| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ovulační testy

 Celkem 140 názorů.
 Lucka 
  • 

Zkušenost 

(23.2.2006 11:23:38)
Dost to leze do peněz. Používala jsem je asi rok, měsíčně minimálně deset. A stejně to bylo na houby. A navíc jsme se skoro nemilovali spontánně. Protože vím, že dva dny za sebou by se manželovi nechtělo a pořád jsem čekala, že další a další den bude test pozitivní. Ale někomu to určitě pomoct může. kdo má cyklus pravidelný, stačí mu testy třeba 3.
 Etinka 


Re: Zkušenost 

(23.2.2006 11:30:08)
říká se,že se na to nemá myslet a pak to jde. Když by se měly dělat každý den testy,tak nevim nevim...
Ale z vlastní zkušenosti-po roce neúspěchu na to nejde nemyslet,každý měsíc čekat,jestli se dostaví menstruace nebo ne...
Ale už 2x jsme se nakonec dočkali.
 *** 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(23.2.2006 11:45:52)
kámoška zkoušela mikroskop, který ukazoval plodné dny. Stál nějak kolem 500,-. Prý ji to fungovalo, mi ne. A nebo jsem plodná pořád. Ikdyž je to možné, prý jsem otěhotněla v den, kdy jsem měla dostat menses, jindy uprostřed cyklu.
Já ale zastávám názor, že se tomu má nechat volný průběh. Kámoška se milovala na povel a manžel z toho byl na prášky. Taky jim to moc nefunguje, budou se rozvádět.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Zkušenost 

(23.2.2006 13:46:55)
Mne ten ovu mikroskop stal 300 Kc a byl uplne na nic - mela jsem kapradi porad :-))) Takze uz je z domu pryc :-)))
A zatim se nam stejne nedari....ale jednou to snad vyjde...
 Kacka + Matyasek 5/04 
  • 

Re: Zkušenost 

(23.2.2006 12:05:41)
ja mam zkusenost vybornou, prvni baleni kde bylo 5 testu jsem ani nevypotrebovala a stacily mi pouze 3. Hned ten mesic jsem otehotnela a to jsme se predtim snazili 4 mesice, ja bez jakoholi problemu, on taky, proste to nejak neslo, s testem na poprve.
 Kacka + Matyasek 5/04 
  • 

Re: Zkušenost 

(23.2.2006 12:06:00)
ja mam zkusenost vybornou, prvni baleni kde bylo 5 testu jsem ani nevypotrebovala a stacily mi pouze 3. Hned ten mesic jsem otehotnela a to jsme se predtim snazili 4 mesice, ja bez jakoholi problemu, on taky, proste to nejak neslo, s testem na poprve.
 Šárka, Anička 30.8.05 


Re: Re: Zkušenost 

(23.2.2006 12:43:55)
Určitě výborná věc. Ale... Taky jsme se asi tři měsíce milovali na povel dvou čárek. Pak nás to přestalo bavit a na testy jsme se vykašlali.
 Karmelka 


Re: Re: Re: Zkušenost 

(23.2.2006 13:45:37)
tak já si je jen chválím,vždy jsem otěhotněla na poprvé,ikdyž předtím jsme se nemohli trefit.problém některých co to zkoušeli s testy a nepovedlo se může být různý.špatně udělaný nebo vyhodnocený test,až po to že se jim oplodnění podařílo,ale vajíčko se pak nezahnízdilo(je strašně moc věcí které musí být splněny aby se vajíčko mohlo správně zahnízdit,ale to je na dlouhou debatu).a oni ani nepoznali že se to povedlo když měli "normální" menstruaci.a můžou si pak myslet,že ty testy nefungují.někdy to zase může být psychikou.příroda si holt pokaždé nedá poručit.

co se týče měření bazalní teploty,ta myslím určí ovulaci až když je,né?(a taky se člověk může lehce zmýlit-teplota může stoupnou když je člověk nachlazen a ještě to na sobě nepocituje)kdežto tyto testy jí určí že teprve má proběhnout.

taky jedna věc-někdo tu psal že otěhotněl,při menstruaci-i to je možné,protože každá žena v každým cyklu má ovulaci v jiný den i když cyklus má pravidelný.Těch co mají ovulaci na den stejně je opravdu jen velmi málo.
 ronniev 


Re: Zkušenost 

(23.2.2006 14:27:49)
Já jsem testy používala, když jsme se po dvou klucích pokoušeli o holčičku (takže jak se objevily dva proužky, znamenalo to naopak STOP). Manžel dodnes vypráví hororové historky o tom, jak jsme měli sex podle kalendáře, ale když mu dneska naše princezna vyleze na klín a popadne ho kolem krku, tak je šťastný jako blecha. Kombinovala jsem testy s mněřením bazální teploty (těmi jsem si ověřila, kdy asi tak ovulace obvykle přijde) a stačily mi většinou tak tři na měsíc. Největší dřina byla je shánět - před čtyřmi lety je málokde měli :-))
 Annka 
  • 

Taky doporucuju, my jsme merili pul roku a povedlo se, malymu budou 2 roky 

(23.2.2006 16:51:16)
ale ted mam trochu jinej problem.
chteli bysme druhe mimi, ale nedari se, porad kojim a tak nemam mesicky.
Za jak dlouho po skonceni kojeni se bezne dostavujou mesicky?
Jednou mi bylo zle, tak jsem si udelala tehul test a vysel pozitivne.
Nasemu malymu bylo asi pul roku a plne jsem kojila. Doktorka ale tehotenstvi nepotvrdila. Asi po 2 mesicich jsem 2 dny hrozne krvacela tak jsem si myslela, ze to uz jsou mesicky a on to byl potrat.
Tedka jsem uz v poradku a dalsi mimi si prejem jen nevim jestli ovu test bude fungovat kdyz nemam mesicky.
nevite nekdo?
 Máří2 


Re: Taky doporucuju, my jsme merili pul roku a povedlo se, malymu budou 2 roky 

(23.2.2006 21:08:40)
Annko, s dobou dostavení měsíčků při (nebo po) kojení je to opravdu individuální. Spoustě maminek se dostaví, i když dlouhodobě kojí, spouštěčem může být počátek odstavování... Záleží možná i na tom, jak často a hodně kojíš. Otěhotnět samozřejmě můžeš, aniž by se měsíčky dostavily - pokud se trefíte do ovulačního termínu ihned v prvním cyklu, kdy vajíčko dozraje (už se pak nedostaví). Jak ale v tomto případě fungují ovulační testy, netuším. Přeji hodně štěstí, ať se druhé miminko zadaří.
 Katka - snažilka 
  • 

Jednou pricházející ovulace podruhe nic a dokola 

(11.11.2007 18:10:12)
Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli nektera nemate zkjusenosti s ovulacnimi testy s kapatkem po IVF. pred mesicem jsem byla na prvnim pokusu IVF nezdaril se po 14 dnech byla krev negativni. Tak jsem chtela zkusit ovul tedty po prvni MS po IVF a zacla jsem 11. den cylu(10. den cyklu jsme se milovali.)
11. den cyklu mi vysla slaba druhá čárka, tak jsem myslela ze se ovul. blizi a kazdym dnem se carka bude zesilovat. Vim ze se ma ovul test delat ob den ale chtela jsem to pro jistotu podchytit. 12. den cyklu bez druhe carky, 13 den cyklu zase bez carky. 14. den cyklu zase slaba carka, tak sem si rikala ze ovul teda nejspis teprv prijde a ne ze uz byla jak jsem si myslela z prvniho vysledku treba 8 den cyklu, jeste pri odeznivajici MS.No a 15 den cyklu zase nic. Tak uz nemerim je to zbytecne, jen by me zajimalo jestli nevite zda to muze byt ovlivnene nekterym z leku pri stimulaci na IVF jeste po mesici, taky je mi divny ze ta slaba carka vysla vzdy po styku.Můze to byt ovlivene timto?Ja myslim ze ne.
 Lucie Bicanová a tříleté Lvíče 
  • 

Re: Taky doporucuju, my jsme merili pul roku a povedlo se, malymu budou 2 roky 

(29.10.2007 18:45:04)
Myslím,že pokud žena kojí, vylučuje se hormon který brání ovulaci.Pokud není menstruace, není ani ovulace.Já sice kojila 2 a půl roku,do 7měs. plně,ale menstruovala jsem hned po šestinedélí. Každá to má jinak,ale u vás asi dokojit a pak bude ovulace.Myslím že tři mesíce je obvyklá doba pro srovnání hladin hormonů. Přeji hodně štěstí.
 Lakynka* 


Re: Taky doporucuju, my jsme merili pul roku a povedlo se, malymu budou 2 roky 

(23.6.2008 12:35:49)
to vubec neni pravda ze kdo nemenstruuje nemuze otehotnet..kamoska je zivy priklad..nema asi ůpul roku ms od vynechani antikoncepc e ated je v osmem tydnu:)))
 Iva 
  • 

Re: Zkušenost 

(24.2.2006 20:12:50)
Zensky neblaznete ! Pokud jsou lide relativne zdravi, tak mimi drive ci pozdeji prijde. Ale milovat se "na povel podle kalendare" - to je nejlepsi
cesta, jak mit sice mimco, ale bez taty.
Predstavte si, ze by Vas muz nebo pritel nutil v dobe, kdy Vam se zrovna nechce...
 Jana 
  • 

Re: Zkušenost 

(27.2.2006 1:24:35)
Kdyz se nekomu nedari otehotnet nebo se nechce milovat od den, tak "kalendarova" metoda muze nahodou krasne pomoci. A jestli s tim ma nejaky jesitny muz problem, tak to prece nemusi vedet - staci se zavlnit ve svudnem pradelku, navodit atmosferu nebo co ma jesita rad a to by bylo, aby si nedal rict :-)
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:02)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:33)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:36)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:36)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:36)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:37)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 sharonka9 


Ovu testy a naděje 

(3.11.2006 8:25:43)
Ahojte všichni na rodině,

jsem tady poprvé (jako zaregistrovaná) a zatím se mi tu moc líbí:-) Právě jsem si objednala ovulační testy a hodlám tento cyklus vystopovat vlastní ovulaci. Minulý cyklus jsem o mimi usilovala bez kalendáře i pomůcek, a nic. Člověk osud nezmění, ale může mu trochu pomoci:-)))
Najde se kamarádka odkudkoliv, která by si chtěla občas meilovat o snažení se, ale i o životě, psech a vůbec? Neodmítám ani těhotné nebo s dětmi - ráda se poučím, můžete si postěžovat, že vám malé křičí:-) ať se zbavím iluzí o krásné panence, která se jenom usmívá nebo spinká:-)
Jinak se mi moc líbí, že ke článkům může přispět kdokoliv. Takové realistické.....nějaký MUDr. napíše něco, a pod tím deset zkušeností *+* a patnáct o tom, že to tak být nemusí. Užitečné - jen tak dál!

