| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Stravování ve školce

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2907  [Dalších 2887 >>]
Vejce 88037
8.4.2019 14:03:08
zdravím. známý má dcerku ve školce, tuším už druhým rokem a bohužel jí zjistili nesnášenlivost lepku. ještě se přesně neví, jestli půjde o celiakii, všechna vyšetření jsou teprve v začátku. nicméně školka již nyní dala najevo, že žádná dieta tam možná nebude, ani nošení vlastního jídla. věděl by někdo, kam se člověk v takové situaci může obrátit? hledala jsem na internetu, ale všude je to bráno spíš z pohledu, když nechtějí rodiči vzít přihlášku z důvodu potřeby speciální stravy, ohledně dítěte již zařazeného do kolektivu se mi nic najít nepodařilo. díky moc ~x~
Niiina 153420
10.2.2018 11:45:04
Tady je vidět, jak kde dodržují hygienické předpisy. Pokud jim na to kontrola z hygieny nepřišla a vám rodičům nevadí, že vaše děti jedí dorty a cukroví, o jejichž původu nevíte vůbec nic, tak dobrou chuť. Spousta lidí například při vaření ochutnává pokrm pomocí jedné lžičky, kterou opakovaně bez umytí namáčí do pokrmu. V naší školce je zakázáno přijímat ke konzumaci doma vyráběné pochutiny.Když toto začalo platit, přinesla jedna maminka krásné zákusky pro každé dítě ve třídě. Učitelka jí je s omluvou vrátila. Maminka byla pohoršená, co si jako učitelka myslí, že jsou snad zákusky otrávené. Druhý den byla polovina dětí doma se zvracením a průjmem. Kdyby bývaly snědly zákusky od té maminky, vypadalo by to, že je to z nich. Vzorek zákusku by musel na rozbor, a i když by se ukázalo, že střevní problémy jsou jiného původu, učitelka by měla malér.
Konzerva 153011
9.2.2018 9:50:38
"Konzervo, jiní zase nechtějí platit to, že cizí děti se nají a jejich je o hladu."

Bouřko, to nechápu. které děti by měly být o hladu? Ty, které nebudou jíst to školkové jídlo? Ale já psala, že kde je zdravotní důvod, tak by měla být individuální strava poskytnuta.

Ale kde je to jen o nějakém přesvědčení rodičů, tam to považuji za stejný level, jako že mi něco nechutná. Tak kvůli tomu, že mému dítěti nechutnají 3 jídla za měsíc ze školkové nabídky, budu chtít snížit stravné? ~a~

Hele, když bude moje dítě chodit do školky v Izraeli, tak počítám s tím, že tam nedostane vepřové. Když bude chodit do školky v Indii, počítám s tím, že nedostane hovězí. A ta jídla mu prostě dám doma.
Konzerva 153011
9.2.2018 9:46:11
"Už v pvrním příspěvku jsem psal, že si myslím, že by to měli platit ti co to chtějí. Tj, ti co si krabičku donášejí. Proč by to měli platit všichni?"

Zetko, to jsem přehlídla.

Nicméně ani to není tak jednoduché. Vezmi si, že to, kolik rodičů bude chtít krabičky, se bude každým školním rokem měnit. Tak případný personál kvůli tomu navíc, se dá teoreticky najmout přes prázdniny na jeden školní rok. Ale pak máš náklady, který budou stálý, ať je zrovna 5 zájemců nebo 20 - musíš mít ty lednice, mikrovlnky, myčka a prostor, kde to zařízení bude.

Nicméně souhlasím, s tím, že když se bude chtít, tak se dá udělat hodně.
LiValley 120048
8.2.2018 22:03:02
Kat, vazne bych neocekavala, ze budou odmitat tmavsi posypane pecivo. To je jedna vec co tady postradam a moje ditko taky.
Ty tukove pomazanky myslim porad jsou....mix med s maslem, marmelada s maslem, rybycky s maslem atd. nic proti nim, ale realne je to proste hodne tuku s cukrem na rohliku. Nevim, ale myslim tenkrat jeste pouzivaly ramu, coz je taky pekny svinstvo.

LiValley 120048
8.2.2018 21:49:34
Jeee, tak moje dite bylo normalni! Pri snidani ucitelkam tvrdila, ze mela velkou snidani doma. U obeda, ze ta snidane byla velka a svacinku ji ucitelky daly ssebou..... to byl ten chleba za posteli.~t~ Vedela moc dobre, ze ja bych ji rekla, ze vsechno ma aspon ochutnat ,at vi co odmita.
Ona mela nejakej blok k verejnemu stravovani a vyrostla docela normalne.
K_at 121378
8.2.2018 21:19:17
Buchli, jojo! Ja je mam prokouknuty! ~t~
sovice 18997
8.2.2018 21:18:36
Připomněla jsi mi syna mé kamarádky, kterého jsem jednu dobu příležitostně vyzvedávala poo, u něj spíš teda předo. On tam prostě nejedl, ani svačinu, ani oběd, nic, ani sousto, jen pil. Ve školce lehce šíleli.
U mě doma pak do příchodu kamarádky snědl 1 suchý rohlík. Víc ani ťuk. ~t~
sovice 18997
8.2.2018 21:15:33
Tak to jo, kdyby byla i jablka zároveň, těch by spráskla za 4 jiné děti ~:-D
K_at 121378
8.2.2018 21:14:16
Vsak pisu - jablka!!!! ~t~ troufam si tvrdit, ze z mych sverencu by se z te kombinace najedli vsichni!
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2907  [Dalších 2887 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.