčku v poho. Jinak mnoho lidí si tu pračku přes noc pustí, soused bydlící nad náma se skoro každý den kol 3 hod. ráno sprchuje, sprchuje se tak hodinu...Vždy, jak mne to vzbudí, tak přemýšlím, jestli zase prší ~:-D
 Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(10.3.2009 9:16:46)
a nevíš prosím kolik má vaše myčky hlučnost? My máme taky dost tichou ale v noci jsem se to pouštět bála, možná bych mohla zkusit, není to moc slyšet, máme propojenou kuchyň s obývákem a když koukám na telku tak o myčce nevím
naše myčka má hlučnost 40 decibelů (nejsem si jistá jednoutkou ~f~)
 singera 
  • 

Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(10.3.2009 10:23:51)
Máme Fagor Innova. Je celkem tichá, ale nevím kolik decibelů. Tak to zkus, jestli máš v poho sousedy, nic neuslyší, kdyžtak se jich pak zeptej.~d~
 2 sluníčka 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(10.3.2009 14:24:17)
Firsty, máme tuším taky 40dcb, ale přesně nevím. Nicméně, kuchyň máme uprostřed bytu a dcerka má do svého pokojíku otevřené dveře a rozhodně ji to nevyrušuje, ani nebudí. U telky to taky neslyšíme.
Pračku pouštím tak, aby byla max. do 22 vyždímaná. Ale také tu máme sousedy, co perou později ~o~. Jo a nejhorší je sousedka vedle v domě, co sousedí s naší ložnicí. Ona tam má kuchyň a opravdu KAŽDÝ DEN ve 23hod. čistí takový ten železný sporák ~q~ ~o~ ~n~ To se mi otevírá kudla v kapse, když jdu spát do té doby!!!
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(5.3.2011 13:44:37)
nemáš tam časovač?? Že by sis to nachystala, aby se sepla třeba v sedm ráno a než vstaneš, máš to hotový. Já to tak dělám s pračkou, myčku pouštím i v noci.
Sousedům zas pořád vyje pes, takže je to 1:1~o~
 zuzini 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(9.3.2009 23:45:45)
Já chci taky myčkuuu! ~t~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: myčka=další skříňka na nádobí 

(5.3.2011 13:45:48)
zrovna je kamarádka moje pokažená, taková blbost, zlomila se ta spona, která ji drží zavřenou, takže ji nemůžu používat... je to jako návrat do středověku. Musím mýt nádobí v ruce, není čas mýt promptně každý talířek, tak se to kupí... ó jaký byl s myčkou pořádek.... ~n~
 Katka,kluci 6 a 10 
  • 

2 myčky - dobrý 

(9.3.2009 11:29:43)
To je super nápad,postupně by se mohly skříňky na nádobí v kuchyni v podstatě nahradit dvěma velkými myčkami...
 Dagmar, dvě holčičky 
  • 

Myčka vs sušička - vyjde nastejno 

(9.3.2009 9:00:37)
Myčku nemám, nádobí myju ráda, tak sem myčku odmítla. Místo ní sem si pořídila sušičku na prádlo. Je to něco podobnýho, na noc si dám usušit prádlo, ráno ho zapomenu vyndat a dát do skříní a třetí den lítam jak splašená, kde že mají holky ty punčocháčky a trička, proč to proboha nemohu najít. Já bych spíš potřebovala prášky na paměť.
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: Myčka vs sušička - vyjde nastejno 

(9.3.2009 19:04:44)
Tak já třeba taky myju nádobí celkem ráda. Když mám ruce ve dřezu, tak i děti ví, že nemají nic chtít, protože mají smůlu :) Myčku sice máme, ale naučila jsem se jí používat, až když se narodilo druhé dítko a chtěla jsem víc času pro dětičky. A stejně si spoustu věcí smívám sama.
 Dagmar, dvě holčičky 
  • 

Re: Myčka vs sušička - vyjde nastejno 

(10.3.2009 8:40:18)
Já ale nádobí myju opravdu ráda, jak píše níž Kocík, jak mám ruce v dřezu, mám chvíli klid, děti ví, že teď opravdu ne, a ví taky, že jakmile domeju, tak můžeme jít hrát pexeso nebo něco jinýho. Ale mytí nádobí je pro mě prostě relax. Vypnu a na nic nemyslím.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Myčka vs sušička - vyjde nastejno 

(5.3.2011 13:47:31)
jste divné. Pro mně je relax knížka ve vaně a děti s manžílkem na hony daleko, ale lidi jsou různí.