 Jana R: 
  • 

Re: Ovu testy a naděje 

(30.7.2007 11:33:43)
Ahojky,
přečetla jsem si tvůj příspěvek a ráda bych si s tebou občas vyměnila "mailík" ohledně tématu ovulačních testů a o otěhotnění vůbec. Snažíme se o mimčo 3 měsíc a zatím nic. Jsme sice "drobet" starší já 35 a manžel 37, ale věříme, že se zadaří.
 modra.myska 
  • 

Re: Ovu testy a naděje 

(18.11.2008 14:09:17)
Ahojík! Mě je 38 let a taky se snažíme už 5 měsíců a nic. Právě jsem si tady četla o ovulačních testech a rozhodla jsem se je vyzkoušet. Beru Clostilbegyt a Utrogestan,ale pořád je vše marné. Kdyby sis chtěla o tom poklábosit, tak mi napiš na modra.myska@seznam.cz. Pá
 10.5Libik12 


Re: Ovu testy a naděje 

(18.11.2008 14:53:37)
Když je člověku 38 let, už by neměl říkat ahojík
 mv71 


Re: Ovu testy a naděje 

(20.11.2008 13:08:52)
Myslím, že tahle připomínka do této diskuze vůbec nepatří.
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:41)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:41)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:41)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:41)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:41)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:42)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:42)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:43)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:43)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:43)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:45)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:45)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Anna 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 9:08:45)
No mně se taky vždycky nechce, když je ovulace. A myslím, že když delší dobu trvá otěhotnění, tak je milování podle kalendáře šance. A nechápu, proč by se chlap nemohl přemoct, když chce mimi. Ženská dokáže pro to, aby měla dítě, podstoupit všechno. Tak nechápu, proč by se nějakej chlap nemohl milovat, i když se mu třeba zrovna nechce. Já nepotřebuju žádné triky, prostě manželovi řeknu, že mám ovulaci a nevidíme v tom ani jeden žádný problém. Snad jen ten, že se snažíme už skoro 2 roky a miminko pořád nikde:((((
 Míla (dvojčata) 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(27.2.2006 21:30:01)
Tak my nepoužívali ovu testy, ale kamarádka nám v nějakém astrologickém programu počítala dny vhodné k otěhotnění (před tím to sama úspěšně používala jako antikoncepci - myslím, že je to podle dr. Jonáše)... My se tomu už pak s mužem smáli, že nemáme ložnici, ale pracovnu... ;oD
Nakonec jsme absolvovali IVF+ET (s dvojitým výsledkem...)
Ale možná budou teď ty testy aktuální...
 monika rejzkova 
  • 

Re: Re: Re: Zkušenost 

(1.7.2006 18:15:27)
dobry den chtela jsem se zeptat jak si mam vypocitat plodne dny pokud mozno napsat tak jak by to pochopil kazdy snazime se totiz s pritelem o miminko jiz uz 3 rokem dekuji za odpoved Rejzkovamonika
 Teta 
  • 

Re: Re: Zkušenost 

(25.1.2007 19:07:16)
Tak mluví asi někdo, kdo má děti. My se snažíme už 2,5 roku. Zdraví jsme. Takže žádná ženská se asi nediví, když hledám všechny možné alternativy.
 Vendýsek 
  • 

Re: Re: Re: Zkušenost 

(27.3.2007 20:12:49)
Ahojky, chtěla bych se podělit se svou zkušeností.Možná to někomu pomůže.O mimčo jsme se snažili od října. Když to nevyšlo první měsíc, tak jsme byli naprosto v klidu, i druhý měsíc. Třetí měsíc už nám to začínalo být docela divné, ale zkoušeli jsme dále. Menstruaci mám pravidelnou 29 dnů. Teď v březnu jsem měla jít na cytologii a protože pořád nic, tak jsem se chtěla u doktora zeptat na nějaké vyšetření. Je jasné, že když člověk mimčo chce a nejde to, takže po nějaké době už fakt nejde na to nemyslet.Pak jsem objevila ovulační testy a řekla jsem si, že je prostě zkusím, že za to nic nedám. Takže jsem jich nakoupila 10. Abych vůbec zjistila, zda ovulaci mám nebo ne. Začala jsem testovat už desátý den, jakoby pro jistotu, žádná čárka až 13. den se objevila slabší než ta kontrolní, sice jsem si nebyla jistá, zda to ovulace je nebo není, ale s přítelem jsme to zkusili. 14. den se objevila také slabá čárka, takže ještě 15. den jsme to zkusili znovu.Nevím, zda někdo narazil na radu o tom, že po styku se může zkusit prstem uvnitř trochu spermiím pomoci dostat se k čípku. Nicméně jsem tomu moc nevěřila, ale zkusila jsem to....no a můžu říct, že na gynekologii jsem tenhle měsíc byla a pan doktor konstatoval, že jsem těhotná. Nevím, zda to všechno byla jen náhoda. Do toho termínu ovulace jsme se s přítelem museli trefit už několíkrát, takže bych možná přičítala těhotenství možná trochu té "babské" radě o tom pomáhání spermiím. V každém případě bych brala slabou čárku na testu také jako čárku a zkoušela bych to. Nevím, zda se nám mimčo povedlo ten 13. tý den nebo ten 15. tý den, nebo kvůli té "babské" radě, ale podařilo se to a to je důležité. Doufám, že tahle zkušenost někomu pomůže a hlavně sama vím, že naděje umírá poslední a po x měsících jsme se dozvěděli tu radostnou zprávu, že budeme mít mimčo.Snad teď vše bude probíhat v pořádku. Držím všem palce.
 photokate.com 


Re: Zkušenost 

(22.10.2008 21:23:19)
Dobrý den,
docela jsem se tu začetla a nasbírala spoustu rad a nápadů. Mám ale problém a to ten, že se snažíme s přítelem o miminko přes půl roku, chci zkusit ovulační test, ale poslední 3 menstruace začínaly tím, že jsem nejříve 3-4 dny špinila, než přišlo klasické krvácení.
Poraďte mi prosím, jaký den bych měla počítat jako první den menstruace. Ten den, kdy začínám špinit, nebo kdy přijde klasické krvácení?
Děkuji předem moc za jakoukoli odpověď
Katka
 Kat 
  • 

Bazalni teplota 

(23.2.2006 13:17:37)
Ahoj,

myslim si ze ovulacni testy jde nahradit mnohem levnejsi metodou a to merenim bazalni teploty. Teplomer vetsina z nas doma ma a staci si stahnout tabulku na vpisovani hodnot. Me se mereni oplatilo. Pokouseli jsme se rok a kdyz jsem zacala merit tak stejny mesic jsem otehotenela.
Vsem drzim palce. Ahoj
 Lucka 
  • 

Re: Bazalni teplota 

(23.2.2006 13:36:55)
Bazální teplotu měřím pořád. Jenže má, na rozdíl od OVU testů, tu nevýhodu, že zjistíš OVU teprve když proběhla. A to je na oplodnění už pozdě.
 Pája 


Re: Re: Bazalni teplota 

(3.3.2006 19:02:22)
Ahoj,
nedá mi to nereagovat na Váš příspěvek.

OVU se dá zjistit dříve než proběhne. Den až dva před OVU totiž poklesne teplota o 0,2 - 0,4 st. Celsia a při OVU pak prudce stoupne - " vyletí " nahoru až o 1 st. C.

Pro ty, kdo tuto metodu neznají : Bazální teplota se začíná měřit den po skončení MS, měří se nejlépe v pochvě, možno i v konečníku. Jinde je to dosti nepřesné - měřit stále stejným teploměrem ve stejnou dobu, t.j. např. každé ráno v 7 hod., než vstanete z postele, alespoň po 6 hodinách spánku !!!

Teplotu nejlépe zaznamenávat do podrobnějšího menstruačního kalendáře( je k dispozici u gynekologa),který už má tabulku na bazální teplotu a pokud máte problém s otěhotněním, ukažte takto vedený MS kalendář Vašemu gynekologovi. Nejen že Vás pochválí, ale bude mít před sebou graf Vašeho cyklu a z něho může zjistit, v čem je problém - anovulační cyklus, opožděná ovulace atd.

