| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děcka, jdeme ven!

 Příspěvky 110 z 197 [Dalších 187 >>]
22.1.2010 11:31:20
já jsme vyzkoušela tak zvaný bezpečný ohradník a už se mi to vypaltilo
děti mají malou krabičku a ta když jdou přez mnou vymezený prostož okamžitě mi to posle sms a místo kdy se právě nachází
je to řízené přes satelit jako navigace v autě stojí to 4t a mě z toho nemrzí ani kruna doporučuji evženie malá 736 675 272
Oggová
22.1.2010 11:29:31
Kdy přijdou na řadu čipy pod kůži??? ~a~~e~
Líza
22.1.2010 11:28:03
Velký bratr se dívá.
Zaplať PB za nesofistikované a normální lidské metody dohledu nad dětma, jako je fyzickej kontakt, zrak a sluch.
22.1.2010 11:17:16
dobrý den
mám dva malé chlapce a také ačkoli máme poklidný a na prahu relativně bezpečný hřiště jsem se také bála kluky pouštět ale našla jsme jedinou firmu v čr která vyrábí takzvaný bezpečnostní ohradník na děti tak se už bojím méně
je to malinká krabička kterou mají u sebe a když by opustili mnou zvolený okruh okamžitě mi přijde varovná sms na mobil a když si žádný okruh nezvolím tak mi na vyžádání přijde sms s místem na mapě kde se drahé dítko nachází
jediná nedostatečnost je v ceně stojí 4 tisíce ale já to ráda dala pro klid který je tak drahocený pro matku co sláchá ta často o únosech dětí
ráda vám doporučím kde si takovou věcičku můžete obstarat
s pozdravem evženie malá
MM, 2 kluci
19.1.2010 21:41:14
... - já bych naopak spíše řekla, že mladé maminky jsou častěji vystrašenější, ještě nemají ten nadhled, nechají si kdeco nakukat od leckoho z příbuzenstva (ti do ní také víc hustí, když je mladá a "nezkušená"), pak jsou z toho nejisté, zakřiknuté, nechtějí nic "udělat špatně"...

Já mít děti v mladším věku, byla bych asi mnohem méně vyrovnaná, měla bych v řadě věcí mnohem méně jasno (pro sebe), myslím že bych to asi moc nezvládala, to až p té 30ce jsem si to pomalu dokázala představit...

Takže já si myslím, že o věku to spíš není. Ale vím asi co myslíš...
Také dnes vidím takový trend, že jsou rodiče (aˇuž mladší či starší) příliš úzkostliví, nikam děti nepuštějí ani když ty by to zvládly, vozí je všude možně i přesto že by to šlo jinak...
Je i více informací o všem možném - což na jednu stranu je dobře (co bych dělala bez internetu ~;)?), ale na druhou stranu pak má člověk i těch negativních a dostrašujících informací někdy až moc - a pak se i více bojí (obecně a zejména o děti)... ~a~

Dnes jsme byli se starším synkem u zápisu, školy máme kousek (necelých 10 minut pěšky), musí přes jeden přechod, ale celkem přehledný a je to tu spíš klidné sídliště na okraji Prahy. Myslím že zpočátku budu synka doprovázet a pak už to časem určitě zvládne sám (a bude na svou školáckou samostatnost hrdý :-)). Ale znám tu maminky které bydlí ještě blíž k té škole a dítě by do té školy samo chodit nenechaly...
Jíťa
  • 
17.1.2010 23:17:51
(sorry, štrejchla jsem o entr)

