| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Naše nominace

 Celkem 43 názorů.
 radka 
  • 

oblibene porady 

(17.2.2004 7:35:28)
U nas vede "babka" Havelkova z Kouzelne skolky. A pak taky klasika.
 MOnika, Kuba 3 
  • 

Re: oblibene porady 

(17.2.2004 8:20:04)
Jelikož mému synovi jsou 3 roky, jsme na tom úplně stejně. Jen přidáváme Bořka Stavitele, který asi zaujme všechny kluky. Mezi celovečerňáky se nám ještě vejde 101 Dalmatinů, kteří jsou u nás v současné době vrcholem. Je pravda, že při sledování Doby ledové a Shreka se baví nejen Kubík, ale i celá rodina.
Michal Nesvatba je v Kouzelné školce nepřekonatelný, stejně jako jeho vystoupení, s kterým objíždí celé Čechy, vřele doporučuji. Jen byl problém mému synovi vysvětlit, že hrát si domů s ním opravdu nemůže, protože by to chtěli všechni děti.
 pabakuku 


Re: Re: oblibene porady 

(19.2.2004 9:17:56)
S Michalem a jeho Františkem máme stejnou zkušenost a strašně mu za jeho pořady a vystoupení děkuji. Mému Kubíčkovi jsou téměř 4 roky a u nás vede Krteček, Bob a Bobek, Maxipes Fík a teď Krakonošské pohádky.Jsem vděčná za tyhle vykopávky!!!!!!
Marta
 Jana+kluk 8r.+Barunka 1,5 r. 


Re: oblibene porady 

(17.2.2004 12:28:13)
V mladším věku synka zajímalo: Rákosníček, Bob a Bobek, Křemílek a Vochomůrka, nedávno objevil Maxipsa Fíka. K tomu je rodinným favoritem Shrek a nedávno Příšerky sro. Pak ještě u nás vedou všechny Hvězdné války a trilogie Indiana Jones. Zvláštní je, že chlapec nám střídá ty animované dětské s filmy pro starší (například může i Matrix a Muže v černém). Jo a když byl malý, tak pořád koukal na Naši pejskové a kočičky, to je naučný film pro děti on National Geographic. A taky může Putování s dinosaury. Malou zatím nic nezaujalo, kromě závěrečných titulků různých filmů, pokud možno s hodně rytmickou hudbou, na kterou pak tancuje a vypadá jak v extázi. Po mně to teda nemá.
 Hela, 2 prckové (4 a 1 rok) 
  • 

Re: oblibene porady 

(17.2.2004 12:47:52)
Tak u nás vedou z televize hlavně : 1. Kouzelná školka -především s Michalem (ten se mi taky líbí nejvíc) a nově s dědečkem St.Zindulkou.
2. Kostičky
3. Srandy-Neváhej a toč

K tomu půjčujeme videokazety--období se střídá: nedávno Krteček, teď zase pořád Pat a Mat z A je to a Bolek Lolek.

Shrek a Doba ledová jsou super, líbí se celé naší rodině.

Náš roční prcek zatím televizi nemusí, kromě jednoho--omylem jsem pustila Teletubies-tak LÁLÁCI, ty může. Takže to využívám opravdu jen v nouzi nejvyšší, kdy potřebuji 5-10 minut nutně něco udělat, jinak se ho snažím od televize zatím držet dál.

Hela
 Lenka + 11/02,1/05 


Re: oblibene porady 

(17.2.2004 20:09:03)
Ahoj, Kuba se nejradši dívá na Kostičky, ty vidí celý. Pak se mu líbí Večerníček, ale jenom znělka a předtim Veselá pastýřka (sponzor pořadu)
 Lucie + Olivie (3,5) 
  • 

Dalsi nominace 

(18.2.2004 22:21:26)
K poradum, jejichz jmena uz tady padla, jen pridam: Staflik a Spagetka (prvni oblibena, kdyz byla jeste uplne prte) a z celovecernich Hleda se Nemo (muze videt i dospely :-).
Jinak zminovane Priserky sro, jsme meli asi rok pujcene na DVD, coz melo ten roztomily efekt, ze po shlednuti celeho filmu ditko ovykle pribehlo za otcem a poprosilo: Tati, pust mi to este andlicky!
 Kačenka 


Re: Dalsi nominace 

(23.2.2004 19:25:53)
U nás je na prvním místě víla Amálka, pak dlouho, dlouho nic a pak už zmiňovaný Krteček, a " Páni ", což je Pat a Mat.
Z Kouzelné školky má nejraději Františka, zatím..... :-))
Celovečerní filmy zatím nic, jsou moc dlouhé.
 HelenaB.+2kluci (13 a 9)+? 