Hodně štěstí všem .
Pája
 Mája 
  • 

Re: Re: Re: Bazalni teplota 

(17.3.2006 10:43:24)
Tak tohle o bazální teplotě je při ideálním stavu. Jelikož ten pokles před ovu je jen pár hodinový, tak ho v křivce vůbec nemusíš zaznamenat. Já měřím už dva roky a někdy tam je, ale většinou tam není. Podle toho se nedá moc řídit. Nemyslím, že je měření k ničemu, to tedy ne! Je to moc dobrá věc, ale pokud se nedaří dýl, tak není od věci zkusit ty ovulační testy. Mě je doporučila Mudr., tak jsem je teď první měsíc zkusila a byla jsem docela překvapená. Ukazáli mi, že mám zřejmě pozdější nástup ovulace, než jsem si myslela. Čili, teplota mi stoupá né skokem, ale v rozmezí dvou dní. Když jsem se doposud řídila jen teplotou, tak jsme se né vždy trefili do toho správného času. Ovu testy mi pomohli se v tom trochu víc zorientovat.
Teď čekáme na výsledek, zda se povedlo.
Přeji všem dvě pěkné čárky nejen na ovu testech, ale hlavně na TT!!!!
Maja
 Ivet04 


Re: Bazalni teplota 

(26.2.2006 18:59:36)
Kde ji najdu tu tabulku? A jak se to provádí? Předem děkuji za odpovd.
 Johana 
  • 

Re: Re: Bazalni teplota - tabulka 

(27.3.2007 22:54:15)
http://www.cenap.cz/doc/tabulka.xls
 iva 
  • 

Re: Re: Bazalni teplota 

(3.5.2007 7:55:56)
www.fertilityfriend.com
 Míša 
  • 

doporučuji 

(23.2.2006 13:37:25)
Ahojky, s manželem jsme se snažili 8 měsíců. Pak jsem koupila ovulační testy a do dvou měsíců jsem byla těhotná. Investice (a není to zase tak strašný) se rozhodně vyplatila:-). Dnes máme krásnýho kluka.
 Soňa,dvě děti 
  • 

TAKY DOPORUČUJI 

(23.2.2006 16:52:09)
Já můžu tyto testy taky jen doporučit.Nám s jejich pomocí se to u obou dětí podařilo hned napoprve.Nemůžu si to vynachválit.Já jsem zase ten typ člověka, který nerad spoléhá na náhody.Ale hlavně jsem měla tu výhodu, že můj manžel tento typ plánovaného „těhotnění“velmi schvaloval.Resp. poprvé byl zvědavý, když jsem s těmito testy domů přišla, jestli „to,jako fakt funguje“ :o)),napodruhé to bral jako samozřejmost :oD A to jsem byla natolik „drzá“,že poprvé jsem chtěla CHLAPEČKA a narozeného v zimě, a napodruhé holčičku narozenou v létě ;o) A mám je.Takže si myslím, že tato investice se vyplácí.Tedy samozřejmě z mého pohledu.
 Helča 
  • 

Re: TAKY DOPORUČUJI 

(27.2.2006 20:08:12)
Soňo, můžeš mi prosím říct, jak jste to dokázali takhle naplánovat? My teď čekáme kluka, ale druhé bych moc chtěla holčičku, tak pro to chci udělat co jen jde. Dík!
 Soňa, 2 dětičky 
  • 

Re: Re: TAKY DOPORUČUJI -Helči 

(28.2.2006 22:02:44)
Asi se budeš ty, nebo kdokoliv smát,ale nám se to fakt takhle zadařilo.Nebyla to žádná věda,jen jsem četla v několika literaturách, že když si člověk přeje holčičku, tak se má milovat od konce menstruace do začátku ovulace, protože PRÝ „holčičí spermie“ jsou sice pomalejší, je jich míň,ale za to déle vydrží v kyselém prostředí.„Spermií chlapečkových“ je o mnoho víc, jsou rychlejší,ale za to jen krátce vydží v kyselém prostředí.Laicky řečeno - Spermie holčičí si počká na správný okamžik na zahnízdění,tudíž je na to víc času :o)) Já jsem věděla, že mám ovulaci 17.den od zač. menstruace, tudíž jsme se šmoulovali cca ob den do toho 17. dne.Prostě jsme to zkusili, jestli to funguje i naopak, než když jsme se před lety snažili o chlapečka. :o))) Tam jsme se šmoulovali v den ovulace a pak jsme to ještě pojistili za den nebo dva,to už si nepamatuju ;o) Nechci pro ostatní „rejpálky“,aby to vypadalo, že jsme se tehdy chtěli šmoulovat jen programově,ale nám to prostě za zkoušku stálo.A za to se nestydíme.Kdyby to nevyšlo, byly bychom rádi za jakékoliv pohlaví miminka.Ale takhle je to pro nás paráda!Přeji Ti,aby vám to časem vyšlo,k radosti.Ahoj!
 Helča 
  • 

Re: Re: Re: TAKY DOPORUČUJI -Helči 

(2.3.2006 1:21:19)
Diky! Asi to taky tak zkusime :)
 Soňa 
  • 

Re: Re: Re: Re: TAKY DOPORUČUJI -Helči 

(2.3.2006 10:01:05)
Jasan!Za zkoušku to stojí,že jo? ;o)
 Helča, dítě žádné 
  • 

Re: TAKY DOPORUČUJI -Helči 

(12.8.2008 9:25:05)
To je super nápad. Taky bysme moc chtěli holčičku, ale mám nepravidelný cyklus tak uvidíme :)
 oli, 2dcery 
  • 

Re: chceme chlapečka 

(20.9.2006 8:42:04)
ahojky, četla jsem Sono tvoje příspěvky , máme 2 dcery, chtěli bychom ještě chlapečka, můžeš, prosím upřesnit, kdy "zkoušet " kluka? díky
 Pet 
  • 

Re: Re: chceme chlapečka - jak na to 

(25.10.2006 10:45:07)
Ahoj Oli, podle všeho, co jsem o tom zatím četla, by ses měla o chlapečka pokoušet přesně v den ovulace, protože "rychlé" klučičí spermie doplavou k vajíčku, které je právě připravené k oplodnění, jako první (ty holčičí jsou pomalejší, "kluci" je proto vždycky předběhnou). Holčička by pak logicky měla vzniknout tak, že se miluješ tak den nebo dva před ovulací - klučičí spermie sice rychle doplavou na místo, kde by mělo dojít k oplodnění, ale vajíčko tam ještě není, a ony "při čekání" na ně zahynou. Holčičí spermie tam doplavou později, ale s ohledem na vajíčko vlastně "právě včas". Doufám, že se mi to podařilo popsat co nejpochopitelněji. Hodně štěstí!
 zuzana 
  • 

u nás testy nefungovaly... 

(23.2.2006 13:55:19)
Vzhledem ke svému nepravidelnému cyklu jsem testů vypotřebovala během 3 měsíců spoustu (těch peněz...), ale pořád se kýžené dva proužky ne a ne dostavit. Už jsem si říkala, že budu muset k lékaři, protože testy vůbec žádnou ovulaci nezaznamenaly! Čekání na ovu-proužky jsme si doma krátili tak úspěšně, že už dnes máme krááásné miminko :-)
Takže u nás ovu testy nefungovaly - a navíc nejistota ohledně ovulace byla dost nepříjemná...
 petra, syn lukáš 
  • 

také doporučuji 

(23.2.2006 14:51:39)
Testy mohu jen doporučit. My jsme se marně snažili asi 9 měsíců a s testy to vyšlo hned napodruhé. Také bylo příjemné vědět, že s tím mohu alespoň trochu něco dělat a ne jen čekat. Ceny testů už také dnes nejsou tak vysoké, na internetu se dají sehnat docela levně.
 Dana, těhulka 18tt 
  • 

u nás testy nefungovaly a ovulace přišla až 30 den cyklu 

(23.2.2006 15:15:29)
Mám podobnou zkušenost, mám nepravidelný cyklus (32 dní) a ovulační testy mi často ukazovaly, že snad ovulaci vubec nemam. Tak to bylo tak naposled co jsem je použila. Byla jsem zklamaná z toho, že se nám nedaří otěhotnět a ještě k tomu jsem nedostala měsíčky. Ale těhotná jsem nebyla ani podle vyšetření od doktora ani podle baby testů. Jenomže injekce na měsíčky mi nezabrala a až potom doktor zjistil, že těhotná jsem a že jsem otěhotněla až 30 den cyklu. Takže já radím každému raději než spoléhat na testy milovat se každý druhý den od cca 11. dne cyklu až do menses!!! Nikdy není jisté v jakou dobu u vás k ovulaci může byt náhodně dojít.
 dana 
  • 

Re: u nás testy nefungovaly a ovulace přišla až 30 den cyklu 

(23.2.2006 21:22:59)
Nechápu, proč si některé z vás stěžují na testy jako takové, že nefungují. Testy jsou založeny na zjišťování LH hormonu. Ten tam buď v moči je a nebo není. Takže testy fungují vždy, jen máte problém, že vaše ovulace je nepravidelná a proto jste ji nezachytily. S tím se musí počítat. Nic jiného testy neslibují. Neříká se, že když ovulaci nezachytíte v těch šesti dnech testování, že u vás vůbec nenastala. Má kamarádka díky testům zjistila, že neovuluje vůbec a alespoň ukončila marné snažení o miminko a požádala o pomoc doktora. Teď už je těhotná a jen lituje, že testy nezkusila dříve. Nechci nikoho napadat, jen že od testů nemůžeme očekávat nic víc, než že přicházející ovulaci zachytí a ne že ji vyvolají. Jak se mi zdá z tohoto příspěvku, autorka měla ovulaci 30 den, testovala v úplně jinou dobu a říká, že to nefunguje. Přeji všem, co se snaží o miminko hodně štěstí.
 Štěpánka 
  • 

Poradite? 

(24.2.2006 14:46:01)
Chtela bych Vas poprosit o radu. Ovulacni testy pouzivam prvni mesic. 15 den se objevili dve carky, ale ta jedna byla porad o malinko slabsi nez ta druha. Dalsi dny uz byla zase carka jenom jedna. Mam to brat jako ovulaci? Nebo merit dal po zbytek cyklu. Dik za odpoved
 Lola 
  • 

Re: Re: u nás testy nefungovaly a ovulace přišla až 30 den cyklu 

(24.2.2006 17:32:07)
Jen chci upozornit ty z vas, ktere maji diagnozu PCO (polycysticke vajecniky), ktere se projevuji krome nepr. cyklu a anovulaci take akne, nekdy nadvahou, zvysenym ochlupenim, vypadavani vlasu na hlave (ale nemusi to byt ani jedno z toho), ze v tom pripade ovu testy take casto nefunguji, protoze u tohoto syndromu je trvale zvysena hladina LH a tim padem testy byvaji porad pozitivni i kdyz vubec neovulujete.
 Háňa 
  • 

Re: Re: u nás testy nefungovaly a ovulace přišla až 30 den cyklu 

(24.2.2006 19:43:22)
Přesně s tebou souhlasím-konečně někdo rozumný. Já zkouším ovulační testy druhý měsíc. Minulý měsíc jsem zkusila pouze 2 dny a přestalo mě to bavit, ale né proto, že jsem si myslela, že to nefunguje, ale proto, že jsem si začala myslet, že to dělám špatně nebo, že tomu nerozumím. Tento měsíc jsem začala měřit bazální teplotu, zkoumala hlen a nakonec jsem si udělala ovulační test, který jsem zřejmě trefila přesně na den.(sice testovací proužek byl o malilinko slabší ale byl tam) Píšou tam, že se má pokusit o otěhotnění za 24 h, nejdéle do 48. Radši jsme se milovali hned a dnes to zkusíme (na povel) znovu. Jsem zvědavá, jak to dopadne. Jestli to nedopadne, v klidu to zkusíme další a další měsíce. Nejsme přeci stroje.
 Channah 
  • 

Přesné určení plodných a neplodných dnů 

(23.2.2006 16:51:31)
Lucka v diskusi píše, že bazální teplota stoupne až po ovulaci a to už je na otěhotnění pozdě. Je sice pravda, že bazální teplota vzroste až po ovulaci, ale k určení plodných dnů je třeba sledovat i tzv. hlenový příznak, tedy zda se objevuje či neobjevuje v pochvě hlen a jak vypadá! Ten se celkem spolehlivě začne objevovat několik dní PŘED ovulací, a tak je možné vhodné dny na otěhotnění velmi přesně určit.

