| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Umíte přebírat?

 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]
Katy1377
  • 
5.11.2016 19:15:02
Ahoj, prosim vas,jak se dela myš neboli had mezi stromy?snazila jsem se najit video navod ale marne.dekuji :-)
  • 
10.7.2009 0:22:32
ahoj lenka, citala som tu nieco o tom preberaní. Ja som to tiez uz pozabúdala, vedela by si ma naštartovať? dakujem, posunula by som to detom .-D
  • 
1.4.2009 19:52:40
achoj.. řikala si, že si pamatuješ jak se dělá čelenka a diamant, myslíš že by si dokázala napsat mi na to návod? dřív jsem to uměla, ale zapomněla jsem jak na to.. tak by stačilo jen mě trošku nakopnout (= předem ti moc děkuji.. Lenka
Eva
  • 
28.10.2007 23:03:00
Našla jsem pravidla, jak skákat přes gumu. Najdete je na www.ditevemeste.cz v rubrice sport.
katka
  • 
16.8.2007 21:16:45
no my si pri skakani gumy davali gumu az na ramena a taky to slo ;) ale kolik bych toho skakani dala dohromady po temer dvaceti letech, to nevim... to skolku na svihadle nebo s micem by misla lip
21.7.2007 14:27:19
Dobrý den, na internetu jsem narazila na tento odkaz, je tam více her, na straně 19-23 se popisují pravidla ke skákání gumy. userweb.pedf.cuni.cz/~www_kpsp/etnografie/vyzkum/4/1bittner.pdf
18.7.2007 18:27:32
Janičko, mohla bych Vás moc poprosit o pravidla ke Skákání gumy ? Moc děkuji, Lucka.
18.7.2007 18:24:59
Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit, jestli byste si ještě vzpomněla na pravidla ke Skákání gumy. jako dítě jsem tuto hru milovala, vydržela jsem skákat třebas celý den - dokonce i sama s gumou zavléknutou mezi dvěma židlemi. Chtěla bych to naučit dceru, ale kromě "jedniček" a "Pekaře" si prostě nemůžu na nic vzpomenout. Přitom na internetu nabízejí přímo gumy na skákání, v nejrůznějších barvách.... Moc děkuji, Lucka.
  • 
6.6.2007 13:18:32
Ahoj,Vero,prosím tě,pošlimi odkazy nebo tipy,nebo neco,chci se naučit přebírat,pamatuju si jen vodu a neco co neumím nazvat,a ráda bych se to naučila.napiš mi to, prosím, na e-mail, iva.brno@seznam.cz
to co bylo v článku jsem si vytiskla,dekuji a moc se těším Iva
  • 
4.6.2007 2:13:04
Jsem moc ráda, že jsem vám připoměla tuhle milou a užitečnou závavu.
Když byl svět ještě velký, putovaly hry a říkanky s poutniky, Honziky, co vyrazili do světa, s Odesey, vypraveči pohádek, kteří často používali přebírání k ilustraci vyprávění...Někteří to dělají dodnes.
Hry v kostky, o kterých píšeš, jsou taky snad všude na světě. Nedávno jsem viděla dvě Kanaďanky na letišti v Dominikanské Republice...hrály, jak ty dvě panenky, už nevím na kterém mostku, co hrály, hrály...až se obehrály z shodily se z mostku...Jedna půvabná česká lidová. Oblíbená hra v kostky jsou např.vrchcáby...Taky se hraje s obměnami v celé střední a jiřní Evropě.
Použít přebírání v historických hrách je perfekní nápad. Hned to doporučím našim učitelkám na náš středoveký festival pro páťáky.
Mám několik knížek s návody, jedna z nejlepších je právě kanadská(pravděpodobně díky zájmu o kulturu inuitů, jak píšu v článku). Mohu dát odkazy na knížku nebo poslat obrázky, pro ty kdo mají větší zájem.
Nejzajimavější je, jak se zdá, že jsme to zapoměly, ale někde vzadu to je a ruce se rozjedou samy, jen si navlikněte tkaničku na ruce...Věra S.
 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.