| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nepovinná očkování dětí

 Příspěvky 110 z 114 [Dalších 104 >>]
Margitka
  • 
19.1.2010 12:05:15
Milá Lindo,

to, co jste napsala je skvělé ~x~a držím pěsti Vám i všem maminkám, které se rozhodnou neočkovat. Já kvůli povinnosti očkování s přítelem zvažuji přestěhování se do jiné země EU, kde není očkování povinné. Nenechám dítěti kazit zdraví.
Rodiče by se sami měli rozhodnout, zda očkovat či ne a ne, že jim to někdo nařídí. Tohle není svoboda. ~e~
Líza
26.3.2009 21:21:21
Ach bože, ty stejný kecy pořád dokola....
  • 
26.3.2009 20:24:03
Nezlobte se na mne, ale přesně kvůli takovým, jako jsou někteří zde přítomní, je to povinné očkování - souhlasím s tím, že by rozsah měl být upraven a lékaři vstřícnější s poskytováním informací, ale sami se zamyslete. Myslíte si skutečně, že by se neočkováním něco zlepšilo? Děti s obrnou by vám moc poděkovaly, po některých nemocech by vám ani nic říct nebyly schopny - skutečně to za to stojí? Jsem laik, ale věřím tomu, že vzhledem k přelidněnosti naší planety je jediná forma jak se ubránit přirozené druhové selekci lidstva je očkování. Není náhoda, že je tu tak nízká úmrtnost dětí. Připadá mi i dost sprosté, aby rodiče, jako laici, kteří tomu opravdu nerozumí, rozhodovali o věcech, které se týkají života dětí, když jsou nám k dispozici odborníci! Takže rozhodovat ano, ale tam, kde to neohrozí život!
lenka
  • 
17.3.2008 20:19:48
Myslím že všichni, kteří kritizujete očkování, tak vás pálí dobré bydlo. Já otálela naočkovat 4 letého syna proti klíšťovce a přes všechny hlášky o imunitě malých dětí po jednom klíštěti syn onemocněl. Dětský lékař nepoznal co že to je za nemoc, a my po několika dnech syna odváželi v náručí do nemocnice s hrůzou že nám umře. Týden byl na kapačkách, které dostával co 6 hodin a kapaly mu v průměru 4-5 v kuse. Zhubl 5 kg, což u tak malého dítěte je hrůza. A to vše jen proto, že jsem dala na ty nesmysly, že tělo si poradí samo. Mám 2 letou dceru a tu už jsem nechala naočkovat v jednom roce. Už na nic nečekám, už bych nikdy nechtěla zažít takový strach o dítě,způsobený vlastní blbostí.
Před rokem měly obě mé děti neštovice a kdybych se o očkováni proti nim dozvěděla dřív tak bych neváhala ani chvíli. Byly osypané od hlavy až k patě, čtyřicítky horečky, a to se řekne blbé neštovice. Nevím proč bych měla vědomě nechat děti trápit, když jde té nemoci zamezit. Spoustu věcí v životě neovlivním, tak jsem ráda, že již od útlého věku se děti očkují proto všemu možnému a pokud budou další vakcíny na jiné nemoci, tak již nikdy nebudu váhat. A nežádoucí účinky? Všechno má své pro a proti, ale myslím že ty jsou tak zanedbatelné proti tomu co by bylo, kdyby se plošně neočkovalo. A těm co to očkování nesedlo je mi moc líto, stejně jako je mi líto, že se narodí postižené dítě.
Prostě buďme rádi, že nám děti neumírají na běžné nemoci.
Dana (Simonka 3)
  • 
13.5.2007 14:38:48
Chtěla bych se zeptat, kolik stála vakcína? Jakou jste měly?
jaro
  • 
2.4.2007 17:21:24
zdravim, jak se propira verohodnost informaci-musim k tomuto prispevku poznamenat, ze jsem rok pracovala jako dobrovolnik ve skotsku v nestatni neziskove organizaci na pomoc detem s autismem a nikdo dnes nedaval rtut v ockovani do prime souvislosti s autismem, prestoze takove snahy byly, myslim hlavne v 90.letech velmi silne. tez bych poznamenala, ze dany fenomen musel byt nekolik let zkouman aby ho odborna verejnost uznala, takze souvislost mezi rokem "objeveni" autismu a pocatkem ockovani vakcinami s rtuti se mi nezda tak primocara. diky
Katka
  • 
19.12.2006 23:52:43
Milá Martino,

děkuji Ti za Tvůj příspěvek a za další kontakt na zdroj informací o očkování - je sice v němčině (což já bohužel neovládám), ale pro zájemce je na této webovce www.aegis.ch pod ikonkou links uvedeno mnoho dalších zdrojů v různých jazycích, zejm. v angličtině.
Jak píšeš, že se do vakcín přidávají antibiotika, aby se nežádoucí účinky vakcín neprojevily hned, tak to je velice závažný postřeh, protože když se vedlejší účinky projeví až za delší dobu, tak to již nikdo s očkováním nedává do souvislosti, a tak jsou doktoři a hlavně výrobci vakcín z obliga... a rodiče zůstanou u slepé víry, že očkování proběhlo "v pořádku a bez následků"...

