| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme rodili na Bulovce

 Celkem 58 názorů.
 Iva, 2 děti 
  • 

Noční stolky 

(7.9.2004 10:38:07)
Jen poznámku - uklizený noční stolek na velkou vizitu asi nebyl výmysl té komisní sestry - v červnu jsem ležela 2 dny v nemocnici s otřesem mozku v nemocnici 150 km od Prahy a také se muselo před velkou vizitou uklidit vše ze stolku - měla jsem tam načaté pití, banán a walkman. Pochopila jsem, že velká vizita je v nemocnici něco jako zlaté tele:-)) a uklizený stolek příspěvek nelékařského personálu k úspěšnému provedení akce.
 Terreza 


Re: Noční stolky 

(7.9.2004 11:37:42)
...a to jste nebyli ve Vojenské nemocnici ! Naštěstí tam nemají porodnici - berou to tam opravdu po vojensku ! Ještě dneska vidím, jak mi sestra hází věci do šuplíku, odkud je, co by nepohyblivý pacient, nemohu sama vytáhnout a ona mi je pak vztekle na mou řádost dává zpět na dosah ! Ta, když říkala: Dobrý den, znělo to úplně stejně jako POZOR! Ještě jsem čekala, že zavelí: VZTYK, KORZET NASADIT, NA VIZITU PŘIPRAVIT!
BRRR.
 Gábi, 2 děti 


Re: Re: Noční stolky 

(7.9.2004 12:50:04)
Hmm, jo noční stolky - postrach našeho zdravotnictví. Byla jsem docela natrénovaná od Apolináře apod., takže jsem si kdysi na "uklizené" stolky zvykla (stejně jako na vizitu bez spodního prádla ;-) ).
Ale pak jsem delší dobu nebyla v žádné nemocnici (kromě porodnice ve Vrchlabí) a letos jsem se ocitla s dítkem na dětské klinice v Krči. Jaké bylo mé překvapení, když maminku, která byla se mnou na pokoji, seřval lékař za neuklizené žvýkačky :-( - byly to ty nové, co se "vymačkávají" z platíčka a asi si myslel, že jsou to léky. Parkrát jsem zaslechla i jinde "trošku si tu ukliďte, bude vizita". Pokud někdo viděl, jak se noční stolky "myjí", tak se tomu směje ... To, že se na klinikách šíří infekce je OK, ale běda neuklizeným nočním stolkům :-)))
 ~•~Missy~•~ 


Re: Re: Re: Noční stolky 

(7.9.2004 20:21:17)
Na Bulovce jsem rodila před 2 lety a na divadýlko kolem velký vizity se taky dobře pamatuju - mimo jiné nám bylo doporučeno, abychom si pořádně ustlaly. Buzerace ohledně jídla mi taky vadila, zbytečně to stresovalo maminky, co se zrovna musely věnovat miminku a pak ještě dostaly vynadáno. Jinak jsem byla spokojená.
 Jana (Pavlík 2 roky + bříško) 


Re: Re: Re: Noční stolky 

(13.9.2004 12:28:58)
Se zájmem jsem se začetla do povídání o Martínkově příchodu na svět a přeju mu, aby se mu tu líbilo.
Já jsem rodila na Mělníku, ve vší pohodě a spokojenosti. Na to, že jsem byla prvorodička, od odtoku plodové vody do prvního Pavlíkova pláče neuteklo víc jak 5 hodin. Paráda a přeju to tak všem pupíkatým maminkám. Ale co mi vadilo, vizity "dole bez a peřina stranou". Co tím lékař ze vzdálenosti 2 metrů vyšetří? Očistky kontrolovat nemohl, jelikož jsme všechny byly čerstvě osprchované a jizvu po šití snad z takové vzdálenosti nemohl vidět. Prosím, povězte, chodí to i v jiných porodnicích také tak?
Díky Jana
 Tara 
  • 

Vizita ze dvou metru 

(14.9.2004 10:03:54)
Kdyz jsem si po porodu pri vizite stezovala doktorovi, ze me boli siti, taky se podival ze dvou metru, pravil ze to boli protoze je tam otok a predepsal mi nejake prasky, ktere pomohly. No, to jeste mohl predpokladat, cim to je, ma tam takovych zenskych denne deset. Ale dalsi den chodil jiny doktor, taky koukal zdalky a ackoliv jsem o tom nemluvila, zeptal se jestli mi nedelaji problemy hemeroidy a dal mi masticku, taky ucinnou.

Asi na poporodnich oddelenich smeji pracovat jen bystrozraci lekari, aby mohli z hygienickych duvodu prohlizet pacientky zdalky.
 Šárka, Hanka 02, František 05 


Stejná zkušenost 

(7.9.2004 12:18:59)
AHoj Miriam,
tedy při popisu tvého porodu jako bych se viděla. Také jsem rodila po 42 hodinách odteklé vody a nicnezpůsobujících kontrakcích, třetí den také pod oxytoxinem a ve velkém - nakonec císařem. Všechno by bylo stejné až na to, že dítko mi v Příbramské porodnici na kojení na sál přinesli, ale Haní o to nestála, tak jí dali manželovi - a ten jí měl v ruce do té doby, než mě převezli na pokoj a tam byl se mnou až do noci. Asi co porodnice, to přístup.
Přeji vašemu chlapečkovi hodně zdraví.
 Slíva 


Re: Stejná zkušenost 

(7.9.2004 19:21:56)
moje zkušenost je stejná v tom, že jsem rodila 3.7. taky na Bulovce. CAP mi nevyšel, protože bylo málo asistentek (byly dvě, normálně mají být tři, aby jedna mohla do CAPu). Protože jsem měla odteklou vodu a nález žádný, hned na začátku jsem zvažovala, že do capu nepůjdu, tak mi to ve výsledku bylo jedno. Všichni byli skvělí, klidně půjdu na Bulovku rodit zas!

Evi, CAP má stránky na stránkách nemocnice na Bulovce, gynekologie. Co je Meda, nevím.
 Klenoflejn+4 


Re: Re: Stejná zkušenost 

(7.9.2004 23:16:31)
Taky jsem rodila na Bulovce, v červenci 2002. Asi bych si Bulovku nevybírala / není tam novorozenecká JIP, není tam zrovna krásné prostředí, mám to daleko..../, ale mám tam kamarádku-lékařku, které věřím, a tak jsem chtěla, aby Terezku porodila ona.
Vlastně mám zkušenosti podobné, vesměs pozitivní, negativa většinou snesitelná a tolerovatelná, vzhledem ke stavu zdravotnictví - až na jedno velké.
Po porodu, tedy poté, co nás nechali minimálně 2 hodiny poňuhat na sále i s tatínkem, mi chtěli odnést miminko. Prý je to tak běžné, přinesou ho po 6ti hodinách, tedy ráno... Byla jsem vykulená, chabě jsem protestovala, ale sestra byla rázná, potřebuji si odpočinout, je půlnoc, dítě budou monitorovat / nebyl k tomu zvláštní důvod /. Asi 2 hodiny jsem to vydržela, pak jsem zasedla před novorozenecké oddělení a nedala se. Ale řekli mi, že Terezka klidně spí. Nad ránem už to asi nevydrželi a dali mi jí. Doteďka je mi to trochu líto a až tam budu rodit v únoru, domluvím se předem, aby nikoho něco takového ani nenapadlo.
Jinak porod byl podle mých představ / v epidurále, do poslední chvíle na míči ve sprše.../, sestřičky na šestinedělí byly moc hodné a trpělivé, ježibabu u výdeje jídla si nepamatuji, vzpomínám na těch pár prvních společných dnů docela ráda.


