| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čokoláda pro vnitřní i vnější použití

 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]
  • 
12.1.2007 3:05:38
Nekdo se tu zminoval o tom, ze muzi nejsou zavisli na cokolade ale na pivu. Ziju leta ve Statech a neznam tu zadne muze zavisle na pivu ( muj tatinek byl - na Morave). Ale prakticky vsichni muzi ve Statech jsou zavisli na zmrzline. Jiny kraj, jiny mrav. Muzi v me moravske rodine zmrzlinu vubec nejedli. Povazovali ji za neco, co se dava jenom detem.
Mne by cokolada moc chybela.

Ale nam tady vsem kolem Kalifornskeho Carlsbadu hlavne chybi Vera. Vero (a Clarissko a Vasku ) stastny novy rok! Milada
16.12.2006 14:05:49
Ahojky,

vypadli nám lidičky, a tak sháníme 3 lidi (může být i rodina s dvěma dětmi) na hory do Itálie Cavalese 7. - 14. ledna.
http://nev-dama.cz/zima/italie/dolomiti-superski/val-di-fiemme-obereggen/1373/kapacita-popis.html

Cena je 7 890,- v případě dětí do 8 let je sleva 3900,- Kč . Zahrnuje ubytování a permanentku na týden na lyžování ve 4 velkých střediscích. Je to tam krásný:-)) V ceně také solárko, bazén, bruslení, sauna..... Dopravu a jídlo si zajišťuje každý sám.

Díky díky díky, ozvěte se prosím co nejdříve. vsyrova@seznam.cz

Uli
zubejda
  • 
4.12.2006 13:46:16
I v čokoládě na vaření je kakaové máslo, i když moc ho tam asi nebude. Ale i v "normálních" čokoládách je navíc nějaký rostlinný tuk, jen ty nejdražší, třeba belgické, mají jen kakaové máslo. proto se oklamžitě rozehřívají v ruce...
Lavanda
3.12.2006 18:15:17
No jestli tomu dobře rozumím, tak hlavní rozdíl mezi hořkou a na vaření je v tom, že hořká může obsahovat nejvýše 5% tuků jiných než kakaové máslo a v čokoládě na vaření jsou jen jiné rostlinné tuky, žádné kakaové máslo. Proto je taky levnější.
3.12.2006 18:08:11
Pokud se nepletu, tech 72% neni kakaovy prasek, ale kakaove maslo, kakaova hmota, ci jak tomu jednotlivi vyrobci rikaji. Kdyby 44% byl cukt, zbytek do sta kakaovy prasek, neni ani kam dat tuk, aby se to spojilo. Takze zbyvajici sacharidy jsou v kakaove hmote, jejiz obsah v cokolade urcuje, nakolik bude kvalitni a kolik procent si muze napsat na obal.
Katka
  • 
30.11.2006 14:57:39
Můžete mlsat čokoládu a zároveň trošku pomáhat. Doporučuji obchůdky se zbožím Fair trade http://www.fairtrade.cz/.

Jinak pro hubnoucí milovnice čokolády mám malý tip, který mi schválila i moje dietoložka :-) Když mě popadne nepřekonatelná chuť na čokoládu, tak si udělám velký hrnek horké silné čokolády z holandského kakaa, nízkotučného mléka a náhradního nekalorického sladidla.
zubejda
  • 
29.11.2006 12:29:30
Ahoj Vladane,
vždycky čtu ráda tvoje články, ale tentokrát jsi vedla jak ta jedle: čokoláda na vaření obsahuje mnohem víc cukru než běžné hořké čokolády!! Proto je taky tak dobrá... :) Uvažuj logicky: je na výrobu polev, na pečení, na vaření...určená k ředění...tudíž má vysoký obsah cukru!!!
Schválně jsem si to šla přečíst: Čokoláda na vaření (figaro): 59,5g sacharidů na 100g!!!! (asi jsou to i jiné cukry a škroby, ne jen sacharóza, ale stejně). Pro srovnání (a to jeobzvlášť matematicky zajímavé...72%černá čokoláda: 44g sacharidů na 100g!! Jestli se nepletu, je to v přepočtu 44% obsahu sacharidů...tak kam nacpou těch 72% kakaa???!!! Možná jsou v kakaovém, prášku i sacharidy?Jinak si to neumím vyyložit. Jestli tomu někdo rozumíte, tak mi to prosím vysvětlete, tápu.
Raději si jsu dát kus čokolády na vaření, mňam...
27.11.2006 19:27:02
Krásný článek. Hned jsem vyplenila železné zásoby.
Umím se naštěstí ovládnout a padla jen jedna řádka, ale chce to velice pevnou vůli. Když holduji čokoládě často, musím to dokázat.
Nejvíc mi chutná tmavá. Čím tmavší, tím lepší.
Mně pomáhá čokoláda zvládat podzimní nečas a lehké depresivní nálady. Je to určitě afrodisiakum, takže radím silnějšímu pohlaví, aby na svých drahých polovičkách nešetřili a nosili jim sladké čoko-mlsání, tak často, jak jen to jde.
Pak nás určitě bude méně bolet hlava :-).
27.11.2006 19:21:41
Krásný článek. Hned jsem vyplenila železné zásoby.
Umím se naštěstí ovládnout a padla jen jedna řádka, ale chce to velice pevnou vůli. Když holduji čokoládě často, musím to dokázat.
Nejvíc mi chutná tmavá. Čím tmavší, tím lepší.
Mně pomáhá čokoláda zvládat podzimní nečas a lehké depresivní nálady. Je to určitě afrodisiakum, takže radím silnějšímu pohlaví, aby na svých drahých polovičkách nešetřili a nosili jim sladké čoko-mlsání, tak často, jak jen to jde.
Pak nás určitě bude méně bolet hlava :-).
Anuška
  • 
26.11.2006 22:16:05
Okouzluvící pochoutka pro dny všední i sváteční, že?
 Příspěvky 110 z 37 [Dalších 27 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.