| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porodní a kojící … a kdo je lepší máma?

 Příspěvky 110 z 260 [Dalších 250 >>]
7.9.2007 23:42:14
vegetariánství praktikuji mnoho let, ovšem výhradně z etických důvodů, odmítám se stát obětí stresu, jestli je bežný život zdravý.
Markéta
  • 
7.9.2007 22:58:11
Ne, jde jen o to, že se to dá ovlivnit. Například vegetariánky mají v mléce chemikálií méně, protože nejedí maso, které obsahuje růstové hormony a antibiotika. Nebo jíst v těhotenství a při kojení co nejvíce bio produktů, hlavně bio zeleniny, ovoce a masa, protože tyhle zdánlivě zdravé věci obsahují těch chemikálií nejvíc.
7.9.2007 22:46:24
Markéto, pokud ti nešlo kojení, nic se neděje.

jestliže nastala opravdu situace, kdy je MM jedovaté, tak nemají šanci ani kojící ani nekojící, to je totiž konec. Klopotná věda přírodu suplovat nemůže, nezbývá nám nic jiného než tiše zaniknout nebo nelidsky zmutovat.
Markéta
  • 
7.9.2007 22:23:30
Od roku 1980 bylo v Německu odebráno více než 40 tisíc vzorků mateřského mléka, při jejichž analýze vyšlo na jevo, že obsahují zbytky chemikálií. V mléce se objevily i látky, které byly zakázány v 70. letech 20. století, například polychlorované bifenyly (PCB). Toxiny se totiž ukládají v tukové tkáni a odtud se mohou do mateřského mléka uvolňovat. Z tohoto důvodu je mateřské mléko považováno za velmi dobrý indikátor obsahu škodlivin v lidském těle.

Zástupci Přátel Země se domnívají, že výsledky studie jsou důkazem, který svědčí v neprospěch chemické politiky Evropské unie. Terčem kritiky se stal Evropský parlament a Rada ministrů EU pro hospodářskou soutěž. Rada 12. prosince schválila nové nařízení o regulaci chemikálií (tzv. REACH, Registration Evaluation and Authorisation of Chemicals).

"Oproti současnému stavu, kdy jsou nebezpečné chemikálie kontrolované jen málo, nepřináší nařízení výraznou změnu," argumentovala Barbora Černušáková, mluvčí Přátel Země na Slovensku. Politici nevyužili možnost zabezpečit vyšší ochranu zdraví a životního prostředí. Z původního návrhu byla vyjmuta povinnost testování a poskytování informací o zdravotních a ekologických dopadech tisíců chemikálií. "O mnohých nebezpečných chemikáliích nebudeme mít žádné informace a nadále budou unikat kontrole
Markéta
  • 
7.9.2007 22:22:16
Doporučuji tento članek http://gnosis9.net/view.php?nazevclanku=materske-mleko-obsahuje-vice-nez-300-chemikalii&cisloclanku=2005120005
Obecně převažuje názor, že kojení do roka, maximálně do dvou má více pozitiv než negativ, ale matky co kojí třeba tři roky neprospívají ani dítěti, ani sobě, protože pak už má dítě svůj imunitní systém, tudíž matka si odvápňuje kosti zbytečně.
  • 
7.9.2007 22:05:35
tyjo, tak to je docela drsny prispevek. Sama jsem docela "biosilenec", ale z tohohle mi jde mraz po zadech!
  • 
7.9.2007 22:05:13
tyjo, tak to je docela drsny prispevek. Sama jsem docela "biosilenec", ale z tohohle mi jde mraz po zadech!
  • 
7.9.2007 22:04:58
tyjo, tak to je docela drsny prispevek. Sama jsem docela "biosilenec", ale z tohohle mi jde mraz po zadech!
  • 
31.8.2007 22:07:33
Plný souhlas, podle mě je důležitý, aby bylo spokojený jak dítě, tak máma, pak jde všechno jak na drátkách. Co je platný kojení, když je to o nervy a hroutit se skrz to, že jsem neporodila podle knížek, tak to je taky pěkná blbost. Dnes už to vím, ale dřív jsem taky kvůli každé nastudované blbosti a tzv. společenském tlaku vyšilovala. Důležitý je být v klidu, ale k tomu si musí každá máma dojít sama, a dojděte tam co nejdřív, to vřele doporučuju, jinak se zblázníte.
sonulinecka
31.8.2007 18:42:07
Já kupuji bio hlavně, že je zdravější, ostatní okolnosti jsou pro mne vedlejší.
 Příspěvky 110 z 260 [Dalších 250 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.