| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pár otázek pro advokáta

 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]
  • 
3.10.2006 22:48:40
jsme manželé 12 let bezdětní .Manželka si našla o 8 let mladšiho přítele chce se rozvést.Spontálne děti mít nemůže.Dům ve kterém žijeme ja napsá na mě(manžela)dědictví po rodičích.Její náklady pouze placeni inkasa.Jaké má práva při rozvodovém řízení? Děkuji .
Kopřiva Dvoudomá
24.8.2006 14:53:45
Jak, na žádný dar se nevztahuje společné jmění manželů, pokud bylo darováno jenom jednomu z manželů.
Ale musíš prokázat, že ty peníze fakt byly dar pro tebe a že jsi je vrazila do baráku.

Na což bude nejlepší písemná smlouva, i když samozřejmě soud by mohl teoreticky přijmout i svědectví.
kaja
  • 
24.8.2006 9:19:23
JAk, to o tej prvej línií je pravda,toto čo som ti napísala je ale poistka,pre prípad,že bude mať tvoj EX šikovnejšieho právnika ako vy a vymyslí lepšiu kulehu.
24.8.2006 9:13:09
Kajo dik. Je to tak ze jsme kupovali pozemek, nemeli hotovost ( 900 000 ) a nasi to zaplatili. rekli, ze je to dar me. Az ted prodame dum, chci proste tu sumu nasim vratit. Manzel o tom nechce slyset. Ale mam prave pocit, ze na dary v prime linii se nevaze ani to, ze jsem ho nabyla v manzelstvi. proste ten se nedeli. nahanim pravnika.
kaja
  • 
24.8.2006 9:05:59
Jak, to čo ti poradím nie je celkom kóšer, ale dá sa to vyriešiť Darovacou zmluvou,kde tvoji rodičia napíšu,že výlučne tebe darovali sumu v tej výške čo si napísala aby si ju v budúcnosti použila, na kúpu bytu alebo rekonštrukciu domu ešte pred manželstvom.Samozrejme Darovacia zmluva musí byť spätne datovaná.Podľa zákona Darovacia zmluva nemusí byť spísana ani overená notárom.Na súde je platná!
22.8.2006 16:46:29
Dobrý den. U právníka jsem byla před 2 rokama a řekl mi abych si to dobře rozmyslela, že se budou dělit i dluhy. Kdyby to přestal platit tak to budu platit já nebo mi vše vezmou. Tehdy to byly splátky 30 000 měsíčně. A já chtě nechtě jsem ho musela vzít spátky a hlídat ho jak 2 dítě, aby to platil. Nyní jsem mu začala trochu věřit a on udělá dluhy další. Radil mi udělat bezpodílové spoluvlastnictví, ale druhý právník mi řekl, že když on to u žádosti o úvěr nedoloží tak na to není brán zřetel. Tak mám jedinou možnost se rychle rozvést. Nebo mám ještě na vybranou?
22.8.2006 16:45:45
Holky, potrebuji taky poradit. jeste jsem nebyla u pravnika. Dostala jsem od nasich 900 000 a vrazila je do baraku. Ted se dum prodava a ja bych rada dostala o tuto castku vic z podilu. Nemate s tim nekdo zkusenosti?
22.8.2006 16:26:18
Marketo:
Jak to maste s vlastnictvim toho bytu? pokud je tvuj a tveho jestemanzela, tak podle me musite platit oba- a pri rozvodu a vyporadani majetku se nejak vyrovnate, pripadne se budou delit i dluhy.

Ino: asi bych zabehla za pravnikem, a zeptala se jak je to s rozdelenim majetku manzelu nebo rozvadejicich se manzelu, aby jeste neudelal dalsi dluhy a tys to pak nemusela platit.
22.8.2006 16:15:36
Markéto:
Jestli musíš stále platit to ti neřeknu,
ale trvale hlášené můžete být i s dcerou u přítele, pokud s tím on bude souhlasit.
  • 
22.8.2006 15:50:13
Dobrý den,chtěla jsem Vás poprosit o radu.Jsem znovu vdaná a mám v péči dceru 16 let.Již od ledna tohoto roku bydlím i s dcerou přechodně u svého nového manžela.V listopadu očekáváme narození dítěte.Trvalé bydliště mám já i dcera u "exmanžela".Je to družstevní byt,který splácíme.Příští rok v září bude splacen.Stále platím splátku za byt,fond oprav,pojištění objektu a pozemku.Dohoda bohužel není možná,proto se musím obrátit na soud.Jde o to jestli stále musím platit a musím být v tomto bytě trvale hlášená.Předem děkuji za odpověď.
 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.