Re: oblibene porady 

(20.2.2004 7:21:28)
U nás vede Večerníček, ať už je tam jakákoliv pohádka a pak sluníčko z Teletubbies.
 feuer/5 
  • 

top ten  

(17.2.2004 8:22:46)
jak je mozny, ze to mame skoro stejne?
krtek, fik, schrek, kouzelna skolka, arabela a krakonošovo pohadky/i audio,
starsi pan prstenu a harry potter
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Gol 

(17.2.2004 9:20:36)
Mam rocniho syna, tedy dnes uz 13 mesicu. Ale naprosto vede jakykoliv sport v TV. Okamzite zvedne ruce a vola GOL. To ma po tatovi. Tuhle volal gol, i kdyz dojela do cila Katka Neumannova a zvedla ruce nad hlavu ;-).
Dalsi v poradi je pocasi na CT1, tuhle deformaci ma po mne, jelikoz pracuji v CHMU na prognoze.
Dale miluje takove ty televizni souteze jako je AZ kviz, Riskuj apod., coz prisuzuji tomu, ze tam poskakuji barevna kolecka. Tomu proste nemuze rozumnet.
Z klasiky pak naprosto vede znelka Vecernicka, co nasleduje - to ho nezajima. Pokud to tedy neni Krtek. Toho asi musi milovat vsechny deti. Jak rika Vojta, t-te-tek nyny. Asi jako ze je to fan, v prakladu... Kdo ma deti, porozumi.
Ovsem je zajimave, ze pokud sleduji nejaky porad, ktery mne zajima, a jeho ne, vezme do ruky ovladac na Tv, urputne macka tlacitka, a bacha! miri na televizi a vola GOL. Jakoby mi jasne daval najevo, ktery program hodla sledovat. No u rocniho ditete fakt nevim. Ale manzel tvrdi, ze ma vic rozumu nez ja... ;-).
Jestli vychovavat, ci ne . Asi je nejlepsi vytahnout Tv ze site a pustit si radio.
Lenka
 Sona, kloucek 2 roky 
  • 

Nejoblibenejsi 

(17.2.2004 11:05:34)
Vedou: 1. Krtecek,2. Kouzelna skolka,3. Kosticky, 4. Pane pojdte si hrat, 5. O pejskovi a kocicce, 6.Broucci,a dalsi
 kathy 


Re: Gol 

(17.2.2004 16:14:10)
Tak u nas je to podobne, mam 19 mesicniho syna a bavi ho snad cokoliv, asi 5 minut. AZ kviz ... znelka vecernicku ... Stastnych 10 .... atd.
Jeste moc na pohadky nekouka, ale maxipes fik ho zaujal a jesze u nej tancuje a na kouzelnou skolku taky vydrzi koukat asi 10 minut.Jenze u nas se kouka na TV ve stoje, asi je porad pripraven odbehnout k zajimavejsim cinnostem.
No, jsem rada, ze z nej nevyroste Tv maniak... snad.
 Věra. 


top five.. 

(17.2.2004 11:28:23)
u nás jednoznačně :
Krteček
Maxipes Fík
Pat a Mat
Bob a Bobek
Bolek a Lolek

Shrek ho zaujal také - mne ještě víc, fakt se povedl :-))

v té klasice není násilí,a je vtipná, to se mi líbí, TV nemáme ani se mi do ní nechce, ty moderní kreslené pohádky se mi zdají podivné a agresivní..:-//..víte co myslím, názvy nevím.....

 xxxxxxxy 


Re: top five.. 

(17.2.2004 11:53:20)
u nás je to podobný
Pata a Pata manžel výstižně přejmenoval na "Čubil a Lepil" :-))))
 xxxxxxxy 


Re: Re: top five.. 

(17.2.2004 11:54:18)
z Krtečků vede Krtek a Orel, u toho dcera vždycky málem pláče
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Re: Re: top five.. 

(19.2.2004 16:18:32)
Nekde je tu taky diskuze o sexualni vychove, "odkdy a jak?". Jednou, pri spolecnem sledovani krtecka jsme narazili na jeden dil, ktery je skutecne nadherny, a hrozne nam pomohl pri vysvetlovani, jak vlastne deti prichazeji na svet (mame dve holky, 4,5 a 3 roky).