Moje nejlepší kamarádky: pračka, myčka, sušička. Nedám dopustit, nikdo jiný mi tak nepomáhá
 singera 
  • 

ztracený hrnec :-) 

(9.3.2009 9:41:09)
Já taky hledala nedávno hrnec. Prolezla jsem snad všechno a pak kouknu z okna a hle ze zahrady kouká na mne sněhulák a ten hrnec na hlavě a ještě k tomu moji šálu kolem krku. Dětičky mršky jedny.
Jinak, u nás se ztrácejí ponožky. Často bývá jen jedna do páru. Nevím, jestli je požírá pračka...
Bez myčky na nádobí si už taky nedovedu představit svou domácnost. :-)
 Vladan 


Re: ztracený hrnec :-) 

(9.3.2009 9:56:57)
Ponožky nepožírá pračka, ale Ponožkožrout. Je to skřítek, který má místo úst takovou troubu - něco na způsob mravenečníka - a ponožky do sebe souká.
Je možno ho objevit v Den Prasečí hlídky o půlnoci.
 Ivona,Klára 6,Tereza 2.5 
  • 

Re: ztracený hrnec :-) 

(9.3.2009 10:17:04)
tak to bydlí i u nás a my se divili,kde se ztrácí naše ponožky
 Markéta 
  • 

Lichožrout 

(9.3.2009 10:23:54)
Pavel Šrut vrdí, že to není Ponožkožrout, ale Lichožrout (protože bere vždycky z každéh páru jen jednu.
 zuzini 


Re: Lichožrout 

(9.3.2009 10:30:33)
Taky, Taky, ale my máme nějakého extra. Jednu dobu neměl partner skoro žádnou do páru a já všechny ~t~
 31.10žirafa916 


Re: ztracený hrnec :-) - ponožkožrout 

(9.3.2009 10:38:38)
Ahoj, od nás se ponožkožrout odstěhoval, když jsme koupili takové gumové kroužky - do nich se navleče špinavý pár, s ním se ponožky vyperou a pak pověsí.
Jen nevím, kde se teď ponožkožrout potuluje - doufám, že se nepřeškolí :-)
 Michaela Pecharová 


Re: - ponožkožrout 

(9.3.2009 10:45:35)
To mi vysvětlete, jak je tohle ale možný. Většinou totiž sežere ponožky dětem, ne mě nebo manžovi... Jsem z toho kolikrát úplně na prášky ~d~
 Pája 6 


Re: - ponožkožrout 

(9.3.2009 11:03:10)
Zajímavý je, že ty ponožky prvně sežere a po nějaké době (většinou tehdy, když ty liché vyhodím) je zase vyplivne, či co, takže mám zase liché ~Rv
 fisperanda 


Re: - ponožkožrout 

(9.3.2009 11:06:52)
Přesně tak. Nad tímhle by se britští vědci měli zamyslet ~:-D
 arsiela, 


Re: - ponožkožrout 

(9.3.2009 11:26:04)
Souhlasím,taky máme ponožkožrouta a nevím jak ho vymýtit.A taky mrška vrací zpátky ponožky bezpečně pět minut po tom co vyhodím ty liché.~t~
 MM, 2 kluci 
  • 

Kvůli těm "osamělým" ponožkám... 

(9.3.2009 17:30:07)
... založil manžel "ponožkotéku" (ten název se mi zdá skvělý :-))! Je to takové místo v jedné poličce, kam je dáváme a kde čekají až se jednoho dne opět vynoří ta druhá... Některé se už dočkaly, některé tam ale čekají už hooodně dlouho a nevím zda mají naději ještě se s "partnerkou" shledat...
Ale je zajímavé že ten fenomén znají snad všechny domácnosti ;-)!
 Marki3 


Re: - ponožkožrout 

(11.3.2009 13:53:16)
Mám ráda našeho Ponožkožrouta. Se zbylými lichými ponožkami se perfektně umývá wc. Jsou to hadry na jedno použití~:-D
 Markéta 
  • 

Re: - ponožkožrout 

(11.3.2009 20:09:45)
My z nich šijeme maňásky. :-)
 Katka +3 


Re: - ponožkožrout 

(9.3.2009 11:24:05)
Taky známe lichožrouta dětských ponožek. Jednu dobu jsem to řešila tak, že jsem každému synovi nechala v obchodě vybrat, které ponožky se mu líbí, a od nich jsem koupila pět stejných párů, takže z nich šly tvořit ladící dvojice i po několika vypráních. Potom bohužel zrušili můj oblíbený ponožkový obchůdek a v ostatních, co tu ve městě máme, mají vždy maximálně dva páry od jedné velikosti a vzoru, takže mi můj geniálně jednoduchý systém soužití s lichožroutem přestal fungovat. ~:(
 zuzkahrn 


Re: - ponožkožrout 

(9.3.2009 16:17:00)
Tak ponožkožrouta máme doma taky, ale nasadili jsme mu dietu. Všechny ponožky kupuju v sadách 3-5 párů stejných. Po oprání je starší syn 9 let napáruje a poskládá, nepár dává do 1 sáčku a občas se spáruje i ten sáček ,taky se do něj dávájí i díravé, to jsou hlavně manželovy. Z nich si pak občas nějaké vezme jako pracovní třeby na řezaní dřeva, do gumáků a pak se vyhodí. Od té doby je to o cosi lepší~;)
 Insula 


je to nakažlivé???? 

