| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Počátek teroru aneb na scéně se objevuje psycholog

 Příspěvky 19 z 9 
Tara
  • 
11.12.2005 13:07:31
By me zajimalo, jak vypada psychologicky profil inzenyra, ktery (protoze dospely clovek obvykle upadne do rozpaku, kdyz ma neco nakreslit) nakresleny strom peclive okotuje.
Nebo vytvarne nadany pestitel bonsaji, ktery nakresli svuj nejlepsi kousek - pokriveny, asymetricky, k jedne strane vyrazne nakloneny strom.
Prodavac z OBI, ktery ke stromku v kontejneru prikresli i cenovku. Hamoun jeden prizemni :-)
Nebo co takhle informatik, ktery bezmyslenkovite nakresli binarni strom :-)
Apolena.
11.12.2005 12:39:46
Poprvé jsem nakreslila kůl a na něm obláček (neumím malovat a hodně mě to nebaví) a trávu. Souhlasím, že kořeny nejsou vidět. Panáčka a panenku jsem udělala jako piktogramy na záchodech. Pak jsem si přečetla, co z toho údajně vyplývá...

Podruhé jsem si předem nastudovala, jak ten "správný" strom, muž a žena mají vypadat a nakreslila (v rámci svých možností :-)) jsem je podle toho.

A na základě toho si myslím, že některé psychologické testy jsou úplně na houby.
Tara
  • 
11.12.2005 12:24:24
Jo, strom.
Jsem rozumove zamerena a mela jsem na kresleni dost casu, a tak jsem strom nekreslila intuitivne, jak by me napadlo (to bych udelala oblacek jako korunu a k tomu nedbaly kmen a bylo by to).
Nakreslila jsem kmen a vetvicky, az do konce, tudiz jsem pecliva, to bych brala.
Nevedela jsem, jak to dole ukoncit, tak jsem nakreslila zem a travicku, koreny ne, protoze ty nejsou videt. Takze jsem nezakotvena.
Listy jsem nekreslila, protoze by to dalo moc prace, kdyby se prekryvaly, a kdyby se neprekryvaly, tak by ten strom byl opelichany. Misto nich jsem nakreslila aspon pupeny, aby nebyly vetve tak hole. Takze je muj zivot prazdny.
Kmen byl moc tenky, obrazek byl graficky nevyvazeny, prikreslila jsem tedy kul. Takze pocituji silnou potrebu opory.
For je v tom, ze kazdemu z tech kroku jsem mela nejaky duvod, bud logicky, nebo kompozicni, nenechavala jsem promlouvat podvedomi. Chodila jsem na kresleni do lidovky. Takovych lidi je spousta, snad pulka, a kazdy z nich do obrazku promita to, co se v lidovce naucil, aby to vypadalo jako slusny obrazek.
A z toho se vyvozuji zavery o jejich osobnosti.
Líza
11.12.2005 10:38:41
Opravdu myslíš, že někdo, kdo měl "několik hodin psychologie na fakultě", které vám zpestřili pro zábavu několika psychologickými testy, je vybaven pro to, aby zpochybňoval jejich validitu? :-DDD
Daniela
  • 
11.12.2005 10:18:58
Měli jsme nějaké hodiny psychologie na fakultě a musím říci že k testům tohoto druhu jsem pojala maximální nedůvěru. Hodnotí se totiš příšerě prvoplánovitě a srtelně vážně. Strom jsi Ty, když namaluješ zlomenou větěv, tak jsi zažila trauma, když nenamaluješ listí, tak je tvůj život prázdný, kdyxž nejsou vidět konečky větví, tak jsi tajnůstkář. Na postavách se vyřádí ještě víc. nenamaluješ ruce (třeba protože to neumíš - tak namaluješ rukavice a pod.) - a máš problém, protože něco tajíš. Nejlepší bylo následující hodnocení: Postavu muže a ženy jsme měli malovat na přeložený papír - každou na jednu stranu. Papír se pak rozevřel a postavy byly vedle sebe. jedné kamarádce se podařilo namalovat postavy z profilu a při rozevření stály zády k sobě. rezult: nevyrovnané vztahy k druhému pohlaví.
Já bych řekla náhoda nebo nedostatek prostorové orientace.

No věřím že na tom Tvém stromě se vyřádily :-))))
Daniela
  • 
11.12.2005 10:18:34
Měli jsme nějaké hodiny psychologie na fakultě a musím říci že k testům tohoto druhu jsem pojala maximální nedůvěru. Hodnotí se totiš příšerě prvoplánovitě a srtelně vážně. Strom jsi Ty, když namaluješ zlomenou větěv, tak jsi zažila trauma, když nenamaluješ listí, tak je tvůj život prázdný, kdyxž nejsou vidět konečky větví, tak jsi tajnůstkář. Na postavách se vyřádí ještě víc. nenamaluješ ruce (třeba protože to neumíš - tak namaluješ rukavice a pod.) - a máš problém, protože něco tajíš. Nejlepší bylo následující hodnocení: Postavu muže a ženy jsme měli malovat na přeložený papír - každou na jednu stranu. Papír se pak rozevřel a postavy byly vedle sebe. jedné kamarádce se podařilo namalovat postavy z profilu a při rozevření stály zády k sobě. rezult: nevyrovnané vztahy k druhému pohlaví.
Já bych řekla náhoda nebo nedostatek prostorové orientace.

