| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedno a jedno nejsou vždycky dvě

 Příspěvky 110 z 937 [Dalších 927 >>]
5.3.2010 21:51:06
Muze zadat jen jeden rodic, ale tatinek muze jit na mesic, pak se prohodi, ale vybrana vyse uz se zmenit neda... takze i kdyz maminka si vybrat nemuze, da se to obejit takto. Tatinek se v praci domluvi a vse je ok.
31.10.2009 18:41:02
Kimmy,

jen chci reagovat na počet jeslí k počtu dětí... Nevim, jsetli to budu interpretovat přesně, ale podle evropských norem, které se na nás vztahují, bychom měli mít školky pro min. 90% dětí (ve skutečnosti ani náhodou!!! a zatím se neuvažuje o změně!!!!!!!!!!!!!!) a jesle tuším asi pro víc jak půlku...
A to školička soukromá krásná profi, která byla draho a super zřízena kousek od Prahy, nebyla schválena, protože "obec chce mít větší obydlenost" lidsky - víc baráků, než organizací... sama obec samozřejmě peníze do zřízení školky peníze dávat nebude, že... škoda, tolik jsme se těšili, učitelku známe a děti ji milují, tam by bylo placení aspoň občas návštěvu dítěti za odměnu~z~~b~
31.10.2009 18:14:36
Tinas,

souhlasím... taky si děti "pořizuju" ;-) podle toho, jestli na to všechno, co se jich týká, budu mít. Bohužel je tu dost velká skupina (doufám, že ne většina) lidí, kteří prostě teď plodí, rodí a počítají s tím - "přece nás nenechají umřít, že?" No, co k tomu říct....~o~~o~~o~
31.10.2009 18:08:35
Holky,

s velkým zaujetím čtu o rozdílech, výhodách a nevýhodách různých lokalit. Ale musím se ač nerada přidat k názoru o dostupnosti drog v ČR. I na vesnicích a městečkách v různé vzdálenosti od měst už se na školách (i prvním stupni) nabízejí různé drogy. Taky mě to šokovalo, ale mám to od syna sousedů........ bohužel. Taky budu dělat, co budu moct, ale tohle je průser a stačí opravdu jedno zaváhání, nepochopení o co jde, podlehnutí staršímu "kamarádovi" apod. co si budem povídat... příklady táhnou. Takže držme si palce a vychovávejme, co se do nich vejde!!! papa Radka a spol.
Diva.Bara
25.10.2009 19:55:29
Hanko já mám dvojčata a k nim o 24měs starší dítě (teď 2r a 4r). Moc dobře vím jaké to je když kojím dvojčata a okřikuju staršího batoláka neb si umí otevřít dveře a jako na potvoru zrovna potřebujevylézt na linku něco tam kutit. Pohoda je když kojím jen jednoho páč pak můžu běhat po domě s dítětem u prsu a sundávat batoláka ze stolu. Vím jaké to je obléknout batoláka, dvojčata mimina a nakonec sebe, a pak znovu toho batoláka páč mu bylo horko a svlékl se. Nebo naopak - obléknu mimina, pak batoláka, obuju se a oblékám mimina znova páč jim zrovna batolák rozepnul bundy :))) Vím jaké to je vykoupat sama 2 mimina a po nich pak ještě batole. Taky vím jaké to je krmit dvojčata a pak ještě uklízet po batolákovi páč se zrovna učí sám jíst.
Hanka 75
25.10.2009 13:16:58
Píšeš: "ze bezdetnym lidem i po zdaneni na vsechny ty radovanky zbyde dost penez"...

a jak to víš ? Představ si pár bezdětných 40let, děti si přáli, ale nemají a ty jim zdaníš celý příjem... jak víš, že se tím nedostanou na reálný příjem, který jim žádné radovánky neumožní ???

Pro nějaké daňové zvýhodnění rodin s dětmi jsem,a le nemyslím si, že by na něm měl stát systém podpory dětí, protože jak už jsem psala, rodiny s větším počtem dětí by na děti, na "dětskou hlavu"-pro lepší představu dostali naprosto směšnou částku nebo nic, a jde tu přeci o děti ne ? Takže reálné podpory dětem nejpotřebnějším by se nedostalo. Píšeš, že tady by nastupovali njaké soc. dávky - o tom jsi dříve nepsala, myslela jsem, že veškerou podporu chceš formou nižších daní... ano jen by to nemělo být nic marginálního.

