| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vázat písek do otýpek

 Příspěvky 110 z 159 [Dalších 149 >>]
Bib
  • 
4.11.2011 19:53:29
Proč si některé ženy neuvědomují, že při porodu "něco nehrálo" (Kristeller apod.) a důvěřují personálu jako "bohům v bílém", je otázkou, na kterou se nabízí odpověď v nové studii (http://www.gate2biotech.cz/duverivejsi-diky-oxytocinu/). Ta říká, že lidé jsou po podání umělého oxytocinu důvěřivější k osobám, které se jeví jako důvěryhodné, což personál v nemocnicích většinou ano.
BludickazBC
1.11.2011 21:42:16
Článek na zamyšlení http://www.zdn.cz/clanek/priloha-lekarske-listy/prirozeny-porod-144713
Samarlu
27.10.2011 23:34:58
Bludičko, Tvé články i následná diskuse jsou velmi dobré. Argumentačně, bohatostí faktů i tím, jak do značné míry držíš emoce v diskusi na uzdě.

Dík.

Přirozeným porodům jsem velmi nakloněna, i když se všechny moje děti musely narodit sekcí. To je totiž opravdu nouzová volba, když je zle, a ne alternativa "když mi stres a konflikt zastaví porod, tak se holt nechám kuchnout" nebo "hlavně že máte zdravé miminko, na to nepříjemné brzo zapomenete". Děloha tu operaci opravdu nezapomene.

Kdyby mi sekci přivodily nějaké stresující organizační postupy v nemocnici a ne objektivní průšvih (a je jich tam takových dost, ne že ne, alfa i omega toho všeho je, že tam je málo personálu a nestíhá se věnovat tak pečlivě všem a nebo je velice unavený, takže vlastní PA bych k normálnímu porodu fakt přála každé), tak by mě to dost žralo. Tak doufám, že se u nás počet "zbytečně" operovaných rodiček sníží.

vetvicka
26.10.2011 18:17:53
Tak s tím zakrváceným oblečením to znám. Při prosbě o čistou noční košili jsem dostala takového sprďáka, že jsem to těžce rozdýchávala. Nakonec jsem si prostě jen počkala na změnu směny a bylo to v pohodě. Ale nechápala jsem to, přece jen po porodu je potřeba větší čistoty. Častěj se převlíkat a tak. Ale vložky, plínky i ubrousky a samozřejmě toal. papír jsme museli mít svůj.
Elíláma
26.10.2011 11:24:49
Já byla včera na Bulovce, přišla jsem hoďku po začátku registrace, čekala jsem čtvrt hoďky, nikdo ani nemrkl, sestra milá ~d~
cizinka1
25.10.2011 22:02:34
Tulko, neres to. Patricne zobecnuji pouze ty, kteri jako hystericke reseni svych manii oznaci to, co autorka skromne, az prilis skromne popsala jako problem mensiny. Tak zatleskame patricnosti a expertovi na patricnost~g~~g~~g~

Clanek sice neni az prilis ilustrativni priklad nepatricneho zobecneni nicmene neni ani prikladem clanku, ktery resi svuj - pry mensinovy - problem, a nezobecnuje. Zatleskame jeste jednou i presto, ze asi nedozvime, nepatricny priklad ceho to vlastne je~g~~g~~g~~t~
kili
  • 
25.10.2011 21:40:08
to jistě. Třeba pro toho, kdo rád nepatřičně zobecňuje, ale v tom ten článek není až příliš ilustrativní.
Tulka.
25.10.2011 21:32:28
Jak pro koho.
kili
  • 
25.10.2011 21:14:21
no, to jsou slova. Příkladem by mohl být třeba Váš článek. Není.
BludickazBC
25.10.2011 17:58:02
Slova povzbuzují, příklady táhnou.
Porovnejte věty:
a)Nemám tento problém a měla jsem jiný problém, takže tento problém nemůže mít přece nikdo, tudíž není třeba to řešit a kdo tvrdí, že měl/má tento problém přehání/je hysterik /má mánii.
b)Měla jsem problém a vím, že i někteří další lidé ho mají, je třeba to řešit. Diskutujme o tom, aby se ti, co ho nemají, dozvěděli, jaký problém to je a co by pomohlo těm co ho mají a ti, co ho mají, si vyměnili zkušenosti, co jim pomohlo.
c)Mám/měla jsem problém, takže ho musí mít všichni.
d)Všude jsem byl a všechno znám.
e)Je mi to jedno a toto téma mě vůbec nezajímá.
 Příspěvky 110 z 159 [Dalších 149 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.