| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jaké to je, být dulou v Ostravě?

 Celkem 20 názorů.
 Lesina 
  • 

Pomoc Duly - zrejme dost dobra vec 

(2.5.2003 9:42:54)
Jsem ve 21 tydnu tehotenstvi, bydlim v Ostrave Porube a rada bych se dozvedela vic o moznosti Vasi pomoci, protoze mam desnou hruzu z porodu. Nebojim se bolesti a doby, po kterou to bude trvat, bojim se pristupu personalu a tak se domnivam, ze kvalitni a presne informace jsou nedocenitelne. Rada bych se s Vami zkontaktovala osobne. Muj e-mail je Lesina@seznam.cz. Predem dekuji. Lesina
 Jana CAM 


Re: Pomoc Duly - zrejme dost dobra vec 

(2.5.2003 15:11:02)
Lesino posílám odpověď přímo na mejlík Zdraví Jana
 Iveta,Kuba 03,Kaja a Verca 05 


Dula v Ostavě 

(2.5.2003 19:36:26)
Dobrý den, právě jsem si přečetla Váš článek, jaké je to být dulou v Ostravě. Jsem v 16 týdnu a prakticky od začátku těhotenství hledám všechny rady a informace k přirozenému a aktivnímu porodu. Do Ostravy mám sice 80 km, ale je to asi nejbližší místo, kde se snad dá porodit přirozeně. Prosím Vás o zaslání kontaktu na Vás. Můj mail je iveta.svobodova@quick.cz
děkuji
Iveta
 Jana CAM 


Re: Dula v Ostavě 

(3.5.2003 16:32:59)
Iveto poslala jsem Vám mejlik, ale i pro ostatní chci uvést, že kontakt a informace o mých aktivitách můžete najít zde Zdravím všechny bříška Jana
 Mája 
  • 

Re: Re: Dula v Ostavě 

(3.5.2003 16:42:39)
Ahoj Jani, posílala jsem Vám před několika dny mejlík na adresu, kterou máte pod jménem v záhlaví. Dorazil k Vám?
Zdraví Mája
 Jana CAM 


Re: Re: Re: Dula v Ostavě 

(3.5.2003 22:16:35)
Majo, já jsem posílala odpověď, ale při odeslání mi padl počítač, tak se to asi neodeslalo jak teď na to koukám, zkusím to tedy poslat znovu. Dík za upozornění Jana
 Naďa - dula Podkrkonošská 
  • 

Jaké to je být dulou v Podkrkonoší 

(2.5.2003 21:42:49)
Ahoj moje kolegyňko,
měla jsem radost, když se objevil článek od Tebe na Rodině. Jsi trochu smutná z toho, že jsi sama na Ostravsku. Ale neboj, časem se to změní. Mně naopak po zahájení kurzů pro duly dělalo jakési potěšení to, že jsme takto rozeseté po republice. Je to užitečnější, když jsme (i když zatím po jedné) na různých místech a můžeme nejen pomáhat maminám, ale také spolu s maminami pomalu měnit porodnice i jinde k lepšímu a přibližovat je takovému typu, jaká je např. ve Vrchlabí. Investice do takové změny není ve financích, ale v lidech. Po naší společné exkurzi ve Vrchlabí jsem se tam dostala jako dula s maminou za dva týdny potom. Ta atmosféra je úžasná ne pouze pro maminu. I já jako dula jsem se tam cítila příjemně. Ta trpělivost bez mezí, úcta a ohleduplnost k ženě, která se rozhodla právě tam přivést na svět nového človíčka - to všechno přece nic nestojí. Mě jako dulu tam přijali s naprostou samozřejmostí. Bylo to mé přání už od začátku našeho kurzu se tam jednou jako dula dostat a splnilo se mně až téměř po roce. Těším se na každý další doprovod. Byla to totiž nádherná spolupráce bez toho, abychom se předem jakkoli domlouvali. Tam prostě chápou, že dula není nějakou konkurencí porodní asistentce, ale velkou pomocnicí a jistotou, že s rodičkou je někdo nepřetržitě. Viděli také to, že dula si hledí své práce a nedělá to, co jí nepřísluší - totiž že nemluví do práce porodní asistentce, natož pak lékařům. Toto píšu žáměrně, protože doufám, že Rodinu pročítají také některé asistentky a třeba vycítí, jak dobré bude, až nás dul bude víc na více místech republiky. Vím, že si na nás teprve zvykají. Stejné to ale bylo v případech, kdy začínali do porodnic chodit partneři rodících žen. Dnes už námitky nejsou. Stejné to časem bude i s námi dulami.
Přeji těm maminkách, které se rozhodnou pro doprovod duly, aby svá miminka přivedly na svět v pohodě a podle svých představ a jejich dula aby jim byla tou správnou oporou. Radost a pohodu všem přeje Naďa
 Jana CAM 


