| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pojď mi trošku pomoct!

 Příspěvky 110 z 43 [Dalších 33 >>]
27.9.2008 18:43:37
ahoj, já mám zatím malé děti, ale dost si půjčuji knihy z nakladatelství Portál a jednou jsem četla knihu, tuším, že se jmenuje Chytrá výchova, nebo tak nějak, a tam radí způsob, jak na puberťáky. Něco podobného naznačila Mates, když neudělají to, co mají, nebudou mít to, co mají rádi. Je tam popsán přesně praktický způsob, jak na to. Nevím, zda to funguje, třeba jste to už někdo vyzkoušeli... a nebo to zkusit můžete.
Mates-4děti¨18,15,5,2roky
  • 
23.9.2008 9:40:24
Hezký den všem-chtěla bych se připojit se svým názorem.Mám tu výhodu?,že mám naráz i ty malé děti,i ty puberťáky.S malýma to u nás zabere víc času,ale s těma většíma zase víc nervů.Vždy jsem je vedla a vedu k samostatnosti,uklízet se jim samozřejmě nechtělo- mě to taky příliž neuspokojuje,ale udělat se to musí-takže u malých nám zabírá VELKÝ PYTEL,který se přinese,když se nechce uklízet a hračky do něj vložené se rozdají dětem,které si je budou chtít uklízet.Zde je už v naší rodině velký rozdíl-půlku dětí toho poučí a bleskurychle si uklidí,-mé 1 a 3 dítě,číslo 2 a 4 se pak rádo rozdělí s chudými a toto je prostě nerozhází.Pak litují až později,že si nemají s čím hrát,ale v tom jsem důsledná a fakt stačí příště říct-že donesu ten pytel a rázem se zrychlí úklid.Tady si myslím,že je důležité to fakt dotáhnout do konce a ty hračky fakt někomu věnovat.Aspoň si vyčistíte domáctnost od přemíry věcí.
Horší je to s těmi puberťáky-tam je to o nastavení hranic a rozhovoru typu-FAkt mi vadí,že je tu takový binec,ukliď si to do třeba večera-ne ihned to v tomto věku fakt nefunguje.Pokud to není,tak zase není to, na čem jim záleží, třeba televize,popř zákaz počítače,možnost návštěvy discotéky-asi je to manipulace,ale funguje.Tyto zákazy trvají do doby,než je uklizeno.Důležité je neztratit nervy,nekřičet a už vůbec ne udělat to za ně.
Jsem matka,která své děti nebije-ty druhé dvě-dřív jsem to jinak neuměla,moc na ně nekřičí,ale prostě je v některých věcech důsledná-a funguje to-aspoň u nás.Samozřejmá je pochvala,povzbuzení a pozitivní motivace,hodně si povídáme a děti se mi docela dost svěřují.Teď se asi strhne vlna odporu-že u někoho to prostě nefunguje-jasně-každý je jiný,ale když začnete u sebe-děti vás budou napodobovat.Prostě pevné nervy a hlavně zdraví.M.
Žluťásek.
22.9.2008 19:30:37
Little, podle toho co píšeš, tak to máte doma obdobné jako my. Fakt je, že ani po přečtení RaR (a uvedení do praxe) nemáme doma andílka, ale funguje to mnohem lépe než jiné přístupy. Tedy, trvá to třeba dlouho, ale situace se vyřeší bez velkých vzteků a výbuchů z naší strany- také bez zbytečných zákazů a trestů. Příště se to opakuje, ale vidím, že je to časem o něco jednodušší. Když jsme RaR zavedli do praxe, trvalo asi týden, kdy byla totálně rozhozená a obávala jsem se, že zdemoluje barák :o). Pak už to bylo jenom a jenom lepší.
Já si navíc myslím, že každé chování má svou příčinu, kterou je potřeba hledat. Snažit se dítě pochopit, co ho třeba vede nebo vedlo k takovému chování a mít ho ráda, takové jaké je, "neprat" se s ním.
Přeju hodně sil.
22.9.2008 11:22:19
No já třeba generála nedělám. Mám jednoho syna, šest let. Do běžných domácích prací ho zapojuji průběžně a to jeho oblíbenou formou, hrajeme si pohádky.... Někdy je to Sněhurka - říká zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější a leští zrcadlo či utírá prach. Když vytírá schody tak dělá Popelku, když meje nádobí hledáme kouzelný hrneček z pohádky Hrnečku vař, s koštětem si hraje na čarodějnici. S mojí pomocí už vyžehlí i kapesníky a ručníky. To teda po něm zrovna nechci, ale tato činnost ho vždycky tak 10 minut baví a aspoň už pochopil, že je to docela náročné, aby věci byly řádně vyžehlené a už si nebere ze skříně své oblíbené tričko stylem, že zbytek končí zmuchlaný. Binec s hračkama moc často neřešíme, snad jen když mu přijdou kamarádi a mám pocit, že si nehrají účelově, ale spíš stylem VŠECHNY HRAČKY Z BEDEN A POLIC VEN :-))) TO je pravda, že pak uklízí nerad a musím mu pomoci ....