 Katka+Jiřík(4r) 
  • 

Re: Stejná zkušenost 

(13.9.2004 12:15:59)
Mám s Bulovkou stejnou zkušenost. Rodila jsem tam před 4mi lety i když na "normálním" oddělení ne CAP, myslím, že to tam probíhalo velmi podobně až na to, že mě nenabízeli nic na bolest prý při vyvolávaném porodu epidurál nedávají, dali mi paracervikální obstřik byl úplně na prd. Já jsem rodila "jen" 26 hodin, ale měla jsem toho plný brejle. Tu "paní" u jídla si vybavuji velmi dobře byla děsná, co mě ale dostalo byly večeře v půl pátý, kdy byl čas návštěv. Jinak sestřičky na ženském odd. i na porodním byly bezva horší byly na kojeneckém , Jiříček měl 4,30kg a začal hodně ubývat na váze tak mě dost tepaly. Lékaři byli fajn až na jednoho co mě sprdnul, že cituji "nemáte zcela prázdný močový měchýř" a poslal mě vyčůrat jako malou holku(bylo mi 26). K těm stolkům sama jsem zdr. sestra a pamatuju se jak nám na školách vtloukali do hlavy, že se musí stolek omatlat 3xdenně jakousi rádoby desinfekcí(byl v tom chloramin)-hnusně to smrdělo a na stolku musí stát pouze tácek na něm sklenička,lékovka a lžička(ty už tam dávno nejsou, protože je lidi kradou). Sama si vzpomínám jak jsem to taky nechápala, když jsou lidi který si sami věci ze stolku nevyndají a potom zbytečně na ten pokoj chodíme a zase jim to vyndaváme a jak už v této diskusi někdo psal dost rádi nás potom lékaři sjížděli.
 Katka+Jiřík(4r) 
  • 

Re: Stejná zkušenost 

(13.9.2004 12:16:33)
Mám s Bulovkou stejnou zkušenost. Rodila jsem tam před 4mi lety i když na "normálním" oddělení ne CAP, myslím, že to tam probíhalo velmi podobně až na to, že mě nenabízeli nic na bolest prý při vyvolávaném porodu epidurál nedávají, dali mi paracervikální obstřik byl úplně na prd. Já jsem rodila "jen" 26 hodin, ale měla jsem toho plný brejle. Tu "paní" u jídla si vybavuji velmi dobře byla děsná, co mě ale dostalo byly večeře v půl pátý, kdy byl čas návštěv. Jinak sestřičky na ženském odd. i na porodním byly bezva horší byly na kojeneckém , Jiříček měl 4,30kg a začal hodně ubývat na váze tak mě dost tepaly. Lékaři byli fajn až na jednoho co mě sprdnul, že cituji "nemáte zcela prázdný močový měchýř" a poslal mě vyčůrat jako malou holku(bylo mi 26). K těm stolkům sama jsem zdr. sestra a pamatuju se jak nám na školách vtloukali do hlavy, že se musí stolek omatlat 3xdenně jakousi rádoby desinfekcí(byl v tom chloramin)-hnusně to smrdělo a na stolku musí stát pouze tácek na něm sklenička,lékovka a lžička(ty už tam dávno nejsou, protože je lidi kradou). Sama si vzpomínám jak jsem to taky nechápala, když jsou lidi který si sami věci ze stolku nevyndají a potom zbytečně na ten pokoj chodíme a zase jim to vyndaváme a jak už v této diskusi někdo psal dost rádi nás potom lékaři sjížděli.
 Misa3 


Jakes takes vysvetleni 

(26.2.2005 14:35:41)
Mohu potvrdit, za tohle sestricky nebo pomocny personal nemohou a tahne se to dejinami zdravotnictvi jako cervena nit. Proste uklidit stolek=nahazet veci z nej do nej+otrit ho hadrikem namocenym v cemsi s chloraminem(dnes uz to asi bude neco pijemnejsiho),ale akce stolky zustala. To, ze si na ne pacienti nedosahnou, je znacne minus a to, ze by sestra mela plnit prosby ci prani pacientu bez vrceni a dokonce pomerne mile, by melo byt v popisu prace, protoze jeji kladny pristup k pacientum, je jednim z duvodu, pro ktery si tohle neprilis dobre placene a znacne odpovedne a namahave povolani vybrala.

At akce:"OOOObed!!!!" : Je to prevazne proto, ze je malo pomocneho presonalu a ten konci kolem 14 hod, a ani ho nenapadne jeste myt na posledni chvili nejake nadobi. Navic obed se vozi ve velkych vozicich, do kterych se nadobi musi naskladat, protoze asi za hodku prijde nekdo a vse odveze smer kuchyne k umyti. Takze odlozit nadobi nekam na misto pro ne vybrane, by bud znamenalo, ze spinave nadobi stravi nekde na stolku na chodbe spoustu hodin, neb personal je casto skutecne dost vytizeny, aby umival kazdy talir zvlast a stanicni sestra, ktere tam zustava do 15hod., divoce vrci, vidouc stale nove a nove spinave nadobi, nebo tam skutecne nekdo pravidelne odbiha od jinych praci a umiva kazdy spinavy talirek, ktery na stolek pribude. Takze proste pokud tam ma byt trochu poradek, je to nerealizovatelne. Asi nejlepsi kompromis je ten, ze asi hodku po obede, obehne pokoje sanitarka, sezbira spinave nabobi a nasklada do voziku driv, nez prijde nekdo, kdo ten vozik odvazi smer kuchyn.
 e-v-a 


Cap a Meda 

(7.9.2004 18:52:53)
Ahoj,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit rozdíl mezi Medou a Capem? Oboje je to na bulovce, jsem z toho trochu zmatená, není to totéž? Má CAP nějaké www stránky? Našla jsem jen stránky Medy. Předem moc děkuji za jakékoli informace
Eva
 Slíva 


Re: Cap a Meda 

(7.9.2004 19:26:53)
stránky capu: http://www.fnb.cz/oddeleni/gpk/gpk_vlastni/old_web/cap.htm
 Gábi, 2 děti 


Re: Cap a Meda 

(8.9.2004 14:37:09)
CaP a MEDA spolu nemají nic společného, MEDA je soukromá klinika hned vedle porodnice Bulovka, CaP je součástí porodnice (viz www.fnb.cz). MEDA pouze využívá (pronajímá si) porodní sál ve FNB. MEDA měla také kdysi web, zkus hledat.
 Lucinda, Petra 6,5 m 
  • 

Re: Cap a Meda 

(8.9.2004 16:34:04)
Ahoj, já rodila v únoru 2004 na Bulovce (budova porodnice)v MEDě (soukromá gynekologie) se svým doktorem, miminko je pak v péči novorozeneckého odd. Bulovky.K porodu v MEDě nemám jedinou výtku, byla jsem velice spokojená. Pokoj v rámci MEDy jsem měla nadstandardní, stravování na pokoji, paní byla ochotná počkat když jsem kojila nebo pod, žádná buzerace kvůli nepořádku na stolku (a že byl:-)). S lékařským personálem porodnice (sestřičky, vizity...)jsem byla též spokojená. Všichni byli příjemní a ochotní s miminkem poradit jen se člověk nesměl stydět zeptat, sami se "nevnucovali", to jako pro prvorodičku byl pro mne malý minus. Lucka
 Lída. 