Velice proto doporučuji řídit se heslem z jedné webovky, která rodiče nabádá "EDUCATE BEFORE YOU VACCINATE!", volně přel.jako" VZDĚLEJ SE (INFORMUJ SE) PŘED TÍM ,NEŽ BUDEŠ OČKOVAT!" a ještě jednou všechny odkazuji na svůj příspěvek zde v diskusi s názvem "Objektivní informace očkování", kde uvádím několik zdrojů,ovšem zejm. v angl.jazyce.
Nicméně další nový a pro Čechy jazykově dostupný zdroj o rizikách očkování je ve slovenštině - http://iuro.awardspace.com/ , a tímto děkuji i tomu, kdo nám sem do diskuse napsal tento důležitý kontakt.

Hezké vánoce přeje Katka
Katka
  • 
19.12.2006 23:47:31
Milá Martino,

děkuji Ti za Tvůj příspěvek a za další kontakt na zdroj informací o očkování - je sice v němčině (což já bohužel neovládám), ale pro zájemce je na této webovce www.aegis.ch pod ikonkou links uvedeno mnoho dalších zdrojů v různých jazycích, zejm. v angličtině.
Jak píšeš, že se do vakcín přidávají antibiotika, aby se nežádoucí účinky vakcín neprojevily hned, tak to je velice závažný postřeh, protože když se vedlejší účinky projeví až za delší dobu, tak to již nikdo s očkováním nedává do souvislosti, a tak jsou doktoři a hlavně výrobci vakcín z obliga... a rodiče zůstanou u slepé víry, že očkování proběhlo "v pořádku a bez následků"...

Velice proto doporučuji řídit se heslem z jedné webovky, která rodiče nabádá "EDUCATE BEFORE YOU VACCINATE!", volně přel.jako" VZDĚLEJ SE (INFORMUJ SE) PŘED TÍM ,NEŽ BUDEŠ OČKOVAT!" a ještě jednou všechny odkazuji na svůj příspěvek zde v diskusi s názvem "Objektivní informace očkování", kde uvádím několik zdrojů,ovšem zejm. v angl.jazyce.
Nicméně další nový a pro Čechy jazykově dostupný zdroj o rizikách očkování je ve slovenštině - http://iuro.awardspace.com/ , a tímto děkuji i tomu, kdo nám sem do diskuse napsal tento důležitý kontakt.

Hezké vánoce přeje Katka
  • 
15.12.2006 14:25:36
Vazeni diskutujuci, sme obcianske zdruzenie zo Slovenska a snazime sa poukazat na rizika ockovania. Sme za slobodu volby v ockovani pre vsetkych obcanov a plne informovanie o moznych rizikach. V sucasnosti sa sustredujeme predovsetkym na problem povinneho ockovania deti. Mozno vas budu zaujimat materialy na nasej stranke: http://iuro.awardspace.com/
Martina
  • 
12.12.2006 23:54:26
Deniso,

Taky si myslim, ze cela vec,je slozitesji, nez by se na prvni pohled mohlo zdat. Jste si opravdu tak jista, ze nas ockovani chrani? A odkud prosimvas? Se vstupem do EU si jiz spousta rodicu i odborniku klade otazku( stejne jako jiz leta staty vychodni evropy), zda je celoplosne ockovani tak nezbytne, jak se leta propaguje. Ono to tak nejak patri ke standartu a ani se nad tim moc nepozastavuje, tak proc najednou ted ? V Cr cela vec vzbuzuje dojem, ze ockovani, ktera si clovek priplaci jsou neco lepsiho, podle motta: Kdyz to stoji extra, tak to asi bude dobry....v zapadni evrope je standart, ze si rodice o tom, zda se dite bude, ci nebude ockovat rozhoduji sami...vsechny vakciny jsou kryte pojistovnou a prece ( podle statu)20-40% rodicu neockuje.Proc asi?Rodice, kteri sve deti nechteji nechat ockovat museji mit daleko vetsi prehled a maji hlubsi vedomosti o ockovani a prislusnych nemocech, nez rodice, kteri sve dite nechaji naockovat na vsechno, spolehajici se na bohy v bilych plastich.
Na zaver musim pripomenout, ze to, ze ockujete, v zadnem pripade neznamena, ze dite neonemocni!!A uz vubec to neznamena, ze ockovani zanechava jakoukoliv( a trvalou uz vubec ne) imunitu!!!
Tak naco cpat do deti formaldehyd, rtut a jine sajrajty, kdyz ......
 Příspěvky 110 z 114 [Dalších 104 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.