Bavíme se tu o Symptotermální metodě. Pozor – to není tzv. Kalendářní metoda, která je podle dní cyklu a je velmi nepřesná. Toto je kombinace sledování tělesné teploty, výskytu hlenu a popř.i konzistence děložního čípku. Tato metoda je velmi přesná, při dodržování všech pravidel má pravděpodobnost selhání hned za hormonální antikoncepcí. Bývá označována za Přirozené plánování rodičovství (PPR). Je k tomu potřeba pouze teploměr, tužka a papír :-)

Je to metoda vhodná pro toho, kdo nechce jíst hormony, hledá “přírodní metodu”, je ochoten se sledovat, ale taky má manžela, který na to přistoupí. V plodných dnech lze samozřejmě kombinovat třeba s kondomem, takže námitka “nechci se milovat podle kalendáře” nemusí být nutně na pořadu dne. Metoda počítá s možnými neočekávanými věcmi jako je chřipka, indispozice, práce na směny apod.

Nám se takto podařilo miminko „napoprvé“, používám už tuto metodu 2 roky a v pohodě. Ale to je na dlouhé psaní. Kdo chce vědět víc, podívejte se na http://www.cenap.cz a v levém menu vyberte PPR.

Z Cenapu vám na požádání pošlou knížku a kontakt na konzultantku v místě bydliště. Nejsem jejich propagátor, ale už podle toho jedu docela dlouho a tak předávám zkušenost :-)


Channah
 zuzana 
  • 

Re: Přesné určení plodných a neplodných dnů 

(25.2.2006 12:59:10)
Dík za tip!!! Máš s touto metodou zkušenost i co do antikoncepce? Zaujalo mne hlavně to, že by tak šly určit plodné/neplodné dny i v době kojení, tedy bez menstruace. Určitě tam napíšu, ale budu ráda i za tvoji zkušenost :-)
 Channah 
  • 

Kojení a návrat plodnosti 

(25.2.2006 22:07:02)
Ano,se symptotermální metodou mám zkušenosti i co se týče antikoncepce, tedy doby, kdy jsme otěhotnět rozhodně nechtěli:-) Mně ty záznamy ukazovaly velmi přesně, takže jsem s určení plodných ale i jednoznačně neplodných dnů neměla pochyby.
Navíc existuje brožurka "Kojení a návrat plodnosti", která popisuje tuto metodu právě k použití po porodu. A taky to funguje, odzkoušeno po dvou porodech a mnohaměsíčních kojeních :-)

Tahle metoda se mi zdála nejdřív dost složitá, ale ono to není složité, jen trošku komplikované a hlavně člověk to praxí rychle pochopí, líp než z brožurky:-)) I když občas jsem musela znovu zavolat a v CENAPu se zeptat co a jak. Ale dá se jim tam poslat tabulka se zápisy i mailem a oni se na to podívají :-) Ale když to člověk zmákne, má pocit, že má své tělo přečtené, a to je moc fajn pocit:-)

Takže opět doporučuji obrátit se na CENAP nebo přímo na MUDR. Lázničkovou, propagátorku symptotermální metody a autorku knížek, která v CENAPu pracuje.

Hodně štěstí!
Channah
 Sára, 2 kluci 
  • 

Re: Přesné určení plodných a neplodných dnů 

(25.2.2006 20:44:10)
S prvním otěhotněním jsem neměla sebemenší problém, hned po vysazení antikoncepce jsem otěhotněla. Při plánování druhého potomka by mě ani ve snu nenapadlo, že to nepůjde tak lehce. Půl roku jsme používali ovulační testy, ovšem podle nich jsem plodné dny vůbec neměla (a to jsem měla menstr.cyklus pravidelný). Poslední měsíc snažení jsem k dalším negativním ovulačním testům ještě přidala zkoumání konzistence hlenu, polohy děložního čípku a prstíčkovou metodu (popsanou zde na Rodině - Bříška - Početí - článek Ještě jedna možnost jak otěhotnět) a ono to klaplo! Nevím, díky které "metodě" jsem nakonec otěhotněla, ale díky ovulačním testům to rozhodně nebylo.
 *Aida* 


A co digitalni testy? 

(23.2.2006 22:24:39)
Tak uplne nejjednodussi jsou podle me testy digitalni. Tycinka se po namoceni do moci zastrci do krabicky, ktera Vam vysledek precte. Po kratke chvili se objevi bud prazdne kolecko (test je negativni) nebo je v kolecku smajlik a test je tedy pozitivni. Vyrabi je Clear Blue. Ale jsou pekne drahe, tady v UK jich 7 stoji £23.

A pokud se Vam stane, ze jste ovulaci nezjistily pomoci ovu testu, presto z jinych priznaku vite, ze jste ovulovaly, pak testovat 2x denne.
 Eli 
  • 

Re: A co digitalni testy? 

(11.6.2007 19:00:45)
Diky, ty digitalni jsem tu v Londyne videla, vypadaji bezvadne, vyzkousim je tenhle mesic ;-). Ale pouzivala jsem ctyri mesice po sobe od Clearblue ty normalni a ukazalo mi to dve carky po tri mesice a jeden jsem mela anovulacni pravdepodobne kvuli stresu.
Jedno upozorneni pro vsechny, co pouzivaji ovulacni testy. To, ze se objevi dve carky na testu znamena jen, ze byl vyprodukovan LT hormon(luteinising hormone), ale ne, ze folikul opravdu dozral a vajicko bylo vypusteno. To se da zjistit jen ultrazvukovym vysetrenim zvanym folikumetrie. Skoda ;-(, my se snazime uz rok a pul a porad nic. Asi vyzkousim tu prstickovou metodu, kdyz ctu, jak se tady s ni zadarilo ;-)
 Helena 
  • 

Ovul.test nelze sehnat 

(24.2.2006 20:11:56)
Kamarádka mi doporučila,abych si sehnala testr na principu slin,je to takový mikroskupek,kam se aplikují sliny a on se zobrazí neco jako kapradí-známka ovulace nebo jen nepravidelný obrazec-neplodné dny,sháněla jsem to asi púl roku,pa jsem to vzdala. H
 PajaMM 


Re: Ovul.test nelze sehnat 

(25.2.2006 9:03:03)
Ahoj Heleno.

Da se bez problemu objednat pres internet. Ja ho kupovala asi pred pul rokem a byl za 300 Kc. Ale je to k nicemu!!!!
Uz se tu o tom v diskusi psalo....nevim o nikom, komu by fungoval...ja bych podle nej mela ovulovat porad a podle testu to tak neni...takze ho nedoporucuju. Ale kdybys mela zajem, pisni mi na mail a ja ti najdu kontakt na ten prodej na netu...
Ja uz ten svuj darovala dal :-)))

Hezky den!
 lucicek 


Re: Re:Ovulační tester Donna, na víceronárobné použití - Itálie 

(21.3.2010 12:29:38)
Ahoj, kup si Donnu, tester na víceronásobné použití, zjistíš pomocí slin ovulaci. Je lepší než Lady Q, tam musíš měnit baterky, (je to z Koreje), aby svítil. Donna je z Itálie a svítí furt, mají ho třeba na www.zbozi.cz, nebo na www.topdama.cz za 530 Kč. Viděla jsem ho i v lékárnách. Nevyhazujte peníze za ty proužky na jedno použití.
 Eva Ryčlová,2 kluci dvojčata 
  • 

Re: Ovul.test nelze sehnat 

(25.2.2006 12:07:27)
Ahoj,já jsem si je objednala přes net.A hned 1. měsíc to vyšlo.Takže ted mám 18 testů k ničemu. Pův cena byla 38,-/KS,dala bych ti je se slevou.POkud bys měla zájem,můj mail je :eva2015@seznam.cz.Eva
 Janinka,Honzík 2.8.03 


Re: Ovul.test nelze sehnat 

(25.2.2006 23:02:47)
Já si koupila ovulační mikroskop na netu za 300,- vč. poštovného, mám prav. cyklus, ale jelikož jsem nemohla brát antikoncepci, tak jsme to brali jako součást antikoncepční metody. Testovala jsem od začátku menses každý den, takže jsem věděla každý den jak vypadá obrazec, obrazce se s blížící ovulací opravdu měnily čím dál tím víc na kapradiny a v den ovulace to byla opravdu jedna obrovská kapradina, nestačila jsem se divit, že to fakt funguje.
Na moje doporučení si test koupila kamarádka, marně se snažící už víc jak rok o mimi. Po 2 týdnech testování se jí taky zobrazily krásné kapradinky, takže teď uvidíme, jestli to bylo k něčemu :-)
Nevím jestli funkčnost je třeba hodně ovlivněná i dodržováním pravidel používání - žádné bublinky na sklíčku ve slinách, nejíst cca 2h před testováním /já to vydržela max. 1 hodinu :-)/
Každopádně mikroskop vyjde levněji než testovací papírky :-)
 Channah 
  • 

Názor odborníka 

(25.2.2006 22:13:52)
Poslala jsem odkaz na článek své známé do Poradny pro ženy a dívky CENAP http://www.cenap.cz (Centrum Naděje a Pomoci)- psala jsem o této poradně a o Symptotermální metodě plánování rodičovství víc ve svém příspěvku v této diskusi nazvaném "Přesné určení plodných a neplodných dnů".

