| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zkušenosti s dulami

 Celkem 27 názorů.
 Brusinka 
  • 

jen houšť 

(8.12.2004 15:13:16)
Porod(y) mám teprv před sebou (doufám), ale už teď dopředu se těším nejen na přítomnost a podporu manžela, ale také na to, že u mě bude spřízněná ženská odborná duše, která bude mít všech pět P: povzbudí, potěší, pomůže, poradí a podrží. Hlasuju pro propagaci a šíření tohoto "řemesla" - v zájmu maminek, tatínků, miminek... a koneckonců i porodnic.
 Lucka 
  • 

Kolik stoji dula? 

(8.12.2004 15:31:37)
Kolik stoji takova dula u porodu nevite nekdo?
 Saxána, Jáchym, Hermína 


Re: Kolik stoji dula? 

(10.12.2004 9:30:49)
Dula nas prisla na 3500,byli to dobre zainvestovane penize, dula Petr mi velice pomohla zvladat bolesti,vedla porod homeopaticky, dostala se mi od mi i vyborma homeopaticka pomoc po porodu,zadne komplikace,pomohla mi i s kojenim. I ted se stale vydame. Vrele to doporucuji kazde mamince,je to opora k nezaplaceni.
 Amos 
  • 

Re: škoda, že vás 

(14.12.2004 14:23:17)
taky nenaučila česky !
 xy 
  • 

Re: škoda, že vás 

(21.11.2010 18:53:32)
ti sy fakt kráva, co je ty do toho jestly pýše zpravňé čiesky, viplachni sy mozeg :)
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Kolik stoji dula? 

(26.2.2005 14:51:32)
ahoj
pomoc duly stojí 1500-2000.zahrnuje porod,2schozky pYed a 2 po porodu.a byl to nádhernej porod.doporu
uju
 Lenus 


Re: Kolik stoji dula? 

(8.7.2005 16:25:20)
Nás přišla dula na 2500Kč - 3 schůzky před porodem a porod a byly to výborně vydané peníze!
 Ladka 
  • 

prosim o kontakt 

(20.11.2005 11:07:59)
Ahoj Lenko, mela bych prosbu, jestli by jsi mi mohla napsat kontakt na Tvoji dulu.adresa: foglad@post.cz.Byla bych Ti moc vdecna, poohlizim se po dule, nebo porodni asistence a tak za kazdy tip jsem rada.
Diky Ladka

 Alena 
  • 

Zaroven 

(8.12.2004 15:44:25)
Co si pocne dula, kdyz dve "jeji" rodicky rodi zaroven ?
 Martina 
  • 

Taky by me zajimala cena duly . 

(8.12.2004 20:56:24)
Hodne se pise o podpore duly,ale nikde jsem se nedocetla kolik by jsi mela maminka pripravit penizku treba za pomoc pri porodu,a jestli se to lisi treba podle kraje nebo mesta anebo je to vsechno pouze o dohode mezi maminkou a dulou. Vi o tom nekdo vic? Dekuji Martina
 Sylva 
  • 

Re: Taky by me zajimala cena duly . 

(9.12.2004 1:47:10)
To je docela dost individuální. Záleží na tom, co od duly chcete a na čem se domluvíte. Na počtu schůzek před porodem, po porodu, jestli musí dula dojíždět atd. Těžko napsat nějakou konkrétní cenu.
 Hanka 
  • 

Re: Re: Taky by me zajimala cena duly . 

(9.12.2004 8:45:39)
A alespoň přibližná cena? Např. za jednu schůzku před porodem a doprovod při porodu. Děkuji.
 Naďa - dula Podkrkonošská 
  • 

cena za sluzbu duly 

(9.12.2004 22:38:33)
Mile maminky,
cena za sluzbu duly se pohybuje v urcitem rozmezi a to zjistite na dulskych strankach www.rodina.cz/duly a tam si kliknete na "seznam". Pod mapkou republiky najdete to, na co se tady ve vetsine pripadu ptate.
Take to muzete zjistit naprosto jednoduse, kdyz oslovite svoji dulu a normalne se ji zeptate! N.
 Klára B 


Re: Re: Re: Taky by me zajimala cena duly . 

(11.12.2004 18:43:57)
Milá paní Hanko,

každá z nás má svůj systém práce i plateb. Já pracuji v regionu trutnovska. Maminky platí jednotlivé schůzky (1 schůzka trvá přibližně 1,5 - 2 hodiny), cena je 250,-Kč, za doprovod k porodu si já účtuji 1500,-Kč, v ceně je zahrnuta i tzv. porodní pohotovost (24 hod na telefonu, možnost KDYKOLI volat, jsem schopna vyrazit do 30 min), telefonické konzultace jsou bezplatné. Cestovné (cena za benzín) účtuji pokud jedu dál než 15km nebo pokud jedu vícekrát. Počet schůzek před i po porodu záleží na mamince, jak potřebuje. Obvykle je to 3 - 5 schůzek před porodem a 1 - 2 po porodu. První schůzka je zdarma, jelikož mne většinou rodiče kontaktují telefonicky nebo mailem, takže se chceme seznámit osobně a dohodnout se, zda a za jakých podmínek chceme spolupracovat. Toto je můj osobní systém. Pokud se chystáte službu duly využít, doporučovala bych vám kontaktovat duly ve vašem okolí a zeptat se přímo na jejich způsob práce.

