| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : prosinec 1990

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 50  [Dalších 20 >>]
Šárka+3dcery-Eliška16.9.04 23269
19.4.2005 15:10:50
Ahoj holky,sice sem moc nepatřím...no i když aspov trošičku ano.
Mám tři dcery...Terezu té je čerstvých 18 let,potom Katku ta se narodila v červenci 1990,ale tam nikdo v diskuzi není a vy jste tu snad jediné jejího věku a pak mám ještě Elišku narozenou v září 2004,nedávno oslavila sedmiměsíční narozeniny :o)
Ještě k nám patří pes,zlatý retrívr Oskar tomu budou dva roky a vůbec neposlouchá.
Jsem z Prahy,skoro z centra,bohužel,moc bychom si přáli domeček ale nějak nám chybí to nejdůležitější...finance.
Jelikož je to hlavně o těch našich pubertálních dětičkách napíšu něco o Katce...je nepořádná,odmlouvá,nic doma nechce dělat a skoro není doma,jen co jí skončí škola vyvenčí psa a pádí ven,takže úkoly a domácí povinnosti dělá večer.A to bylo slibů,že až se malá narodí bude jezdit s kočárkem :o)
Ale jinak je to moje zlatíčko stejně tak jako ty dvě zbývající :o)
zatím neví kam půjde po základce,její zájmy se každou chvíli mění,nedávno to byla zemědělská škola-doma se nám vystřídala snad už všechna zvířátka co se dají chovat v bytě,pak veterinářka,potom psovod a ted je to policajtka-nevím,snad jí inspirovala superstar :o) takže jsem ještě v klidu ono se to ještě tolikrát změní.
Tak zatím ahoj Šárka
Malina1 24721
11.4.2005 15:46:12

ty mě mateš:-)) Nejdříve čtu první příspěvek a říkám si….kdo mi to odpovídá:-)))

Eliška to asi stejně nebude, manžel chce Leontýnku a já už jí také tak říkám:-) Jinak si myslím, že je to o štěstí….Alenek je málo a ve třídě byly dvě, Kristýnek je také spousta a ani ve školce ani teď ve třídě žádnou jinou nemá. Já se jmenuji Jitka ve třídě jsme byly tři:-)Poslední dobou poslouchám, když jdu okolo hřiště jaká jména slyším….je to samá Terezka a Natálka .

To jsem ranní ptáče, co:-))) Manžel jel do Německa a já vstala také a pak nemohla usnout, proto ta hrozná hodina.