Došel mi zpátky názor, o který se s Vámi tedy chci taky podělit:
Channah
----------
Ovulační testy znám, ne z vlastní zkušenosti, ale z poradny. Ženy se nás na to občas ptají. Pro ty, které nemají vůbec žádné zkušenosti se Symptotermální metodou plánování rodičovství (STM), to může být alespoň trochu vodítkem pro určení ovulace, ale rozhodně ne pro určení plodných dnů, kterých je samozřejmě mnohem více:-) Problém je taky v tom, že luteinizační hormon, který test identifikuje, u ženy v cyklu krátce před ovulací naráz prudce stoupne a pak zase prudce klesne. Pokud žena propásne zrovna ten okamžik vzestupu hladiny LH (tj. nedělá si test třeba denně) , může být test falešně negativní. Problém je to hlavně u žen, kterým se z jakéhokoli důvodu nedaří otěhotnět, a které mají třeba "delší cykly" (rozuměj vše, co je delší než 28 dní, protože 99% gynekologů ti tvrdí, že cyklus nad 28 dní není normální a musí ho ženě upravit, jak jinak než antikoncepcí). Žena je pak ve dvojím stresu, gynekolog ji nutí do ATK na úpravu cyklu, přitom ona chce teď otěhotnět, a navíc si dělá uvutesty, náhodou jí vyjdou negativně, přestože v cyklu došlo k ovulaci. Neví, co dělat, klidně si nechá předepsat léky na vyvolání ovulace (jejichž účinek je podle některých studií diskutabilní a pro tělo je to taky velký šok) a přitom je vůbec nepotřebuje.
Proto samozřejmě ženám, které se sledují podle STM tyto testy nedoporučujeme jako nadbytečné a v některých situacích i stresující.
------
 Kristýna+Robík 


Re: Názor odborníka 

(26.2.2006 20:51:55)
To jsem netušila, že většina gynekologů vnucuje antikoncepci na úpravu cyklu. Já mám odjakživa menstruaci dost nepravidelnou 29-42 dní a antikoncepci jsem dostala až na vlastní vyžádání. Chodila jsem ke dvěma lékařům a ani jeden mi nic necpal, pokud jsem nechtěla. Když jsem se snažila o miminko, tipla jsem to na třetí týden cyklu a vyšlo to hned druhý měsíc. Antikoncepci užívám hlavně pro příznivé vedlejší účinky kromě pravidelnosti je to zejména výrazné snížení bolestivosti, menší ztráty krve, takřa odstranění tenze (nejsem už každý měsíc tři dny nesnesitelně protivná :-)
 Míla (dvojčata) 
  • 

Re: Re: Názor odborníka 

(27.2.2006 21:46:51)
Já mívala cykly taky nepravidelné (21 - 72 dní). Také mi lékaři předepisovali HAK na upravení cyklu... Pak jsem se řízením osudu dostala do péče CAR a zároveň začal užívat Gynex (fa Energy, www.energy.sk). Cyklus se mi ustálil na 32 dnech.
Taky se mi upravily hladiny hormonů. Možná proto se nám IVF + ET podařilo napoprvé...
 Lenka 
  • 

Ovulační testy 

(27.2.2006 11:50:26)
Chtěla jsem Vás poprosit o radu. S manželem se snažíme o miminko už od léta minulého roku. Teď jsem se rozhodla, že ovulaci budu určovat pomocí ovulačních testů. Jeden měsíc jsem to zkusila a dvě čárky se objevily. Na testech je psálo, že k pohlavnímu styku má dojít za 24 hodin nejdéle však do 48 hodin. Hned jsme to vyzkoušeli, ale těhotná nejsem. V nějakém článku na www.emimino.cz jsem se dočetla, že ideální je tuleníčko hned jak se ukážou 2 čárky na ovulačním testu druhý den, že už může být pozdě. Můžete mi poradit jak to tedy je.
Děkuji
 Soňa, 2 dětičky 
  • 

Re: Ovulační testy - Lence 

(28.2.2006 22:13:08)
Ahoj Lenko, psala jsem výše na dotaz Helči, tak si to přečti.Ale jinak z toho hlavně nebuď smutná, to je to s prominutím nejblbší, co můžeš udělat.Mimo to, že se Ti sice udělaly dvě čárky, nemusíš i tak mít úplně vhodné prostředí pro spermie.Ono se to mění.My jsme to tenkrát řešili tak, že se mě udělaly dvě slabé čárky ráno a zkusila jsem si test udělat odpoledne a ty čárky byly velmi výrazné.Nu, tak jsme týž večer začli na mimískovi pracovat.Teoreticky by tam ty spermie měli vydržet 24 hodin.Takže druhý den jsme myslím nic nepodnikali,ale určitě ten další ano.Jakože pojistka ;o) A zadařilo se.Věřím,že i ty budeš mít brzy dva proužky - ale i na jiném testu.Tak držím pěsti a měj se krásně!
 Lenka 
  • 

Re: Re: Ovulační testy - Soňě 

(1.3.2006 9:26:38)
Ahoj Soňi,
velmi Ti děkuji za tvou radu. Jakmile se objeví dvě čárky na ovulačním testu tak hned začneme na mimču pracovat. Četla jsem i o prstové metodě tak to vyzkoušíme a uvidíme. Dneska začínám s testováním ovu testů tak je ve mě jiskřička naděje. Měj se moc hezky a ještě jednou díky
Lenka
 katka 
  • 

Re: také odpověď Lence a také na názor odborníka 

(1.3.2006 0:24:26)
Lenko, tulit by ses měla hned ten den, kdy je test pozitivni a pak ještě den nasledující ( pro jistotu). V článku se píše, že když je test pozitivni, tak ovulace bude nejdéle do jednoho nejdéle dvou dnů a ne ze se máš začít tulit až druhý den. Spermie obecně vydrží v těle oplodnění schopné dva až tři dny, proto se můžeš tulit hned a ony tam na vajíčko počkají.

Co se týče názoru odborníka, tak se mi nelíbí, že uvádí, že když ženy netestují každý den, pak mohou minout ovulaci ....... Na návodech je jasně uvedeno, že se má testovat každý den. Jestliže někdo nepostupuje podle návodu, tak je to jeho chyba. To je jako vařit podle kuchařky, pak vynechat pár řádků v receptu a divit se, že jídlo není k snědku :-)).

Testy fungují, jen musí ovulace v dobu testování opravdu nastat. Nám se to povedlo a ušetřilo to spoustu stresu (jestli vůbec ovulace nastala a jestli se milujeme v tu správnou dobu). Pro nás bylo rozhodně přijatelnější se milovat na povel podle testů, ale jen dva dny v měsící a užít si to po větší pomlce, než se po devítiletém vztahu pokoušet o potomka každý druhý den. To by bylo na rozvod :- )))).

Každá se rozhodněte podle svého, rozhodně jejich použití (když dodržujete postup) nikomu neublíží.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Katce 

(1.3.2006 8:33:58)
Ahoj Katko,
jsem moc ráda, že jsi mi poradila. Na ovulačních testech jsem to pochopila špatně. Myslela jsem si, že když se na testu objeví 2 čárky tak správný den k tulení je až ten druhý a tím pádem jsme asi ovulaci prošvihli. Taky testovací čárka byla intenzivnější než ta kontrolní. Dneska začínám s dalším testovaním tak je ve mě další jiskřička naděje. Měj se hezky a díky moc

Lenka
 Iveta 
  • 

Re: Re: Re: Katce 

(1.3.2006 15:11:53)
Ahoj holky Katko a Lenko.Utíkám do lékárny koupit ovulační testy.Díky vašemu povídání vě mně je najednou spoustu naděje.Hurá.Podle BT mám mít ovulaci 6.3,ale co kdyby,radši začnu už dnes.Papa a držte mi palečky-tedy i Lence-myslím,že jsme na tom stejně
 petra 
  • 

Re: Re: také odpověď Lence a také na názor odborníka 

(3.6.2007 15:42:24)
Chtěla jsem se zeptat.Mám 2 holčičky a přáli by jsme si klučíka.Koupila jsem si ovulační test mám na něm 2 čárky a ted nevím co dál.Kdy se máme tulit ted nebo 24 hodin.Jsem z toho nějaká zmatená děkuji Petra
 Martin 
  • 

Re: Názor odborníka 

(1.3.2006 0:32:55)
Dobry den,
rad bych reagoval na nazor "odbornika" ve vasi sekci. Po precteni tohoto prispevku, jsem byl zklaman, ze "odbornik" doporucuje nepozivat neco, co on (jak sam poaznamenal) nema vyzkouseno. S manzelkou jsme se o dite snazili DOST dlouho a u odborniku (nastesti ne jako je tento) jsme byli. Manzelce predepsali prasky, ktere pomahaly vajickum "dozrat" do spravne velikosti a rekli, ze mame pouzivat ovul. testy, abychom neminuly spravny okamzik. To se nam take podarilo. Takze nachapu jak takovyto "odbornik" muze napsat tak neprofesionalni doporuceni, kdyz tyto testy funguji (osobne vyzkouseno).
Dekuji,
Martin
 Channah 
  • 

Re: Re: Názor odborníka 

(3.3.2006 13:08:47)
dobrý den,
myslím, že to bylo myšleno poněkud jinak. Z názoru, který jsem překopírovala, nevyplývá, že by ovu testy nefungovaly! Pouze je tam psáno, že pro klientky, které používají Symptotermální metodu, ovu testy nedoporučují JAKO NADBYTEČNÉ, protože plodné a nejvhodnější dny je možné zjistit i bez nich.
A Vám gratuluji k miminku a je fajn, že Vám k tomu testy pomohly. Nemělo to být nic přímo proti nim. Myslím, že je to prostě doplněk,někomu pomůže, ale není nutný, pokud se žena kvalifikovaně sleduje.

Channah,
 tina76+hanka+martinko 


Mam opacnu skusenost... 

