| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porod pro chlapy

 Celkem 114 názorů.
 Sima + 2 
  • 

dokumentace 

(22.5.2008 9:37:18)
Vaši známí mají dost otrlé manželky ;-). Já bych svému muži - stahy nestahy - vyrazila foťák či kameru z ruky a vyhodila osobně z okna. Nevím, co podnětného by mohlo přinést příbuzným a známým koukání fotku s mou vyčerpanou zpocenou a bolestí zkřivenou tváří? Ani já bych se po letech neměla zájem na takové fotky dívat. Od toho, myslím, si ženy své partnery k porodům neberou (no a ta kocovina, to se opravdu nehodilo :-D). Fotit dítko až žena odpočívá a vychutnává si jeho blízkost je už krásná vzpomínka, ta stojí rozhodně za zaznamenání, ovšem do té doby, mužové, věnujte pozornost své partnerce, nikoli fotoaparátu, kafíčku, časopisu, fešné asistentce, ... ;-)
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Re: dokumentace 

(22.5.2008 9:51:20)
Mě náhodou asistentčin pokyn směrem k manželovi "připravte si foťák" při druhém porodu hrozně povzbudil, věděla jsem, že už to bude.
 Sima + 2 
  • 

Re: dokumentace 

(22.5.2008 10:22:40)
FAKT? tak to já jsem teda věděla, že "už to bude". Přijde mi, že ten pocit se nedá zaměnit a to že asistentka mluvila na manžela, bych asi nevnímala. Ale proč ne, každá jsme jiná :-) a to je dobře.
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Re: dokumentace 

(22.5.2008 10:28:03)
Já měla první porod blbý, skončil císařem po dlouhém boji. Takže při druhém jsem se pořád bála, že se něco zase pokazí a i když se to už chýlilo k úspěšnému konci, nějak jsem tomu furt nechtěla věřit... No a ten foťák mě "nakopl", že to fakt už dobře dopadne..
 1.3Magráta13 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 10:39:48)
Hezký článek. Fakt mám ráda nadsázku.
U prvního porodu před téměř 9 lety, nás ani jednoho nenapadlo mít foťák. Fotilo se až druhý den, to stačí. Tenkrát digitály nebyly, neměli jsme ani mobil. Takže příbuzní museli věřit našemu tvrzení, že máme krásnou holčičku ;) a kdo byl zvědavý, musel se přijet podívat osobně.

Letos budeme mít druhé mimi. Foťák asi bude, ale neřešíme to.
Manžel byl u porodu tenkrát a chystá se i nyní. Sice to nebere a nebral tak, že se těší, ale byl a je mi oporou a udělá to pro nás.
Jo a pro jistotu už pár měsíců před porodem rozhodně nechodí nikam pařit. Ať si klidně s kamarády vyrazí, ovšem bez alkoholu. Někdo mě přece musí odvézt. A tak to snad může pár týdnů vydržet. Nakonec, já nemůžu pít celé těhu :-D
 Davinia, 2 deti 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 10:54:08)
Tak ja nevim,ale me by ani nahodou nenapadlo fotit porod,takovou vzpominku teda mit nechci. Fotak se vzdycky vytahnul az kdyz jsem mela miminko v naruci. Nedokazu si predstavit ukazovat nekomu fotky sveho porodu,to mi prijde az moc soukrome a neco jenom pro me,manzela a doktora,po pripade asistentku.
 1.3Magráta13 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 11:04:52)
Já taky rozhodně nechci fotky "akční". Když budeme fotit, tak narozené miminko. Třeba jak ho ošetřují, váží, a pak, když bude u mě v náručí.
Známá má fotky přímo jako fotoseriál. Je tam nafoceno všechno, snad i včetně porodu placenty a šití. S nadšním nám je ukazovala a to už na mě, ač nejsem purítán, bylo fatk moc. Takovou intimitu nechci sdílet s nikým.
 Barka 
  • 

Re: dokumentace 

(22.5.2008 11:26:08)
Jo, jako třeba reklama na digi kameru - tatínek filmuje porod včetně intimních partií a pak omdlí. Kdy už TV tvůrci upustí od takových nesmyslných zažitých klišé? Můj kamarád byl tak přesvědčen, že se u porodu omdlívá a nadává a že je to krvák a hrůza pro přítomného otce, že ženu jen vyhodil u vrat porodnice a v hrůze ujel. Když mu pak můj manžel vyprávěl, že to byl úžasný zážitek a že to určitě není takové jako v trapných komediích, moc ho to mrzelo, že to zbytečně vzdal.
 IvanaJ 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 16:50:17)
moc pěkný článek , dlouho jsem se tak nezasmála.:-D
 IvanaJ 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 16:50:17)
moc pěkný článek , dlouho jsem se tak nezasmála.:-D
 IvanaJ 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 16:53:50)
jinak my jsme porod natáčeli i fotili a obojí je naprosto v pohodě žádné detaily. takže syn ( tehdy 12 ) viděl jak se rodil brácha ( v podstatě tam není vidět nic )
manžel byl super ještě dvě hodiny po porodu stopoval kontrakce a nakonec mi říká to bylo tak rychlý, že jsem se ani nestačil bát ( jo za 2,5 hod bylo po všem ). takže na porod oba rádi vzpomínáme
 bohunak 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 19:14:45)
IvanoJ, my mame natocene porody taky, a jsem moc rada, zadne "krvave detaily" tam nejsou, takze to budou moct videt i nasi kluci jednou.;)Ale jsem moc rada, mam tam i moji mamu, jak krici "mate kluka":-D My jsme nevedeli pohlavi predem.Ja si myslim, ze je to krasne se podivat po letech, kdyz vzpominky uz nejsou tak cerstve.
 huhu 
  • 

Re: dokumentace 

(22.5.2008 19:41:07)
bohuno, neblazni, vazne cekas, ze kluci budou koukat na svuj porod? :-D
 petishee 


Re: dokumentace 

(23.5.2008 14:41:28)
A proč ne? Já bych se na svůj porod (jakože narození) podívala moc ráda, kdyby ho naši měli natočený. Přijde mi zajímavé se vidět jako miminko, vlastně něco, co jsem prožila, ale nepamatuju si to... Nedokážu to asi pořádně vysvětlit, ale myslím, že to musí být zvláštní pocit, vidět, jak se narodím :-D
 bohunak 


Re: dokumentace 

(24.5.2008 3:16:16)
Huhu, no necekam, ze mi kluci se budou chtit podivat, ale kdyby jednou chteli, tak muzou;)Nejsou tam zadne detaily, ktere by nemohli videt, neni filmovan primo zaber, ale jsou zabrani, kdyz je jim par sekund;)a to, ze ja jsem tam hrozna, ze vypadam hruzostrasne a unavene me absolutne nerve zily, jsem tam krasna, jelikoz vidis na me ty vsechny krasne pocity:-D Samozrejme je to nase soukrome video;)
 Mat 
  • 

Re: dokumentace 

(28.5.2008 14:18:57)
No jen trouba ,nebo uchyl si pořídí video v průběhu porodu,ale rozumný tatínek si pořídí video po porodu:-)Tyto první chvíle kdy se mimčo přiloží ke své mamince,ta jiskra v očích je k nezaplacení.
PS:Mluvím z vlastních tří zkušeností ;-)
 Insula 