Zdravím

dula Klára Borůvková
 Kukulka 


Duly na Slovensku 

(23.6.2005 0:28:15)
Po prečítaných skúsenostiach rodičiek a zdravotníkov vidím prítomnosť duly pri pôrode ako prospešnú pre samotnú mamičku i zdravotnícky personál. Po mojich nie práve najlepších skúsenostiach s prvým pôrodom by som asi u svojho ďalšieho pôrodu dulu uvítala. Viete niekto poradiť kontakt na duly na Slovensku? Neviem, či to na Slovensku vôbec funguje. Ďakujem.
 Naďa - dula Podkrkonošská 
  • 

Re: Zaroven 

(9.12.2004 22:29:52)
Mila Aleno,
jsem dula a uz se mi to prihodilo - byla jsem u dvou porodů najednou. Dulezite je, aby obe maminky rodily ve stejne porodnici :-) N.
 P + 6 


Re: Re: Zaroven 

(10.12.2004 22:05:41)
Já jsem ten případ, kdy měla paní Baliharová dva porody najednou. Rodila jsem jako druhá (asi o hodinu), takže mi mohla pomáhat jenom ke konci porodu a zvládla to skvěle! Pomohla mi i v těhotenství, kdy mi konzultace s ní přinesla duševní pohodu. Peněz to moc nestojí, dulu si může dovolit každý. Moc doporučuju!
 Martina (6. měsíc) 
  • 

Bohužel 

(11.12.2004 13:38:05)
jsem z regionu, kde podle všech seznamů, které jsem našla na internetu, duly ještě nefungují (nejbližší je asi 80 kilometrů daleko). Zpočátku mě to mrzelo, ráda bych do jejích služeb investovala, ale nakonec jsem určitou alternativu našla v předporodním kurzu a těhotenském cvičení, kde jsou instruktorky natolik zkušené, že ochotně poradí s jakýmkoliv problémem. A na kurz se mnou chodí manžel, takže doufám, že nakonec mi dulu bude umět aspoň trošku suplovat on - i když určitě ne po té medicínské stránce. Sama nevím - je dul opravdu tak málo, nebo mají zatím špatnou reklamu?
 Klára B 


Re: Bohužel 

(11.12.2004 18:10:20)
Milá paní Martino,
nevěště hlavu. Na seznamu nejsou vyvěšeny všechny duly, neustále běží další kurzy a absolventky vyvěšujeme až po nějaké době. Pokud jste nenašla nikoho v dostupné vzdálenosti, zkuste napsat na duly@volny.cz a zeptat se, zda není ve vaší blízkosti nějaká dula ve výcviku. Přeju krásné těhotenství a pohodový porod ;o)

dula Klára Borůvková
 Milena, 3 koťátka 


Jak to má dula zorganizované? 

(13.12.2004 9:23:00)
Zajímalo by mě, jestli dulství je činnost ve volném čase, nebo mají duly jiná povolání, nebo jsou prostě v domácnosti. Měla jsem oba porody dlouhé /první 30 hodin na sále a druhý 15/, takže by mě zajímalo, jestli je to pro dulu činnost na plný úvazek, nebo chodí i někam do práce.
 Bara 
  • 

Re: Jak to má dula zorganizované? 

(13.12.2004 16:52:51)
Duly, které znám, jsou na mateřské, nebo mají malé děti a do svého původního zaměstnání se už vrátit nechtějí.
Teď když mám malé dítě i já, uvědomuju si, že to není jenom práce pro dulu, ale i pro celou rodinu - když jede "rodit", někdo ty děti hlídat musí, že? Asi to chce fajn chlapa a babičky.
 Datlice Klárka7/04aFilda 9/00 


Další spokojená ženská... 

