| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak mu to vrátím

 Celkem 128 názorů.
 Jana + 3 rošťáci 


SUPER!!!! 

(26.9.2008 9:26:59)
Tenhle článek je snad psaný mnou!!! Je to přesně, jako u nás. Jen s maličkým rozdílem - ten můj rošťák si už všechno řekne, má 2,5 roku a je to, nebo bylo to, přesně, jak se píše v článku. Taky nespal - dnes spí, ovšem pouze v ložnici, kam jsme po x marných pokusech o samostatné spaní, donesli další postel. Hned mám lepší náladu, když vím, že v tom nejsem sama. Jen abych do té puberty nezapoměla ten jeho teror!!! Autorce patří můj veliký dík!!! A to jsem neměla na starost "pouze" nespící miminko, ale ještě dvě daší dětičky - holčičky 8 let a 4,5 roku! Takže úplná idylka :-D
 ALianan 


Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 9:58:22)
Já jsem totiž celkem vyspalá, v noci vstává manžel. Přes den pracuje a prcka si moc neužije, tak si užívá alespoň v noci.

 svetluska.d 


Bodovaní 

(26.9.2008 10:07:33)
No svého syna také miluji možná až moc ale že bych bodovala náš život a pak podle toho jela?? To fakt ne. Bud článku nerozumím nebo je to nesmysl.
 Lucka 345 


Re: Bodovaní 

(26.9.2008 11:01:43)
Tak to já teda rozumím moc dobře!To jste takoví suchaři,že nevidíte tu nadsázku? jistě že je to přehnané,ale upřímně, nikdy vás nenapadají podobné myšlenky? Mám mladšího synka - skoro 2 roky.Když začne se svým psychoterorem, zejména v noci, kdy mě šťouchá z postýlky do nosu a při tom chrochtá jako prasátko, abych si ho všimla.Stihne po mně taky hodit pár plyšáků (míří slušně). Dělám, že spím, ale moc dlouho to nevydržím.Pak ho uložím a situace se pár hodin opakuje.Nejdřív mu slibuju horydoly,ale nakonec bych ho snad rozškubala a vystřelila na Mars.A v tom okamžiku najednou BLIK a spí.Na záchod se zabarikádovávám prádelním košem a běda, když si jen tak sednu k TEPLÉMU obědu!To bych ho nejradši zavřela do toho koše!
Je jasné, že pisatelka nejspíš žádný z bodů realizovat nebude, ale ta představa, ta krásná představa!
~:-D~:-D~:-D
Lucka
 sdafdsdf sydfsaf 


Re: Bodovaní 

(27.9.2008 8:36:02)
Téda!! :-D Mému chlapečkovi je zatím jen 6 měsíců a už celkem solidně ovládá podobný budící psychoteror :-))) Ale kdo by odolal takovému pokládku, že? :-) A nasledny průběh vypadá asi takto: pohrajeme si, nakojíme (velice rád se přejídá ), okamžitě chce na bríško, když ne - křik ;-)) když ano - velikéé BLINK ... ;-)) jednou už se mi i strefil do oka,manželovi do pusy ... ne, na Marsu ještě náš chlapeček nebyl :-D
 Lucie, 2 princezny - 7 a 2 roky 
  • 

Re: Bodovaní 

(28.9.2008 6:21:39)
Naprosto chápu - Nicolce jsou dva pryč a stále se budí - i když poslední 2 měsíce už "jen" 2 - 3x za noc (do té doby to bylo 6 - 8x), a to jen aby mi jekotem dala najevo, že nemá "míko" a právě teď ho víc než nutně potřebuje, nebo že "dydy padlo" - to se většinou snažím počkat, až si sama nějakého najde (usíná s jedním v puse a dalším v každé ruce, takže si noc co noc říkám, že aspoň jeden tam někde snad je) - téměř vždy mi ale dojde trpělivost a v okamžiku, kdy se odhodlám vstát a podat jí nějaký, z postýlky se ozve "tady je", po čemž následuje slastné ticho a příšerná představa toho, jak další téměř hodinu vejrám do stropu než usnu... Takže Vás naprosto chápu - myslím, že má u mně taky dluh ;o)
 lklasinka 


Re: Bodovaní 

(28.9.2008 7:16:25)
tohle bylo přesně u nás, potom jsem přisunula postel s malou k mojí, na noc si dala dudu pod polštář a když to vypuklo, jenom jsem v polospánku podala a byl klid a světe div se ona se za týden přestala budit úúúúúúúplně, je to tepdrve 4 měsíce, tak nechci nic zakřiknout, ale já prostě už 4 měsíce spím.~j~~j~
 Dáša 
  • 

Re: Bodovaní 

(30.9.2008 20:22:09)
U nás to fungovalo tak, že ne noc jsem měla 6 pohotovostních dudlíků. Někdy to vystačilo do rána, dost často "došly" k ránu.
 mariana158 


Re: Bodovaní 

(28.9.2008 12:29:44)
jojo to stejne je u nas,s tim rozdilem ze ted uz nejen ja vyhanim sveho nemladsiho syna ale i jeho sourozenci, a to jak ze zachodu, kam se vzdycky hrne nejradsi, ikdyz nechapu proc, ale deti z deckeho pokoje ze chteji spat at je nerusi, pisatelka to napsala velice pekne :-)~s~
 janna001 


Re: Bodovaní 

(29.9.2008 10:17:49)

Ha ha, brečím smíchy, úplně ty noci vidím. Taky mě těší, že jsou ještě věci, které ten můj terorista nedělá. ~:-D~:-D~:-D
 Tuliša 


Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 11:08:24)
Velinko, tak to závidím, můj manžel se dosud nenaučil kojit, takže jsem vstávala já :-)))
 Jana, budoucí maminka 
  • 

Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 11:36:19)
To se ti povedlo. Krásně jsem se zasmála :o)))
Myslím, že to u nás bude podobné :o))
 Šarkyy 


Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 12:16:25)
Presne tak, asi je muj manzel nouma ~:-D, takze jsem musela vstavat ja~;)
 Šarkyy 


Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 12:18:18)
Zapomnela jsem dodat proc je nouma, protoze se nenaucil kojit. A kdyby se v noci nevyspal, tak by v praci toho moc neudelal.
 ALianan 


Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 12:52:01)
To můj nouma taky neumí, ale přebalit, utišit, podat dudlík, pochovat..... To vše umí. Kojit je fajn, ale ne vždy se dítě probudí, protože má hlad.
 Áňa + 2 


Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 13:30:48)
Velinko - jak které dítě. Některé se opravdu budí jen hlady.
Ale máme to podobně. Od té doby, co dítě nepotřebuje jíst v noci, tak se kamsi vytratil můj mateřský instinkt ,vzbudit se při každém zašustnutí, a spím jak dřevo. Tak vstává manžel a nebo se střídáme (to ale jen tehdy, když už dítě chvíli řve nebo mě sám manžel vzbudí)~:-D
 +++zuzee 


Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 13:34:44)
Tak tak, sice svou 16 měs. dcerku ještě kojím (i v noci) ale stane se mi že mě nevzbudí nic. To pak k dětem chodí manžel. Máme ještě 3 letého syna, taky se někdy budí). Je mi pak manžela líto - vstává do práce před pátou, tak není vůbec vyspaný.
 Magda 
  • 

Re: Jsem jiná maminka 

(27.9.2008 9:52:25)
Měli jsme to zavedené podobně - když jsem přestala kojit, tak jsme se začali ve stávání střídat - jednu noc já, jednu manžel. Hned mi to dodalo sílu, když jsem při hodně náročné noci věděla, že další noc se 100% vyspím. Byl to skvělý systém a vřele doporučuji - vyspat se přece musí nejen pracující otec, ale i maminka - doma toho taky přece musíme hodně zastat.
 jana+dani 


Re: Jsem jiná maminka 

(27.9.2008 10:12:19)
Ja jsem mela dost stesti.Daninka byla extreme hodne miminko,ktere skoro vubec neplakalo a taky mam velmi ochotneho manzela,ktery ochotne vstaval a daval mi ji k prsu.Pak ji taky nechaval odrihnout.Kdyz jsem v 15 mesicich prestala kojit,tak chodil prihrivat mlicko do lahve.Kombinace techto 2 faktoru zpusobila,ze ja zadne neprospane noci neznam.Ted budem mit chlapecka,tak jsme zvedavi,jestli to nebude pravy opak.
Jedni znami si dite vylozene rozmazlili.Navzdory vsem radam od zdravotnich sester a detskych doktoru,manzel k male vstaval,rozsvecoval a hral si s ni(!!!!)Vysledek je,ze male jsou 2 pa pul a jeste porad se budi.Oni se stridaji a berou ji k televizi a pousteji ji pohadku.Pak si chlap,ktery je o 30 let starsi,nez kamoska,stezuje,ze to fyzicky nezvlada,a ze uz dalsi deti nechce.....
 Monča, Matýsek 21 měsíců 
  • 

Re: Jsem jiná maminka 

(29.9.2008 10:58:52)
skoro každá mamina tady má nebo měla uplakaný děcka, kteří ji v noci budí a proto se nedivím, že přemýšlí o tom, že mu to až bude velký oplatí (vím, že je to braný s nadsázkou, to je jasný). Já si vůbec na mýho drobečka nemůžu takhle stěžovat. Malej je hrozně hodný, dokáže si sám hrát beze mě třeba hodinu, v noci krásně spinká a usíná už sám. A jelikož si vše uklidím a také uvařím, když je vzhůru, tak si s ním chodím po obědě lehnout, takže jsem více odpočinutá, než když jsem chodila do práce. Teď plánujeme ještě jedno dítě, tak jsem zvědavá, jestli to bude opak. Pevné nervy, hlavně v noci:))!!!!
 Bumbi&05,08,10 


Re: Jsem jiná maminka 

(29.9.2008 12:18:02)
druhý je ještě hodnější ~:-D
 lila  
  • 

Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 14:00:21)
a co manžel pak v práci, to spí?
 ALianan 


Re: Jsem jiná maminka 

(26.9.2008 14:20:32)
A co maminky na MD spí?~:-D

Náš prcek je ospalé dítě, takže se budí málo. Ty probdělé noci byli asi dvě, takže manžel netrpí. Já mám tak tvrdé spaní, že mě neprobudil ani pláč novorozence.
 Petra a Petruška 
  • 

Re: Jsem jiná maminka 

(27.9.2008 20:03:22)
Já taky. Od dvou měsíců spinká miminko celou noc. Nikdy jsem se tak dobře nevyspala, jako na mateřský ;-)
 Magda & 2 
  • 

Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 10:06:53)
Mam dve male deti a miluju je. Presto se nevyzivam v deklaraci sveho materstvi a sve (nehynouci) lasky k detem tak, jak je popsano v clanku. Nepatrim k tem matkam, ktere ve jmenu obetave LASKY vstavaji k detem 10x v noci, ale k tem, ktere vytrvale, ale zaroven lakyplne, uci deti spat celou noc....Nelibuji si v utirani upatlanych hubicek a rozmachaneho jidla po cele kuchyni, ale s klidem v dusi verim, ze se uz brzy nauci jist jako civilizovani potomci lidskeho rodu....Takhle bych mohla pokracovat donekonecna. Asi je ten clanek myslen s nadsazkou, ale ja proste takovouhle adoraci ditete moc nechapu....Presto mam pro pisatelku jeden bod do seznamu (bez nadsazky): budu navzdycky pocitat s tim, ze moje deti budou treba jednou vyznavat jine hodnoty nez ja, zit jinym stylem zivota, treba mit i jinou sexualni orientaci....co ja vim....kadopadne vsechny JINAKOSTI svych deti budu RESPEKTOVAT a NEBUDU ZKLAMANA, ze nenaplnili moje predstavy, ktere do nich (byt i nevedomky) vkladam....
 Tuliša 


Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 11:37:42)
Magdo, jak můžeš vědět, že nebudeš nikdy zklamaná, to jde nějak zařídit?
 Magda & 2 
  • 

Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 12:30:31)
....vyjadrenim "nebudu zklamana" jsem chtela ukazat, ze se budu snazit pojimat svuj vztah s detmi tak, abych je nesoudila (anebo neodsuzovala) za jejich pripadnou jinakost....jde mi o vyjadreni sveho zivotniho postoje (deklaraci sveho pojeti materstvi), spise nez o gramatiku budouciho casu(nebo bych to mela psat spise v case podminovacim, aby to bylo pro Tebe OK?)
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 13:28:21)
Jsi šťastná?
 Magda & 2 
  • 

Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 13:29:46)
...jsem stastna, a ty?
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 13:53:44)
Právě že já ano. Proto se tě ptám.
 Magda & 2 
  • 

Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 14:06:51)
ok
 Tuliša 


Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 13:41:43)
Magdo, ale nesoudit /neodsuzovat/ má pro mě spíš blíže k "respektovat" než aby to mělo něco společného se zklamáním /nezklamáním/. Já asi taky můžu říct, že své dítě nikdy nebudu odsuzovat, ale že z něj nebudu nikdy zklamaná, to si netroufám říct a jen jsem se podivila, že to někdo takto říct může. Pokud by moje dítě někdy přišlo představit jako svého životního partnera někoho stejného pohlaví, tak bych ho nevyhodila, neodsoudila a neřekla mu, že ho nechci do konce života vidět, ale zklamaná bych po pravdě byla - prostě by mi trvalo se s tím vyrovnat.
 Magda & 2 
  • 

Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 14:03:59)
...zjednodusene jsem tim chtela rict asi tohle: svoje deti si piplame od narozeni a samozrejme do nich vkladame i svoje nadeje a predstavy (jsem presvedcena, ze tohle dela naprosto kazdy rodic a prijde mi to prirozene). Male deti tyhle snahy rodicu nedokazi ocenit a neoceni to ani v puberte, kdy nam budou vzdorovat a kdy se vydaji na vlastni cestu zivotem....a ja bych prave nikdy nechtela delat to, abych jim vycitala nebo odsuzovala to, ze nekopiruji muj zivotni styl a hodnoty, ze maji jine zajmy, ze neprojevuji dostatek vdeku...atd (a to jsem si te tak piplala, tolik ti toho obetovala, v noci nespala...atd!). Proto mam asi nejvetsi problem v uvodnim clanku prave s jeho celkovym vyznenim a s tim slovnim obratem "vratime ji to", i kdyz je to mysleno s nadsazkou....Ja proste takhle neumim uvazovat. Ja bych jim chtela vratit respekt a byt predem smirena s tim, ze moje laska k nim je bezpodminena, a tudiz prosta meho pripadneho zklamani...
 Stáňa a dva kluci 


Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 14:16:36)
Magdi ale ono je to celé fór, chápeš? Já se slušně pobavila jen při té představě~:-D. Zkus to nebrat tak vážně~;)
 Magda & 2 
  • 

Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 14:42:42)
...ale ja to jsem i schopna pochopit, ze to je vtip, akorat mne takovyhle styl neni blizky, nic vic, nic min. Mne taky mama rikala v puberte, ze se mnou (jako) pujde na koncert - tenkrat jsem se tim vubec nebavila a nebavim se tou predstavou ani ted....Svym detem bych takovyhle forky fakt nechtela delat......

Uz mizim. Mejte se tu vespolek. M.
 jana+dani 


Re: Deklarace materstvi.... 

(26.9.2008 17:24:14)
Ja koukam jak blazen a ctu to porad do kola.Jak muze nekdo z jakehokoli duvodu reagovat takhle negativne na clanek,jako je tenhle?????no coments......
 Bumbi&05,08,10 


Re: Deklarace materstvi.... 

(28.9.2008 23:51:12)
ja tu reakci chapu... me se pri cteni vybavovalo znovu a znovu "ouvej, ouvej, rozmazleny terorista"

Je mi blizsi "deklarace materstvi", clanku se ani zasmat nejsem schopna, asi jsem suchar.
 10.5Libik12 


Re: Deklarace materstvi.... 

(29.9.2008 0:22:52)
V Deklaraci se píše, jak deklarantka celou noc učí trpělivě spát dítě. To je mi zcela vzdálené, protože já v noci raději spím a je pro mě daleko snazší, aby rozmazlený terorista spal také (v jakékoliv postýlce).

Má mateřství mě navíc poučila, že čím víc dítě rozmazluji, tím je hodnější. Asi, že nekumuluje negativní energii vzdoru.

pozn. mým dětem je 23,20 a 3 roky:)~;)
 Bumbi&05,08,10 


Re: Deklarace materstvi.... 

(29.9.2008 12:16:39)
Libíku, vždyť já vím...
svoje děti učím spát tím, že já v noci taky spím a lásku ke spánku jsem jim předala a stále předávám ~;)
Svoji "výchovnou" metodu bych nazvala "v noc se spí".

 ninuszka 


odveta? 

(26.9.2008 10:35:00)
Nějak mi to vyrazilo dech. Pokud autorka článku dělá vše kolem svého syna s láskou, proč mu to pak chce vrátit? Já sice neutírala pokaděný zadek a upatlanou pusu s láskou a když jsme v noci byla nucena podruhé vstát, pak s očima v sloup a s myšlenkou, jak může mít někdo v noci hlad, nicméně dnes na to s tou láskou vpomínám. Nepotřebuju mu nic oplácet, je z něj samostatný malý kluk, který neměl potřebu chodit s maminkou na záchod. A upřímně se těším, až bude ještě samostatnější a já nebudu mít tolik starostí, zda je najedený a zda má dobře vyčištěné zuby. A ven nepůjde se mnou, ale s kamarádama.
 Tuliša 


Re: odveta? 

(26.9.2008 10:50:47)
Já jsem to pochopila jako vtip a takto vzaté se mi to moc líbilo. Snad si nemyslíte, že to autorka bude opravdu provozovat a že by se puberťák nechal? Holky, trochu nadsázky... Mně je autorka sympatická.
 ninuszka 


Re: odveta? 

(26.9.2008 11:00:05)
Mám ráda černý humor. Tohle mi přijde jako neustálé omýlání toho, jak se kdo obětovat pro děti.~;)
 ninuszka 


Re: odveta? 

(26.9.2008 11:05:47)
omouvám se za hrubku~;)
 Stáňa a dva kluci 


Re: odveta? 

(26.9.2008 14:23:47)
Ninuszko a tohle ti přijde málo černé~:-D~:-D???
 Jíťa 
  • 

Re: odveta? 

(26.9.2008 11:51:56)
tak já teda svýmu synovi ten pokaděný zadek taky utírám s láskou i když je to nechutná práce.
A nějak jsem nepostřehla, že by byl zmíněn bod:
Až mu bude 15 nechám si od něj utírat zadek!

Jinak předsava uplatnění kteréhokoliv ze zmíněných bodů je skutečně legrační. Živě vidím nadšení své pubertální dcery. Ale ve skutečnosti nereálná - snad jen jako nějaký ujetý trest za nějaký aktuální prohřešek (např. za záškoláctví potom chvíli vodit potomka do školy... to by možná mohlo fungovat)
 Petra 
  • 

Re: odveta? 

(26.9.2008 21:28:04)
Proboha holky, to vážně nemáte ani špetku smyslu pro humor?
 mariana158 


Re: odveta? 

(28.9.2008 12:36:50)
ach jo, to je proste jen vtipne napsany clanek :_) ja se tomu zasmala protoze bych chtela videt ty svoje drobecky az budou v puberte a ja jim nalitnu do pokojiku ze chci jist :-D
 Mateřídouška 
  • 

Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 10:55:06)
Ten článek je určitě psaný jako nadsázka. Mě se líbí a vybavilo se mi, že to u nás doma bylo úplně stejné. Všechno jsme přežili, spánkový deficit dospali a dnes jsou z uplakaných miminek bezvadní kluci. A je jasné, že jim nebudu nic oplácet, zrovna tak jako autorka, která článek zajisté psala jako nadsázku a legraci. Mě to pobavilo a přeji mnoho zdraví a štěstí autorce i jejímu malému, protože i z něho vyroste bezvadný a samostatný kluk, který ví co je to teplo domova.
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 11:15:59)
Článek je super, ale nic pro suchary a supermatky. Chci rozšířit jeden z výše uvedených bodů. Jistě moje děti ocení mou přítomnost na diskotéce, protože já je taky chci všude doprovázet.
 Jíťa 
  • 

Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 11:25:34)
Já myslím, že doprovod potomka na rande bude mít ještě větší úspěch...
 Lucie - 2 princezny - 7 a 2 
  • 

Re: Jasně, že je to nadsázka 

(28.9.2008 6:33:27)
A ještě mu při tom utřít pusu uslintanou líbáním ;o)
 mariana158 


Re: Jasně, že je to nadsázka 

(28.9.2008 12:39:41)
nene nejlepsi bude az budou zavreni v pokojiku se svoji vysnenou tam nalitnout s buchtou jestli nechteji nejaky to obcerstveni :-) ale s matkou na diskoteku? no to je priserna predstava :D
 10.3zlatoVLKáska12 


Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 16:27:04)
na diskotéce jsme s manželem už domluvení..jednou on, jednou já a občas půjdem všichni dohromady~:-D~:-D~:-D
 Zdenka_ 


Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 22:15:15)
Já myslím, že by bylo nejlepší se v tom doprovázení pomstít opravdu "oko za oko" - chodit s puberťákem na záchod a když se přede mnou zavře, tak začít strašně řvát ~:-D~:-D
A taky když nebudu mít hlad a on se bude chtít najíst, tak mu budu házet do talíře cokoli, co mi přijde pod ruku ~:-D
 alena 
  • 

Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 11:41:20)
myslím, že se mohu řadit k těm, kteří pochopili, v jaké rovině byl článek psán. ~;)
mmch, nedávno jsem někde (možná zrovna tady na rodině, fakt nevím) našla úžasnou hlášku: VNOUČATA NÁS POMSTÍ! (v krizi si vzpomenu a hned mi je líp :)))
 Lenča, jedna pubertální dcera 
  • 

Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 12:08:45)
Je škoda, že některé z nás se berou tak vážně. Příspěvek je super k pobavení, živě mi připomněl mé probdělé noci a to ostatní mám zdokumentováno. Dnes se nad foty bavíme~:-D.
 Stáňa a dva kluci 


Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 14:25:32)
Aleno to si budu pamatovat~:-D~:-D
 Nelinda a Ondráš (10/04) 


Re: Jasně, že je to nadsázka 

(26.9.2008 15:02:42)
Tak to by ti moje maminka podepsala s radostí. Když jsem si jí po pár měsících s naším časně vstávajícím drobečkem stěžovala, že to vstávání kolem páte je prostě čistý teror, tak se jen potěšeně usmála a pak škodolibě a jízlivě dodala - vidíš, já věděla, že se ti to jednou vrátí. Protože já jsem jí takhle terorizovala úplně stejně.
 Lucie, 2 princezny - 7 a 2 
  • 

Re: Jasně, že je to nadsázka 

(28.9.2008 6:35:05)
Holky, já už chci být babička ;o)
 JiBi* 


Re: Jasně, že je to nadsázka 

(27.9.2008 13:38:35)
~;)
 Tatchud 29 let, syn 2roky + 6měsíců 
  • 

Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 11:49:09)
... a nadsázku a toleranci - to je to co tu poslední dobou už hodně schází. Z kdejaký kraviny se dělá věda, člověk si musí dávat pozor na slovíčka, autor článku (pokud nepatří mezi uznávané oblíbence) je předem odsouzen jako nesvéprávný polopitomec, článek je blábol, k zblití a má další podobný vlastnosti, polovina příspěvků do diskuse nesouvisí vůbec s tématem, který měl článek samotný jen lehce nakopnout, místo toho se rozebírá duševní příčetnost nebo nepříčetnost autora.
Někdy žasnu, jak někdy neškodná "kravina" určená především k pobavení a odlehčení dokáže vyvolat takovou vlnu negativních emocí a výkřiků. Když jsem jako pošťák kdysi nosil důchody, tak jsem v domově důchodců často vídal skupinky znuděných, nervních a nemocí a životem znechucených babek a slyšel (byly hluchý jak polena, tak na sebe řvaly) jak nenechávají na nikom nit suchou, tak jsem nedokázal pochopit proč s náběhem na poslední infarkt hrozí s varovně vztyčenou francouzskou holí jinému gangu "znepřátelených" bab.
Někdo je optimista a spokojený člověk až do smrti přes všecny problémy a někdo už se rovnou narodí jako stará nervní baba (dědek).
Teď jsem sice píchnul do vosího hnízda, ale napsat už jsem to zkrátka musel - poslední dobou už mi ty diskuse hodně připomínají ty chodby v důchoďáku.
Neblbněte - praskne Vám cévka a pobyt nemocnici je drahej. Přečtěte, zasmějte se a nehledejte ve všem nějakou superhlubokou filosoficku myšlenku, když tam s ní není počítáno.
 Tuliša 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 11:51:42)
Tatchude R^
 Betina 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 11:57:19)
R^ naprosto souhlasím
 Kinga+3 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 12:01:57)
Přidávám další bod: 15 min. před koncem filmu mu vypnu televizi ~;)
článek super R^
 Siren-♂ ♂ 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 12:15:31)
Ano, vnoučata nás pomstí!!!!!! ~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D
 lklasinka 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 12:20:07)
aspoň něco mě dneska pobavilo, nějak mě nenapadá žádná "pomstička" za hodinové honění po zahradě, a vlečení do školky s neuvěřitelným řevem.ale já to vymyslím a pak mu to vrátím~j~~j~~j~
 Lída+2 


Re: Smysl pro legraci... 

(29.9.2008 13:19:27)
super článek..už dlouho jsem se tak nezasmála~:-D

....starší se budil co 2 hodiny 14měsíců...bylo to šílený. Jak bych mohla po manželovi chtít,aby k němu vstával, když šel do práce..to teda nechápu....to mi příjde od té jedné maminky sobecký! I víkendu budíž!:-)
..postupovala jsem u obouch stejně a přesto mladší vydržel spát celou noc 6měsíců... a pak se budil jenjednou...
(nedávno jsem se nad tím zamyslela... a jediný co mě napadlo..přístupem porodnice- staršího mi na noc sebrali a donesli až ráno a celou noc jim svítili pro mě z nepochopitelných důvodů)..mladší byl pořád u mě.....

...on člověk nebude muset snad ani čekat až ty dětí začnou vyspávat.... Syn ten budič...měl nedávno svojí první vážnou nemoc a ATb měl po 6 hodinách...musím říci, že jsem si ho vychutnala:-Dv poslední fázi nemoci kdy mu bylo líp a žbrblal..proč ho nenechám spát a budím ho....tak jsem mu vysvětlila, že to jak ho budím je nádhera co dělal on jako miminko....:-D...měl řeči typu...proč bych to dělala...co jsem asi tak chtěl....vždyť já spím od vždycky rád.:-D
 Monča+Kačka(5/04)+Martin(8/06) 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 12:18:36)
hihihi,akcino,to znám!!!!

Holky,fakt se vzpamatujte,článek je vtipný,zasmála jsem se.Svoje děti miluju nade vše,ale,když se mi synek budí pravidělně v půl 5,je hodinu a půl vzhůru a pak to zařízne a já musím vypravovat druhé dítko do školky a nemůžu už si jít lehnout......Však to znáte!!!A můžu si jen ve svojí fantazii představovat,jak já jim to vrátím!!!!~;)
 Mortadela 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 13:05:30)
A já jí budu neúnavně krást záložky z knížek a schovávat si je ke svým pokladům. :-)
 fisperanda 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 13:27:07)
Poliju dceři všechny cédéčka sirupem ! ~:-D
 Stáňa a dva kluci 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 14:27:24)
Zamíchám mu mobilem čaj~:-D~:-D!!!!
 Jíťa 
  • 

Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 12:24:48)
Tatchude, opět boduješ!

