| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Den jako jiný

 Celkem 66 názorů.
 Pampeliška 
  • 

Výborné 

(28.7.2005 10:12:19)
Jen bych chtěla říct, že maminka - pisatelka mě mluví z duše. Nabízí se mě otázka, jestli byla někdy u nás? To proto, že tak věrohoně popisuje náš každodenní život, skládájící se ze samých ritálů, pro děti tak důležitých.
Jsem také šťastná, že jsem maminkou a snažím se mateřství vychutnat.
 Jitka+2kluci 


Re: Výborné 

(28.7.2005 17:44:16)
Ahoj, tak především bych chtěla poděkovat Pampelišce a Rosi za jejich reakce.
Jo, taky znám rozlámané tělo, kdy spím na 10 cm a kluci roztažení na celé posteli.
Lízo, byla bych raději, kdyby usínali ve 20 hodin a vstávali třeba v 7, ale nějak se nám nedaří.Já jsem bohužel ranní spáč, tudíž vstávám až s nima, ale je to pozdě, pak nestíhám....No jo, ale když člověk spí s dětma v posteli, chtě nechtě se za noc několikrát vzbudí(přikrývám, zvedám nohy z hlavy druhého...) a pak dřív než oni nejsem nějak schopná vstát.

Jo o pomáhání a nepomáhání bych mohla napsat hory....Ale dětem se manžel věnuje.
 Romana a Ondřej 
  • 

Re: Výborné 

(29.7.2005 14:24:23)
Jen si to užij. Ani se neotočíš a bude to takhle: Ráno tě vzbudí budík, vstaneš, odejdeš do práce. Večer se vrátíš, rycle uděláš večeři, děti přijdou z venku. Na otázku, co bylo ve škole, ti odpoví, že nic a zalezou do pokoje. Ten den už je neuvidíš. Druhý den ráno zjistíš, že na úkoly do školy ani nesáhly. Pomoc!!! Mám kloučka prvním rokem ve školce, mateřskou jsem si užila plnými doušky, teď si užívám víkendy a kousek večera a modlím se, aby nás, rodiče, ještě dlouho potřeboval. Třeba v sobotu ráno, kdy přijde k nám do postele, chce dát prdelku do klína a škrábat na zádech. Ale asi je to logické a takový život má být.
 zdenka , dcera 6 
  • 

Re: Re: Výborné 

(29.7.2005 19:24:28)
Když jsem se vdávala, chtěla jsem 3 děti, pak se narodila dcera a já jsem se v tom rodinném kolotoči pořádně zapotila/ extrémně živé dítě,rodiče 300 km, manžel pořád v práci, totální nevyspání,v práci mi šéf oznámil, že jsem pro nej neplnohodnotná, když mám dítě, po mateřské jsem přišla o zajímavé zaměstnání atd./tak jsem se zařekla, že druhé dítě už nikdy, ale teď poslední dobou pročítám vaše příspěvky a začínám závidět všem těhulkám.Chtěla bych ještě dítě a manžel taky,ale jsem taková moc blbě zodpovědná, vždy zvažuju všechno ze všech stran.Je mi 37, dcera půjde do školy, už jsem si zvykla na určité pohodlí, mám dobrou práci / nerada bych o ni zase přišla, mohla bych si pořídit chůvu, ale chci se dítěti věnovat/, mám strach, že jsem stará,mám trochu strach i z reakcí okolí, ale na druhou stranu bych dítě chtěla.Poradíte ?
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Výborné 

(29.7.2005 19:47:56)
Zdenko, ono Ti tu můžeme napsat jen své zkušenosti. Nikomu celkem moc nepřísluší Ti nějak radit - protože pořizovat si dítě je vždycky dost zásadní rozhodnutí, které si musí zvážit ta konkrétní rodina.
Já třeba zvolila cestu dítěte - a neměnila bych za nic na světě (obzvlášť když ten náš rošťák začíná být poněkud uvážlivější a primovější:-)). Ale - nemám práci, mám problémy se uplatnit na trhu práce, mám rozličné zdravotní problémy (které nesouvisejí, předpokládám, s narozením potomka, ale byly těhotenstvím a péčí o dítě odstartovány:-() Už nemám odvahu jít do toho znovu.
Ale i když peněz není nazbyt a chybí mi jak uplatnění v práci, tak kolektiv správnejch ženskejch, tak kdyby mi zdraví lépe sloužilo, stejně bych to obětovala a pořídila synovi ještě aspoň jednoho sourozence. Vždycky jsme oba, já i manžel, toužili průměrně po dvou dětech - a já si odjakživa vysnívala, jak by to bylo pěkné, kdyby byli sourozenci dva nebo tři a hezky věkově blízko, aby se spolu vyřádili... Později, když jsem viděla, že pořád nemám odvahu a syn rostl a rostl, říkala jsem si - aby aspoň v dospělosti nebyl sám... Určitě - když se povede rozdělit pozornost, láska a výchova stejnoměrně mezi všechny sourozence - je víc dětí taková pojistka - že nebudou jednou případně sami, pokud by měli smůlu, rodiče jim brzy zemřeli, přátelé by se rozutíkali do světa, a životní partneři je opouštěli:-(
Je to věc Tvého, případně manželova, srdce, na co si troufáte, co jste ochotni obětovat, po čem toužíte... Většinou se traduje, že je lepší, aby dítě nebylo samo - a sama to tak cítím i já...
M.
 zdenka , dcera 6 
  • 

Re: Re: Re: Re: Výborné 

(29.7.2005 21:10:39)
Mirko, děkuji za Tvůj názor, souhlasím s Tebou, jsem jedináček a teď v dospělosti mi začíná chybět sourozenec,závidím manželovi jeho sestru, já nikoho takového nemám, chtěla bych aby i moje dcera měla sestru nebo bratra, někoho, kde ji zná od malička a bude ji provázet životem .Na druhou stranu, mít další dítě ,to je rozhodnutí na celý život.Právě proto že už jednu dceru mám / a nevyměnila bych ji za nic na světě, je to největší štěstí mého života/, uvědomuji si všechny problémy s narozením a výchovou dítěte.Možná nemám dost odvahy, i když manžel pomůže a podpoří, stejně je ta největší tíha odpovědnosti na ženě.Musím se rozhodnout sama.Držte mi pěsti.Z.
 Zuza 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Výborné 