Re: dokumentace 

(22.5.2008 12:53:11)
No, vidíš. A já zase "toužila" po natočení svého porodu na kameru. :-D Přišlo mi nespravedlivé, že manžel může vidět naprosto "všechno" a já nic. :-D Bohužel to nakonec dopadlo úplně jinak, než jsem si představovala.
Ale když jsem se na to ptala vrchní sestry, tak na mě koukala jako na exota. :-D
 Irena 
  • 

Sobec 

(22.5.2008 11:21:34)
Proboha co to bylo za idiota, nechat doma ženu před porodem a pařit celou noc? Jestli to mělo být vtipné, tak teda moc nebylo, té paní je mi líto, a to že jí tam ještě sežral občerstvení, no to je fakt síla. Normální chudák a sobec.
 Micka+ Přemeček 


Re: Sobec 

(22.5.2008 11:31:46)
Jako nadsázka v článku je fakt super,ale raději bych si přála mít tu článek od chlapa, který by měl 4 hodiny v kuse neskutečné bolesti břicha po 2 minutách, pak by mu někdo bez umrtvení nastřihl šourek, bez unmrtvení mu ho zase sešil a pak aby přišla jeho manželka s tím, že má chuť na sex. To bych pak chtěla číst tu nadsázku v článku !
 kveta19 


Re: Sobec 

(22.5.2008 12:44:49)
:-))))))))) tak ted jsem se vyborne zasmala a s laskavym dovolenim dam tvuj prispevek precist manzelovi :-).
 helena 6 
  • 

??? 

(22.5.2008 14:30:41)
Jenom čtyři hodiny??? Před tím se ale měsíce pořádně nevyspat, taky předcházející hodiny bolesti po pěti minutách a nedostal ani najíst.. :-)))
 bohunak 


Re: Sobec 

(22.5.2008 19:27:42)
Micka, fakt dobry:-D Jeste by se mohlo pridat 3 dny kontrakci do 5-7 minutach;)R^
 ivet, daniel 


Re: Sobec 

(23.5.2008 23:25:12)
...ale ženský,porod je porod,ale teď jsme rádi, že ty naše zlatíčka máme nebo ne ? Můj přítel stále tvrdil, že k porodu nikdy nepůjde...a jen co jsem se zakulacovala,měl zájem o všechno a u porodu také byl. A že nastávající tatínek byl po opici u porodu? No, jak mohl tušit, že to bude právě to ráno po flámu. myslím, že kdyby to věděl, tak na to pivčo nepůjde...:-)
 Olina 
  • 

Díky Micko 

(23.5.2008 16:45:18)
já jsem se taky zasmála až teď. Nějak mě v poslední době všechno se šulínem neskutečně štve.
 Lenka 
  • 

Re: Díky Micko 

(24.5.2008 8:03:09)
Díky Olino, já se zasmála teď :-)
 aninaa 


Re: Díky Micko 

(1.6.2008 16:55:23)
A já teď...:D:D:D
 Líza 


Re: Sobec 

(24.5.2008 8:10:41)
Ajajaj, on chlap nesmí od 36+0 jít pařit? Nebo máš, Ireno, nějaké předpovědní metody, že přesně víš, kdy je "den před porodem"?

Vlaďko, nikdo se tě neptal, jestli chceš rodit? Ty jsi byla těhotná nedobrovolně nebo jsi dítě chtěla?

Nechápu, možná by vám bojovnicím zase prospělo, kdybyste si zkusily udělat někomu dítě a jít pak k porodu, kde nemůžete vůbec nic, jen se koukat a bát se jak to dopadne.
 Adda6a 


Chlast a fotky ... divna asociace k porodu :( 

(22.5.2008 11:46:06)
No mne naprosto fascinuje jak je v nasi spolecnosti zcela tolerovan nebo dokonce i obdivovan nazor, ze narozeni ditete je legitimni duvod na ozrani se, brrr???
A fotky porodu - to je hodne soukrome rozhodnuti ale spis se priklanim k nazoru ze muz je u porodu na podporu partnerky a jako nedilna soucast nastavajici rodiny ... ne jako ""paparazzi"" cvakajici zabery o sto sest; ale chapu ze je to teda asi veci osobni preference.
 stará Marie 


Zapít se sluší :-) 

(22.5.2008 13:41:27)
...no a není? Myslím narození dítka legitimní důvod k ožrání? Řekla bych, že kdo je zvyklý slavit významné události i alkoholem, tak narození dítěte rozhodně mezi ně patří.
Fotky jak komu libo (teda jak rodičce libo).
Článek celkem odráží mužský přístup - je nic nebolí, zas tak o moc jim nejde... tak co - dělaj, co můžou. Opít se pár týdnů před porodem mi taky nepřipadá jako sobectví - stane se, no.
 Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 


Re: Zapít se sluší :-) 

(22.5.2008 14:41:06)
Také si myslím, že zapít narození děťátka je fajn. Proč také ne? Vždyť zapijíme narozeniny, svátky, po pohřbu se to také kolikrát pěkně semele :-), tak proč ne narození?
Já mám fotky synka, když mu bylo patnáct minut-vyfotila jsem si ho sama, když byl zakuklenej vedle mě v postýlce. Jsem za to ráda. Ale vytlačenej konečník bych na fotkách fakt mít nemusela :-D. No každej jak to cejtí...
 IvanaJ 


Re: Zapít se sluší :-) 

(22.5.2008 17:07:34)
prvního syna manžel zapil pořádně ( no byl to i první vnuk a tak se to zvrho celkově )
no a druhého syna zapil snad jen 2 bavorákama s bráchou ( říkal, že vůbec neměl chut něco zapíjet, když byl utahaný jako kotě - rodili jsme v noci, a šťastný a zmatený se starším synem doma a tak jsme si slíbili, že až nebudu kojit , tak si to oslavíme spolu no a malý bude mít v létě 3 roky a k oslavě jseme ještě nedošli
 tereza 
  • 

Foťák u porodu aneb dokumentace navždy 

(22.5.2008 14:12:08)
Myslím, že vyfotit si dítě pom porodu není nic špatného ba naopak já osobně třeba to štěstí neměla a moc fotek nemám, ale když jsem viděla svou neteřinku deset minut po porodu byla úžasná a hlavně se děti mění každým dnem a já jí střízlivě závidím, že se bude třeba za deset let koukat na to jaká byla , když jí bylo teprve deset minut.A s tím jestli jít zapít nebo ne jsou spojeny pověry někdo na n věří někdo ne nemyslím, že by se měl muž opít do sr.., ale u nás se pije na zdraví narozeného a jen jeden den.
 madlenka07 


Re: Foťák u porodu aneb dokumentace navždy 

(22.5.2008 17:07:51)
Tak já mám dcerku vyfocenou asi 2 sekundy po porodu a je to nádherná fotka.Samozřejmě focená od hlavy,takže je vidět pouze moje břicho a křičící miminko.~s~
 Vlaďka a Dáda 


Dobrej fejeton - podstata k zblití.. 

(23.5.2008 0:08:13)
Jako fejeton dobrý,
ale při zamyšlení se nad podstatou je mi na blití.- Z chlapů, co to berou ha ha ha, protože jich se to netýká a všdí, že nikd ani nemůže. Jinak by měli svřenou prdel od tý doby, co by uviděli dvě čárky na testu!!!

