| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zánět vedlejších dutin nosních - sinusitida

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 622  [Dalších 582 >>]
Evanek 6714
11.4.2015 22:17:33
Ano, mela. Bohuzel to skoncilo punkci- ale pak uz klid . Prezila jsem to. Ale jak uz nekdo psal ( Vlad) pomaha mi Clarinase a prohrivani dutin se nedoporucuje.
At se to brzo zlepsi!
vlad. 38059
11.4.2015 21:00:58
Clarinasu si nechej napsat (je to kombinace anthihistaminka - to, co máš bych vysadila, s látkou, která výrazně to zmírňuje otok sliznic), k tomu účinné mukolytikum, např. Erdomed, aby se ti dutiny konečně uvolnily.
Marika Letní 140743
11.4.2015 19:49:29
Ono s tím nahříváním je to kontroverzní. Když jsem měla záně dutin jako malá, tak odborná lékařka v Motole říkala, že buď to pomůže nebo dorazí a skončím na punkci. K tomu nikdy nedošlo. Ona dokonce svoje dítě brala do sauny a taky nikdy nešlo na punkci, co vím. ~d~
Marika Letní 140743
11.4.2015 19:46:35
Já mám se zánětem dutin bohaté zkušenosti. Pomáhá mi Clarinase. Když je nejhůř, tak takové ty bybské rady - inhalace nebo uvařený brambor rozmačkat do sáčku a zabalit do šátku a přivázat na čelo jako čelenku. Prohřeje to dutiny.
E.Day 140980
11.4.2015 19:46:17
Jo, znám těžký průběh. Jsem už po 3 operacích. Nahřívat mi teda nikdy nedoporučovali.
Daem 134971
11.4.2015 19:13:39
Awamys- leci zanet v dutinach. Ja na ne docela trpim, bohuzel. Pres zimu bojuju,jaro a leto dobry
Hanina
  • 
11.4.2015 19:02:34
Já bych to hodně prohřála a nasadila inhalace, do inhalací přidala heřmánek, propolis nebo jinou přísadu. Dutiny jsou sfiňa.
stormer 99373
11.4.2015 18:55:18
Mně pomáhají inhalace. Vždycky když se začne zánět rozbíhat, zastaví to a já přežiju. Když už je ale zánět rozjetý, možná by se to tím spíš zhoršilo. To bohužel nevím.
Jinak docela sázím na chemii (je pohodlnější) a "babské" lékařské recepty moc nemusím, ale toto je výjimka.
zerat 18305
11.4.2015 17:38:42
Hele rada to bude zvláštní, ale já jsem víc jak rok celý prostonala se záněty dutin a co mi výrazně pomáhalo předejít částečně ATB bylo jít si zaběhat na crossový trenažer a dodnes je to moje jistota když už nevím kudy kam (ale po operaci nosní přepážky už mi vesměs pomůže i jen to proplachování slanou vodou). Tím sportem se se mi dutiny prohřejí, zánět dozraje a hnus žlutý teče ven. U mě je to vesměs nejdřív hnisavokrvavý boršus a vzápětí tekutý žlutý hnis - bývá toho vesměs tolik, že na to spotřebuji několik kapesníčků. Tím se strašně moc uleví a můžu začít s léčbou - proplachování Rhino horn konvičkou a slanou vodou nebo Vincentkou, Ibalginem či Nalgesinem... Občas jsem to zvládla i bez ATB, když to nešlo jinak, tak jsem si pro ATB došla. V Tvém případě bych si koupila Laktobacily Probacin - je jediný na trhu, kde jsou speciální kultury, které ATB nezabijí když ho užiješ v odstupu 3 hodin od ATB. Dcerka teď měla 20 dní ATB (Penicilin, Klacid) a průjem neměla ani jediný den ~R^
A radila bych Ti zavolat si na ORL pohotovost a poradit se telefonicky s dr. jestli by sis neměla přijet pro jiná ATB...
Míša+1 :-) 134316
11.4.2015 17:24:27
Jj
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 622  [Dalších 582 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.