(1.8.2005 15:38:57)
Zdenko,ja mela druhe dite ve 38.letech.Mela jsem podobne pocity jako Ty,protoze jsem vedela,co vsechno to obnasi.Myslim,ze kdybych si to denne pripominala a predstavovala tu silenost,co me ceka,nikdy bych se nerozhodla.Dnes ma nas maly 2roky a kdyby se mi nic v zivote nepovedlo,tak tohle byla ta nejlepsi volba meho zivota.Proste jsem se rozhodla a rekla si,ze tomu dam sanci.Prestala jsem premyslet o veku,o moznych nezdarech a tom,co by kdyby.Sli jsme do toho s manzelem spolu,i kdyz ten vetsi dil,zvlaste v pocatku nese zena,ale manzel delal vsechno,co jen mohl a dela dodnes.Nikdy dopredu nevis,co bude.Taky tady psaly maminky,ze se mas rozhodovat podle financi atd.-to ale nejde.Byli jsme dobre zajisteni,pak ale podnikani zkrachovalo a zustaly jen dluhy.Ale jsme,existujem a s p o l u jedeme dal.Jsem stastna,ze mame mrnouska a zivotni stesti do stari zajisteno.Me kamaradky uz maji deti dospele a nudi se,nevi co s casem,chlap je doma stve.Proc by jeli sami do ZOO,do kina,na kolotoc,na vylet.Jenze s tim ditetem mas duvod takhle hezky zit.A chces.Taky se nehadate-mate prece spolecny cil-vychovavat spolecne potomka.
Vrele doporucuju!!Jdi do toho,pokud i manzel bude chtit.
 Zuza 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Výborné 

(1.8.2005 15:39:28)
Zdenko,ja mela druhe dite ve 38.letech.Mela jsem podobne pocity jako Ty,protoze jsem vedela,co vsechno to obnasi.Myslim,ze kdybych si to denne pripominala a predstavovala tu silenost,co me ceka,nikdy bych se nerozhodla.Dnes ma nas maly 2roky a kdyby se mi nic v zivote nepovedlo,tak tohle byla ta nejlepsi volba meho zivota.Proste jsem se rozhodla a rekla si,ze tomu dam sanci.Prestala jsem premyslet o veku,o moznych nezdarech a tom,co by kdyby.Sli jsme do toho s manzelem spolu,i kdyz ten vetsi dil,zvlaste v pocatku nese zena,ale manzel delal vsechno,co jen mohl a dela dodnes.Nikdy dopredu nevis,co bude.Taky tady psaly maminky,ze se mas rozhodovat podle financi atd.-to ale nejde.Byli jsme dobre zajisteni,pak ale podnikani zkrachovalo a zustaly jen dluhy.Ale jsme,existujem a s p o l u jedeme dal.Jsem stastna,ze mame mrnouska a zivotni stesti do stari zajisteno.Me kamaradky uz maji deti dospele a nudi se,nevi co s casem,chlap je doma stve.Proc by jeli sami do ZOO,do kina,na kolotoc,na vylet.Jenze s tim ditetem mas duvod takhle hezky zit.A chces.Taky se nehadate-mate prece spolecny cil-vychovavat spolecne potomka.
Vrele doporucuju!!Jdi do toho,pokud i manzel bude chtit.
 Zuza 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Výborné 

(1.8.2005 15:39:28)
Zdenko,ja mela druhe dite ve 38.letech.Mela jsem podobne pocity jako Ty,protoze jsem vedela,co vsechno to obnasi.Myslim,ze kdybych si to denne pripominala a predstavovala tu silenost,co me ceka,nikdy bych se nerozhodla.Dnes ma nas maly 2roky a kdyby se mi nic v zivote nepovedlo,tak tohle byla ta nejlepsi volba meho zivota.Proste jsem se rozhodla a rekla si,ze tomu dam sanci.Prestala jsem premyslet o veku,o moznych nezdarech a tom,co by kdyby.Sli jsme do toho s manzelem spolu,i kdyz ten vetsi dil,zvlaste v pocatku nese zena,ale manzel delal vsechno,co jen mohl a dela dodnes.Nikdy dopredu nevis,co bude.Taky tady psaly maminky,ze se mas rozhodovat podle financi atd.-to ale nejde.Byli jsme dobre zajisteni,pak ale podnikani zkrachovalo a zustaly jen dluhy.Ale jsme,existujem a s p o l u jedeme dal.Jsem stastna,ze mame mrnouska a zivotni stesti do stari zajisteno.Me kamaradky uz maji deti dospele a nudi se,nevi co s casem,chlap je doma stve.Proc by jeli sami do ZOO,do kina,na kolotoc,na vylet.Jenze s tim ditetem mas duvod takhle hezky zit.A chces.Taky se nehadate-mate prece spolecny cil-vychovavat spolecne potomka.
Vrele doporucuju!!Jdi do toho,pokud i manzel bude chtit.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Výborné 

(31.7.2005 3:13:49)
Zdeňko, můžu ti napsat jen své zkušenosti, jak uvedla Mirka, a případně pocity, ale ráda to udělám :). Víš, já když se občas zamýšlím nad tím, jaké jsem měla v mládí sny a představy o tom, čeho v životě dosáhnu a co prožiji, tak mě vždycky nejvíc bolí vědomí, že něčeho již dosáhnout nejde, protože jsem promeškala příležitost. Například jsem chtěla ještě jako svobodná a bez závazků najít práci v zahraničí a nějaký rok, dva, tři strávit mimo republiku, naučit se dobře cizí jazyk, poznat jiný kraj. No tak to jsem si nesplnila. Dělala jsem jiné věci, které taky nebyly špatné - třeba že jsem si našla zajímavou práci, vdala se. Poté, co jsme se rozhodli mít děti a narodilo se nám to první, mi je jasné, že sen, že bych si našla práci v zahr., je pryč. No trága to není, ale občas mě to zamrzí.
Proč to píšu? Začala jsi svůj příspěvek tím, že když jsi se vdávala, chtěla jsi 3 děti. Teď ti je 37 a zvažuješ, jestli druhé mimi nebo ne. Teď tu šanci splnit si, co jsi chtěla (a co pořád ještě chceš) ještě máš, za pár let už o ni přijdeš. V práci může člověk začít vždycky znovu (i když je to na fígu, přijít podruhé o dobrou práci :(). Ve věku 37 let podle mě stará nejsi, máme v okolí spoustu párů, které si pořizují druhé nebo třetí mimi těsně před 40 (i když by se našli diskutující, jak je to pozdě a podobně). Ostatně já bych svoje druhé mimi chtěla právě tak kolem věku 37 (teď mi je 33 a mám roční holčičku) a těsně před 40 třetí (mám proto své důvody a na odpis snad ještě nebudu :)). Tak jestli po tom mimi opradu toužíš, tak bych si na tvém místě (nebo možná na svém místě :)) zkusila představit podívat se na důvody, které stojí proti tomuto rozhodnutí, očima, kdy mi bude o 10 let víc - a zvážila, zda by mi připadaly i za 10 let tolik zásadní. A pokud zjistíš, že to jsou nejspíš malichernosti, tak bych do toho šla :).
 Nadia @ 


