| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminko, proč piješ?

 Příspěvky 110 z 71 [Dalších 61 >>]
2.5.2010 18:31:35
Motivací pro léčení mého otce - alkoholika bylo to, že jsem ho nechtěla na svatbě...bohužel se později ukázalo, že to vlastně udělala jen pod "tlakem" (nepřekousnul představu, že by jako "správný" otec nešel nas svatbu dcery. Ale vnitřně asi přesvědčený nebyl, že léčbu opravdu potřebuje. Vydržel abstinovat je 6 měsíců. Máma otce bohužel stále podporuje, otec už má důchod, je za vodou a nic ho netrápí. Mamka je na antidepresivech....pro mě asi bylo nejhorší si uvědomit, že nesmím podporovat ani mámu /kterou mám moc ráda/, protože tím vlastně nepřímo podporuju otcovo pití. Nevěřím, že se něco změní...:-(
almira
  • 
29.4.2010 15:01:35
petro, tvoje mama neni nikdy strizliva, proto k ni vase prosby nedolehnou.. zazila jsem to taky, bylo to vsechno marny, dokonce ani kdyz se mi narodil syn, tak neprestala.. marny, marny, marny, vubec to nevnimala, na nicem nezalezelo.. jednoho dne zkolabovala na ceste do obchodu, asi mela nejakou virozu, ktera v kombinaci se zdevastovanym telem byla silnejsi... mamku dovezli do nemocnice, prosla abstakem a za 4 dny se rozhodla, ze se pujde lecit.. do te doby to vubec nemelo cenu.. zustala ale otazka: "co se vztahem?" nicilo nam to zivot moc dlouho, vztahy jsou pokriveny, prevlada nastvanost.. mamu sice v lecbe podporujeme, ale je to slozity...
kamaradka psycholozka mi dlouha leta radila, ze mame spis pracovat na vzajemnem vzahu, nez nutit mamku do leceni.. ale je to hodne tezky
Janule
  • 
28.4.2010 8:12:01
Bohužel bydlíme vedle sousedů, kteří jsou alkoholici. Paní alkoholička se léčila několikrát, bezúspěšně.Minulý rok si našla přítele, který ji v pití také podporuje. Přišla o svoje děti a celou rodinu, jedině svým chováním.Nedovedete si představit, jaké to je,bydlet vedle dvou alkoholiků.Mám 2 malé děti a doma se bojím. Každý den se vrací ožralí domů a potom je u nich veselo (většinou v nočních hodinách). U nás je vše slyšet, budí nás to. Obrátili jsme se na úřad, ale bohužel není pomoci.To víte,koho se to netýká,toho to nezajímá a řešit to nebude.Jen se čeká,až něco provedou, až se něco stane,potom se možná bude něco řešit.Minulý týden mě přišel upozornit můj starší syn (4roky),že je sousedka zase ožralá.Její přítel ji doslova vlekl po dlažbě do domu,nebyla schopná se udržet na nohou.Začíná to být na denním pořádku.Pokud máte někdo stejnou nebo podobnou zkušenost,můžete mi prosím poradit,jak toto řešit? Rušení nočního klidu na denním pořádku, alkoholička denně ožralá před zraky našich dětí, křik a nadávky na zahradě,když si potřebuje vyspat svoji opici a naše děti si hrají na zahradě,tak ji to moc vadí a nadává nám.Alkoholici,to je fakt neštěstí.A nejlepší na tom je,že koupila hospodu a je tam šéfová(takže denně nalitá).
21.4.2010 16:27:32
to jo,souhlasím,člověk je odolnější a ví,že si musí vždy poradit sám,nefňuká,bojuje.Naučeno z dětství.Je mi líto,že jsme neměli bezstarostný život,který k dětství patří.
petra
  • 
21.4.2010 13:08:17
Hezký den, nejhorší je, že na pití rodičů nejvíce doplácejí děti, mi ani sestře se nevyvedlo první manželství a to jen proto, že jsme chtěli brzy z domu. Naštěstí vše dobře dopadlo a obě máme nakonec na druhý pokus úžasné partnery. na druhou stranu mě to posunulo někam dál, díky mámě jsem byla donucena se vždy o sebe postarat a být nezávislá a za to jsem ráda, ikdyž ta cena je vysoká !
