| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Počítače

 Příspěvky 12 z 2 
  • 
3.6.2002 13:46:39
Pokud se tyka Vas dotaz pouze zareni z monitoru, tak od roku 1994 na uzemi nasi republiky existuje norma, ktera stanovuje, ze monitory musi splnovat podminky TCO94 a gm45a, popisem techto norem, Vas nebudu nudit, znameta to ve zkratce ze monitor muze vyzarovat (dopredu i do boku) pouze 5 promile skodliveho zareni. Pokud se jedna o zareni monitoru smerem dozadu - vetsina vyrobcu monitoru, v teto dobe, stini monitory jiz do vsech stran, ovsem muze se stat u levnejsich typu, ze tomu tak neni - pokud mohu doporucit - pokud na Vas doma ci v praci miri zadni cast monitoru postavte pred ni cca 8 mm tlustou sklolaminatovou desku, ktera by mela zareni alespon z casti pohlcovat.
Pokud vlastnite na pracovisti monitor vyrobeny pred rokem 1994 a nesplnuje normu (uvedeno na stitku v zadni casti monitoru), mate plne pravo pozadovat na zamestnavately jeho vymenu - popripade pokud nepripada v uvahu vymena - zadajte si priplatek za rizikove pracoviste a mate narok 1x mesicne na prohlidku u lekare, kterou by Vam mel zamestnavatel hradit.
***
***
Ovsem druha vec je zareni z pocitacu jako takovych (mysleno zareni z bedny pocitace). U nas sice norma pro limity vyzarovani existuje, ovsem jeste jsem se nesetkal (krome notebooku) s jedinym pristrojem, ktery by tuto normu splnoval. Vseobecne receno - lepsi je pozadat zamestnavatele/technika, aby zakoupil prodluzovaci kabely, aby se bedna pocitace mohla premistit do jine mistnosti - popripade do nejake kovove skrine s dostatecne tlustymi stenami.
***
***
S pozdravem

Jakub Vecer
  • 
17.1.2000
Magda 14. týden píše:
"Chtěla bych předem poděkovat, za existenci podobné služby. Čekám první miminko a mám stále pocit, že se mi nedostávají informace. Mám dotaz: Mohou počítače, u kterých celý den sedím a pracuji s nimi, ublížit svým zářením ještě nenarozenému dítěti."

Taky jsem dělala u počítače, a také jsem se sháněla. Bylo mi řečeno, že by počítač škodit neměl, a nepozoruji na dítěti, že by škodil.
Ale přišla jsem na tohle:
Monitor zepředu, pokud nesedíte moc blízko, by škodit neměl - nebo můžete sedět bokem. Monitor zezadu je silný elektromagnetický zářič - i když nepracujete u počítače sama, hlídejte, jestli na vás nemíří zadní strana monitoru v místnosti.

Nejlepší informace jsem dostala v CAPu - děkuji a každé doporučuji.

O jednu informaci, o které u nás asi moc lidí zatím neví, se mohu podělit:

UČENÍ PŘED NAROZENÍM
Pro nastávající maminky se chci podělit o svoji zkušenost s tzv. prenatálním učením. Používali jsme systém amerického vývojového psychologa Logana, který spočívá ve zvukové stimulaci - zpočátku v rytmu matčina srdce, později se zrychluje a stává složitější.
Učení aktivuje nervové buňky, které by jinak byly v nečinnosti, rytmus vtiskuje řád nervové činnosti, aktivuje se "práce hlavou". Manžela zaujalo, že tyto děti měly v 5 letech IQ 120-150, tak se pro metodu nadchnul, a když nám ji posvětil gynekolog, začali jsme "učit" - dvakrát denně hodinu.

Metoda je jednoduchá - program je v malém "walkmanu", který si matka přikládá na bříško. Děťátko se ozývá, krásně jsme spolu komunikovali.

Přístroj s programem není levný, ale náklady se vyplatily.

Přesně podle výsledků amerického výzkumu, naše děťátko mělo nadprůměrnou porodní váhu (4150 g), délku (53 cm) a obvod hlavy (35 cm). Po porodu neplakalo, usmívalo se, vokalizovalo "a - a - a...".
V šesti měsících měl David 10 kilo.
Teď je mu 9 měsíců, krásně leze od 6, stojí chvilku bez opory, chodí s oporou. Od šesti měsíců říká "táta". Ale hlavně je velmi klidný, rozvážný, krásně spí a jí, má dobrou povahu.
Pokud to někoho zajímá, ráda se podělím o zkušenosti.

Vendula
(02) 20 61 21 26
eegbiofeedback@highland.cz
 Příspěvky 12 z 2 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.