Re: Re: Re: Re: Výborné 

(3.8.2005 3:24:26)
Zdenko, nebudu vypisovat cely svuj pribeh. Jen dnes vim, ze bych druhe dite necchtela. Prvni sje mela zasvobodna, je to ted 10 let kluk, moc chytry a hodny, dceruska se uz narodila z manzelstvi, ale s jinym, byt uzasnym muzem (on po sobe uklizi, uvari, nakoupi i vypere - jo a neni to zenska, hehe), je ji ted 20 let. jako nejlepsi na te volbe mit druhe dite muzu rict, ze deti se maji moc rady, ze kluk se v sestricce jen vidi, ze kdyz ji neco boli, tak ho to boli taky, tak treba vcera slyssel ze ji uz pred spanim ctu. Tak ke me prisel a obejmul me za to. Budou mit jeden druheho a budou nerozlucitelni, krev je krev. Jinak z financnihc duvodu chodim do prace, s manzelem se moc nevidime. Mala uz dobre spi. Diky jakesi te snizene materske lasce, nebo co se to ve me vzalo za schopnost to udelat, jse ji nechala jako malinkou vyplakat v postylce a uz usina sama, jen kratky ritualek. Uvedom si, ze zacne cely ten kolotoc nanovo, ze den ma jen 24 hodin, ze musis spat, ze musis i odpocivat, ze musis na chuvu vydelat! treti uz nechci, pokud by manzel souhlasil, tak bych zustala i u toho druheho ale vim najisto, ze by mi to pozdeji bylo lito. No co, uz to mam za sebou. KLukovi je 10 let, holcice 29 mesicu, chodim do pracena ranni smenu od 3 hodin, takze se stihame delit o peci o deti i o domactnost. Financne jsme na tom diky tomu dobre, odpledne stihame i plaz a hriste, nejake nakupy rpo sebe to nestiham. Ale planuju, ze se prihlasim do krouzku keramiky. Zdenko, pokud po diteti touzite a dobre to naplanujete, zvladnete to, jen neocekavej zadnou idylku. A sve osobni plany posun o deset let dal..
 Nadia @ 


Re: Re: Re: Re: Re: Výborné 

(3.8.2005 3:26:43)
HOlky, sviti mi zboku na pocitac slunko, uz jsem to zatahla, ale uvidela jsem ty dva silene preklepy. Dcerce neni 20 let, ale dvacet mesicu, pak jsem uvedla i cislo 29 mesicu, zatracene slucniko, moc se omlouvam (ale slunicko mi prejte, strasili nas, ze tu bude porad prset a pritom je to nejkrasnejsi misto, v jakem jsem kdy zila - Vancouver v Kanade). Zatim pa
 Novali 


Re: Výborné 

(23.5.2007 20:04:33)
super! tohle znám konečně vidím že takle se žije i v jiných rodinách a ne jen u nás ale s tím rozdílem že děti máme u sebe pořád v jednom kuse
 Rosie 


Jak známé! 

(28.7.2005 13:03:23)
Ono "mami, buď tu s náma", večerní uspávací rituály, neustálé proč, kdo, co kdyby, snaha (marná) přemluvit děti, že dnes by mohl pohádky třeba přečíst tatínek, aby mu to nebylo líto - jak důvěrně známé! Noc co noc se ve dveřích objeví jedna malá postavička se slovy "můžu k nám?", za hodinu druhá větší postavička "mami, já se sama bojím". Ráno jsme oba s manželem nevyspalí, se zády ztuhlými od spaní na boku na krajích postele, abychom děli nezalehli. Při pohledu do zrcadla mě napadá, "cha,miláčku,to ti přeju". Ale přesto všechno - být maminkou je to nejbáječnější na světě. Škoda jen, že ten čas tak letí a včera bezmocné miminko je dnes malá osobnost, která nás sice ještě potřebuje, ale tak jinak a stále míň a míň...
 Ivuše 
  • 

muži 

(28.7.2005 13:32:44)
Ti chlapi!!!!Taky by občas mohli přiložit ruku k dílu!
 Schme 
  • 

Re: muži 

(28.7.2005 16:08:55)
Muž byl (předpokládám) do 16.00 v práci, nevstával tedy asi v 9.00, následně vrtal a mezi 19-20 hodinou se zzapojil do hry. Udělal toho až dost.
 Daniela, 3leta dcera 
  • 

Re: Re: muži 

(28.7.2005 16:40:19)
Koukam, ze potrefena husa se vzdycky ozve:-)))
Neberte to, prosim, nijak osobne, nechci nikoho urazit. Jen mi to prirovnani prislo vhod:-)
Nevim proc, ale mam pocit, ze i kdyz zena nechodi do prace a je doma s detmi, nema toho mene nez jeji muz. Jen to nikdo (vetsinou) neoceni, povazuje se to za normalni a ona za to neni financne ohodnocena. Nechci rikat, ze muz ma delat vic, ale nerada ctu, ze udelal dost. Mohl by si odpustit alespon ty poznamky, ze by jeho zena mohla delat neco uzitecneho. Ona proboha nesedi cely den u televize a nekope se - s prominutim - do zadku!!! Nechci se nikoho zastavat - jiste i ona mela volbu a vybrala si mit deti a byt s nimi doma, ale nezaslouzi si alespon trosku uznani...???
 Schme 
  • 

Re: Re: Re: muži 

(28.7.2005 17:12:12)
Ale samozřejmě, že zaslouží. Reakce byla spíš na Ivuši z jejíhož příspěvku vyplynulo, jakoby muž nedělal vůběc nic.:-)
 Lucie 
  • 

Re: Re: Re: Re: muži 

(28.7.2005 17:15:24)
Monty, v Praze přece není tak těžké najít si nějakého chlapa! Nebo ženskou:-)
 Rosie 


Re: Re: Re: muži 

(28.7.2005 17:34:18)
Ty poznámky o tom, že ženská nic nedělá, by si muž vážně mohl odpustit. Ale s tím, že si po příchodu z práce lehne na chvíli na gauč - mě to nepřijde nic neobvyklého. Manžel vrací domů nejdříve v 18h a taky nějakou chvíli není zrovna použitelný. Tak půlhodinku moc nemluví, než se nějak zaklimatizuje. Zvykla jsem si na to a beru to. Potom se ale dětem věnuje, jak to jde - třeba koupání je z 90%tátova záležitost. Takže ono se to nedá brát obecně, každý manžel a táta je prostě jiný.
 Rosie 