(9.3.2009 18:25:43)
U nás se do nedávna "ponožkožrout" vůbec nevyskytoval. ~t~ Ale teď se objevil. Už mám několik ponožek, které jsou po jedné. Zajímavé je, že jsou jen synovi. ~t~ Některé se už s partnerkou setkaly, ale jiné zase partnerku ztratily. ~t~ Že by to bylo nakažlivé???? ~t~
 lklasinka 


Re: je to nakažlivé???? 

(10.3.2009 6:48:32)
mrkni se za topení, nám teď maloval malíř, a tohle mě fakt nenapadlo, za deskovým topením našel různě po domě 8 ponožek, dobrý trapas, ale hned bylo do páru~t~
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: ztracený hrnec :-) 

(5.3.2011 13:49:09)
zrovna má Tchibo i Dedra takové ty kroužky, kterými se ponožky spojí, pere se s tím, dá se to dát i do sušičky. Koupila jsem, pod pohroužkou násilí manžela donutila používat - kupodivu se chytil (když jsem mu vysvětlila, že takto nespárované ponožky já nehodlám dopárovávat - tudíž uklízet).

Tolik radosti za stovku
 Markéta s párkem 
  • 

Re: ztracený hrnec :-) 

(8.3.2011 15:07:14)
Manžel dostává do šuplíku své ponožky nespárované.
 wenesia 


To jsem  

(9.3.2009 11:31:23)
fakt moc ráda, že v tom nejsem sama. :-)) U nás se taky zrácí vždycky jenom jedna ponožka z páru a nádobí už jsem taky párkrát objevila v dětským pokoji. Moc se mi článek i komentáře líbily, díky za zlepšení dopolední nálady. :-)
 jedna plus dvě 


RE: pračka a černé díry 

(9.3.2009 13:01:50)
Jo, u nás ponožky taky žere pračka, dám obě, vyndám jednu. Asi jsou jí při tom výkonu prací prášky málo a potřebuje pořádnej žvanec. Což vysvětluje, proč dává přednost manželovým. Dětské zatím nechává být. U nás jsou větší záhada mizející lžičky. Pravidelně tak jedna sada za půl roku. A to kontroluju i odpadkáč, který je navíc malýmu nedostupný(kamaráce totiž dítě odhazovalo použité lžičky do koše). A mizející hopíci. Prostor máme věcmi nepřecpaný, přehledný, vidím kam z malé ručky skáče - a není tam. Mám soukromou teorii, že každý byt a dům má několik malých černých děr...
 Lassie66 


Re: RE: pračka a černé díry 

(9.3.2009 13:15:55)
Ano, lžičky, věčný problém. Přítel to zhodnotil takto - u nás doma otevřeš šuplík, kde leží dvě plastové lžičky a jedna hliníková ~t~. Dohadovala jsem se s ním, že jich máme dost, jen nesmí být líný vyndat nádobí z myčky, až jednou..otevřu šuplík a...popis našeho šuplíku souhlasil naprosto přesně. Také pořád dokupujeme.
 Ajana 
  • 

Re: RE: pračka a černé díry 

(9.3.2009 13:58:30)
:-D Tak u nás je to s lyžičkami to samé, miznú a miznú a ešte aj škrabky na zeleninu - tie obvykle zbalím so slupkami do novín a už je škrabka tatam.
U našich je v kuchyni voľne stojaci sporák a za ním je "archív". Spadnuté a nevyloviteľné varešky a vidličky. Pri maľovaní obyčajne sa sporák odtiahne a archív sa vyprázdni. :-D
 zuzini 


Re: RE: pračka a černé díry 

(9.3.2009 20:09:57)
No joo, i lžičky nám mizí a k tomu ještě škrabky na brambory ~d~
 kaacamala 


Re: RE: pračka a černé díry 

(9.3.2009 20:36:12)
U nás se lžičky našly když jsem na jaře prohazovala kompost :-) Nějak se vždycky nějaká v těch slupkách od jablek apod. schová a holt je její osud zpečetěn :-)
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: RE: pračka a černé díry 

(9.3.2009 15:18:33)
U nás taky žije v pračce ponožkožrout-labužník, co si vybírá nejraději pánské ponožky. V nouzi ovšem vezme za vděk i chlapeckými. Moje ani dceřiny mu kupodivu nejedou.
A teorii černých děr jsem jednu dobu měla taky, ale zavrhla jsem ji. Věci totiž jen málokdy zmizí definitivně, ale většinou se po čase náhle záhadně vynoří (pochopitelně ve chvíli, kdy akutní potřeba pominula). A to klidně na místě, které jsem před tím x krát prohledala! Naposledy takhle zmizely tuby s vitamínama pro děti. Přerovnala jsem celou lékárničku třikrát, nebyly tam. Asi tak po dvou týdnech jsem šla do lékárničky pro živočišné uhlí a ouha! - vitamíny tam stály v košíku s nejčastěji používanými léky. Mám teorii, že si je vypůjčil někdo někdo z alternativní reality a pak je zas poctivě vrátil.
 jedna plus dvě 