ano daňové zvýhodnění má asi smysl u střední trídy, kde si pak rodina možná pořídí tři děti namísto dvou, ale je otázka zda rodina s jedním dítětem ze střední třídy vůbec nějakou podporu potřebuje... já myslím, že je to pak jen velké přerozdělování, nesmyslné, které samo o sobě stojí peníze ~Rv (viz můj druhý příspěvek)

ano i daně mohou být dle mého neslušné, např. viz můj prní odstavec v tomhle příspěvku, nebo když je zdanění extrémně progresívní, takže že nejvyšším příjmovým skupinám se zdaňuje 50%, zdaním se jim to a ono... i tohle považuji za neslušné. Daň je nenárokový povinný odvod do SR, vysoké daně, která vláa pak nesmyslně utrácí za prodražené dálnice považuji jedním slovem za neslušné. Chci, aby mé daně byli přiměřené a vydávané smysluplně !!! Ale v tom se asi shodnem, to chce každý že. Chci jen říct, že nevolám ne nížkých daních, ale přiměřených a nechci nesmysluplné přerozdělování ve střední třídě !


Hanka 75
25.10.2009 12:50:42
Já si myslím, že stát by měl přerozdělovat co neméně, jestliže střední třída platí nejvíc tak proč jí na druhou stranu zase nejvíc dávat a tím pádem přerozdělovat ? Jaký to má podle tebe smysl ?

Solidaritu, soc. dávky atd. atd. - jejich smysl vidím v tom, že se dostane fin. podpory těm, kteří se sami psotarat nemohou, kteří by neměli nést důsledky (přesněji největších tíhu důsledků) tj. např. děti soc. slabých rodičů, nemohoucích atd.

Takže brát střední třídě a zase jí rozdávat v tom opravdu smysl nevidím. Já ych si přála, aby soc. podpora směřovala jen těm potřebným a o střední třídě si (i v kontextu našeho rozpočtu nemyslím, že jsou ti potřební). Podpora střední třídy je kupování hlasů si voličů. Ano střední třída je v podstatě nejpočetnější voličstvo, takže právě tam populistická podpora směřuje. :-( což se mi vůbec nelíbí.

Kdyby byla v ČR jedna jediná rodina s 10 dětmi, tak si opravdu přeju, aby i tyto děti dosáhli na slušné vzdělání a netrpěli nouzí !! A umíš si představit, jaká hmotná úroveň by byla těchto dětí, bez pomoci státu. A to že by byla jen jedna je mi úplně jedno :-( To považuji za největší tragédii našeho systému, že ti potřební jím propadají. A že to pak mohou být i tragédie :-( Tvé argumentování, že těch rodin s potřebnými, jež já jmenuji jako potřebné je málo, naprosto neberu !!!

Ono jich na konec tak málo nebude, bude jich dost, ale jsou různých kategorií, a pro politiky to nejsou zajímavý voliči :-( A jak je vidět jsou lidé jako ty, které to prostě asi nepálí a je jim to jedno. Vždyť je to jen pár lidí, tak proč by se měli měnit popory pro lidi pečující o nemohoucí, postižené, staré blízké... nebo-možná se pletu ?




Hanka 75
25.10.2009 12:50:10
Já si myslím, že stát by měl přerozdělovat co neméně, jestliže střední třída platí nejvíc tak proč jí na druhou stranu zase nejvíc dávat a tím pádem přerozdělovat ? Jaký to má podle tebe smysl ?

Solidaritu, soc. dávky atd. atd. - jejich smysl vidím v tom, že se dostane fin. podpory těm, kteří se sami psotarat nemohou, kteří by neměli nést důsledky (přesněji největších tíhu důsledků) tj. např. děti soc. slabých rodičů, nemohoucích atd.

Takže brát střední třídě a zase jí rozdávat v tom opravdu smysl nevidím. Já ych si přála, aby soc. podpora směřovala jen těm potřebným a o střední třídě si (i v kontextu našeho rozpočtu nemyslím, že jsou ti potřební). Podpora střední třídy je kupování hlasů si voličů. Ano střední třída je v podstatě nejpočetnější voličstvo, takže právě tam populistická podpora směřuje. :-( což se mi vůbec nelíbí.

Kdyby byla v ČR jedna jediná rodina s 10 dětmi, tak si opravdu přeju, aby i tyto děti dosáhli na slušné vzdělání a netrpěli nouzí !! A umíš si představit, jaká hmotná úroveň by byla těchto dětí, bez pomoci státu. A to že by byla jen jedna je mi úplně jedno :-( To považuji za největší tragédii našeho systému, že ti potřební jím propadají. A že to pak mohou být i tragédie :-( Tvé argumentování, že těch rodin s potřebnými, jež já jmenuji jako potřebné je málo, naprosto neberu !!!

