| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k porodnici Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy

 Příspěvky 110 z 95 [Dalších 85 >>]
22.10.2012 20:54:02
Ahoj, budu ráda, když si najdete čas podělit se o své zážitky z této porodnice, chystám se tam během 6ti týdnů, po dvou dobrých zkušenostech...Ted je vše nové, hezké, změnil se primář, jak to tedy vypadá???díky
10.9.2009 0:57:10
Chci se s Vámi podělit o zážitek z letošního dubna. Chtěla jsem rodit ve Vítkovicích, ale zrovna tam měli rekonstrukci, tak jsem si vybrala Fifejdy. Docházela jsem tam co dva dny, az me jednou odchytli, ze ma mimco lehkou tachykardii. Prijali me, ze me budou monitorovat pres noc a kdyz to bude dobre, pusti me druhy den domu. Se mnou prijimali pani, ktera cekala 4. dite a chtela porod vyvolat, protoze byl patek a ona mela termin v sobotu a nebyla z Ostravy. Cely den ji tam nechali se mnou na "hekarne", az vecer prisel doktor, ze dneska uz ji nic vyvolavat nebudou. Takze chtela odjet na revers.. Doktor ji rekl, at pro jistotu vydrzi pres noc, ze rano ji to vyvolaji - ctvrte deti jsou pry rychle, tak aby ji to nechytlo na ceste - byla autem. Rano prisla doktorka a mile pani sdelila, ze pres vikend porody nevyvolavaji. Uz to me mohlo varovat. Mi bylo sdeleno, ze je vse naprosto v poradku, ale kdo mi pry nakecal, ze me pusti domu?? Udelali dalsi testy a ze me pusti nasledujici den.. Nasledujici den vsechny testy krasne, ale opet jiny doktor a kdo mi pry rekl, ze me pusti??? Nakonec sem tam byla sest dni jen tak, venku bylo nadherne a ja nesmela na krok. Osmy den po terminu mi sdelili, ze mi dalsi den porod vyvolaji.. (samozrejme, kazdy den byl jiny doktor). Dalsi den prisla doktorka a ze za chvilku me prevezou dolu na porodni sal.. za deset minut prisel opet jiny doktor a rekl mi, ze to nechame na dalsi den, ze dnes ne.... Musim podotknout, ze nakonec porodni asistentka byla vyborna mlada zena, sympaticka, ochotna, porod byl tedy o.k. Na oddeleni sestinedeli byly arogantni detske lekarky, sestry novorozenecke byly "normalni" asi jen tri. Ctvrty den po porodu, kdy me meli poustet domu, mi detska lekarka rekla, ze me nikam nepusti, protoze mi mimco pribralo vice, nez predchazejici dny a ze je to divne.. To uz byl pro me vrchol. Pohadala jsem se s ni a cekala asi tri hodiny, nez si milostive usmysli, jesli me pusti domu nebo ne. Nakonec jsem si to vyrvala, ale s tim, ze mi maleho nenaockuji, ze mam prijit za dva dny a kdyz to bude s vahou o.k, tak ho naockuji. V propousteci zprave pro destkou lekarku jsem se mohla docist, ze matka je nezkusena (jen proto, ze je mi 30 a jsem prvorodicka????), ze důrazne trvam na propusteni a spoustu dalsich zajimavych veci, ze kterych vyplyva, ze sem totalni analfabet neschopny se postarat o miminko... Za dva dny se me stanicni sestra ptala, proc neni maly naockovany a kdyz sem ji rekla proc, MOC se divila, kdo mi rekl, ze je spatne, ze maly pribral vice, a ze je divne, ze to rekl nekdo v jejich nemocnici.... Takze.. co si vybrat... Navic mi ve zdravotnim prukaze maleho zaskrtli, ze malemu udelali vsechna vysetreni - UZ ledvin, kycle, sluch.. atd. proste zaskrtali vsechny kolonky, asi aby si pripsali nejake bodiky.. a pri propousteni z nemocnice mi oznamili, ze na sluch se mam objednat do Poruby, na ledviny mam prijit za dva tydny, na kycle mam zajit tam a tam.... Nevim, nebyt porodni asistentky a dvou nebo tri sestricek, tak tuhle nemocnici proklinam... Doktori spolu viditelne vubec nekomunikuji, delaji zbytecne halo z normalne oduvodnitelnych veci (vaha mimca), které se dají logicky vysvetlït.. Pokud to jen trochu pujde, Fifejdám se vyhnu na sto honu.