21.4.2010 12:43:52
máma mi taky ukradla dětství,byla denně v lihu a dodnes tomu není jinak.Měla těžké dětství,babička s dědou byli diplomati,nadělali si 6dětí a pak aby se mohli věnovat svým pracovním povinnostem ve světě,vrazili děti do internátu-něco jako dětský domov.Myslím,že děti takto poznamenané pak sami vytvářejí nefunkční rodiny.Máma byla vlastně průserář.Ve dvaceti se z Prahy vdala na Moravu,jedno dítě,jeden partner,ten ji nechal,druhé dítě,druhý partner-můj otec,třetí dítě adoptovaný rom.Rodina nějakou dobu fungovala,ale máma dodělávala univerzitu,hrála ligu a měla tři děti bez hlídání.Do toho se zamilovala a rozbila rodinu.Všichni jsme zůstali u táty,bylo nám ho líto.Ten to nikdy nerozdýchal.Od té doby oba chlastali,táta toho pak ale nechal,měl nás,máma svou lásku neopustila,i když věděla,že zůstaneme u otce,možná nevěřila,že to soud dopustí.Celé rozvodové řízení trvalo 2roky a od té doby,dnes je to už 30let,máma pravidelně každý den chlastá a myslí si,že to má pod kontrolou.Nikdy jsme ji nemohli dát hlídat děti,protože jsme nevěděli v jakém ji najdem stavu.Žije za minimální důchod,není bez domova,ale opravdu tak vypadá.byla by moc hezká,vzdělaná,takhle je to chátrající troska.Už 30let je mi z ní nanic.Závidím všem,co mají normální rodiče.Mé dětství skončilo v 11letech.
Máma je pořád ožralá a táta v psychické smrti už 30let.Njehorší,že si to máma nepřizná,dokáže do očí tvrdit,že nepila a přitom se bulat.Ci s ní chcete dělat?Na léčení?Ona přece nepije.Už jsme s tím smířeni a vlastně ji máme rádi jen jaksi z musu,že se to asi patří.Svou rodinu mám naštěstí na druhý pokus(první muž alkoholik)báječnou a šťastnou.
Jana+3 princezny
20.4.2010 20:17:45
Jo taky jsem ráda,že se s toho dostala~6~.Teď je opravdu v pohodě.Některé věci si ale pamatuju a k alkoholismu mám odpor.
Moje známá taky kdysi pila.Už je to ale dost dávno.Vyléčila se a už asi 20 let nepije.Bohužel jí to poznamenalo nervy a je na antidepresivech...
Mamka mojí kamarádky taky hrozně pila.Pomoct se jí snažili hodně krát,ale ona se vždycky vrátila ke svému násilnickému příteli a flašce.Umřela před 2 lety...přítel jí ubil k smrti...bylo jí 46let.~n~
Hanka
  • 
20.4.2010 19:52:42
Toto je úžasný nápad,což můžu x-letech pití mého otce posoudit. To dno je u každého jiné, vždy, když jsme si mysleli, že už nemůže klesnout více, tak jsme byli vyvedeni z omylu. Vypěstoval si alkoholickou epilepsii, což znamená, že když má absťák druhý den, tak dostane epileptický záchvat. Několikrát jako důsledek záchvatu byl těžký úraz. No, nevím jakto, ale teď je otec v protialkoholní léčebně a je vzor všech tamních pacientů, snad mu to vydží i v civilu. Podotýkám, že nepřestal pít kvůli svým děte, vnukům, manželce, domu který postavil, zdraví, ale kvůli kolegům a kamarádům v práci.Snad svého otce už nebudu muset natáčet na video, ale díky za nápad.
Tutenstein
20.4.2010 17:52:15
Jinak k alkoholu a vubec navykovym latkam mam respekt (jelikoz nejen ze alkoholismus je nemoc,ale muze mit i dedicne propozice)a udrzuji si svoji zavislost na cokolade a je mi fajn~R^~R^~R^
Nepiju,nekourim,atd.
Ikdyz mozna nad svoji zavislosti na rodine.cz bych se mela zamyslet:-)
Tutenstein
20.4.2010 17:49:04
taky mam nakonec pozitivni zkusenost...a jsem za to moooc rada a mama mi je nakonec velice blizkym clovekem a mooooc si ji vazim ~x~~;((
A obdivuji ji,ze to zvladla prekonat,ikdyz odpustit ji nebylo jednoduchy a rozhodne to nebylo hned.
Ale mame to za sebou a nakonec to beru jako velikou zkusenost do zivota~;((
 Příspěvky 110 z 71 [Dalších 61 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.