Re: Re: Re: muži 

(28.7.2005 17:34:24)
Ty poznámky o tom, že ženská nic nedělá, by si muž vážně mohl odpustit. Ale s tím, že si po příchodu z práce lehne na chvíli na gauč - mě to nepřijde nic neobvyklého. Manžel vrací domů nejdříve v 18h a taky nějakou chvíli není zrovna použitelný. Tak půlhodinku moc nemluví, než se nějak zaklimatizuje. Zvykla jsem si na to a beru to. Potom se ale dětem věnuje, jak to jde - třeba koupání je z 90%tátova záležitost. Takže ono se to nedá brát obecně, každý manžel a táta je prostě jiný.
 Jana 
  • 

Re: muži 

(28.7.2005 16:46:05)
Ne, že by nic nedělal, ale podle mě se nepřetrh. Vyvrtal díru(nebo dvě) a spolu s manželkou si hodinu hrál s dětma. I když chodí do práce, tak věnovat se dětem jen hodinu denně mi nepřipadá tak moc.
 Líza 


Re: Re: muži 

(28.7.2005 17:17:28)
Myslím, že tam nebylo nic o tom, jak dlouho se d+ětem věnoval. Bylo tam, že si s nimi hodinu hrál.
Poté, co teda odmakal svoje a ještě doma něco vyráběl. Do jaké míry si s nimi ještě povídal nebo tak, to už zmíněno není...jen musím říct, že ač ženská, kterou taky někdy štve ten její v poloze ležmo u tv, v tomhle souhlasím se Schme.

Jo a přemýšlím, jestli se mi někdy na MD stlao, že by mi dítě na hlavu skočilo až v devět :-))))))...
 EvčaK 


Re: Re: Re: muži 

(28.7.2005 17:41:20)
Lízo, mně se hlavně nestalo, že by mi některý z kluků skočil na tu hlavu:-)))
Určitě se nedá paušalizovat, kolik času má otec věnovat denně dětem. Nad tím jsem se taky pousmála. U nás to řešíme tak, že abych byla spokojená s činností svého manžela kolem dětí a domácnosti, snažím se dělat co nejvíc aktivit mimo domov. Zatím to není dostačující, poněvadž v novém bydlišti nemám ještě dost fyzicky přítomných přátel apod.:-))) Nicméně už můžu dítka opustit na víkend a odjet k známým tam, kde jsou, takže se vše vyvíjí správným směrem:-)))
 mísa 
  • 

Re: Re: muži 

(28.7.2005 21:53:13)
ach, ta relativita! Kdyby to bylo, ze zena prijde z prace a ma "se pretrhnout", to by panecku bylo, ze "pracuje na druhou smenu a chlap ma jenom tu jednu"! :) Lidi, vzivejte se taky obcas do kuze toho druheho... Ja toho mam taky dost, ale chtit od manzela, ktery mi dava celou vyplatu, aby treba jeste myl nadobi, to by mi fakt prislo jako drzost.
 Schme 
  • 

Re: Re: Re: muži 

(28.7.2005 23:27:13)
Chtěj i to nádobí. Jestli Ti dá celou výplatu, tak umeje i nádobí.:-)
 ZuziP 
  • 

Re: Re: Re: muži 

(29.7.2005 8:07:03)
??? MI DAVA CELU VYPLATU ??? To akoze ju minies na veci pre seba alebo co?
 misa 
  • 

Re: muži 

(29.7.2005 17:21:56)
Zuzi, ne, ne jen pro me :)... Ale i tak znam dost malo chlapu, co bez reptani vysoli vsechno, co vydelaji, na domacnost a na deti bez toho, ze by si treba aspon zkusili ulit neco na nejakou svou zalibu nebo ze by si stezovali. Tak proto.

A proto taky nechci jeste ke vsemu, aby myl to nadobi! :)
 ZuziP 
  • 

Re: Re: muži 

(1.8.2005 8:51:44)
Ake bez reptani vysoli vsechno??
Ja byt chlap, tak by som nesolila vsechno zene, ved to je druhy extrem. Nedivim sa chlapom, ktori nechcu zene "DAVAT VSETKY PENIAZE", ale nedivim sa zene, co frfle na chlapa, ktory tvrdi, ze jej "DAVA PENIAZE".
Je to na dohode a na tom, ako to komu vyhovuje. Ale mne ani jedna z tychto moznosti.
Ale ja som rada, ze moj muz aj v case, kedy som bola na materskej a on zivil celu rodinu, peniaze mal na ucte, ktory bol a je dodnes spolocny a o vydavkoch vieme obidvaja... a vecer po prichode z prace kupal deti a po veceri umyval riad. Nemusela som to od neho chciet. Jeho to napadlo sameho, ze nie som chobotnica a ze mi pomoc dobre padne...
 misa 
  • 

Re: Re: Re: muži 

(2.8.2005 18:47:09)
Zuzi, ty snad musis byt pravnicka! :-)
Tak ne, nemuzu asi rict DAVA mi vsechno: ale protoze mam vic casu, na postu se slozenkami chodim ja; a kdyz se me po vyplate zepta, kolik to dela, ja mu reknu, ze dvanact tisic dve ste, on mi da dvanact tisic dve ste a zbude mu sedmdesat korun, tak mi podle me i tak DAVA vsechno... Nebo ne?
 ZuziP 
  • 

Re: Re: Re: Re: muži 

(3.8.2005 8:13:58)
Misa, nie som pravnicka. :-))))
Ale som cholericka a neznasam chlapske reci o tom, ako zene vsetko davaju.... hlavne ak si za to berie take zasluhy, ze si mysli, ze uz doma nemusi ani prstom pohnut. Vacsina tychto chlapov navyse pobyt doma na materskej podcenuje... a vobec, podcenuje domace prace. Tak asi preto tak reagujem na to slovo DAVA...
U nas, ked som bola na materskej, sme tomu hovorili tak, ze mame rozdelenu pracu: ja sa staram o deti a manzel zaraba pre nas peniaze. Vdaka obidvom funguje nasa rodina.... A po manzelovom prichode z prace sme si povinnosti rozdelili tak, aby sme cim skor mohli obidvaja oddychovat a venovat sa aj trochu sebe. Nehadzali sme ich jeden na druheho s vycitkami, ze JA som urcite unavenejsi ako TY...
 Eva K 
  • 

Re: Re: Re: muži 

(29.7.2005 14:40:55)
V přípravě na manželství nám vysvětlili, že muž chodí do práce a žena se stará o děti, to je cca 8 hodin, na peníze se to nepřepočítává (kamarádka má za hlídání dětí 100/1hodina). Od okamžiku, kdy se muž vrátí z práce, mají se o práci doma dělit rovným dílem. Což si myslím není reálné, chlapy nevydrží.