Re: Cap a Meda 

(8.9.2004 18:57:24)
Meda je soukromá gyn. můžeš k nim chodit i u nich rodit, nebo k nim jen docházet (mají veškeré vybavení, nechodíš na speciální vyšetření jinam) a rodit jinde. Nebo si zaplatit jen porod. Garantují ti lékaře (i podle tvého výběru) u porodu (jen pro tebe, pro jinou rodičku z Medy přijede další lékař). Máš automaticky nárok na to, co si objednáš a zaplatíš. Rodí se tam klasicky. U porodu můžeš mít lidí kolik chceš (maximum prý bylo 15 :-)) por. asistentky jsou z klasického sálu.


V Capu je to levnější (tuším, že podstatně), alternativnější, ale dostaneš se tam, jen když je v době tvého příjezdu volno. Po porodu nemáš nadstandardní pokoj a výhody (výběr jídel, návštěvy kdykoli).

Před pěti lety jsem volila Medu, naprostá spokojenost, naposled jsem byla ve Vrchlabí, taky spokojenost ;-)
 Jana 
  • 

Re: Cap a Meda 

(22.9.2004 22:09:34)
Ještě dodávám jeden rozdíl k porodům v jednotlivých zařízeních (alespoň dle informací před rokem a půl):

CAP - podporuje aktivní způsob porodu - výběr alternativní polohy při porodu, zpravidla bez medikamentů, prostě přirozená cesta. Za využití těchto prostor se hradilo cca 2-3 tis. Kč. Vzhledem ke kapacitě (pouze pro 1 rodičku)prostor i personálu (u nás nebyla k dispozici porodní asistentka, kterou by bylo možno na CAPový pokoj vyčlenit pouze pro naše potřeby), není zaručeno, že rodička, která podstoupila veškerá vyšetření a splňuje nároky na přijetí do CAPu, se CAPu opravdu dočká.

MEDA - soukromá gynekologická ordinace sídlící v těsné blízkosti porodnice na Bulovce, zaměstnává cca 5 lékařů, kteří mají vlastní stálou klientelu. Kromě pojišťovny se za výkony připlácí. Lze si rovněž objednat i porod s "vlastním" gynekologem za cca 16 tis. Kč (vč. následných služeb). Následující služby a využití prostor je spojeno s klasickou porodnicí. V rámci platby za jejich porod je i garantovaný nadstandardní pokoj a výběr z jídel. Navíc snad chodí navštěvovat pacientku na pokoj sestřičky z MEDy.
 Kaylash 
  • 

vegetarianska strava 

(7.9.2004 19:43:49)
Mila Mirian,
zaujala mne v Tvem povidani vegetarianska strava. Ty jsi vegetarianka? Byva bezne v porodnicich, ze si zena muze vybrat tuto stravu?
Dekuji za odpoved a preji vse krasne cele Tve rodine:-)
 Katka 
  • 

Re: vegetarianska strava 

(8.9.2004 8:07:39)
Taky by mě to zajímalo!
Já jsem vegetariánka, těhotná sice nejsem a v nejbližší době mě to doufám ani nečeká, ale zajímalo by mě, jestli je to výjimka Bulovky nebo jestli je tato možnost i jinde. Klidně bych byla ochotná si i zaplatit, jako "nadstandard", protože jinak nevím, co bych tam tak jedla....
 Majka, 3 děti 
  • 

Re: Re: vegetarianska strava 

(9.9.2004 0:24:30)
Ahoj,
nabídka vegetariánské stravy byla před dvěma lety (doufám, že se to nezměnilo) i ve Vrchlabí, byla to jedna z věcí, na kterou se mě ptaly na příjmu.
Ať se daří všem vašim bříškům i mimískům!
 Ulicnice, Barborka *21.5.2003 


Re: Re: Re: vegetarianska strava 

(7.10.2004 13:37:52)
U Apolináře dávají také na výběr. Při příjmu se ptají, zda chceš vege či jinou dietu...
 Lucie a Magdalenka 
  • 

Zla pani 

(7.9.2004 20:17:42)
Jo jo, zla pani mi tam taky ztezovala zivot, v patek pred jeji velkou vizitou, jsem ji ale oznamila, ze je mi uplne fuk jestli vsichni doktori uvidej muj bordel nebo ne, ze jsem prase a vubec se za to nestydim, nacez mi pani skoro se slzou v ocich odpovedela "ale ja pak dostanu vynadano" coz bylo citove vydirani, lec na me pusobilo, tak jsem si uklidila a celou vizitu stravila ve sprse, tak ani nevim, jestli ten muj poradek videli!!! No ake 1. rano mi prinesla snidani na pokoj, za coz u me ma +!
Jinak obdiv zes vydrzela tak dlouho, ja se na prirozenej porod vykaslala uz po 22 hodinach a 1.probdely noci. Ted sem za to na sebe sice trochu nastvana, ale je fakt, ze bez urychleni bych to asi uz bejvala nezvlada. No a hlavne, ze ty nasi mimiskove sou v poho, no ne?

Lucie
 Káča, kluk 16 měs. 
  • 

Přirozený porod 

(7.9.2004 22:32:14)
Gratuluju k Martínkovi i k tomu, že ses vyrovnala s tím, že se ti nesplnilo přání porodit "normálně", a že na Bulovku nenadáváš. Musím ale říct, že když jsem to četla, první co mne napadlo bylo to, že kdyby se přece jen použila medikace hned od začátku, možná na toho císaře nemuselo vůbec dojít... A to, co popisuješ na novorozeneckém (baba s jídlem, stres jestli vše stihneš do vizity...) považuju za horror, jakej bych nerada zažila. Já rodila v Podolí a s něčím podobným jsem se nesetkala.
 Miriam 
  • 

Re: Přirozený porod 

(9.9.2004 22:17:36)
Ahoj,
to s tou medikací hned od začátku jsem si občas zpětně taky říkala (podobně jako Ty píšeš) - ale na druhé straně se stejně tak mohlo stát, že by se porod právě kvůli medikaci a/nebo přílišným zásahům "zasekl" - obzvlášť kdyby mi je někdo vnucoval. Prostě člověk nikdy neví, co by bylo, "kdyby"... Ja vím jen to - a uvědomila jsem si, že je to pro mne důležité -, že takhle můžu "vyčítat" maximálně sobě, že jsem si třeba neřekla včas o nějakou urychlovací medikaci apod., jsem sama zodpovědná za své jednání. Ale kdyby mi něco vnutili a pak to třeba dopadlo jinak než jsem chtěla, nezbavila bych se zpětně pocitu, že mi to někdo "vzal z ruky", že rozhodli "o mne beze mne", hledala bych možná "viníka" a říkala bych si, jak skvěle mohlo vše proběhnout, kdyby mě nechali jak jsem chtěla... (Přesně tak dopadla moje známá v POdolí, strašně dlouho se nemohla vyrovnat s císařským řezem, o kterém byla přesvědčena, že k němu nemuselo dojít, nebýt zbytečných a předčasných intervencí lékařů.) Například kdyby mi na začátku bez ptaní dali léky a já bych si pak říkala, jaký to mohl bez nich být báječný přirozený porod, kdybych si je nenechala vnutit? Zatímco takhle, když mi nikdo nic nevnucoval a mohla jsem to zkusit "podle svého", byla to - samozřejmě v rámci možností - moje vlastní volba, nemůžu to na nikoho "hodit" (a ani nechci).
Příště bych už asi o tom urychlování pomocí medikace uvažovala trochu jinak a rozhodla se pro ně třeba dříve. Prostě zkušeností se člověk učí... :-) Zdraví Miriam
 Káča, kluk 16 měs. 
  • 