Takovým miláčkům bych na jejich debilní argumenty odvětila, že mně se taky nikdom neptal jestli chci rodit, takže dret mně v té chvíli za ruku je naprostý minimum z toho, co pro ně může udělat.Trauma? To by se ta rodička musela stát masovou vražedkyní, když už jen přihlížen porodu může údajně podle některých srabíků způsobit "traumaů!
Ale ožrat se pak, to jo.
Takový bych kastrovala.Ještěže mám doma tho, koho mám. Kdo věci bere vážně (ale ne zas přehnaně)a npotřebuje být za každou cenu (rádoby) vtipnej!Rv
 Vlaďka a Dáda 


Re: Dobrej fejeton - podstata k zblití.. 

(23.5.2008 0:09:26)
Sorry za překlepy, moje nehtíky se nějak nemůžou srovnat s noťasem..
 Insula 


hahaha 

(22.5.2008 12:49:54)
Celkem jsem se zasmála. I když zůstane článek "možná" nepochopen, mě to pobavilo. :-)
 jana+veronika5let+martin 9měs 
  • 

Re: hahaha 

(22.5.2008 17:11:47)
Já cítím totéž. Bylo to fajn počteníčko, takové odlehčené tatínkovské. Líbilo se mi to.
Já osobně jsem manžela u porodu neměla, ale i kdybych tu možnost měla tak bych nechtěla.
 Mirka+ Ondra08/07 
  • 

Re: hahaha 

(23.5.2008 8:19:51)
Štěpáne,musím uznat,že tenhle příspěvek je fakt skvělý.Výborné postřehy chlapského myšlení v těchto přeženštělých stránkách. Gratuluji!!
 Pavlína 
  • 

No nevím, 

(22.5.2008 13:11:28)
chlapi mají radši drsnější humor, ale čím jsem starší, tím jsem citlivější......a tyhle minipříběhy mně vůbec nepobavily. Budu rodit za 6 týdnů a jediné co si přeji je KLID, KLID, INTIMITA a VSTŘÍCNOST PERSONÁLU. Tatínek bude u porodu v závislosti na tom, jak rychle stihne sehnat hlídání pro syna, takže možná vůbec nebude....mít ho tam s opicí, hysterického, s blbýma kecama a být snímána při tlačení a kontrakcích...to fakt radši vůbec.
Zkuste Štěpáne myslet chvíli na partnerku a ne na sebe, vy jste tam jako opora a otec, váš "prožitek" není až tak důležitý....
Hezký den
 Jíťa 
  • 

Re: No nevím, 

(22.5.2008 13:32:11)
proč by neměl být prožitek chlapa taky důležitý?

A to focení apod. To snad záleží na vás, jak se s manželem domluvíte. Kamarádka má fotky z celýho porodu od příjezdu do porodnice až po první kojení na porodním sále. Já mám jen pár fotek miminka těsně po narození a 2 fotky s miminem v náručí - žádný intimnosti!
 Jíťa 
  • 

Re: No nevím, 

(22.5.2008 13:32:39)
proč by neměl být prožitek chlapa taky důležitý?

A to focení apod. To snad záleží na vás, jak se s manželem domluvíte. Kamarádka má fotky z celýho porodu od příjezdu do porodnice až po první kojení na porodním sále. Já mám jen pár fotek miminka těsně po narození a 2 fotky s miminem v náručí - žádný intimnosti!
 Jíťa 
  • 

Náhodou, prima článek 

(22.5.2008 13:18:14)
pár vtipných postřehů, trochu nadsázky, a hlavně pohled chlapa.

Milé dámy, zvláště ty jedovaté, chlap nikdy nepochopí co porod znamená pro vás. Nikdy ho neprožije stejně jako vy. Prostě to vidí jinak. Navíc to nedokáže tak popsat jako vy, a tak to přirovná k něčemu, co zná, třebas k tomu fotbalu. A nakonec, že to přirovná k něčemu, co má rád, to taky o něčem vypovídá, ne?
 market 
  • 

Re: Náhodou, prima článek 

(22.5.2008 13:59:05)
Já jsem se teda u čtení docela bavila a připomněla jsem si svůj vlastní porod, který probíhal taky docela komicky s také přiopilím přítelem a mými do té doby silnými řečmi, že ho u porodu nechci a nakonec jsem sestřičky prosila ať pro něj na tu chodbu dojdou nebo to nevydržim...:-D :-D Takže přítel, který to přesně tak prorokoval přišel na sál s úsměvem a se slovy "Já ti to říkal". Poté šel našeho prďolu zapít tak, že ztratil všechny doklady a klíče a my se neměli kam z porodnice vrátit a navíc ani čím, protože klíče od auta byly taky v čudu....:-D byla to fakt sranda a myslim, že provinilejší výraz, než když mi tu "radostnou" zprávu oznamoval ještě neměl. Já na to strašně ráda vzpomínám, protože mě to bylo v tu chvíli tak všechno jedno...byla jsem ráda, že to mám všechno za sebou, že mám nádhernýho syna a úžasnýho přítele, že mi přišlo komický jak je z toho můj přítel úplně zhroucenej...:-D
 Novotňásci 


Re: Náhodou, prima článek 

(22.5.2008 19:54:00)
S manželem jsme se pobavili.Byl se mnou u dvou ze tří porodů.(ten poslední by stejně nestihnul) Díky tomu jsem první porod přežila.Nevím nevím co by se mnou ti nedoukové v českobudějovické porodnici vyvedli bez jeho přítomnosti.
 Hanča 
  • 

poslušný tatínek 

(22.5.2008 14:23:26)
"Ještě si ale nedovedu představit, že bych jako poslušný tatínek před sebou tlačil kočárek"

Co je tak strašnýho na tom tlačit před sebou kočárek s vlastním dítětem??? Autor tedy zřejmě zastává názor, že kočárek před sebou tlačí pouze tatínek poslušný, tj. tatínek podpantoflák??? Ach jo, doufám, že takových budoucích tatínků není moc.
 helena 6 
  • 

To manžel je dranďák 

(22.5.2008 14:36:39)
Koupil si v podstatě kočárek, jaký se mu líbil, takže se chlubí - nevím jestli víc kočárem, nebo dítkem, ale co na tom.. :-)
 zuni 


Re: To manžel je dranďák 

(23.5.2008 9:24:50)
já teda zatím nic nečekám, ale už lákám manžela i na šátek. Zdá se, že je tomu nakloněn, pokud mímo uvážu. :-)
 Radka,David10/05+Gabča11/07 


Re: To manžel je dranďák 

(23.5.2008 9:38:22)
Jen doporučuji,
manžel malou nosil už od prvního týdne a jak se s ní naparoval a pyšnil, pak když jsme šli společně ven byla bitka, kdo ji ponese :-D

Malá měla 14 dnů a už jsme chodili na dlouhé procházky do lese spolu s naším starším dítkem a pesanem, ve sněhu, zimě..

Manžel si to moc si to chválí, tu blízkost, kontakt.

