| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Mýty a fakta o sexuálním zneužívání dětí

 Celkem 28 názorů.
 Kreaty 


smutně pravdivé 

(14.11.2012 9:31:36)
to jsou ty dětské tábory, kde dětem seberou mobilní telefon a kontrolují jim poštu domů, to je ta bezmezná důvěra ke každému komu dítě svěřím bez jakéhokoliv ověřování, nedůvěra k tomu co nám vlastní děti říkají a zlehčování problémů stylem - já jsem to taky vydržel, tak oni /moje děti/ to taky vydrží, to je oáza pro všechny, kteří se chtějí na dětech ukojit
 Markéta, kluci 10 a 4 
  • 

Re: smutně pravdivé 

(14.11.2012 9:41:57)
Fakt si myslíš, že když dítě nesmí mít na táboře mobil, je to proto, aby se na něm ukájel vedoucí? Já nepochybuju o tom, že jsou některé děti zneužívané, na druhou stranu mi připadá, že řada lidí je v tomto ohledu přímo paranoidních, za každým člověkem, který rád pracuje s dětmi, vidí něco nekalého, dvouleté děti se nemůžou koupat nahaté už ani pomalu doma ve vaně, když někomu ukážeš fotku svého nahatého batolete, vypadáš jako úchyl, no nevím.
 Kreaty 


Re: smutně pravdivé 

(14.11.2012 10:13:36)
jasně ono se to vůbec neděje a vůbec se to nikoho netýká, to si jen někdo vymýšlí, škody že sis nepřečetla ten článek, ten právě dost obsáhle o tom mluví
 Markéta 


Re: smutně pravdivé 

(14.11.2012 10:33:04)
Jasně jsem napsala, že nepochybuju o tom, že jsou některé děti zneužívané. Proč myslíš, že jsem článek nečetla?
 Klára 
  • 

Re: smutně pravdivé 

(14.11.2012 16:38:38)
Uživatelko, generalizuješ! Ne každý tábor bez mobilu je plný úchylů. Ne všichni rodiče jsou tak blbí, že ignorují info dětí o divném chování vedoucích.
 Lenka 
  • 

Re: smutně pravdivé 

(14.11.2012 10:13:46)
Mám to podobně jako Užiiiivatelka. Taky chci mít své dítě třeba na táboře pod kontrolou. Taky si dopředu ověřím, jaké vedoucí na táboře budou....na "neověřený" tábor s cizíma vedocíma bych svoje děti neposlala.
Asi jsme, jak píšeš, paranoidní...
Naopak si myslím, že je v tvém příspěvku hodně nadsazené společné koupání dvouletých a foto nahého batolete....
 Markéta 


Re: smutně pravdivé 

(14.11.2012 10:36:24)
Nemluvila jsem o táboře s cizími vedoucími, mluvila jsem o táboře bez mobilu (což je celkem častá podmínka - mobil zakázán nebo nedoporučen, syn to tak má na táboře i na soustředění). Syn jezdí na tábor s vedoucími, které znám, nicméně když začínal chodit do kroužků, věděla jsem o nich jen to, co jsem si přečetla na webu nebo dozvěděla o známých.

 dadlenka 


Re: smutně pravdivé 

(14.11.2012 17:34:14)
na skautských táborech kam jezdí naši kluci nejsou mobily zakázané, ale výrazně nedoporučené nemyslím si, že je to z důvodu sexuálního zneužívání:-)Není tam elektřina, vedoucí mají mobil, který si nabíjí na agregátu rodiče mají na něj číslo a můžou kdykoliv volat. Je otevřený den i pro rodiče, psát se může bez omezení.
Nechci to nějak bagatelizovat, ale nejvíc sexuálního zneužívání probíhá v rodinách, zase bych ty chudáky vedoucí tak nedémonizovala:-)
 Ines 
  • 

Re: smutně pravdivé 

(15.11.2012 7:15:06)
mobily nejsou povoleny (popř. na vlastní nebezpečí) proto, že stojí spoustu peněz a dětičky je ztrácejí a vedoucí nestojí o hrazení škod.
Zákaz mobilu na táboře snad neznamená, že neznám vedoucího....
 dadlenka 