Re: Re: Přirozený porod 

(9.9.2004 22:53:49)
Ahoj Miriam, přesně vím, jak jsi to myslela. Já to měla "jednodušší" v tom, že mi hrozil předčasný porod v 6.měsíci, a protože jsem v Podolí proležela 6 týdnů, a protože to dokázali zastavit, tak sjem měla pocit, že jim můžu 100% důvěřovat. Asi je to úplně jiná situace, než když vše vypadá OK hned od začátku. Opakuju, že máš můj obdiv za to, že (na rozdíl od mnohých jiných) nekydáš na porodnici hnůj za to, že tvůj porod proběhl jinak, než sis přála. Já sama už jsem to brala tak, že ať dopadnu jak chci, hlavně ať je dítě v pořádku. A bylo! Je mi úplně fuk, kolik kilo jsem přibrala (však to dokážu shodit :o), je mi úplně fuk, že jsem se po VELMI nutném nástřihu a bohužel i následném potrhání "uvnitř" (přes hodinu a půl šití) dokázala posadit až po měsíci, je mi fuk, že jsem se přestala počurávat (při kýchnutí) až po 15 měsících... a je mi fuk, jestli můj další porod bude probíhat stejně blbě jako ten první. Vydržet se to dá (pokud člověk přestane bejt sobec a myslet sám na sebe) a zdravé dítě je to jediné, na čem v té chvíli záleží... Jasně že ZÁVIDÍM všem, kterým prdne voda, za hodinu začnou bolesti a za další hoďku či dvě mají mimi v náručí, bez jediného stehu... ale pak si uvědomím, kolik dětí při porodu zemře, nebo se přidusí a má následky... kolik žen umíralo dřív, když se rodilo "přirozeně"... dneska už je to vyjímka a spíš nadáváme doktorům za to, že to bolí, nebo že nemůžeme rodit do vody / ve stoji na hlavě / nebo co si tak ještě vymyslíme :-)))))))) Trochu víc pokory by to chtělo... no nic, rozkecala jsem se. Devět měsíců strachu o dítě počaté až po 5tileté hormonální léčbě, průserový porod, absolutně zdravé dítě a já už absolutně bez potíží... snad mi to dává právo obhajovat doktory do posledního dechu :-)))))
 Dana, kluci 3 a 1 rok 
  • 

Nedám dopustit na Bulovku 

(13.9.2004 23:24:15)
Milá Miriam,
děkuju za krásný článek a to, že přestože jsi měla těžký porod nenadáváš na porodnici. Já měla první porod podobný. Neotvírala jsem se, přitom voda už byla pryč. Do toho jsem zvracela, měla teplotu, tzn. ihned antibiotika a po 20 hodinách jsem byla naprosto vyčerpaná. Kontrakce už byly po 1 minutě několik hodin a nic se nedělo. Když mě viděl po několika hodinách Mudr. Dvořák doporučil mi paracervikál. blok. Taky jsem chtěla rodit v CAPu a chtěla jsem vše přirozeně. CAP byl ten den zavřený pro nedostatek sestřiček. Pravdou je, že se ke mě stejně chovali velice přívětivě a měla jsem štěstí, že celých 24 hodin tam byl se mnou manžel. A když mi píchli paracervikál. do půl hodiny jsem rodila. Druhý porod jsem šla znovu do CAPu a podařilo se a bylo to skvělý. Porod s Olinkou Riedlovou a do vody.Ač jsem to neplánovala, ale prostě to tak vyplynulo. Opět jsem se nechtěla otvírat a voda mi moc pomohla. Takže moc ti držím palce ať to napříště vyjde. Ať Martínek pěkně prospívá a je z něj správný rošťák :-)
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Nedám dopustit na Bulovku 

(26.2.2005 13:57:12)
ahoj ahoj
taky jsem rodila ob dti na Bulovce.Oba porody byly dlouhé.S kubou jsem celou dobu strávila v namocnici,neotvírala jsem se,aili m pYes dv hodiny.Pak mrn dostalo ~Yloutenku,celou dobu bylo u sester,s infuzema antibiotikama,roupíchanejma rukama.já bulela a bulela.a~ na dv sestry byli vaichni fajn.Ani
ku jsem chtla rodit va Vrchlabí.njak nám to nevysalo,tak jsme jeli na Bulovku.Jen jsem ty dva dny strávila v klidu doma s rodinou a dulou.Dorazlily jsme jen na porod Aninky.Trvalo to 8 minut od pYíjezdu.Olinka byla ú~asná.Vaechno bylo pYirozený a nádherný.Chování lidí na aestinedlí taky.Byla to opravdu skvlá zmna.A myslím,~e jestli se nám jeat nkdy poatstí,tak zase hurá na Bulovku.JíYa
 Káča, kluk 16 měs. 
  • 

Přirozený porod 

(7.9.2004 22:32:29)
Gratuluju k Martínkovi i k tomu, že ses vyrovnala s tím, že se ti nesplnilo přání porodit "normálně", a že na Bulovku nenadáváš. Musím ale říct, že když jsem to četla, první co mne napadlo bylo to, že kdyby se přece jen použila medikace hned od začátku, možná na toho císaře nemuselo vůbec dojít... A to, co popisuješ na novorozeneckém (baba s jídlem, stres jestli vše stihneš do vizity...) považuju za horror, jakej bych nerada zažila. Já rodila v Podolí a s něčím podobným jsem se nesetkala.
 Káča, kluk 16 měs. 
  • 

Přirozený porod 

(7.9.2004 22:32:32)
Gratuluju k Martínkovi i k tomu, že ses vyrovnala s tím, že se ti nesplnilo přání porodit "normálně", a že na Bulovku nenadáváš. Musím ale říct, že když jsem to četla, první co mne napadlo bylo to, že kdyby se přece jen použila medikace hned od začátku, možná na toho císaře nemuselo vůbec dojít... A to, co popisuješ na novorozeneckém (baba s jídlem, stres jestli vše stihneš do vizity...) považuju za horror, jakej bych nerada zažila. Já rodila v Podolí a s něčím podobným jsem se nesetkala.
 Káča, kluk 16 měs. 
  • 

doprčic, třikrát jsem to nechtěla :-))) 

(7.9.2004 22:35:01)
omlouvám se :o)
 Kateřina 
  • 

sice o Bulovce, ale trošku mimo téma 

(8.9.2004 8:55:10)
tak jsem se dneska dočetla v MfD takovouto věc: v únoru na Bulovce porodila nějaká Ukrajinka, evidentně nelegálka a bez pojištění - a někdo z personálu promptně zavolal na policii, ti si pro ni hned přijeli, odvezli ji k výslechu /podle článku ještě v den porodu/, a dítě pak šlo do kojeneckého ústavu. O matce se nic dalšího neví. Případ řešila kancelář ombudsmana, která požaduje, aby se nic podobného už nikdy nestalo.