Re: RE: pračka a černé díry 

(9.3.2009 21:28:48)
No, tak vlastně se to spíš než černým dírám podobá časoprostorovým zkratkám a prodlužovačkám, souhlas.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: RE: pračka a černé díry 

(5.3.2011 15:34:04)
jj a taky spoustu malých trpaslíků, kteří mi vezmou věc, někam schovají a poté, co prodělám menší nebo větší hysterický záchvat, mi věc vrátí na místo, odkud ji vzali a kde jsem ji mezitím xkrát hledala.
 chatrosa 


někam jinam 

(9.3.2009 15:14:48)
Tak se vždycky bavím tím jak se ta debata rozrůstá a nakonec se mluví o něčem jiném, než o čem byl článek. Apropo, musím souhlasit. My máme doma taky plno skřítků, ponožkožrouta, klíčožrouta, co dá klíče vždy uplně jinam než jste je položili, ovladačežrouta, ten také přemisťuje ovladač bez jakéhokoli varování atd.
 štěpánka 
  • 

Re: někam jinam 

(9.3.2009 19:32:10)
Nad ovladačema jsme vyhráli! Koupili jsme v Ikee takové dřevěné obdélníkové držáky - prý odpapávač na příbory - chacha - z nelakovaného dřeva.... A vejdou se tam 4-5 ovladačů, už je nehledáme. Jenom, když je někdo nešoupne do odkapávače - ještě jsme si nezvykli, máme to tak týden - doufám, že se systém osvědčí.
 Jíťa 
  • 

??? 

(9.3.2009 18:51:20)
Nějak nechápu, co vede některé lidi dělat ze sebe veřejně idiota. Jak jinak se dá vysvětlit, že autorka ani po dvou měsících není schopná si pamatovat, že má doma myčku, natož, že do ní dává nádobí, než hodně silnou mentální retardací?

A proč se domnívá, že manžel je ještě větší idiot, který ani netuší, kam se uklízejí hrnce?

Pokud to měl být pokus udělat si legraci sama ze sebe, tak se podle mě moc nepovedl. Něco tomu chybí.
 Markéta 
  • 

Re: ??? 

(9.3.2009 19:07:28)
Jíťo, úsměv! Holt někdo z dětí blbne, jiný se stává dokonalým. Ale my, kteří jsme zblbli, aspoň život nevidíme černobíle. A jsme schopní odpustit i těm dokonalým. Naopak je to bohužel těžší.
 Kocík, syn 5 a dcera 16 měs. 


Re: ??? 

(9.3.2009 19:25:12)
S nadhledem bys to měla brát. Tak to asi bylo myšleno... Ve dnech, kdy se kolem nás valí jen krize a samé problémy alespoň něco k zasmání... Já třeba minulý týden hledala peněženku, ne a ne jí najít, říkám si, asi jí malá vyndala z kabely a někam odnesla. Po dlouhatánské peripetii, kdy jsem manžela donutila vyběhnout před barák, aby prohrábl odpadky, které jsme ráno vyhodili, jsme peněženku našli v autě pod nohama naší roční dcerky. Až pak jsem si uvědomila, že jsem byla na nákupu a malá řvala, tak jsem jí tu peněženku prdla do ruky, mám v ní fotky, ona si je prohlíží a alespoň neeeřve... No, tak jsme se s manželem zasmáli, jsem to ale husa a ještě jsem historku dala napřetřes u známých, kde se všichni moc dobře pobavili na můj účet....
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(9.3.2009 19:40:38)
Asi se neumím smát cizí blbosti?
Spíš takového člověka lituju.
 singera 
  • 

Re: ??? 

(9.3.2009 20:34:12)
Jíto, když nejde o život, jde o h.vno. ~t~
 Lassie66 


Toaleťák 

(9.3.2009 20:22:36)
Že odbočuji - souhlasím, že nějaké oddechové téma se sem tam hodí. My jsme šli včera ke tchýni na nedělní oběd, kde jsme se sešli i se švagrem a švagrovou. U stolu vznikla velká debata ohledně toaletního papíru. Vznikl spor, zda se papír dává papírem ke zdi, nebo ode zdi. Až bych řekla, že vznikla hádka...ale zasmáli jsme se všichni a dohodli se, že si každý budeme točit papír, jak chceme. Takže jsem dnes na toaleťák napsala vzkaz pro přítele - OPOVAŽ SE TO OTOČIT! Hlavně, že je sranda.~t~
 Markéta, syn 7l. a miminko 
  • 

Re: Toaleťák 

(10.3.2009 8:02:58)
Tomu říkám bomba debata!!!
 Markéta 
  • 

Re: Toaleťák 

(10.3.2009 9:07:34)
Se nesmějte, to je zásadní problém, jestli se krajíc chleba ukrojený z konce bochníku (a tedy se šikmou kůrkou a jednou stranou s větší plochou a druhou s menší) maže na větší stranu - aby byl lepší - nebo na menší, aby se ušetřilo. Prý na tom zkrachovalo nejedno manželství.
Jíť, můžeš litovat! Já to unesu.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Toaleťák 

(5.3.2011 15:36:59)
přece ode zdi... moje teorie - neotírá se tak každý kousek o zeď, která může být přece jenom špinavá (bakterie). Klukům je to jedno, ale my, co se utíráme i tam....
 Zuzana B., 3 holky zlobivé 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 7:54:13)
Jíťa nebere s nadhledem nikdy nic. Je to extrémně vážný, seriózní, nudný tvor. :-)
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 9:01:38)
Tak konečně něco vtipného pro zasmání :-)

Díky Zuzko.
 zuzini 


Re: ??? 