(27.12.2004 9:25:05)
Na můj druhý porod jsem se začala připravovat v rámci možností a souhrou náhod jsem se nakonec seznámila s dulinkou Janou.Moc jsem si přála porodit do vody,ale u nás v Přerově to zatím nebylo možné z důvodu neznáma.Těhotenství jsem měla vyjma špatně udělaných genetických testů,klidné a drobné trápení se mi dařilo upravit homeopatiky anebo éterickými oleji.Takže mému porodu do vody nic nebránilo,pouze strach porodníků vykročit do neznáma.S Janou jsme to měly naplánované,že mě podrží jak to jen půjde a probijem se tím tlakem lékařů,co chtějí medicínsky vedený porod.
A taky že se nám to podařilo.Maličké se při porodu dařilo dobře a mě díky péče Jany ,která mi pomáhala,jak to jen šlo,se rodilo dobře.Z počátku jsem si ještě říkala,ať mi dá kapičku levandulky,či nějaké homeopatikum,ale jak se to překulilo už do té ostřejší fáze,Janča mi perfektně podávala to,co jsem potřebovala.Prostě to na mě viděla,že je mi smutno-protože právě vedle se narodilo mimčo a já měla ještě kus před sebou.Dala mi olejíček a najednou byl klid.Krásně mi masírovala záda,přesně tam,kudy procházely bolesti.Když už jsem byla vyčerpaná bolestí a začala škemrat,že už si nechám píchnout něco od bolesti,honem mi podala homeopatikum a bylo po trápení.
Během porodu mi pomohla udržet polohu,abych mohla do vody klidně porodit Klárku.A po porodu mi "hlídala" personál,aby Klárku nekoupaly,neseškrábavaly mázek,prostě jen nejnutněji zkontrolovaly a honem mi jí vrátily k prvnímu nakojení.Vše proběhlo ,tak jak jsem si přála a s Janou naplánovala.Vydatně nám při tom kryla záda a pomáhala ještě staniční sestřička Masaříková,které patří také velký dík.Usměrňovala přebytečnou aktivitu pana primáře při vlastmím porodu.Chránila Klárinku před zbytečným dotykem při vytlačování.Malé to šlo krásně,ale pan doktor se jistil.
Tohle vše se odehrálo před měsícem,tedy 28.7.2004 v Přerovské porodnici.Od té doby začaly velké změny,které vypadají slibně.Snad se v Přerově rozběhnou porody do vody a hlavně se začne využívat péče dul.Tedy hlavně doporučuji tu naší-JanDulinku Vaškovou.
Lenka Jaklová
 Michaela 
  • 

Re: Další spokojená ženská... 

(17.1.2005 21:12:40)
Ahoj Lenko,
prosim te mohla by jsi mi dat na janu Vaskovou kontakt.Jeste tehotna nejsem,ale rada bych chtela dulu a jsem take z Prerova a jeste nikoho neznam kdo by rodil s dulou a taky,kdyz jsi s ni byla spokojena a je overena,byla bych ti mooooc vdecna diky Misa.
 michaela 
  • 

dula v Prerove 

(17.1.2005 21:16:10)
Prosiv te mohla by jsi mi Leni dat kontakt na tvou dulu Janu Vaskovou.Moc ti dekuji.Chtela bych vedet o nejake dule v Prerove a overene.Diky Misa
 Dulinka 


Re: dula v Prerove 

(5.3.2005 17:46:12)
Dobrý den Míšo,
teď jsem koukla na příspěvky a dovolím si odpovědět za Lenku. Takže e-mail na mě je:
andelicek.duly@seznam.cz
Když budeš chtít, klidně mi napiš mailík.
Jana - dula
 Lenus 


dobrá zkušenost 

(8.7.2005 16:30:26)
Při našich přípravách na porod jsme se s mužem rozhodli pro přítomnost vlastní porodní asistentky u porodu. Především pro náš klid a pro zajištění určité pohody, případně odborné konzultace a komunikace s lékaři u porodu, kdybychom na to nestačili. Na webu dul jsme v našem regionu žádnou dulu nenašli. Shodou okolností jsme se však seznámili s vynikající paní čerstvě v důchodu, která celý život pracovala jako porodní asistentka přímo v porodnici, měla velice příjemný a přirozený přístup k věci, opřený o dlouhou praxi a navíc nám byla velmi sympatická po lidské stránce, což byla jedna z nejdůležitějších věcí při rozhodování. Působila na nás při několika schůzkách před porodem velice pohodově a to se pak ukázalo jako velmi příjemné i u samotného porodu.
Výhody z mojí zkušenosti - vlastní porodní asistentka je po celou dobu s vámi, pomáhá, podpírá, masíruje, myslím, že je podporou i pro partnera u porodu, který snadněji řeší a vidí, s čím pomoci a jak, asistentka vidí celý průběh porodu, hlavně zde jde o první dobu porodní (nemocniční asistentka musí odbíhat i k jiným porodům), zná dopředu vaše přání a když je pak třeba některých rozhodnutí (u nás např. propíchnutí plodové vody), nemusíte to složitě řešit, můžete jí důvěřovat.
 franciska 


Třetí odstavec 

(15.4.2012 10:21:17)
http://terezaklozova.blog.idnes.cz/c/256118/Porodni-bitevni-pole.html

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.