Ono jich na konec tak málo nebude, bude jich dost, ale jsou různých kategorií, a pro politiky to nejsou zajímavý voliči :-( A jak je vidět jsou lidé jako ty, které to prostě asi nepálí a je jim to jedno. Vždyť je to jen pár lidí, tak proč by se měli měnit popory pro lidi pečující o nemohoucí, postižené, staré blízké... nebo-možná se pletu ?




Hanka 75
25.10.2009 12:49:29
Já si myslím, že stát by měl přerozdělovat co neméně, jestliže střední třída platí nejvíc tak proč jí na druhou stranu zase nejvíc dávat a tím pádem přerozdělovat ? Jaký to má podle tebe smysl ?

Solidaritu, soc. dávky atd. atd. - jejich smysl vidím v tom, že se dostane fin. podpory těm, kteří se sami psotarat nemohou, kteří by neměli nést důsledky (přesněji největších tíhu důsledků) tj. např. děti soc. slabých rodičů, nemohoucích atd.

Takže brát střední třídě a zase jí rozdávat v tom opravdu smysl nevidím. Já ych si přála, aby soc. podpora směřovala jen těm potřebným a o střední třídě si (i v kontextu našeho rozpočtu nemyslím, že jsou ti potřební). Podpora střední třídy je kupování hlasů si voličů. Ano střední třída je v podstatě nejpočetnější voličstvo, takže právě tam populistická podpora směřuje. :-( což se mi vůbec nelíbí.

Kdyby byla v ČR jedna jediná rodina s 10 dětmi, tak si opravdu přeju, aby i tyto děti dosáhli na slušné vzdělání a netrpěli nouzí !! A umíš si představit, jaká hmotná úroveň by byla těchto dětí, bez pomoci státu. A to že by byla jen jedna je mi úplně jedno :-( To považuji za největší tragédii našeho systému, že ti potřební jím propadají. A že to pak mohou být i tragédie :-( Tvé argumentování, že těch rodin s potřebnými, jež já jmenuji jako potřebné je málo, naprosto neberu !!!

Ono jich na konec tak málo nebude, bude jich dost, ale jsou různých kategorií, a pro politiky to nejsou zajímavý voliči :-( A jak je vidět jsou lidé jako ty, které to prostě asi nepálí a je jim to jedno. Vždyť je to jen pár lidí, tak proč by se měli měnit popory pro lidi pečující o nemohoucí, postižené, staré blízké... nebo-možná se pletu ?




Lenka, 3 a 2 roky a 11. týden
  • 
25.10.2009 11:26:39
Já myslím, že tento článek není o diskriminaci víceročetných rodin, ale dvojčat. Ano, chápu Vás povzdych nad tím, jak stát matku hodnotí a jak je při více dětech příspěvek "malý", ale to je nakonec rozhodnutí nás, kolik dětí chceme...S tím musíme počítat, podmínky jsou jasně dány. Mně spíše vadí, takové ty věci, jako že když máte děti rychle po sobě ( právě i z důvodu vysokého věku nebo jen toho že maminka nechce být s dětmi doma deset let...) pak i stát nakonec i potrestá tím, že jí ubere možnost volby, jak dlouho bude s dalším dítkem doma, nemělas mateřskou nemáš volbu...To by ale znalo, že matka je doma 3 roky s jedním, pak jde na rok do práce a pak zase tři roky? není pro stát vyhodnějsi, aby byla doma s 2 dětmi jen 4-5 let? Také si myslím, že podpora toho aby matky se vzdělávaly při mateřské je minimální, ano dítě zabere čas, matka se mu má plně věnovat, ale pokud si někdo troufne, není zase pro stát výhodné podpořit její snahu, nevyplatí se do budoucna? Jeste bych k tomu chtěla říct, že si mylsím, že by matka měla být doma s dětmi do jejich 2-3 let doma, psychologové podporují a i z výchovného hlediska si myslím, že si rodiče mají své děti v období vzdoru zvládnout sami. nemyslím si, že by sociální situace v jiných zemích Evropy dokazovala, jak je jejich způsob hnání matek do práce výhodný sociálně. Je to podle mého časovaná bomba...I když samozřejmě některé ženy mají možnosti- mají vysoké pozice, mohou čas organizovat po svém, mohou pracovat doma.To ale není možné u obyčejných lidí- prodavačka, šička bot, řeznice apod., řešením a kompromisem by možná byly částečné úvazky, ale ty prostě nejsou v kurzu a navíc taková žena na vesnici, která musí dojíždět a vozit děti, pro tu je to naprosto ztrátová možnost...Situace ¨podle mého je na začátku, zatím vychází vstříc ženám, které si čas mohou organizovat a mohou tudíž zkraovat dobu na mateřské...
 Příspěvky 110 z 937 [Dalších 927 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.