(3.3.2006 12:56:47)
Asi pred rokom som pouzivala pravidelne ovu testy. Asi 5 testov mesacne. Vzdy sa mi asi na dva dni objavil druhy pruzok ... to by malo znamenat, ze je ovu. Dokonca zvycajne bolo to spojene aj s narastom teploty... Napriek tomu mi na zaklade vysledkov folikulometrie bolo zistene(opakovane aj napriek pozitivnym ovu-testom), ze mam anovulacne cykly...
 lucka,těhotná 
  • 

doporučuji internetový obchod 

(2.3.2006 9:47:35)
S testy mám jen tu nejlepší zkušenost. Koupila jsem je v internetovém obchodě www.levnetesty.cz. Přišly do druhého dne a byly výrazně levnější než v lékárně, jen 38 Kč za test.Také dávají k ovu testům těhotenský zdarma, takže to testování nevyšlo zas až tak draho. Na těch stránkách mají i dost zajímavých informací ohledně snažení se o mimi. Testy fungovaly a hned první měsíc jsem konečně viděla dvě čárky i na těhotenském testu. Teď už jen přečkat těch 9 měsíců. Holky snažilky, všem testy doporučuju a hlavně přeju hodně štěstí a pohody.
 Jana 
  • 

Re: doporučuji internetový obchod 

(2.3.2006 10:42:19)
Holky, ja si testy koupila minuly mesic, carky byly dve, ale jedna porad slabsi, dalsi den uz zase jenom jedna. Tak nevim, byla ovulace nebo ne?
 Šárka 
  • 

Re: doporučuji internetový obchod 

(2.3.2006 11:49:26)
A když k tomu připočteš poštovné, nevyjdou taky na těch 47,- Kč jako v lékárně? Už jsem taky uvažovala o tom, že bych si je objednala, ale mám obavy, aby to nakonec nevyšlo finančně stejně a ještě jsem nemusela čekat na poště.
 lucka,těhotná 
  • 

pro Šárku 

(2.3.2006 16:41:22)
ahoj Šárko, poštovné je docela nízké. Když platíš bankovním převodem, tak je to jen 19 Kč a když na dobírku, tak 49 Kč. V lékárně u nás ve městě, co já vím, stojí nejlevnější 50 Kč. Když jich potřebuješ šest, tak na internetu to maš za 228 Kč a ještě k tomu máš těhotenský test zdarma ( to je v lékárně také nejmíň 20 Kč).Teda plus poštovné to máš nejvíc za 277 Kč a v lékárně za 320 Kč. Dodávají to vcelku rychle a když potřebuješ testy na dva měsíce, tak tam mají ještě víc těhot. testů zdarma. Je to na každého uvážení. Já to psala hlavně proto, že v každé lékárně je nemají, pak Vám je obědnávají a stejně musíte čekat a ještě to stojí víc. Tak to jen pro přehled. Ať je máte ale odkud chcete, přeju ať jste s nima spokojený jako já.
 Šárka 
  • 

Re: pro Šárku 

(3.3.2006 9:39:08)
Díky. U nás je mají za těch 47,- a jelikož je to velké město, tak když v jedné lékárně nejsou, tak v jiné ano. Ale pokud je to poštovné tak nízké, tak to jde.
 Pája 
  • 

Poradíte prosím ??? 

(6.3.2006 11:24:53)
Ahojky, prosím Vás zkušenější o radu. Snažíme se o mimčo a nyní první měsíc používám ovulační testy. Začala jsem dle návodu 13.DC a dnes jsem 14.DC. Menstruační cyklus mám 30-31 dní, pravidelně. Včera i dnes mám na testu dvě čárky, ale ta testovací je o něco slabší než kontrolní. Na testu píšou, že je tento výsledek negativní. Jediné,co mě mate je, že mám už od včerejška bílkovitý hlen. Ten prý má označovat přicházející ovulaci. Mám čekat s tulením na tlustou čárku na ovu testu, nebo raději zkusit již dnes. Nechci to prošvihnout, ale co když bude ovulace až zítra a spermijky pak do zítřka další nedozrajou? Jsem z toho jelen.
Co na to říkáte? Poradíte?
Díky. Pája
 Chiméra, syn 5,5 


Re: Poradíte prosím ??? 

(6.3.2006 11:27:56)
Pájo, spermie dozrávají každý den, ale ovulované vajíčko může být schopno oplodnění jen 12 hodin, takže pokud chcete zvýšit pravděpodobnost početí, mějte styk v době bílkovitého hlenu každý den. Raději i den až dva před :)
 Pája 
  • 

Re: Re: Poradíte prosím ??? 

(6.3.2006 12:16:40)
Děkuji moc za odpověď. :-)
 pet 
  • 

Re: Re: Ztrata ovulacnich dnu 

(17.4.2007 12:09:05)
zjistila jsem podle ovulacnich testu, ze namam ovulacni dny:( jsem z toho smutna. Pred pul rokem jsem potratila v 5 tydnu(uraz)tak nevim jestli jsem moje ovulacni dny ztratila nadobro nebo mam stale sanci dekuji PET
 RadkaRR, M05, L08, E10 


Re: Re: Re: Ztrata ovulacnich dnu 

(18.4.2007 16:46:14)
Pat, nevěš hlavu, jednou za čas má anovulační cyklus každá žena, i úplně zdravá a plodná.
Záleží také na tom, jak dlouho sis ovulační testy dělala, pokud jenom několik předepsaných dní podle tabulky v návodu k použití, je docela dobře možné, že jsi měla ovulaci před nebo až po testování.
Mrzí mě, co se ti stalo a přeju, a´t se brzo zadaří.
 martina plihalova 
  • 

rada bych spocitala sve ovulacni dny 

(23.5.2007 9:19:08)
chtela bych se zeptat jestli, ze mam menstruacni cyklus 28 dni,mela bych teda zacinat s testovanim ovulacnim testem po 11 dnech, kdy 1.den se pocita 1. den menstruace,nevim koho bych se nejlepe zeptala.dekuji vsem za odpoved
 PajaMM 


Re: rada bych spocitala sve ovulacni dny 

(23.5.2007 9:24:09)
Marti,

mrkni sem, je tam tabulka a uvidis, kdy zacit testovat:

http://www.levnetesty.cz/index.php?page=instructions&part=2
 katka 
  • 

Re: Poradíte prosím ??? 

(6.3.2006 13:41:25)
Klidně se můžete tulit už dnes, protože když je test pozitivní, tak ovulace stejně přijde nejdříve až za 24 hodin, takže to by jste měli tech ideálních 48 hodin rozdílu mezi tulením. Myslím si ale, že jestliže máš pravidelnou ovulaci, tak by ti testy měli ukázat přesně, kdy to nastane a opravdu je pak ta testovací čárka stejně tmavá nebo tmavší než kontrolní. Hodně štěstí.
 Zuzana+Jony, 13 měs. 
  • 

Re: Poradíte prosím ??? 

(6.3.2006 14:19:28)
Milá Pájo,
věc se má asi tak - být tebou, vykašlu se na nějaké testy, které lezou hlavně do peněz. Když jsme se s manželem snažili o miminko, vypadalo to u nás asi taky tak. Já si pořád měřila teplotu, sledovala se, kupovala testy.... Milovali jsme se každý den, nejhůř obden (kolem plodných dnů) a stejně to bylo k ničemu. Pak jsem u nás v Ostravě navštívila poradnu Přirozená metoda početí(nebo tak nějak se to jmenuje). Tam mě paní doktorka (stejně jako potom můj gynekolog) vyvedla z omylu - spermie podle nejnovějších průzkumů jsou schopny oplodnění až 1 týden!!! po pobytu ve vaječnících či děloze. Čím více odpočaté budou, tím větší budou mít sílu. To znamená nemilovat se každý den nebo obden, ale klidně 1-2x týdně, prostě jenom, když budeme mít opravdu chuť. A tím padá i striktní dodržování milování kolem ovulace - řekla mi, že změřené plodné dny už jsou v podstatě hranicí, kdy se dá ještě otěhotnět, ale spíš ne, jistější je to o 2-3 dny dříve. No prostě, na všechno jsme se vykašlali a za 2 měsíce už jsem byla "v tom". A to jsme se (jen tak pro zajímavost) zrovna v tom cyklu milovali celkem 3x (opravdu, jenom 3x za celý měsíc!!!). Takže rady typu "dělejte to co nejvíc" jsou fakt blbost. Mám to potvrzené od kámošek, které začínaly podobně. Z.
 Liana 
  • 

Re: Re: Poradíte prosím ??? 

(7.3.2006 19:30:32)
Mila Zuzano moc mne potesil tvuj prispevek se tvou zkusenosti. To jsem rada ze je taky nekdo normalni a nezene se po hlave dopredu. Ja vim ona dnesni doba je takova uspechana a strestena,ale asi by chom meli vsichni pribrzdit i kdyz je to moc tezke, protoze jsou na nas kladeny pozadavky. Presto ti moc dekuju ze jsem si neco takoveho mohla precist a taky proto ze tvuj nazor take zkusim pouzit. Pro mne je zase dulezite aby manzel mel pohyblive spermie. A to je u nej problem,,protoze se rad koupe a sprchuje dost teplou vodou a ta je zabiji a nebo je uplne zpomali ze pak nikam nedoplavou a to je zase nas problem,v tomto uspechanem svete rad zapomene, kdyz se chce odreagovat koupeli. Tak se mej hezky ahoj. Liana.
 kATKA 
  • 

Re: Re: Re: Poradíte prosím ??? 

(7.3.2006 22:37:55)
Liano nemam ani to nejmensi proti tvemu prispevku a vcelku s nim i souhlasim ale divam se na ovulacni testy trochu jinak. Prijde mi, ze si plno jejich "odpurkyn" mysly, ze ten kdo je pouziva, zene manzela do skoro denniho tuleni a k tomu meri teploty a testuje, no proste z toho blbne. Ja jsem videla v testech sanci, jak prave z toho neblbnout, nenutit manzela po deseti letech spolecneho souziti k tuleni kazdy druhy den. Sama jsi napsala, ze tahle doba je uspechana a my take chodime unaveni vecer domu a ten nejvetsi projev lasky je, ze si spolu sedneme, popovidame, pritulime a to je tak asi vse na co mame vetsinu tydne chut i naladu. Testy nam dovolili se milovat podle nasi chuti a pritom nic neprosvihnout, protoze jednou v mesici, po nekolikadenni prestavce to neni zadne nuceni manzela, naopak. tak to jen na obhajobu testu.
 Zuzana + Jony, 13 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Poradíte prosím ??? 

