| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Stravování ve školce

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 2907  [Dalších 2857 >>]
Z+2 109449
8.2.2018 10:44:24
Ropucho, napsat podobný nesmysl mi přijde jako až neskutečně pitomé. Je úplně jedno zda je maso z velkochovu nebo od býka pasoucího se samostatně. Na co kdo bude u vařenécho hovězího používat olej je mi záhadou. cena protlaku nijak neovlivňuje jeho výživovou hodnotu. Jak je vyrobený knedlík je zase naprosto jedno.
Hrstka suché čočky v sobě nikdy nebude mít stejné množství energie jako maso s omáčkou. To je prostě naprosto evidentní fakt s kterým polemizovat je naprosto idiotské. Navíc k tomu není ani ten nejmenší důvod.
Ropucha + 2 120300
8.2.2018 10:43:14
Persepolis, já si také nemyslím, že veganská (veganská, ne vegetariánská) strava je pro dítě ideální.
Resp. nemám tolik informací a zkušeností, abych se toho nebála.
ALE pokud někdo argumentuje, že zdravější je školková strava, tak je to argument pofidérní. Protože mnohá jídla klasické školkové kuchyně, já bych řekla že možná většina, je méně hodnotná, než dobře připravené veganské jídlo.
Ropucha + 2 120300
8.2.2018 10:37:14
"To bych tedy hodne premyslela jestli rajska s kusem hoveziho a knedlikem z bile mouky je zdravejsi nez veganske jidlo."

Nad tím vůbec není třeba přemýšlet :-)
Ve školce to bude s největší pravděpodobností hovězí z velkochovu, nejlevnější olej, nejlevnější rajský protlak a průmyslově vyrobený knedlík.
I miska suché čočky by mi přišla výživnější :-)
Z+2 109449
8.2.2018 10:07:30
Kat. Já myslím, že pokud by služba ohřívání krabiček dítěti byl zpoplatněná dle nákladů na ní, tak by těch krabiček v konečném důsledku bylo méně.
Z+2 109449
8.2.2018 10:05:05
A proto píšu o vícenákladech, pod kterými se všechno tohle schovává. A není to třeba konkrétně jmenovat. Muže to být třab i myčka na krabičky, tablety do myčky, další mikrovlnka a co já vím co všechno. To je snad každému jasné.
sovice 18997
8.2.2018 10:04:06
Kat,
pokud by ve vaší školce museli ohřívat tolik krabiček na uvedený počet dětí, je opravdu cosi špatně s jejím běžným vařením.
Rodinová 140078
8.2.2018 10:02:52
Jo, cili jak by asi skolka reagovala, kdyby se vyskytlo ditko, ktere by nosilo kazdy den k obedu v krabicce hygienicky zabalene jen a pouze: ovocne knedliky, krupicovou kasi s cokoladou, mix haribo medvidku, palacinky s nutelou ... chtela by lekarske potvrzeni o zdravotnich duvodech konzumace pouze teto stravy?
K_at 121378
8.2.2018 10:01:30
Z, v tuto chvili vidim konkretne u nas tyto potize: na pavilonu pro 56 deti mame 1 mikrovlnku. Navic vydejna jidla nespada po ms, ale pod samost.organizaci. pani kucharka ruci za hygienu vydejny. Ohrati 6krabicek jidla nevidim jako problem. Ohrati 2* cca 20-25 krabicek uz jo. Mikrovl.nehreje rovnomerne. Male deti si pusu spali/nespali? A plus hygiena vsech tech krabicek na jidlo..... Ne kazdy je cistotny na obvykle urovni.
Konzerva 153011
8.2.2018 10:01:13
Zetko, ale to není jen o práci navíc. Je to taky o tom, že musí být víc ledniček, mikrovlnek apod. A školka na to prostě nemusí mít prostory.
sovice 18997
8.2.2018 10:01:10
Individuální obídky by taky mohla ohřívat kuchařka, potom, co vydá jídlo hromadné. Dále ve školkách bývají uklizečky, využívané rovněž často jako pomocný personál učitelek třeba v šatnách... kdyby si nechaly udělat zdravotní průkaz, mohly by třeba pomáhat s tímto ohřevem jídla. A dostat za to nějakou korunu navíc.

Myslím, že je to v principu věc chtění, kdo chce, zvládne to, kdo nechce, důvod si najde.

A i když se tu bavíme o "extrabuřtech", jsou děti, které nesmí jíst řadu potravin, a na ně by školky stejně připraveny být měly, podle mého. Takže mi nepřipadá tak složité rozšířit nabídku jídla z domu i pro to 1 veganské dítě z tisíce (víc jich podle mě opravdu není), případně nějaké ty malé vegetariány, pokud školka vegetariánsky nevaří... Nevím jak v Praze, ale tady by se myslím téměř žádná matka nepatlala s krabičkami jen tak z plezíru, kdyby k tomu neměla dost vážný důvod.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 2907  [Dalších 2857 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.