22.9.2008 11:22:16
No já třeba generála nedělám. Mám jednoho syna, šest let. Do běžných domácích prací ho zapojuji průběžně a to jeho oblíbenou formou, hrajeme si pohádky.... Někdy je to Sněhurka - říká zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější a leští zrcadlo či utírá prach. Když vytírá schody tak dělá Popelku, když meje nádobí hledáme kouzelný hrneček z pohádky Hrnečku vař, s koštětem si hraje na čarodějnici. S mojí pomocí už vyžehlí i kapesníky a ručníky. To teda po něm zrovna nechci, ale tato činnost ho vždycky tak 10 minut baví a aspoň už pochopil, že je to docela náročné, aby věci byly řádně vyžehlené a už si nebere ze skříně své oblíbené tričko stylem, že zbytek končí zmuchlaný. Binec s hračkama moc často neřešíme, snad jen když mu přijdou kamarádi a mám pocit, že si nehrají účelově, ale spíš stylem VŠECHNY HRAČKY Z BEDEN A POLIC VEN :-))) TO je pravda, že pak uklízí nerad a musím mu pomoci ....
21.9.2008 22:43:06
Žluťásku,
knížku RaR mám také. Je fajn, v mnohém pomůže a poradí, ale na naši malou je fakt krátká.... Budou jí za měsíc 4 roky a její argumentace se rovná argumentaci puberťáka..... Neustálý boj o moc. Je paličatá až hrůza. Pokud nechce ona sama, nepřesvědčíme ji. Pak už ale vyvstává otázka, jestli lámat její charakter nebo ne. S dcerou se "pereme", co funguje jednou, nefunguje už podruhé. Když nechce, nefungují ani prosby ani upozornění na nepřečtení pohádky... Asi si myslíte, že jsme neschopní rodiče, ale v tom případě je neschopná i naše psycholožka, kterou jsme vyhledali :-)) A jinak se mi potvrdilo, že jediný prohřešek proti důslednosti je pro nás ten největší průšvih....
21.9.2008 13:04:00
Ahojky, souhlasím, že děti se mají naučit uklízet už od mala. Moje Barča má na starosti kytky (zatím neuschly a ani se neutopily :-) ), ráno k snídani vybere talířky, uklidí si hračky... Jsem ji vysvětlila, že tady bydlíme společně a já nejsem její služka :-)
20.9.2008 23:59:00
U nás fungují slovíčka prosím a děkuju a pochvala, že syn je šikulka a velkej šikovnej kluk (jsou mu tři roky). Ale občas když nefunguje prosím, tak zahlásím, že mu nebudu všechno říkat 20x a že co nebude uklizený vyhazuju a v tu ránu synek kmitá jak o život, protože svoje hračky má rád a nechce o ně přijít :o). Myslím si, že někdy je třeba si dupnout, když dítě neposlechne, přece po jeho řádění nebudu po něm uklízet. Dneska tu měl návštěvu. Rozhrabali celý pokoj, návštěva se příliš k uklízení pokojíčku neměla, ale nakonec pomohla ...uklízela jsem s nima, protože jsou ještě malinký na to, aby uklidili v cukuletu všechno sami dva, ale největší podíl měli na úklidu děti. Jinak syna baví uklízet se mnou, takže po mě důležitě utírá prach, aby byl opravdu dobře utřenej a občas vezme do ruky i vysavač a pak přijde domů taťka, tak ho pochválím taťkovi v jeho přítomnosti a syn je spokojený, že chválíme :).:-)
Jíťa
  • 
19.9.2008 17:53:15
Souhlasím. Pokud puboš něco nechce udělat, tak ho k tomu slovy těžko přinutíš a pokud tak to dá hodně práce a nervů. A je úplně jedno, jestli rozkazuješ/žádáš, nebo jen tak pronášíš do éteru (nejsou příbory...) a obvykle nezabírá ani citové vydírání.

Chce to vymyslet něco jiného.
Žluťásek.
19.9.2008 17:35:49
Ještě bych chtěla podotknout, že to, zda děti časem ztratí zájem o domácí práce hodně záleží na tom, jaký k nim sami máme vztah. Malé děti pomáhají rády, protože nerozlišují práci a zábavu. Kdo je toto naučí rozlišovat? My.
Pokud budeme domácí práce dělat s radostí a malé děti od nich neodhánět (protože by to pokazily...), možná jim ta radost z práce zůstane.
 Příspěvky 110 z 43 [Dalších 33 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.