| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : únor 2014

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 137  [Dalších 117 >>]
Claire 222 110702
18.9.2013 6:50:57
Emo, jaké příběhy kolem sebe slýcháš? Potraty? To víš, mě to teď zajímá, jelikož úplně jistá si nejsem, díky té odmítnuté plodovce ~7~. Už aby byl únor a já věděla, že je mimís v pořádku.
Jestli doteď neukázalo miminko pohlaví,tak počítej asi s tou holčičkou ~;), ty se nerady ukazují ~R^
Ema + 2 56937
17.9.2013 18:57:41
Mě je teď taky úplně dobře, už zhruba od toho 12 tt lepší, a poslední měsíc úplně pohoda. ~g~
Ema + 2 56937
17.9.2013 18:56:56
Claire, věřím, že jste se rozhodli správně~R^ No a máš fajn, že máš teď miminko pořádně proklepnuté, ještě v tom 20 tt..
Já měla velký UTZ dneska, podle dr. je všechno v pořádku, jsem moc ráda, ulevilo se mi, slýchám kolem sebe různé smutné příběhy ~n~ Pohlaví nevím, to mám asi za to, že jsem ho jednu dobu nechtěla vědět, teď se ho fakt nedozvím ~j~ Prý to nešlo poznat. Tak budu zas měsíc čekat~8~
Claire 222 110702
17.9.2013 10:38:42
Emo, nakonec jsme tam dojeli, udělali nám podrobný uzv, vše na něm v pořádku, mimi roste, jak má, samozřejmě že do chromozomů uzv nevidí, ale na plodovku jsme nešli. Rozhodovali jsme se ještě i tam po rozhovoru s doktory, ale já to riziko nedám. Manžel byl celou dobu tvrdě proti odběru, je to vyší riziko potratu, pak se musí odpočívat a já si lehnout nemůžu s dětma a manžel pořád maká, a ty nervy udělají taky své, pořád bych se bála, že potratím a ještě si to přivolala, takže jsme se rozhodli tam nejít. Můj gynekolog nevychází z rizika postižení mimča, takže jsme dali hlavně na jeho názor. Jsem u něj už ipravdu dlouho, vlastně všechna těhotenství se mnou rpošel, věřím mu. Vím, že kdyby bylo riziko opodstatnělé, doporučí mi, tak radši jít a potrat risknout.. Takže tak. Doufáme moc, že jsme se rozhodli správně a na maličkou se strašně moc těšíme ~;(( Jo a v tom 20.týdnu tam jedeme na ten velký uzv, kdy se sleduje podrobně funkce srdíčka, takže to budu mít překontrolované nadvakrát, můj doktor to dělá také..
Co vy holky? Jak jste na tom? Mně je v momentě super, jako bych ani nebyla těhotná, ale vanu teda mám neskutečnou ~:-D
Ema + 2 56937
16.9.2013 9:07:06
Claire, tak jak jste dopadli na genetice?
Claire 222 110702
11.9.2013 16:46:07
Emo, moc děkuju za názor. Četla jsem po sobě svůj ranní vklad a to je překlepů ~8~ Jsem od včera jako na jehlách, je to fakt boj se rozhodnout a aby to rozhodnutí bylo správné. Nic neprošvihnout tím, že odřeknu odběr a nepotratit zdravé dítě následkem infekce nebo nezacelení vpichu do dělohy a odtoku plodovky, což by mohlo vyvolat potrat. Nemít ten případ v kruhu přátel hned dvakrát, asi přemýšlím chladněji, ale takhle to prostě nejde. Já bych postižené dítě nezvládla, na to jsem slaboch. Neni to asi hezký, ale je to tak. Ale nedovedu si ani představit, jít teď na potrat. Je to těžký. Vím a cítím, že je prcek zdravý, nedokážu to popsat, ale je zdravý a já to vím. Uvidíme, co nám řeknou zítra na základě gen. uzv a pak se rozhodneme. Manžel je striktně proti, rizika jsou pro něj, vzhledem k našim výsledkům nepřijatelná ~6~
Ema + 2 56937
11.9.2013 14:16:00
Claire, to je mi líto ~:( Já bych se přiklonila k názoru mého dr. a na amniocentézu bych nešla. Je to přesně tak, jak ti řekl doktor, mnohem přesnější jsou v tomto ty první testy. U prvního syna jsem měla riziko z triplů tuším 1-250, taky doporučení ke genetikovi, ale rovnou jsem to odmítla a dr. mi to odsouhlasil (utz bylo v pořádku) No ale já to po pravdě mám tak, že bych si nechala i dítě s DS, takže pro mě by ten odběr fakt neměl valný smysl. Uvidíš, co ti poví zítra, přeji ať narazíš na rozumného doktora ~R^
Claire 222 110702
11.9.2013 9:53:48
Tak bohužel blbý, díky věkiu a tomu dvojčátku Down 1:180, čili doporučení ke genetické konzultaci, pořičemž můj gynekolog nám řekl, že dítě je zdravé, že nevychází z toho, že by bylo postižené, ale že musí reagovat. První testy prý navíc vyšly naprosto v pořádku a tyhle druhé se prý v Čechách provádí už jen někde, jelikož vycdházejí často špatně, takže v podsttě jidne bych vbyla klidná, jelikož bych tenhle stres teď neměla, nebýt toho druhého tripplu..
Zítra tedy jedeme na tu genetickou konzultaci do Budějovic, ale jsme oba, na základě včerejšího rozhovoru s mým gynekologem rozhodnuti půlodovku na 95% odmítnout. Riziko postižení máme 1:180 a jak nám můj gynekolog popravdě řekl, riziko potratu je daleko vyšší, a sice 2% ze 100.. Čili v odstatě u nás je vyšší riziko potratu po zákroku než, že se nám narodí nemocné dítě.. Ale tak je to samozřejmě o nervy, rozhodnout se. Pomůže mi, když písnete, zda byste jeli a riskovali. Přičemž ještě mi řekl, že pak bych měla týden polehávat, šetřit se, a já mám doma dvě děti!! Jako to nepůjde, manžel sice může tři dny zůstat doma, ale pak musí do práce~n~
Ema + 2 56937
10.9.2013 17:07:18
Claire, držím palce ~R^
Claire 222 110702
10.9.2013 13:11:14
Gatti, gratuluji k chlapečkovi, to budete mít doma o to veseleji ~g~. My už holčičku sice oznámili rodině, ale ještě to je otevřené, doktor říkal, že s jistotou mi to poví snad příště.. Ale s klukem už moc nepočítáme ~;)
Za chviličku jdu volat na výsledky tripple testu, klepu se a bojim..~6~~;((~;((~;((
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 137  [Dalších 117 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.