| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak mě zprznil Vinnetou

 Příspěvky 110 z 92 [Dalších 82 >>]
8.6.2009 1:36:22
Zdravím, tak my teda doma indiánské období máme, u 5 leté dcery, a stačil jeden film...

jen v obchodech nemají figurky a prodavačka na mně koukala divně, že to už "nefrčí".

myslím, že lepší Vinetou než Spidermann, Terminátor a vůbec další "potvory", co vůbec nevím, odkud jsou, roboti atd....

No uvidíme, co bude za pár let, ale jsem radši, že jí berou koně a indiáni, než barbie a witch či jak se to jmenuje...

j.
7.6.2009 22:54:31
Ano ano, taky jsem vyrostla na mayovkách. Sestřenka byla ještě šáhlejší, takže sama dokonce ušila tee-pee, vyráběly jsme mokasíny apod. Mě se to drží pořád, indiáni se mi dokonce vloudili i do diplomky.

Pokud si chcete přečíst něco pěkného indiánského pro dospělé (sice ne Apači ale Navajové), doporučuju detektivky Tonyho Hillermana. Česky vyšly minimálně tři: Mluvící bůh, Čarodějové a Zloděj času, anglicky jich je asi 15. Zrovna jsem do nich znovu, již asi popáté, zažraná a čtu do noci.
6.6.2009 22:44:48
Krása....to je o mně....:-)
...a mimochodem - moje pětiletá dcera se předevčírem taky zamilovala - do Vinetoua, když jsem jí ho poprvé pustila...:-)
Kačka,2 děti - 2,5 a 3,5 roku
  • 
5.6.2009 16:45:05
naprosto souhlasím,taky tak nějak pořád čekám,kudlu v zádek jsem měla už několikrát,taky jsem si poslechla že to takhle prostě chodí a občas se užírám myšlenkama,proč já jsem přátelům ochotná za sebe dát vše,pomoct,vyslechnout,poradit,utěšit,nezradit a oni to až tak neprožívají.A hlavně už mám k přátelství úctu,vím že přátelství se musí opatrovat,smutné je,když není opětované v takové míře v jaké je dáváno,když to prostě jedna strana bere s rezervou.
Mulderka+ufounci /05,08,11/
4.6.2009 21:09:58
Ty bláho, když já si vzpomenu na svoje referáty na základce... samá SF nebo dobrodružný román z tehdejší sešitové Karavany~b~ Češtinářky šílely, ale jelikož jsem měla ty referáty dobře připravené, s očima v sloup mi musely dát jedničku~t~~t~~t~
4.6.2009 20:13:52
Kajdo, já taky:-)
Ronga
4.6.2009 18:07:29
Pripojuju se k Bibi, milovala jsem ji a za zivot cetla snad 15x, jeste nedavno:-)
Knizka se jmenuje jen Bibi- coz je souhrn nekolika casti anebo to vyslo prave po tech castech.
Vinnetuovske kamarady mam, bohuzel ale rozstrkane po republice, takze uz neni tolik prilezitosti se stykat. Hledam Vinnetui ze SM kraje:-) radi se seznamime s nekym, kdo by i s malymi detmi vyrazil treba pod stan, zahral si deskovky...

Lisa + 4
  • 
4.6.2009 16:02:21
Taky jsem přečetla všechny dostupné Mayovky minimálně 100x, a věřila jsem jim fakt skoro doslova. O to větší bylo moje překvapení, když jsem vloni poprvé v životě navštívila USA a zjistila, jak se to tam s Indiány má doopravdy.. A že tam o Vinnetouovi nikdy neslyšeli!
Lisa + 4
  • 
4.6.2009 15:58:58
Bell, musím Ti strašně poděkovat, už je to poněkolikáté, kdy mám pocit, že píšeš prostě o mně, ale teď jsi uhodila na strunu, se kterou už druhý rok vnitřně bojuju.. Taky jsem dostala nožem mezi žebra od někoho, o kom jsem statečně tvrdila, že je to moje nejlepší kámoška, a asi nebyla... Díky žes to napsala.
magggi synáček z léta09
4.6.2009 15:46:57
a s princeznami či dívčími románky mi to nekolidovalo...:o)
Milovala jsem Vinnetoua a jeho smrt byla jedna z mála knižních scén, která mě bezútěšně rozplakala.
Moje maminka byla většinou vzteky bez sebe, neb četba mayovek měla přednost i před učením, úklidem atdatd.
Dodnes se k této liteatuře docela ráda vracím, ale už to není ono.
V bezvýhradném hltání příběhu a lásce mi brání několik věcí:
1. Autor byl podvodník a kriminálník a příběhy ušlechtilého přátelství a ryzích charakterů psal v báni, kde spravedlivě bručel.
2. Autor = Old Satterhand = náfuka a vejtaha; víceméně se neustále vytahuje bez jakékoli sebekritiky
3. Vinnetou je děsně naivní idealista a na to taky dojede = zbytečná smrt = moje trauma
4. Moje dospělost, která shrnuje i předchozí tři body. Prostě už to tomu Karlovi nežeru :o)))
Přesto jsou to i nadále jedny z knih mého srdce!!! :o)))
 Příspěvky 110 z 92 [Dalších 82 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.