Myslím, že by 8 hodin práce doma a s dětmi za posezení v kaceláři nebo tepání rudy nevyměnili.

Eva
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: muži 

(29.7.2005 14:50:28)
Asi ne. Manžel byl doma tři dny a už prohlásil, že starat se o dítě je horší než chodit do práce. :o)))
 Tara 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: muži 

(29.7.2005 15:02:54)
Tak to muj manzel vsechno hrave a snadno zvladne, kdyz nejsem doma. Postara se o domacnost i o deti, uklidi, uvari, v klidu se podiva na televizi a jeste mi pak vycita, co si stezuju, ze to jde zvladnout levou zadni, jako to zvlada on.

Jenze samozrejme nevypere, nevyzehli, deti jsou stastne cely vikend v jednom usmudlanem tricku, nechodi ven s kocarkem, nechodi na hriste, neutre prach, neumyje zachod, neudela velky nakup, pro rohliky jede s malou autem a miminko necha zamcene doma, uvari caj a vajicka a parek a chleba se sunkou, nenecha deti delat neporadek (jako treba malovat vodovkama, strihat, hrat si s modelinou), radsi je posadi pred video, kytky uschnou, rybicky se utopi, travnik preroste, hromady knih a hracek zustanou netknute.
Ale protoze nevidi, ze se tyhle prace mely taky udelat, necini mu domacnost zadny stres.
 Klara 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: muži 

(29.7.2005 15:06:59)
To je ovsem skvely zpusob, jak dosahnout dusevni rovnovahy.
Ono se sice vsude pise, ze pretizene zeny maji delat jen to, co muzou stihnout, ale dulezite je, aby VIDELY jen to, co muzou stihnout! Na to ale asi zenska musi byt chlap :-(
 Schme 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: muži 

(29.7.2005 21:34:08)
No tak prostě ví, co je podstatné a co je jen vymyšlenost.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: muži 

(30.7.2005 16:39:31)
"..miminko nechá zamčené doma a jede pro rohlíky..."?? Čtu správně?? A to je svéprávný?
 bastien 


Duševní rovnováha 

(1.8.2005 10:24:13)
Souhlasím, že muži zvládají hlídání dětí ve větší pohodě, protože spoustu věcí nedělají, přesně ty, co jsou vyjměnované
v minulém příspěvku. A bohužel jsou to věci důležité a podstatné, podle Schmee ale asi jen pro ženy. Můj muž našeho dráčka hlídá, když se jdu třeba 1x týdně věnovat svým zájmům. Stačí si při tom přečíst noviny, podívat na zprávy atd.,což mě se nestane, protože abych mohla na několik hodin někam odejít, musím nakoupit, připravit večeři, uklidit a připravit čisté pyžamo. Na druhou stranu jsem ráda, že se můžu na pár hodin odreagovat a když přijdu domů, náš drobeček bude spokojene spát v postýlce. Mateřská dovolená je velký zápřah, ale všechno se kompenzuje radostí z dětí, tak si to musíme užit, pokud nás naše děti ještě potřebují.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: muži 

(29.7.2005 21:33:15)
Evo K, co to je - příprava na manželství - to je najaký kurz?
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: Re: Re: Re: muži 

(31.7.2005 23:02:19)
Předpokládám, že Eva mínila přípravu na církevní sňatek - moc užitečné povídání, zvlášť když ho dělá někdo rozumný.
 Zuzana27 


Re: Re: Re: Re: muži 

(2.8.2005 14:08:43)
Evko, Monty,
jsou tací co vyměnili a vydrželi to už skoro rok. A to s dvojčaty od jejich 9-ti měsíců:-) Buď mám doma poklad (zřejmě nedoceněný) anebo když chlap chce, dokáže vše :o)
Cl.
 Kubula K. 


Re: Re: Re: Re: muži 

(6.8.2005 12:46:22)
Co je to příprava na manželství?
 Beda  
  • 

Re: Re: muži 

(1.8.2005 15:54:54)
Peju chvalu vsem maminkam na MD.Byl jsem na ni rok a reknu vam,ze jsem mel pocit,ze z a d n a prace na svete nemuze byt tak narocna.Byl bych sel radej do dolu rubat.Fakt.Miluju sve deti,to snad nemusim rikat,ale chlapi,co si mysli,ze zenska doma nic nedela,tak by si to meli aspon jeden den zkusit.Ale cele!S uklizenim,varenim,pranim.To je panecku docela neco jineho,nez hodku p o h l i d a t dite,aby se nezranilo nebo v lepsim pripade si s nim pohrat.
Budu trosku vulgarni,tak se dopredu omlouvam.Mit dite(tedy miminko)znamena ze nezeres,neseres,nespis.Je to hodne sproste,ale velmi vystizne a trefne.
Takze maminky,velmi si vas vsech vazim a padam pred vami na prdel!
Ted chodim do prace-veget,odpocinek-i kdyz jsou nekdy narocne dny,mam ten nejlepsi trening.Zdaleka nemuzu byt tak unaveny,jak na MD.
Jo,mozna me nektera napadnete,ze to zase neni tak hrozny a jak je to krasny.Mel jsem na mysli deti do dvou let.
 Kačenka, martin 6 měsíců 
  • 

Re: muži 

(16.11.2008 21:24:08)
Díky moc za článek! Svatá pravda. Každej den večer padám na hubu a zatím to lepší asi nebude. Přítel pomáhá jak může, ale.. Nejsem fyzicky příliš zdatná a to je moje velké mínus na mateřské a k tomu ještě bolesti zad. Nestěžuju si, ale je to zápřah, takže jestli budu mít někdy dvě děti si budu muset jo dobře rozmyslet. Prostě musím cítit, že se na to cítím. Jak fyzicky, tak duševně. Přeju všem hezkou mateřskou a zdravé a hodné děti!!
 Hanka 
  • 

Re: muži 

(29.7.2005 9:13:23)
Nastěští nejsou všichni chlapi jako ten z článku. Taky se mi to v tom příběhu nějak nelíbí. Ale možná že to dotyčné nevadí že se pak bude do rána učit, protože neměla ani chvíli čas přes den.
Já si dodělávala vysokou taky při dítěti ( a to jen jedno) takže vím jakej je to šílenej záběr, navíc jsem ještě i pracovala částečně doma (účetnictví) a často se stávalo že manžel za mnou přišel "běž si odpočinout Hani já to udělám". To si pak člověk uvědomí jakej poklad má doma.
Jo ale díry do zdi nevrtá to mi dělá bratr, potřebujeme to tak jednou za dva roky a to se ani nevyplatí kupovat vrtačku :-))
 Michaela, Lucinka 2,5 roku 
  • 