No věřím že na tom Tvém stromě se vyřádily :-))))
Jarek
  • 
15.10.2004 21:45:09
Naše české úřady a stát mají stále tendenci házet lidem klacky pod nohy, nikoho nic nezajímá, lidé jsou k sobě lhostejní, jsou na i na úřadech lidé,
kteří prošli komunizmem, vychází z komunistických a z rozvrácených rodin,
naše zákony, které tvoří lidé jejíž součástí jsou výše zmínění lidé a celý
tento systém má setrvačnost, takže potrvá ještě alespoň 40 roků než se z toho dostanem (jsem optimista).
Mimo jiné jsou státy kde je to mnohem horší, ale také mnohem lepší,
třeba tolik dříve zavrhované USA ,Anglie ... , VIDĚLI jste někoho, kdo
by utíkal z USA do ČR ?

Nebudu lhát, ale u nás je opravdu pěkný BORD..

To že se lidé mají v těchto výše zmíněných státech lépe (a méně probl.
s úřady) je realita, minulý režim nám přece jen do hlavy stačil trochu
natlouci, že USA je špatné, že je dobré mít zdravotní péči zadarmo atd.
Zkuste si tam žít, pak zjistíte, že Američan dá 1/50 svého platu za zdrav. poj., (my 1/10 cca), 1/10 za jídlo tady 1/3 bla bla bla

Myšlení lidí se nedá změnit, ti lidé musí vymřít a mladí to možná posunou
k lepšímu jestiže se ale situace začas neobrátí ( vzhledem k poloze našeho státu)

Chápu vás a dokáži se do vás vcítit. Jeden známý mně říkal ze své osobní,
zkušenosti " Když už tě to tady přádně ser.., tak jeď na 14 dní na Ukrajinu, pak se vrať a bude se ti to tady zdát všechno ideální"

Jarek







Marika, ¨dcera Sára 7 mes.
  • 
10.6.2001 21:23:30
Milá Evo,
po dlouhé době jsem se dostala opět na WEB. Se zájmem jsem si přečetla jak jste procházely psychologickými testy. My jsme taky rodiče čekatele- s razítkem od Ministerstva - že jsme vhodní.Celá cesta k razítku bylo pro nás jedno velké rozčarování. Po pravdě, vůbec nikdo z těch dam, které jsme cestou potkaly nás nepřesvědčili, že dělají všechno v zájmu dítěte a ¨pro ně (nesmyslný zákon nevyjímaje). Psycho-testy - jedna fraška, posezení první s dalšími 4 páry- druhá velká fraška- kde jsme nic podobného jako vy neřešily - byly jsme všichni z toho rozčarováni. 2.sezení - obnášelo 5 minut v kanceláři, kde se nás zeptaly jestli nenastaly žádné změny (mysleli tím jestli náhodou nejsem těhotná a jestli pokračujeme ve snaze otěhotnět- in vitro- odpověď - NE). Taky nás ubezpečovaly že vlastně doba kdy probíhají testy üž vlastně s námi počítají a kdyby bylo vhodné dítě- že ho dostaneme- omyl- závazné bylo až konečné potvrzení z Ministerstva , že jsme prověřeni a tím pádem vhodní adoptivní rodičové. Celé to trvalo rok - je pravda, že dnes vím že to byla krátká doba - ale jenom proto, že jsme nep¨řetržite "obtěžovali". Pak jsem jenom náhodou četla příspěvek o FOD a Martince (od Báry tady na WEB-u) a zavolala jsem tam. Volala jsem v září 2000 a 6.11.2000 jsme si přivezly domů Sáru, která byla na světě šestý den. FOD nám zprostředkoval - přímou adopci - známe matku a prostředí a ona zná nás. 17.dubna jsme měly soud o svěření do péče a Sára je už naše!!!Měly jsme obrovitánské štěstí a já kromě těhotenství a porodu prožívám mateřství na plný úvazek od začátků. Pořád jsme taky v pořadovníku na sociálce - kde je nezajíma , že už máme dceru, protože tu jsme si "sehnali" jinou cestou a jich se to netýka!. Takže doufáme a čekáme ,že Sáře možná přibude jednou i sourozenec. Když se to povede - dám vědět. Zdraví Marika
  • 
16.3.2001 8:12:39
Ahoj,
moc ráda čtu vaše příspěvky, protože jsme si podali žádost v říjnu 2000. Máme za sebou návštěvu paní "sociálky" doma a teď čekáme na vyjádření, jestli jsme vhodní pro výchovu. Psycholog a rodičovská příprava nás teprve čekají a trošku jste mě zaskočila s tím, že se budou zajímat o téma našich hádek. Z toho mám teda trošku obavy. :o))) To jim mám vykládat, že mi vadí ponožky na zemi?
 Příspěvky 19 z 9 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.