Byl to dil, kdy se zajic zamiloval do zajecice, ale byl porad hrozne nesmely, tak ho krtecek trosku popostrcil. Pekne tam ukazali, jak se k sobe parek hezky choval, az zajecici zacalo rust brisko. Pak to brisko zacalo bolet, tak vsichni na chvili zpanikarili, ale krtecek na to prisel a naznacil, ze v brisku jsou mali zajickove. A pak prislo to nejhezci. Opravdovy porod. Zajecice si lehla na zada a mezi nozickama se objevila zvetsujici se dirka az vyklouznul maly zajicek. Brisko zustalo porad ale docela velke, tak krtecek (jako zkuseny porodnik) na brisko trochu zatlacil a vykutaleli se jeste dalsi dva zajickove. Zustali jsme s manzelkou chvili vykuleni, ale to proste nemelo chybu. Bylo to tak krasne udelane, ze uz ani nebylo treba nic moc vysvetlovat. Moc doporucuji! :-)
 Eva/Verunka 09/02 + 14tt 


Re: top five..  

(17.2.2004 13:39:37)
Tak naše malá se svými 18-ti měsíci,
před Kouzelnou školkou preferuje pondělení Sezamovou ulici. A Kostičky ji také baví.

No a pak: Šťastných 10 a jakýkoliv Teleshoping.
Celkem se děsím budoucnosti: Copak nám asi všechno objedná, až začne pořádně mluvit. :-))
 Andrea, syn5 let 
  • 

Ať žijí duhové 

(17.2.2004 18:54:37)
asi nenapíšu nic převratného, ale u nás je to podobné
Krtek,Kouzelná školka ale i Sněhurka a 7 trpaslíků, kde pokaždé když ježibaba trávila jablko, tak syn si také přišel pro jablíčko.
Mezi oblíbené dětské filmy patří Ať žijí duchové a také S tebou mě baví svět, což se vůbec nedivím, protože když jsem našeho malého čekala, tak jsem na tento film koukala snad denně.
 maceška 


děti školou povinné 

(17.2.2004 12:50:10)
U nás jednoznačně vede Populární mechanika pro děti, Lidské tělo, Putování s pravěkými lidmi, Neznámá planeta, a podobné pořady. Asi je to lepší než sedět nad učebnicí.

(jinak hlavně sport)
 vcielka 


Re: děti školou povinné 

(17.2.2004 13:09:46)
ahoj, myslim, ze je to vsade rovnake, akurat ma prekvapilo, ze vase deti sleduju Schreka.mne sa to nezda velmi vhodne pre male deti.
 vahavka 
  • 

Re: Re: děti školou povinné 

(17.2.2004 15:00:57)
syn 4,5 let:
z kazety:
1/ At ziji duchove!! (porad dokola, cituje cele pasaze a zpiva pisnicky)
2/ Pat a mat
3/ Jen pockej, zajici !

Prilezitostne v televizi : krome Kouzelne skolky ho fascinuje karalobrusleni zen, sleduje bez dechu, kdyz vysilaji, kdyz to videl poprve, uplne ho to vzalo a prohlasil, cituji " To jsou teda pekny zensky!".


 Hela, 2 prckové (4 a 1 rok) 
  • 

teleshoping 

(17.2.2004 17:24:45)
Našemu synovi jsem musela zakázat tyhle reklamy. Seděl, skoro ani nedýchal a jen koukal a koukal. Nevím čím to, že ho to tak lákalo. :))
Hela
 Lenka + Natálka 19 měsíců 
  • 

Snažíme se spíše nedívat, ale .... 

(17.2.2004 22:16:45)
Občas se zapnutí televize nevyvaruji, pokud potřebuji alespoň půl hoďky na nějakou práci, a dcerce pouštím Krtečka a Včelku Máju / to jsou v podstatě všechny kazety co máme /. Ale pokud vím, tak když u nás navečer běží televize, tak Natálku naprosto zaujala reklama na Seznam, jak tam popisují právě narozená miminka. Jakmile zaslechne melodii, okamžitě říká "mimi písi" a zatuhne a kouká. (také už chtěla pomalovat všechny panenky.)Ještě se také teší na večerníček, ale kouká se jen na znělku, zbytek jí ještě moc nebaví.
 Veronika a 8letý klučina 
  • 