Asi mám doma POKLAD, o kterým nevím :-)) 

(1.8.2005 17:33:14)
Jak jsem si tak pročítala články a odpovědi na ně, asi mám doma chlapa - POKLAD. Od narození dcerky se stará o vše, chodí do práce.. atd. Všichni si z něj dělali legraci, že kdyby mohl kojit, tak bude zvládat i to. Od 9 měsíců jsem mohla nastoupit do práce, střídám se s manželem , krátký a dlouhý týden. Muž je kuchař, pracuje od půl 10 dopoledne, domů se vrací okolo půlnoci. Já pracuji jako recepční od 8 do 8 večer.. nebo ráno. Pokud jsem v práci, doma zvládne uvařit, uklidit, vyluxovat, umýt koupelnu, bydlíme v rodinném domku, máme kolem dokola zahradu, stará se o trávník, stromy, živý plot.Záhonky atd. je péče moje. Umyje okna, někdy když vidí, že nestíhám, nebo je prádla moc, tak buď žehlí on, nebo si vezme druhou žehličku a prkno a žehlíme naproti sobě oba. Můžu se na něj ve všem spolehnout, do toho zvládá i své koníčky - motorka - auto. Vše má vyšperkované, utírá prach dokonce i na motoru - což já opravdu nedělám. Když přijdu večer z práce, mám připravenou večeři, klid. Malá v klidu spí, popovídáme, zkoukneme film, jdeme spát. Stíhá si i dojít s kamarády na pivko, já také, když chci vyrazit za zábavou,tak můžu jít kdykoliv. Prostě náš TÁTA je i druhou MAMČOU
 Michaela, Lucinka 2,5 roku 
  • 

Re: Asi mám doma POKLAD, o kterým nevím :-)) 

(1.8.2005 17:46:00)
Ale neděste se,.. taky je ho někdy dost!!!! Kdy si říkám, už aby šel do práce nebo někam zmizel. Ale to asi každého. Za 12 let, co jsme spolu, mi dokázal taky dobře vytočit a já jeho. Když ráno odcházím do práce, tak někdy pustím pračku, co myslíte.. všimne si, že tam to prádlo je vyprané a chtělo by pověsit.. Ne.. a když mu to pak večer vyčtu, nebo se ho odpoledne z práce zeptám, zda už ho byl pověsit, tak mi odpoví.. vždyť si mi to neřekla, abych to pověsil. Takže, pokud chci, aby udělal něco, co ho přímo netrkne.. tak si o to řeknu. Ale pak to udělá a ještě mi pošle sms - úkol splněn, ještě nějaké přání? A věc, co mi dokáže vytočit? Když hrneček nebo talíř od večeře, nebo oběda, nedá do myčky, ale jen tak postaví do dřezu, když je všude naklizeno.. Ale to už jsou maličkosti.. :-)))
 Monika 
  • 

Fakt den jako jiny? 

(28.7.2005 18:51:15)
Holky,zavidim vam!!!Ted jsem tomu mojimu prisla na neveru..Bohuzel nebo bohudik jsem s nim v 6 mesici tehotenstvi.Jinak bych tady ani nediskutovala a letel by.Jenze co ted?Nevim..Uz jsem se uklidnila,vybrecela(samozrejme ne pred nim),ale co dal?Delat,ze se nic nestalo?Ze nevera je bezna vec?
 Daniela, 3leta dcera 
  • 

Re: Fakt den jako jiny? 

(28.7.2005 20:31:51)
A co ti na to rekl on???
 Verunka 
  • 

Re: Fakt den jako jiny? 

(28.7.2005 21:56:13)
Moniko, zachovej chladnou hlavu a vydrz... a bud rada. To ja jsem prisla na manzelovu neveru v patem mesici. Jenze ta nevera nebyla jedna a nebyla s zenskou. A taky jsme to nakonec ve zdravi prezili. Zalezi na tom, jestli te ma manzel rad, a o tom nevery nic nevypovidaji, ty ukazuji jen, ze mu doma neco chybelo.
 Schme 
  • 

Re: Re: Fakt den jako jiny? 

(28.7.2005 23:31:01)
Evidentně mu doma chyběl chlap. Alespoň tak to z Tvého příspěvku vyplývá. To bych řekl, je ve vztahu muž-žena těžko řešitelné.
 Gooo 
  • 

Re: Re: Re: Fakt den jako jiny? 

(29.7.2005 2:56:44)
Co ty víš, třeba mu doma chybělo jen nějaké přítulné zvíře. To by pak řešitelné bylo... :)))
 Eva K 
  • 

Re: Fakt den jako jiny? 

(29.7.2005 14:47:27)
Myslím, že vztah po nevěře už nikdy nebude jako dříve. Je otázkou, zda pokračovat ve vztahu, když pravděpodobně každou chvíli do tvých představ vstoupí ta druhá.
Ale neházej flintu do žita, prober to v klidu sama se sebou, rozumem i srdcem. Jde taky o to, jestli to byla nárazovka (alkohol dělá divy i s pocitivým mužským) nebo delší vztah. Co říká on. Nebo taky jestli něco nepostrádá ve vašem vztahu.
Třeba na to dokážeš zapomenout. Ale třeba se dokážeš postarat o oba i bez muže.

Eva
 Kukuk 
  • 

uzivajte si to, bude len horsie... 