Tak do toho, nenechat se odradit neúspěchem při vázání v začátcích, přece jen to chce trochu cviku. Odměna za píli a vtrvalost je obrovská a nedocenitelná.

 kitina 


Re: poslušný tatínek 

(30.5.2008 23:55:35)
"Ještě si ale nedovedu představit, že bych jako poslušný tatínek před sebou tlačil kočárek"
tato věta ale může taky znamenat že není na otcovství ještě připraven co je na tom jako k nepochopení
 kitina 


Re: poslušný tatínek 

(30.5.2008 23:58:43)
pardon já se překliklaRv
 kitina 


Re: poslušný tatínek 

(31.5.2008 0:00:03)
"Ještě si ale nedovedu představit, že bych jako poslušný tatínek před sebou tlačil kočárek"
tato věta ale může taky znamenat že není na otcovství ještě připraven co je na tom jako k nepochopení
 kitina 


Re: poslušný tatínek 

(30.5.2008 23:59:17)
"Ještě si ale nedovedu představit, že bych jako poslušný tatínek před sebou tlačil kočárek"
tato věta ale může taky znamenat že není na otcovství ještě připraven co je na tom jako k nepochopení
 Perlorodka 


Neberte to tak vážně :o) 

(22.5.2008 14:45:58)
Holky vy jste na ty chlapy ňáký nabroušený.. Jednou za čas pohled z druhý strany a trochu nadsázky neuškodí..
 market 
  • 

Re: Neberte to tak vážně :o) 

(22.5.2008 14:48:31)
Naprosto s tebou souhlasim...;-)
 gambita 


Re: Neberte to tak vážně :o) 

(22.5.2008 15:01:37)
Presne tak! Myslim si, ze clanku o porodu z pohledu zeny tu bylo dost (obcas se mi zda, ze cim hororovejsi, tim vice ma ohlasu). Ja jsem se zasmala a take si vzpomnela na muj porod. Z vetsi casti jsem ho prozila doma, kde jsme s pritelem mezi kontrakcemi hrali piskvorky a dokonce jsem se ladovala rybou a hranolkama a zajidala to zmrzlinou (jinak nejsem fanda nezdraveho jidla)....
Pritel z toho v nemocnici byl tak vyprdlej, ze misto toho, aby me nejak originalne slovne motivoval, tak akorat opakoval to, co rikala PA... Katka
 Markéta, syn 6 l. 
  • 

Re: Neberte to tak vážně :o) 

(22.5.2008 16:51:22)
Tak teď jsi mi připomněla, jak jsem se před odjezdem do porodnice nacpala, protože mě čekala dlouhá noc plná těžké práce, a pak jsem blila cestou do prodnice v autě a pak ještě několikrát v porodnici. Příště už to neudělám.
 gambita 


Re: Neberte to tak vážně :o) 

(22.5.2008 17:35:32)
Tak ted jsem se od srdce zasmala! Dovedu si to predstavit.... My jeli do porodnice taxikem, ktereho jsem musela objednat mezi kontrakcemi ja, pritel neumi moc anglicky(z cehoz vypliva, ze bydlime v Anglii), a radsi jsem taxikarovi nerekla, ze rodim. Poradila mi to takhle PA, prej by jinak zadny neprijel...mela jsem to na posledni chvili, v 11 vecer jsme vyjizdeli, v 12.30 se mala narodila. Jo, jeste k tomu jidlu....PA mi po prijezdu do porodnice hned nabidla caj s mlikem....to jsem se fakt musela smat....typicky anglicke!!!
 Linda 
  • 

Re: Neberte to tak vážně :o) 

(22.5.2008 18:06:26)
Tak to jsme na tom stejně :-) Proč sakra zrovna tohle člověku neřeknou??? :-)
 Zdenka 
  • 

Re: Neberte to tak vážně :o) 

(23.5.2008 0:23:54)
To máš jedno :-) Já jsem večeřela asi 3 hodiny před začátkem kontrakcí, čili v době kdy jsem blila, to už bylo nějakých 7-8 hodin po jídle. Naopak když někdo rodí 2 dny a v porodnici mu jídlo zakazujou, tak se nadlábnout před odjezdem může být docela praktické.
 Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 


Re: Neberte to tak vážně :o) 

(25.5.2008 22:11:14)
Jo tak to já jsem se k druhému porodu také pěkně nadlábla. Ale zůstalo všechno tam, kde má být :-).
 Ditasa,dva kluci 00+07 
  • 

Re: Neberte to tak vážně :o) 

(22.5.2008 17:51:00)
Pěkný a vtipný.Chcete to trošku být nad věcí a hned neodsuzovat.Každý děláme něco jiného a pak z toho vznikají kouzelné okamžiky na které budem dlouho vzpomínat a pak ty o kterých budem dlouho s nadsázkou vyprávět.
 Iw 
  • 

Re: Neberte to tak vážně :o) 

(26.5.2008 10:25:32)
Mám na to stejný názor.
Dle mě byl článek vtipný a lehká nadsázka nemůže nikoho urazit.
Samozřejmě, že pro ženu je porod nepříjemná záležitost,ale ti chlapi na tom taky nejsou zrovna růžově. Nic je sice nebolí, to je pravda,ale jak už tady v jednom komentáři padlo, tak bezmoc a sdílení bolesti s partnerkou s nima taky udělá své..
A z toho, že partner jde v měsíci před termínem popít, bych také neděla drama, prostě se stane.. Opravdu nemohl vědět, že "to" na jeho partnerku zrovna přijde a věřte že ho bude dost mrzet, že své první dítě "pomáhal" přivést na svět s opičkou na rameni... :o)
Takže žádný stres, úsměv na rtu a hlavně více smyslu pro humor... :o)
 nadi, dvě děvčátka 
  • 

neberte se tak vážně 

(22.5.2008 15:57:11)
Neberte se tak vážně, trocha chlapský pohody mi přijde fajn...a pro ty největší slepice mám vzkaz, že kdyby naše malý mimi můj milý nezapil, snad by ani nebyl chlap.
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Re: neberte se tak vážně - je to tak 

(22.5.2008 16:15:23)
Jo, souhlas. A ta opice k tomu patří, já vždycky manžela v podstatě až litovala, chodil za mnou do porodnice a byl zelený jak sedma.Musí se to zapít s kolegy z práce, s kamarádama, se sousedama, s rodinou...Je to docela šichta :)
 helena 6 
  • 

Re: neberte se tak vážně - je to tak 

(22.5.2008 16:27:28)
A pak že to chlapi po porodu nemají těžké!!! :-):-):-)
 MSteflova 


Re: neberte se tak vážně - je to tak 

(22.5.2008 16:45:41)
Katko a byl manžel u porodu? Většina našich známých u porodu svých dětí byla a je fakt, že se pak na nějakou velkou pařbu necítili. Často to slavili až dodatečně, ale myslím, že nikdo nebyl opravdu našrot. Nesouvisí to spolu?
Přítel po narození naší dcery nejprve půl dne prospal a další 2 dny nemluvil :-) I pro ty chlapy je to asi opravdu velký emocionální zážitek. A právě proto často slýchám od známých: "Nemohl bych jen tak kalit a nechat svou ženu, ať si to vyžere sama". Nic proti oslavám, ale tohle mi přijde docela pěkné... Taky bych se asi neodvázala, kdyby přítel trpěl ve špitále, nechala bych si to na později.
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Re: neberte se tak vážně - je to tak 

(22.5.2008 16:56:46)
Byl u obou porodů, pochoval, popsal mimino, vyfotil, rozeslal sms. Odešel,samozřejmě se trochu vyspal, ale pak postupně v průběhu ca 3 dnů pařil s kamarády, kolegy, rodinou... V té době jsem přece už netrpěla. Co vím, tak takhle zhruba to probíhalo u spousty lidí. Pokud tvůj muž 2 dny nemluvil, tak je zkrátka asi citlivější povaha.Pokud tedy bylo s tebou a mimčem vše v pořádku...
 MSteflova 


Re: neberte se tak vážně - je to tak 

(22.5.2008 17:10:39)
Ne, on toho celkově moc nenamluví. To si jen tchýně stěžovala, že jim nic neřekl a vše z něj museli páčit.
Následující dny už chodil do práce, kam jezdil autem, takže už na nějaké monstr pitky nedošlo.
Jinak si to vynahrazuje celkem často, jak se blíží léto, rozšoupne se u grilování ;-)
 MSteflova 