(9.3.2009 20:12:31)
Veřejně ze sebe dělá idiota úplně někdo jiný. Teď právě jsi to ty ~y~
 Michaela Pecharová 


Re: ??? 

(9.3.2009 20:18:20)
Jasně Jíťo, nebuď tak zapšklá ~y~ Můj manžel není žádný ichtyl, přesto mi po desetiletém soužití v naší domácnosti nechává alespoň třetinu nádobí na lince, protože "neví" kam patří ~t~
A s hledáním hrnců po bytě mám také zkušenost - malej si od roka a půl strašně rád hraje na kuchaře a nejlépe někde za gaučem nebo v domečku z křesel ~2~ A než ten barák o rozloze 160 m2 prolezu, to dá fušku ~j~
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(9.3.2009 20:59:27)
Možná jen nepatřím k něm, co si potřebují zvyšovat vlastní sebevědomí čtením o blbosti ostatních.

:-D
 singera 
  • 

Re: ??? 

(9.3.2009 21:21:08)
Jíto, myslím, že si tím sebevědomí nikdo nezvyšuje. Je to jen takový "odlehčený" příběh. Jsme si s holkama zavzpomínaly, co se komu doma ztrácí.~;)
A tak nějak tý míň důležité ~t~ se i zasmály.
Zima nekončící, jaro nikde, prší, sněží, pochmurná nálada a depka je tady~y~
Kdo se občas zasměje, je na tom pak mnohem líp ~;)~k~
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 2:05:42)
Sorry, ale nemám pocit, že bych se neuměla zasmát. Jen mi zrovna tohle nepřipadá moc k smíchu, spíš naopak - k pláči.
 Michaela Pecharová 


Re: ??? 

(10.3.2009 8:22:10)
Tak si poplač a nechoď sem mezi nás, které se u toh bavíme a smějeme ~y~
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 8:56:31)
Já si můžu číst co chci a můžu mít svůj vlastní názor na to, co je vtipné a co není.
 Markéta 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 9:10:37)
Tak ho měj. Ale neobviňuj ostatní, že si "zvyšují sebevědomí čtením o blbosti ostatních". To už není vyslovení názoru, ale verbální agrese. A navíc opravdu zbytečná a hloupá.
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 9:55:03)
Pokud vám to vtipné připadá, tak se smějtemě ale prosím nepřesvědčujte mě, že se mám smát něčemu co za vtipné nepovažuju.

Připadá mi to stejně vtipné, jako smát se někomu, kdo koktá, kulná nebo má pleš.
 Lassie66 


Re: ??? 

(10.3.2009 10:09:25)
Jíťo, dobře. Nemusíš se smát něčemu, co ti nepřijde vtipné. Ale pokud máš potřebu se v tomto smyslu vyjadřovat ke všemu, co ti nepřipadá vtipné, zatímco někomu ano, pak tě~;) čeká ještě spousta práce.
 Lassie66 


Re: ??? 

(10.3.2009 10:09:46)
Jíťo, dobře. Nemusíš se smát něčemu, co ti nepřijde vtipné. Ale pokud máš potřebu se v tomto smyslu vyjadřovat ke všemu, co ti nepřipadá vtipné, zatímco někomu ano, pak tě čeká ještě spousta práce.~;)
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 13:05:16)
O mě si nemusíš dělat starosti.

A abych tě uklidnila, jakmile se ještě o pár stupňů oteplí, budu se nejspíš vyjadřovat daleko méně, protože volný čas se dá trávit i příjemněji, než vysedáváním u PC.
 Lassie66 


Re: ??? 

(10.3.2009 13:18:24)
Pravdu máš. Vždyť jsem psala, že za to může nedostatek sluníčka.:-)
 Markéta 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 12:37:08)
Jinými slovy, jsi přesvědčena, že autorka článku je blbá a k politování. A my všechny, které jsme přispěly svými historkami, také. A nijak se tím netajíš. Víš, ty musíš mít hodně smutný život. Tolik hlupáků kolem tebe, a tvým dobře míněným radám se jen smějí nebo je pokládají za urážlivé. Ale jo, bojuj dál, třeba svět nakonec změníš v ukázněný a racionální ráj na zemi.
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 12:59:21)
Nepodsouvej mi prosím něco, co jsem neřekla.

