| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme rodili na Bulovce

 Příspěvky 110 z 58 [Dalších 48 >>]
  • 
8.4.2008 20:11:28
Dobrý den,rodila jsem na Bulovce před 2roky.S panem doktorem Záhumenským jsem byla moc spokojená.Je to odborník na svém místě.Jen škoda že mě nerodil on.Měla jsem komplikovaný porod.Rodil mě doktor Šottner,komplikace byla že jsem měla vysoký tlak,malého dostala ven pani doktorka Marešová(úžasná ženská moc mi pomohla)takovou vakuovou pumpou,malý byl kříšený,nedýchal.Po porodu jsem ho neviděla,hned ho odnesli do inkubátoru.Po porodu jsem moc krvácela,po revidování jsem uvízla týden na ARO u pana doktora Tesaříka(báječný chlap) s odebranou dělohou.Další komplikace se nabalovaly a nabalovaly.Malého jsem viděla až po týdnu na Jipu,v porodnici jsme byli měsíc.Sestřičky jsou úžasné,jak na ARU,tak na šestinedělí i na pátém patře gyndy.Dnes jsem ráda že žiju,ale škoda že mě nerodil třeba pan doktor Záhumenský,určitě bych mohla mít další miminko.Přeji Vám šťastnější porod a zdravé miminečka nastávající maminky
kája
  • 
23.2.2007 14:14:18
Taky se tomu už jen směju....
Mirka 4.2.2003
  • 
10.2.2007 21:02:01
Normálně mě to rozesmálo!Vzpoměla jsem si na sanitární sestru Mlátičku!Na Bulovce jsem odrodila dvě děti a bylo to naprosto super,tedy až na tuto paní.Pamatuju si,že jsem nerada rozbila teploměr a poprosila jsem ji,jestli by to neuklidila,že kvůli miminku nechci sahat na rtuť!No to jsem si naběhla!!!Ta mi dala.Nakonec to uklidila staniční sestra.Byla hodně hustá!No teď jsou to čtyři roky a už se tomu jen směju!
4.2.2007 11:02:38
Předem mého krátkého příspěvku musim předeslat,že jsem byla s Bulovkou spokojená...Samotný porod byl sice náročný,ale všechen porodní personál byl super!!!Velmi ochotné porodní asistentky,usměvavý pan doktor.Byla jsem v porodním transu ,ale nikdy na ně nezapomenu...i na paní která mě otírala po porodu..Díky panu dr.Šottnerovi,paní Kamarádové a Dvořákové(tím jmenem si nejsem jistá)a i paní které říkali Esmeraldo byl muj ač bolestivý ,ale rychlý porod něčím neopakovatelným...Dětské sestry a doktoři byli taky velmi ochotní..vše poradili nikdy se netvářili ,že by je člověk otravoval..vždy byli ochotní a milí i ve 3 ráno...Ale je tu jedno ale a to sanitární sestra již v tomto diskuzním foru zminovaná..je to opravdu nářez,vždy vlítla do pokoje bez klepání,bez pozdravu a jen zavelela..jednou mě dohnala k slzám..myslím že to neni člověk vhodný k maminkám ,které porodili a potřebují milý přístup..Nechápu že jsem ji něco neřekla,nevzmohla jsem se na slovo..neříkám ,že by nepracovala..svoje si splnila ,ale ...Myslím že by jiné oddělení pasovalo víc..JInak ještě jednou děkuji všem za jejich péči o ochotu..na paní u výdeje jídla sice nezapomenu..ale třeba se tomu za pár let zasměju,,jen mi je líto maminek které si tím projdou.Moje holčička byla naštěstí zdravá a já taky ..Karolina
  • 
30.3.2006 20:08:43
Dobry den, pane DOKTORE
Preji hodne dalsich uspechu a pevne ,ocelove nervy pri VAsi praci.
Ziji trvale v Irske republice a jsem v 23.tydnu tehotna .Verim doktorum mohou -li pomoci pomuzou.
Stuj te pri Vasem nazoru ,ale prosim odpustte pani Jitce i ta obycejna pani ma svou skrytou pravdu.
p. Harakalova Helena