Někdy si říkám, jaká škoda, že nestuduju psychologii. To by bylo námětů na diplomku!
 Evyk 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 12:50:17)
R^R^ bože, konečně někdo normální...děkuji.
 Magda & 2 
  • 

Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 12:56:24)
...je jasny, ze ten clanek nemel zadnou super hlubokou filosofickou rovinu, ani o to neusiloval...Ja zase nechapu, proc bych nemohla vyjadrit svuj nazor, kdyz tim nikoho neurazim, neponizuju, ani neztrapnuju. To ze nepatrim k vetsine, ktera se rada zasmeje nad trochou ironi, neznamena hned, ze bych se mela bat vyslovit svuj nazor na to, ze me pri cteni clanku zacaly snad "bolet zuby", protoze byl na me prilis sladkej, prilis s laskou posluhujici diteti, prilis vyzdvyhujici obetavost matky....to je vse. Pro nekoho to je sranda, pro me zamysleni nad tim, co bych chtela ja svym detem "vratit", az vyrostou...Je pravda, ze zanr komedie mi nic moc nerika a za supermatku se castecne povazuju (s hrdosti). Tolerance by podle me mela byt na vsech frontach....
 Ilona a její holčičky 
  • 

Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 13:24:59)
Mám dojem, že některé supermatky nemají pro samé mateřství ani čas na smysl pro humor.
 Magda & 2 
  • 

Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 13:40:07)
....ja si myslim, ze smysl pro humor je urcita povahova vlastnost a nesouvisi nutne s mnozstvim volneho casu ani s materstvim, jako s urcitou zivotni funkci. "Smysl pro legraci" muze byt pro nekoho fajn, druhy zase vubec nechape, "vo co jde". Neznamena to ale, ze jeden nebo druhy je lepsi nebo horsi....Uhlu pohledu na vzpominky a neopakovatelne zazitky s malymi detmi je nepreberne mnozstvi, jde jen o to, jak se prezentuji a jak tomu kdo rozumi...
 Tatchud 29 let, syn 2roky + 6měsíců 
  • 

Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 14:01:33)
Ale já se neobouval do nikoho jmenovitě ani konkrétně - nenavazoval jsem ani vlákno na ničí komentář. Jenom mi tu právě ta zmiňovaná všeobecná tolerance a lidská slušnost poslední dobou nějak začíná chybět. Copak nemáme všichni dost svých reálných starostí na to, abychom sami sebe štvali a vzteky nadskakovali ve volných chvílích na židli u počítače, prskali na monitor a zběsile bez přemýšlení drcenou klávesnicí posílali útočný vzkazy oponentům? To, že konkrétně já se v určitých fázích pracovního dne jednou za čas nudím a nemám bohužel nic na práci a zabrousím tedy sem, abych se pobavil je věc jedna, ale nezačal jsem sem chodit číst výkřiky do tmy a nabroušené štěky (na to je na netu dost přiblblých politických rádobydiskusí).
Názor se dá vyjádřit tak, že neurazí, neponíží a neztrapní, ale stejně dobře se to dá udělat přesně naopak. Jde jen o to zda člověk chce. Můžu o článku napsat:"Psal to debil, nedá se to číst, je to nesrozumitelný", nebo taky:"Já jsem debil odjakživa, takže mne vůbec nepřekvapuje, že tomu nerozumím". Podstata sdělení je totožná - mé nepochopení článku, ale díky volbě slov je výsledek sdělení naprosto rozdílný. Taky je tu možnost třetí: nepsat nic. Pokud zrovna já nevím, co tím chtěl básník říci, neznamená to, že je on blbej, protože jen já jsem sežral Šalamounovo hovno.
Když si budu chtít zachovat dekorum, tak už teď na konci článku nenapíšu nic.
Když budu chtít názorně předvést hulvátství, tak můžu napsat: "Kdo se v popisu nervních bab pozná, tak podrážděně zareaguje, protože potrefená husa se vždycky ozve".
Berte to jako vzorovej příklad dvou možností (teď platí ta, kdy jsem na konci nenapsal nic - nemám patologickou potřebu někoho urážet).
 Hrouda 
  • 

Tachud 

(28.9.2008 8:13:31)
tak se mi zdá, že se tak rozběsněné gangy dali do nejvažnějšího boje na světě - o to, kdo má a kdo nemá smysl pro humor:-)))). To je bžundááá.
Přidávám bod : KDYKOLIV si sedne potomek k PC, vyrvu klávensnici, počurám tiskárnu nebo zmáčknu reset.
 mariana158 


Re: Tachud 

(28.9.2008 12:45:46)
no neco podobneho slibuje muj muz synovi, az on jednou zasedne k pc tak mu bude slintat na klavesnici a v horsim pripade mu bude mackat ruzna tlacitka a kousat do ruky :-D
 Škrábalka 


Re: Smysl pro legraci... 

(26.9.2008 13:13:23)
~k~ já když jsem chodila s poštou, jedna stará babička mi jako dýško dala hlávku zelí...:-) ...bylo to milé. Po přečtení článku si vzpomínám na nadšení z miminka, no teď v záchvatech šílenství na toho 17letého čahouna - po týdnu upěnlivých žádostí, aby odhalil alespoň několik cm2 podlahy svého pokoje - řvu jako tur něco ve smyslu...9 měsíců jsem tě nosila, 16 hodin v bolestech rodila, 18 měsíců kojila, leta piplala a ty mi teď odpíráš hodinu, za kterou bys měl ten kamrlík uklizenej třikrát???
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Smysl pro legraci... 

(27.9.2008 17:11:11)
milý Tatchude, tolerance neexistuje, nadsázka se vytratila a sebeironie nikomu nic neříká.....
A hlavně, chybí humor!!!! Všichni se ženou kdo ví, za čím a zapomínají se zasmát, třeba i sám sobě....

Mi se článek líbí a já zase svému chlapečkovi (2,5 roku) ráda opakuji, (když se vzteká), že teď už mu budu "ničit" život až do smrti ~;).
Na co jiného bych si ho pořizovala, že... ~:-D~:-D~:-D
 Jana (Lukáš 6/03,Martin 8/05) 


Re: Smysl pro legraci... 

(27.9.2008 22:50:19)
... ja zase s oblibou klukum rikala, kdyz rvali pri oblikani (hlavne v zime :-D) No jo, mama te zas prevlika, zas te trapi, k cemu jinemu by ty mamy byly :-DDD
 kaczaba_m 


Re: Smysl pro legraci... 

(28.9.2008 13:32:43)
Souhlasím. Je to tak. Mně osobně se článek moc líbil a když moje dcera spávala 2 hodiny, tak jsem si taky říkala to samé.... Jen počkej! (zajíci :-)))R^
 Kačudka+♀+♀ 


trefa!! 