To v mých příspěvcích vidíš akorát ty a možná pár podobných, kterým jsem zřejmě šlápla na kuří oko.
 Markéta 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 14:54:49)
„Možná jen nepatřím k něm, co si potřebují zvyšovat vlastní sebevědomí čtením o blbosti ostatních“; „Připadá mi to stejně vtipné, jako smát se někomu, kdo koktá, kulhá nebo má pleš“ - tohle jsi nikdy nenapsala? Tak kdo komu co podsouvá.

A mimochodem všimla sis, jak se díky tvému zásahu změnila atmosféra v diskusi? Doteď jsme se všechny společně smály samy sobě a jedna druhé a vlastně jsme si v duchu říkaly, jak je to fajn, když má člověk tyhle malé a hloupé starosti a může na chvíli zapomenout na ty velké. Svým mentorstvím jsi nás donutila změnit tón, nasadit vážnou tvář a přejít do útoku. Stojí ti to za to? Jen proto, abys nás upozornila, že TOBĚ se takováhle věc nikdy nestane, a pokud ano, že o ní v životě nikomu nebudeš vykládat, aby ses před ním neblamovala?
 Jíťa 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 16:11:21)
Aha, takže ty máš nějaký patent na to, co může kdo napsat v diskuzi a co ne?

Proč by se zrovna tahle diskuze měla řídit jinými pravidly, než všechny ostatní na tomhle serveru?
 Markéta 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 16:16:29)
Ne, Jíťo, já nemám patent na to, co se má psát v diskusi. Mě jen vadí, jak jsi zbytečně agresivní, a to již pod několikátým článkem. Snažila jsem se naznačit, že takovýmhle přístupem k životu - svou na odiv stavěnou "dokonalostí" - otravuješ vzduch všem, kdo jsou kolem tebe. Mě je to v zásadě jedno, po mě existuješ jen virtuálně, ale vlastně je mi tě taky líto. Asi stejně, jako ty lituješ nás, ucuchtěné chudinky, které nemůžou najít hrnec a ještě se tím chlubí. A ještě víc lituji lidi, kteří s tebou musí mít něco společného doopravdy. A tím tuhle debatu končím - nemyslím, že vede k nějakému pozitivnímu konci. Já v zásadě vím, co tě trápí, ale tobě to vysvětlit nedokážu.
 Jaspi 


Re: ??? 

(10.3.2009 12:41:09)
A hlavně jsme se dozvěděli, že má autorka doma myčku. To je terno. Nejsem zapšklá, protivná, krize na mě nedoléhá a přesto je ten článek o hovně a smích se opravdu nedostavil.
 Lassie66 


Re: ??? 

(10.3.2009 12:58:12)
Hellsinko, možná nejsi zapšklá a nedoléhá na tebe krize, ale něco tě evidentně se*e. Působí to tak, že jsi byla "nenaladěná" už před čtením toho článku. Na Seznamu píšou, že je to nedostatkem sluníčka...ale neboj, jaro se blíží ~z~.
 Jaspi 


Re: ??? 

(10.3.2009 13:18:13)
Právě jsem se vrátila z dovolené, sluníčka jsem si užila dostatek~y~
 Lassie66 


Re: ??? 

(10.3.2009 13:20:06)
Hellsinko, tak to bude ono - teplotní šok ~t~.
 Jaspi 


Re: ??? 

(10.3.2009 13:34:15)
Myslíš? Nevím, jak je v Čechách, ale tady je vcelku teplo a slunečno. A nezapomeň napsat, že mám úpal.
 singera 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 17:15:20)
Tak ty budeš opravdu ta důležitá
 singera 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 17:13:42)
Teď kecáš...~;)~y~
 bravad 


Re: ??? 

(10.3.2009 15:07:04)
Jojo, je to takové nepovedené. Literárně.
 singera 
  • 

Re: ??? 

(10.3.2009 17:10:35)
A jó jsi zapšklá ~y~ Závistivá, protože doma žádnou myčku nemáš ~;)~y~ Ten článek je jen "odlehčený", nemá ti podat určité informace např. jak s myčkou zacházet, jakou si koupit, ale jen některé lidi pobavit.
O hovnu byl ten včerejší článek s autosedačkama, ten byl směřován na to podat informace. Článek o div. hrnci né.~b~
 Lizzie 


Re: ??? 

(11.3.2009 9:18:37)
Jíťo,

nenazvala bych autorku tak tvrdě, sama jsem zmatkař, nicméně článek mi také vtipný nepřijde...To je jako bych psala, že hledám brýle tak dlouho, až zjistím, že je mám na nose. Ala každý má zjevně jiný smysl pro humor.
 Tereza + 3 holky 
  • 

Re: ??? 

(11.3.2009 9:34:54)
No, tobě zjevně nepřijde nikdy žádný článek vtipný co si tak vzpomínám. Čímpak to asi bude?
 Lizzie 


Re: ??? 