Re: neberte se tak vážně - je to tak 

(22.5.2008 17:21:27)
Ale spíš jsem to myslela tak, že u těch dodatečných oslav ty následky nebývají tak drsné. Chlap přijde z porodnice jak po šichtě, pokud se to nepovede zrovna na víkend, tak se hromadně slaví až ten další víkend, aby se mohlo zúčastnit co nejvíc lidí...takhle alespoň zapíjel švára - 10 dní po narození syna.
A pak znám chlápka, co začal pít, sotva ženu odvezl do porodnice. Ještě ani nevěděl, co má a už byl v limbu. Jeho žena porodila až téměř po oslavě. To jsem tím myslela a celkem to nechápu.
 Hana 
  • 

Re: neberte se tak vážně - je to tak 

(22.5.2008 17:34:09)
Já jsem se po skvělém porodu do vody osprchovala studenou vodou a oblékla se do svých domácích šatů. Manžel se zatím taky v domácím vyvaloval v manželské posteli na našem nadstandardním pokoji spolu s naším novorozeným děťátkem. Oba jsem jej obdivovali a byli rádi, že jsme všichni tři spolu. V noci jsme spali na manželské posteli a miminko spalo mezi námi, hodně jsme si to užívali, nikod nás nerozdělil. Přála bych si, aby v tomto citlivém období mohli tatínkové opravdu být se svými novorozenými dětmi, ne k nim jen chodit na návštěvy. Na oslavy a pití je vždycky času dost.
 SnowWhite 


Re: neberte se tak vážně 

(22.5.2008 17:37:21)
Přímo mi to bereš z úst :-). Fascinována jsem tím jak i kvůli nicotnosti jsou zde připraveny šiky ublížených slepic=bojovnic za ženská práva, přesto, že není co obhajovat.... Proč proboha nenahlédnout na "druhou stranu" - bylo to celkem vtipný a navíc jistě každej chlap to prožívá jinak. Zapíjení dítěte mi připadá jako tradice a nevidím důvod, proč neoslavit. A je přece jedno zda hned přímo z porodního sálu nebo následně v dalších dnech. Co je komu do toho a proč hned litovat? A ten příspěvek o "sežraným občerstvení" mi připadá taky vtipnej. Můj muž u porodů byl, poprvé nefotil až druhý den, podruhé fotil hned po narození mimi, na fotkách nic "závadného" není. Ovšem zde hned vzniká představa doširoka roztažených nohou, všude krev a hrůza zatímco necitlivý budoucí otec neví, zda dřív fotit nebo se ožrat....Tak to přece není! Milé dámy použiji výraz, který obvykle není k použití na veřejnosti ale perfektně sedí: Připadáte mi poněkud přepíčené.~j~
 MSteflova 


Re: neberte se tak vážně 

(22.5.2008 17:43:14)
Snow White, u nás v porodnici je natáčení porodu zakázáno - rozhodnutí primáře. Před samotným porodem ano, po porodu též.
 SnowWhite 


Re: neberte se tak vážně 

(23.5.2008 16:11:53)
No musím uznat, že natáčení nás ani nenapadlo a navíc bych fakt asi nebyla potěšena vidět se v reálu - bez jakýchkoliv příkras jak tam svolávám všechny svaté a posílám manžela do horoucích pekel a slibuji si, že to už bylo naspoledy! Tak teď doufám, že to bude naposledy už potřetí a definitivně :-). Mě občas stačí vidět záznam svatby :-), natož zrodu mých dcer.
Ale o natáčení jsem nemluvila a pravidla budou asi všude lehce jiná. Navíc mám pocit, že jen opravdu otrlý nebo zmatený otec by namířil kameru na inkriminovaná místa a točil - ale proti gustu žádný dišputát. Já ovšem pokud bych něco podobného zahlédla, tak asi spáchám dobrovolně teď před porodem sebevraždu :-).
 gambita 


Re: neberte se tak vážně 

(22.5.2008 17:43:35)
Skvely vyraz!! Nejspis ho take zacnu pouzivat. A pridavam jeden, ktery se zase pouziva u nas.....nektere damy tu "melou hovna"!
 The Marta 74 


Re: neberte se tak vážně 

(22.5.2008 22:10:38)
R^
 The Marta 74 


Pobavila jsem se 

(22.5.2008 22:16:03)
Článek se mi moc líbil, dobře jsem se pobavila...Opravdu si nemyslím, že každý musí bát nadšený a prožívat to tak, jak si my ženy přejeme. Oni jsou prostě jiní a tento článek to opravdu mile ukazuje.
 jana , syn 5let a dcerka 1rok 
  • 

Re: neberte se tak vážně 

(2.6.2008 23:22:57)
To že je chlap poznáte podle toho že se dokáže ožrat? No to snad ne! Ožrat se dokáže každý puberťák, chlap by se hlavně měl dokázat postarat nejen o sebe ale i o své blízké, nemyslíte?
 10.5Libik12 


Re: neberte se tak vážně 

(2.6.2008 23:27:11)
Ale takto narážka nestála, ta skrývala to, že místní kolorit velí zapít děcko, je to náhodou pěkná tradice.
 Ledule 


:o)) 

(22.5.2008 20:22:56)
Docela príma článek.

Můj manžel po narození naší dcery slavil 4 dny v kuse. Za mnou do porodnice ho museli vozit a vypadal den ze dne hůř. Nakonec byl rád, že už jdeme domů.

Po narození našeho syna to bylo o chloupek lepší. Slavil jen večer, takže do porodnice za námi se dopravil sám. Chudák ani neměl čas si doma zatopit a tak měl v baráku něco okolo 15 stupňů. Ještě, když jsme se vrátily domů s prckem byla doma pořádná kosa, a tak jsme radši jeli k mým rodičům. Než bude náš dům obyvatelný i jinak než ve třech svetrech :o)) Nejdřív jsem myslela, že manžela zabiju, ale teď se tomu smějeme.
 Gabča, Adélka 12/02 


Re: :o)) 

(22.5.2008 21:48:42)
Taky ráda vzpomínám na situaci, kdy jsem myslela že ho zabiju. V průběhu porodu si odskakoval zapálit a pak když šlo do finiše a já byla spocená až na nevím kde, mi můj milý začal dělat vánek - foukal mi za krk tím kuřáckým dechem. Jsem nekuřák a toto mě fakt dostalo. Chvíli jsem zapoměla že rodím a přemýšlela, jak mu říct, aby na mě nefuněl ten popelníkový výpar a přesto se ho nedotknout.
 Luca 
  • 

No je to na hraně 

(23.5.2008 0:54:03)
No je to na hraně, sice sranda, ale fakt až potom, co máte porod dlooouho za sebou.
 SnowWhite 


Re: No je to na hraně 

(23.5.2008 16:22:08)
Prdlajs na hraně, vsadím se, že si to chudák vůbec neuvědomil a naopak chtěl pomoci :-).
Při prvním porodu mi byl manžel oporou (tím, že byl se mnou) ale já byla stejně vděčná PA, že tam je i ona a ví co bude následovat. Při druhém už byl mazák a snažil se seč mohl, já ale asi nemám tolik jemnocitu, abych přemýšlela, jak se ho nedotknout, takže jsem ho v jedné "vtipné situaci" sejmula na tři doby. Já si zařvala z plna hrdla, on na to nic, protože věděl, že je to jen ventil na přepuštění tlaku neboť už nevím kudy kam....no a dnes se tomu smějeme. Chlapi jsou vesměs strašně snaživí, ale v takto vypjatých situacích, kdy sami netuší co se děje, jsou to prostě hňupi :-)....ale oni za to nemohou, takže proč jim neodpustit. Stejně je na to ta ženská ve finále sama, tak co? Já byla ráda, že si mohu ulevit, pan doktor to okomentoval, že mám hubu nevymáchanou a tudíž je vidět, že mi nic není a manžel byl rád, že se bavíme o něčem jiném místo abych kvílela, že je mi zle....Takže celkem pohodová situace
 Luca 
  • 

