| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jen tu nudli si už neutírám do rukávu

 Celkem 13 názorů.
 Martina, Dita 8m 
  • 

Talent 

(16.5.2006 9:08:38)
Je skvělé vidět, že ještě jsou lidé, kteří mají literární talent a cit pro slovo. Bohužel si poslední dobou v médiích musíme zvykat na mnohem horší průměr projevu, často i hrubky atd, až mi je z toho smutno. Ale tohle není ten případ.
Děkuji za nádherný článek.
 Benedictus 
  • 

Re: Talent 

(16.5.2006 9:47:21)
No nevím, je to věc názoru. Mně to naopak připadá jako taková kostrbatě napsaná slohovka. Některá spojení jsou hodně podivná, například "bohatýr zaržál". Autor si patrně myslí, že bohatýr je kůň. Nebo "digitál". To je digitální foťák, digitální přehrávač nebo digitální telefon?
Ale zážitek to musel být hezký.
 sweety 
  • 

slovíčkaření 

(16.5.2006 10:45:14)
myslím si, že pokud někdo poukazuje na nevhodná slovní spojení, tak by si měl dávat pozor hlavně na ta svá... digitální telefon podle mne zrovna není ideální :) a každý inteligentní čtenář jistě pochopí, že " digitál" jímž se chtěl dokumentovat let bude nejspíš fotoaparát...
 Janus Paulus 
  • 

Re: Re: Talent 

(17.5.2006 14:48:59)
Souhlasím s Benedictem. Bylo to rozvláčné a takové ... dětsky napsané. Prostě slohovka - sáhodlouhá souvětí která nemají pointu a paní učitelka před tabulí, která dětem tluče do hlavy, že ke každému podstatnému jménu patří minimálně dvě tři přídavná "na dokreslení atmosféry". Z většiny odstavců jsem měl sílu přečíst tak první tři řádky, pak už mi tu přeslazenou lyriku hlava nebrala a místo ní mi neodbytně vnucovala "Bla Bla Bla". Asi jako ekvivalent toho co očekávala ve zbytku odstavce.

Ale budiž, autor má zážitek a chtěl se o něj podělit. Když bude psát víc, tak se časem z těchto dětských obratů vypíše a začnou z něj padat texty hodné dospěláka ;-)
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Talent 

(17.5.2006 16:48:13)
To dost pochybuji, že se autor článku ze svých rozvláčných spojení vypíše, spíš naopak si v nich libuje, protože nemusím ani číst dál a hned podle nadpisu poznám pana Nágla.
Jinak vždy se u jeho článků s manželem nasmějeme, minimálně tři přídavná jména ke každému podtatnému jménu dodávají čarokrásně nepopsatelný nesmírně poeticky-plastický zážitek:-DDDDD
Je to zkrátka jeho barokně-pateticky přeplácané vnímání světa.
 Bobišek 
  • 

Děkuji 

(23.5.2006 11:50:33)
Díky za to, že i já jsem se mohla na chvíli odlepit ze země, zamávart vertuálními křídly a zalétat si mezi řádky a pracovními povinnostmi. Racio si dalo chvíli dvacet a moje emoce se vznášely jako pan Nágl nad rodným krajem. Víc takových zastavení ve všedním dni. A všem škarohlídům, kteří nedokážou vypnout mozek a kolébat se na něžných vlnách básnických obratů: nu, jen si užijte vaše racionální životy, nikdo vám je nebere. Je to sice škoda, ale to vy nevíte...
Hm, jdu si to užít ještě jednou... Pěněženku ani digitál nepotřebuju, Luboš mi to dá za jedno zamávání. Už stojí na Větrné hůrce a já máááááávááááámmm......
 Bobišek 
  • 

Děkuji 

(23.5.2006 11:50:57)
Díky za to, že i já jsem se mohla na chvíli odlepit ze země, zamávart virtuálními křídly a zalétat si mezi řádky a pracovními povinnostmi. Racio si dalo chvíli dvacet a moje emoce se vznášely jako pan Nágl nad rodným krajem. Víc takových zastavení ve všedním dni. A všem škarohlídům, kteří nedokážou vypnout mozek a kolébat se na něžných vlnách básnických obratů: nu, jen si užijte vaše racionální životy, nikdo vám je nebere. Je to sice škoda, ale to vy nevíte...
Hm, jdu si to užít ještě jednou... Pěněženku ani digitál nepotřebuju, Luboš mi to dá za jedno zamávání. Už stojí na Větrné hůrce a já máááááávááááámmm......
 Eliáška 


Moc hezké 

(16.5.2006 10:40:03)
Moc hezky napsané a krásný zážitek. Povzbudilo mě to a přidalo energie do dnešní práce.
 Lenka C. 
  • 

Re: Moc hezké 

(17.5.2006 9:19:33)
Souhlasím !!!!
Pane Nágle, pohladilo mne to u srdíčka a přijemně rozjelo dnešní den.
Škoda, že takových lidí s takovým přístupem k životu nemáme víc.
Děkuji Vám !!!!
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Díky 

(16.5.2006 11:55:10)
Dala bych to nejraději číst dětem před psaním slohovky. Aby si uvědomily, jak jinak zní, když se napíše, že "pilot přibrzdil", "pilot zpomalil" nebo "pilot přitáhl opratě". Děkuji moc Luboši Náglovi za to bohatství jazyka, i mně sice "zaržavši bohatýr" zrovna nezněl, ale chybami se člověk učí, že. Konec konců si Luboš nečiní nárok na spisovatele roku, jen pěkně popsal krásný zážitek. A postřeh, jak je tan náš svět vlastně maličký a nicotný a jak se často dohadujeme kvůli naprostým drobnostem. :-)))
Simča
 Clo 


dík za nevšední reportáž 

(16.5.2006 12:44:17)
Dík ta skvělé vyjádření (ne)obyčejných klukovských snů.
 Eva 
  • 

Díky moc za krásný článek 

(16.5.2006 23:27:01)
něco podobného jsem zažívala když jsem letěla v ,,Andule"abych si mohla skákočit padákem.Opravdu tam nahoře je člověk osvobozen,alespoň na chvíli,od obyčejných starostí.....Tam nahoře jste jen vy a docela jiný svět....
 Jitulka 


odpověď na příspěvek.... 

(17.5.2006 22:42:32)
moc hezký,také jsem přibližně tímto způsobem příšel k érům,(oba ,tedy já,táta a bracha tedy 3),jse se jeden čas potkávali doma v uniformě,mám také tento krásný vztah k tomu železu ve vzduchu.
Mám toho v tom krásném aerodynamickém plechu ,,odvoženo a naskáno,, dost a nedám na to dopustit.Letedla,vrtulníky...
Ale ty chybky,plně to chápu,ale,to nemá hvězdicový motor,a nežere to nízko ale vysokooktanové palivo,a nikoliv benzín.
(ale občas a v něčem se na to jezdit dá..) Tak čau a užij si vzpomínek.
Bevko v.v.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.