(26.9.2008 12:21:53)
autorce tleskámR^
úžasně vtipná nadsázka, která mě pobavila
taky jsem první rok života svého potomka spíše probděla se sirkami mezi víčky, kojením a kolikami. dnes je z ní už malá slečna a když jí to vyprávím, směje se. já už teď taky, ale tenkrát jsem myslela, že ji "daruji za odvoz"~;)~:-D
 Michael 
  • 

SUPER 

(26.9.2008 12:41:02)
Holky, me se to taky strasne libi... uz vidim jak tomu memu mazlikovi , ktery si ted nejradeji hovi v me posteli, lezu treba v 15 do postele se slovy, muzu k tobe, me je samotne smutno :-)
nebo pred vchodem do skoly.... bude se mi po tobe styskat .-)

ale moje dite bezmezne miluju a docela je mi lito... az vyrostou a uz nas nebusou tolik potrebovat
a za clanek davam 1 *..... pri hromade problemu co mam v praci me rozveselil
 Qwena 


Re: SUPER 

(26.9.2008 13:57:02)
Skvělý článek.Jako další bod si představuju,jak budu vztekle vřískat na celý barák pokud nebude okamžitě vyhověno některé mé žádosti.
 Qwena 


Re: SUPER 

(26.9.2008 13:57:47)
Skvělý článek.Jako další bod si představuju,jak budu vztekle vřískat na celý barák pokud nebude okamžitě vyhověno některé mé žádosti.
 Qwena 


Re: SUPER 

(26.9.2008 13:57:48)
Skvělý článek.Jako další bod si představuju,jak budu vztekle vřískat na celý barák pokud nebude okamžitě vyhověno některé mé žádosti.
 Alena a 1princezna moje a druhá vyvdaná 
  • 

ještě dodat 

(26.9.2008 14:28:38)
1. když s někým začne mluvit, začnu se nahlas dožadovat práva říci svůj názor. a pokud to nepůjde budu na hlasitosti přidávat.
2. jakmile se převlékne do čistého okamžitě ho umažu.
Mám sice dceru už jsou ji 3 ale dodnes nespíme - v práci jsem jak mátoha. Ale na vše ostatní vzpomínám teď už s úsměvem
 10.3zlatoVLKáska12 


Díky všem za reakce... 

(26.9.2008 15:22:41)
jsem ráda, že některé z vás článek pobavil.Samozřejmě jsem to psala s velkou nadsázkou..ale koho občas nenapadne..to ti jednou vrátím :-)?Samozřejmě bez úmyslu to realizovat.
Těší mě jak přidáváte své body,jsou vtipný a krásně ze života..:-)
 jana+dani 


Re: Díky všem za reakce... 

(26.9.2008 17:05:29)
Mi se clanek taky moc libi.Je odlehceny nadsazkou a pozitivni.super!!~:-D
 Sisi+3 


Re: Díky všem za reakce... 

(26.9.2008 22:38:36)
Já nemám bod, spíš "update" reakce. Můj starší brácha byl pořádný spratek a moje maminka velmi často říkávala: "Počkej, Pánbůh Ti to vrátí na dětech." Dneska je brácha relativně usedlý, má tři děti v pubertálním věku a moje maminka vždycky po setkání s nimi říká: "Bože, bože, tohle si ale přece jen nezasloužil." ~;)
 10.3zlatoVLKáska12 


Díky všem za reakce... 

(26.9.2008 15:23:27)
jsem ráda, že některé z vás článek pobavil.Samozřejmě jsem to psala s velkou nadsázkou..ale koho občas nenapadne..to ti jednou vrátím :-)?Samozřejmě bez úmyslu to realizovat.
Těší mě jak přidáváte své body,jsou vtipný a krásně ze života..:-)
 lklasinka 


Re: Díky všem za reakce... 

(26.9.2008 16:07:07)
jo a další bod bude, že budu chtít zastavit každých 5 minut na čůrání, a budu to požadovat, když budou mít řidičák týden~:-D~:-D~:-D
 10.3zlatoVLKáska12 


Re: Díky všem za reakce... 

(26.9.2008 16:12:20)
~:-D~:-D~:-D...musím si poznamenat~;)
 Maddalena 


Jako u nás doma... 

(26.9.2008 17:38:01)
Suprový článek, moc nás (angínový manžel poslouchá z postele...) pobavil... Nedávno mi povídala moje mamka, když slyšela, jak je moje dcera (8let) "ústnatá" - Neboj, to ji v 10 přejde. Na moje pozdvižené obočí dodala - Pak už bude pod její úroveň aby se s tebou vůbec bavila!!!.... Zlatý probdělý noci!
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Jako u nás doma... 

(27.9.2008 17:18:16)
PERFEKTNÍ!!!!!ˇ
Zase jedna životní pravda. A od 15 jí nebudeš stát ani za to, aby se na tebe podívala.....


 Týnka + Kristiánek 
  • 

SUPER článek! 

(26.9.2008 21:51:08)
Kristiánkovi je sice už skoro 8let, ale mám v živé paměti ty probdělé noci a jeden čas jsem si myslela, že už se snad nikdy nevyspím :-)
Díky za pěkný článek.
 Teraza Horáková 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 21:59:33)
Lehké doplnění po pár letech…. Od Vás… tzn. mé stáří a dospělost mých dětí….

1. nic, co uvaříš, či seženeš a opatříš v dobré víře, FAKT JÍST NEBUDU. Hnuuuus.
2. fakt nevidím jediný důvod, proč bych se měla koupat denně – i jednou za týden je docela dost (jsem ekolog a šetřím vodu)
3. jakékoliv oblečení mi koupíš je fakt tak zralý pro charitu, nikdy se vzájemně nepochopíme, co se vkusu týče a fakt ta hučka, co mi dal táta k 10-týmu výročí mi sedí nejlíp
4. Proč bych měla číst noviny? Co je internet? Proč bych se vůůůůůbec měla o něčem informovat? Informace zatěžují – reakce na
proč bych dělal referát z přírodovědy??? Mně čtyřka stačí. Tobě néééé?? A proč???

5. nevíš, kterej blb vynalezl vysavač? A proč to vlastně děláš, stejně tu bude zase bordel
6. proč máme koš na špinavý prádlo? Stejně tam nikdo nic nedává…
atd. atd..

až po bod 7., že ta kytička, co máme pravidelně zalívat je vzhledná, i když je to canabis, ale maminka ji miluje.


Je toho fůra.
 Teraza Horáková 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 22:00:27)
Lehké doplnění po pár letech…. Od Vás… tzn. mé stáří a dospělost mých dětí….

1. nic, co uvaříš, či seženeš a opatříš v dobré víře, FAKT JÍST NEBUDU. Hnuuuus.
2. fakt nevidím jediný důvod, proč bych se měla koupat denně – i jednou za týden je docela dost (jsem ekolog a šetřím vodu)
3. jakékoliv oblečení mi koupíš je fakt tak zralý pro charitu, nikdy se vzájemně nepochopíme, co se vkusu týče a fakt ta hučka, co mi dal táta k 10-týmu výročí mi sedí nejlíp
4. Proč bych měla číst noviny? Co je internet? Proč bych se vůůůůůbec měla o něčem informovat? Informace zatěžují – reakce na
proč bych dělal referát z přírodovědy??? Mně čtyřka stačí. Tobě néééé?? A proč???