Patent Marie Terezie z roku 1753 stanovil hranici dospělosti "bez ohledu na pohlaví a stav" dovršením věku 24 let. Nedospělost snoubenců byla "odstranitelnou" překážkou sňatku. To "odstranitelnou" znamená, že po splnění nějakých zákonných postupů mohli být mladší snoubenci zplnoletněni stejně jako dnes. Ovšem dělo se tak vyjímečně, protože obyčejní lidé neměli zbytečné peníze na poplatky.
Ještě na začátku 20. st. to platilo. Kdy přesně došlo k posunu hranice zletilosti na 18 let nevím.
Jíťa
  • 
17.1.2010 22:52:00
Kde
simona
  • 
17.1.2010 21:03:22
Ahoj ,mi bydlíme na vesnici je tu tat 120 obyvatel.Múj syn ,kterému je 6 let by rád chodil ven ,ale pokaždé přijde domů smutný,protože tam nikdo nebyl a on se tam sám nudí.Sice tu jsou 2 kluci jeho věku, ale jeden se sním kamarádit nemůže,protože podle jeho mámi jsme nenormální(oni jsou sociálně slabí a vadí nebo snad závidí ,že máme novější auto ,zařízený byt ,peníze a syn má vlastní pokoj plný hraček- no prostě to co oni né)a ten druhý je mentálně zaostalí- takže ho ven bez dozoru nepouští.Oba jsou ve věku syna a on za nimi chodil ,ale oni pri něj nikdy.Neumím synovi říct ,že nesmí(už 2roky),ale on to slyšel sám ,že se s ním nesmí bavit a nechápe co udělal špatně. Já si myslím ,že je to v rodičích PROČ DĚTI NESMÍ VEN ! Jsme normální to , že máme ,a že chodíme do práce z nás nedělá nenormální .Jen bydlíme v místě kde není normální být pracovitý a majetný.
Petra + 1 + //
  • 
17.1.2010 18:41:16
Musím říct, že se taky bojím doby, až bude chtít dcerka (dnes 3 roky) chodit někam sama. Bydlíme ve velkém městě, u nás na sídlišti sice máme několik pěkných nových hřiští, ale kolem každého plácku jsou ze všech stran silnice.... Už si představuju, jak vystřelí za zakutáleným míčem nebo za kamarádem na druhé straně ulice mezi zaparkovanými auty a skočí přímo někomu pod kola :-( A z pedofilů mám taky strach, vždyť tady sotva známe lidi z našeho domu, z vedlejších už ani náhodou. Ale musím říct, že jak se tu hromadně vzpomíná na "naše dětství", kdy se lítalo po venku a lesích, tak to jsem vlastně taky nezažila. Žila jsem ve městě od narození, bydleli jsme v činžovním domě přímo u hlavní silnice vedoucí na výpadovku z města a pro mě a moje kamarády z domu bylo normální, že jsme si směli hrát jen na uzavřeném dvoře, kam na nás rodičové z domu viděli. Žádné lítání, kam nás napadlo. Já jsem chodila někam "dál" až tak od deseti let, kdy jsem začala chodit ven s kamarádkou ze školy,která bydlela o kousek dál, ale i tak jsme musely být buď před naším domem nebo před jejich, nikam dál nás rodiče nepustili. A potkávat se se spolužáky jen tak na ulici byla pro mě taky utopie - u nás byla výběrová základka zaměřená na cizí jazyky, chodily do ní děti z celého města, takže většina mých spolužáků stejně bydlela různě roztoušená po městě a museli bychom se k sobě přemísťovat pomocí MHD, takže to taky padalo v úvahu až od střední, na základce ještě ani náhodou. Na vesnici to bylo jiné - manžel taky vzpomíná, jak v dětství na vesnici lítala půlka děcek z vesnice po loukách kolem, ale ve městě to asi i dřív bylo něco jiného. Takže mně to teď jako nějaký bůhvíjaký rozdíl nepřijde - spíš dnes víc chápu, proč nás tenkrát rodiče kontrolovali.
lklasinka
17.1.2010 11:28:17
ptám se mimo článek, asi za 14 dnů nás čeká zápis, mohl by mi někdo poradit jak to probíhá, co budou chtít? díky
 Příspěvky 110 z 197 [Dalších 187 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.