(8.3.2006 14:35:24)
Samozřejmě, pokud se už pár snaží o mimi delší dobu (např. déle než 1,5 roku), nebo pokud ví, že nějaký problém je, asi by se to dalo zkusit. Ale zkušenost moje a mých známých je taková - čím více se na to člověk zaměří, tím víc věcí se prostě nepovede. Doktor se mi chechtal, když jsem po 2 neúspěšných měsících přišla do poradny. Stejně tak ale soucítím se všema holkama, co se trápí. Moje stresy pramenily hned ze 2 zdrojů - mám vážnou chorobu ledvin (těhotenství bylo vysoce rizikové) a první mimi jsem potratila....
 Pavča, syn 3 roky 
  • 

Re: Re: Poradíte prosím ??? 

(11.3.2006 9:25:35)
Ahojky,
musím se přiznat, že tento mail přesně vystihuje, co jsem si sama zažila. O první mimi jsme se snažili o prázdninách a úplně v pohodě. Vlastně jsem ani nepočítala, že hned napoprvé otěhotním. Dokonce jsem si říkala, že když na to jdem maximálně dvakrát týdně, tak to nemám šanci. A ono to vyšlo hned. Teď se už rok snažíme o druhé mimi a když jsme začali, chtěli jsme to pojistit tulením ob den a nic z toho nebylo. Už jsem vyzkoušela snad všechno od ovulačních testů, přes prstíčkovou metodu, hlen atd. A pořád nic. Je to asi fakt všechno psychika. Vím jaké to je na to nemyslet a že to prakticky nejde. Hrozné na tom je, že kdybych to hodila za hlavu, tak možná otěhotním do měsíce.
P.s.: Kamarádky mi hodně radily třezalkový čaj - je proti úzkostem a stresu a jim to k mimču pomohlo. Mně zatím ne, ale za zkoušku to stojí, ne? :-)
 Pája 
  • 

Re: Poradíte prosím ??? 

(10.3.2006 10:41:47)
Testuji už pět dní a pokaždé mám na testu druhou (testovací) čárku slabší než kontrolní. Pouze 15. DC (3. den testování) jsem zaznamenala silnější čárku testovací než kontrolní, ale ta kontrolní je o polovinu slabší, než bývá normálně. Přece by měla být vždy stejně silná, ne? Máte s tím prosím někdo zkušenosti?
Myslíte, že mám v testování pokračovat? Zatím jsem každý den zaznamenala bílkovitý hlen. Je možné, že ovu ještě neproběhla?
Asi to moc řeším, že?
Ale zase si říkám, že bych ráda věděla, alespoň přibližně, který den v měsíci ovuluji a zda vůbec.
Díky za vaše příspěvky.
Pája
 katka 
  • 

Re: Re: Poradíte prosím ??? 

(10.3.2006 17:19:46)
ahoj Pájo, to jak je čárka tlustá není důležité, musí se porovnávat odstín barvy. Jestli ten třetí den testování byla testovací čárka tmavší než ta kontrolní, tak by to mělo být ono. Kdyby byl test vadný, tak by se kontrolní proužek neobjevil vůbec. Snad ti to trochu pomohlo. Přeju hodně zdaru a neomlouvej se, že to moc zkoumáš, já byla ještě horší. Patří to k těšení se na mimi.
 Vera 
  • 

Poraďte prosím - ovu test 

(10.3.2006 19:47:44)
Prosím také o radu ohledně ovu testů - testuji první měsíc, tak jsem z toho taky trošku jelen:) Takže - 12 DC byl druhý proužek (ten který má ukazovat vzestup hormonu) skoro neznatelný, 13 DC byl dobře viditelný, ale asi o 1/4 světlejší než kontrolní, a další dva dny velice slabounkatý (jen nepatrně tmavší než ten úplně první,co jsem dělala 12 DC).... tak nevím, zda vůbec ovulace proběhla? Poraďte prosím, díky moc
 katka 
  • 

Re: Poraďte prosím - ovu test 

(12.3.2006 10:40:02)
Podle toho co píšete ovulace ještě nenastala. Proužek může být jeden den silnější a pak slabší. Může to být způsobeno vzorkem moči, ale když je test pozitivní, tak jsou proužky opravdu stejného odstínu nebo testovací tmavší. Já jsem měla zkušenost, že mi ovulace nastávala o dost později, než jsem očekávala. Někdy okolo 18-20 dne cyklu. Jestli budete zkoušet testovat i příští měsíc, tak zkuste začít s testováním tak o 2-3 dny později. Přeju hodně štěstí.
 lucicek 


Re: Re:Zkuste ovulační tester Donna z Itálie-funguje skvěle 

(21.3.2010 12:26:01)
Já jsem skusila oluvační tester Donna na víceronásobné použití. Za ty jednorázové proužky jen vyhazujete peníze, Donnu mají na www.topdama.cz za 529 Kč a i na jiných servrech. Mrkněte taky na www.zbozi.cz. Můžete ho používat furt, nasliníte mikroskop a víte, zda máte ovulaci. Dočetla jsem se, že u toho Lady Q musíte měnit baterky aby svítil, je z Koreje, ta Donna je Itálie a svítí furt a funguje. Viděla jsem ho i v lékárnách.
 Pája 
  • 

Re: Re: Re: Poradíte prosím ??? 

(13.3.2006 12:56:22)
Katko, moc díky za odpověď. Jsi moc hodná. Pája
 Viktorie 
  • 

Ovulační testy a utrogestan 

(15.3.2006 14:31:08)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, ovlivňuje Utrogestan (17.-25. den cyklu na prodloužení luteání fáze)výsledek ovulačních testů? BT mě totiž jeho užívání úplně změnilo. Díky za odpověď, Viktorka
 katka 
  • 

Re: Ovulační testy a utrogestan 

(16.3.2006 18:24:25)
Jestliže tento lék obsahuje luteinizační hormon nebo hormon těhotenský HCG, pak to testy ovlivní. Nevím ale přesně jak, nejšpíš budou testy falešně pozitivní. Váš lékaš by to ale měl vědět, nebo by to měli vědět v lékárně.
 nina 
  • 

ovulacne testy 

(30.5.2006 20:26:16)
Ahojte dievcata,
potrebujem poradit.
S manzelom sme chceli zacat skusat o babatko, merala som si teplotu, pozorovala cervix(hlien)no ale tesne pred ovulaciou som ochorela. Hnusna chripka. Tak zrazu my vyskocila teplota, cize som sa nemohla riadit teplotou. Sex sa mi tiez nechcelo mat, lebo mi nebolo najlepsie, ale robila som si aj ovulacne testy a az raz bol pozitivny. V ten vecer sme sa milovali, ale mala som pocit, akoby par hodin pred manzelovym prichodom mi odisiel cervikalny hlien. Ale milovali sme sa. Je mozne, ze by som mohla otehotniet z jedneho razu a navyse chora, alebo je to velmi nepravdepodobne? Dakujem za utechu.
 Akina 
  • 

bazální teplota-jak na to? 

(13.6.2006 3:09:02)
Chtěla bych se zeptat na radu. Jak měřit bazální teplotu, pracuji-li i v noci, takže v žádném případě nemohu zajistit měření teploty ve stejný čas ráno, před vstáváním z postele? Je to nějak možné nebo jsem závislá na ovulačních testech z lékárny?Díky
 nina 
  • 

Re: bazální teplota-jak na to? 

(25.6.2006 17:20:03)
hi akina,
mas nevyhodu teda v tom, ze pracujes v noci. Vraj ak spis najmenej 3-4 hodiny a rano sa zobudis, tak mozes mera, ale nesmie o byt menej spanokoveho casu nez tie 3-4 hodiny. Asi by som si prestala merat teplotu a riadila s cervikalnym hlienom. Hned ako zacne byt pozitivny (mokro, slizko), tak zacni mat sex kazdy den, alebo kazdy druhy, aby mali spermie cas na regeneraciu- vytvorenie. A mozno si kup aj en ovulacny test, ak chces mat istotu, ale po pravde, len ma to stresuje, lebo ked si myslim, ze sa blizim k ovulacii a test \stale ukazuje, ze nie, tak som z toho nervozna. A to urcite ovplyvni process. Cize, riad sa hlienom a kazdym druhym dnom v tom case a uvidis, vyjde to.
ahoj
 Hanka 
  • 

kdy použít ovulační test 

(6.11.2006 15:45:05)
Přeji hezké odpoledne,
ráda bych se dozvěděla, kdy používat test. Měřím si teplotu a dnes mi poklesla na 36,4. Mám začít používat test ještě před poklesem nebo úplně stačí až poté.
Děkuji.
 Zuzka 
  • 

Re: kdy použít ovulační test 

(6.11.2006 15:49:54)
Hani, rozhodně pár dní před poklesem, pokles většinou znamená, že ovu probíhá a ovu test je pozitivní 1-2 dny před ovu.
 Štefan 
  • 

ovulační tyčinka 

(6.9.2006 7:30:33)
Dobrý den,
možná není běžné, že Vám zde píše muž, ale už sháníme informace kde se dá. S manželkou máme jedno dítě, před pár měsíci jsme se rozhodli pro druhé, ale jaksi se nedaří. Známá nám půjčila ovulační test na sliny. Vypadá to jako rtěnka, na sklíčko se dá vzorek slin a po zaschnutí se přes to sklíčko dívá do světla. Pokud se tam objeví obrazce (nám to připomíná kapradí) jsou plodné dny. Problém je v tom, že podle tohoto testu by manželka musela mít ovulaci pořád a navíc to ani nikde v lékárnách nejde koupit. Dá se ovulace zjistit i ze slin?
Moc děkuji za odpověď, či rady.Prosím odepisujte na můj e-mail, děkuji Štefan
 nicoleta 
  • 