(11.3.2009 9:38:26)
Asi nemám ten správný smysl pro humor:)))
Udělal ti tvůj příspěvek dobře?,-)
Jinak to nepřišlo vtipné, ani lidem s dětmi, tak to asi o té bezdětnosti nebude...prostě jsem ztracený případ, co se ,,rodinného" humoru týče. Jj, musím si to vyjednat s maminkou, k čemu mě vedli,-)
 Blanka s Klárkou 
  • 

Ztracený hrnec 

(10.3.2009 8:52:07)
I u nás, resp. u taťky se taky hledá ztracený hrnec. Je to hrnec papiňák. Naposledy byl viděn cca před týdnem u dědy, kde se v něm vařil guláš k obědu. Vzhledem k tomu, že od dědy jsme odjížděli v jiném složení než k němu, je pravděpodobné, že tam zůstal. I když teta na sobotní telefonický dotaz říkala něco jiného.
Já teda tvrdím, že někde mastí karty s naším panelem od autorádia, který za podobných okolností zmizel cca před půl rokem. (Taky na cestě mezi dědovým a taťkovým bydlištěm). No ale třeba se při hledání papiňáku najde alespoň ten panel ;)
 Dana 
  • 

Nemáme myčku... 

(10.3.2009 14:37:57)
Je tu někdo,kdo také nemá myčku?V mém okolí,totiž žádná taková mladá rodina neexistuje.Pračku mám starou,takže nemá žádné zvláštní programy.A nedávno na mě koukaly kolegyně divně,že nemám sušičku-prý pak nemusí žehlit,což já tedy spoustu času trávím žehlením.
No,mít myčku a sušičku,tak snad začnu ještě studovat,protože nebudu vědět,co s časem.
 Mortadela 


Re: Nemáme myčku... 

(10.3.2009 14:48:08)
Já se hrdě hlásím k tomu, že nemám myčku. Nejlepší myčka jsem totiž já a mytí nádobí je jedna z mála domácích prací, které mi vůbec nevadí. ~z~ Když manžel nabízí, že mi koupí myčku, tak říkám, ať mi ty peníze radši dá, že si koupím něco užitečnějšího, třeba šatičky, botičky, kabelčičky... ~b~ ~y~
 Sylva2 
  • 

Re: Nemáme myčku... 

(10.3.2009 14:59:43)
Mortadelo, ty mě překvapuješ. To já bych než mýt nádobí snad šla radši - no nevím co, ale skoro cokoli, snad kromě pletí jahod, to považuju za ještě horší než mytí nádobí. Ty brďo, máš můj obdiv.
 Lizzie 


Re: Nemáme myčku... 

(11.3.2009 9:09:57)
Taky nemáme doma myčku. A mě, ač mám k většině domácích prací odpor, momentálně přijde rychlejší a pohodovější umýt to normálně, než to skládat do myčky a vykládat...prostě to nějak nechybí.
A ani nevím, kam by se strčila. Šatičky, botičky, kabelčičky...jejej, hned bych šla nakupovat:)
 singera 
  • 

Re: Nemáme myčku... 

(10.3.2009 17:02:31)
Dani, sušičku nemám. Mokré prádlo nám visí po celým bytě.~;) Po večerech taky žehlím. To opravdu věci ze sušičky nemusím žehlit? To by byla paráda.~b~
Myčku jsem taky původně nechtěla. Prý zbytečnost. Ale manža koupil. Teď sú s ní spokojená. Než se oběd dovaří je pouklizeno. Všechno špinavé nádobí rychle spolkne.~:-D
 Dagmar, dvě holčičky 
  • 

Re: Nemáme myčku... 

(10.3.2009 19:30:13)
Sušičku můžu jen a jen doporučit, mám jí a od té doby vůbec nežehlím. Jsou i takové, které když v létě sundáš prádlo a dáš ho tam tak ti ho vyžehlí. Je to opravdu super. Zato myčku sem odmítla, protože jak sem už psala nádobí myju ráda.
 Teraza Horáková 


Re: Nemáme myčku... 

(10.3.2009 19:33:53)
Dagmar, to mně zajímalo...

p.s. myčku miluju, já ji chtěla, je nás tu 5 dospělých a 2 děti a pořád byl binec v kuchyni a je to můj neoblíbenější energie žrout, krom PC :-)))

ale co se sušičky týče, zajímalo by mne, jestli je opravdu tak super, o kolik se zvýšila spotřeba energie a jak často sušíš a jestli všechno :-))) hodně otázek, co???
 Teraza Horáková 


Re: Nemáme myčku... 

(11.3.2009 22:52:55)
děkuju za info, pouvažuju... resp. uvažuju už dlouho, ale pořád nevím, jestli nám to u ČEZu nesežere rozpočet :-))) zapátrám po spotřebách
 Michaela Pecharová 


Re: Nemáme myčku... 