Určitě se si řada lidí pomyslí, že nějaké Ukrajinky tady nemají co zadarmo rodit a zneužívat lékařské péče, kterou platíme my všichni. Já si ale myslím, že i v tomto případě by mělo především platit, že žena po porodu si zaslouží klid, ať už je to "platící" pacient nebo ne. A že lékaři už vůbec nemají právo někoho udávat policii. Píšu to při plném vědomí toho, že cizinci nechávají v našich nemocnicích statisícové dluhy - jsem totiž přesvědčená, že v celkovém srovnání patříme k vyspělým zemím s vysokou životní úrovní a trochu soucitu si fakt můžeme dovolit.
 zahumensky 
  • 

Re: sice o Bulovce, ale trošku mimo téma 

(8.9.2004 13:31:18)
Len velmi kratko. Clanok v MFD som necital, ale tento pripad sme uz riesili.
Hadam tym neporusim lekarske tajomstvo ked poviem, ze spominana pani odisla sama, pretoze dieta chcela dat do adopcie. Porod samozrejme nezaplatila, v CR bola nelegalne.
Pocas vybavovania kojeneckeho ustavu pre dieta, sme povinni informovat socialny urad a tam informuju i cudzinecku policiu, aby sa zabezpecila adopcia dietata na Ukrajine, pretoze medzinarodna adopcia zatial pravne nie je mozna.
Ziadny zdravotnik neinformoval policiu, neviem co sa v clanku pise, ale pana ombudsmana sme o tom podrobne informovali.
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Re: sice o Bulovce, ale trošku mimo téma 

(8.9.2004 15:19:30)
Kdyby jste byla v USA, nebo stačí jen v Evropě, v případě , že by jste byla nepojištěná, tak by s Vámi jednali úplně stejně.
Poskytnou jen tu nejnutnější péči, porod, a pak nazdar. V lepším případě, by Vám zadrželi pas a chtěli po Vás peníze. A v případě ilegálního pobytu, by Vás rovnou zavřeli, dítě by směřovalo k sociálnímu kurátorovi a do ústavu. Promiňte, ale každý, kdo pobývá někde nelegálně si musí toto uvědomit!!!!!! Jsem tu ilegálně,nepojištěn, tak se mi poskytne jen nejnutnější péče a informují se úřady. Prostě porušuji zákony danné země, tak se se mnou jedná jako se zločincem.
Nebo jinak. Péče o pacienta něco stojí a ty peníze, které se vynaloží na nepojištěného, se ukrajují z koláče všech pojištěných. Sorry, tam moje solidarita končí.( Vidím kolik mi strhávají na daních a pojištění)A proč mám doplácet na někoho, kdo nerespektuje zákony? Stačí, že doplácím na ty , co jsou našimi občany. Vždyť tady žije hodně cizinců, i Ukrajinců a ti si pojištění platí, a nebo platí péči hotově a hlavně, jsou tu legálně!
 Gábina 
  • 

¨Dodatek 

(8.9.2004 15:38:17)
V případě, že vím, že někdo páchá trestný čin a neoznámím to, tak se sama stávám spolupachatelem. To platí i o lékařích a ilegálech.
 bohunak 


Re: Re: Re: sice o Bulovce, ale trošku mimo téma 

(8.9.2004 16:12:58)
Gabi,v usa te lekar neuda emigracnimu,pokud jsi tu nelegalne a co se tyka pojisteni,bud si muzes zazadat o statni pojisteni,ktere ti plati porod anebo se da domluvit s lekarem nebo nemocnici na splatkach,pristoupi na to i kdyby jsi mela platit castku napr. $13 000 po 10 dolarech mesicne.
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: sice o Bulovce, ale trošku mimo téma 

(13.9.2004 14:13:13)
No, já jenom že se v tomto případě jednalo jako se zločincem i s tím dítětem, a to se mi nelíbí! Odtrhnout novorozené dítě od matky je zločin, a naproti tomu ten "zločin", co ona spáchala, je vlastně jen porušení uměle vytvořených hranic, nic víc - a kdybyste žili na Ukrajině tak byste asi taky udělali dost pro to abyste mohli odtud vypadnout. Vyslechnout ji mohli klidně o pár dní později a s dítětem u prsu.
MMCHD souhlasím s názorem, že i když většina lidí u nás skuhrá jak si špatně žijou, jsou země, kde se tak nemají ani místní boháči, a určitá velkorysost by nám jen prospěla.
 j.z. 
  • 

Re: Re: Re: Re: sice o Bulovce, ale trošku mimo téma 

(14.9.2004 16:34:51)
Musim zareagovat este raz.
Clanok som si dodatocne precital a cele je to loz a klamstvo. Nase pravne oddelenie uz formuluje zalobu a vydali sme aj stanovisko.
S tou pani nikto zle nenakladal, uz len z toho dovodu, ze sme na to nemali cas.
Ona sama 24 hodin po porode (hned ako zistila, ze v Ceskej republike nedostava novorodenec automaticky ceske obcianstvo) nemocnicu opustila, a o dieta nejavila zaujem, ponukla ho do adopcie. Nikto na nu policiu nevolal, nikto u nas ju neudal.
Nazov clanku je poburujuci, cele je to hnus. I to, ze niekto kalkuluje s vlastnou tehotnostou ako vydieracim prostriedkom. Inak pani uz o dieta nejavi ziadny zaujem, niekde sa stratila, zrejme sa venuje svojmu povolaniu.
Z jej strany islo o vypocitavost. Tym, ze sa stazovala ombudsmanovi zrejme ockava, ze medializaciou dosiahne azyl, na ktory nema narok.
Dalsia vec, co ma znechutila je, ze nikto z Mladej fronty si nedal tu namahu, aby kontaktoval nase oddelenie, aby sme sa mohli k pripadu vyjadrit. Ombudsmana sme predtym informovali, zrejme on neinformoval svoju asistentku alebo vedome klame.
Na zaver jedna kratka uvaha. Dost casto citam v novinach rozne kauzy, osocovania a nazory "investigativnych" zurnalistov. Ak su to rovnake lzi ako v tomto clanku, tak skutocne neviem, kto je vacsi lump, ci autor clanku alebo pachatelia opisovanych skutkov.
 Jitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: co si kolikrát dovolují lékaři 

(14.9.2004 21:18:22)
Vážený pane,

dobře to že "je to hnus a svinstvo ... " jsme si přečetli, možná máte i pravdu. Ale co se takhle podepsat? To totiž novináři dělají. Vím, že někdy skutečně nespravedlivě osočují - ovšem co si kolikrát dovolují lékaři! Ještě že máme novináře, kteří na to alespon výjímečně upozorní. Mimochodem, když jsem se nedávno bavila s jistým známým - z Blesku, řekl že se lékařů bojí. Jeho žena totiž opakovaně musí žádat o invalidní důchod. Lékaři mají bohužel moc a mohou mu pěkně zkoplikovat život. Ptala jsem se ho, zda by se trochu nemohlo rozmáznout jak lékaři s prominutím v pracovní době chlastají. Primář z dětského v Krči třeba klidně řídí jednou rukou auto a druhou pije pivo. Známý řekl, že pití lékařů je tak běžné, že už to nikoho ani nezajímá.
Jitka
 j.z. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: co si kolikrát dovolují lékaři 

(15.9.2004 13:20:44)
Pani redaktorka (pan redaktor) v danom clanku nebola podpisana. Mala len nejaku sktradku red (?)