5. nevíš, kterej blb vynalezl vysavač? A proč to vlastně děláš, stejně tu bude zase bordel
6. proč máme koš na špinavý prádlo? Stejně tam nikdo nic nedává…
atd. atd..

až po bod 7., že ta kytička, co máme pravidelně zalívat je vzhledná, i když je to canabis, ale maminka ji miluje.


Je toho fůra.
 Máří2 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 22:44:37)
~:-D~:-D~:-D canabis~;)
Jen nevím, jak vrátím svým dvěma drakům, že dnes v záchvatu rozjívenosti převrátili a částečně rozbili stojací lampu v obýváku.
Když si večer přivedou slečny do pokojů a já vyhodím pojistky?
Ne... ostentativně přijdu a lampy zhasnu sama... to mi poděkují~;)
 Teraza Horáková 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 22:58:23)
Nevrátíš... s tím se smiř..... ale taky budou mít děti :-))))
 Máří2 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 23:07:53)
Ano. Vzpomínám, co jsem v dětství prováděla rodičům a začíná mi to dávat smysl.
Rozsypaná mouka na koberci jako důsledek nevinné hry, "že sněží". Ve školním věku pak návrat zvenku, kdy pro nás oblíbeným hřištěm bylo blízké staveniště a zánovní bundy byly obalené tekutým asfaltem.
Jojo, vrací se to~;((
 Teraza Horáková 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 23:17:27)
to si piš.... netuším, jak jsi ročníkově, za mé puberty fakt frčely umělohmotné ozdoby na špendlíku, krásně tvarované a průhledné....


no pravítko bylo zelený, ale průhledný a nějak z tý fyziky vyplynulo, že tavením... atd... no, tak jsme připravily vánoční formičky a pak jsme tavily v krabici od lékárničky - byla nabarvená -

no požár jako hrom....

to, co hořelo (hořelo to všechno) jsme šouply do kovovýho umyvadla - barva na něm taky nějak vysublimovala.... a vynesly ven.

Ale to, co se vzňalo na té krabičce... jsme uklízely z bytu asi 4 dny. Všude saze....
 Máří2 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 23:58:42)
Wow. Bezva pyromanská zábava~:-D.
Mám pocit, že pár takových špendlíků bych možná ještě na půdě vyhrabala.
Ročníkově? Pozdní Husákovo dítě, co brzy dospěje do Kristových let:-)
 Teraza Horáková 


Re: SUPER článek! 

(26.9.2008 23:18:51)
Jinak nové brusle - ať už klasické, nebo kolečkové- na linu fungovaly oboje.

Jedny dělaly zářezy, druhé "jen" šmouhy
 Katka +3 


Re: SUPER článek! 

(27.9.2008 19:08:17)
Můj táta vždycky říkal:"Vaše děti nás pomstí." ~:-D
 Duslik 


Re: SUPER článek! 

(27.9.2008 21:12:21)
Moje maminka mi vždy říkala, že mi to moje děti odvedou i s úrokama. Mám sice jedno, ale odvádí vše skvěle a s vysokými úroky. A to jsou mu necelé 4 roky. Co teprve až dozraje do puberty. To bude teprve veselo. :-)
 Simona 
  • 

Puberťáci 

(27.9.2008 14:05:48)
Holky , jsem starší / 40 / a i když vím, že to berete jako srandu tak mě věřte že jestli to s Vašim "miláčkem " bude třískat trochu víc divoce neřeknete to sice nahlas, ale budete přemejšlet o tom jestli ho máte rádi , jistě že dojdete k tomu že JO, ale fakt jsou to nervy . Mám pět dětí z toho dva puberťáky / 16, 15 / a představa , že ti menší / 8, 7 a dva roky / tam taky dojdou je hrozná, i když to už budu asi zvyklá. Ahoj a těšte se. Simona
 Vědma 
  • 

Trochu z jiného úhlu pohledu 

(28.9.2008 10:36:06)
Milé dámy,
podělím se s vámi o svou zkušenost. Myslíte si, že máte doma dítě=nepopsanou stránku, ale to je omyl, který přináší podobné potíže.
Dítě se rodí s určitým stupněm vědomí (a velmi často na vyšší úrovni než jeho rodiče - na to pozor!), všechno chápe a všemu rozumí od prvního momentu, jen to nedokáže vyjádřit. Kdybyste s ním - pokud možno ještě v bříšku - rozumně hovořili, vysvětlovali mu, co ho čeká, říkali, jak ho milujete atd., a po narození s ním jednali jako ROVNÝ S ROVNÝM, čili v klidu objasnili, co od něho čekáte, tak uvidíte, že se nejen vyspíte, ale budete mít doma dokonalé mimčo, batole, dítě, puberťáka atd. Věřte mi, mám to ověřené a funguje to!
 hrouda 
  • 

Re: Trochu z jiného úhlu pohledu 

(28.9.2008 13:35:42)
Když má vyšší vědomí než já, tak co mu budu proboha povídat.
 Vědma 
  • 

Re: Trochu z jiného úhlu pohledu 

(29.9.2008 17:25:36)
Vědomí není totéž co vědomosti! :-)
 Pavlína, 2 malí kluci 
  • 

Re: Trochu z jiného úhlu pohledu 

(29.9.2008 18:28:52)
Já tomu nevěřím, já jsem si to takhle přesně myslela, že to funguje, ale u mého staršího syna to nefunguje. Jsou věci, které můžu vysvětlovat jak chci, možná to syn i chápe, ale udělá si stejně po svém.... Dokonalé mimino ani batole rozhodně nemám, puberty se děsím:-)
 hrouda 
  • 

Re: Trochu z jiného úhlu pohledu 

(2.10.2008 21:58:07)
neříkej:-)
 hrouda 
  • 

tak  

(28.9.2008 13:49:31)
o tom nekdy napiš podrobněji. tady se po58d probírají hlavně mimina a porody.
 Johanka, syn 14 let 
  • 

Re: Puberťáci 

(30.9.2008 9:24:59)
Jojo, souhlasím. Článek je pěkný, chápu, že je to nadsázka, ale je vidět, že autorka ještě neprožila se svými dětmi pubertu. Těžko by ji vůbec napadlo, že by provokovala dítě v tomto věku ještě něčím jiným, než je samotný normální život.

Jo a za článek na téma puberťáci se přimlouvám, jsou v tomhle věku někdy na zabití, ale taky je s nimi sranda.
 Iva, dcera 2 roky 
  • 

Já taky něco přidám 

(27.9.2008 21:15:20)
1. počkám, až mi má dcera nachystá jídlo, kterého se ani nedotknu. Místo toho půjdu k příbuzným, kterým sním jejich jediný oběd a budu se při tom tvářit, že mi doma nedají najíst.

2. Počkám až si vymaluje svůj byt a udělám jí na zdech různé grafity.

3. Z každé návštěvy se budu dožadovat návratu domů po 10 minutách.

4. Až budu hodně stará budu chtít, aby mi nejméně 50x denně četla mou oblíbenou povídku.

5. Budu své mužské vrstevníky na koupališti chytat za jejich přirození...

6. Pro otrlé : Při každé její návštěvě jim budu předvádět různé druhy onanie (Momentálně náš velký problém :( )
 Maddalena 


Ještě přitvrdím... 

