| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mýty a fakta o sexuálním zneužívání dětí

 Příspěvky 110 z 28 [Dalších 18 >>]
Paja
  • 
8.1.2013 12:07:40
Jedna věc je vypadat jako podivín, druhá věc je zneužít děti. Třeba se ho bojíte zbytečně. Stejně se to nedá 100% uhlídat - mě zneužil zřízenec v nemocnici, když mi byly 4 roky.
18.11.2012 22:39:10
To je opravdu hrozná zkušenost, to chápu. Stejně tak jsem říkala muži, že nikdy nenechám děti bez dozoru u jeho bratra. Je to takový podivín a samotář. U něj skutečně bych si uměla představit, že by toho byl schopen.
raději nepřihlášená
  • 
18.11.2012 0:16:30
Mě zneužíval vlastní děda.Kde jsou potom ty děti v bezpečí.
AbrakaDabra
  • 
16.11.2012 8:31:45
A je to sexuální zneužívání, když spolu souloží dva nezletilí?
On je to docela problém:
Když spolu souloží dva nezletilí, nic se neděje, nejsou právně zodpovědní.
Problém nastane, když jeden z nich překročí hranici 15 let, pak má problém.
Když jsou oba nad 15 let, mohou souložit, ale musí mít při tom zavřené oči.
Protože dívat se na sex mohou až od 18 let.
:-) :-) :-)
15.11.2012 21:31:06
Taky jsem si říkala. A to se doma dokonce se převlékám a vůbec si nezavírám dveře, takže by mě mé malé děti mohly občas zahlédnout nahou. Mazlím se s nimi dost často (tedy ne, že bych jim osahávala genitálie). Navíc syna přebaluji a kolikrát mu musím otírat i pindíka a navíc mu jednou denně stahuji předkožku a každý den mu myju zadeček. Fakt, člověk aby se pomalu bál starat se normálně o dítě...
P
  • 
15.11.2012 19:27:16
To jestli mají děti na táboře mobil neovlivní, že nebudou zneužívány. Bohužel ani to, že se jim v oddíle líbí, a že tam rády chodí nezaručuje nic. Taky jsme velmi dobře znali vedoucí. Děti byly nadšené, dělaly samé skvělé věci, vedly je k zájmům jako je četba, výstavy atd. Přesto k zneužívání došlo, pod myšlenkou kalokagathia - rozvoj těla a ducha v oddíle rozvíjely opravdu všechny oblasti. Stále jsem z toho v šoku, že jsme jim na to skočili. Oni to za nic závadného nepovažují, mladší vedoucí jsou dokonale zpracovaný admirálem. Jednalo se tedy o děti 11 - 15 let, doma nic neřekly, protože si to samy dávaly za vinu. Provalilo se to celkem náhodou. Takže tak. Všem opravdu velmi doporučuji velikou ostražitost!!!
T
  • 
15.11.2012 15:28:53
Moje dítě jezdí na tábor taky bez mobilu (i kdyby ho mělo, tak tam stejní není signál a ani elektřina) a skutečně s tím nemám problém a jsem dokonce i ráda. Tábor je vybrán na základě referencí dětí známých a věřím tomu, že kdyby tam byly nějaké problémy, tak tam ty děti nebudou tak rády jezdit už téměř 9 let.
Ano, občas se dějou hrozné věci, je třeba být opatrný, ale tohle myšlení mi přijde až paranoidní, promiň.
A chudáci ti vedoucí, kteří ve svém volnu vedou dětské oddíly a dělají tábory - většina jich rozhodně pedofilních není.
Ty jsi jako dítě nejezdila na tábory, nebyla v nějakém oddíle? Tenkrát mobily ani nebyly, přece.
15.11.2012 10:47:00
no přesně. Jako určitě jsou takové případy, ale práce s dětmi je dnes v podstatě na bázi dobrovolnosti, ti vedoucí to dělají ve své vlastní dovolené a obětují tomu svůj volný čas, tak mi přijde dost nefér z nich paušálně dělat nějaké úchyly. Mluvím teda o táborech, které nejsou na kšeft, náklady jsou nízké - třeba zrovna ty skautské tábory.
Ines
  • 
15.11.2012 7:15:06
mobily nejsou povoleny (popř. na vlastní nebezpečí) proto, že stojí spoustu peněz a dětičky je ztrácejí a vedoucí nestojí o hrazení škod.
Zákaz mobilu na táboře snad neznamená, že neznám vedoucího....
Irena2
15.11.2012 6:52:23
~R^ přesně na tohle jsem myslela taky. Jasně, že zneužití dítěte je pra.á.na, ale někdy mám opravdu strach, abych někde neřekla, jakou švandu máme z toho, když před spaním "kousnu malou" do prdelky ~t~
 Příspěvky 110 z 28 [Dalších 18 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.