Re: Jaké to je být dulou v Podkrkonoší 

(2.5.2003 22:14:36)
Ahoj Naďo,
díky za tvůj hezký příspěvek, který mi mluví z duše. Docela ti závidím, že máš Vrchlabí za rohem :-))), ale jak píšeš jsme potřebné i jinde. Přeji ti hodně spokojených maminek a těším se až se zase na nějakém dalším setkání dul uvidíme. Pa Jana
 Denisa, 1mimi 
  • 

porod ve vrchlabi, diky jane 

(4.5.2003 22:48:54)
Ahoj Jani, tak brouzdam Rodinou a narazila jsem na mily prispevek od tebe. Chtela bych Ti touto cestou znovu podekovat za skvely tip Vrchlabske porodnice, kde jsme prozili krasny porod, a zaroven vsem maminkam, ktere uvazuji o dule k porodu, rici ze pokud jsou z Ostravska, tak at nevahaji,kamaradky co mely Janu u porodu byly moooc spokojene. proc bychom mely rodit jak se to panum doktorum a porodnim asistentkam hodi, kdyz to jde prirozene a krasne.Zdravim vsechny a preji jen prirozene a krasne porody!!! Denisa.
 Jana CAM 


Re: porod ve vrchlabi, diky jane 

(5.5.2003 19:34:57)
Deniso, díky za slova chvály. Musíme se v létě domluvit a uděláme sraz mamin ze cvičení i s mimči. Teď se mi do Vrchlabí chystají další dvě mamky. Měj se hezky zdravím i malou Stelinku. Ahoj Jana
 snedy 


Dula taky na jihu Čech?? 

(6.5.2003 15:38:50)
Ahoj všichni dulí sympatizanti.
Dalo by se říci, že tak trochu závidím, všem, kdo jsou z Prahy, Ostravy, středních Čech a vůbec odtud, kde je možná se dostat k pomoci od duly.
Já jsem bohužel z jižních Čech a na dulých stránkách jsem žádnou dobrou duši tady o nás nenašla. Vůbec se neodvažuji kontaktovat nějakou z dul vzdálených, protože si dovedu představit, jak je to náročné poslání a ještě cestovat Bůh ví kam.
Jen bych tedy měla prosbu. pokud by někdo věděl o nějaké jihočeské dule nebo alespoň o dule s kladným vztahem k jižním Čechám :-)), djete mi prosím vědět na e-mail v záhlaví.
Ondrášek se narodí v září, tak je relativně ještě dost času, ale čím dřív tím lépe. Alespoň bychom se stihli všichni trochu poznat, což je určitě zapotřebí.
Díky mockrát všem za pomoc.
VŠEM DULÁM HODNĚ SIL A BOŽÍHO POŽEHNÁNÍ V JEJICH KONÁNÍ.
 Jana CAM 


Re: Dula taky na jihu Čech?? 