Re: smutně pravdivé 

(15.11.2012 10:47:00)
no přesně. Jako určitě jsou takové případy, ale práce s dětmi je dnes v podstatě na bázi dobrovolnosti, ti vedoucí to dělají ve své vlastní dovolené a obětují tomu svůj volný čas, tak mi přijde dost nefér z nich paušálně dělat nějaké úchyly. Mluvím teda o táborech, které nejsou na kšeft, náklady jsou nízké - třeba zrovna ty skautské tábory.
 T 
  • 

Re: smutně pravdivé 

(15.11.2012 15:28:53)
Moje dítě jezdí na tábor taky bez mobilu (i kdyby ho mělo, tak tam stejní není signál a ani elektřina) a skutečně s tím nemám problém a jsem dokonce i ráda. Tábor je vybrán na základě referencí dětí známých a věřím tomu, že kdyby tam byly nějaké problémy, tak tam ty děti nebudou tak rády jezdit už téměř 9 let.
Ano, občas se dějou hrozné věci, je třeba být opatrný, ale tohle myšlení mi přijde až paranoidní, promiň.
A chudáci ti vedoucí, kteří ve svém volnu vedou dětské oddíly a dělají tábory - většina jich rozhodně pedofilních není.
Ty jsi jako dítě nejezdila na tábory, nebyla v nějakém oddíle? Tenkrát mobily ani nebyly, přece.
 P 
  • 

Re: smutně pravdivé 

(15.11.2012 19:27:16)
To jestli mají děti na táboře mobil neovlivní, že nebudou zneužívány. Bohužel ani to, že se jim v oddíle líbí, a že tam rády chodí nezaručuje nic. Taky jsme velmi dobře znali vedoucí. Děti byly nadšené, dělaly samé skvělé věci, vedly je k zájmům jako je četba, výstavy atd. Přesto k zneužívání došlo, pod myšlenkou kalokagathia - rozvoj těla a ducha v oddíle rozvíjely opravdu všechny oblasti. Stále jsem z toho v šoku, že jsme jim na to skočili. Oni to za nic závadného nepovažují, mladší vedoucí jsou dokonale zpracovaný admirálem. Jednalo se tedy o děti 11 - 15 let, doma nic neřekly, protože si to samy dávaly za vinu. Provalilo se to celkem náhodou. Takže tak. Všem opravdu velmi doporučuji velikou ostražitost!!!
 komba 


ústavy 

(14.11.2012 10:35:24)
A co teprve situace dětí v různých ústavech a domovech a diagnostických zařízeních. A že nikomu nepřijde divné, jak se tyto brání zrušení resp. omezení.
 Ajlina 
  • 

Re: ústavy 

(14.11.2012 10:53:18)
Tak o tom nepochybuj, tam pracujou jen sexuální devianti a pedofilové.
 Markéta 


Re: ústavy 

(14.11.2012 10:57:35)
S dětmi a mládeží pracují jenom sexuální devianti.
 komba 


Re: ústavy 

(14.11.2012 11:12:00)
To jsem netvrdila, ale že se článek situací v ústavech nezabývá, nebo tedy že se to nikde nepublikuje, je divné
 Markéta 


Re: ústavy 

(14.11.2012 11:35:49)
Co se tam odehrává?
 Theend 


Re: ústavy 

(14.11.2012 19:33:17)
V ústavech se děje především to, že mezi chovanci probíhají vzájemné pohlavní akty, a to dobrovolně i nedobrovolně, mezi dětmi nad 15 let i těmi hluboko pod touto hranicí, a to dlouhodobě, opakovaně. Občas si vzpomenu na slova jednoho slovenského odborníka pro práci s dětmi, rodinnou náhradní péči atd.: Buďte si jisti, že kterýkoli večer se v dětských domovech děje sexuální zneužívání.
 AbrakaDabra 
  • 

Re: ústavy 

(16.11.2012 8:31:45)
A je to sexuální zneužívání, když spolu souloží dva nezletilí?
On je to docela problém:
Když spolu souloží dva nezletilí, nic se neděje, nejsou právně zodpovědní.
Problém nastane, když jeden z nich překročí hranici 15 let, pak má problém.
Když jsou oba nad 15 let, mohou souložit, ale musí mít při tom zavřené oči.
Protože dívat se na sex mohou až od 18 let.
:-) :-) :-)
 Pawlla 
  • 