Re: teleshoping 

(27.2.2004 10:57:49)
A já už si myslela,že moje dítě je jediné,které
televizní reklamy tolik baví :-) Já sama ale nechápu,co se mu na nich tolik líbí-na můj dotaz odpovídá,že sám neví.
 Lenka + Natálka 19 měsíců 
  • 

pohádky pro malé  

(18.2.2004 11:51:29)
Ještě mě tak napadlo jestli někdo nemáte starší kazety, na které už jsou vaše děti velké, a které by jste mohli postrádat. Např. toho oblíbeného Krtečka, ... . Kdyžtak dejte vědět na e-mail novakova@space.cz. Díky
 Hanka ,Tomášek 14měsíců 
  • 

Oblíbené pořady 

(18.2.2004 13:48:25)
Mému synovi je teprve 14 měsíců,takže z televize nemá ještě moc rozum. Mezi jeho nejoblíbenější ale patří znělka Prima vařečky, teleshoping, reklamy všeho druhu a soutěžní pořady.
 Lenka, Zuzka 2,5 roku 
  • 

Teletubbies 

(18.2.2004 21:20:40)
U mé téměř 2,5-leté dcery bezkonkurenčně vedou Teletubbies, vydrží u kazety i celou hodinu, pak má ráda všechny kreslené filmy, kde se nemluví, hlavně Krtečka a Bolka Lolka, sleduje Večerníček (pouze kreslené), Kouzelná školka ji baví tak 5 min. Ale docela se jí líbí Sezamová ulice, hlavně když ukazují čísla a písmena, všechny přečte a má z toho hroznou radost.
 Jasanka 
  • 

Re: Teletubbies 

(20.2.2004 10:13:35)
Můj tříletý syn také moc rád kouká na Teletubbies, a dcera, která je o tři roky starší také. Jinak mají rádi večerníčky : Maxipes Fík, Bob a Bobek, Štaflík a Špagetka, Hurvínka, Maková panenka, Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka. Tříletý syn má ovšem bezkonkurenčně nejraději Krtečka.
Starší dcera si oblíbila také filmy od Disneye:
Medvídka Pú, Lví král a Hledá se Nemo.
Kouzelnou školku mají rádi oba.
 Chazar Mordor 
  • 

Re: Re: Teletubbies HNUS!!!!! 

(7.3.2004 10:22:39)
Fuj! To je hnus!
 Chazar Mordor 
  • 

Re: Teletubbies HNUS!!!! 

(7.3.2004 10:23:48)
To je na zvraceni!!
 sara 
  • 

Re: Re: Teletubbies HNUS!!!! 

(21.6.2004 23:02:08)
Ty seš HNUS a NA POBLITÍ
 Sylvie 


Kniha džunglí 

(19.2.2004 0:46:41)
U naší tříleté bezkonkurenčně vede kreslený film o Mauglím. Přímo miluje Baghíru a Káa :o) Na druhém místě bude asi krteček, a pak Teletubbies. Ještě tak před rokem nejradějsi sledovala ty čtyři potvory, teď už má radši hrané části s dětma. Ale celkově televizi zas až tak moc nesledujeme, většinu pohádek sleduje na videu u babičky.

S.
 Barča + Nelinka 26.7.01 


Pohádky 

(19.2.2004 10:23:13)
Ahojky,

tak naše Nelinka (2,5 roku) kouká na Kouzelnou školku (oblíbenkyně DÁDA). To kouká v jeslích. Doma jednoznačně vede čert z Princezny ze mlejna. Ještě že to má dva díly, že se to střídá. Nedávno u nás totiž frčel neustále Simba (Lví král). Moc hezké, ale napořád to není. Večerníček je taky fajn, ale nejlepší je znělka s pastýřkou. Kouká ale na celej Večerník.

Barča
 Jarma 
  • 

Snažíme se střídat TV/video s knížkami, divadlem, kinem... 

(19.2.2004 13:35:14)
Je to asi poprvé, kdy se můžu s panem Karbanem úplně ztotožnit :-). Máme to s tříletou dcerou skoro doslovně, jak se píše v článku, včetně těch reklam :-). Jen je to tak, že máme doma kazetu jenom jednu - Pata a Mata, jinak máme hlavně knížky a také jedno CD na poslouchání s pohádkami o štěňátku, které čte Libuše Šafránková, ty se nám líbí moc. Pejska a kočičku máme v knížce a byli jsme na nich v divadélku. O krtkovi máme knížky a byli jsme na něm v kině, právě na jednom odpoledním představení od 15 hodin - ještě úplně nezmizeli (my byli v Matu).
 Míra & spol 