(28.7.2005 21:01:01)
tak som si zaspominala, ake to bolo...kedysi.... nie az tak davno
takze, uzivajte si to, prosim, uz nikdy vam takto nebude...
aby ste vedeli preco, popisem vam jeden moj den...
4,30 reve ten protiva.... budik...
5,00 ani neviem ako, ale som uz v praci... este stastie, ze len prejdem na druhu stranu cesty...
kazdu dalsiu hodinu si trham vlasy a podavam sportku, lebo tuzim ist do dochodku...
kazdu polhodinu medzi tym rozmyslam, ci mi je toto treba
12,00, zbadam kolegynu, co ma strieda, ako milujem tento pocit... do 13,00 odovzdavam pracovne podlznosti a snivam o obede
13,01 dosnivam o obede, lebo ziaden nie je, kto by ho aj uvaril... chvilu si nadavam, ze som si zase nenasla cas na obed restike...
13,05, uz aj jem nieco strasne zdrave...
13,06 odchadzam pre prvaka do skoly
navrat o 1 hodinu, kvoli jeho zaujmom nemoze chodit na najblizsiu skolu
ulohy, medzi nimi varim zdravu veceru, vdaka za dobru znasanlivost skolskej stravy, aspon nieco mam z krku
15,00 idem pre moje druhe, este skolkopovinne dietko, potom odchadzame bud na tanecnu, dramatak, trening atd, tato odrazka odpada len jeden den v tyzdni
17,00 teperim z pivnice bicykle, korcule, kolobezky, babikove kociky a ine veci, samozrejme vsetky naraz, lebo ich POTREBUJU
18,30, navrat, vecera..... vecerne dialogy o temach od problemov s dazdovymi pralesami, cez biedu v krajinach tretieho sveta, az po priciny 2 svetovej vojny a tlkotu srdca, niekedy sa pridaju plany na stavbu kozmickej lode a riesime vyrobu skla, ked ma deti preskusaju z hlavnych miest, zazeniem ich na ocistu, popri tom zaspominam na casy, kedy som snivala, ze sa umyju sami...
vecernu rozpravku zvlada cdcko
cca 20,30 kontrolujem, ci dychaju.... zavolam tatkovi, ktory je nestastny z toho, ako musi byt tam niekde, sam........ tisko mu zavidim, idem pozriet do detskej, ci dychaju...... uz nezavidim... potom rozmyslam, kedy budem upratovat, prat, zehlit..... zase to odkladam na .... dam si kavu, aby som este zvladla sprchu
22,00 precitam si spravy na teletexte, nastavim budik a tesim sa na zajtra...

2 sekundy venujem vdakyvzdaniu babke, ze mozem rano odist a ona bude tam, lebo pracuje a nie je to samozrejmost...
 Jana,Týnka 3,5r.+Kamilka 1,5 


Re: uzivajte si to, bude len horsie... 

(4.8.2005 19:28:35)
Milá Kukuk,
napsalas to senzačně!! Je to přesně tak. Člověk by se v práci rozkrájel a doma taky dohání a stále dohání...
Ale hřiště si neodpustíme a já pak večer ani tu kávu a trochu vegetu pro sebe (ne vždy ,samozřejmě). A s odkládáním žehlení na jindy mám taky bohaté zkušenosti...
Na mateřské jsem byla zapřažená a pořád v jednom kole, ale byla to krása. Teď jsem zapřažená asi o 60% víc (odporuje logice!!) a - pořád je to krása!!
Máme se prostě úžasně, děti jsou perfektní a všichni jsme zdraví. Tak si to užívám plnýma douškama.
A Tobě se to povedlo bezvadně vyjádřit.
Jana
 Monika 
  • 

Fakt den jako jiny? 

(29.7.2005 2:15:18)
Danielo,ptas se,co mi na to rekl on?Ze jsem psychopatka,ze jsem ho nechytla pri cinu(vysmech) a ze SMS nic neznamenaji..(uz dlouho ten tel.schovava)A ze urcite nekoho mam a chci od nej k nemu odejit a vzit mu syna.Nejlepsi obrana je prece utok?Pri tom me zna,ze jsem mu celou dobu(4 roky)byla verna,na toz tak v tehotenstvi!A to je asi to,co mu chybelo!Vzruso..a 22leta stihla holka je prece lepsi nez 31leta kazdym dnem tlustsi a tlustsi zenska s hybajicim se miminem v brise(i kdyz jeho),ne?Co mu jeste mohlo chybet?
 Misa3 


Re: Fakt den jako jiny? 

(29.7.2005 3:13:56)
Jezkovi zraky Moniko, hned presnas s tim ohavnym sebebovinovanim a uvedom si ze chyba neni v tobe ale v partnerovi. Chorobneho zarlivce nepresvedcis ze jsi mu verna ani kdyby ses nehla z domu, bude mit doztazy zda si neprohlizis lacnym zrakem polotiky v novinach nebo podobnou debilitu. PATOLOGICKY ZARLIVEC JE PROTO PATOLOGICKY PROTOZE ZARLI B E Z D U V O D N E !!! Neexistuje moznost jak ho presvedcit o sve vernosti a coz je zvlaste divne pomerne hodne patoilogickych zarlivcu sve manzelce zahyba. zakze stoupni se pred zrcadlo a uvaz ze tam vidis peknou budouci maminku, ktera by si bud zaslouzila avby manzel na sobe zapracoval a svou poruchu uznal a v tom pripade bych radila spolecne navstevy poradny, nebo to neuzna a v tom pripade by sis ty a mimi zaslouzili lepsiho partnera. Pokud do poradny nepujde jdi tam sama pomophou Ti aby sis svou situaci ujasnila a poradi Ti zda jde skutecne o patologickou zarlivost a pokud to tak je delej s tim neco zivot je tak kratky a travit ho po boku zarliveho a mirne receno neprijemneho muze, tak na tohle je skutecne kratky az moc. takze tu poradnu uvaz. Jde o Manzelskou a partenrskou poradnu ktde se sepcializuji na poruchy vztahu a pomohou Ti. Ale hned presnat s tim sebeobvinovanim jak jsi nepekna atd...Jsi urcite hezka a jak chces proboha v tehotenstvi vypadat, jako anorekticka, To by bylo pritazlivejsi? I kdybys mela skutecne o hooodne kilo vic, znam kamorku ktera to bere s naprostym klidem a uzene 8 chlapu z 10 pokud se ji tedy nektery z tech 8 libi...Takze nesil tohle neni podstatne podstaten je spolehlivost laskavost smysl pro humor pohodovost a snaha se se svymi problemy vyporadat a nevinit sebe, dej na mne nemuzes za to je to jeho vina a pokud se budes tyrat hladem utrpiu detatko a to bys prace nechtela ne? Tak bud drobet asertivnejsi a bude to naprosto super a vyprav se do te poradny at s manzelem nebo sama. Preji vse dobre. Urcite to zvladnes. pa Misa
 Daniela 
  • 

Re: Fakt den jako jiny? 

(29.7.2005 9:54:15)
To je mi lito. Ja si to prozila taky...ja mu sice na nic neprisla, ale tusila jsem to. Vlastne, jednou jsem objevila email. Ovsemze zapiral. A zapiral by to asi i ted. Nakonec nas - holcicce byly 3 mesice - opustil. podala jsem pak zadost o rozvod a ted uz mam konecne normalni lasky¨plny vztah. Ale pokuste se to vyresit. Mas pravdu, nejlepsi obrana je utok a on to tak udelal. Asi zkus vydrzet a jestli se to nezlepsi, ja bych to asi pak ukoncila. Ono to nema cenu udrzovat, kdyz nechteji oba... Uvidis, jak to pujde dal. Jen ti moc drzim palce a preju, at vam to vyjde...Protoze byt sama s mimcem neni vubec nic jednoducheho. Ja mela to stesti, ze mam perfektni mamku a mohly jsme zustat u ni...
 Eva K 
  • 

Re: Fakt den jako jiny? 

