| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Sexuální výchova dívek v Čechách

 Příspěvky 16 z 6 
  • 
8.1.2006 17:47:11
MOhla by jste mi prosím napsat víc informací o té knize?? Dcera (8 let)se mě pořád ptá, co je sex a já nevím, jak z toho. Ta kniha by mi to dost usnadnila, ale nemohu nic podobného na internetu sehnat.

Děkuji Petr Kabelák
kabelak.petr@seznam.cz
Jitka, dcera 10 let
  • 
1.4.2004 12:12:42
Nejaktuálnější bylo toto téma v 6ti letech věku. Měla jsem v té době pocit, že snad dcera nemyslí na nic jiného :-)))
Nikdy jsem jí neoblbovala skazkami, že děti nosí čáp apod. Věděla,že miminka žijí u maminky v bříšku, a miminko tam začne růst proto, že se tatínek s maminkou milují.
Ale jak říkám, v 6ti letech se jí začaly jevit tyto informace jako zcela nedostačující a začala "velká pátrací akce". Neustálé otázky, kdykoliv a kdekoliv. Takhle už to dál nešlo, zakoupila jsem obrázkovou knížku Sexuální encyklopedie pro děti 7-9let (pro nižší věkovou kategorii jsem nesehnala a už to opravdu nešlo odkládat!!!), jednou jsme si s dcerou zalezly do pokojíčku, pročetly celou knížku, probraly jsem obrázky, vlastními slovy si o tom popovídaly, dcera měla ještě nějaké "doplňující" otázky a bylo to. Měla jsem před tím takový zvláštní pocit, asi způsobený tím, že moji rodiče se mnou o sexu nikdy otevřeně nemluvili a ze své první menstruace jsem byla docela v šoku, i když jsme to samozřejmě probíraly s holkama. Ale ze strany rodičů (maminky) naprosto žádné informace.
Ale dopadlo to výborně, moje holčina to vzala jako naprosto přirozenou věc, která prostě k životu patří, žádné stydění se, žádné uchechtávání se a tak podobně. Vlastně to bylo fajn, myslím, že to byla pro obě dost zvláštní chvíle, prostě jsme cítily, že my "ženy" prostě patříme k sobě :-)
A závěrem ještě úsměvnou historku: Druhý den, po naší "přednášce" jsem se vracela domů z práce, do sousedního bytu právě přicházel soused. Jakmile jsem zarachotila klíči v zámku, už byla dcerka mezi dveřmi, v rukách otevřenou encyklopedii a aniž by mi řekla ahoj, ptá se:
"Mami, muži mají penis a co máme my???????" (tak jí toto téma pohltilo) Soused se nejprve zarazil, pak se na mě pobaveně podíval a já měla co dělat, abych zvídavou holčinu se slovy "až doma, až doma" nacpala do bytu.
No řekněte, není ta sexuální výchova někdy psina?

P.S. Tu knížku můžu vřele doporučit, je tam všechno hezky vysvětleno, doplněno obrázky, od početí až po porod. Je to pojato jako příběh jedné rodiny, která očekává další přírůstek.
Iva
  • 
31.3.2004 15:14:37
Nedávno jsem slyšela historku, která mě fakt dostala.
Kráčí matka s robátkem ve věku +-4 ze školky, když v tom dítko, jak už to bývá, se na ulici plné lidí zeptá: "Mami co je to kondom?" Matka nadechla, vydechla, slíbila rozmluvu doma a v klidu, cestou si sesumírovala odpověď, pravdivou ale co nejpřístupnější věku dítěte, kterou mu doma přednesla. Dítě na ni hledělo pozorně, leč se vzrůstající nedůvěrou. Mami, to ale musí být ještě něco jiného, protože Péťa (spolužák ze školky) to viděl v ZOO. Teprve v té chvíli matka pochopila, že otázka správně vyslovená zněla: "Mami co je to kondor?"
A pak si dělejte sexuální výchovu :-)))
Terinecka
  • 
30.3.2004 21:23:21
Mym jedenactiletym neterim rika jejich mama a babicka jednoduse, ze sex je piercing v uchu. Jak na to prisly nevim, ale dost me to dostalo. Chudak holky.
Tara
  • 
30.3.2004 13:53:36
na to co je to sex? Mi rodiče vždy odpovídali " to je německy šest- víš?", naštěstí to nemělo následky - haha
monika dcera6,syn1
  • 
30.3.2004 12:54:16
my sme uz pokrocili minule prisla dcera zo skolky s otazkou mami co je to sex,to je ked su dvaja vyzleceni do naha este ,ze dodala ten dodatok k otazke mala som sa coho chytit a ako zacat ,lebo v prvom momente som nevedela ako znie odpoved vhodna jej veku a hlavne aby to pochopila,nakoniec to dobre dopadlo a na chvilu to mame vysvetlene,neviem na aku dlhu
 Příspěvky 16 z 6 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.