| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Deklarace práv počatého dítěte

 Příspěvky 110 z 218 [Dalších 208 >>]
Nika, 2 děti
  • 
13.1.2009 13:06:48
Ahoj Simono, mluvíš mi z duše. Pro ženy, které nadřazují své vlastní zájmy, pohodlí, kariéry, peníze a nechávají zabít své děti - navíc tak drastickým způsobem, kterým interupce je (jak by se ti líbilo, kdyby tě někdo rozřezával zaživa), jsem velmi smutná. Mluvím o té většině, které to dělají z těchto důvodů, nechci soudit znásilnění, postižení apod. I kdybych měla odtrpět 9 měsíců a pak ho dát do babyboxu, tak je to lepší, než ho zabít. Dát mu alespň šanci, je to přece její vlastní dítě. Navíc adoptované děti mohou mít velmi šťastný život, v mém okolí je jich hned několik. Jejich maminky jim ale daly šanci. Po interupci navíc velmi často přichází psychické potíže, které mohou trvat celý život. Své rozhodnutí už zpět nevrátíte.
Lucie Srblová,dvě dospívající dcery a jeden dospělý syn
  • 
27.10.2008 19:33:39
Jo jasný jenže ani postižené dítě má právo na život!!!víte kolik lidí chce mít dítě a nemůže!!tak ho snad můžete dat k adopci a věřím že by se vždycky našel někdo kdo by se ho s láskou ujal!!
5.6.2008 0:11:09
No počkej, pokud si zlomíš nohu nebo dostaneš zápal plic a nebudeš moct pracovat, tak si sáhneš na život rp. umřeš hlady?
Katka 22 let - 0 dětí, 3 sourozenci 14 let a 20 let
  • 
5.6.2008 0:05:11
hmm co je lepší... zabít v prvních pár týdnech plod a nebo dítě potom odložit do děcáku??? sorry ale raději zabiju ten plod než zničit život dítěti...
a pochybuju že na potraty chodí tolik žen jen proto že by to uškodilo jejich postavě a podobně co píšete... takové ženy si na funkčnost antikoncepci daj sakra pozor...
například momentálně v mém případě... nedejbože že bych otěhotněla... oficiálně jsem žena v domácnosti od státu nic nepobírám neoficiálně tanečnice.. pokud otěhotním a rozhodnu se dítě si nechat musím s prací okamžitě seknout.. za co budu těch devět měsíců žít??? a za co pak budu živit dítě? miluju děti a děti chci až na to bude vhodná chvíle, kdybych měla miliony pořídím si klidně celou školku dětí, tak děti miluju... ale pokud bych teď otěhotněla... pravděpodobně zvolím potrat... a ne kvůli postavě... ale proto že to dítě by bylo chudák...
Katka 22 let - 0 dětí, 3 sourozenci 14 let a 20 let
  • 
4.6.2008 23:34:20
Vážený pane Jiří,
musím se přidat ke Gabriele, Ivě a Radce. Občas se stanou v životě takové věci že i kdybyste měl svědomí bůhví jaké tak musí jít stranou a bohužel rozhodování o pokračování těhotenství bude vždycky výsadou ženy... s tím se budete muset VY páni tvorstva holt smířit... a porovnávat to s tunelováním či vrácením milionu? To opravdu může snad jen muž... smiřte se s tím že my ženy máme nějakou výsadu kterou vy nemáte...
aneka
  • 
14.8.2006 21:17:24
Petro - NE.
já jsem se zařekla, byla jsem tak nasraná (dámy prominou) na osud Boha a kde co, že jsem se tak zatvrdila, že jsem si řekla, že pokud nebude dítě silné a silnější než já, tak ať raději není. Jo, zní to hrozně, ale ten potrat mne položil. Prostě jsem to nečekala. Vše bylo tak skvěle naplánované a pak tohle. Tak jsem zkrátka zaujala postoj, že chci dítě, ale jen dítě silné, které přečká celé krásné těhotenství a bude chtít žít. jo, zní to hrozně, ale mi to pomohlo. Když mi v 15tt oznámili, že asi je to tu zas, bylo mi to fuk, ani slza,nic, ale bylo to dobré. V 23tt byl problém ve 30ttbyl problém. Stále byl problém. Stále mně chtěli dát na rizikovku, stále mne varovali. a já stále paličatě tvrdila to své - dítě je silné a musí. No a bylo a je !!!! Je silná, je zdravá. Proroctví bylo zcela mylné. Prostě jsem taková povaha a moc mi to pomohlo. netrápila jsem se, nemyslela na to, zda.... Prostě jsem měla bříško a pak buben a bylo mi -nám skvěle a je nám ještě lépe. Neměj strach a buď přesvědčená, že to bude dobré!!!!!
Eeka
8.8.2006 13:48:56
Ahoj Petro,
Predne je mi moc lito, ze si prochazis takovym traumatem...take jsem si tim prosla a neni o co stat...

A odpoved je ano! Jeden si nemuze pomoci a bat se...napred zda otehotnis bez delsiho cekani, pote, aby to nebylo mimodelozni, pote aby tlouklo srdicko, pote, aby jsi prestala onech 12. tydnu. Pakprijde strach o zdravi miminka...NT screening, triply, scan ve 20. tydnu...pro nektere amniocenteza...Pak, aby nezacala unikat plodovka, aby jeden nezacal rodit predcasne...A pak se zacnes bat, aby se miminko pred porodem noudusilo pupecnikem...no a pak zacnes panikarit z porodu...jednak, aby jsi ho ty prezila a pak, aby detatko nebylo pridusene...No a pak se neuveritelne bojis kazdeho jejich zakaslani a nejradeji by jsi je zase strcila do bricha, protoze tam je muzes nejlepe ochranit odevseho zleho...nemoci, lidi, zklamani...
Tot jsou me dusevni pochody behem meho tehu s Taylou...

Ale nemyslim si, naopak VIM!!!, ze tyto starosti a nervova zhrouceni, ze uz dlouho miminko nekoplo, nejsou prezentovana pouze maminkam, ktere si prosly stejnou smulou, jako ty, ja a mnoho dalsich....Kazda MAMA se boji:-))) To by jsi jinak nebyla MAMA:-))) A nevadi, ze miminko ma 1 cm VCETNE gestacniho vacku...a nebo je jim 20 let....

Hodne stesti vsem a krasna zdrava miminka!!!
petra
  • 
8.8.2006 0:04:17
chtěla jsem se tě zeptat a vůbec všech co prodělaly potrat a teď mají zdravé mimi: Měly jste aspoň nějakou chvilku, kdy jste se nebály, že to příjde znovu a opět o mimi příjdete? Já už otěhtnět můžu, ale kdykoliv si vzpomenu na to co jsem prožila, tak se mi rozklepou kolena. Na jednu stranu bych chtěla otěhotnět hned, na druhou mám hrozný strach a ještě máme letět na dovolenou, ale to bych byla max. 3. týden - kdyby to vyšlo. Napíšete mi prosím své zkušenosti a dojmy. Díky
karin
  • 
7.8.2006 10:52:19
tak tu poslední větu bych tak samozřejmě netvrdila...
Lidka dva kluci 3,5 a2roky
  • 
5.8.2006 22:09:50
Lituji maminky,které musí jít na potrat,protože je jejich dítě mrtvé.Ale považuji vraždu,každý potrat provedený kvůli penězům či jinému.Je to sobecké víc myslet na své pohodlí,než na člověka,který ještě sám o sobě nemůže rozhodovat.Nezapomeńme,že již oplozením je v nás člověk jako my.
 Příspěvky 110 z 218 [Dalších 208 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.