Ja som sa nepodpisal, pretoze som sa podpisal uz v predoslej reakcii, toto som povazoval ako dodatok.

Inak ani vy nie ste podpisana, alebo Jitka je priezvisko ?

Ostatne veci, co uvadzate su len hlupe ohovarania, jeden znamy povedal..., to sa hovori..., na to skutocne nemusim reagovat. Novinar z Blesku pre mna nie je hodnoverna osoba.

Rovnako ako som sa velmi dobre pobavil na tvrdeni, ze lekari z Bulovky vymienaju recepty v lekarni za kozmetiku. Celkom dobry tip: Vianoce sa blizia, obdarim svojich blizkych zubnymi pastami a lubrikacnymi gelmi...

MUDr. Jozef Záhumenský, gynekolog Bulovka.
 Jitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co si kolikrát dovolují lékaři 

(15.9.2004 21:51:47)
Děkuji za odpověd. Na internetu jsem většinou krátce, nečetla jsem ani všechny přispěvky, i nyní ne všemu z Vašeho příspěvku rozumím. mám otázku: Neudělá Bulovka pro své dobré jméno víc, když se místo podávání žaloby (zřejmě) na nějakého pisálka, nesoustředí na své chyby- problémová paní u jídla apod. To mají lidé z Prahy skutečně jezdit do Vrchlabí, tam jsou inteligentní milí lidé. Nikde jsem se nedočetla, že by někdo z Vrchlabí požadoval věci z nočních stolku vsypat dovnitř, zatímco o CAPU to čtu opakovaně, až tomu že tam lékaři takový nesmysl chtějí věřím (není to pravda?- jedna paní povídala?). Když se já naprostý abstinet setkám s lékařem který je v pracovní době cítit pivem, vidím ve zprávách jaké problémy s alkoholem má např. poslanec lékař ... dělám si úsudek. Netvrdím, že co lékař to alkoholik, ale také že pracovník Blesku je automaticky nedůvěryhodný. Vidím spíš konkrétního člověka, jehož žana má invalidní důchod a jedno z jejich dětí se narodilo s postižením. Blesk jsem si ještě nikdy nekoupila
 j.z. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co si kolikrát dovolují lékaři 

(16.9.2004 9:09:22)
Dobry den,
Vasa posledna odpoved je naozaj k veci a potesila ma.
K problematike poriadku na nocnych stolikoch som priamo pisal pani Mirke mailom. Nechcel som to tu rozvadzat a ani reagovat na jej velmi mily prispevok.
Od pani Mirky i z toho dalsieho prispevku som sa poprvy krat dozvedel, ze nasa sanitarka sa nechova k pacientkam uplne idealne. Na oddeleni mame knihu priani a staznosti, mame i anonymnu schranku kam mozu klientky pisat svoje navrhy. Najcastejsie sa klientky stazuju na kvalitu a mnozstvo jedla, zial sme proti tomu bezmocni, vedieme vsak rokovania s firmou, aby si mohli klientky priplacat i ine kvalitnejsie jedlo.
Na sposob stravovania a chovanie pomocneho personalu na oddeleni sestonedelia sa zatial nestazoval nikto.
Povazujeme rodicky a mamicky na nasom oddeleni za nasich hosti a tak sa k nim aj spravame. Zda sa mi uplne prirodzene, ze aj host zachova urcitu uctu k nam a hlavne k ostatnym hostom a bude dodrziavat iste zasady poriadku. Myslim si, ze to nikomu nevadi, skor prekaza sposob, akym to pani sanitarka vyzaduje.
Prispevok od pani Mirky som sanitarke dal precitat a myslim si, ze sa to zlepsi. Spomente si prosim na film o Basnikoch, kedy pani upratovacka bola najobletovanejsou osobou. Za ten plat zial nezozenieme nikoho lepsieho a sme radi, ze si vzorne plni svoje pracovne povinnosti. Milo sa ku klientkam chovame my doktori a sestricky, pretoze za to berieme take obrovske peniaze. Navrh, ze ak ju to nebavi, tak nech ide robit nieco sice uz niekolko krat napadol i mna samotneho, ale potom by som musel vydavat obedy a umyvat stolky ja sam.
Este jedna veta na zaver, prispevok pani Mirky mi pripada skor pochvalny a dufam, ze sa nemylim. Veci okolo vydaja jedla a umyvania stolikov povazuje za chybu krasy a je rozhodnuta prist k nam znovu. Pre mna je to dobry signal. A je mi jasne, ze stale mame co zlepsovat a budeme sa o to snazit.
 Harakalova Helena  
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co si kolikrát dovolují lékaři 

(30.3.2006 20:08:43)
Dobry den, pane DOKTORE
Preji hodne dalsich uspechu a pevne ,ocelove nervy pri VAsi praci.
Ziji trvale v Irske republice a jsem v 23.tydnu tehotna .Verim doktorum mohou -li pomoci pomuzou.
Stuj te pri Vasem nazoru ,ale prosim odpustte pani Jitce i ta obycejna pani ma svou skrytou pravdu.
p. Harakalova Helena






 Jitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: co si kolikrát dovolují lékaři 

(14.9.2004 21:19:05)
Vážený pane,

dobře to že "je to hnus a svinstvo ... " jsme si přečetli, možná máte i pravdu. Ale co se takhle podepsat? To totiž novináři dělají. Vím, že někdy skutečně nespravedlivě osočují - ovšem co si kolikrát dovolují lékaři! Ještě že máme novináře, kteří na to alespon výjímečně upozorní. Mimochodem, když jsem se nedávno bavila s jistým známým - z Blesku, řekl že se lékařů bojí. Jeho žena totiž opakovaně musí žádat o invalidní důchod. Lékaři mají bohužel moc a mohou mu pěkně zkoplikovat život. Ptala jsem se ho, zda by se trochu nemohlo rozmáznout jak lékaři s prominutím v pracovní době chlastají. Primář z dětského v Krči třeba klidně řídí jednou rukou auto a druhou pije pivo. Známý řekl, že pití lékařů je tak běžné, že už to nikoho ani nezajímá.
Jitka
 Klára,Matyáš,Anika,Tobias 