Re: No je to na hraně 

(23.5.2008 23:37:51)
Ono možná i jde o to , jaký byl porod, při prvním jsme byli s manželem úplně KO oba, teda i psychicky, takže bych se moc divila, kdyby si manžel dělal pak takové šoufky. Ale při druhém je pravda, že ironické fórky padaly vzápětí, protože to bylo nesrovnatelně jednodušší.
Rozhodně si nemyslím, že prudké a rozhořčené reakce píšou slepice (někdo to tu tak formuloval), nevíš, co kdo prožíval.
No každopádně mám pocit, že dnes ubývá tupých křupanů, kteří si své chlapáctví umí dokázat pouze tím, že se zkárujou a všude o tom mluví (což ale nechci hodnotit autora, neboť ho neznám).
 SnowWhite 


Re: No je to na hraně 

(24.5.2008 7:51:12)
No o to jde určitě, ale já jsem oba porody měla dost příšerný. První, tam se dcerka nakonec začala dusit, takže konec byl dost dramatický, druhý celkově horší než ten první. Už jsem to tu kdysi popisovala a myslím, že to sem nepatří, ale i v situaci, kdy nám nebylo rozhodně mě ne úplně hej, se dá leccos pochopit. Já jsem přesvědčená, že rozhořčené názory jsem naopak píšou slepice, které sebe i své těhotenství, porod, následně mateřství berou smrtelně vážně a běda, jak by se mohly ve své pozici neotřesitelné matky cítit uražené :-)
Článek mi naopak přišel úsměvný a spíše jsem čekala reakce typu, "co provedl ten můj". No nic
 Luca 
  • 

takové nemusím 

(24.5.2008 22:49:35)
No každý podle svého gusta, já teda tyhle týpky, co si tímhle postojem dokuzujou jací jsou frajeři, fakt nemusím. Ale nic ve zlým, hlavně ať se vždycky najdou k sobě ti lidi, co si pasujou.
 SnowWhite 


Re: takové nemusím 

(25.5.2008 22:10:08)
Nedá mi to a přece jen se zeptám "kdo si jak (který týpek" dokazuje, že je frajer? Jsi totálně mimo. Já zase nemusím ty, co si nevidí do huby, jak jsou smrtelně vážné a zaměřené sebestředně pouze na sebe. Ale to neznamená, že se budu navážet i do ostatních výtkami typu "hlavně ať se dají dohromady podobné typy" Co tím chceš říct? Že protože jsme schopny pochopit a nebo se alespoň pokusit vcítit do pohledu z druhé strany, tak jsme taktéž stejné "frajerky" ? Nebo co vlastně?
 Luca 
  • 

takové nemusím 

(25.5.2008 22:51:58)
Ale ne, to fakt špatně chápeš, ono to přes mail tak může bez intonace vyznít. Ve skutečnosti si OPRAVDU myslím, že je štěstí, když se k sobě najdou lidi, co si rozumí, ať si žijí po svém, hlavně ať to vyhovuje jim. Ale prostě MI by ten chlápek moc sympatický asi nebyl, třeba výraz - poslušný tatínek s kočárkem. Ale někomu třeba zas jo.
 SnowWhite 


Re: takové nemusím 

(26.5.2008 11:49:18)
Beru argument, že tobě by nesedl. Já nevím, jestli by mi sedl nebo ne, protože ani ze článku nepoznáš jaký je a každá z nás po přečtení si vytvoří jakýsi typový pohled.... Jasně. Ale co je špatného na výrazu poslušný tatínek...jedná se dle mého o nadsázku, popis situace apod. Nechme toho, protože je to o slovíčkaření a hlavně o subjektivních pocitech a to přes email nemá smysl, uznávám.
 mechova 


článek mě pobavil 

(22.5.2008 22:35:52)
ale není nad osobní zkušenost...můj muž "tvrďák" to před kamarády určitě popisuje obdobně, ale slzy v jeho očích...bylo to druhé nejhezčí co jsem po porodu viděla :o)
 Radka,David10/05+Gabča11/07 


Ženské, co od těch chlapů vlastně chcete??? 

(23.5.2008 0:58:10)
Bezva čtení,
nasmála jsme se, článek mě pobavil, je fajn si to takhle přečíst z "druhé strany". Chlapi jsou prostě jiní, nemají ženský mozek, myslí a jednají jinak.

Tak nějak mi to příjde od Vás ženské prudilky trochu jednostranné, že by nás jako chlapi měli chápat, být nám k vůli, chovat se tak, jak by jsme chtěly my, dělat věci podle našich představ..jen pro to, že jsme ženské, že si to neustále vynucujeme a vymáháme??? I oni snad by měli dostát našemu pochopení, že jsou prostě jiní než my a na věci mají jiný názor a měly by jsme je nechat trochu dýchat, což? Co po nich vlastně chcete, aby byly prodloužením Vašeho mozku nebo samostatně myslící a jednající bytosti??

Mno, každý podle svojí volby a gusta

Moje historka k dobru je, že my měli svatbu 3 týdny před termínem narození našeho prvního dítka a ono vykouklo na svět cca 15 dodin po oddání. Takže manžel "rodil" ještě ve svatebním, s kytičkou v kapsičce a pořádnou opicí :-DD
Některé časové úseky jsem mu musela převyprávět neboť má trochu temno, ale byla legrace a se smíchem na ten náš "porod ve snách" vzpomínáme. Moc mi na sále pomohl právě tím, že byl veselý a dělal blbinky, bavil sestry (tím nemyslím, že by byl úplně mimo, blábolil a pod, prostě měl dobrou náladu, jak by ne, když se mu právě rodil syn).

U porodu druhého dítka byl střízlivý, veselý a blný blbinek a úsměvů byl taky. "Rodila" mě PA-studentka, tak se ji trochu klepaly ruce, neb jsem byla její první porod. Manžel ji povzbuzoval, snažil se jí rozptýlit, aby nebyla tak "sevřená a roztřesená", pak od nás dostala obr bomboniérku a hubičku od manžela. On byl prostě skvělý podruhé, teď si na to aspoň vzpomíná v celém rozsahu. A ona studenta jistě též, neb se po porodu celá bledá odebrala na balkón....

Mám raději úsměv a nadhled, než vážnou tvář, a zrovna v okamžiku tak radostném, jakým jistě narození dítětě jistě je, to platí dvojnásob.
 10.5Libik12 


Re: Ženské, co od těch chlapů vlastně chcete??? 

