| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak si nás našel pes

 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]
parishilton
26.2.2008 10:02:44
A co ty,verčik,co kdyby si tě vyhlédl třeba nějaký cikán s tím že s tebou chce žít-vzala by sis ho domů?Nemůžeme žít s každým kdo nám projeví náklonnost.A ještě by mne zajímalo,jestli jsi se někdy zamyslela nad duchaplností věty"kdo nemá rád zvířata,nemá rád lidi".Zřejmě ne,protože jinak by jsi těžko něco podobného vypustila z úst.
Gabriela Sedova
  • 
25.2.2008 18:17:39
Taky jsem cekala zcela jiny konec. Myslism si, ze je to nezodpovedne od lidi. Pred dvermi se jim objevi pes s ocekavanim, ze najde lasku a domov. Lidi ale maji jiny zamer; daji mu najist, napit, hlavne ze jejich deti maji o zabavu postarano, ne? Pote ho nechaji byt!!!
Nechapu to. Po precteni clanku jsem z toho byla velmi smutna. Kdyz predem vite, ze nejste schopni se psa ujat, tak si jej radeji vubec nevsimejte! Je to pro nej daleko jednouduzsi!!!
Polly
  • 
6.10.2006 12:21:58
ahoj, článek se mi moc líbí. Přečetla jsem si i všechny příspěvky. Jsou velmi zajímavé. Některé mi přišly trochu "zvláštní" (například bych nesnesla, kdyby se mi do bytu nastěhoval potkan s rodinkou ba ani malá šedá myška - a to si o sobě myslím, že mám zvířata docela ráda - v tom tedy autorku dotyčné příspěvku obdivuji). Styl a sloh autorky se mi moc líbí. Je příjemně sdílný a svižný. A s jejím rozhodnutím, se naprosto ztotožňuji, jsem přesvědčena, že dcerka měla možnost vidět dobrý příklad řešení takové situace v realitě. Nejde o to, že spasí svět. Jde o to, že udělá vše, co je s jejími reálnými možnostmi a schopnostmi možné a nezabalí to hned na začátku. Mám za to, že snaha tam byla dost znát a bylo tam i kus osobní statečnosti a zodpovědnosti (Přišlo mi, že kamarádka jí v tom moc nepomáhala.). A mimochodem, to že si vezmete domů zatoulaného pejska, vám vůbec nezaručí, že se o vás budou vaše děti ve stáří starat.
Ale nejkrásnější mi přišlo, že to nikoho nenechá chladným, ať už má na věc jakýkoli z uvedených názorů. To je super, díky.
Polly
  • 
6.10.2006 12:21:55
ahoj, článek se mi moc líbí. Přečetla jsem si i všechny příspěvky. Jsou velmi zajímavé. Některé mi přišly trochu "zvláštní" (například bych nesnesla, kdyby se mi do bytu nastěhoval potkan s rodinkou ba ani malá šedá myška - a to si o sobě myslím, že mám zvířata docela ráda - v tom tedy autorku dotyčné příspěvku obdivuji). Styl a sloh autorky se mi moc líbí. Je příjemně sdílný a svižný. A s jejím rozhodnutím, se naprosto ztotožňuji, jsem přesvědčena, že dcerka měla možnost vidět dobrý příklad řešení takové situace v realitě. Nejde o to, že spasí svět. Jde o to, že udělá vše, co je s jejími reálnými možnostmi a schopnostmi možné a nezabalí to hned na začátku. Mám za to, že snaha tam byla dost znát a bylo tam i kus osobní statečnosti a zodpovědnosti (Přišlo mi, že kamarádka jí v tom moc nepomáhala.). A mimochodem, to že si vezmete domů zatoulaného pejska, vám vůbec nezaručí, že se o vás budou vaše děti ve stáří starat.
Ale nejkrásnější mi přišlo, že to nikoho nenechá chladným, ať už má na věc jakýkoli z uvedených názorů. To je super, díky.
3.10.2006 7:48:36
To bych tedy naší pejsce neudělala, abych ji venčila POUZE dvakrát či třikrát denně! To by mě za ni tlačil plný močák, nehledě na to, že venku je toho pro pejsky na objevování mnohem víc než v uzavřeném bytě..