Podolí 

(10.9.2004 18:45:19)
S paní uklízečkou mám podobné zkušenosti z Podolí...když jsem tam ležela téměř šest týdnů na rizikovém oddělení, tak jsme tam s kolegyní na dvoulůžkovém pokoji byli zařízené jak doma...na stolku, knížky, ovoce....a naopak lékaři při vizitě si ze mně dělali srandu, že tam mám podtimní zátiší/ležela jsem tam září, říjen a to už bylo hlavně podzimní ovoce/....
potom po císařském řezu jsem se dostala pro nedostatek lůžek na gynekologické oddělení, kde mně hned sestra vynadala, že mám moc věcí a ať koukám zavolat manžela, ať to odnese. Nějak bohužel nedokázala pochopit, že jsem byla po akutním císařském řezu zcela vyčerpaná, můj syn bojoval na RESu o život a nějak mně celkem nezajímalo, že tam mám obrovskou tašku s věcma, protože jsem v porodnici téměř dva měsíce......no a ta samá sestra nás přesně šikanovala před vizitou, že musíme dát všechno ze stolů i včetně fotek našich nedonošených dětí /leželo nás tam 5/....protě hrůza....mimo to i poporodní péče po císařském řezu byla na tomto oddělení zančně zanedbaná, žádný cvičení, žádný balíček pro miminko, dělali nám i problémy, když jsme chtěli chodit za dětma-např.že bude vizita a my pak čekali celý dopoledne, než se tam vizita mihne..., s kojením jsme chodili pro rady na oddělení šestinedělí/poporodní/......bohužel jsem porodila ve špatnou dobu, kdy bylo Podolí přeplněné a jedna část zavřená.......
Ale s rizikovým oddělením, dětskou RES, JIP a K3 mám perfektní zkušenosti a rozhodně půjdu do Podolí znovu...../teda až dostanu odvahu na další těhotenství/
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: sice o Bulovce, ale trošku mimo téma 

(9.9.2004 12:53:26)
Nebudu komentovat ten případ - nic o něm nevím, ale taky si myslim, že v takových případech si soucit můžeme dovolit, obzvlášť, když vůbec netušíme v jaké situaci ta žena byla. To, že daně z velké části padají do černých děr s tim vůbec nesouvisí - ale kdyby místo těch děr padaly na lékařskou péči pro lidi, kteří mají nějaký problém, považovala bych to jedině za plus. Nikdy nevíme, co se může přihodit třeba i nám a našim dětem.
 Jitka 
  • 

děsné jednání lékaři z Bulovky  

(9.9.2004 21:23:35)
ten kdo vyžaduje aby měl pacient uklizený stolek by měl vyletět ze zaměstnání. Když řekne sestra at si dá pacient-klient veci do stolku, že jinak dostane vynadáno, je vidět že není vpořádku. Já jako platící pojištěný pacient bych jí přece vynadala naopak kdyby mne radila dát např. rozjedené jídlo do stolku (který je mnohdy i špinavý protože dovnitř vidět není). Kdo jiný důležitější než pacient by tady sestře vynadal? škoda, že se ke stolkům pan lékař Záhumenský nevyjádřil, když se tu zapojil do diskuse. Vyžadují čisté stolky někteří zakomplexovaní lékaři? Kdo je neschopný je srovnat? Jinak o lěkařích na Bulovce vím že si ještě nedávno (možná stále)vybírali z lékárny na recepty z nemocnice jiné zboží pro sebe , např. kosmetiku.
 Jitka 
  • 

Re: děsné jednání lékaři z Bulovky  

(18.9.2004 22:13:36)
Jinak o lěkařích na Bulovce vím že si ještě nedávno (možná stále)vybírali z lékárny na recepty z nemocnice jiné zboží pro sebe , např. kosmetiku.
-informace je od studentů farmacie, kteří byli v oné lékárně postupně na praxi.
 Martina + Otomar (4 měsíce) 
  • 

Stejná zkušenost s Bulovkou 

(10.9.2004 0:20:29)
Ahoj Miriam,
díky za článek - úplně jsem se v tom našla. BTW viděla jsem Tvůj děkovný dopis vyvěšený na nástěnce.

Rodila jsem na Bulovce 30.4.2004 císařem (plánováno, Otík byl otočen šikmo, hlavičkou nahoru, dlouho jsem přenášela a stále se mu nechtělo ven). CAP, na který jsem se připravovala v předporodním kurzu a chtěla rodit do vody, bohužel nevyšel. Snad příště.

Celkově jsem byla moc spokojená, až na drobné minusy, jako například
- přístup nočních sester na JIP
- paní na výdej jídla (neustálá buzerace a nástup na jídlo přesně v 11:30) až nakonec se trochu rozpovídala a byla malinko přístupnějsí
- přístup některých sester z novorozeneckého (nešlo mi kojit a moc mi neporadily; přivezly malýho ze "solárka" a nechaly mě tam. Až nakonec, den před propuštěním, nás jedna zkušená starší sestra "rozkojila" s klouboučkem AVENT)
- jídlo: měla jsem diabetickou dietu. V životě jsem nesnědla tolik vařeného hovězího jako v těch 7 dnech. Fuj, už to nechci znovu zažít :-))

Ale celkově MOC děkuju MUDr. Dvořákovi - jednak za lidský přístup a prima rizikovou poradnu a jednak za provedenou operaci (+ MUDr. Šottnerovi), sestrám z CAPu, hlavně Jitce (příjmení si už nepamatuju) a dále MUDr. Záhumenskému. A ženské sestry byly taky moc fajn.

Příště jdu na Bulovku znovu.

Martina
 Vendula 1dítě 
  • 

Bulovka 

(15.9.2004 10:20:53)
Taky jsem rodila na Bulovce.Bylo to cisařem a starala se o mě moc hodná paní doktorka Šklíbová.Všechno mi vysvětlila a díky tomu ze mě spadl trochu strach.Pomocný personál se moc chovat neumí a podle mě když je to nebaví tak ať tam nepracujou.Jinak i sestřičky byli fajn až na jednu na přípravně.
 Jana, 19 m 
  • 

Souhlasný názor 

(22.9.2004 22:25:10)
Z osobní zkušenosti mohu potvrdit většinu popisovaných záležitostí, přístupů a dojmů. Na Bulovce jsme rodili před 19 m, původní plán porodu v CAPu ztroskotal na nedostatku personálu - na celý sál byly pouze 2 asistentky a vzhledem k tomu, že matky čekatelky byly snad 3, nebylo možné vyčlenit jednu na CAPový pokoj. To bylo dosti zdrcující vzhledem k tomu, jak se člověk na celý porod vedený vlastním tělem psychicky připravuje a nakonec během sekundy ví, že musí tak jak tak rodit "normálně" - v klasické poloze na zádech. Při tom však je nutné ocenit přístup porodních asistentek, které opravdu nic nevnucují a čekají, jak se pacientka rozhodne. Jejich chování tedy velmi dobré.
Vyšel na nás také nadstandardní pokoj - jednolůžkový, což jsme celá rodina uvítali. Snad jen by bylo příjemné, kdyby bylo možné zůstat s partnerem v pokoji i přes noc, resp. kdyby zde byla k dispozici ještě nějaká postel. Nikdo však nedělal problémy s pozdějším odchodem a nedodržováním daných návštěvních hodin.
Jídlo nám přinesli vždy na pokoj a po určité době opět přišli pro nádobí.
Také jsem se setkala s onou komisní paní - kvůli vizitě všechno ze stolku pryč. Když se člověk nad ní povznese, vlastně o nic nejde.
V případě jakéhokoliv dotazu jsem vždy dostala radu, příp. i pomoc (např. s problémem při kojení apod.).
Hodnotím Bulovku vcelku kladně a vzhledem k tomu, že si nejsem jista, jak by mohl probíhat porod jinde, pravděpodobně se příště opět pokusíme o porod v CAPu.
 Helena +Anna 2r+Hana 5m 
  • 

Otázka pro Miriam 

(21.2.2005 0:58:45)
Zajímalo by mě, jaké výraznější nevýhody jsi měla na mysli ve Vrchlabí ? Tuto porodnici si idealizuji, a dodnes mám za zlé svému muži, že mě cestou přemluvil, abychom jeli místo do Vrchlabí na Bulovku .Vrchlabí je tedy pro mě vytouženou a nedosaženou metou.Helena
 Lída + 2letý Péťa 
  • 