Re: ústavy 

(14.11.2012 13:45:23)
Tak jistěže se brání,ale ne z důvodů jaké naznačuješ....
 arsiela, 


Re: ústavy 

(14.11.2012 19:59:10)
Kombo zato pěstouni budou podrobně prozkoumávání a detailně zkoumáni a riziko zneužití tam vůbec nehrozí, že ano.
Fakt blbější názor,proč se ústavy brání zrušení sem dlouho nečetla.
 zmrzlina 


Re: ústavy 

(14.11.2012 20:21:03)
ústavy, pěstouni, (mezinárodní) adopce a sex.zneužívání

http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/311315/Pre-tehotne-deti-nezdvihli-uradnicky-zadok-ani-telefon.html

 Girili 


Nelibi se mi 

(14.11.2012 22:08:53)
tyhle vsude uvadene clanky, ktere problematiku zneuzivani popisi tak, ze by clovek mohl videt zneuzivatele uplne v kazdem. Kazdy z nas je totiz navenek bud z rodiny vnimane jako slusna, je na tom socioekonomicky dobre nebo naopak je z horsich pomeru. Temer kazdy je blizky pribuzny nejakeho ditete a vypada nenapadne - ma vsechny predpoklady k tomu, aby byl nenapadny, ale o to nebezpecnejsi zneuzivatel, nerkuli nasilnik! Za chvili to bude u nas dopadat jako v Britanii, kde slysi i travu rust. Clovek se bude bat jit k lekari s jakymkoliv problemem spojenym s detskymi genitaliemi, aby nebyl (pro sichr) podeziran ze zneuzivani. Budeme se citit nepatricne, kdyz polibime svoje mimino na prdelku, kdyz ho nahe vyfotime nebo kdyz mu budeme ve skolkovem veku pomahat s umyvanim genitalii. Po precteni tohoto clanku se citim podobne, jako kdyz me pred nedavnem s podezrenim sledoval "odchytavac zlodeju" zamestany v mistnim supermarketu. Nic zleho nedelam, ale stejne je to neprijemne a pristihla jsem se, ze se hlidam, abych se nechovala jakkoliv "podezrele". Paranoia? Mozna. Ale ten vypis "varovnych signalu" me skutecne vydesil, protoze ty se mohou vyskytovat z jakychkoliv jinyhc duvodu. Po precteni clanku by si ale jeden malem mohl udelat zaver: -Zhorsilo se dite ve skole? -Ano! -Je ze slusne, pomerne dobre zajistene rodiny? -Ano! - Pak je jiste sexualne zneuzivano svymi nejblizsimi! ~Rv
 Irena2 


Re: Nelibi se mi 

(15.11.2012 6:52:23)
~R^ přesně na tohle jsem myslela taky. Jasně, že zneužití dítěte je pra.á.na, ale někdy mám opravdu strach, abych někde neřekla, jakou švandu máme z toho, když před spaním "kousnu malou" do prdelky ~t~
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: Nelibi se mi 

(15.11.2012 21:31:06)
Taky jsem si říkala. A to se doma dokonce se převlékám a vůbec si nezavírám dveře, takže by mě mé malé děti mohly občas zahlédnout nahou. Mazlím se s nimi dost často (tedy ne, že bych jim osahávala genitálie). Navíc syna přebaluji a kolikrát mu musím otírat i pindíka a navíc mu jednou denně stahuji předkožku a každý den mu myju zadeček. Fakt, člověk aby se pomalu bál starat se normálně o dítě...
 raději nepřihlášená 
  • 

Re: Nelibi se mi 

(18.11.2012 0:16:30)
Mě zneužíval vlastní děda.Kde jsou potom ty děti v bezpečí.
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Re: Nelibi se mi 

(18.11.2012 22:39:10)
To je opravdu hrozná zkušenost, to chápu. Stejně tak jsem říkala muži, že nikdy nenechám děti bez dozoru u jeho bratra. Je to takový podivín a samotář. U něj skutečně bych si uměla představit, že by toho byl schopen.
 Paja 
  • 

Re: Nelibi se mi 

(8.1.2013 12:07:40)
Jedna věc je vypadat jako podivín, druhá věc je zneužít děti. Třeba se ho bojíte zbytečně. Stejně se to nedá 100% uhlídat - mě zneužil zřízenec v nemocnici, když mi byly 4 roky.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.