| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O Vánocích po Vánocích

 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]
Terka, 2 holky
  • 
20.1.2010 17:54:02
My mame Vanocni knizku od Terezy Ricanove z nakladatelstvi Baobab. Je tam oboji, strucne prevypraveny pribeh o Jeziskovi a jak rodina slavi Vanoce. A je je hezky ilustrovana.
MS (3děti)
  • 
13.1.2010 0:32:28
Perfektní,

je fajn že to někdo dokáže napsat čitelně pro všechny.

MS
MS (3děti)
  • 
13.1.2010 0:32:02
Perfektní,

je fajn že to někdo dokáže napsat čitelně pro všechny.

MS
La Pepa
11.1.2010 0:20:50
http://www.mlp.cz/cgi/ebaweb/katlist?LANGUAGE=CZE&ENCODING=WIN1250&XSESSIONX=F4F4D1DCF9F4F5E5EDE6D4E8E4F0&T_KEY=36021

doporučuji tuhle, dcera jí už ve 3,5 letech měla moc ráda
Ráchel, 3 děti
11.1.2010 0:14:47
hezký je třeba tohle:
Vánoční knížka se samolepkami - Sally Ann Wrightová
Vánoční hvězda - Su Boxová
obojí najdeš na www.samuelcz.com
A pak samozřejmě v dětských Biblích, ty tam najdeš taky

HaVe, 2 kluci 05 a 07
10.1.2010 13:30:12
Díky za pěkný článek!
Poradila byste mi některá pěknou dětskou knížku s vánočním příběhem, abych ho mohla svým dětem (teď 4 a 2 roky) příští rok povprávět?
našla jsem jednu anglickou, i s figurkami do mini betlému, ale nestihla jsem ji koupit.
http://www.amazon.com/Christmas-Story-Candle-Read-Play/dp/0825474000
ivet+tom+vašík
9.1.2010 21:36:26
Děkuji za připomenutí, myslím,že je to v naší společnosti důležité si připomínat, i když tomu nemusíme věřit nebo to praktikovat. Myslím, že tento příběh všichni známe a tak ho i v době vánoční předáváme našim dětem (v poněkud upravené a zjednodušené verzi:). A možná by to ani nebylo potřeba upravovat, protože děti jsou moc chytré malé potvůrky. Na otázku "A který Ježíšek tedy nosí dárky? To jsou dva Ježíškové, jeden co nosí dárky a ten druhý co se narodil v Betlémě?"..,kterou mi jednou položil synovec, jsem opravdu moc nevěděla, co odpovědět.
Rozállie
9.1.2010 14:53:43
Přesně.
Ve chvíli, kdy doma rozsvěcíme stromeček, v obchodech přestanou hrát koledy a zmizí stánky s vystavenými betlémy ~;((
Rozállie
9.1.2010 14:43:26
Ano, máte pravdu,máte můj obdiv ~R^ málokdo ví, že K+M+B+ nejsou jména králů ... Ta jména právě zřejmě vznikla, aby pasovala do latinské zkratky :-)

Mimochodem 6.ledna se v kostelích světí křída (také voda a zlato), a touto posvěcenou křídou si můžete znamení napsat nad své dveře, pokud k Vám nedorazí "opravdoví králové" .
Rozállie
9.1.2010 14:31:21
Moc Vám všem děkujeme za velmi milé komentáře, vůbec jsme nečekali takovou krásnou odezvu ... :-)
Se jmény králů je to přesně tak, jak píšete, jsou doplněna později legendou, takže je celkem bezpředmětné zkoumat, kdo nesl jaký dar. Každý zdroj uvádí toto jinak, stejně jako barvu královských rouch.
Ono je stejně nejdůležitější naše vnitřní prožívání, bude-li ve Vašem rodinném rituálku první král se zlatem nebo s kadidlem, a bude se jmenovat Kašpar nebo Melichar, a bude mít modrý plášť nebo zelený, je obojí jistě v pořádku ~;)

 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.