(29.7.2005 15:22:02)
Tak to s tebou jako s maminkou svého syna moc hezkým tónem nemluví. Jsi plná zloby, uklidni se, co je nejdůležitější? Abys byla ty a tvůj syn šťastní.

Obávám se, že tvůj vzhled, ať je jakýkoliv, s nevěrou nesouvisí. Spíš kvalita vašeho vztahu a nebo osobní neschopnost nasytit se jednou ženou.

Vím o hezkých a sexuchtivích holkách, kterým stejně mužský zahýbali. Partner mi zahýbal v mých 20 letech, kdy jsme měla o 10kg míň a dělala jsem fotky do časopisů. A třeba to bylo právě s kurpulentní třicítkou. Eva
 Verunka 
  • 

Re: Fakt den jako jiny? 

(29.7.2005 21:29:19)
Moniko, to co rikal ale nemusi vlastne znamenat nic jineho nez to, ze se stydi a snazi se zachranit, co se da (mne manzel taky osocil, ze za vsechno muzu ja, protoze se mnou mel pocity nejistoty a urcite jsem taky nekoho mela... a taky vedel, ze to nebyla pravda). Na druhou stranu musim rict, ze kdyz se pres to prenesete, je mozne, ze to bude zase dobre, treba casem - takove mimino s nekterymi otci dela divy! :-)
Hlavne si nenamlouvej, ze je to tim, jak vypadas - chlapi zahybaji i tem stihlym a modelkoidnim holkam, treba mu prave chybelo jen to vzruseni z "neceho noveho". Vim, ze s obnovenim duvery je to tezke, ale to je myslim si prave to, co by mel poznat: ze ciny mivaji i nasledky, i kdyz ne fatalni. Kdyz budes delat, jakoze nic, koledujes si o opakovani: kdyz to prezenes s hysterickymi vystupy, koledujes si o to, aby ti priste rovnou utekl za jinou.
 Marcela 
  • 

Re: Re: Fakt den jako jiny? 

(4.8.2005 8:44:46)
Souhlasím s těmi následky. Je potřeba, aby věděl, že to není jenom tak.
Vždy, když řeším nějaký opakujícíse vztakový problém vzpomenu si na radu : Udělej něco jinak.

Já jsem se například nikdy v životě neurazila, ale letos jsem to zkusila, několik měsíců jsem na manžela reagovala zdvořile ale chladně, protože si to zasloužil. Zafungovalo to, sice se neomluvil, ale začal se více snažit. (ale nevím, na jak dlouho)

Držím palce
Marcela
 Michaela , Lucinka 2,5 roku 
  • 

Měl by zabalený všechny věci --- slaboch 

(1.8.2005 17:14:48)
Milá Moniko, to co píšeš, je velice smutné. Nedovedu si chlapa představit, tedy spíš nevěru, pokud má doma ženu těhotnou. To je pro mně slaboch a jelikož bych to považovala za ublížení, zradu atd.. měl by sbalené veškeré věci před domem. Přeji Ti, ať už se rozhodneš, jakkoliv, hodně sluníčka v dalších nastávajících dnech, radost z drobečka, který se v tobě vyvíjí, proto se snaž radovat z něj a nenervuj se kvůli chlapovi, který za to nestojí. Hodně zdraví Tobě i drobečkovi. :-)))
 Jitka 
  • 

Díky za názory 

(29.7.2005 19:12:56)
Díky za názory.
Kukus, moc hezky jsi to napsala, ještě se směju.

Hanko, to se mi opravdu ještě nestalo, že by mi manžel řekl: "Jituš, jdi se učit", když se potřebuju učit, hlídá moje mamka.

Romano, já jsem ten článek myslela spíš tak, že jde hlavně o psychickou únavu.Moje děti ráno začnou mluvit a přestanou až v noci a každou minutu vyžadují na něco odpověď.
Stýkám se s lidma, například s maminkama na písku, bavíme se o dětech, jak papaly, co papaly, kolik toho spapaly, co budou zítra papat, jak čůrají, kakají, jak spí atd., atd.Mezitím se ozývá na děti na písku:" nelez tam, nech ho být, nech to být, vrať to" atd. atd.
Taky se stýkám s rodiči, povídáme si, téma děti.
S tchyní, opět téma děti.
Můj brácha - nemá děti, ale je v Austrálii, moc tedy nepokecáme.
Kamarádka - má 4 děti.
Moje nejlepší kamarádka-nemá děti, žije v Rakousku, Přesto se vídáme jednou za měsíc, jezdí ona k nám (kvůli dětem se já do Rakouska tak často nedostanu) no a kdo je u nás a nedrží chvíli tu pusinku, moje děti.
No a studuju VŠ, takže se buď učím nebo starám o děti nebo starám o děti a ještě o domácnost..
Ten článek ale nebyl míněn jako stížnost, spíš pro pobavení, já bych ty děti nevyměnila za nic na světě. ( Ale trošku se těším až budu zase chodit do práce a budu mluvit i s jinýma lidma než s dětma a snad i ten budík vydržím :-)
 Lidunka 


Re: Díky za názory 

(6.8.2005 21:47:04)
Ahoj Jitko,taky jsem doma a studuju, teprve rok s mimcem, ale i tak, hlavne ve zkouskovem to taky nestiham, venovat se prckovi, baracku, nebo sprtat...Nechces nekdy pokecat, treba o skole, u nas na pisku i doma u mamy taky "jen" o detech...Dobrou noc. Lida
 Denča7 


Krásnééé! 

(30.7.2005 17:32:53)
Jetulo, to se Ti povedlo, tak nějak si to představuju! a citát na závěr, nádhera! Hned to posílám dál, a píšu do diáře.
 Sears 


ctu a po tvari mi tecou slzy jak hrachy... 

(3.8.2005 2:21:15)
napsala jsi to moc pekne, je to presne. Ja mam dva kluky (2 a 4 roky) a prave nekolik dni zjistuji, jak mne ten stereotyp zacina ubijet...Cas na sebe proste nenachazim. Jsem tu proste pro tu moji rodinu...Ted asi zacnu v tom vsednim dni hlkedat to krasne a byt vic vdecna, ze ty kluky vubec mam...Diky!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.