| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ten náš vztah pohádkový

 Příspěvky 110 z 128 [Dalších 118 >>]
JBBJ
  • 
7.1.2010 19:19:26
Tak tohle je ten NEJLEPŠÍ ČLÁNEK na Rodině, jaký jsem kdy četla! Fakt nádhera, hodně jsem se nasmála a potěšilo to. Díky, díky, díky. A všechno to fakt sedí:-)) Mějte se... a nejen ze zvyku.:-)Jitka B.
Li
  • 
5.1.2010 17:29:50
Asi jsem taky hulvát, souhlasím jednomyslně s Koré.
magggi synáček z léta09
4.1.2010 12:52:16
~t~ ~t~ ~t~ Já CHTĚLA být kulantní, ale takhle se to dá asi také popsat ~2~
4.1.2010 12:29:45
I já souhlasím s tím, že by si měli partneři vážit jeden druhého (pokud to teda jde!!!...)

Ale na druhou stranu, musím říct, že mě článek ani nerozesmál, ani jinak nepobavil... V podstatě souhlasím s Koré...
4.1.2010 11:11:06
Bohužel, milá Ananto a další, dnes jé úžasně IN právě ta "náplň" a myšlenka článku, kterou tu ovšem postrádám. Gramatika je zbytečná, protože mít titul za vědění je naprosto OUT.
Z článku mám pocit, že se autor dost připil a cítil potřebu něco "vyblít ostatním na monitory".
Petra Neomi
  • 
4.1.2010 0:40:45
Ale to platí obecně... hodnotí se výsledek, ne snaha.
Petra Neomi
  • 
4.1.2010 0:39:25
Jsi příliš kulantní, po pravdě řečeno, je to užvaněný bezobsažný blábol, obsahující hluboké myšlenky typu "nebude-li pršet, nezmoknem". :D
Dee Dee+2 kluci
3.1.2010 23:57:28
Ale ono je to vážně hrozně napsaný...samá vata a ukecaný a plný klišé. Jako kdyby člověk vzal pravou svíčkovou (myšlenka) a udělal z ní přesolený a spálený karbanátky (forma). A já s hrůzou zjistila, že pán je spisovatel. (Nezávidím, živí mě novinařina, ale nejsem placená od slova, jako autor, abych s nima takhle plýtvala). Nadřazovat obsah nad formu nejde do nekonečna. Já bych i ty gramatický chyby odpustila,ale slovní průjem mi vadí...
magggi synáček z léta09
3.1.2010 23:51:50
Kdybys četla pořádně, už bys věděla, že jsem obklopena lidmi, kteří jsou mi blízcí a nesmírně si jich vážím, ale pravopis neovládají, jelikož jsou "dys."
Nepohrdám lidmi, kteří nezvládají gramatiku, ale těmi, kterým je to jedno a ještě se chlubí tím, jak jsou liberální, když jim na nějakém tom I/Y nesejde (nemyslím tím autora, u něhož předpokládám, že měl koektora alespoň na svou knihu ~t~ ). Je to přinejmenším alibismus.
Tento přístup: "VONA SE POVYŠUJE, PROTOŽE UMÍ GRAMATIKU A NEVÍ, CO JSOU PRAVÉ HODNOTY" jsem totiž zažila u své kolegyně učitelky!!!!, která nebyla s to opravit dětem právě ani ten sloh, natož diktát a strkala mně a mé další kolegyni sešity, ať po ní opravy opravíme, protože je nad podobné věci povznesená - to jen posílilo mou alergii vůči lhostejnosti k pravopisu.
Tato dáma jistě není jediná, takže se pak nedivím, jakým způsobem jsou lidé od mládí vedeni ke kultuře písemného projevu, a že to pak vede k podobným diskuzím... ~n~
Jenže pokud na nějakém tom i/y nesejde, budou naše děti stále učit typy, jako je výše uvedená kolegyně a ocitáme se v bludném kruhu a hlavně v úplně jiné diskuzi, jež se už autora a článku tak moc netýká ~v~
magggi synáček z léta09
3.1.2010 23:37:34
Píšu také, stejně jako otec, sestra a další členové rodiny. Ale přiznám bez mučení - ač to měla být zřejmě, Jíťo, jízlivost - kéž bych měla na některé dětské slohy! ~t~
 Příspěvky 110 z 128 [Dalších 118 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.