| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Má něco s jedním pánem

 Příspěvky 110 z 104 [Dalších 94 >>]
24.8.2003 19:54:07
Vladane naprosto souhlasim, ale "nejlepsi" na cele veci je "moralni" pohled spolecnosti, ktera se diva s pohrdanim na mladsiho partnera, s tim ze jde jen po penezich, zatim co starsi patrner je obdivovan jako svudce. Nikdy jsem se nesetkala s takovou nenavisti a zastim zen ale i muzu, jak kdyz jsem mela (kdysi) vyrazne starsiho partnera.
22.8.2003 14:43:16
Dalilo, vim, ze Te skutecne poradne nastvu, ale kdyz uvazis zvtah muze, kteremu je pres tricet a divky, ktera ma 16 je jen tezke predpokladat, ze by ho svedla ona. Jednoznacne on ma vic zkusenosti a jako vetsina zenatych muzu tohle bere v jakesi jine rovine, rovina fantazie a snu patri milence a rovina reality manzelce a domacimu komfortu. Rozhodne se rozvadet nechce a nebude, takze se, byt nerad ,milenky vzda. Navic muzi, kteri takto zneuzivaji citu obou zen maji sklony to bagatelizovat a myslet jen na sebe. Proste bere to nejspis tak, ze mel "romanek" a obe Ty i milenka jste to podle neho vzaly prilis vazne. Uvedomit si, ze s temito vecmi se nezahrava, chce urcitou vyspelost a vyzralost, ale je realnejsi ji cekat od 30leteho muze, nez 16ctilete divky. Proste pri uvaze kdo se zachoval mene charakterne bych moc dlouho nevahala. 96-97% muzu se stejne nerozvede a pokusi se jen romanek protahovat, jak jen to pujde, ale nakonec se ho, ac neradi, vzdaji. Ale nebyla bych si jim jista. Po tomhle bych mu skutecne uverila jen velice ztezi.
Nanyna, dcera 9let
21.8.2003 13:48:36
Sice už je to trochu po...,ale musím prostě reagovat. Líbí se mi Vladane Tvé názory a pohled na život.
20.8.2003 15:00:57
Nevim jestli to k necemu bude, ale chtela bych, aby "TY SLECNY" nebyly vsechny hazeny do jednoho pytle. Kdyz mi bylo necelych osmnact velmi jsem se zamilovala do muze a mnoho let starsiho, rozvedeneho. Muj otec ho nesmirne nenavidel. Byla to takova krasne a soucasne nestastna doba. Muj otec me totiz od mala bil a ja touzila po muzi ktery by me ochranoval. Byla jsem pitoma, naivni a plna idealu, ale o materialnich vyhodach to skutecne nebylo( bodejt taky, bylo to za doby totality) Takze bych chtela, aby se otcove, kteri zjisti to, ze dcera si proste nasla nekoho starsiho neuvazovali vsichni jen jednim smerem, ktery z ni dela lehci zbozi. Aby vzali v uvahu, ze mlada divka muze skutecne touzit po ochrane, zvlast pokud se jeji cele detstvi a mladi projevolal otec projevoval zpusobem, ktery ji ochranu neposkytoval a ktery byl pro ni spis hrozbou.

Presto nejzajimavejsi, na co si z te doby vzpominam, bylo to s jakym opovrzenim se na mne divali muzi i zeny a s jakou uctou se divali na meho partnera. Ja proste byla pro ne to "lehci zbozi" a on lovec, ktery si vybojoval maldou a peknou trofej. Dnes se tomu smeju, ale presto bych se zamyslela, ze pokud je to obecny trend, nemusi byt vzdy zpusoben materialnimi vyhodami, ale predevsim tim, ze treba dnesnim chlapcum neco chybi, co divky hledaji u starsich partneru.
20.8.2003 15:00:44
Nevim jestli to k necemu bude, ale chtela bych, aby "TY SLECNY" nebyly vsechny hazeny do jednoho pytle. Kdyz mi bylo necelych osmnact velmi jsem se zamilovala do muze a mnoho let starsiho, rozvedeneho. Muj otec ho nesmirne nenavidel. Byla to takova krasne a soucasne nestastna doba. Muj otec me totiz od mala bil a ja touzila po muzi ktery by me ochranoval. Byla jsem pitoma, naivni a plna idealu, ale o materialnich vyhodach to skutecne nebylo( bodejt taky, bylo to za doby totality) Takze bych chtela, aby se otcove, kteri zjisti to, ze dcera si proste nasla nekoho starsiho neuvazovali vsichni jen jednim smerem, ktery z ni dela lehci zbozi. Aby vzali v uvahu, ze mlada divka muze skutecne touzit po ochrane, zvlast pokud se jeji cele detstvi a mladi projevolal otec projevoval zpusobem, ktery ji ochranu neposkytoval a ktery byl pro ni spis hrozbou.

