| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Papoušek

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1205  [Dalších 1165 >>]
Konzerva 153011
27.5.2019 9:37:30
Zkus zrcátko. Naše andulka ho měla jako druhého ptáka.
Tante Bante 147015
26.5.2019 17:16:54
Nejsem si jistá, jestli by chtěl novou ženu, ale vím, že šest let není pro anduláka zase tak vysoký věk. Klidně může ještě dalších šest nebo déle žít. Když byste pořizovali samičku, z mojí zkušenosti jde je nechat na sebe zvyknout postupně, nejdřív každý ve své kleci atd. Myslím, že pravděpodobnější je, že by družku přijal, ale kdo ví.
qéčko 152834
26.5.2019 14:52:30
Může se stát že novou samičku nepřijme a bude ji klovat.
Fern 155759
26.5.2019 11:23:52
Pokud by smutnil,tak bych mu samičku pořídila. Pokud bude dál sám,tak určitě pořídit atrapu anduláka,toho našeho nenechala v klidu a furt po ní hopsal.
white 24391
26.5.2019 10:37:35
Doposud žil v páru s družkou, nedali bez sebe ani ránu. Teď sedí v kleci sám, a nejsem si jistá, jestli mu pořizovat novou, mladou, nebo ho nechat dožít samotného? Je mu cca 6 let a na lidi není příliš fixován.
Len 108740
17.2.2019 18:20:51
Nevhodným místem pro jejich umístění je kuchyně, kde papoušek vdechuje nejrůznější exhaláty, z nichž nejhorší jsou z přehřátého teflonu nad 260 °C, což je kritická teplotní hranice, kdy se začínají uvolňovat toxické plyny ve formě nepatrných částic, které se usazují hluboko v dýchacím ústrojí. Při teplotě 360 °C je to např. tetrafluoroetylen (TFE), který u laboratorních zvířat vyvolává rakovinné bujení, a u dosažené teploty 470 °C je to perfluoroisobuten (PFIB), který je 10× jedovatější než fosgen a je schopen vyvolat plicní edém se smrtícím účinkem. Vstřebávání exhalátů napomáhají ptačí vzdušné vaky svou velkou povrchovou plochou, což může papouškovi způsobit otok plic s následným úhynem. Rovněž velmi škodlivý je cigaretový kouř, který kromě dýchacích obtíží dokáže v ptačím organismu vyvolat zánět spojivek, chronickou rýmu, alergii a celkové snížení odolnosti.

Kopirovano z ifauny, snazila jsem se najit cesky zdroj. Zrovna tenhle tyden jednomu cloveku v papousci skupine na FB zemreli tri velci papousci pres noc po cisteni samocistici trouby. Zda se, ze je to castecne i o nachylnosti jedince, nicmene teflon bych opravdu nepouzivala.
Sněhulka a sněhuláčci 99425
17.2.2019 14:42:35
Proč ten teflon? Andulce vadí, i když jen vařím na teflonovém nádobí? A ta trouba, copak během toho samočištění něco vypouští?
Znám několik andulek celoživotně bydlících v kuchyni a řekla bych celkem spokojených...~d~
Len 108740
17.2.2019 13:08:40
No jasne, az si nebudu vedet rady s papouchem, tak se zeptam radsi Fren nez Rosemary Low~t~
Muška3 120042
17.2.2019 10:41:00
Za mne je andulka jeden z nejlepších domácích mazlíčků - nenáročná, nesmrdí. Menší nevýhoda naší jinak milé a zpěvavé andulky je to, že nechce vylétávat z klece a není metoda, jak ji k tomu přesvědčit. Zkoušela jsem dávat jídlo i hračky ven, ale ani hlad nezabral. Naštěstí máme prostornou klec.Moje andulka když jsem bylá malá dělala přesně to, co tady popisujou holky-polétávala po bytě, koupala se v dlaních,jedla s náma, při učení mi seděla na rameni,...taky okusovala tapety a papírovou lampu~:-D
1. Přeměřila jsem naši klec ze zverimexu a rozteč máme 13mm, nikdy mne nenapadlo to zkoumat a není s tím žádný problém
2. Nepořádek dělá přiměřený, tedy u nás jen v kleci. Klec máme umístěnou na stolku a z otevřené klece vede žebříček, na kterém andulka sedává. Pokud kadí, tak na ten stoleček, který setřu dětským ubrouskem během vteřiny. Klec máme s dcerou vyčištěnou do 5ti minut, čistíme 2-3krát týdně podle nepořádku, s křečkem to bylo delší, navíc mi hrozně smrděl..
3. Tip na nepořádek - ruční vysavač,dětské ubrousky, ve zverimexu jsem kupuju tekutý přípravek na čištění klecí, má několik vůní, já mám nejradši vůni dětský pudr, dlouho pak voní nejen klec, ale i celá koupelna:-)
Fern 155759
17.2.2019 10:34:55
Kdyz chces,aby andula mluvila,musi to byt samecek a pak hned je to o tom,ze se mu slova musi casto opakovat,vsimat se ho,mluvit na nej.
Modra barva je teda velky nesmysl,tim se dotycny u me dokonale shodil,asi nejaky prisl.sekty~t~
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 1205  [Dalších 1165 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.