| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Počítače

Re: Počítače

Magda 14. týden píše:
"Chtěla bych předem poděkovat, za existenci podobné služby. Čekám první miminko a mám stále pocit, že se mi nedostávají informace. Mám dotaz: Mohou počítače, u kterých celý den sedím a pracuji s nimi, ublížit svým zářením ještě nenarozenému dítěti."

Taky jsem dělala u počítače, a také jsem se sháněla. Bylo mi řečeno, že by počítač škodit neměl, a nepozoruji na dítěti, že by škodil.
Ale přišla jsem na tohle:
Monitor zepředu, pokud nesedíte moc blízko, by škodit neměl - nebo můžete sedět bokem. Monitor zezadu je silný elektromagnetický zářič - i když nepracujete u počítače sama, hlídejte, jestli na vás nemíří zadní strana monitoru v místnosti.

Nejlepší informace jsem dostala v CAPu - děkuji a každé doporučuji.

O jednu informaci, o které u nás asi moc lidí zatím neví, se mohu podělit:

UČENÍ PŘED NAROZENÍM
Pro nastávající maminky se chci podělit o svoji zkušenost s tzv. prenatálním učením. Používali jsme systém amerického vývojového psychologa Logana, který spočívá ve zvukové stimulaci - zpočátku v rytmu matčina srdce, později se zrychluje a stává složitější.
Učení aktivuje nervové buňky, které by jinak byly v nečinnosti, rytmus vtiskuje řád nervové činnosti, aktivuje se "práce hlavou". Manžela zaujalo, že tyto děti měly v 5 letech IQ 120-150, tak se pro metodu nadchnul, a když nám ji posvětil gynekolog, začali jsme "učit" - dvakrát denně hodinu.

Metoda je jednoduchá - program je v malém "walkmanu", který si matka přikládá na bříško. Děťátko se ozývá, krásně jsme spolu komunikovali.

Přístroj s programem není levný, ale náklady se vyplatily.

Přesně podle výsledků amerického výzkumu, naše děťátko mělo nadprůměrnou porodní váhu (4150 g), délku (53 cm) a obvod hlavy (35 cm). Po porodu neplakalo, usmívalo se, vokalizovalo "a - a - a...".
V šesti měsících měl David 10 kilo.
Teď je mu 9 měsíců, krásně leze od 6, stojí chvilku bez opory, chodí s oporou. Od šesti měsíců říká "táta". Ale hlavně je velmi klidný, rozvážný, krásně spí a jí, má dobrou povahu.
Pokud to někoho zajímá, ráda se podělím o zkušenosti.

Vendula
(02) 20 61 21 26
eegbiofeedback@highland.cz
Odpovědět
Názory k dotazu (2 názorů)
Re: Počítače Mgr. Vendula Tylová 17.1.2000 0:0
*Re: Počítače jakub Vecer, pocitacovy technik 3.6.2002 13:46

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.