Re: ovulační tyčinka 

(29.9.2006 6:42:17)
Ahoj Stefan,
tie ovulacne testy na sliny sa mi zdaju trosku divne. Urcite mozu predpovedat ovulacne dni, ale myslim si, ze mocove testy su lepsie. A vtedy sa mozu ukazat dve ciarky tiez, ale musite ist podla toho, ked je testovacia ciarka silnejsia alebo aspon taka silna ako ta kontrolovacna. Na teste je to vyznacene, ze ktora je ktora. Aj ja mam stale obidve ciarky, tak uz som sa naucila, ze ovulucia nastane vtedy, ked su obe ciarky rovnakej farby. Snad som poradila. Drzim palce, nech sa vam to podari, aj my skusame uz 5 mesiacov a nic.
 hanka 
  • 

kdy použít ovulační test 

(6.11.2006 15:48:28)
Přeji hezké odpoledne,
ráda bych se dozvěděla, kdy používat test. Měřím si teplotu a dnes mi poklesla na 36,4. Mám začít používat test ještě před poklesem nebo úplně stačí až poté.
Děkuji.
 Kika 
  • 

ovulační test Lady Q Scope 

(6.11.2006 22:22:07)
Ahoj všechny snažilky! Chtěla bych napsat na tento server svoji zkušenost s ovulačním testem Lady Q Scope. Četla jsem už bezpočet příspěvků vás, které se různě dlouho snažíte o miminko. Jsem také jedna snažilka, která má hormony a mentruaci rozházenou jak noty na buben, takže vystopovat ovulaci je výkon téměř nadlidský. Dnes se mi to ale konečně povedlo. Proto bych se s vámi chtěla podělit o zkušenost, třeba vám bude k užitku. Koupila jsem /přes internet/ ovulační test Lady Q Scope a k mému úžasu funguje skvěle. Je to takový malý mikroskop, připomínající velikostí i obalem rtěnku-velmi nenápadný. Co je ale hlavní můžete ho používat OPAKOVANĚ kolikrát chcete! V období ovulace se kromě do krve a do moči vylučují látky také do slin a na tomto principu test funguje. Ihned po probuzení(než si vyčistíte zuby) nasliníte sklíčko, necháte cca 5 min. zaschnout a pak kukátkem sledujete obrazec, podle struktury slin pak urcite nebo vyloucite ovulaci. Jde to uplne bezvadne. Dnes rano /ctvrte za sebou/jsem si test udelala, a dle navodu byl jasne pozitivni! Overila jsem to jeste klasickym testem do moči a ten ovulaci také potvrdil. Takže zkuste ho, myslím že to stojí ta to! Držím vám všem palce a přeju krásné zdravé miminko!
:-)
 anxieta 
  • 

Re: ovulační test Lady Q Scope 

(7.12.2006 17:06:45)
a jsi teda těhotná?
 vitka 
  • 

Re: Re: ovulační test Lady Q Scope 

(7.12.2006 22:30:15)
Používám ho dlouho a ano, čekám třetí dítě. Kupodivu druhé a toto byly počaty poslední den ms, první uprostřed cyklu. Ale neotěhotněla jsem pokaždé napoprvé. Taky mi ale pomáhal vyhnout se otěhotnění, když jsem nechtěla. Zároveň si měřím BT takže vidím, že to funguje i na teplotní křivce.
 vitka 
  • 

Re: Re: Re: ovulační test Lady Q Scope 

(7.12.2006 22:31:34)
Doplňuji, že třetí dítě od jeho pořízení :)
 míša 
  • 

Re: ovulační test Lady Q Scope 

(24.6.2007 21:07:09)
Ahoj, je to vždycky radost i když ji má někdo druhý. Chtěla bych si ten test taky koupit. Jestli už jsi těhulka, ráda si ho koupím od tebe. Nabídne mě ho někdo 608 84 11 70. díky moc míša
 lucicek 


Re: ovulační test DONNA-Itálie 

(21.3.2010 12:15:24)
Ahoj holky, lepší je ovulační tester Donna, je z Itálie, ten Q Scope je z Koreji a musíte tam měnit baterky, aby svítil. Ten Donna vydží a má záruku 2 roky. Mají ho už i v lékárnách, nebo na www.topdama.cz
 Lusiiik 


Lady Q Scope  

(11.12.2006 11:08:34)
Ahojky všem snažilkám...já už se taky chytám každý kraviny, kterou vidím, snažíme se s přítelem asi dva roky ale předtím jsem byla 6,5 roku nechráněna, takže necelých devět let jsem nezapadla:o( Mám po jedné operaci, kdy mi praskla cysta, sebrali mi kus vaječníku, mám víc mužských hormonů, takže mi doktor předepsal antikoncepci DIANE a pořád čekáme:o(
Mám pár dotazů:
1. Chtěla bych znát zkušenosti s mikroskopem Lady Q Scope, nebo s těmi ovulačními testy...připadá mi to dost drahé
2. Teplotu si měřím, ale je pořád docela nízká a vypadá to, že vůbec neovuluju:o( Tak nevím jestli by nebylo lepší zkusit buď ty testy, nebo mikroskop
3. Dále jsem se chtěla zeptat, kdy se teplota zvedne při otěhotněním. Např. v pondělí večer se s přítelem pokusíme o početí a v úterý ráno bych měla mít hned zvedlou teplotu?
Já četla i některé bylinné čaje, ale nevyzkoušela jsem je, jím jedině kyselinu listovou, ale taky pořád nic.
Krom toho jedna kamarádka za druhou zapadají jak na běžícím pásu a já pořád nic...připadám si, jako bych měla v sobě virus, který je ve mě, já tím nakazím ostatní ale sama do toho nezapadnu, kdokoliv se se mnou začne bavit o těhotenství, zapadne:o) a já si hledám další a další kamarádky .... kdyby si chtěl někdo o snažení psát, budu jen ráda, ale spíš na mailík, tady se tak často nedostanu. Děkuju moc a přeju hodně úspěchů...můj mail lajdy.81@seznam.cz
 Leaa dva puboši 
  • 

Re: Lady Q Scope jak na kluka vím 

(14.11.2007 20:09:36)
Ahoj, měla jsem podobné problémy, chodili jsme s manželem 5 let a nic. Byla jsem pro nepravidelnou menstruaci a velké bolesti na laparoskopii, zjistili mi a odstranili cystu a zjistili mi křečové žíly na obou vaječníkách - od toho mám ty bolesti. Vzali jsme se s tím, že když děti nebudou pujdeme do adopce. Samozřejmě se to nedařilo, pak jsem četla o tom, že klučičí spermie žijí déle asi 72 hodin a přežívají v neutrálním prostředí. Koupila jsem si v lékárně obyčejnou sodu v tabletkách a tu jsem si dávala před milováním a hned se to první měsíc povedlo. Doktorka mi tehdy řekla, že je důležité, že se dostalo tam kam mělo a ven už to nějak dostanem...měla opravdu pravdu, mám prvního kluka císařským řezem pro diagnózu neprůchodné porodní cesty. Druhého kluka jsme pak už vyrobili po 2,5 letech a po dvou měsících snažení a přišel na svět opět císařákem. Chtěla bych zkusit holčičku a tak hledám rady jak na to. Třeba někomu pomůže i ta naše zkušenost jak vyrobit kluka.
 Lea a dva puboši 
  • 

jak na kluka vím 

(14.11.2007 20:20:04)
Ahoj, měla jsem taky problémy, chodili jsme s manželem 5 let a nic. Byla jsem pro nepravidelnou menstruaci a velké bolesti na laparoskopii, zjistili mi a odstranili cystu a zjistili mi křečové žíly na obou vaječníkách - od toho mám ty bolesti. Vzali jsme se s tím, že když děti nebudou pujdeme do adopce. Samozřejmě se to nedařilo, pak jsem četla o tom, že klučičí spermie žijí déle asi 72 hodin a přežívají v neutrálním prostředí. Koupila jsem si v lékárně obyčejnou sodu v tabletkách a tu jsem si dávala před milováním a hned se to první měsíc povedlo. Doktorka mi tehdy řekla, že je důležité, že se dostalo tam kam mělo a ven už to nějak dostanem...měla opravdu pravdu, mám prvního kluka císařským řezem pro diagnózu neprůchodné porodní cesty. Druhého kluka jsme pak už vyrobili po 2,5 letech a po dvou měsících snažení a přišel na svět opět císařákem. Dnes je jim 13 a 16 a mláti s nimi puberta :-))). Pokud ještě ukecám manžela chtěla bych zkusit holčičku, a tak hledám rady jak na to. Třeba, ale někomu pomůže i ta naše zkušenost jak vyrobit kluka.
 befana 
  • 

ovulační proužek nebo midstream?? 

(2.4.2008 14:24:52)
ahoj,
budu zkoušet poprvé. Vzhledem k tomu,že testy budu dělat pravděpodobně v práci,jeví se mi midstream jednodušší na použití.ale zase ta cena...
Standardně se používají asi proužky,nebo jak to máte vy?
díky za odpověď :-)
 Veronika 
  • 

Nabídka ovulačních testů 

(8.11.2008 11:18:27)
Nabízím ovulační testy kus za 18,- nebo 10kusů v balení za 150,-. Kdo by měl zájem ozvěte se na email.
 Anter 
  • 

smajlik 2x do mesiaca ?  

(27.2.2012 14:26:25)
Rada by som sa spytala, stretli ste sa uz niekto s tym, ze ste si urobili ovulacny test a ukazalo Vam smajlik,ale lekar Vam podla ultrazvuku povedal, ze to nie je mozne :(( a tak som si robila test a dalsi smajlik sa ukazal presne o 5 dni :)))
 Ivana 
  • 

Dobrá zkušenost 

(21.4.2014 22:16:19)
Ahoj, dobrý ovulační a taky těhotenský testy mají na tehutesty.cz. Testy tam vyjdou max. na 10 Kč kus včetně poštovnýho.
 Maja 
  • 

Kde kupujete ovulační testy? 

(1.5.2014 21:46:22)
Kde na netu kupujete levně ovulační a tĕhotenské testy? Mám zatím dobrou zkušenost s http://tehutesty.cz a taky s nákupem na aukru. Poraďte prosím, máte-li nějaký dobrý tip.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.