  • 
18.5.2005 15:02:59
Čekám první miminko na přelomu srpna a září a přestože jsem od začátku na 99% rozhodnutá pro Bulovku(1. možnost rodit v CAPu, 2. 1 rok stará docela pozitivní zkušenost z 2-denní hospitalizace po samovolném velmi časném potratu,3. pro mě nejlepší dopravní dostupnost), zvažovala jsem i jiné možnosti (Podolí, kde 2x rodila jedna kamarádka, která tam byla moc spokojená, Apolinář, kde 2x spokojeně rodila jiná kamarádka - lékařka, která mě od Bulovky spíš zrazuje, a Vrchlabí, kde pochopitelně rovněž spokojeně rodily zatím jednou mé další 2 kamarádky). Nejvíc mě nedávno nahlodaly v mém rozhodnutí fotografie nových prostor v Podolí, takže jsem se dostala do stejného dilematu jako Miriam - Bulovka či Podolí? Ale protože mi nezáleží ani tak na tom, jestli budu rodit mezi bílými kachlíčky či ve skromně vybaveném pokojíčku v CAP, anebo v krásně vymalovaném sále v modrém či žlutém pohodlně vypadajícím (ale možná opravdu jen vypadajícím:-) křesle, jako spíš na tom, abych stejně jako Miriam dostala potřebné informace o možných variantách postupu a mohla se sama svobodně rozhodnout, když jde o mé tělo a mé dítě, ne aby mi někdo něco vnucoval proti mé vůli (a ještě třeba s vysvětlením, že se to tak prostě běžně dělá), a aby mě lékaři a porodní asistentky braly jako partnera, ne jako pasivní objekt, mám dojem, že i pro mě bude Bulovka to nejlepší (pokud nechci cestovat do Vrchlabí:-). Velmi se mi líbily i reakce pana doktora Záhumenského (jinak pokud jde o deník MF Dnes, mám s ním podobnou zkušenost - pracuji na správním úřadě v ochraně životního prostředí a jednou se mě v nějaké kauze na něco po telefonu ptala a poté mě - ještě navíc nesprávně - citovala redaktorka tohoto deníku, aniž by mi vůbec řekla, že je od novin... Naopak s Bleskem mám v tomto směru zkušenost překvapivě velmi dobrou - redaktor si ode mě nechal zkontrolovat, jestli to napsal opravdu tak, jak jsem to říkala, a skutečně to také tak v novinách vyšlo. Ale to už jsem se dostala mimo téma:-), takže zřejmě také definitivně zvolím Bulovku a doufám, že mě nezklame.
Lída + 2letý Péťa
  • 
5.5.2005 23:16:43
Dobrý den,
právě jsem si přečetla článek od Miriam a ve všem s ní souhlasím.
Je pravda, že jsem měla porod bez komplikací. Porod trval pouze 2 hodiny, ale celý personál včetně sester a doktorů po zbytek pobytu v porodnici byl skvělý! Jediné mínus byla ona paní při výdeji jídla. Její větu:"Pojďte se najíst nebo to odnesem" si budu asi dlouho pamatovat. Tuto paní nezajímalo jestli právě kojím nebo konejším stále plačící miminko.
Dnes jsem v 7.měsísi těhotenství a znovu půjdu rodit na Bulovku a ani ona paní mi to nezkazí.
26.2.2005 14:35:41
Mohu potvrdit, za tohle sestricky nebo pomocny personal nemohou a tahne se to dejinami zdravotnictvi jako cervena nit. Proste uklidit stolek=nahazet veci z nej do nej+otrit ho hadrikem namocenym v cemsi s chloraminem(dnes uz to asi bude neco pijemnejsiho),ale akce stolky zustala. To, ze si na ne pacienti nedosahnou, je znacne minus a to, ze by sestra mela plnit prosby ci prani pacientu bez vrceni a dokonce pomerne mile, by melo byt v popisu prace, protoze jeji kladny pristup k pacientum, je jednim z duvodu, pro ktery si tohle neprilis dobre placene a znacne odpovedne a namahave povolani vybrala.

At akce:"OOOObed!!!!" : Je to prevazne proto, ze je malo pomocneho presonalu a ten konci kolem 14 hod, a ani ho nenapadne jeste myt na posledni chvili nejake nadobi. Navic obed se vozi ve velkych vozicich, do kterych se nadobi musi naskladat, protoze asi za hodku prijde nekdo a vse odveze smer kuchyne k umyti. Takze odlozit nadobi nekam na misto pro ne vybrane, by bud znamenalo, ze spinave nadobi stravi nekde na stolku na chodbe spoustu hodin, neb personal je casto skutecne dost vytizeny, aby umival kazdy talir zvlast a stanicni sestra, ktere tam zustava do 15hod., divoce vrci, vidouc stale nove a nove spinave nadobi, nebo tam skutecne nekdo pravidelne odbiha od jinych praci a umiva kazdy spinavy talirek, ktery na stolek pribude. Takze proste pokud tam ma byt trochu poradek, je to nerealizovatelne. Asi nejlepsi kompromis je ten, ze asi hodku po obede, obehne pokoje sanitarka, sezbira spinave nabobi a nasklada do voziku driv, nez prijde nekdo, kdo ten vozik odvazi smer kuchyn.
26.2.2005 13:57:12
ahoj ahoj
taky jsem rodila ob dti na Bulovce.Oba porody byly dlouhé.S kubou jsem celou dobu strávila v namocnici,neotvírala jsem se,aili m pYes dv hodiny.Pak mrn dostalo ~Yloutenku,celou dobu bylo u sester,s infuzema antibiotikama,roupíchanejma rukama.já bulela a bulela.a~ na dv sestry byli vaichni fajn.Ani
ku jsem chtla rodit va Vrchlabí.njak nám to nevysalo,tak jsme jeli na Bulovku.Jen jsem ty dva dny strávila v klidu doma s rodinou a dulou.Dorazlily jsme jen na porod Aninky.Trvalo to 8 minut od pYíjezdu.Olinka byla ú~asná.Vaechno bylo pYirozený a nádherný.Chování lidí na aestinedlí taky.Byla to opravdu skvlá zmna.A myslím,~e jestli se nám jeat nkdy poatstí,tak zase hurá na Bulovku.JíYa
Helena +Anna 2r+Hana 5m
  • 
21.2.2005 0:58:45
Zajímalo by mě, jaké výraznější nevýhody jsi měla na mysli ve Vrchlabí ? Tuto porodnici si idealizuji, a dodnes mám za zlé svému muži, že mě cestou přemluvil, abychom jeli místo do Vrchlabí na Bulovku .Vrchlabí je tedy pro mě vytouženou a nedosaženou metou.Helena
 Příspěvky 110 z 58 [Dalších 48 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.