sigi a kluci 03,08
2.2.2009 16:23:35
Anglii taky nedoporučuji švagrové v Londýně mimi ani neumyli a nechali ji v porodnici jen s vrátným protože zrovna měnili směny a vyhodili ji po24hodinách i když kamarádka v Harogate(sev anglie) byla spokojená(netradiční pozice).Mam zkušenost z roku 2003 z fifejd a loni z vítkovic a všude je něco s tím přesunováním je to fakt to ve vítkovicích nedělají. Pokud chcete ale kojit tak jedině na fifejdách ve vítkovicích všechny děti přikrmují bez ptaní, mi malého přikrmili kdoví čím osypal se než jsem stihla 1.kojení (když mi ho přivezli tak spal nebo zvracel). Veřejně tam nabádají aby maminky vozily děti v noci na příkrmy (antikojící program?) takže se tam vyspíte, ale za jakou cenu-spočítej si cenu sunaru. Mě na fifejdách naučili kojit i jak se vyhnout zánětu(odstříkavat, nahřívat,odstříkávát) což vím že hodně mamin z jiných porodnic mají.Skojením mam jen dobré zkušenosti i když měl malý žloutenku a byl spavý, ale to si musí každý rozmyslet jestli něco objetuje svému pohodlí a chce kojit? Na hygienu dbají taky víc na fifejdách. Ale všude je něco ve vítkovicích mi nedělali klystýr a mohla jsem po porodu čurat ve sprše na fifejdach čurání v posteli a pak cévkování-nic moc.Tam i tam jsou fronty na sprchy a personál ve vitkovicích příjemnější doktoři na fifejdách sestry. Tak si vyberte~z~
Nikol Mackovčáková
  • 
1.9.2008 6:27:40
maminky...chtěla jsem se zeptat jak to na fifejdách chodí co se týká věcí pro miminko a maminku co všechno musíme mít svoje a co nám nemocnice poskytne.děkuji
13.3.2008 22:36:04
Veroniko,,,chci reagovat na Váš příspěvek. 100 lidí x 100 názorů - já jsem na Fifejdách docela často ,problémy po porodu,,atd...ale že by byl personál špatný. Nepostřehla jsem. Sice vizita,,atd. je trošku rychlá,chladná,,to jo,,ale lékaři mají naprosto profesionální přístup. A sestřičky,vždy vlídné slovo. Takže neodstrašujte Vaší zkušeností ostatní maminky. ;)
2.3.2008 0:15:53
Dobrý večer,
12.2.2008 jsem rodila na Fifejdách.Sestřičky na příjmu byly docela příjemné,ale ty na oddělení šestinedělí byly protivné,doktoři pořádně nezkontrolovali ani jednu maminku,vizita ro miminka taky nic moc.V pátek jsem musela jít do nemocnice na kontrolu dělohy(špatně se mi prej stáhla),a tam mi doktor řekl,že mě asi po porodu špatně vyčistili a já musím jít za 2 týdny i s miminkem do nemocnice,aby mi to vyčistili.Takže by se dalo říct,že kvůli dokorům a doktorkám na Fifejdách ted budu trpět.Všem nastávajícím maminkám radím,aby si vybrali jinou porodnici,nwž jsou Fifejdy.
Verča
  • 
21.11.2007 14:06:39
Ahoj, máte některá z vás zkušenosti s některou porodnicí v Plzni?
nanny
  • 
21.11.2007 13:49:33
www.mybaby.estranky.cz
Bea Kolacek
  • 
21.11.2007 10:50:14
Dobry den, precetla jsem si vas pribeh a po docteni, ze budete rodit v Anglii , kde zrovna bydlite,jsem se rozhodla vam napsat, ze nemyslim, ze je to dobry napad.Ja take ziji v UK a porodit rozhodne jedu domu. Me dva kamaradky odrodili tady a horsi scenare by nenapsal ani Hitchcock.A take po shlednuti celostatniho vysilani o porodnicich a porodnich asistentkach bych nedoporucovala v anglii rodit vubec.Pece o rodicky je minimalni a porodnich asistentek, ktere se o vas maji starat v prubehu celeho porudu je strasne malo, takze se stava, ze jedna asistentka rodi 3 rodicky najednou.V poradu o situaci v porodnicich , deti umirali! Jestli si nebudete platit soukromou kliniku, tak bych urcite vyzdvihla nase statni porodnice, nez NHS v Anglii.
 Příspěvky 110 z 95 [Dalších 85 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.