Márgret, udělala jsi to moc dobře. Já jsem taky kdysi chtěla spasit svět, ale nejde to...
2.10.2006 20:08:21
Máš pravdu, ale málo znáš psy:)
Amélie
  • 
2.10.2006 20:05:28
Kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi.. to je fakt legrační. Ty máš ráda dejme tomu hady, šváby, štěnice, pavouky? A chtěla bys je mít doma? Nebo se ta "správná" láska omezuje jen na ta hezká zvířata co jsou "chlupatá a mají hebkou srst"?

V životě bych žádnému psovi neublížila a jednou jsem jednomu psímu stařešinovi dokonce zachránila život. Nikomu ani jeho lásku ke psům neberu, já mám moc ráda kočky a časem si kočičku určitě pořídíme. Takže lásku k určitému druhu zvířat si dovedu docela dobře představit To ale nic nemění na tom, že psi se mi nelíbí a nejsou mi sympatičtí - mají na můj vkus moc závislou povahu, slintají a smrdí. Proto by pro mě nepřipadalo v úvahu nějakého si pořídit, a koneckonců by to nebylo fér ani vůči tomu psovi.
  • 
2.10.2006 16:27:35
souhlasím se vším co jsi napsala:-)))nesvedla bych to líp
  • 
2.10.2006 16:24:24
kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi, divím se že když nemáš ráda psy žes to vůbec četla

věta co si napsala: že nesneseš žít se psem? tak z té je mi zle

ale každý sme nějaký, já neznám nic užásnějšího než žít se psem:-)))
Kristina
  • 
2.10.2006 14:26:51
Po přečtení tohoto příspěvku si myslím, že to, co zde bylo napsáno, sice je upřímné a dobře myšleno, ale nějak naivně, dětsky! Pisatelka přece psala, že jednak doma psa má - a to fenku a pokud někdo trochu rozumí psům, tak ví, že fenka zhruba dvakrát ročně hárá - a tudíž může mít štěňata - a hárání trvá zhruba tři týdny a po celou dobu by museli ty dva hlídat - a to by tedy těžko uhlídali, tomu věřte. Měla jsem deset let hodnou fenku Briarda, velký pes, hodně starostí, hodně peněz za veterináře, všichni jsme ji milovali, měla několik operací, prožívali jsme to jako by to byl člen rodiny a ne pouhý pes. A když hárala, byl problém uhlídat ji na ulici - a venčit se musela, nešlo ji zavřít tři týdny doma!! A mít ty dva doma, určitě by z toho byly štěňata, to mi věřte. A další problém - pokud bydlíme u rodičů, musíme se jich přece zeptat na jejich názor!! A v článku bylo jasně napsáno, že matka na sms odpověděla, že v žádném případě další pes!! Na základě těchto faktů článek vyznívá dětsky nezrale. Když jsem byla malá, toužila jsem po pejskovi. Měli jsme domek se zahrádkou, přesto jsem se ho nedočkala. A svůj dětský sen jsem si splnila až v bytě 2+k.k., kde jsme kromě psa byli čtyři! Milovali jsme ho všichni, ale po těch starostech a problémech a stresech s jeho nemocemi jsem přesvědčena, že už si nejspíš pejska nepořídím. Navíc - v bytě je nutné, aby se pes venčil minimálně dvakrát, raději třikrát denně! A pokud ráno odejdu do práce a večer se vrátím, pes trpí! To by si měl každý uvědomit, než si pejska pořídí. U kočky je to něco jiného. Taky přibývá hodně tlustých psů - stejně tak jako lidí. Jenže u psů je to vina člověka - příliš ho krmí a málo venčí.. Vzít si domů zvířátko není jen tak jednoduché.
 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.