18. 4. Vám budu držet palečky, to budou nervy……musíš podat podrobnou zprávu. Zatím pa Malina
-Titty- 21471
6.4.2005 11:00:56
Tak omylem 2 x. Jinak jsem to já, Iva, takhle jsem na ledňáčkách:)
-Titty- 21471
6.4.2005 10:58:07
Ahoj Malino, otevřu a vidím, čerstvý příspěvek! Ale co znamená ten čas?????? To už jsi vstávala nebo ses teprve chystala do lože ? :)))
Ke jménu - nemám se do toho co motat, ale Elišku bych nedoporučovala. Četla jsem na stránkách Českého statistického ústavu, že Eliška je v současné době na 2. místě za Terezou, která je nejčastěji dávaným jménem. Takže až by vyrostla, mohlo by se stát, že bude 5 Elišek v jedné třídě a bude to to nejobyčejnější jméno.
K úklidu - když bydlíme v bytě a ne v baráku, tak těch mužských prací moc není:( Ale na vaření, praní a žehlení je toho až až a do toho kluky nezapojuju. Nutím je akorát uklízet si svůj pokoj, někdy musí vytřít i podlahy ve zbytku bytu, vynášet koš, někdy vyklidit myčku nebo sebrat prádlo z balkónu, občas nakoupit, ale co do četnosti to za moc nestojí. Ale hlídají Matýska, to celkem jo :). Dnes jsem docela na měkko, Štěpán má 16 let (v 16. 00) , tak si říkám, jak to strašně uteklo a je z něj takový velký kluk. Musím se s ním bohužel teď spíš zlobit, čekají ho ty přijímačky a on se vůbec neučí a jak je teď hezky, je pořád na hřišti ( za holkama ještě nechodí :)), kromě toho má 3 x týdně tréninky - hraje fotbal a v sobotu zápas. Zodpovědnost docela O. Já budu mít 18. 4. pěkné nervy......Tak se zase ozvi, ahoj, Iva
-Titty- 21471
6.4.2005 10:56:57
Ahoj Malino, otevřu a vidím, čerstvý příspěvek! Ale co znamená ten čas?????? To už jsi vstávala nebo ses teprve chystala do lože ? :)))
Ke jménu - nemám se do toho co motat, ale Elišku bych nedoporučovala. Četla jsem na stránkách Českého statistického ústavu, že Eliška je v současné době na 2. místě za Terezou, která je nejčastěji dávaným jménem. Takže až by vyrostla, mohlo by se stát, že bude 5 Elišek v jedné třídě a bude to to nejobyčejnější jméno.
K úklidu - když bydlíme v bytě a ne v baráku, tak těch mužských prací moc není:( Ale na vaření, praní a žehlení je toho až až a do toho kluky nezapojuju. Nutím je akorát uklízet si svůj pokoj, někdy musí vytřít i podlahy ve zbytku bytu, vynášet koš, někdy vyklidit myčku nebo sebrat prádlo z balkónu, občas nakoupit, ale co do četnosti to za moc nestojí. Ale hlídají Matýska, to celkem jo :). Dnes jsem docela na měkko, Štěpán má 16 let (v 16. 00) , tak si říkám, jak to strašně uteklo a je z něj takový velký kluk. Musím se s ním bohužel teď spíš zlobit, čekají ho ty přijímačky a on se vůbec neučí a jak je teď hezky, je pořád na hřišti ( za holkama ještě nechodí :)), kromě toho má 3 x týdně tréninky - hraje fotbal a v sobotu zápas. Zodpovědnost docela O. Já budu mít 18. 4. pěkné nervy......Tak se zase ozvi, ahoj, Iva
Malina1 24721
6.4.2005 4:48:11

Velikonoce jsou fuč……tak mě napadá, ty musíš být pěkně vyšlehaná:-) Tolik chlapů….. Já zase počítám, že příští rok budeme vařit vajíčka v prádelním hrnci.

Jméno.. to byl nelehký úkol na velikonoční svátky:-((( V sobotu se strhl krutý boj, který skončí asi až na porodním sále. Zatím se do užšího výběrového kola dostávají tři jména, Eliška, Julie a Leontýnka. Manžel dosti prosazuje Leontýnku (Lea, Leona), prý když to bude lev…k tomu se kloní i Alenka, že to je cituji „hustý“.Jinak její výběr je Julie a já s Kristýnkou zase trochu preferujeme Elišku. No času je dost, ale bříšku už říkáme stejně Leontýnka (taťula asi vyhraje).

Ivo u nás rozhodně neplatí , že holky jsou nějaké velké pomocnice…..možná to tak vidíš, že máš tři klučiny. Dokonce si myslím, že to není dáno ani výchovou, obě jsou vedeny stejně a když chci pomoct, tak s železnou pravidelností mi pomůže jen ta mladší. To je rozená hospodyňka, ale ta starší nemá ponětí kde co doma najít, co kam patří atd. Docela mi na ně sedí čínský horoskop, Ája je kůň a Kristýna pes:-)) Často si Alenku dobírám, že si bude muset najít nějakého boháče, že k ní domu nebudu chodit uklízet. Prostě co řeknu udělá, ale……:-(

Moje představa je, že když máte tolik chlapů, že máte hodně pomocníků (nebo budete mít) na takové ty chlapské práce. To nám ukrutně chybí. Ale možná to taky vidím zkresleně a ty mi to vyvrátíš. Zatím pa
Iva a 3 kluci
  • 
26.3.2005 14:35:38
Ahoj, tak nás naštětí už všichni zdraví, ťuk, ťuk..Byla jsem dokonce s děckama i na tom Vsetíně a zalyžovala jsem, tak jsem spokojená. Velikonoce mám docela ráda, je to fajn, když se u nás sejdou známí. Ale nemám zatím nic nachystáno, uklizeno, tak se do toho musím pustit :( Ten šílený nepořádek může asi pochopit jen ten, kdo má doma taky 4 chlapy. Pokud to budou 3 holčičky, to bude pomocnic v domácnosti, jééé! Co jméno - vymyšlené? Já měla pro holčičku Justýna, moc se mi to líbí, byl to i pracovní název pro bříško, no a je tu Matouš. Tak taky hezké velikonoce, tolik ženských, to bude veselo, ne?! Iva
Malina1 24721
23.3.2005 18:09:35
Ahojky,
tak jsem tu nějaký čásek nebyla, omlouvám se:-(
Konečně nám začalo jaro a já jsem na neschopence, ale to nevadí protože vycházky mám neomezené.

