| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Pátá nemoc

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 277  [Dalších 227 >>]
Nazdar* 124659
22.2.2014 22:11:26
Měli jsme jen 6., ale toto se píše:
První den po nakažení se u dítěte objeví jasně červené tváře, oblast okolo úst je bledá, dítě může mít mírnou horečku. Na obličeji mívá vyrážku ve tvaru motýlka. Vyrážka může mírně svědit a zasahuje i oblast končetin.

Po dvou až čtyřech dnech vyrážka zbledne a za sedm dní zcela vymizí. Dítě už není infekční. Vyrážka se však může znova objevit během následujících měsíců, třeba když se kůže podráždí sluncem, třením a pocením, případně dojde-li k přehřátí organismu.

Jen v ojedinělých případech se u nemocného dítěte objeví rýma, zánět hltanu nebo lehká angína.

Léčba

Je zaměřena pouze na mírnění příznaků. Lze podávat léky proti svědění či bolestem kloubů nebo paracetamol na snížení teploty. Dítě by mělo mít klid, po dobu příznaků nejlépe v postýlce. Jakmile vyrážka zmizí, může do dětského kolektivu.
Nítěnka 85465
22.2.2014 21:57:41
Omlouvám se, mám na mysli inkubační dobu až několik týdnů, přepsala jsem se.
Zajímá mě prostě, kdy ji můžu poslat zpět do školy.
Nítěnka 85465
22.2.2014 21:55:32
Dobrý večer,
pročetla jsem některé předchozí diskuse na toto téma, ale nemohl by mi to někdo sesumírovat celkově? Resp, potvrdit, zda to tak je?
Dcera má podle příznaků 5. nemoc - od středy (možná už úterý červené tváře, ve čtvrtek vyrážka končetiny, záda, trochu břicho), bez teploty. V pátek byla doma, volala jsem dr., jestli ji chce vidět a ona že ne, má být asi týden doma a pak ať přijdeme na kontrolu.V okolí je té páté nemoci prý teď dost. Dočetla jsem se zde i jinde přibližně toto:

1) infekční doba může být poměrně dlouhá (dny až 4 týdny)
2) nejvíce infekční je přibližně týden před vyrážkou
3) při vyrážce už není infekční (?) nebo až po vymizení (?) ev. cca po týdnu (?) - do kdy tedy?~d~
4) virus je nepěkná potvora pro těhotné (resp. pro plod samozřejmě, podobně jako i jiné viráky)
5) vir množí se v kostní dřeni, čímž může způsobit např. anémii a oslabit imunitu

Jde mi o to, že v úterý bude mít ve škole sportovní kroužek, kde mají hrát zrovna proti cizímu soupeři (jinak hrají jen na půlky proti sobě). Samozřejmě je jí líto, že o to nejspíš přijde. Za týden nám začínají jarní prázdniny, má jet na týden na skautskou výpravu (tedy se to snažím směrovat pokud možno aby mohla jet zdravá na prázdniny, zvlášť když vloni nám to pokazil úraz dva dny předem).

Jinak dcera bývá celkem zdravá a menšího bráchu taky posílám na ten týden do školky (měsíc si ho nechat doma, kdyby se náhodou začervenil taky, na to opravdu nikoho nemáme, jsme rádi, že je nějak udáme o prázdninách).

Předem děkuju za odpověď, pokud nakoukne někdo znalý.~5~
A přeju pěknou neděli ~h~
.kili. 125672
21.6.2013 7:03:35
" my tomuhle říkáme mramorování ."

nic proti tomu, jen jsem upozornil na to, že to jako terminus technicus znamená něco jiného, tvarově sice podobného, ale barvou a zejména významem zásadně odlišného. Kdxyž telefonujete doktorovi a řeknete mu, že dítko má mramorovanou kůži, tak Vám možná i poradí, abyste si zavolala bezodkladně 155.
.kili. 125672
20.6.2013 19:59:25
"(teď jsme byli takhle "prašivý" s dcerou, co měla ve školce neštovice"

princip přenosu VZV je jiný, patogenese varicella je tak=é odlišná od infekce Parvovirem B19
.kili. 125672
20.6.2013 19:57:46
"můžeš ohrozit na životě miminko těhotné ženy"

ale to nemá jak ohrozit
Ursus+3 132493
20.6.2013 18:05:32
oouu, dvakrát, pardon
Ursus+3 132493
20.6.2013 18:05:10
to je ok, ale když už to víš, zodpovědně by ses měla dětem a těhotným vyhnout, dokud nebude dítě 100% zdravé

Navíc píšeš, že máš druhé dítě, taktže to teď až do konce inkubačky je rizikové a může infikovat ostatní - to bych rozhodně do kolektivu a na návštěvy nebrala bez upozornění všech, že může mít 5. nemoc.

(teď jsme byli takhle "prašivý" s dcerou, co měla ve školce neštovice, 10 týdnů jsme hlásili, že nemůžeme vyloučit riziko, tak jestli nás i přestou zvou - a se sestrou s 3 měsíčním miminkem jsem se po těch 10 týdnů neviděla. Už jednou takhle nejstarší nakazil celou partu dětí,protože ve školce se nenamáhali oznámit, že tam byly neštovice ~o~ tehdy 4 měsíční plně kojené mimino to dostalo taky a složilo mu to imunitu takovým způsobem, že dodneška je v péči imunologie a na lécích - a už je to 5 let ~a~)
Ursus+3 132493
20.6.2013 17:58:59
to je ok, ale když už to víš, zodpovědně by ses měla dětem a těhotným vyhnout, dokud nebude dítě 100% zdravé
Marije 5810
20.6.2013 13:55:03
Fleky zmizí, zážitek a vzpomínky zůstanou ~:-D Odvedu ji až večer a ráno po snídani půjde domů. Ted poctivě spí, aby "v noci" byla fit ~;)
Děkuji za reakce a přeji krásné letní dny bez nemocí.~;((~;((
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 277  [Dalších 227 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.