| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Pátá nemoc

15.7.2011 10:04:02 Novoli, Naty 11/08, Sisi 05/11

Průjem jako jeden z příznaků páté nemoci

Ahojte rodinkářky,
ráda bych Vás poprosila o zkušenosti s pátou nemocí, resp. s jejím průběhem a příznaky.
Několik dnů byla dcera náladová, plačtivá, brzy se unavila a měla mírný průjem (tzn. neběhala často, jen jednou jako obvykle, ale řídké), nevěděla jsem, co by ji mohlo být a čekala jsem na nějaký závažnější příznak, který by mě přiměl vyhledat lékaře. Normálně takovýto průjem řeším dietou, s přidáním laktobacilů. Pouze jednou ji mírně vyskočila teplota - v noci 37,7. Ráno byla opět dobrá, jen stále takto přecitlivělá.Jednou tvrdila, že jí bolí bříško, jindy hlavička, pak přišla s tím, že ji bolí zádíčka...nechápala jsem. Taky jsem si říkala, zda na ni nedolehl příchod sourozence, že přestože jí projevuje obrovskou náklonost, tulí se, hladí ji, mazlí se s ní... tak třeba přece jen to psychicky přestává zvládat, že má pocit menší pozornosti.
Pak se jí ráno objevily podivné skvrnky a puchýřky na nohou a na rukách. Vůbec jsme s manželem netušili, co to může být, a dost nás to vyděsilo, takže jsem okamžitě jela k Dr. Ta diagnostikovala pátou nemoc. Poučila mě o klidovém režimu a jen tlumit případné nepříjemné příznaky.
Zeptala jsem se také zda bych to mohla chytit já. Prý je to nepravděpodobné. Když jsem ale popsala, jak mi bylo přechozí den (bolesti kloubů, svalů, kůže, hlavy, krátkodobá zimnice...), tak řekla, že je to možné, a že tedy klidový režim obě.
Pokud tedy to mám i já, pak chápu, jak dceři asi těch několik dnů bylo. Co mě ovšem zajímá, jsou ty příznaky. O bolesti kloubů a svalů jsem se nikde nedočetla, jen zmínku, že lze příznaky mírnit léky na horečku nebo proti bolesti. Ovšem průjem? To už vůbec není nikde napsané. A nadto...mě tyto běhací potíže postihly opět s tím několikadenním odstupem od dcery...takže vlastně mi přijde průběh zhruba stejný jak u ní. Až zpětně jsem si uvědomila, že v sobotu vlastně jsme šli natrhat hrách, chtěli jsme ji vzít s sebou, ale najednou se zdála jako by měla teplotu - zčervenalé tváře, po změření byla teplota normální. Tehdy jsem to přikládala, že je možná přehřátá z horka (i když ani moc venku nebyla ten den), ale budiž...a tak jsme ji nechali doma s babičkou. Takže to zřejmě bylo to prvotní zčervenání tváří.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Průjem jako jeden z příznaků páté nemoci Novoli, Naty 11/08, Sisi 05/11 15.7.2011 10:4
*Re: Průjem jako jeden z příznaků páté ... Novoli, Naty 11/08, Sisi 05/11 15.7.2011 10:7
*Re: Průjem jako jeden z příznaků páté ... Raduza 15.7.2011 10:7
**Re: Průjem jako jeden z příznaků pát... Novoli, Naty 11/08, Sisi 05/11 15.7.2011 10:11
***Re: Průjem jako jeden z příznaků p... Raduza 15.7.2011 10:16
****Re: Průjem jako jeden z příznaků... Novoli, Naty 11/08, Sisi 05/11 15.7.2011 10:34
*Re: Průjem jako jeden z příznaků páté ... ¨kili 15.7.2011 15:55

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.