| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se Kája dostal mezi nás

 Příspěvky 110 z 63 [Dalších 53 >>]
14.7.2009 9:07:21
Já jsem měla jen lehkou těhu. cukrovku a porod mi byl vyvoláván den před termínem. Prý že by mohlo mimi hodně narůst a že se nesmí přenášet. Blbost, ale s mega pupíkem a nervním manželem za zády se moc odporovat nedá. Každopádně jsem ležela od pondělka v porodnici a malá se narodila až v úterý odpoledne. Měla jsem napíchané kapačky na vyvolání, několik tablet a injekcí.Horor, malé se prostě ven ještě nechtělo a já to cítila. Nakonec se moje holčička smilovala a vykoukla na svět. Rodila jsem bez epidurálu a dcera měla úplně normální délku i váhu. Pochybuji, že by během cca 14 dnů přenášení narostla do mega rozměrů, čehož se dr. obával. ~p~
labaruna
13.7.2009 23:36:13
Jsem ráda, že zde lze vyčíst zkušenosti ostatních maminek, přestože každé těhotenství i porod jsou individuální. Mám sedmiměsíčního syna a již nyní se bojím druhého porodu. Těhotenskou cukrovku jsem měla na dietě, porod byl kvůli diabetu (a dle sdělení lékaře v porodnici - dle světové zdravotnické organizace mají být tato těhotenství ukončena v termínu) vyvolávaný. První tabletu jsem dostala ve 21.30 hodin v pondělí, bolesti mi začaly ihned jak jsem došla na pokoj, daly se vydržet, ale už jsem celou noc strávila v sedě a přešlapováním po pokoji, v úterý ráno jsem v 8.00 dostala tabletu další, po které se vše rozjelo mnohem intenzivněji s vydatnými křížovými bolestmi, kontrakce co 1 minutu, ale bohužel jsem se neotvírala, ve 13.00 hodin jsem už zůstala na porodním sále, s ohledem na špatný monitor, žádná sprcha, žádné úlevové polohy, musela jsem pouze ležet, a to jen na zádech, protože jinak se malý ztrácel, v 14.30, kdy se ztratil úplně a najednou byl plný sál lidí včetně lékaře, který vykřikoval, že malému už tam není dobře, mi pak byla napíchnuta voda a následně zaveden epidurál, bez kterého bych to nevímjak vydržela.. Bohužel jsem se neotvírala, tak nasadili ještě kapačky s oxytocinem, po kterých přišly pouze intenzívní bolesti a nakonec stejně vše skončilo císařským řezem ve 22.20 hodin, takže to celé trvalo 25 bolestivých hodin.. A pak ty další dny bolestí po císaři, potíže s nastartováním laktace, když dítě přinesou téměř 3 den po porodu, atd. ..Zotavovala jsem se z toho moc špatně, myslím, že i díky špatné psychice, ve které hrála roli také katastrofická péče sester z novorozeneckého odd..Už teď si říkám, že podruhé budu mít na 100% opět cukrovku, můj diabetolog mi sdělil, že se na to mám připravit, je - li cukrovka jednou, bude znovu..Zde se dovídám, že tomu takto být nemusí, a že druhý porod může být opravdu jiný a třeba lepší.. Takže určitě díky za vaše zkušenosti.
marketkau
12.7.2009 23:11:16
Zuzee, na me oxytocinove kapacky vubec nezabiraly, zato po tablete se mi paradne rozjely krizove bolesti, myslela jsem, ze polezu po zdi, ale kontrakce zadny. Nakonec jsem sla stejne na cisare...
11.7.2009 18:40:46
Já se musím pisatelce omluvit, ale pobavila jsem se. To co psala je totiž příběh vylekané prvorodičky. Sama mám 4 děti, můžu porovnávat. Mně sestra skoro vynadala, když jsem měla kontrakce i na monitoru, protože tam byl jen jeden lékař a my se chystaly rodit 3 najednou. No nakonec z toho nic nebylo. Takže toto beru jako totálně zmatenou maminu a věřím, že příště bude líp!~p~
connie3
10.7.2009 12:58:27
hysterka se píše s tvrdým y a spíš nějak nechápu tvoji poznámku. Porod popisovaný v článku se mně sice moc nelíbí a jsem ráda, že své jsem si zažila jinak, pro mě osobně lépe. Ale proč by měl být hysterický a nebo vůbec nějakým způsobem "vadný" někdo jen kvůli tomu, že rodil jinak než já a cítí jinak než já, to je nad moje chápání. Zkus se zamyslet sama nad sebou.
9.7.2009 22:12:22
Jj, je pravda, že autorka to napsala s nadlhedem a jakoby se sama sobě smála, že to "prohysterčila"~R^:-) ale to je jěště v poho oproti jiným~;)
9.7.2009 22:07:06
Můj spontánní porod- hnusný porod, je to individuální u každé z nás. jak tělo spolupracuje a hlavně mimi. Já začla rodit normálně bez vyvolání a stejně mě museli rvát pak oxytocinema nevím čím vším ještě, byla jsem jak zfetovaná. trvalo to sice 20 hodin, bolesti byly normální i křížové už to vypadalo na císaře ,ale i při těch nejmasakrálnějších kontrakcí mě nikdo při píchání epidurálu nemusel držet~d~. Jasně, že se mi sedělo v klidu sakra těžce a bez hýbání než to píchl. Ale taky mi příjde, že to autorka celé propanikařila a lehce prohysterčila~f~, ale každá to zvládáme jinak, máme jiný práh bolesti i jiné kontrakce- jinak silné.tak hlavně, že máte zdravého synka a je to za vámi~;) nedovedu si představit rodit bezbolestně, to by bylo hodně divné, ta bolest k tomu prostě patří, jen by mohla trvat kratší dobu, třeba 3 hodiny~t~
adelaide k.
9.7.2009 20:41:39
Mám za sebou dva vyvolávané porody a každý byl úplně jiný. Je fakt že nástup kontrakcí je dost drsný, ale dál už to hodně záleží na rodičce a na dalších zásazích do porodu.
Radka/04/06+12/07
  • 
9.7.2009 20:22:48
Naprostý souhlas.... vyvolávaný porod = příšerný porod, nakonec u mě skončil císařem po cca 10 hodinách, epidurál mi píchli asi po 6h. Druhý trval dlouho než se rozjel od pravidelných kontrakcí ke zdárnému konci, ale byl přirozený a samotný akt trval 10minut, na 3 zatlačení a malá byla venku. Já můžu jen potvrdit, že podruhé se může rodit normálně a líp a dokonce i po císaři vaginálně. přeju hodně štěstí do dalších porodů všem
Radka/04/06+12/07
  • 
9.7.2009 20:18:49
Pokud si měla epidurál od začátku, tak se ti ani nedivím, mě ho píchli až po dlouhé době a souhlasím, že vyvolávaný porod je mnohokráte drsnější než přirozený. Mám za sebou oba, vyvolávaný byl ten první a rozhodně bych ho nikomu nepřála, druhý byl procházka rájem
 Příspěvky 110 z 63 [Dalších 53 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.