(28.9.2008 18:16:14)
Budu čůrat ve stoje v chodbě... budu se místo do nočníčku trefovat třeba do kýble.... (a bez držení!!!) :-)~;)
 lklasinka 


Re: Ještě přitvrdím... 

(28.9.2008 20:24:32)
tak to znám a hurá do fíkusu a já pak proč nám žloutne
ale všechno to přejde je nám 5 a půl a už se trefíme do záchodu a ze školky jsme nahuštění že špína rovná se žloutenka, takže přichází upozornění že na podlaze je žloutenky a to nádobí je žloutenka a otázky typu máme tady špínu? máme tady žloutenky? prostě už v 5 mě buzeruje, že jako ten úklid nic moc. no prostě chlap.
ale přiznejme si není to krásné, když tak čtu jak to utíká a jací budou za chvilku puboši, nevím jestli si nepořídit ještě jednoho žloutenkáče. ~:-D

hlavně že jsme zdraví a je nám dobře~s~~s~~s~~s~~s~~s~~s~~s~~s~~s~~s~~s~~s~
 Lenka Nová 
  • 

Brrr! 

(28.9.2008 13:56:47)
No to je děs! Takovou tchýni bych nechtěla.
 Jíťa 
  • 

Něco ode mě 

(28.9.2008 21:08:38)
Už mám dítko pubertální a když mě svým chováním pořádně vytočí tak jí říkám: Já ti přeju abys jednou měla přesně takový děti, jako jsi ty!
Někdy to dokonce i pomáhá aby si uvědomila že to fakt přehání.
 Gabika, Abby 2.5 r. 
  • 

Pekne 

(29.9.2008 9:45:57)
Velmi pekny clanok. Vidim ze ludia so zmysom pre humor este existuju. Mam rada taketo nadnesene vyjadrenia nasej mamickovskej lasky ;-). Caparti maly milujeme ich so vsetkym co k nim patri. A tak to ma byt.
 Iva, Viki (8/05), Áda (1/08) 


já nespala pořádně už tři roky 

(29.9.2008 10:54:05)
ahojda,

bezva nápad :-)
Já nespala pořádně už 3 roky a měsíc, od doby co ten starší rarášek vykoukl na svět. Za 2 a 1/2 roku se k němu přidal druhý čertík, rovněž nespavec. Manžel chce ještě 3. dítko, ale myslím, že pro mě by to byla čistá mozková sebezvražda. Peru prádlo s tabletou do myčky na nádobí, zapomínám platit v restauraci a klidně odcházím, úspěšně si zablokuje bankomatovou kartu poté, co 3x zadám špatný PIN, na staršího syna volám, ať vyleze z toho odpadkového koše, byť se mi zrovna rochní v koši prádelním apod. Co si nenapíšu, to zapomenu.
Rárášky miluju a taky bych pro ně udělala všechno na světě, ale troška spánku by přišla vhod.
hezký den

Iva a lumpíci
 šětěpánka 
  • 

nebojte, vrátí jim to naše vnoučata!!!! 

(29.9.2008 22:03:43)
Nečetla jsem příspěvky, jen článek, který beru s nadsázkou. Mě samotné by bylo nepříjemné puberťákovi toto vše dělat.....
Nicméně se s Vámi všemi, maminky, dělím o motto mých rodičů (100x naplněné), když měli problém s mojí pubertou (ne miminkovstvím o kterém píše autorka): P Ř I J D O U M S T I T E L É! A přišli....
 Hana 3děti 
  • 

body 

(30.9.2008 11:51:38)
Krásný článek.Já mám 16 a 13 pubescenty s kterýma to fakt tříská:-))) taky jsem je obskakovala atd.(něco mi zůstalo)a slibovala jak jim to vrátim.Jenže se nám narodila holčička 1,5 a nějak to nevracim já,ale právě ona:-).Momentálně slyšim"Je mami to jsme taky dělaly.Ano moje milé děti dělaly a ještě hůř:-).A tak jsem ráda,že mám koho obskakovat a vracejí si to tak trochu navzájem:-).
 jaja a 2 raubíři 
  • 

děkuji 

(4.10.2008 13:44:20)
zasmála jsem se ,vtipný článek,mám za sebou 2 hektické týdny kdy jsem týden lítala kolem dětí ktaré měly chřipku a za odměnu jsem si ty jejich bacily nasála do sebe,už jsem skoro v pořádku,ale strašně unavená a něco takového jsem si potřebovala přečíst:-)
 jitka helena 
  • 

bonus na konec 

(4.10.2008 21:50:18)
přemýšlím, jak by se náš malej (nyní 4 měs.) tvářil na to, kdybych mu "oplatila" jeho dnešní kousek: týden se těšíme a chystáme na velkou rodinnou oslavu, hodinu se vypravujeme, jedeme 30 km a pak: on tam okamžitě začne řvát a řve nepříčetně a bez přestání jako ještě nikdy... jen matně koukám na tu řadu milých lidé, které jsem tak dlouho neviděla a se kterými jsem si chtěla popovídat, na ty stoly plné dobrot, které jsem nemohla ani ochutnat, letmo zaslechnu podmanivou melodiku živě hrané moravské písně... půl hodinu zkouším malého udrndat venku v kočáru, ale jen sama promrznu, vzdávám to, jedeme domů... "Vy už jedete?"ptají se mně ostatní. Mám sto chutí jim říct: "jo, ale ještě jsem vlastně ani nepřišla!"
Alespoň si teď v klidu postěžuju a spravim náladu čokoládou a myšlenkou, že mu to alespoň někdy budu vyprávět
 rhianon 


Re: bonus na konec 

(5.10.2008 8:27:40)
tak tohle přesně mi udělal můj nejmladší milovaný synátor na velikonoce,to mu bylo 6 měsíců.Já se tak těšila,měla tam být celá rodina,dlouho jsme se neviděli,těšila jsem se jak si pokecám s někým jiným než s manželem nebo se starším synem,ale sotva jsme vlezli do domu,tak spustil tak šílený řev,jakoby ho vraždily,absolutně jsem nechápala..nepomáhalo nošení na rukách,dyndání v kočáru,nechat vybrečet...vydržela jsem půl hodinky a pak jsem se radši sebrala a jeli jsme domů.Všichni zklamaní,schválně jsme nejedli abychom si tam mohli dát všechny ty dobroty,takže i hladoví.doma nic neuvařené,protože jsme vůbec nepočítali s tím že se budeme tak brzy vracet...a nejhorší bylo,že sotva jsme vlezli do taxíku a vyjeli směr domov,tak malý házel úsměvy na všechny světové strany a doma nezaplakal až do večera.dodnes nechápeme co se mu to vlastně stalo,akorát si pamatuju jak mí rodiče byly vystresovaní,že je malý nemá rád a že k nim nebude chtít chodit..což samozřejmě už neplatí,ted spíš řve,když chceme jít domů:-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.