| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Do školy, nebo na pole...

 Příspěvky 110 z 46 [Dalších 36 >>]
  • 
1.7.2004 17:27:17
Zdravím všechny podobné blázny, kteří si uvědomili, jak strašně jsme vlastně my Češi a Evropani bohatí, a že opravdu můžeme ze svého běžného platu někomu konkrétnímu na světě pomoci.
Děkuji Ježíši, který nás to všechny naučil, totiž tomu, že máme být dokonalí jako je dokonalý (v jiné verzi máme být milosrdní jako je milosrdný) náš Otec v nebesích.
To bylo řečeno velmi dobře a každý člověk, který koná skutky milosrdenství a lásky, napodobuje Otce v nebesích v jeho dokonalosti.

Možná ne všichni, kdo takto pomáhají, jsou věřící a uvědomují si, že touto svou pomocí už jdou po "té cestě" (to bylo nejstarší označení sekty křesťanů ze strany židů).

Mám v Ugandě dvě děti už přes jeden rok a ačkoli mi to trochu zamíchalo osobními financemi, mám z toho radost a zejména mám radost z jejich dopisů a z lidských vztahů, které jsem s nimi navázal. Všem to doporučuji, za ten dobrý pocit trocha námahy a odříkání stojí.

Taky jsem řešil otázku, jak to sám utáhnu, a vyřešilo se to snadno: jedno dítě mám "napůl" se svou přítelkyní Uršulou, a druhé dítě máme "dohromady" celé naše modlitební společenství Sedm pramenů (pro, ty, kdo neví, co je to modlitební společenství, jenom, že to není žádná sekta, ale skupina křesťanů, v mém případě římskokatolických, kteří se společně pravidelně po bytech modlí a mají se rádi).

Doporučuji všem, kdo mají podobné děti v odlišných civilizacích, aby ve svých dopisech tolik nepsali o nás Evropanech a o všech těch vymoženostech, které kolem sebe máme, protože pro ně to může být civilizační šok a zbytečně možná začnou toužit po něčem, co nemohou mít.
Já jsem začal psát o rostlinách, o motýlech, o zvířatech, o ptácích, které žijou u nás nebo v Ugandě (aspoň jsem mohl zase studovat přírodopis a cestopisy), a děti se docela chytly a píšou mi lugandská jména stromů, jejichž obrázky jsem někde získal a poslal jim je s otázkou, píšeme si o našich stromech a našich zvířatech, a posílám jim mnoho fotografií "z rodinného života", tj. například slavení narozenin u ohníčku ve farní zahradě, zdobení vánočního stromečku (velmi je to zaujalo) a tak podobně.

Všem adoptivním rodičům držím palce.
Libor
Marketa
  • 
18.2.2004 15:16:43
Milý Vladane,

moc Ti držím palce, určitě Ti holčička z Indie nebo z Ugandy udělá obrovskou radost!!!!

Já jsem zase studentka, takže na vlastní dítě si minimálně 10 let ještě počkám - a proto jsem si také adoptovala holčičku z Ugandy. Je to skvělý pocit mít pro koho šetřit peníze a vědět, že díky tomu moje Hanifa může chodit do školy!!!. Chtěla by se stát zdravotní sestrou.

Ať se Ti vše povede
Marketa
Marketa
  • 
18.2.2004 15:16:32
Milý Vladane,

moc Ti držím palce, určitě Ti holčička z Indie nebo z Ugandy udělá obrovskou radost!!!!

Já jsem zase studentka, takže na vlastní dítě si minimálně 10 let ještě počkám - a proto jsem si také adoptovala holčičku z Ugandy. Je to skvělý pocit mít pro koho šetřit peníze a vědět, že díky tomu moje Hanifa může chodit do školy!!!. Chtěla by se stát zdravotní sestrou.

Ať se Ti vše povede
Marketa
Marketa
  • 
18.2.2004 15:16:27
Milý Vladane,

moc Ti držím palce, určitě Ti holčička z Indie nebo z Ugandy udělá obrovskou radost!!!!

Já jsem zase studentka, takže na vlastní dítě si minimálně 10 let ještě počkám - a proto jsem si také adoptovala holčičku z Ugandy. Je to skvělý pocit mít pro koho šetřit peníze a vědět, že díky tomu moje Hanifa může chodit do školy!!!. Chtěla by se stát zdravotní sestrou.

Ať se Ti vše povede
Marketa
  • 
18.12.2002 8:08:12
Vl
16.12.2002 1:51:52
Už jsem o tom taky hodně přemýšlela, dokonce jsem si i v Praze domlouvala setkání. Momentálně jsem na tom ale finančně tak špatně, že u cukroví přemýšlím, jesli si smím dovolit upéci ještě jeden druh a co se dárků pro holky týče, tak dostanou každá 2 - 3 dárky praktické, ktré bych stejně koupit musela (ponožky, kalhotky a tak) a jeden pro radost. Velká asi knihu za cca 200 a malá hru zhruba ve stejné ceně. S manželem jsme se dohodli, že si dárky dávat nebudeme, prostě na to není.
Od března či od dubna bych měla mít místo - mám to předběžně slíbené, tak držte palce, ať to vyjde. Pokud se to povede, ráda bych se k nějaké "adopční skupině" přidala. Určitě se ozvu.
Držím palce všem těm dětem, kterým dáváte šanci na normální život, aby jim to vyšlo a taky těm, které své rodiče ještě nenašly, aby se tak stalo co nejdříve.
Ahoj
Simča
  • 
13.12.2002 13:14:35
Ahoj všem, které zaujala tato tématika! Ráda bych se s někým rozdělila o starosti , radosti a finace a společně adoptovala dítě. Viz. můj předchozí příspěvek (a taky následující, ještě tady v diskusi mám jeden) . Jestli chcete, ozvěte se na mail (je skrytý pod jménem) Jarka
Jana
13.12.2002 13:07:21
Vladane,
klikni si na odkaz ke článku, pod textem článku jsou seřazeny všechny příspěvky.
J.
Simča a beruška
13.12.2002 12:36:28
Měla jsem možnost navštívit 2 dětské domovy.Myslím si, že děti, které jsem viděla, by rozhodně chtěli vyrůstat v rodině dvou otců nebo dvou matek, než v dětském domově.
Myslím, že by to byla velká šance pro děti vhodné pro pěstounskou péči. Samozřejmě, že by tyto páry museli projít důkladnými psychotesty a předrodičovskou výchovou (jako ostatně každý pár, který žádá o adopci nebo pěst. péči).
13.12.2002 12:18:39
Milá Světlano,
naprosto s Vámi souhlasím. Ideální model rodiny je otec - matka - dítě, eventuálně děti. To je ideál.
Bohužel, v dnešní době se ideálům hodně vzdalujeme. Rozhodně můžu říct, že sex. orientace není přenosná (oba moji rodiče jsou heterosexuální:-)) a vztah k rodičům se utváří velmi brzy. A v té době děti berou rodiče takové, jací jsou (tj. že normální jim připadá to, v čem žijí).
Možná je to špatný názor, ale myslím si, že pro dítě je vhodnější vyrůstat v domácnosti dvou mužů či dvou žen, než v dětském domově. Jestli z toho bude mít někdy trauma - podle výsledku výzkumů ve státech, ke je adopce stejnopohlavními páry povolena, tak to s tím traumatem není zas až tak "horké".
 Příspěvky 110 z 46 [Dalších 36 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.