Presto nejzajimavejsi, na co si z te doby vzpominam, bylo to s jakym opovrzenim se na mne divali muzi i zeny a s jakou uctou se divali na meho partnera. Ja proste byla pro ne to "lehci zbozi" a on lovec, ktery si vybojoval maldou a peknou trofej. Dnes se tomu smeju, ale presto bych se zamyslela, ze pokud je to obecny trend, nemusi byt vzdy zpusoben materialnimi vyhodami, ale predevsim tim, ze treba dnesnim chlapcum neco chybi, co divky hledaji u starsich partneru.
17.8.2003 8:51:32
Přeji všem hezký den.Přečetla jsem si tady Vaše názory na téma"Má něco s jedním pánem" a rozhodla jsem se přispět svou troškou do mlýna.Má zkušenost je z druhé strany:ze strany podvedené manželky...
U mě i mého muže je toto manželství již druhé.Já mám dvě dcery z předchozího manželství a spolu máme 14-ti měsíčního syna.Když se "to stalo"pracoval můj muž jako kuchař v hospodě a protože máme dluhy,tak v té době pracoval nepřetržitě.Prostě dělal za dva...Byl v práci den co den až 15 hodin.Byla jsem v té době akorát měsíc po porodu našeho syna.Najednou jsem začala mít pocit,že něco není v pořádku...Začalo to tím,že muž po příchodu z práce vypínal mobil a najednou ho nechával zapnutý a přišlo mu třeba pět sms.Začal chodit z práce později,třeba jen o půlhodinu až hodinu,ale"předtím" se to nestávalo.Za pár dní jsem náhodou našla dopis od ní ve stylu "Milý deníčku" kde ona popisovala své city a pocity z jejich vztahu.Manžel ten vztah,když jsem se to dozvěděla ukončil,ale mělo to pár háčků.Sice ten vztah ukončil fyzicky,ale i nadále si s tou dotyčnou psali sms a volali si.Když jsem mu říkala,že mi to vadí,že nechci,aby si s ní psal a volal,jen odpovídal,že je přece slušnost odpovídat na vzkazy a že mu je jí líto,protože jí prý zkazil její mínění o mužích...Tenkrát jsem myslela,že podám žádost o rozvod...nakonec jsem to neudělala,ale říkala jsem si a co já?Můj názor je ten,že ta holka se s tím vyrovná.Ale co já?Začínala jsem 2x od začátku a potřetí už by to šlo daleko hůř.To mě nutilo přemýšlet o tom co k té holce vlastně cítí.Podle jejího "deníčku" jí svedl On.Prostě tak dlouho do ní hučel a nedal jí pokoj až se Ona do něj zamilovala.Znala mě od vidění a věděla velmi dobře,že On je ženatý a má tři děti.Věděla,že jejich vztah nemá budoucnost(to jsou její slova) a přesto se to stalo.A to můj muž nemá ani auto(vlastně v té době jsme ho měli) ani chatu,ani peníze...Stalo se to před rokem,jí bylo 16 a mému muži 35 let.Byli to hrozné dny,plné neklidu,nedůvěry,nemluvení a pak jsem si uvědomila,že ta holka je jen o dva roky starší než moje nejstarší dcerka...a to mi taky moc nepřidalo.Jsme pořád spolu,manžel změnil zaměstnání,teď pracuje v kolektivu kde je převážná většina žen ve věku 18-25 let...manželovi jsem odpustila,ale ještě jsem nezapomněla a nevím jestli to dokážu...
Lenka
  • 
25.7.2003 11:53:36
A já mám pocit, že jste přesně ta zhrzená manželka, kterou manžel opustil. Nebuďte hysterická. To je přece naprosto normální, že se lidé nepochopí. A o tom je komunikace - aby se o věcech mluvilo a ne se hned používali vykřičníky.
netřeba (-:Lenka Nová, tři dospívající dcery)
  • 
24.7.2003 21:25:12
Ale, ale,