Doufám, že „prostředňák“ je už OK.

No jak to tak po dnešním ultrazvuku vypadá u nás to bude prostředňačka. Doktorka to vidí na třetí holčičku! Takže jediný chlap zůstává taťula, ale jinak vše vypadá dobře. Podle hlavičky a nosánku je to celá Kristýna (holky budou jako přes kopírák).

Co je u vás nového?
Tak se mějte krásně. malina
.
Iva a 3 kluci
  • 
11.3.2005 11:26:41
Ahoj, tak teď jsem se vrátila od doktorky a prostředňák dostal antibiotika - zánět dutin. Ach jo, příští týden máme prázdniny, já plánovala hory a budeme trčet doma. Jsem z toho fakt dost otrávená :((( Jsme z Brna. Jinak pocházím ze Vsetína ( Vsetínské vrhy, Javorníky, Beskydy - to by se lyžovalo!!!) Už asi 2 měsíce se u nás motají choroby, každou chvíli má někdo teplotu, kašel, atd., ačkoli jsem milovník zimy, už aby bylo jaro.. Jediná kdo je fit jsem já. Říkám, že na mě mělo pozitivní vliv to těhotenství - od té doby jsem nebyla nemocná. Dost možná, že je to psychikou - vím, že si nemoc nemůžu dovolit, tak nestonám. Vzhledem k tomu, že Matýsek je s Kájou furt v posteli (odhánění jsem vzdala), tak ještě čekám, že onemocní zase i on. To jsem si postěžovala, že ? Tak mi to promiň. Chodíš do práce nebo jsi doma?
K té škole - Štěpán se neučí špatně, měl teď průměr 1,3 , ale moc mu nejde matematika, obzvlášť slovní příklady, tak proto to nevidím moc růžově a spíš dopředu počítám s tím soukromým gymplem. Bohužel s tím počítá i on a nechce se učit :( Ahoj, hezký den, Iva
Malina1 24721
9.3.2005 14:05:22
Ahojky, reakce syna mě pobavila:-) My vzali holky do restaurace a řekli to při zmrzlině. Tedy manžel to oznámil. Docela jsem se obávala reakce té starší, ale proběhlo to v pohodě. Alenka prohlásila, že je to bezva. A ta mladší na kterou jsem dost sázela si nejdříve hodila zmrzlinu do oka a pak se stále štípala, že se jí to jen zdá. Ale obě byly nadšené. Vůbec je nenapadlo, že to může být kluk, prostě prý k nám patří holka:-) Prý budou tři sestry.
Ája mi před týdnem řekla, že jsem dobrá, že ona by tři děti nezvládla (tím mě dostala) . Jinak každou sobotu připravuje snídani (to je velký posun). No a mladší to je taková chůvička…hladí mi pupík a je pozorná. Jo a ještě něco, když potřebuji cokoliv podat ochotně mi vše snesou.
Na velký ultrazvuk jdu 23.3. tak snad tam bude něco vidět. Minule mělo pupečník mezi nožičkami, tak mi nic neřekla. Uvidíme, hlavně ať je vše OK. Termín podle PM mám 9.8. a podle ultrazvuku 5.8.. Tak mimčo dostaneme skoro k narozeninám (já i manžel je máme v září).
To ti vůbec nezávidím, hned dva roky za sebou řešit střední školu. To asi není jednoduché. Mě to stačilo, tak jak to proběhlo u nás a to o nic nešlo. Alena měla dobré známky tak jí stačilo udělat „pouze“ talentovky.
Mohu se zeptat odkud jsi?

[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 50  [Dalších 20 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.