| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Adventní psaní

 Příspěvky 110 z 20 [Dalších 10 >>]
petru
18.12.2006 11:46:35
Letos je to ale o to horší, že ta jiskřička porozumění a vlídnosti se těžko hledá i v tomhle, jak já říkám VIRTUÁLNÍM SVĚTĚ.
Docela mě to mrzí, i když chápu, že mají všichni moc starostí se zháněním čehokoliv, ale proč nidko nezhání vlidné srdce a nerozdává víc usměvů? Všude se jen mluví a píše o tom, kolik zas utratíme za dárky, ale ..... já nevím. Už ani nemám sílu psát.
Jdu se honit za penězmi. Ahoj
19.12.2003 1:15:32
Ahoj Jirko, tak dneska mne "ukazal cestu" prodavac v nasi kantyne - vazi asi dve ste kilo, nohy ma jako konve a cely den na nich stoji, kdyz pripravuje za pultem oblozene housky, musi se podpirat rukama a funi - je to pro nej ocividne vykon nad jeho sily cely den stat. A za minimalni mzdu. Advet oslavuje tim, ze ma na hlave malou cervenou Santa Klausovskou cepku s bilou bambuli, coz vzhledem k jeho rozmerum pusobi zabavne. Muj manzel jen poznamenal "ze ma jeste v tom svem zivotnim pruseru naladu na vtipy, to se divim" dneska, kdyz nam podaval oblozenou hosku, sibalsky na nas mrkl a rekl
"vesele Vanoce"
no celkem nic moc prihoda, ale je to cesta
Romča, 4 děti
  • 
18.12.2003 21:34:32
Princeznovské šatičky, stačí našít na letní plno volánků a krajzlíčků. Nebo penál, jako má brácha - na ty její pastelky a knížek je taky fůra druhů
Jarka, 1dítě
  • 
18.12.2003 12:09:41
Milý Jirko,
myslím, že jste si odpověď na svoje otázky dal sám. Pokud hledáte "ty, kteří by nám ukázali cestu" v hypermarketech, asi je nenajdete.
Kdysi kdosi moudrý (na jehož jméno si bohužel nemohu vzpomenout) řekl: "Nenacházíme-li klid ve svém vlastním srdci, je zbytečné hledat ho jinde." Myslím, že ta slova platí - advent i vánoce jsou úplně o něčem jiném, než o konzumu a bezbřehém hromadění hmotných statků...
Ale to Vy a spousta Vašich čtenářů přece víte.
Požehnané vánoce Vám všem!
Martina
  • 
18.12.2003 9:14:18
Jo tradice - ty jsou u nás daný dlouholetou rodinou tradicí, netroufám dělat revoluci, radši si potichu zanadávám a pak se těším, jak všechno nakonec zvládnu... Cvok zůstane cvokem... M.
Hela
  • 
17.12.2003 22:36:31
Skladacky (puzzle)
Věra.
17.12.2003 18:31:46
souhlas.ono ten cavyk dělají hlavně obchodníci, kteří nám cpou do hlavy co ještě MUSÍME nakoupit..
..jasně že nemusíme, jak si to zařídíme, tak to bude...Vánoce nejsou o dárkách a jídle přece..
..u nás také naprostý klid, jak jinak s miminem.. :-))
17.12.2003 15:51:21
Ba ne! CHápu to úplně stejně, ale ten tón psaní a ta nálada mi připadá pěkně otrávená :-)
Klára(HK)
  • 
17.12.2003 15:38:27
Miško, asi ten Jirkův fejeton chápu jinak než Ty. Mě spíš přišlo, že chce říct, že Vánoce jsou o napojení na jiný sféry než na konzum. V závěru je podle mě (?) narážka na duchovní činovníky. Jsem věřící, tak tomu rozumím po svém. Jako mrzouta si ho nepředstavuju, skeptik - to jo... Podle mě jde spíš o obsah než o autora. I když autor a obsah jedno jsou. No je to složitý a já se do toho zamotávám. ahoj.
17.12.2003 14:59:29
a ještě jednou díky, Jirko.
Dárky a jiné věci jako jsou úklid ještě nemám. "Pouze" napečené 4 druhy cukroví, což myslím stačí. Ale proč díky. Už jsem dnes začala také pomalu propadat panice, že budu muset uklidit, umýt okna a nakoupit všechny dárky. A díky Jirkově příspěvku jsem si najednou uvědomila, že o tom vánoce nejsou. Takže se hádím do klidu. Díky.
 Příspěvky 110 z 20 [Dalších 10 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.