Rozhodla jsem se znovu pro Bulovku 

(5.5.2005 23:16:43)
Dobrý den,
právě jsem si přečetla článek od Miriam a ve všem s ní souhlasím.
Je pravda, že jsem měla porod bez komplikací. Porod trval pouze 2 hodiny, ale celý personál včetně sester a doktorů po zbytek pobytu v porodnici byl skvělý! Jediné mínus byla ona paní při výdeji jídla. Její větu:"Pojďte se najíst nebo to odnesem" si budu asi dlouho pamatovat. Tuto paní nezajímalo jestli právě kojím nebo konejším stále plačící miminko.
Dnes jsem v 7.měsísi těhotenství a znovu půjdu rodit na Bulovku a ani ona paní mi to nezkazí.
 Hanka, mimi na cestě 
  • 

Děkuji za pomoc při výběru porodnice 

(18.5.2005 15:02:59)
Čekám první miminko na přelomu srpna a září a přestože jsem od začátku na 99% rozhodnutá pro Bulovku(1. možnost rodit v CAPu, 2. 1 rok stará docela pozitivní zkušenost z 2-denní hospitalizace po samovolném velmi časném potratu,3. pro mě nejlepší dopravní dostupnost), zvažovala jsem i jiné možnosti (Podolí, kde 2x rodila jedna kamarádka, která tam byla moc spokojená, Apolinář, kde 2x spokojeně rodila jiná kamarádka - lékařka, která mě od Bulovky spíš zrazuje, a Vrchlabí, kde pochopitelně rovněž spokojeně rodily zatím jednou mé další 2 kamarádky). Nejvíc mě nedávno nahlodaly v mém rozhodnutí fotografie nových prostor v Podolí, takže jsem se dostala do stejného dilematu jako Miriam - Bulovka či Podolí? Ale protože mi nezáleží ani tak na tom, jestli budu rodit mezi bílými kachlíčky či ve skromně vybaveném pokojíčku v CAP, anebo v krásně vymalovaném sále v modrém či žlutém pohodlně vypadajícím (ale možná opravdu jen vypadajícím:-) křesle, jako spíš na tom, abych stejně jako Miriam dostala potřebné informace o možných variantách postupu a mohla se sama svobodně rozhodnout, když jde o mé tělo a mé dítě, ne aby mi někdo něco vnucoval proti mé vůli (a ještě třeba s vysvětlením, že se to tak prostě běžně dělá), a aby mě lékaři a porodní asistentky braly jako partnera, ne jako pasivní objekt, mám dojem, že i pro mě bude Bulovka to nejlepší (pokud nechci cestovat do Vrchlabí:-). Velmi se mi líbily i reakce pana doktora Záhumenského (jinak pokud jde o deník MF Dnes, mám s ním podobnou zkušenost - pracuji na správním úřadě v ochraně životního prostředí a jednou se mě v nějaké kauze na něco po telefonu ptala a poté mě - ještě navíc nesprávně - citovala redaktorka tohoto deníku, aniž by mi vůbec řekla, že je od novin... Naopak s Bleskem mám v tomto směru zkušenost překvapivě velmi dobrou - redaktor si ode mě nechal zkontrolovat, jestli to napsal opravdu tak, jak jsem to říkala, a skutečně to také tak v novinách vyšlo. Ale to už jsem se dostala mimo téma:-), takže zřejmě také definitivně zvolím Bulovku a doufám, že mě nezklame.
 Kája 


Bulovka-paní u výdeje jídla 

(4.2.2007 11:02:38)
Předem mého krátkého příspěvku musim předeslat,že jsem byla s Bulovkou spokojená...Samotný porod byl sice náročný,ale všechen porodní personál byl super!!!Velmi ochotné porodní asistentky,usměvavý pan doktor.Byla jsem v porodním transu ,ale nikdy na ně nezapomenu...i na paní která mě otírala po porodu..Díky panu dr.Šottnerovi,paní Kamarádové a Dvořákové(tím jmenem si nejsem jistá)a i paní které říkali Esmeraldo byl muj ač bolestivý ,ale rychlý porod něčím neopakovatelným...Dětské sestry a doktoři byli taky velmi ochotní..vše poradili nikdy se netvářili ,že by je člověk otravoval..vždy byli ochotní a milí i ve 3 ráno...Ale je tu jedno ale a to sanitární sestra již v tomto diskuzním foru zminovaná..je to opravdu nářez,vždy vlítla do pokoje bez klepání,bez pozdravu a jen zavelela..jednou mě dohnala k slzám..myslím že to neni člověk vhodný k maminkám ,které porodili a potřebují milý přístup..Nechápu že jsem ji něco neřekla,nevzmohla jsem se na slovo..neříkám ,že by nepracovala..svoje si splnila ,ale ...Myslím že by jiné oddělení pasovalo víc..JInak ještě jednou děkuji všem za jejich péči o ochotu..na paní u výdeje jídla sice nezapomenu..ale třeba se tomu za pár let zasměju,,jen mi je líto maminek které si tím projdou.Moje holčička byla naštěstí zdravá a já taky ..Karolina
 Mirka 4.2.2003 
  • 

Re: Bulovka-paní u výdeje jídla 

(10.2.2007 21:02:01)
Normálně mě to rozesmálo!Vzpoměla jsem si na sanitární sestru Mlátičku!Na Bulovce jsem odrodila dvě děti a bylo to naprosto super,tedy až na tuto paní.Pamatuju si,že jsem nerada rozbila teploměr a poprosila jsem ji,jestli by to neuklidila,že kvůli miminku nechci sahat na rtuť!No to jsem si naběhla!!!Ta mi dala.Nakonec to uklidila staniční sestra.Byla hodně hustá!No teď jsou to čtyři roky a už se tomu jen směju!
 kája 
  • 

Re: Re: Bulovka-paní u výdeje jídla 

(23.2.2007 14:14:18)
Taky se tomu už jen směju....
 Veronika 
  • 

Bulovka ano i ne 

(8.4.2008 20:11:28)
Dobrý den,rodila jsem na Bulovce před 2roky.S panem doktorem Záhumenským jsem byla moc spokojená.Je to odborník na svém místě.Jen škoda že mě nerodil on.Měla jsem komplikovaný porod.Rodil mě doktor Šottner,komplikace byla že jsem měla vysoký tlak,malého dostala ven pani doktorka Marešová(úžasná ženská moc mi pomohla)takovou vakuovou pumpou,malý byl kříšený,nedýchal.Po porodu jsem ho neviděla,hned ho odnesli do inkubátoru.Po porodu jsem moc krvácela,po revidování jsem uvízla týden na ARO u pana doktora Tesaříka(báječný chlap) s odebranou dělohou.Další komplikace se nabalovaly a nabalovaly.Malého jsem viděla až po týdnu na Jipu,v porodnici jsme byli měsíc.Sestřičky jsou úžasné,jak na ARU,tak na šestinedělí i na pátém patře gyndy.Dnes jsem ráda že žiju,ale škoda že mě nerodil třeba pan doktor Záhumenský,určitě bych mohla mít další miminko.Přeji Vám šťastnější porod a zdravé miminečka nastávající maminky

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.