| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti jako z hadích ocásků

 Příspěvky 110 z 285 [Dalších 275 >>]
18.2.2014 15:24:59
Velmi dobrý postřeh.
~g~
sona
  • 
18.5.2013 4:30:55
Dejte ji do normalni zakladky. I tam potka deti s ADHD i hyperaktivni i nevychovane, ale i normalni.
Wanessa
13.8.2011 16:34:49
Né každá škola ví co ADHD je~Rv nebo spíš nemá zájem se o této poruše něco dozvědět!! Ono je přeci pro ně lepší,mít ve škole jen samé zdravé děti.Mluvím z vlastní zkušenosti!Můj 9letý syn má těžkou formu hyperkinetické poruchy(ADHD),s těžkou poruchou soustředění,neklidem,impulsivitou.Od školky jsme navštěvovali psychologa,tak že už od první třídy dostavala škola zprávy z psych.poradny.Nebylo to bohužel nic platné.Celé tři roky se k němu chovali ,jako k rozmazlenému ,nevychovanému dítěti. Paní učitelka syna před spolužáky ponižovala ,ti se mu potom smáli.Na dlouhodobí neúspěch a nepřijetí ve skupině spolužáků reagoval syn negativním sebepojetím,negativismem,~:( a odporem k učení.Místo aby se mu škola snažila pomoct ,tak dostal na vysvědčení tři čtyřky a dvojku z chování !!~:(
ri-sa
  • 
5.3.2011 7:01:35
to si napsala moc hezky.... u nás to samé, jen nemáme štěstí na školu

Rí-Šáša
  • 
5.3.2011 6:46:52
to je sice pravda, ale rodiče si stěžují hlavně na agresivitu a vidí pouze toto...

můj syn trpí ADHD a když se dostal do nového prostředí (1.třída) byl agresivní a děti bil, protože nevěděl a dodnes neví jak reagovat i když o tom doma mluvíme (zkusila jsem i stimulační pohádky, nepomohlo...)
....bohužel i učitelka viděla pouze toto a během prvního půl roku si nikdy nevšimla, že neumí postavit větu a že těch problémů má mnohem více, je totiž bohužel dysfatik (perceptivní porucha řeči - pro naše školství "prý" novinka)


28.10.2010 9:21:01
Děkuji, tohle sedlo.

Někde jsem tu psala že mám doma 3 slečny, prostřední má ADHD.
Od školky kvůli učitelkám lítáme po různých vyšetřeních od odborníků na dětskou psychiku.
Nyní je v 6.třídě a martýrium pokračuje, rok jsme navštěvovali dětskou psycholožku, ale škola na její výsledky a doporučení nemohla brát zřetel, jelikož škola,kterou dcera navštěvuje nemá s touto psycholožkopu doložené oprávnění na diagnostiku školáků..prostě mi zamítli mojí iniciativu a doporučení aby dcera navštěvovala speciální třídu(10dětí+učitel/ka) na její škole zamítli.
Natož mi dcery třídní..DŮRAZNĚ DOPORUČILA, aby jsem zašla do ppp-pedagogickopsychol.poradny, kterou uznává jejich škola,aby mi uznali zvlášní výuku.
O prázdninách jsem absolvovaly tedy sezení s výbornou..opravdu psycholožka na svém msítě..hodná, milá, trpělivé,když se potkáme vždy popovídáme.
Ta nám na základě sezení a předchozího doporučení od psychiatřičky(divila se proč ho škola neakceptovala) sepsala tedy doporučení na speciální výuku pro tyto děti.
Vše jsem včas donesla do školy a ředitelka přislíbila před svědky (zástupcem řed. a vých. poradkyní)že dceru zařadí do spec. třídy.
Světe div se, dětí s tímto problémem je na škole v jejím ročníku tolik, že na mojí dceru ve třídě již nezbylo místo!
Tak co teď, prvně mě napadlo dceru dát na jinou školu, ale je tu asi 12škol a všude mají tyto třídy zaplněné.
Na zvláštní školu? Na to mi ani psycholožce nepřipadá.
A tak zůstala ve staré třídě, na kterou nadává i její třídní učitel.
Jak tam jsou zlé a nepřejícné děti, drzé a nevychované.
Jak si tam dělají naschváli a ubližují si, natož si pomoct.
A když na tř. schůzkách slyšíte rodiče jak své děti líčí jako andílka, co se nepere a všichni kolem mu ubližují a sprostě nadávají, je vám z toho na nic.
Ono svalit vinu na jiného je vždy jednodužší..vidí to u nás dospělých, jak nám to pak vše prochází a ještě nás všichni litují.

maja
  • 
12.6.2010 19:14:49
nemyslíš si snad , že ne, že dys funkce vznikne špatnou funkcí rodiny???
maja
  • 
12.6.2010 19:13:18
to přeci není pravda .
Ronja
  • 
12.6.2010 16:02:22
Teda že se necháte dožrat takovou do očí bijící krávovinou???
 Příspěvky 110 z 285 [Dalších 275 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.