(23.5.2008 8:16:45)
To je hezký příspěvek a dobrá svatební noc:)
 1.3Magráta13 


Naše pařba 

(23.5.2008 8:50:31)
Připomělo mi to, jak se narodila naše první dcera.
Manžel u porodu byl, je taková nátura, že na sobě nedá nic moc znát, moc o našem soukromí nemluví ani s kamarády.
Dcera se narodila zrovna v době, kdy zbytek naší party byl na letním táboře, kde dělali vedoucí. Manžel tam druhý den jel a tu následnou celonoční pařbu jsme měli dokonce natočenou na kameru. Kdyby chlastal před porodem, fakt bych byla naštvaná. protože mám prostě pocit, že by chlap měl v tom období dávat na ženskou pozor a být po ruce. Tohle ale bylo roztomilé. Jak se všichni radovali. bylo to takové spontální, milé. A všechno dovršila kamarádka, která mi vyprávěla, jak manžel přijel se slzama v očích a povídal, jak jsme hrozně statečná, že jsem to všechno vydržela. Toho bych se od něj nikdy nenadála.

U nyní očekávaného druhého dítka už taková spontálnost zřejmě nebude. Manžel bude mít na starost dceru, takže oslava se bude muset odložit.
Jinak pít na zdraví miminku je přímo povinnost. Ovšem, vyžaduju, aby si chlap vzal aspoň na druhý den dovolenou a nešel "rovnou" do práce. potřebuju ho přece zdravýho :-D

Jo a ještě. U nás na vesnici se spousta věcí řeší tak nějak "kolektivně". Takže i narození prvního dítěte prožívala celá naše ulice a maminka druhý den obcházela ves a každýmu referovala, že "už máme tu vnučku" ;):-D
 Jane 
  • 

Re: Ženské, co od těch chlapů vlastně chcete??? 

(23.5.2008 12:06:13)
No, já spíš než přítomnost u porodu (kde jsem manžela nijak zvlášť moc nevnímala a "používala" jsem ho spíš jako zvonek na přivolání sestry (mmch ten zvonek tam nebyl a chlapi nesměli z těch porodních boxů vystrčit nos - blbé, že) by mi pčišla užitečná péče o ženu těhuli v devátým měsíci - jenžeto je u nás utopie. Docela by mi pomohlo, kdyby vytřel nebo vyluxoval, pověsil mi prádlo, namasíroval mi záda atp. Připadám si jak matka samoživitelka. Jediný co umí je chodit a nadávat, jaký je tu bordel - ale už ho nezajímá, že ty věci jednoduše nemám kam dát, protože máme malou skříň a ty slibované police apod. už čtvrtým rokem čekají na svou realizaci. Tak jsem se rozhodla, že se hned po porodu naučím zacházet s vrtačkou, hoblovkou a pod., jinak se asi nedočkám. Celkově mi porod přijde jako nespravedlivý - ženská to "oddře" a chlap slízne smetanu a ještě má pocit, jak byl ten porod "lehkej". No nic, jdu uklidit ten svinčík tady.
 Luca 
  • 

Re: Ženské, co od těch chlapů vlastně chcete??? 

(23.5.2008 23:46:50)
Ano, přesně jsi na to kápla! Chci aby byl vnímavý, milý, vstřícný, chápavý, splnil mi co mi na očích vidí, podporoval mě, pomáhal mi, i psychicky, byl mou spřízněnou duší, navíc vypadal dobře, no byla by to fakt paráda! A navíc by mi v tom případě nedělalo problém mu stejnou měrou oplácet :o)
 Jíťa 
  • 

Re: Ženské, co od těch chlapů vlastně chcete??? 

(25.5.2008 22:04:02)
není toho zrovna málo. Nakolik jsi ty chápavá vůči němu? Píšeš, že bys mu poskytla to samé, co požaduješ. Ale je to skutečně to, co on by od tebe na oplátku chtěl? Nenapadlo tě, že by mohl chtít něco trochu jiného. Nebo, že jeho představa pojmů být "vnímavý, milý, vstřícný, chápavý, splnil mi co mi na očích vidí, podporoval mě, pomáhal mi, i psychicky, byl mou spřízněnou duší" se může lišit od té tvé?
 SnowWhite 


Re: Ženské, co od těch chlapů vlastně chcete??? 

(25.5.2008 22:13:23)
No přesně to mě napadá :-). Navíc ještě přidám, že by mě moc zajímalo, co vlastně Luco nabízíš ty? Jsi tak úžasná, že si z tebe vůbec někdo chce rovnou sednout na prdel? Ruku na srdce :-)
 Luca 
  • 

parodie 

(25.5.2008 22:37:37)
Ale jasně že nejsem krasomila inteligentní dokonalá, byla to nadsázka, není mi 20, s manžou jsme spolu 16 let, tak fakt vím, že takový chlap, ale ani ženská neexistují. Ale stejně by to byla paráda, aspoň 1 den!
 SnowWhite 


Re: parodie 

(26.5.2008 11:50:48)
Pokud jsme v rovině snění, OK. Já už jsem patrně moc velký cynik :-)
 M+4 
  • 

Pro tatínky čekatele 

(23.5.2008 12:04:54)
Našemu tatínkovi se napoprvé moc nechtělo. Ukecala jsem ho. Velmi mi pomohl. A byl nadšený. Napodruhé si vzal dovolenou již několik dní předem, aby to náhodou neprošvihl. A pomáhal mě ještě víc. Napotřetí jsem jeho uklidňující pomoc potřebovala nejvíce, odměnou mu bylo, že zažil bezproblémové narození dvojčátek. Na moje přání fotil vždy až po narození, ty fotky jsou opravdu kouzelné. Po narození dvojčátek jsem si také půjčila foťák a vyfotila tatínka. K té fotce by se hodil název "nejšťastnější člověk na světě". Tatínkové, nenechte si to utéct:-))
 M+4 
  • 

Pro tatínky čekatele 

(23.5.2008 12:06:10)
Našemu tatínkovi se napoprvé moc nechtělo. Ukecala jsem ho. Velmi mi pomohl. A byl nadšený. Napodruhé si vzal dovolenou již několik dní předem, aby to náhodou neprošvihl. A pomáhal mě ještě víc. Napotřetí jsem jeho uklidňující pomoc potřebovala nejvíce, odměnou mu bylo, že zažil bezproblémové narození dvojčátek. Na moje přání fotil vždy až po narození, ty fotky jsou opravdu kouzelné. Po narození dvojčátek jsem si také půjčila foťák a vyfotila tatínka. K té fotce by se hodil název "nejšťastnější člověk na světě". Tatínkové, nenechte si to utéct:-))
 Vamp 
  • 

divné 

(24.5.2008 9:21:16)
Můj manža asi není "normální" chlap - k porodu chtěl jít,ale rodila jsem císařem - i tak by se nejradši nacpal na operační sál,mimčo pyšně fotil hned po narození,a vůbec se neopil,neboť byl z celé věci úplně rozhozen - a je dosud,proto hrdě tlačí kočárek atd.Myslím,že pisatel článku je každopádně příliš mladý a pro otcovství očividně nezralý.No - na každého jednou dojde,a pak se sám bude divit,co to psal....
 marcia 


Starat se o dite je ponizujici? 

(24.5.2008 11:13:13)
Nechapu vyraz "poslusny tatinek", jako by vezt kocarek s ditetem bylo nejake ponizeni, kteremu se chlapak poslusne podrobuje. Co treba "pysny tatinek"?
Jinak clanek neni spatny, je fajn, ze autor je schopen vyjadrit sve emoce, uz to je krok vpred.
 Jana Burešová 


Můj muž to bral takto... 