Famfrpál ve vaně 

(20.2.2004 12:38:58)
Včera jsem poslouchal naše kluky (4 a 2) ve vaně. Starší Martin nadšeně komentoval: "Ano a tady letí camrál, pozor na Zmijozel ..." a za chvíli zase: "Chytejte zlatonku, stále nám uniká ....". Sem tam se ozval nějaký úder, šplouchání a plácání. Když jsem je šel po chvíli zkontrolovat - pochopil jsem. Camrál = florbalový míček, zlatonka = mýdlo. Tady je vidět, jak Kubu s Martinem ovlivnila televize.
 LuckaP 


Mam skoro pocit, ze bydlite s nami 

(21.2.2004 16:44:32)
V oblibenych pohadkach se naprosto shodujeme. Take mame radi Shreka a Dobu ledovou. Snad jen Zivot brouka (Bugs Life) je mozna jeste oblibenejsi. Flik, princezna Ata a zla kobylka Hoper nas drzi jiz dva roky.
Navic z techto filmu si odnaseji neco i dospeli.
 Alena (Bětka 2 roky, Kájík 2 měs.)  
  • 

Re: s elánem 

(22.2.2004 17:36:10)
Jsem nadšená, že nejenom u nás frčí ty skvělé "vykopávky". Nicméně po té, co manžel dostal k vánocům DVD Elán legenda I, tak je u nás jasným favoritem "Eňán". Naše dítě je ochotné kvůli němu oželet i kouzelnou školku a večerníček. (Sledovat televzi pořád dovoleno nemá, takže něco za něco.) Oblíbený klip je Čaba ( Čaba neblázni) a Bác (tanečnice z Lúčnice. Je naprosto fascinována, kterak dva silní chachaři přehodí Jožu Ráže přes zábradlí do macešek!)
 Jana,Týnka 3,5r.+Kamilka 1,5 


3,5 roku 

(23.2.2004 23:22:03)
Kika ve svých 3,5 letech miluje:
- Kouzelnou školku (Dáda naštěstí na posledním místě, Michal vede)
- Sezame, otevři se (ten hltá a nasává informace)
- Kostičky a Moudronose (nevadí, že se stále opakují)
- Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny, Ať žijí duchové
- Arabelu!!
- Dobu ledovou, Shreka a Nema

Na obranu Shreka musím uvést, že je udělaný opravdu skvěle a, i když úvodní část je pro dospělé poprvé dost šok, děti se u ní válí smíchy a královsky baví. Přitom jsou nenápadně vychováváni - odpouštět přátelům, splnit slib, neodsuzovat dřív, než poznáš blíž, umění omluvit se...
Já sama vidím na obou holkách, jak to funguje.
Dlouhé filmy znám zpaměti a vždy předem dohodneme, kdy se to vypne (až utečou i s Fionou drakovi apod.) a samy to bez řečí vypnou, spokojensot na všech stranách.
Knížky jsou super a čteme hodně, ale já jsem vděčná i za video!!! :-))
Jana
 Jana,Týnka 3,5r.+Kamilka 1,5 


Re: 3,5 roku - chybička se vloudila 

(23.2.2004 23:25:21)
Ona už má 4,5 roku, to to letí... :-))
Omlouvám se.
 Helena,dvojčata3,5 kluci 
  • 

Re: U nás je jiný hit 

(24.2.2004 0:34:11)
Kluci už asi půl roku vášnivě sledují vše o dinosaurech a o sopkách, včetně dokumentů. Je to už někdy únavné, ale o těchto předmětech toho vím mnohem víc než kdy dřív.Člověk se pořád učí. Jinak je stálice Krteček a většina našich starých večerníčků.
 Michael + Jakub (2,5) 
  • 

Michal z kouzelné školky 

(21.3.2004 17:55:44)
Jak tak koukám, všichni milují Michala z kouzelné školky.

Byli jsme na jeho pořadu a celé to na mně dělalo dojem, že pan Nesvadba to má celé sice prokoumané, ale že mu tak trochu chybí srdce pro děti. (Ostatně i v jednom rozhovoru na netu prohlásil, že s dětmi nechtěl nikdy dělat.

M.
 Vlaďka Burantová, 22měsíční syn 
  • 

Re: Michal z kouzelné školky 

(16.6.2004 22:10:27)
My jsme se synem (22 měsíců) začali sledovat Kouzelnou školku asi před půl rokem a nejvíc mě osobně zaujal právě Michal. Nejen svými lepícími páskami, ale vůbec svým důrazem na jazyk, což děti dokáže zaujmout. Tohle ostatní moderátoři nedělají. Každý ale má svůj přístup k tomuto pořadu a tím je pro děti svým způsobem zajímavý.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.