(11.3.2009 9:29:10)
Pokud nemáte myčku, protože po ní prostě netoužíte, nebo vás nádobí baví, nemám proti tomu ani muk. Ale když mi někdo řekne, že to stojí moc peněz, musím si ťukat na čelo a myslet kdoví co ~a~ Nejvíce mě dostávají hovory žen, které půlí tablety do myčky, aby ušetřily ~t~~t~~t~
Sušičku nemám, koupila jsem si radši pračku, která má až 1600 otáček a mohu prádlo pověšené dopoledne večer sebrat - paráda ~R^ ~z~ S naší starou, která měla snad jen 600 nebo 800 otáček to bylo někdy i třeba na 2-3 dny - v oblasti gum nebo silnějších věcí ~a~ Brrr už nikdy více. Ale kdo ví, třeba si ji časem, až třetí dítko vyroste do "prasečího věku" (promiňte mi ten výraz), tak si ji třeba dokoupím ~d~
 Teraza Horáková 


Re: Nemáme myčku... 

(11.3.2009 23:05:08)
Miky... co se tablet týče, dostala jsem je darem a použila, připadalo mi to pohodlnější. A půlím. Ne, nešetřím, ale jsme v regionu s měkkou vodou a půlka tablety pravidelně zbyde v myčce.

Doma ani náhodou, vyhovuje mi regulovat leštění, sůl i přípravek, tím jsem chtěla sdělit, že šetření nemusí být vždy důvodem.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Nemáme myčku... 

(5.3.2011 15:41:20)
pokud zbyde, je problém s rozpouštěním tablety, nikoliv s měkkou vodou. Takhle tableta nefunguje.
Občas se mi taky nerozpustí
 Dana 
  • 

Dík za odpovědi! 

(11.3.2009 15:39:35)
Tak vidím,že nejsme až taková výjimka :-).Mě mytí nádobí neba a štve mě ta kupa ve dřezu.Stačí pár talířků a hrníčku a je to hnus.Takto s myčkou by bylo pořád uklizeno.Ale museli bychom asi předělat kuchyň,odpady,elektřinu...
No a ta sušička také není k zahození.Máme sice balkon,ale teď v tomto počasí to schne dlouho a je to také hnus-pořád se dívat na pověšené prádlo.No,ale kam jí v pidi koupelně dát?Pračka se sušičkou v jednou prý není nejlepší.
 Teraza Horáková 


sice jsem nádobí nehledala v myčce, ale taky nenašla 

(10.3.2009 19:18:00)
zapomněla jsem, že je zima a že manžel místo do lednice cpe rád nádobí se zbytky na balkon :-))) a vzápětí zapomene, no chuťovka. Já tam v zimě prostě nechodím.....



ale od doby, co myčku máme... máme - nekecám - trojnásobný počet hrnců + pár dokoupených malých - jen jsme vybrali Tescomu, ta mrcha má špatná ucha, tzn. teče do nich voda :-)) a nevejdeme se do kuchyňských skříněk.

dvojnásobnou sadu talířů - původní byla 12 - takže teď po 24

a příbory pro 12 osob. Pořád chybí vidličky, uvažuji o koupi:-))))

 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: sice jsem nádobí nehledala v myčce, ale taky nenašla 

(11.3.2009 15:21:49)
U nás zas pro změnu mizí dezertní lžičky. Mám podezření, že manžel občas vyhodí s kelímkem od jogurtu i lžičku. Teď mě navíc nařknul, že prý je vyhazuju já, abych ho mohla napadat - asi to dělám, když náměsíčním (tedy jsem náměsíčnění na sobě nikdy nezpozorovala, narozdíl od muže, který velmi často vyběhne v noci ve spánku z místnosti a hledá zloděje). Tak raději už nic neříkám a koupila jsem další sadu příborů :-) Jo, zloděje manžel ještě nikdy nechytil :-)
 Teraza Horáková 


Re: sice jsem nádobí nehledala v myčce, ale taky nenašla 

(11.3.2009 22:55:16)
cindulko, zcela chápu, od doby, co zmizely 3 lžičky a doma byl poprask - způsobil ho manžel, ale máme předraženou sadu příborů vše alá 12 ks :-))))

dávám dětem do školy lžičky umělé, nebo ty levnější a vytrvale podezírám manžela, že když baštil ten salát, prostě to pak "zapakoval" jak píšeš... protože zmizely 2 dezertní vidličky nepoužívané nikým jiným :-)))

a myčka je fakt nesežrala.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: sice jsem nádobí nehledala v myčce, ale taky nenašla 

(5.3.2011 15:45:31)
dokupovala jsem celou sadu talířů (mimo jiné i proto, že máme hodně příbuzných a v případě oslavy nebylo na co nachystat jídlo). Kvůli myčky jsme dokoupili sadu kávových lžiček a z obou důvodů uvažuji i o ještě jedné sadě příborů.
Problém s naplněním nemám, jelikož jsem na RD, pořád se něco šudlí, takže myčka jede jednou denně.

PS: všimly jste si, že když myčka myje, zní to jako mořský příboj??? Takže po nedělním obědě zapnout, uvařit kafčo a snít o dovolené

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.