zdá se že si nedovedeš představit jaké to je, každý den usínat i probouzet se s vědomím, že už je to X let co sis naposled vrznul a kdy jedniné co člověka napadá je vhodně zkombinovat provaz a skobu.

V takové situaci je možnost zamilovat se a párkrát si
i užít jako vysvobození, těch X let najdnou nebylo čekáním na smrt ale na pár (pro ty šťastnější i víc) chvil štěstí.

Současné standardy (věrnost na věky) se ustálily ve společnsti bez televize a žárovky, kdy maželka neměla po večerech nic jiného na práci/zábavu (a vlastně ani nesměla odmlouvat).

Doba se změnila (s tím, že už smí i odmlouvat samozřejmě k lepšímu) a s ní mění i koncept věrnosti nadevše. Nemyslím ale, že na tom my muži vyděláme, protože můj odhad je, že zanedlouho si těch cca 40% žen, které budou chtít děti, za otce svých dětí vybere v s-bance svého oblíbeneého hokejistu nebo herce.

A na nás hochy od klávesnice zbydou jen ..., no vlastně ani ty ne. Takže, stejně nezbývá než použít provaz a skobu.
Simi
  • 
24.7.2003 11:36:31

Ahoj Tino,

příklad Tvé známé je klasickým příkladem-vztahu mladá žena a starší muž.Jaké postavení má žena v rodině je jen její věc,jak si to udělá.I tam,kde chlap je třeba pijan nebo násilník a nebo socka nebo v normální rodině může být páté kolo u vozu a podřízená.Tak se cítí hodně žen-i těch nemajetných mužů.

Dělat ze "zlatokopek" chudinky je trošku naivní představa.Já jejich inteligenci tedy nepodceňuju.Myslím,že jednají velmi reálně a materialisticky a ví co chtějí a pokud je svolná druhá strana,tak toho dosáhnou.Myslím,že žádná z nich po rozvodu nebo smrti "dědka" neodchází s nahým zadečkem, jako velká většina žen,které opouští manžela(nebo on je) také jako druhé housle a zbydou jim jen děti.Je hodně žen,které manžela neopustí právě proto,že by šly s kufrem a nebo nechtějí opustit to,co celý život budovaly.

Kdežto tahle slečna mu může říct-tak dědo,moc si na mě nevyskakuj,protože já si můžu nabrnknout i v 35 nějakého podnikatele,ale Tebe před penzí ještě pěkně oškubu.Šanci na další život mají oba stejnou-on má peníze-i když o trochu míň a ona mládí,tedy plus pár let,který věnovala péči o starouška(:o)Oni zaplatí svým ládím,ale na oplátku chtějí život jaký si přály-prostě vše něco stojí a vše má své plusy a mínusy.Nikde nemáš napsáno,že se ve 40 letech nerozvedeš a manžel si nenajde mladší.Ale určitě se z toho neoklepeš snadněji než ona.Ono city jsou krásná věc,ale když dojde na lámání chleba,tak jdou stranou.

Také se hodně říká,že žena je na tom po rozvodu vždy hůř.Citová stránka a vazba na děti je jedna věc,ale materiální je druhá.Ty teď koukáš na tu citovou.

Že manželství není procházka růžovým sadem to platí obecně pro všechny.Vy máte úplně stejné podmínky - citové.Jak si chlapa omotáte kolem prstu a zda budete citově spokojené záleží jen na vás.Ale ona má ten odpich trošku jinej.Že jí štve manžel-to mě štve taky a myslím,že každou ženskou,ale rozdíl je v tom,že Ty si musíš vše vydobýt sama a ona k tomu přijde a užívá to.Taky k tomu má jiný vztah a rozvod by jí bolel možná víc po té materiální stránce,kdežto tebe po materiální i citové.