(24.5.2008 13:29:42)
Nic neřešil, alespoň o tom nevím, ale jak ho znám NIKDY by si nenechal ujít nic takto důležitého. Řídí se heslem: "Co zvládne moje žena, zvládnu já určitě taky." :-). Někdy je to vlastnost na zabití, ale u porodu se to hodilo. Bez něj bych se tam v tom cizím prostředí asi bála (co a kdo s vámi bude dělat a tak), ale s ním to bylo v pohodě. Jo a ještě není nad to poslouchat, jak mi láskyplně po tisící popisuje (většinou když má náladičku) jak se krásně synáček koukal, když se narodil. Tvrdí, že i když není porod nic moc, tak přežít se dá,:-) no já být chlap, tak to tvrdím taky. Jo a k ničemu se to přirovnat nedá. Ale je to poprvé. Poprvé co je ten človíček na světě a má u sebe mámu a tátu.
 Jana Burešová 


Re: ještě něco... 

(24.5.2008 13:37:43)
ještě dodám, fotečky miminka z porodního sálu máme, ale až když už bylo po všem. Vyfotit mě u porodu - určitě bych ho přerazila. O "porodního průzkumníka" bych určitě nestála.
A naše památná věta z porodního sálu:
Tatínek měl čerstvě narozeného syna asi 20 minut v náručí, já ležela a paní doktorka poctivě zašívala...
Manžel už očividně nevěděl jak si stoupnout, bolela ho záda a bál se to miminečko na rukách nějak přendávat, aby ho snad neupustil. Já se s úsměvem ptám? Co se děje? A on odpovídá: "Moc se nesměj, až si ho pochováš a zjistíš jak je těžkej, tak se budeš divit!" Směju se tomu doteď - syn měl sice 4,15 kg, ale miláčku hádej, kdo ho do té doby nosil? :-)
 Jana, syn 2,5 roku 
  • 

pán je vtipnej 

(24.5.2008 14:00:44)
ta rádoby vtipnost je nesnesitelná, a ty "rekvizity" - fotbal, hospoda, první sex. no fakt jak z prci prci prciček
 Gabča, Adélka 12/02 


Re: pán je vtipnej 

(24.5.2008 23:06:00)
já mám lidi s nadsázkou ráda i když je někdy ostřejší než tento článek. Mě se článek líbil. Ale každý jseme z jiného těsta - jinak by život byl na mašli - s kým bychom se hádali :-D
 Kolemjdoucí 
  • 

Je mi líto jeho ženský 

(25.5.2008 23:30:42)
Jako chlap k tomuhle článku můžu jen dodat, že je mi líto ženský, která má takovýho sobce co napsal tenhle článek. A jestli to mělo být vtipný, tak mě to teda nepřišlo.
 10.5Libik12 


Re: Je mi líto jeho ženský 

(25.5.2008 23:41:22)
to je legrační pokus o transexualitu, MILÁ kolemjdoucí:)

Článek je vtipnej a je o chlapovi, co je připraven prožít porod s partnerkou.
 Kohnova 
  • 

Re: Je mi líto jeho ženský 

(26.5.2008 0:01:18)
Libik: sice jsem pochopila, ze to je mysleno vtipne, ale pripada mi to takovy nejaky hloupoucky a krecovity vic, nez zabavny. Ale vnuklo mi to jednu myslenku, ze jsem se vlastne sveho chlapa nikdy nezeptala, jestli se nekdy, kdyz se nam narodilo mimino, ozral. Mam pocit ze ne a pritom neni abstinent.
 10.5Libik12 


Re: Je mi líto jeho ženský 

(26.5.2008 0:11:00)
Kohnová, nazdar.
Já netvrdím, že je to literární skvost. Ale i já mám občas problém (jako dojaté rodičky v diskusi) s tím, že vyžaduji nejen čin, ale i názor na něj:), já kočka tolerantní:). Tenhle hoch se rozením v tandemu vážně zaobírá a určitě se mu nebude vyhýbat.

Jinak já jsem z ranku tradičních pospolitostí, kde se dítě zapíjí. Ovšem můj manžel svoji jedinou dceru nezapil, neboť nestíhal pracovní záležitosti:), alespoň, že do tý porodnice dorazil.

Jinak já jsem stará škola a rodím sólo, takže mi líčení prožitků v duelu trochu uniká, zvlášť ve vazbě na kvalitu vztahu a rodičovství:)
 není není 


Štěpán: Jen se mi tu nepoperte!!! 

(26.5.2008 7:42:00)
Zdravím všechny,

v prvé řadě díky všem, co si článek přečetli až do konce (dokonce i té jedné transexuální kolemjdoucí). A hned v té druhé - příběhy jsou jen volně založné na pravdě, jeden z nich dokonce vůbec. Ale je zajímavé číst Vaše názory a hlavně příhody. Ale některé teorie jsou opravdu zajímavé.

Já nebudu jiný než poslušný tatínek!!! Protže vše poslušně podřídím své rodině!!! (viz. jedna zajímavá teorie)

Mějte se krásně a zase někdy.
prcičkovský, poslušný, rádoby vtipný - Štěpán
~s~
 SnowWhite 


Re: Štěpán: Jen se mi tu nepoperte!!! 

(26.5.2008 11:59:28)
Milý Štěpáne, neboj. Nepoperem se. To bys musel rozpoutat úplně jiné peklo, například tvrzením proti/pro přirozenému porodu, kojení/nekojení apod. Tvůj pohled byl fajn, naopak jsem si v souvislosti vzpomněla spolu s kamarádkami na všechny ty příšernosti, co se na nás chlapi dopustili...a taky jak jsme jim to vrátily. Bylo to fajn, tak dík :-) I když to tak nevypadá, tak i zde na Rodině vládne jakási "kultura", která se vyznačuje jistými hranicemi - viz třeba z mého pohledu článek Vojtíšku, my tě chceme. Nenajdeš tam jinou než blahopřejnou reakci, neboť se to prostě nehodí, byť ne ve všech procentech s názory zde uváděnými člověk musí souhlasit.
 Radka 
  • 

Jiný pohled 

(26.5.2008 13:19:42)
Ten článek je celkem fajn - nebuďme na ty svoje mužský tak nabroušený, mají na to prostě jiný pohled. Hlavně jsou z toho víc vystrašení než my - my jsme na to už od přírody tak nějak připravené, 9 měsíců mimčo nosíme, žijeme s ním a vnitřně jsme připravené na porod. Jenže pro ně je to něco jiného, jsou z toho patřičně vyjukaní (taky jak někdo výše poznamenal díky spoustě filmů s omdlévajícími tatínky) a absolutně netuší, co je čeká. Můj muž z toho byl také v den porodu absolutně mimo, díky této "filmové" a kamarádské osvětě k porodu vůbec jít nechtěl, ale nakonec tak nějak shodou okolností se u porodu ocitl a byl mi velkou oporou - a i když ještě den před porodem byl hrůzou bez sebe, že by tam náhodou musel, dneska je naopak šťastný, že tam mohl být. Prostě jen nevěděl, co ho čeká - a věřte, že vystrašených je 99,9% z nich - tak na ně nebuďme tak zlé, vždyť díky nim můžeme na porod vzpomínat mnohem líp a občas na některé situace, které na porodním sále chlapi způsobí, dokonce i s úsměvem.
 Speedy 
  • 

Konečně názor chlapa! 

(26.5.2008 17:43:26)
Článek se mi moc líbí. Konečně názor chlapa, který je popsán přímočaře a jeho jazykem :-) Docela by mě zajímalo, jestli po porodu vlastního děťátka změkne a jeho cynizmus bude lehce obroušen zážitkem z otcovství. Těším se na nový článek "poté"! :-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.