(6.5.2003 17:01:16)
Milá maminko zkuste kontaktovat Českou asociaci dul adresa je duly@volny.cz a oni vám zprostředkují kontakt na nejbližší dulu, zrovna dobíhá další kurz a třeba některá z budoucích dul, která ještě není uvedena na stránkách, bude právě z jižních Čech. Mějte se krásně zdraví Vás Jana
 Lucajda, Vojta a Petruška 


Re: Dula taky na jihu Čech?? 

(7.5.2003 6:47:52)
Mám stejný problém, i když další mimi není ještě ani v bříšku. Po minulém porodu, který nebyl jednoduchý a přístup personálu byl ještě horší jsem se rozhodla rodit příště s dulou. Pokusím se tedy asociaci taky kontaktovat.
díky všem dulám za tuhle práci :)
 Monika  
  • 

Váš příspěvek... 

(8.6.2003 16:58:06)
Váš příspěvek přišel (pro mě) po hodině dvanácté. Škoda. Netušila jsem totiž, že služby duly jsou dostupné i v naší "zaostalé" Ostravě. Jinak bych je u svého druhého porodu (koncem dubna) jistě ráda využila. Ale snad vaše práce bude k užitku jiným a k tomu, aby se trochu změnila filozofie ostravského porodnictví. Porodníci sice změnili trochu své chování, jsou hodnější někdy i velmi laskaví, ale postupy a velmi neosobní přístup k porodu zůstávají.
 Jana CAM 


Re: Váš příspěvek... 

(8.6.2003 22:42:00)
Milá Moniko,
Třeba se spolu setkáme až budete čekat další miminko. Doufám, že v té době už zde na Ostravsku nebudu jedinou dulou a že i péče v místních porodnicích bude zas o něco lepší. Jana
 emelína 


My už skoro rodíme, přesto... 

(2.7.2003 16:57:15)
Milá paní Jano, jsem ve 40. týdnu, bydlím v Ostravě - Porubě, radostnou událost čekáme každým dnem, ale přesto ještě nemáme úplně jasno ve výběru porodnice. Zatím jsme zvolili Fifejdy. Zajímal by mě váš názor,případně máte -li zkušenosti s tamějším využitím alternativních poloh, přístupem personálu etc.
 Jana CAM 


Re: My už skoro rodíme, přesto... 

(2.7.2003 22:52:25)
Milá maminko,
nevím zda jste měla možnost absolvovat turné po Ostravských porodnicích, ani netuším, podle čeho jste si porodnici vybírala, ale co Vám můžu o Fifejdách napsat je, že tam mají porodnickou stoličku. Do jaké míry jí využívají to opravdu netuším. Další pozitivum je, že tato porodnice hodně podporuje kojení, což je pro dobrý start hrozně důležité. Co se mi nelíbí, je průchozí porodní boxy a nedostatek soukromí. Ale každá maminka má jiné priority, takže se zříkám doporučovat nějakou konkrétní porodnici. Přeji Vám hodně sil, odvahy a krásný porod. Jana
 emelína 


My už skoro rodíme, přesto... 

(2.7.2003 17:06:18)
Milá paní Jano,
jsem ve 40. týdnu, radostnou událost čekáme každým dnem, ale pořád ještě jsme nejistí s výběrem porodnice. Zatím jsme zvolili Fifejdy, přesto by mě zajímalo, nemáte nějaké zkušenosti s tamějším využitím alternativních poloh a s přístupem personálu? Předem děkuji za brzkou odpověď, srdečně zdraví Eva
 Iveta 
  • 

kontakt na dulu 

(17.4.2004 16:03:44)
Prosím, neznáte někde kontakt na dulu janu? Děkuji, ivetabartkova@seznam.cz
 irena siudova 
  • 

Re: kontakt na dulu 

(2.11.2007 13:43:10)
dobrý den, ráda bych vás požádala jestli se vám ozval někdo ohledně kontatku na dulu Janu, jsem z Frýdku a ráda bych rodila s její pomocí. Děkuji moc

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.