tisk-hlavicka

Sexuální výchova dívek v Čechách

29.3.2004 Silná Magda 6 názorů

Jaro se kvapem blíží a už několik týdnů v rodině našich tří malých slečen pozorujeme, že se chichotavé hlasy culí nad každou dvojicí v objetí a neslyšně mňoukají něco o tom „oni se milují“.

Brala jsem to jako projev jejich všímání si toho, že se dva lidé mají rádi. Znepokojila mne až drobná věta o tom, že „Gábinka ve školce říkala“. Zavětřila jsem ušisky a hnala se o překot za mým mužem. „Jakube, je to tady a možná už je i po a my jsme to zmeškali,“ nervově jsem se hroutila já, odchovanec sladkého nicvědění pomalu až do gymnaziálních let, dítě odkojené rodinou intimitou, která začíná i končí u otce v pánském nátělníku (ostatně měla jsem pocit, že se tak mužské plémě prostě už rodí).

I sešla se rodinná rada nad tématem, které bylo již předem dané. Jakub ustoupil od předsevzetí nevměšovat se do „ženských“ záležitostí a dcerky, každá po svém, přijaly realitu.

Nejstarší se právě nechtěla vzdát kresby svého výtvarného díla a jen tak mezi tahy štětcem trousila dotazy, prostřední jsme neviděly přes její rozpaky (což mne obzvláště dohánělo k šílenství, tak ona už to věděla?), že i doma se mluví o takových věcech. Nejmladší se zdálo, že už sedí na místě dlouho, pro jistotu utekla (věřím, že se pár zasvěcených a osvícených rádo najde, které jí vysvětlí). Každopádně s dalšími vlnami otázek se teď peru já, protože studnice zvídavosti a dětské nápaditosti je bezedná i v otázkách sexuality. A můj, již neúčastnící se, muž je spokojený. Vyřešeno!

„Mami a to jsi nás čekala tolik měsíců, protože jsi nás chtěla tolik, viď?“ a já se musela smát nad představou matky, která rodí své děti jako křečky, protože si tam někde v přívalu mateřských citů objednala hned tři „kusy“ najednou.

Názory k článku (6 názorů)
co je to sex monika dcera6,syn1 30.3.2004 12:54
*Re: co je to sex Tara 30.3.2004 13:53
**Re: co je to sex Terinecka 30.3.2004 21:23
***Re: co je to sex Jitka, dcera 10 let 1.4.2004 12:12
****Re: co je to sex Petr Kabelák 8.1.2006 17:47
A pak si dělejte sexuální výchovu :-))) Iva 31.3.2004 15:14
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.