Já jsem tak půl na půl,ale myslím,že jsem povahou víc materialisticky založená a s názorem Kobzanové"Partner odejde,peníze zůstanou"souhlasím a hodně ženských už na to dojelo.Takže nožičky na zem a být trošku víc v reálu.Ona většina rozvedených lidí by Ti tohle řekla taky.Každý čerpá z těch zkušeností a pak priority mění.Bohužel někdy,až když si nabije ústa.

Měj se fajn a ať Ti vše vychází

Simi

Tina, 2 deti
  • 
24.7.2003 10:30:08
Zuzavo,

právě, že já na té mojí známé a i jiných vidím, že ten kdo na tom vydělává víc je ten MUŽ, nikoli ta žena.

Ta první v potu tváře buduje - jak jsi jí nazvala - Dušín. Stará se o děti, platí dluhy a buduje firmu. Jestliže firmu vybuduje společně s manželem a nemají dluhy, tak v případě krachu manželství je z ČEHO BRÁT a v případě, že nebyla jen zamilovaná a naivní, tak by ho měla oškubat, o co se dá, proto aby zajistila sebe a děti.

Ta druhá, třetí, čtvrtá ... . Vždycky zůstane tou druhou... Má všechno, co potřebuje, co se po materiální stránce týče, ale zůstává (v případě tohodle extrému tj. rozdíl větší jak 20-25let), o čem byl podle mě článek, jen něco jako jeho princeznou, či starší dcerou. A to si tyhle slečny (které jdou do tohodle extrému - 25let rozdíl) neuvědomují. On rozduje o všem, protože to tak se svými dcerami (či dětmi), také tak dělal. Samozřejmě se můžou najít světlé vyjjímky, které své 18-ti leté partnerky považují za sobě rovné. Osobně jsem ale takového nepotkala.

Co se týče problémů v manželství, tak máš samozřejmě naprosto pravdu, všechno se může vyskytnout všude a postihuje to naprosto všechny věkové kategorie a rozdíly věků. To jsem psala spíše jen tak na okraj, co vidím u té mojí známé. Že pokud někdo chce zůstat v roli podřízeného po zbytek života, užít si 10-15let s ještě jakžtakž vypadajícím starším mužem, než se z něho stane neurotický dědek. Samozřejme že rozvést se s ním také může v těch 35-ti a snažit se získat maximum. Ale jak jsi psala, tak oni ti pánové bývají také opatrnější. Už se je snažili oškubat v předchozích manželstvích a tak auto je napsané na firmu (jde do nákladů), dům byl pořízen ještě před uzavřením manželství atd. U další mojí známé už ten její parner (kterého také odvedla od rodiny ve 22) nechce sňatek a děti. Protože už děti má a manželství si také dost užil a hlavně z něj nemohl ven. Teď je jí víc jak 30 a neví, co dál - dříve jí to že nebyla vdaná nevadilo a děti nechtěla (zatím) také. Jenže teď už děti chce a také nějaké záruky apod.

Opravdu si myslím, že ten kdo na tom prodělává více jsou ty ŽENY i přes to materiální zabezpečení. Muž sbalí fidlátka a s většinou celým MAJETKEM FIREMNÍM odtáhne ke svojí nové a atraktivní partnerce. Manželce opuštěné zbydou oči pro pláč a v připadě nedostatku financí a dobrého právníka, který je schopen dokázat, že majetek firemní je potažmo i majetkem soukromým, je i bez peněz a zabezpečení. Druhá - mladá a krásná - získá partnera zabezpečeného a užívá si s ním několik krásných let života, než je vyměněna za mladší model a nebo (v připadě většího 25-ti letého rozdílu) získává dědečka, o kterého se může od svých 40-ti starat až do jeho skonání. O jejich dětech ani nemluvím.
 Příspěvky 110 z 104 [Dalších 94 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.